Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#11326 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

MarlboroGold wrote: 03/07/2020 13:10 Ljudi pokazuju razumijevanje za muskarce sto se toga tice. Ne kukaju ni jedni ni drugi. U zivotu nisam niti vidio niti cuo da se neko pozalio na sjedenje nekog muskarca bilo gdje, a nema gdje i kako nisam putovao. Ovo nije ni postojalo dok feministkinje nisu pocele galamiti.

Smeta samo vama glasnoj manjini izmisljajuci uvijek iznova neke druge floskule, jer ocigledno imate vremena da se bavite ovakvim glupostima.
nije ni pravo glasa za zene postojalo dok nisu 'feministkinje pocele galamiti'. nije ovo toliko visoko na listi prioriteta, ali da bezobrazluk u javnom prostoru nervira - itekako. isto kao i ta empatija koja vam je, izgleda, hirurski odstranjena.
S4mpion wrote: 03/07/2020 13:15 Nekada su žene radile fizički teške poslove i upravo su takve formirale feminizam, da sebi obezbijede bolje uvjete rada, između ostalog.

Današnji feminizam je baziran na besposlici i služi da se ubije vrijeme između manikure i frizure.
to iz iskustva?
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#11327 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

hadzinicasa wrote: 03/07/2020 13:21
S4mpion wrote: 03/07/2020 13:15
wewa wrote: 03/07/2020 13:08 borimo se, navikle smo. vi se navikavajte na novu stvarnost.
Evo, navikavam se više od 20 godina, sjednem fino, raskomotim se.
Cega se pametan stidi, budala se ponosi.
Karen, Karen, Karen... Karen sa svih strana. :komi:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#11328 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

wewa wrote: 03/07/2020 13:28
MarlboroGold wrote: 03/07/2020 13:10 Ljudi pokazuju razumijevanje za muskarce sto se toga tice. Ne kukaju ni jedni ni drugi. U zivotu nisam niti vidio niti cuo da se neko pozalio na sjedenje nekog muskarca bilo gdje, a nema gdje i kako nisam putovao. Ovo nije ni postojalo dok feministkinje nisu pocele galamiti.

Smeta samo vama glasnoj manjini izmisljajuci uvijek iznova neke druge floskule, jer ocigledno imate vremena da se bavite ovakvim glupostima.
nije ni pravo glasa za zene postojalo dok nisu 'feministkinje pocele galamiti'. nije ovo toliko visoko na listi prioriteta, ali da bezobrazluk u javnom prostoru nervira - itekako. isto kao i ta empatija koja vam je, izgleda, hirurski odstranjena.
S4mpion wrote: 03/07/2020 13:15 Nekada su žene radile fizički teške poslove i upravo su takve formirale feminizam, da sebi obezbijede bolje uvjete rada, između ostalog.

Današnji feminizam je baziran na besposlici i služi da se ubije vrijeme između manikure i frizure.
to iz iskustva?
Ma kitite se tudjim perjem.

Zamisljam vas kako sjedite za nekim konferencijskim stolom i smisljate na sta cete se sljedece zaliti. Trosite snagu na ove budalastine umjesto da sve usmjerite tamo gdje trebate
Last edited by MarlboroGold on 03/07/2020 13:40, edited 1 time in total.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#11329 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

wewa wrote: 03/07/2020 13:28
MarlboroGold wrote: 03/07/2020 13:10 Ljudi pokazuju razumijevanje za muskarce sto se toga tice. Ne kukaju ni jedni ni drugi. U zivotu nisam niti vidio niti cuo da se neko pozalio na sjedenje nekog muskarca bilo gdje, a nema gdje i kako nisam putovao. Ovo nije ni postojalo dok feministkinje nisu pocele galamiti.

