Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#11276 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by radostan dan »

razlika između incidenta i sistema...

incident -

Image

Image


i sistem -


Image

Image
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#11277 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by radostan dan »

incident -

Image


sistem -

Image
Starred
Posts: 70
Joined: 12/12/2016 10:29

#11278 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Starred »

Koliko vidim, ti si građanin Srbije?
Kako možeš usporedit te grafite sa vašim Vojvodama Nikolićem i Vučićem ili u Crnoj Gori Mandićem?
Vojvoda Mandić!!
Demokrat!
Molim te ne jedi govna
Last edited by Starred on 13/12/2016 10:03, edited 1 time in total.
Starred
Posts: 70
Joined: 12/12/2016 10:29

#11279 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Starred »

Koliko glasova Srba dobija Vojvoda Mandić u Crnoj Gori a koliko je dobio Toma?

U vas postoje bivši Vojvode i ratni zločinci tj kao umjereni, kao manje umjereni i ekstremni i ti ćeš meni tupit o fašizmu
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#11280 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

:-) :-) :-)



incident
Image


sistem
Josip Šimunić dobio maksimalnu kaznu!
FIFA bez milosti: Josip Šimunić kažnjen s 10 utakmica
Josip Šimunić kažnjen sa 3.500 eura
Šimunić zbog ustaških poklika kažnjen maksimalnom kaznom od 25.000 kuna
FIFA je 16. prosinca 2013. presudila 10 utakmica kazne zbog izvikivanja "Za dom", nakon dokvalifikacijske utakmice s Islandom za odlazak na svjetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine, te je s time i okončana njegova reprezentativna karijera






''incident''
ImageImage


sistem

Viši sud u Beogradu rehabilitovao je komandanta Kraljevske vojske u otadžbini generala Dragoljuba Dražu Mihailovića i vratio mu građanska prava koja su mu bila oduzeta u političko-ideološkom procesu komunističkog režima 1946. godine.

ČETNICI ĆE DOBIVATI NAKNADU U VISINI PROSJEČNE PENZIJE!- Penzije od 300 evra za četnike
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11282 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

problem postoji
i to veliki

ima policija i sudstvo da se bavi time

čujem neka sela oko lapca i dalje nemaju struju

ee to je jednako veliki problem
kao i grafiti

rijetko koje društvo je savršeno
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11283 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

Image
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#11284 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by radostan dan »

Starred wrote:Koliko glasova Srba dobija Vojvoda Mandić u Crnoj Gori a koliko je dobio Toma?

U vas postoje bivši Vojvode i ratni zločinci tj kao umjereni, kao manje umjereni i ekstremni i ti ćeš meni tupit o fašizmu
da, -tupit ću ti....
što se tiče imenovanih, spram istih sam se odredio više puta, od 2010. do 2016.godine (otkako sam na forumu), tem - dešavanja u srbiji .
imaš neki problem ?
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#11285 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by annoy »

http://punkufer.dnevnik.hr/clanak/adven ... 60382.html

Nije ni čudo da su cijene nabili u nebesa :D
User avatar
Vitezanin
Posts: 3901
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#11286 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Vitezanin »

Smiješna su moralisanja i Hrvatske i Srbije, posebno oko pregovora Srbije s EU. Država u kojoj se razbijaju ploče na kojima je drugo pismo je zadnja koja ovoj drugoj treba išta reći po pitanju zaštite prava manjina. Upravo je ovo fin primjer da su zapravo politike obe države apsolutno iste, barem kad se govori o pristupu Hrvatske i Srbije jedna drugoj.

A naravno, moralisanje Srbije također je apsolutno...meh.

Ne znam kako ljudi ne kontaju da je ovo oko prava manjina samo sredstvo ucjene i da se radi o nekim dubljim stvarima koje zapravo nemaju veze ni s ovom ni s onom manjinom.
Hamolj
Posts: 961
Joined: 03/11/2016 15:03

#11287 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Hamolj »

Borba za titulu najfašistoidnije države Balkana. Bitka se vodi između dva ravnopravna protivnika Srbije i Hrvatske.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#11288 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

LBVIEW wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:samo da ne kazem ko,ne vidi ili nece da prizna da je u hrvatskoj porast onoga sto se modernim jezikom moze nazvati ksenofobnim,a narodski receno ustaskim ispadima
Jedno su ispadi, a nesto drugo sistem poput onog u Srbiji i sumskom satelitu,samo ne vidim kako se
potonjima prisiva fasizam a itekako su zasluzulil.Eno predsednik pri svijesti i savjesti izjavi kako su Markale i Kapija namontirani,Srbija "rekonstruise" mjesta zlocina,a ovdje se zbog ploce Hrvatska proglasava fasistickim,wtf!?:oops:

pa ima tema desavanja u srbiji,jbg,tamo se treba diskutovati o tome,mislim, hajmo se praviti budale pa reći da je sve to samo zbog ove table u jasenovcu,koliko neko treba biti kreten,idiot,ustaša,fašista pa u jasenovcu postaviti tablu bilo kome sa natpisom za dom spremni?
Niko ne kaze da nije kretenski samo ne znaci kako je Hrvatska fasisticka drzava.Ono libo me tuki za Hrvatskom,ali kad Srbi,koji u Bosni Bosnjacima guraju ne prst vec ruku u oko,seru o drugima,sta reci,koju poruku poslati?[/quote]

kad spominjes srbe mislis na neke sa ovog foruma?
breuer
Posts: 7879
Joined: 06/07/2009 15:44

#11289 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by breuer »

stvarno je latinski hinjavo i licemjerno koristiti neosporan srpski fašizam kao paravan i prikrivanje hrvatskog

i to još na temi "Dešavanja u Hrvatskoj"
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#11290 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

je li to neko hoce da kaze da za dom spremni nije ustaski i nacisticki ili fasisticki simbol?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#11291 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

breuer wrote:stvarno je latinski hinjavo i licemjerno koristiti neosporan srpski fašizam kao paravan i prikrivanje hrvatskog

i to još na temi "Dešavanja u Hrvatskoj"
smijesno je to,kao oni tamo su veci fasisti pa sta onda imamo spominjati nase fasisticke ispade i incidente
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#11292 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by radostan dan »

kakavdanakneiskustvu wrote:
kad spominjes srbe mislis na neke sa ovog foruma?
Ima manjih interpersonalnih problema sa mnom... :mrgreen:
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#11293 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Kolinda »

Vitezanin wrote:Smiješna su moralisanja i Hrvatske i Srbije, posebno oko pregovora Srbije s EU. Država u kojoj se razbijaju ploče na kojima je drugo pismo je zadnja koja ovoj drugoj treba išta reći po pitanju zaštite prava manjina. Upravo je ovo fin primjer da su zapravo politike obe države apsolutno iste, barem kad se govori o pristupu Hrvatske i Srbije jedna drugoj.

A naravno, moralisanje Srbije također je apsolutno...meh.

Ne znam kako ljudi ne kontaju da je ovo oko prava manjina samo sredstvo ucjene i da se radi o nekim dubljim stvarima koje zapravo nemaju veze ni s ovom ni s onom manjinom.
Po Ustavu RH ploče koje su razbijene nisu se ni smjele nalaziti na tom mjestu . Drugo u Borovu koje je povezano s Vukovarom i naslanja se na legendarnu Trpinjsku cestu gdje je i spomenik Blagi Zadri uredno na zgradi općine visi srpska zastava ,sve table su na ćirilici a na stadionu koji je 200 m niže domaći gosti piše ćirilicom a igrači Sloge (mislim da se klub tako zove igraju u dresovima Partizana) . Tako da o netolerantnosti hrvatskog naroda možeš izvesti zaključke samo ako odeš i vidiš a ne čitajući ljevičarske medije i čitajući Novosti milorada pupovca .
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#11294 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by GeeTnT »

Hamolj wrote:Borba za titulu najfašistoidnije države Balkana. Bitka se vodi između dva ravnopravna protivnika Srbije i Hrvatske.
Ne bih ja to tako nazvao, ali cinjenica da su se dva ovna sreli na cupriji....meni iskreno je zao samo cuprije.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#11295 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

Kolinda wrote:
Vitezanin wrote:Smiješna su moralisanja i Hrvatske i Srbije, posebno oko pregovora Srbije s EU. Država u kojoj se razbijaju ploče na kojima je drugo pismo je zadnja koja ovoj drugoj treba išta reći po pitanju zaštite prava manjina. Upravo je ovo fin primjer da su zapravo politike obe države apsolutno iste, barem kad se govori o pristupu Hrvatske i Srbije jedna drugoj.

A naravno, moralisanje Srbije također je apsolutno...meh.

Ne znam kako ljudi ne kontaju da je ovo oko prava manjina samo sredstvo ucjene i da se radi o nekim dubljim stvarima koje zapravo nemaju veze ni s ovom ni s onom manjinom.
Po Ustavu RH ploče koje su razbijene nisu se ni smjele nalaziti na tom mjestu . Drugo u Borovu koje je povezano s Vukovarom i naslanja se na legendarnu Trpinjsku cestu gdje je i spomenik Blagi Zadri uredno na zgradi općine visi srpska zastava ,sve table su na ćirilici a na stadionu koji je 200 m niže domaći gosti piše ćirilicom a igrači Sloge (mislim da se klub tako zove igraju u dresovima Partizana) . Tako da o netolerantnosti hrvatskog naroda možeš izvesti zaključke samo ako odeš i vidiš a ne čitajući ljevičarske medije i čitajući Novosti milorada pupovca .

da,tolerantno je postaviti onu tablu u jasenovcu,izuzetno tolerantno
dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#11296 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dragan.s »

Kolinda wrote: Po Ustavu RH ploče koje su razbijene nisu se ni smjele nalaziti na tom mjestu . Drugo u Borovu koje je povezano s Vukovarom i naslanja se na legendarnu Trpinjsku cestu gdje je i spomenik Blagi Zadri uredno na zgradi općine visi srpska zastava ,sve table su na ćirilici a na stadionu koji je 200 m niže domaći gosti piše ćirilicom a igrači Sloge (mislim da se klub tako zove igraju u dresovima Partizana) . Tako da o netolerantnosti hrvatskog naroda možeš izvesti zaključke samo ako odeš i vidiš a ne čitajući ljevičarske medije i čitajući Novosti milorada pupovca .
Ustav RH se i ne bavi time da li će se negdje postaviti dvojezične ploče ili ne. Postoje drugi zakoni koji to regulišu, a jedan od tih zakona je i Statut grada Vukovara. Taj statut i zakoni su donošeni u vrijeme Ive Sanadera kada je RH ispunjavala uslove za ulazak u EU i nikome nisu smetali.
Kada je došla vlada Z.Milanovića i počela primjenjivati te zakone onda je došlo do kuknjave i problema. Na kraju je nekakvo riješenje nađeno da je promijenjen statut Vukovara i sve je formalno pokriveno zakonom.
Sem licemjerja hrvatske države.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3901
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#11297 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Vitezanin »

Kolinda wrote:
Vitezanin wrote:Smiješna su moralisanja i Hrvatske i Srbije, posebno oko pregovora Srbije s EU. Država u kojoj se razbijaju ploče na kojima je drugo pismo je zadnja koja ovoj drugoj treba išta reći po pitanju zaštite prava manjina. Upravo je ovo fin primjer da su zapravo politike obe države apsolutno iste, barem kad se govori o pristupu Hrvatske i Srbije jedna drugoj.

A naravno, moralisanje Srbije također je apsolutno...meh.

Ne znam kako ljudi ne kontaju da je ovo oko prava manjina samo sredstvo ucjene i da se radi o nekim dubljim stvarima koje zapravo nemaju veze ni s ovom ni s onom manjinom.
Po Ustavu RH ploče koje su razbijene nisu se ni smjele nalaziti na tom mjestu . Drugo u Borovu koje je povezano s Vukovarom i naslanja se na legendarnu Trpinjsku cestu gdje je i spomenik Blagi Zadri uredno na zgradi općine visi srpska zastava ,sve table su na ćirilici a na stadionu koji je 200 m niže domaći gosti piše ćirilicom a igrači Sloge (mislim da se klub tako zove igraju u dresovima Partizana) . Tako da o netolerantnosti hrvatskog naroda možeš izvesti zaključke samo ako odeš i vidiš a ne čitajući ljevičarske medije i čitajući Novosti milorada pupovca .

