Republika Turska

Post Reply
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#11301 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

Ahmet Biçer-jedan od 2 745 suspendovanih tucilaca i sudija, inace clan Visokog sudskog i tuzilackog vijeca preselio na bolji svijet 23. maja 2016, tj prije dva mjeseca, preventivno preselio covjek :lol:
http://t24.com.tr/haber/hsyknin-darbe-g ... mus,350943
User avatar
pici
Posts: 46404
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#11302 Re: Republika Turska

Post by pici »

U Turskoj prave posebno groblje za pučiste: Narod će ih proklinjati, nikada neće imati mira

Dok Turska razmišlja o ponovnom uvođenju smrtne kazne zbog optuženih za pokušaj puča, istanbulski gradonačelnik Kadir Topbas je odvojio poseban prostor za "ukop izdajnika" gdje će ljudi moći doći i proklinjati odgovorne za puč.
U Turskoj prave posebno groblje za pučiste: Narod će ih proklinjati, nikada neće imati mira
Foto: EPA
Nakon neuspjelog puča u Turskoj, koji je ostavio za sobom 246 mrtvih osoba, uključujući mnoge civile, groblja širom zemlje odbijaju ukopati urotnike protiv vlade ove zemlje.

Kako bi umirio situaciju, gradonačelnik Topbas je naredio izdvajanje jednog mjesta gdje će "izdajnici biti ukopani, a ljudi će moći dolaziti tu da ih proklinju".

"Naredio sam pronalaženje idealnog mjesta koje će biti groblje izdajnika, a svi koji budu prolazili pored groblja će imati priliku da one koji tu leže proklinju i tako im onemoguće da počivaju u miru", kazao je gradonačelnik Istanbula.

Mnoge porodice ubijenih pučista bile su primorane kopati svoje bližnje u vrtove, nakon što je gradonačelnik Ordua, lučkog grada na obali Crnog mora odbio osigurati ukop.

"Gradonačelniku Ordua svaka čast", kazao je Topbas za Anadolu Agency. "Urotnici ipak neće biti spašeni od pakla".

Sve se ovo dešava nakon što su religijske zajednice odbile klanjati dženazu ubijenim pučistima.


de da zovnemo sHejtana iz dzeHenema da ih podgijava svaki dan...

Image
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#11303 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

sunceKOtepsija wrote:Ahmet Biçer-jedan od 2 745 suspendovanih tucilaca i sudija, inace clan Visokog sudskog i tuzilackog vijeca preselio na bolji svijet 23. maja 2016, tj prije dva mjeseca, preventivno preselio covjek :lol:
http://t24.com.tr/haber/hsyknin-darbe-g ... mus,350943
pokosio ga srcani dok su igrali nogometa na terminu, dzenaza klanjana u rodnom Yozgat-u
User avatar
Matzan
Posts: 7049
Joined: 16/01/2015 13:25

#11304 Re: Republika Turska

Post by Matzan »

baxul wrote:Image

Anketa od strane koga? Koliko ispitanih? Ko su ispitanici? ...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#11305 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

General War wrote:
insomnia78 wrote:
kolegione wrote: Jesi nas diskreditirao, sta ima u France, neko u France neko u Trezor, a ideologija ista :* :)
Diskreditirali ste vi sami sebe
Poredjenjem pucista sa logorasima, pobijenim civilima, Munirom...
Jebo to. Daj nam malo sprdanja
Metni sad npr onu Bakiru
Znas ono Erdogan, Bakir, Bakira
Joj, evo vec umirem od sege


S moje sokoćalo
Tako je, instrumentalizuj srebrenicu za sve sto ti negodi...Sultanija inace se razumije u politiku ko u kriv Q...bas ono primjer podanistva u prosnjaka...trebalo bi je zastiti "trade markom".
Cekaj, ja instrumentalizujem
Poredite vojnike koji su ucestvovali u pokusaju drzavnog udara ubivsi pri tome stotine civila i policajaca sa logorasima, sa nasom vojskom, sa nestalim ljudima koji ni dan danas nisu svi pronadjeni i onda ja instrumentalizujem Srebrenicu?