Smeta samo vama glasnoj manjini izmisljajuci uvijek iznova neke druge floskule, jer ocigledno imate vremena da se bavite ovakvim glupostima.
nije ni pravo glasa za zene postojalo dok nisu 'feministkinje pocele galamiti'. nije ovo toliko visoko na listi prioriteta, ali da bezobrazluk u javnom prostoru nervira - itekako. isto kao i ta empatija koja vam je, izgleda, hirurski odstranjena.
S4mpion wrote: 03/07/2020 13:15 Nekada su žene radile fizički teške poslove i upravo su takve formirale feminizam, da sebi obezbijede bolje uvjete rada, između ostalog.

Današnji feminizam je baziran na besposlici i služi da se ubije vrijeme između manikure i frizure.
to iz iskustva?
Evo je, već bi negirala postignuća svojih prethodnica, uz kafu i fejsbuk.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11330 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

wewa wrote: 03/07/2020 13:08 borimo se, navikle smo. vi se navikavajte na novu stvarnost.
Ova izjava ima značajno veću težinu, jer predstavlja onako iskreni feministicki credo. Ta "nova stvarnost" koja nas očekuje na Zapadu neće biti stvarnost jednakosti već buduće ženske supremacije, ako se društvo ne uruši pre nego to zaživi u punini.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#11331 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

S4mpion wrote: 03/07/2020 13:31
hadzinicasa wrote: 03/07/2020 13:21
S4mpion wrote: 03/07/2020 13:15

Evo, navikavam se više od 20 godina, sjednem fino, raskomotim se.
Cega se pametan stidi, budala se ponosi.
Karen, Karen, Karen... Karen sa svih strana. :komi:
Samo ako govoris o slici iz ogledala.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#11332 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

saint_mirad wrote: 03/07/2020 13:40
wewa wrote: 03/07/2020 13:08 borimo se, navikle smo. vi se navikavajte na novu stvarnost.
Ova izjava ima značajno veću težinu, jer predstavlja onako iskreni feministicki credo. Ta "nova stvarnost" koja nas očekuje na Zapadu neće biti stvarnost jednakosti već buduće ženske supremacije, ako se društvo ne uruši pre nego to zaživi u punini.
Gubitak privilegija nije isto sto i gubitak prava. A nova stvarnost govori upravo o gubitku privilegija koje su muskarci do sada imali i svodjenje na prava koja nastavljaju da imaju. Skupa sa svima ostalima.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#11333 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

Trči u fabriku na dvanaestosatnu smjenu, nosaj težak teret, trpi poniženja od nadređenih i kolega, trpi užasne uslove rada, mala plata, dođi kući, kuhaj djeci ručak, pospremaj kuću, smišljaj kako sebi poboljšati uslove rada...

... začetnice feminizma stvarno nisu imale vremena da uokolo razgledaju muškarce koji su raširili svoje noge, za razliku od modernih feministkinja, koje tog vremena imaju napretek.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11334 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

hadzinicasa wrote: 03/07/2020 13:45
saint_mirad wrote: 03/07/2020 13:40
wewa wrote: 03/07/2020 13:08 borimo se, navikle smo. vi se navikavajte na novu stvarnost.
Ova izjava ima značajno veću težinu, jer predstavlja onako iskreni feministicki credo. Ta "nova stvarnost" koja nas očekuje na Zapadu neće biti stvarnost jednakosti već buduće ženske supremacije, ako se društvo ne uruši pre nego to zaživi u punini.
Gubitak privilegija nije isto sto i gubitak prava. A nova stvarnost govori upravo o gubitku privilegija koje su muskarci do sada imali i svodjenje na prava koja nastavljaju da imaju. Skupa sa svima ostalima.
To je sadašnja stvarnost, redukcija muških privilegija i izjednačavanje prava u svim životnim sferama. To je normalno i prihvatljivo, samo što se feministkinje neće zaustaviti na tome. Posle trećeg talasa, doći će i četvrti, pa onda n-ti.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#11335 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Treba se žaliti i na debele ljude koji uzurpiraju prostor što se tiče sjedenja. Oni barem na to mogu uticati i smršati, ali što to mnogi ne rade?
Hoćemo li sad vrištati o fatspreadingu? Naravno da nećemo. Manspreading je problem :-)
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#11336 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

saint_mirad wrote: 03/07/2020 13:48
hadzinicasa wrote: 03/07/2020 13:45
saint_mirad wrote: 03/07/2020 13:40

