Ustavni zakon nije Ustav ali ima sl.težinu. Članak 8 opisuje kad što ide , a traje samo u glavama lijevih novinara i njihovih urednika . Srbi nemaju ni više ni manje problema u Hrvatskoj od samih Hrvata a to su problemi egzistencije ,imaju 3 zastupnika 4 državna tajnika , nastavu na srpskom jeziku ,fin.kulture ... To što u Hrv.70% medija još uvijek nema Hrvatsku u srcu i samo gledaju kako će je pljunuti na nju je već druga stvar.dragan.s wrote:Ustavni zakon nije Ustav. Ustavni zakon je onaj zakon koji je kao takav definiran ustavom i koji se donosi po postupku predviđenom za donošenje i promjenu odredbi samog ustava.Kolinda wrote: Ustavni zakon o naci.manjinama upravo propisuje te stvari sa pločama i sl. I to članak 8 ako se ne varam , a za statut se slažem da je bilo svega u vrijeme Sanadera pa kasnije ga je srušio Penavin saziv .
Za ono što je urađeno u vrijeme Sanadera RH je dobijala od EU samo pohvale jer su išli i dosta dalje nego što je to bilo neophodno za ulazak u EU. Ali onda je RH ušla u EU i krenulo je nešto što je Thompson najbolje opisao onim čuvenim: "Dosta je bilo pretvaranja".
Došla je (uslovno rečeno) lijeva vlada koja je sve to trebala da sprovodi. I nastali su problemi, šatori, razbijanje ploča. plinske boce po ulicama etc. I to traje sve do danas.
Desavanja u Hrvatskoj
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#11301 Re: Desavanja u Hrvatskoj
-
dragan.s
- Posts: 2042
- Joined: 04/07/2009 00:34
#11302 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Dakle nije Ustav ništa propisao već zakon za stepenicu niži od njega.Kolinda wrote: Ustavni zakon nije Ustav ali ima sl.težinu. Članak 8 opisuje kad što ide , a traje samo u glavama lijevih novinara i njihovih urednika . Srbi nemaju ni više ni manje problema u Hrvatskoj od samih Hrvata a to su problemi egzistencije ,imaju 3 zastupnika 4 državna tajnika , nastavu na srpskom jeziku ,fin.kulture ... To što u Hrv.70% medija još uvijek nema Hrvatsku u srcu i samo gledaju kako će je pljunuti na nju je već druga stvar.
Član 8 ne opisuje ništa bitno. Članovi 12. i 13. opisuje upotrebu jezika nacionalnih manjina kada ih u lokalnoj samoupravi ima najmanje 1/3. Prema tome, ovaj zakon ne isključuje upotrebu dvojezičnih ploča nego ih dozvoljava. Uz to je potrebno da tijela lokalne samouprave donesu određena akta.
To o 70% medija u RH koji "nemaju Hrvatsku u srcu" je tipična izvala desničara tipa narkomana Bujanca i inih. Dovoljno je pogledati bilo koji HR portal i dnevni list koji ima komentare. Ni jedne smislene diskusije. Ako ti se ne dopada sagovornik već u drugom komentaru je proglašen "jugokomunistom", "oficirskim sinom", "srbočetnikom", "srbinom" ili nečim iz bogatog riječnika forumskih propaliteta. Hrvatska je debelo bolesno društvo i to nema nikakve veze ni sa srbima ni bosancima.
-
korisnicc
- Posts: 193
- Joined: 25/04/2013 13:51
#11303 Re: Desavanja u Hrvatskoj
I ti isti mediji kroje javno mnijenje. Stvaraju afere. To im je misija. Od gluparija tipa cokolade napravili "novi dokaz fasizma u Hr". Time i dobiju na citanosti, i propagiraju svoj svjetonazor. A ljudi citaju ta sr*nja i upijaju ko spuzva.Kolinda wrote:Ustavni zakon nije Ustav ali ima sl.težinu. Članak 8 opisuje kad što ide , a traje samo u glavama lijevih novinara i njihovih urednika . Srbi nemaju ni više ni manje problema u Hrvatskoj od samih Hrvata a to su problemi egzistencije ,imaju 3 zastupnika 4 državna tajnika , nastavu na srpskom jeziku ,fin.kulture ... To što u Hrv.70% medija još uvijek nema Hrvatsku u srcu i samo gledaju kako će je pljunuti na nju je već druga stvar.dragan.s wrote:Ustavni zakon nije Ustav. Ustavni zakon je onaj zakon koji je kao takav definiran ustavom i koji se donosi po postupku predviđenom za donošenje i promjenu odredbi samog ustava.Kolinda wrote: Ustavni zakon o naci.manjinama upravo propisuje te stvari sa pločama i sl. I to članak 8 ako se ne varam , a za statut se slažem da je bilo svega u vrijeme Sanadera pa kasnije ga je srušio Penavin saziv .