S moje sokoćalo
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#11306 Re: Republika Turska

Post by General War »

pici wrote:
U Turskoj prave posebno groblje za pučiste: Narod će ih proklinjati, nikada neće imati mira

Dok Turska razmišlja o ponovnom uvođenju smrtne kazne zbog optuženih za pokušaj puča, istanbulski gradonačelnik Kadir Topbas je odvojio poseban prostor za "ukop izdajnika" gdje će ljudi moći doći i proklinjati odgovorne za puč.
U Turskoj prave posebno groblje za pučiste: Narod će ih proklinjati, nikada neće imati mira
Foto: EPA
Nakon neuspjelog puča u Turskoj, koji je ostavio za sobom 246 mrtvih osoba, uključujući mnoge civile, groblja širom zemlje odbijaju ukopati urotnike protiv vlade ove zemlje.

Kako bi umirio situaciju, gradonačelnik Topbas je naredio izdvajanje jednog mjesta gdje će "izdajnici biti ukopani, a ljudi će moći dolaziti tu da ih proklinju".

"Naredio sam pronalaženje idealnog mjesta koje će biti groblje izdajnika, a svi koji budu prolazili pored groblja će imati priliku da one koji tu leže proklinju i tako im onemoguće da počivaju u miru", kazao je gradonačelnik Istanbula.

Mnoge porodice ubijenih pučista bile su primorane kopati svoje bližnje u vrtove, nakon što je gradonačelnik Ordua, lučkog grada na obali Crnog mora odbio osigurati ukop.

"Gradonačelniku Ordua svaka čast", kazao je Topbas za Anadolu Agency. "Urotnici ipak neće biti spašeni od pakla".

Sve se ovo dešava nakon što su religijske zajednice odbile klanjati dženazu ubijenim pučistima.


de da zovnemo sHejtana iz dzeHenema da ih podgijava svaki dan...

Image
Boze sacuvaj :| nemam rijeci.
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#11307 Re: Republika Turska

Post by baxul »

Matzan wrote:

Anketa od strane koga? Koliko ispitanih? Ko su ispitanici? ...
Image

http://www.streetbees.com/#about-us
User avatar
Matzan
Posts: 7049
Joined: 16/01/2015 13:25

#11308 Re: Republika Turska

Post by Matzan »

baxul wrote:
Matzan wrote:

Anketa od strane koga? Koliko ispitanih? Ko su ispitanici? ...
Image

http://www.streetbees.com/#about-us

London. Onda je 100% tačno i nepristrasno.
User avatar
Herr Flick
Posts: 9093
Joined: 02/04/2012 13:00

#11309 Re: Republika Turska

Post by Herr Flick »

Zanimljivo je kako Bošnjaci toliko vole i obozavaju Erdogana a taj nedavno normalizirao odnose sa mrskim Izraelom i jos mržom Rusijom,a jos kad tome uskoro dodamo Sisija i Assada onda ce tek aparati da rade :lol: :lol:
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4111
Joined: 28/01/2012 11:38

#11310 Re: Republika Turska

Post by kamberovica polje »

Čekaj, ako se sad Turci okrenu Rusima jel to znači da će ovi naši Erdoganovci i Putinovci morat surađivat? :-?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#11311 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

Kol'ko su ono dugo Englezi spaljivali lutku cika Fawkesa?


S moje sokoćalo
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#11312 Re: Republika Turska

Post by General War »

insomnia78 wrote:
General War wrote: Tako je, instrumentalizuj srebrenicu za sve sto ti negodi...Sultanija inace se razumije u politiku ko u kriv Q...bas ono primjer podanistva u prosnjaka...trebalo bi je zastiti "trade markom".
Cekaj, ja instrumentalizujem
Poredite vojnike koji su ucestvovali u pokusaju drzavnog udara ubivsi pri tome stotine civila i policajaca sa logorasima, sa nasom vojskom, sa nestalim ljudima koji ni dan danas nisu svi pronadjeni i onda ja instrumentalizujem Srebrenicu?