Ova izjava ima značajno veću težinu, jer predstavlja onako iskreni feministicki credo. Ta "nova stvarnost" koja nas očekuje na Zapadu neće biti stvarnost jednakosti već buduće ženske supremacije, ako se društvo ne uruši pre nego to zaživi u punini.
Gubitak privilegija nije isto sto i gubitak prava. A nova stvarnost govori upravo o gubitku privilegija koje su muskarci do sada imali i svodjenje na prava koja nastavljaju da imaju. Skupa sa svima ostalima.
To je sadašnja stvarnost, redukcija muških privilegija i izjednačavanje prava u svim životnim sferama. To je normalno i prihvatljivo, samo što se feministkinje neće zaustaviti na tome. Posle trećeg talasa, doći će i četvrti, pa onda n-ti.
Četvrti je već tu, ali one ne vole da se ti talasi spominju. Što li...
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#11337 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

MarlboroGold wrote: 03/07/2020 13:38 [
Ma kitite se tudjim perjem.

Zamisljam vas kako sjedite za nekim konferencijskim stolom i smisljate na sta cete se sljedece zaliti. Trosite snagu na ove budalastine umjesto da sve usmjerite tamo gdje trebate
vidis, ja sam zahvalna onima prije mene. zbog njihove borbe ja danas imam pravo na svoju.
tuga je, pak, sto je ljudski rod zapeo negdje u evoluciji gdje je, eto sudeci po ucesnicima na ovoj temi (cast izuzecima), potpuno normalno negirati pravo drugog da zauzima svoj prostor i pravdati to bioloskim uzrocima.

ima smisla koliko i da ja pridjem prvom muskarcu koji sjedi u javnom prijevozu i zamolim ga da mi ustupi mjesto jer menstruiram.

a to sto zamisljas - pa ne znam, mozda polazis od sebe i svojih predrasuda? mozes ti brinuti brigu o mom utrosku energije, umjesto da zajedno radimo na uspostavljanju pravednog drustva s jednakim uslovima za sve, zasnovanom na medjusobnom uvazavanju. tvoj izbor.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#11338 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

MarlboroGold wrote: 03/07/2020 13:49 Treba se žaliti i na debele ljude koji uzurpiraju prostor što se tiče sjedenja. Oni barem na to mogu uticati i smršati, ali što to mnogi ne rade?
Hoćemo li sad vrištati o fatspreadingu? Naravno da nećemo. Manspreading je problem :-)
hoces da kazes da se osobe s prekomjernom tezinom ne diskriminira i ne proziva? sirijsli, bas to zelis reci?
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#11339 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

wewa wrote: 03/07/2020 13:54
MarlboroGold wrote: 03/07/2020 13:49 Treba se žaliti i na debele ljude koji uzurpiraju prostor što se tiče sjedenja. Oni barem na to mogu uticati i smršati, ali što to mnogi ne rade?
Hoćemo li sad vrištati o fatspreadingu? Naravno da nećemo. Manspreading je problem :-)
hoces da kazes da se osobe s prekomjernom tezinom ne diskriminira i ne proziva? sirijsli, bas to zelis reci?
Ne vidim da ih vi prozivate, a upravo su te osobe koje zauzmu najvise prostora u javnon prevozu. Kao sto rekoh te osobe mogu uticati na to ako zele. Realnije je da vam fokus bude na tome.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#11340 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

wewa wrote: 03/07/2020 13:53
MarlboroGold wrote: 03/07/2020 13:38 [
Ma kitite se tudjim perjem.

Zamisljam vas kako sjedite za nekim konferencijskim stolom i smisljate na sta cete se sljedece zaliti. Trosite snagu na ove budalastine umjesto da sve usmjerite tamo gdje trebate
vidis, ja sam zahvalna onima prije mene. zbog njihove borbe ja danas imam pravo na svoju.
tuga je, pak, sto je ljudski rod zapeo negdje u evoluciji gdje je, eto sudeci po ucesnicima na ovoj temi (cast izuzecima), potpuno normalno negirati pravo drugog da zauzima svoj prostor i pravdati to bioloskim uzrocima.

ima smisla koliko i da ja pridjem prvom muskarcu koji sjedi u javnom prijevozu i zamolim ga da mi ustupi mjesto jer menstruiram.

a to sto zamisljas - pa ne znam, mozda polazis od sebe i svojih predrasuda? mozes ti brinuti brigu o mom utrosku energije, umjesto da zajedno radimo na uspostavljanju pravednog drustva s jednakim uslovima za sve, zasnovanom na medjusobnom uvazavanju. tvoj izbor.
Nema tu predrasuda. Jednostavno ne prihvatam gluposti.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#11341 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

Image

Svaka nasumična klupa u javnom prevozu. :komi:
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#11342 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

MarlboroGold wrote: 03/07/2020 13:57
wewa wrote: 03/07/2020 13:54
MarlboroGold wrote: 03/07/2020 13:49 Treba se žaliti i na debele ljude koji uzurpiraju prostor što se tiče sjedenja. Oni barem na to mogu uticati i smršati, ali što to mnogi ne rade?
Hoćemo li sad vrištati o fatspreadingu? Naravno da nećemo. Manspreading je problem :-)
hoces da kazes da se osobe s prekomjernom tezinom ne diskriminira i ne proziva? sirijsli, bas to zelis reci?
Ne vidim da ih vi prozivate, a upravo su te osobe koje zauzmu najvise prostora u javnon prevozu. Kao sto rekoh te osobe mogu uticati na to ako zele. Realnije je da vam fokus bude na tome.
pa eto, mrvicu vise vremena treba za smrsati nego skupiti noge.

btw nije nuzno sve sto tebi nema smisla samo po sebi glupo. ali doci do toga... neki na vrijeme, neki mozda nekad, a neki, nazalost, nikad.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11343 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

@MarlboroGold ima poentu, ako je "pristojno sedenje" omedjeno dimenzijama stolice, debele osobe uvek sede nepristojno. Kako ih samo nije stid, sve te debele žene koje plaćaju jedno mesto a zauzimaju dva ili tri. :lol:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#11344 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Ma brate meni ne smetaju ni debeli ljudi... ali kad smo se vec toga dotakli onda idemo realno govoriti o tome. Kakav crni mansplaining. Pa i da se pozale na to i da lijepo zamole preko 90% muskaraca bi skupilo noge. Hajd ti to probaj reci nekoj debeloj zeni da se skupi... pa jebala bi ti i majku i oca jer si je uvrijedio.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#11345 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

Frizerski saloni trebaju imati više časopisa u ponudi, da se može više vremena ubit'.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#11346 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 03/07/2020 11:02
pa pisete tako, drugo, evo opet podlacite , da je zena odgovrnija jr moze zatrudnniti, e svasta, kao da moze zatrudniti bez sperme ; pisete kako zena mora bitiodgovrna prema som tijelu, ali ne pisete da morate vi biti odgovorni o svojoj spermi, a ona j dio vaseg tijela, ili nije :D
Eto opet ne čitaš sa razumevanjem. :mrgreen: Ako je žena odgovornija, to znači da postoji neko ko je manje odgovoran, a to dalje znači da su OBOJE odgovorni, samo u različitom omjeru. Nisam vidio da ovde niko negira mušku odgovornost, zaista.
trudnocu uzrokuju oboje zajedno, stoga , odgovornort pravljenja bebe je JEDNAKA , a to svi uporno negirate :)

ne pisem o drugim oblicima odgovornosti nakon seksanja ;-)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11347 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote: 03/07/2020 14:07 Ma brate meni ne smetaju ni debeli ljudi... ali kad smo se vec toga dotakli onda idemo realno govoriti o tome. Kakav crni mansplaining. Pa i da se pozale na to i da lijepo zamole preko 90% muskaraca bi skupilo noge. Hajd ti to probaj reci nekoj debeloj zeni da se skupi... pa jebala bi ti i majku i oca jer si je uvrijedio.
Debeli ljudi u avionima moraju kupiti dvije karte/sjedista. :mrgreen:
'muricaaa!!!
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#11348 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Tomahawk11 »

Bloo wrote: 03/07/2020 15:19
MarlboroGold wrote: 03/07/2020 14:07 Ma brate meni ne smetaju ni debeli ljudi... ali kad smo se vec toga dotakli onda idemo realno govoriti o tome. Kakav crni mansplaining. Pa i da se pozale na to i da lijepo zamole preko 90% muskaraca bi skupilo noge. Hajd ti to probaj reci nekoj debeloj zeni da se skupi... pa jebala bi ti i majku i oca jer si je uvrijedio.
Debeli ljudi u avionima moraju kupiti dvije karte/sjedista. :mrgreen:
'muricaaa!!!
Šta je sa nama dugačkim :twisted:
User avatar
dale cooper
Posts: 31377
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#11349 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

Tomahawk11 wrote: 03/07/2020 15:23
Bloo wrote: 03/07/2020 15:19
MarlboroGold wrote: 03/07/2020 14:07 Ma brate meni ne smetaju ni debeli ljudi... ali kad smo se vec toga dotakli onda idemo realno govoriti o tome. Kakav crni mansplaining. Pa i da se pozale na to i da lijepo zamole preko 90% muskaraca bi skupilo noge. Hajd ti to probaj reci nekoj debeloj zeni da se skupi... pa jebala bi ti i majku i oca jer si je uvrijedio.
Debeli ljudi u avionima moraju kupiti dvije karte/sjedista. :mrgreen:
'muricaaa!!!
Šta je sa nama dugačkim :twisted:
Na krilo aviona! :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11350 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote: 03/07/2020 13:10 Ljudi pokazuju razumijevanje za muskarce sto se toga tice. Ne kukaju ni jedni ni drugi. U zivotu nisam niti vidio niti cuo da se neko pozalio na sjedenje nekog muskarca bilo gdje, a nema gdje i kako nisam putovao. Ovo nije ni postojalo dok feministkinje nisu pocele galamiti.

Smeta samo vama glasnoj manjini izmisljajuci uvijek iznova neke druge floskule, jer ocigledno imate vremena da se bavite ovakvim glupostima.
Relacija Sa-Ze...kratka relacija.
Vruce...sjedim.do prozora. Pun bus.
Kraj mene sjeda dedo u hlacama na.peglu i siri noge.
Ja po automatizmu skupljam noge jer ne.zelim da se dodirujem sa nepoznatim.covjekom ako ne.moram. i vruce je.
Kontam...zasto postajem submisivna odjednom ako nema potrebe. Nije.guzva u tramvaju kad si prisiljen da budes zalijepljen uz.nepoznatu osobu.
Odlucujem se na womenspreading.
Rasirim.noge i gledam zamisljeno kroz prozor.
Gospodin kraj mene se vrpolji jer nam se koljena pofino dodiruju uz pritisak. Ne odustajem unatoc neugodi.
I vaginama treba ventilacije...u farmerkama.je vruce.
Gore nam.koljena.
Gospodin skuplja noge pred Kaknjem.
Skupljam i ja nakon par minuta.
Gospodin se premjesta na slobodno sjediste u Kaknju kad su izasli.neki putnici.

Jedan od nacina da se boris protivU spatial agression je...spatial agression. :mrgreen: fight fire with fire.
Mozda neko ne moze da.vokalizira svoje nezadovoljstvo ali ima.o drugih nacina.
Post Reply