Za ono što je urađeno u vrijeme Sanadera RH je dobijala od EU samo pohvale jer su išli i dosta dalje nego što je to bilo neophodno za ulazak u EU. Ali onda je RH ušla u EU i krenulo je nešto što je Thompson najbolje opisao onim čuvenim: "Dosta je bilo pretvaranja".
Došla je (uslovno rečeno) lijeva vlada koja je sve to trebala da sprovodi. I nastali su problemi, šatori, razbijanje ploča. plinske boce po ulicama etc. I to traje sve do danas.
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#11304 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Članak 8.dragan.s wrote:Dakle nije Ustav ništa propisao već zakon za stepenicu niži od njega.Kolinda wrote: Ustavni zakon nije Ustav ali ima sl.težinu. Članak 8 opisuje kad što ide , a traje samo u glavama lijevih novinara i njihovih urednika . Srbi nemaju ni više ni manje problema u Hrvatskoj od samih Hrvata a to su problemi egzistencije ,imaju 3 zastupnika 4 državna tajnika , nastavu na srpskom jeziku ,fin.kulture ... To što u Hrv.70% medija još uvijek nema Hrvatsku u srcu i samo gledaju kako će je pljunuti na nju je već druga stvar.
Član 8 ne opisuje ništa bitno. Članovi 12. i 13. opisuje upotrebu jezika nacionalnih manjina kada ih u lokalnoj samoupravi ima najmanje 1/3. Prema tome, ovaj zakon ne isključuje upotrebu dvojezičnih ploča nego ih dozvoljava. Uz to je potrebno da tijela lokalne samouprave donesu određena akta.
To o 70% medija u RH koji "nemaju Hrvatsku u srcu" je tipična izvala desničara tipa narkomana Bujanca i inih. Dovoljno je pogledati bilo koji HR portal i dnevni list koji ima komentare. Ni jedne smislene diskusije. Ako ti se ne dopada sagovornik već u drugom komentaru je proglašen "jugokomunistom", "oficirskim sinom", "srbočetnikom", "srbinom" ili nečim iz bogatog riječnika forumskih propaliteta. Hrvatska je debelo bolesno društvo i to nema nikakve veze ni sa srbima ni bosancima.
Odredbe ovoga Ustavnog zakona i odredbe posebnih zakona kojima se uređuju prava i slobode pripadnika nacionalnih manjina moraju se tumačiti i primjenjivati sa svrhom poštivanja pripadnika nacionalnih manjina i hrvatskog naroda, razvijanja razumijevanja, solidarnosti, snošljivosti i dijaloga među njima.
Ovo je bit ustavnog zakona i gdje je kvaka , Vukovar je mjesto u kojem je načinjen genocid nad Hrvatima , ljudi su sustavno ubijani nakon pada istog , samo na Ovčari preko 200 ,ranjenici su odvođeni iz bolnice i ubijani a da ne pričamo o razaranju istog i svega što se događalo u napadima . Naravno da Hrvatima još uvijek nije prihvatljivo da se ćirilične ploče šepure po jednom takvom gradu , kad će vrijeme sazriti za takvo nešto pojma nemam. A dokaz da sa pločama nema problema nigdje nego u samom gradu Vukovaru je na stotine i uredno su postavljene od Borova,Bobote do Lapca ...
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#11305 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Ne razumijem zasto je sporna cirilica u Vukovaru, kada Plenkovic neki dan izjavi kako su zlocine u Vukovaru pocinili pripadnici ARBiH, a ne Srbi?Kolinda wrote:Članak 8.dragan.s wrote:Dakle nije Ustav ništa propisao već zakon za stepenicu niži od njega.Kolinda wrote: Ustavni zakon nije Ustav ali ima sl.težinu. Članak 8 opisuje kad što ide , a traje samo u glavama lijevih novinara i njihovih urednika . Srbi nemaju ni više ni manje problema u Hrvatskoj od samih Hrvata a to su problemi egzistencije ,imaju 3 zastupnika 4 državna tajnika , nastavu na srpskom jeziku ,fin.kulture ... To što u Hrv.70% medija još uvijek nema Hrvatsku u srcu i samo gledaju kako će je pljunuti na nju je već druga stvar.
Član 8 ne opisuje ništa bitno. Članovi 12. i 13. opisuje upotrebu jezika nacionalnih manjina kada ih u lokalnoj samoupravi ima najmanje 1/3. Prema tome, ovaj zakon ne isključuje upotrebu dvojezičnih ploča nego ih dozvoljava. Uz to je potrebno da tijela lokalne samouprave donesu određena akta.