S moje sokoćalo
A sto ti to vazi za Tursku? Za siriju imas sasvim drugu plocu?
Ja zajebajem RuniMu koja se u sve mjesa ko vegeta i bosnjacko bezrezervno podanistvo ne prema turskoj vise vec jasno svrstavanje na stranu velikog vodje. ( mislim naravno na forum ne na ukupnu javnost)....ti nesto sasvim drugo vidis i nabijas na nos.
..i de vidi sta ti je sa sokocalom, nikako da kako treba quotas.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#11313 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

Herr Flick wrote:Zanimljivo je kako Bošnjaci toliko vole i obozavaju Erdogana a taj nedavno normalizirao odnose sa mrskim Izraelom i jos mržom Rusijom,a jos kad tome uskoro dodamo Sisija i Assada onda ce tek aparati da rade :lol: :lol:
Kad Srbi mogu sa Iranom..,


S moje sokoćalo
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#11314 Re: Republika Turska

Post by Tomahawk11 »

Herr Flick wrote:Zanimljivo je kako Bošnjaci toliko vole i obozavaju Erdogana a taj nedavno normalizirao odnose sa mrskim Izraelom i jos mržom Rusijom,a jos kad tome uskoro dodamo Sisija i Assada onda ce tek aparati da rade :lol: :lol:
Nema mi nista providnije nego kad ovako neko baci floskulu za citav narod.
Ko ga voli? Svi Bosnjaci? 50%? 70%? Koliko?
Da ima zagrizenih budala, slazem se.
Imamo mi svojih ''Erdogana'' i muka s njima :wink:
User avatar
mousstapha
Posts: 4189
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#11315 Re: Republika Turska

Post by mousstapha »

Nije šala: Tri bošnjačka udruženja predlažu Erdogana za Nobelovu nagradu za mir
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4111
Joined: 28/01/2012 11:38

#11316 Re: Republika Turska

Post by kamberovica polje »

mousstapha wrote:Nije šala: Tri bošnjačka udruženja predlažu Erdogana za Nobelovu nagradu za mir
:lol: :lol: :lol:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#11317 Re: Republika Turska

Post by madner »

Nije sala, Bosnjo zna bolje izracunati standard od IMF i svjetske banke. :D
Satelit_
Posts: 74
Joined: 16/07/2016 21:59

#11318 Re: Republika Turska

Post by Satelit_ »

Tomahawk11 wrote:
Satelit_ wrote:
Pa kakav profil turiste ide u Isranbul. Bio sam tamo i ok je za proserat i gkedat okolo ali je skupo i generalno se ne moze porediti sa Evropom. Ja sam cuo da je u Bukurestu super nocni zivot. Sve rumunke koje znam imaju manje inhibicije od turkinja. Imam tonu prijatelja u Turskoj i ljudi govore da je sranje, tesko sranje i razmisljaju da bjeze. Jest, mnogu imaju biznise, voze nove Audije, ali meni je to od trecerazredne vaznosti ako nema slobode. Za Bosnju znam da je to najbitnije ali ja ne bih isao da radim u Dubai za milion eura jer nema slobode a bosnjo samo gleda da je luksuz, da je sminka.
Necemo onda ni u Pariz. Skupo.
Ne kontam ti tu pricu o Rumunkama i Turkinjama. Razlicite kulture, covjece. Nije ti to nikakav dokaz standarda.
Kad je u Rumuniji toliko super, sto kosarkasi i fudbaleri iz Srbije ne idu u istu umjesto u Tursku?! Ili treneri, recimo. Pa i hrvatski sportisti, posebno kosarkasi, idu u tursku ligu.
Mislim da se prica o slobodama u Turskoj debelo prepuhuje.
Hajd za Bosnju, al sto u Dubai idu Amerikanci, Englezi, Francuzi...?
Idu konzumeristi koji se loze na markiranu odjecu, pozlacene hotele i sl. Meni je to kič i papanluk ali ni po jada sto je papanluk nego sto nema slobode.
sha_ba
Posts: 55937
Joined: 17/11/2011 12:16

#11319 Re: Republika Turska

Post by sha_ba »

mousstapha wrote:Nije šala: Tri bošnjačka udruženja predlažu Erdogana za Nobelovu nagradu za mir
:lol: :lol: :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#11320 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

General War wrote:
insomnia78 wrote:
General War wrote: Tako je, instrumentalizuj srebrenicu za sve sto ti negodi...Sultanija inace se razumije u politiku ko u kriv Q...bas ono primjer podanistva u prosnjaka...trebalo bi je zastiti "trade markom".
Cekaj, ja instrumentalizujem
Poredite vojnike koji su ucestvovali u pokusaju drzavnog udara ubivsi pri tome stotine civila i policajaca sa logorasima, sa nasom vojskom, sa nestalim ljudima koji ni dan danas nisu svi pronadjeni i onda ja instrumentalizujem Srebrenicu?


S moje sokoćalo
A sto ti to vazi za Tursku? Za siriju imas sasvim drugu plocu?
Ja zajebajem RuniMu koja se u sve mjesa ko vegeta i bosnjacko bezrezervno podanistvo ne prema turskoj vise vec jasno svrstavanje na stranu velikog vodje. ( mislim naravno na forum ne na ukupnu javnost)....ti nesto sasvim drugo vidis i nabijas na nos.
..i de vidi sta ti je sa sokocalom, nikako da kako treba quotas.
Mozda ucim iz gresaka
Vidi, ne pada mi na pamet pravdati Erdogana, njegovu diktaturu, rjesavanje protivnika...
Licno bih radije zivio u S. Koreji nego u nekoj islamskoj drzavi osim, mozda Irana
Meni samo smeta neosnovano pravljenje paralela izmedju zrtava iz naseg rata i vojnika poginulih u pokusaju drzavnog udara
Pogotovo sto pojedini imaju sasvim druge motive za to osim humanistickih


S moje sokoćalo
saja_dj
Posts: 459
Joined: 03/05/2012 14:02

#11321 Re: Republika Turska

Post by saja_dj »

TURKEY: Deputy PM says country to suspend European Convention on Human Rights for a while - @CNNTURK_ENG

Baja ce da ukine i ljudska prava.

Samo nek :izet: kad ga vec vole primati. Iskreno isto zelim i nasim dupolizcima, vec su navikli od baketa ali valja erdognovog ugurati citavog u pakas. Sretno.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#11322 Re: Republika Turska

Post by Tomahawk11 »

Satelit_ wrote:
Idu konzumeristi koji se loze na markiranu odjecu, pozlacene hotele i sl. Meni je to kič i papanluk ali ni po jada sto je papanluk nego sto nema slobode.
Jedan drug, koji je katolik, kaze da mu se svidja Istanbul i da bi mogao zivjeti tamo. Ocito je da on nije osjetio to nemanje slobode.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#11323 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

insomnia78 wrote: Mozda ucim iz gresaka
Vidi, ne pada mi na pamet pravdati Erdogana, njegovu diktaturu, rjesavanje protivnika...
Licno bih radije zivio u S. Koreji nego u nekoj islamskoj drzavi osim, mozda Irana
đe salik :D
Satelit_
Posts: 74
Joined: 16/07/2016 21:59

#11324 Re: Republika Turska

Post by Satelit_ »

Tomahawk11 wrote:
Satelit_ wrote:
Idu konzumeristi koji se loze na markiranu odjecu, pozlacene hotele i sl. Meni je to kič i papanluk ali ni po jada sto je papanluk nego sto nema slobode.
Jedan drug, koji je katolik, kaze da mu se svidja Istanbul i da bi mogao zivjeti tamo. Ocito je da on nije osjetio to nemanje slobode.
Pa imas svasta.
User avatar
burgundy
Posts: 2328
Joined: 20/10/2010 19:44

#11325 Re: Republika Turska

Post by burgundy »

Policijska akcija "Sablja" (srp. Операција Сабља) policijska je akcija pronalaženja i uhićenja osoba u Srbiji i Crnoj Gori za koje se sumnja da su sudjelovale u ubojstvu srpskoga premijera Zorana Đinđića, i ostalih osoba za koje se zna da su pripadnici skupina organiziranog kriminala. Cijela akcija je započela neposredno nakon ubojstva premijera, 12. ožujka 2003. godine, proglašenjem izvanrednog stanja od strane bivea vršiteljica dužnosti predsjednika Srbije Nataše Mićić. Službeno je trajala do 22. travnja 2003. godine. Jedna je od najvećih policijskih akcija u povijesti srpske policije. Za vrijeme akcije, privedeno je 11.665 osoba povezanih s organiziranim kriminalom. Među njima je bilo mnogo javnih i estradnih ličnosti. Glavnooptuženi Milorad Ulemek Legija je optužen za ubojstvo premijera Zorana Đinđića i za atentat na Ibarskoj magistrali i osuđen je na zatvorsku kaznu u trajanju od 40 godina.

Ovi sto se javljaju zbog privodjenja ovolikog broj ljudi u Turskoj.
Post Reply