Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#11301 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Kolinda »

dragan.s wrote:
Kolinda wrote: Ustavni zakon o naci.manjinama upravo propisuje te stvari sa pločama i sl. I to članak 8 ako se ne varam , a za statut se slažem da je bilo svega u vrijeme Sanadera pa kasnije ga je srušio Penavin saziv .
Ustavni zakon nije Ustav. Ustavni zakon je onaj zakon koji je kao takav definiran ustavom i koji se donosi po postupku predviđenom za donošenje i promjenu odredbi samog ustava.
Za ono što je urađeno u vrijeme Sanadera RH je dobijala od EU samo pohvale jer su išli i dosta dalje nego što je to bilo neophodno za ulazak u EU. Ali onda je RH ušla u EU i krenulo je nešto što je Thompson najbolje opisao onim čuvenim: "Dosta je bilo pretvaranja".
Došla je (uslovno rečeno) lijeva vlada koja je sve to trebala da sprovodi. I nastali su problemi, šatori, razbijanje ploča. plinske boce po ulicama etc. I to traje sve do danas.
Ustavni zakon nije Ustav ali ima sl.težinu. Članak 8 opisuje kad što ide , a traje samo u glavama lijevih novinara i njihovih urednika . Srbi nemaju ni više ni manje problema u Hrvatskoj od samih Hrvata a to su problemi egzistencije ,imaju 3 zastupnika 4 državna tajnika , nastavu na srpskom jeziku ,fin.kulture ... To što u Hrv.70% medija još uvijek nema Hrvatsku u srcu i samo gledaju kako će je pljunuti na nju je već druga stvar.
dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#11302 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dragan.s »

Kolinda wrote: Ustavni zakon nije Ustav ali ima sl.težinu. Članak 8 opisuje kad što ide , a traje samo u glavama lijevih novinara i njihovih urednika . Srbi nemaju ni više ni manje problema u Hrvatskoj od samih Hrvata a to su problemi egzistencije ,imaju 3 zastupnika 4 državna tajnika , nastavu na srpskom jeziku ,fin.kulture ... To što u Hrv.70% medija još uvijek nema Hrvatsku u srcu i samo gledaju kako će je pljunuti na nju je već druga stvar.
Dakle nije Ustav ništa propisao već zakon za stepenicu niži od njega.
Član 8 ne opisuje ništa bitno. Članovi 12. i 13. opisuje upotrebu jezika nacionalnih manjina kada ih u lokalnoj samoupravi ima najmanje 1/3. Prema tome, ovaj zakon ne isključuje upotrebu dvojezičnih ploča nego ih dozvoljava. Uz to je potrebno da tijela lokalne samouprave donesu određena akta.
To o 70% medija u RH koji "nemaju Hrvatsku u srcu" je tipična izvala desničara tipa narkomana Bujanca i inih. Dovoljno je pogledati bilo koji HR portal i dnevni list koji ima komentare. Ni jedne smislene diskusije. Ako ti se ne dopada sagovornik već u drugom komentaru je proglašen "jugokomunistom", "oficirskim sinom", "srbočetnikom", "srbinom" ili nečim iz bogatog riječnika forumskih propaliteta. Hrvatska je debelo bolesno društvo i to nema nikakve veze ni sa srbima ni bosancima.
korisnicc
Posts: 193
Joined: 25/04/2013 13:51

#11303 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by korisnicc »

Kolinda wrote:
dragan.s wrote:
Kolinda wrote: Ustavni zakon o naci.manjinama upravo propisuje te stvari sa pločama i sl. I to članak 8 ako se ne varam , a za statut se slažem da je bilo svega u vrijeme Sanadera pa kasnije ga je srušio Penavin saziv .
Ustavni zakon nije Ustav. Ustavni zakon je onaj zakon koji je kao takav definiran ustavom i koji se donosi po postupku predviđenom za donošenje i promjenu odredbi samog ustava.
Za ono što je urađeno u vrijeme Sanadera RH je dobijala od EU samo pohvale jer su išli i dosta dalje nego što je to bilo neophodno za ulazak u EU. Ali onda je RH ušla u EU i krenulo je nešto što je Thompson najbolje opisao onim čuvenim: "Dosta je bilo pretvaranja".
Došla je (uslovno rečeno) lijeva vlada koja je sve to trebala da sprovodi. I nastali su problemi, šatori, razbijanje ploča. plinske boce po ulicama etc. I to traje sve do danas.
Ustavni zakon nije Ustav ali ima sl.težinu. Članak 8 opisuje kad što ide , a traje samo u glavama lijevih novinara i njihovih urednika . Srbi nemaju ni više ni manje problema u Hrvatskoj od samih Hrvata a to su problemi egzistencije ,imaju 3 zastupnika 4 državna tajnika , nastavu na srpskom jeziku ,fin.kulture ... To što u Hrv.70% medija još uvijek nema Hrvatsku u srcu i samo gledaju kako će je pljunuti na nju je već druga stvar.
I ti isti mediji kroje javno mnijenje. Stvaraju afere. To im je misija. Od gluparija tipa cokolade napravili "novi dokaz fasizma u Hr". Time i dobiju na citanosti, i propagiraju svoj svjetonazor. A ljudi citaju ta sr*nja i upijaju ko spuzva.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#11304 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Kolinda »

dragan.s wrote:
Kolinda wrote: Ustavni zakon nije Ustav ali ima sl.težinu. Članak 8 opisuje kad što ide , a traje samo u glavama lijevih novinara i njihovih urednika . Srbi nemaju ni više ni manje problema u Hrvatskoj od samih Hrvata a to su problemi egzistencije ,imaju 3 zastupnika 4 državna tajnika , nastavu na srpskom jeziku ,fin.kulture ... To što u Hrv.70% medija još uvijek nema Hrvatsku u srcu i samo gledaju kako će je pljunuti na nju je već druga stvar.
Dakle nije Ustav ništa propisao već zakon za stepenicu niži od njega.
Član 8 ne opisuje ništa bitno. Članovi 12. i 13. opisuje upotrebu jezika nacionalnih manjina kada ih u lokalnoj samoupravi ima najmanje 1/3. Prema tome, ovaj zakon ne isključuje upotrebu dvojezičnih ploča nego ih dozvoljava. Uz to je potrebno da tijela lokalne samouprave donesu određena akta.
To o 70% medija u RH koji "nemaju Hrvatsku u srcu" je tipična izvala desničara tipa narkomana Bujanca i inih. Dovoljno je pogledati bilo koji HR portal i dnevni list koji ima komentare. Ni jedne smislene diskusije. Ako ti se ne dopada sagovornik već u drugom komentaru je proglašen "jugokomunistom", "oficirskim sinom", "srbočetnikom", "srbinom" ili nečim iz bogatog riječnika forumskih propaliteta. Hrvatska je debelo bolesno društvo i to nema nikakve veze ni sa srbima ni bosancima.
Članak 8.
Odredbe ovoga Ustavnog zakona i odredbe posebnih zakona kojima se uređuju prava i slobode pripadnika nacionalnih manjina moraju se tumačiti i primjenjivati sa svrhom poštivanja pripadnika nacionalnih manjina i hrvatskog naroda, razvijanja razumijevanja, solidarnosti, snošljivosti i dijaloga među njima.

Ovo je bit ustavnog zakona i gdje je kvaka , Vukovar je mjesto u kojem je načinjen genocid nad Hrvatima , ljudi su sustavno ubijani nakon pada istog , samo na Ovčari preko 200 ,ranjenici su odvođeni iz bolnice i ubijani a da ne pričamo o razaranju istog i svega što se događalo u napadima . Naravno da Hrvatima još uvijek nije prihvatljivo da se ćirilične ploče šepure po jednom takvom gradu , kad će vrijeme sazriti za takvo nešto pojma nemam. A dokaz da sa pločama nema problema nigdje nego u samom gradu Vukovaru je na stotine i uredno su postavljene od Borova,Bobote do Lapca ...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#11305 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Alfons Kauders »

Kolinda wrote:
dragan.s wrote:
Kolinda wrote: Ustavni zakon nije Ustav ali ima sl.težinu. Članak 8 opisuje kad što ide , a traje samo u glavama lijevih novinara i njihovih urednika . Srbi nemaju ni više ni manje problema u Hrvatskoj od samih Hrvata a to su problemi egzistencije ,imaju 3 zastupnika 4 državna tajnika , nastavu na srpskom jeziku ,fin.kulture ... To što u Hrv.70% medija još uvijek nema Hrvatsku u srcu i samo gledaju kako će je pljunuti na nju je već druga stvar.
Dakle nije Ustav ništa propisao već zakon za stepenicu niži od njega.
Član 8 ne opisuje ništa bitno. Članovi 12. i 13. opisuje upotrebu jezika nacionalnih manjina kada ih u lokalnoj samoupravi ima najmanje 1/3. Prema tome, ovaj zakon ne isključuje upotrebu dvojezičnih ploča nego ih dozvoljava. Uz to je potrebno da tijela lokalne samouprave donesu određena akta.
To o 70% medija u RH koji "nemaju Hrvatsku u srcu" je tipična izvala desničara tipa narkomana Bujanca i inih. Dovoljno je pogledati bilo koji HR portal i dnevni list koji ima komentare. Ni jedne smislene diskusije. Ako ti se ne dopada sagovornik već u drugom komentaru je proglašen "jugokomunistom", "oficirskim sinom", "srbočetnikom", "srbinom" ili nečim iz bogatog riječnika forumskih propaliteta. Hrvatska je debelo bolesno društvo i to nema nikakve veze ni sa srbima ni bosancima.
Članak 8.
Odredbe ovoga Ustavnog zakona i odredbe posebnih zakona kojima se uređuju prava i slobode pripadnika nacionalnih manjina moraju se tumačiti i primjenjivati sa svrhom poštivanja pripadnika nacionalnih manjina i hrvatskog naroda, razvijanja razumijevanja, solidarnosti, snošljivosti i dijaloga među njima.

Ovo je bit ustavnog zakona i gdje je kvaka , Vukovar je mjesto u kojem je načinjen genocid nad Hrvatima , ljudi su sustavno ubijani nakon pada istog , samo na Ovčari preko 200 ,ranjenici su odvođeni iz bolnice i ubijani a da ne pričamo o razaranju istog i svega što se događalo u napadima . Naravno da Hrvatima još uvijek nije prihvatljivo da se ćirilične ploče šepure po jednom takvom gradu , kad će vrijeme sazriti za takvo nešto pojma nemam. A dokaz da sa pločama nema problema nigdje nego u samom gradu Vukovaru je na stotine i uredno su postavljene od Borova,Bobote do Lapca ...
Ne razumijem zasto je sporna cirilica u Vukovaru, kada Plenkovic neki dan izjavi kako su zlocine u Vukovaru pocinili pripadnici ARBiH, a ne Srbi?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#11306 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Chmoljo »

Banned user for reason “kršenje pravila foruma”
» Starred

hefta
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#11307 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

Alfons Kauders wrote:
Kolinda wrote:
dragan.s wrote: Ustavni zakon nije Ustav ali ima sl.težinu. Članak 8 opisuje kad što ide , a traje samo u glavama lijevih novinara i njihovih urednika . Srbi nemaju ni više ni manje problema u Hrvatskoj od samih Hrvata a to su problemi egzistencije ,imaju 3 zastupnika 4 državna tajnika , nastavu na srpskom jeziku ,fin.kulture ... To što u Hrv.70% medija još uvijek nema Hrvatsku u srcu i samo gledaju kako će je pljunuti na nju je već druga stvar.
Dakle nije Ustav ništa propisao već zakon za stepenicu niži od njega.
Član 8 ne opisuje ništa bitno. Članovi 12. i 13. opisuje upotrebu jezika nacionalnih manjina kada ih u lokalnoj samoupravi ima najmanje 1/3. Prema tome, ovaj zakon ne isključuje upotrebu dvojezičnih ploča nego ih dozvoljava. Uz to je potrebno da tijela lokalne samouprave donesu određena akta.
To o 70% medija u RH koji "nemaju Hrvatsku u srcu" je tipična izvala desničara tipa narkomana Bujanca i inih. Dovoljno je pogledati bilo koji HR portal i dnevni list koji ima komentare. Ni jedne smislene diskusije. Ako ti se ne dopada sagovornik već u drugom komentaru je proglašen "jugokomunistom", "oficirskim sinom", "srbočetnikom", "srbinom" ili nečim iz bogatog riječnika forumskih propaliteta. Hrvatska je debelo bolesno društvo i to nema nikakve veze ni sa srbima ni bosancima.
Članak 8.
Odredbe ovoga Ustavnog zakona i odredbe posebnih zakona kojima se uređuju prava i slobode pripadnika nacionalnih manjina moraju se tumačiti i primjenjivati sa svrhom poštivanja pripadnika nacionalnih manjina i hrvatskog naroda, razvijanja razumijevanja, solidarnosti, snošljivosti i dijaloga među njima.