To o 70% medija u RH koji "nemaju Hrvatsku u srcu" je tipična izvala desničara tipa narkomana Bujanca i inih. Dovoljno je pogledati bilo koji HR portal i dnevni list koji ima komentare. Ni jedne smislene diskusije. Ako ti se ne dopada sagovornik već u drugom komentaru je proglašen "jugokomunistom", "oficirskim sinom", "srbočetnikom", "srbinom" ili nečim iz bogatog riječnika forumskih propaliteta. Hrvatska je debelo bolesno društvo i to nema nikakve veze ni sa srbima ni bosancima.
Odredbe ovoga Ustavnog zakona i odredbe posebnih zakona kojima se uređuju prava i slobode pripadnika nacionalnih manjina moraju se tumačiti i primjenjivati sa svrhom poštivanja pripadnika nacionalnih manjina i hrvatskog naroda, razvijanja razumijevanja, solidarnosti, snošljivosti i dijaloga među njima.
Ovo je bit ustavnog zakona i gdje je kvaka , Vukovar je mjesto u kojem je načinjen genocid nad Hrvatima , ljudi su sustavno ubijani nakon pada istog , samo na Ovčari preko 200 ,ranjenici su odvođeni iz bolnice i ubijani a da ne pričamo o razaranju istog i svega što se događalo u napadima . Naravno da Hrvatima još uvijek nije prihvatljivo da se ćirilične ploče šepure po jednom takvom gradu , kad će vrijeme sazriti za takvo nešto pojma nemam. A dokaz da sa pločama nema problema nigdje nego u samom gradu Vukovaru je na stotine i uredno su postavljene od Borova,Bobote do Lapca ...
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52670
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#11306 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Banned user for reason “kršenje pravila foruma”
» Starred
hefta
» Starred
hefta
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65956
- Joined: 03/08/2010 19:04
#11307 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Ne razumijem zasto je sporna cirilica u Vukovaru, kada Plenkovic neki dan izjavi kako su zlocine u Vukovaru pocinili pripadnici ARBiH, a ne Srbi?[/quote]Alfons Kauders wrote:Članak 8.Kolinda wrote:Dakle nije Ustav ništa propisao već zakon za stepenicu niži od njega.dragan.s wrote: Ustavni zakon nije Ustav ali ima sl.težinu. Članak 8 opisuje kad što ide , a traje samo u glavama lijevih novinara i njihovih urednika . Srbi nemaju ni više ni manje problema u Hrvatskoj od samih Hrvata a to su problemi egzistencije ,imaju 3 zastupnika 4 državna tajnika , nastavu na srpskom jeziku ,fin.kulture ... To što u Hrv.70% medija još uvijek nema Hrvatsku u srcu i samo gledaju kako će je pljunuti na nju je već druga stvar.
Član 8 ne opisuje ništa bitno. Članovi 12. i 13. opisuje upotrebu jezika nacionalnih manjina kada ih u lokalnoj samoupravi ima najmanje 1/3. Prema tome, ovaj zakon ne isključuje upotrebu dvojezičnih ploča nego ih dozvoljava. Uz to je potrebno da tijela lokalne samouprave donesu određena akta.
To o 70% medija u RH koji "nemaju Hrvatsku u srcu" je tipična izvala desničara tipa narkomana Bujanca i inih. Dovoljno je pogledati bilo koji HR portal i dnevni list koji ima komentare. Ni jedne smislene diskusije. Ako ti se ne dopada sagovornik već u drugom komentaru je proglašen "jugokomunistom", "oficirskim sinom", "srbočetnikom", "srbinom" ili nečim iz bogatog riječnika forumskih propaliteta. Hrvatska je debelo bolesno društvo i to nema nikakve veze ni sa srbima ni bosancima.
Odredbe ovoga Ustavnog zakona i odredbe posebnih zakona kojima se uređuju prava i slobode pripadnika nacionalnih manjina moraju se tumačiti i primjenjivati sa svrhom poštivanja pripadnika nacionalnih manjina i hrvatskog naroda, razvijanja razumijevanja, solidarnosti, snošljivosti i dijaloga među njima.
Ovo je bit ustavnog zakona i gdje je kvaka , Vukovar je mjesto u kojem je načinjen genocid nad Hrvatima , ljudi su sustavno ubijani nakon pada istog , samo na Ovčari preko 200 ,ranjenici su odvođeni iz bolnice i ubijani a da ne pričamo o razaranju istog i svega što se događalo u napadima . Naravno da Hrvatima još uvijek nije prihvatljivo da se ćirilične ploče šepure po jednom takvom gradu , kad će vrijeme sazriti za takvo nešto pojma nemam. A dokaz da sa pločama nema problema nigdje nego u samom gradu Vukovaru je na stotine i uredno su postavljene od Borova,Bobote do Lapca ...
molim??