Dakle, u tom slučaju je ok napraviti okupljanje i u deliriju razbiti čekićem ploče i onda svršiti od radosti jer ih više nema? Misliš da su oni koji su ih razbili doživjeli samo kao razbijanje ploča? To je simbolika i govori nešto.

Ne govorim o netoleranciji Hrvata niti bilo koga. Govorim o politici. U Hrvatskoj ima itekako grupacija koje pokazuju da to društvo nije nužno netolerantno niti tolerantno (i jedno je i drugo), a s druge strane ipak Hrvatska po pitanju toga se i ne razlike od ostatka država ovdje.

U svakom slučaju vraćam se na početak - niti su Hrvatska niti Srbija (niti ostali doduše) nikakav uzor za regiju, pogotovo za moralne priče koje slušamo intezivno ovih dana.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#11298 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Kolinda »

dragan.s wrote:
Kolinda wrote: Po Ustavu RH ploče koje su razbijene nisu se ni smjele nalaziti na tom mjestu . Drugo u Borovu koje je povezano s Vukovarom i naslanja se na legendarnu Trpinjsku cestu gdje je i spomenik Blagi Zadri uredno na zgradi općine visi srpska zastava ,sve table su na ćirilici a na stadionu koji je 200 m niže domaći gosti piše ćirilicom a igrači Sloge (mislim da se klub tako zove igraju u dresovima Partizana) . Tako da o netolerantnosti hrvatskog naroda možeš izvesti zaključke samo ako odeš i vidiš a ne čitajući ljevičarske medije i čitajući Novosti milorada pupovca .
Ustav RH se i ne bavi time da li će se negdje postaviti dvojezične ploče ili ne. Postoje drugi zakoni koji to regulišu, a jedan od tih zakona je i Statut grada Vukovara. Taj statut i zakoni su donošeni u vrijeme Ive Sanadera kada je RH ispunjavala uslove za ulazak u EU i nikome nisu smetali.
Kada je došla vlada Z.Milanovića i počela primjenjivati te zakone onda je došlo do kuknjave i problema. Na kraju je nekakvo riješenje nađeno da je promijenjen statut Vukovara i sve je formalno pokriveno zakonom.
Sem licemjerja hrvatske države.
Ustavni zakon o naci.manjinama upravo propisuje te stvari sa pločama i sl. I to članak 8 ako se ne varam , a za statut se slažem da je bilo svega u vrijeme Sanadera pa kasnije ga je srušio Penavin saziv .
dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#11299 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dragan.s »

Kolinda wrote: Ustavni zakon o naci.manjinama upravo propisuje te stvari sa pločama i sl. I to članak 8 ako se ne varam , a za statut se slažem da je bilo svega u vrijeme Sanadera pa kasnije ga je srušio Penavin saziv .
Ustavni zakon nije Ustav. Ustavni zakon je onaj zakon koji je kao takav definiran ustavom i koji se donosi po postupku predviđenom za donošenje i promjenu odredbi samog ustava.
Za ono što je urađeno u vrijeme Sanadera RH je dobijala od EU samo pohvale jer su išli i dosta dalje nego što je to bilo neophodno za ulazak u EU. Ali onda je RH ušla u EU i krenulo je nešto što je Thompson najbolje opisao onim čuvenim: "Dosta je bilo pretvaranja".
Došla je (uslovno rečeno) lijeva vlada koja je sve to trebala da sprovodi. I nastali su problemi, šatori, razbijanje ploča. plinske boce po ulicama etc. I to traje sve do danas.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4145
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#11300 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Hrvatska i Srbija nemaju nista drugo ponuditi Evropi od borbe protiv komunizma nego svoj fasizam i to im donekle i uspjeva u Evropi kakva je sada.

U tom nadmetanju i one se nadju na brvnu napadajuci ili braneci govna sa jedne ili druge strane.

Jbga, ako neko misli da ce isticuci Tita i njegov antifasizam uci u EU i NATO grdno se vara.

Nisu glave hrvatskih i srpskih fasista bile ucjenjene u dojche markama vec njegova. :izet:
Post Reply