Ovo je bit ustavnog zakona i gdje je kvaka , Vukovar je mjesto u kojem je načinjen genocid nad Hrvatima , ljudi su sustavno ubijani nakon pada istog , samo na Ovčari preko 200 ,ranjenici su odvođeni iz bolnice i ubijani a da ne pričamo o razaranju istog i svega što se događalo u napadima . Naravno da Hrvatima još uvijek nije prihvatljivo da se ćirilične ploče šepure po jednom takvom gradu , kad će vrijeme sazriti za takvo nešto pojma nemam. A dokaz da sa pločama nema problema nigdje nego u samom gradu Vukovaru je na stotine i uredno su postavljene od Borova,Bobote do Lapca ...
Ne razumijem zasto je sporna cirilica u Vukovaru, kada Plenkovic neki dan izjavi kako su zlocine u Vukovaru pocinili pripadnici ARBiH, a ne Srbi?[/quote]


molim??
Hamolj
Posts: 961
Joined: 03/11/2016 15:03

#11308 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Hamolj »

Jedinica El-Mudžahidin je počinila zločine u Vukovaru.
User avatar
mayab
Posts: 30835
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#11309 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mayab »

:D
Image
emillio estevez
Posts: 2016
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#11310 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by emillio estevez »

mayab wrote::D
Image

Dobar. Sad zamisli da se stand zove Za dom spremni...
isli bi cvarci uduplo
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#11311 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by jao_situacije »

dječak sa šibicama wrote:Molim ne dirati Nivesku, zena koja ima onakve grudi, a prirodne, zasluzuje svaki respekt! :D
pravda za sise
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18745
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#11312 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by problemnatravunu »

:lol: :lol: :lol:

Image
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#11313 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

Sistem, hrvatski...

Ustavni sud odbacio Šimunićevu tužbu: "Za dom spremni je pozdrav rasističke NDH"
14.12.2016.


Uklanja se ploča s ustaškim pozdravom u Jasenovcu

14.12.2016.

Hamolj
Posts: 961
Joined: 03/11/2016 15:03

#11314 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Hamolj »

Banksy wrote:Sistem, hrvatski...

Ustavni sud odbacio Šimunićevu tužbu: "Za dom spremni je pozdrav rasističke NDH"
14.12.2016.


Uklanja se ploča s ustaškim pozdravom u Jasenovcu

14.12.2016.

Ali interesantno mi je koliko su uporni da pokažu kako nisu fašisti. :roll:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#11315 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

Hamolj wrote:
Banksy wrote:Sistem, hrvatski...

Ustavni sud odbacio Šimunićevu tužbu: "Za dom spremni je pozdrav rasističke NDH"
14.12.2016.


Uklanja se ploča s ustaškim pozdravom u Jasenovcu

14.12.2016.

Ali interesantno mi je koliko su uporni da pokažu kako nisu fašisti. :roll:
Umjesto da ostave ploču u Jasenovcu, a Šimunića, recimo, izaberu za premijera, budale...
Hamolj
Posts: 961
Joined: 03/11/2016 15:03

#11316 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Hamolj »

Banksy wrote:
Umjesto da ostave ploču u Jasenovcu, a Šimunića, recimo, izaberu za premijera, budale...
Mislio sam na Šimunića, Kolindu, HOS-ovce, likove s ovog foruma. Vidiš koliko se to trza i bori da dokaže da nisu pogriješili, fakat moraš biti umno bolestan. Sud nije smio drugačije presuditi jer bi im sudila EU. Neće EU pećinare u svom članstvu.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#11317 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

Ma i u EU imaš buđenje desnice zadnjih desetak godina, ali da, ovo sigurno nisu smjeli ostaviti, djeluju zbog svijeta, ne zbog iskrene želje...
Hrvatsko društvo je, kao i mnoga druga, kao podijeljeno nožem na desnicu i ljevicu, i otprilike ih je jednako, jednih i drugih, samo što je desnica tradicionalno zadrtija, bučnija i osvetoljubivija, pa se ovakve stvari jače rade i bolje vide.
S druge strane, na istoku, osim nesretnog Čede i par hrabrih žena, sve je uglavnom desnica, tvrđa ili mekša, svejedno...
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#11318 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bobi »

Image
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#11319 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by daddy-kool »

Bobi wrote:Image
:thumbup: :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#11321 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

daddy-kool wrote:
Bobi wrote:Image
:thumbup: :D
Vidjela sam ovo, dobar fol, samo je Kolinda prepoznatljiva prema nekim drugim detaljima... :mrgreen:
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#11322 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by hizo ramidovic »

Bobi wrote:Image
najslikovitije i najvjerodostojnije je prikazan josipovic...
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11323 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

Image
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11324 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

Bobi wrote:Image
ovo je još jedan dokaz one rečenice

što je manje to je više
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#11325 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Chmoljo »

Black swan wrote:Image
sreća pa malena ne drži pionirovu čokoladicu.
Post Reply