-
Hamolj
- Posts: 961
- Joined: 03/11/2016 15:03
#11308 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Jedinica El-Mudžahidin je počinila zločine u Vukovaru.
-
emillio estevez
- Posts: 2016
- Joined: 27/05/2009 20:06
- Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110
#11310 Re: Desavanja u Hrvatskoj
mayab wrote:![]()
Dobar. Sad zamisli da se stand zove Za dom spremni...
isli bi cvarci uduplo
- jao_situacije
- Posts: 18094
- Joined: 29/03/2014 19:20
#11311 Re: Desavanja u Hrvatskoj
pravda za sisedječak sa šibicama wrote:Molim ne dirati Nivesku, zena koja ima onakve grudi, a prirodne, zasluzuje svaki respekt!
- problemnatravunu
- Posts: 18745
- Joined: 26/10/2014 07:41
- Location: Sarajevo
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#11313 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Sistem, hrvatski...
Ustavni sud odbacio Šimunićevu tužbu: "Za dom spremni je pozdrav rasističke NDH"
14.12.2016.
Uklanja se ploča s ustaškim pozdravom u Jasenovcu
14.12.2016.
-
Hamolj
- Posts: 961
- Joined: 03/11/2016 15:03
#11314 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Ali interesantno mi je koliko su uporni da pokažu kako nisu fašisti.Banksy wrote:Sistem, hrvatski...
Ustavni sud odbacio Šimunićevu tužbu: "Za dom spremni je pozdrav rasističke NDH"
14.12.2016.
Uklanja se ploča s ustaškim pozdravom u Jasenovcu
14.12.2016.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#11315 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Umjesto da ostave ploču u Jasenovcu, a Šimunića, recimo, izaberu za premijera, budale...Hamolj wrote:Ali interesantno mi je koliko su uporni da pokažu kako nisu fašisti.Banksy wrote:Sistem, hrvatski...
Ustavni sud odbacio Šimunićevu tužbu: "Za dom spremni je pozdrav rasističke NDH"
14.12.2016.
Uklanja se ploča s ustaškim pozdravom u Jasenovcu
14.12.2016.
-
Hamolj
- Posts: 961
- Joined: 03/11/2016 15:03
#11316 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Mislio sam na Šimunića, Kolindu, HOS-ovce, likove s ovog foruma. Vidiš koliko se to trza i bori da dokaže da nisu pogriješili, fakat moraš biti umno bolestan. Sud nije smio drugačije presuditi jer bi im sudila EU. Neće EU pećinare u svom članstvu.Banksy wrote:
Umjesto da ostave ploču u Jasenovcu, a Šimunića, recimo, izaberu za premijera, budale...
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#11317 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Ma i u EU imaš buđenje desnice zadnjih desetak godina, ali da, ovo sigurno nisu smjeli ostaviti, djeluju zbog svijeta, ne zbog iskrene želje...
Hrvatsko društvo je, kao i mnoga druga, kao podijeljeno nožem na desnicu i ljevicu, i otprilike ih je jednako, jednih i drugih, samo što je desnica tradicionalno zadrtija, bučnija i osvetoljubivija, pa se ovakve stvari jače rade i bolje vide.
S druge strane, na istoku, osim nesretnog Čede i par hrabrih žena, sve je uglavnom desnica, tvrđa ili mekša, svejedno...
Hrvatsko društvo je, kao i mnoga druga, kao podijeljeno nožem na desnicu i ljevicu, i otprilike ih je jednako, jednih i drugih, samo što je desnica tradicionalno zadrtija, bučnija i osvetoljubivija, pa se ovakve stvari jače rade i bolje vide.
S druge strane, na istoku, osim nesretnog Čede i par hrabrih žena, sve je uglavnom desnica, tvrđa ili mekša, svejedno...
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38002
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
-
daddy-kool
- Posts: 12709
- Joined: 30/07/2012 12:45
- Location: muslimansko ostrvo
#11319 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Bobi wrote:
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65956
- Joined: 03/08/2010 19:04
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#11321 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Vidjela sam ovo, dobar fol, samo je Kolinda prepoznatljiva prema nekim drugim detaljima...daddy-kool wrote:Bobi wrote:![]()
-
hizo ramidovic
- Posts: 4462
- Joined: 26/03/2013 18:20
- Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene
#11322 Re: Desavanja u Hrvatskoj
najslikovitije i najvjerodostojnije je prikazan josipovic...Bobi wrote:
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#11324 Re: Desavanja u Hrvatskoj
ovo je još jedan dokaz one rečeniceBobi wrote:
što je manje to je više
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52670
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#11325 Re: Desavanja u Hrvatskoj
sreća pa malena ne drži pionirovu čokoladicu.Black swan wrote:




