Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Connaisseur Karlin wrote: ↑29/06/2020 16:50
nema veze, ne budi djetinjast, jer treba postojati dogovor ako se prakticira rizican seks
ti mijesas vlastitu ne/odgovornost ka sebi i svom tijelu , a istovremeno iskljucujes ne/odgovornost ka drugoj osobi i tijelu
Rizican sex je jedno, a uslovi koji se moraju stvoriti da bi se desio bilo kakav sex su nesto drugo. Opet ponavljam da oba partnera imaju odgovornost, samo sto ona nije 50-50%.
Ne, nisi u pravu , ako oboje odluce imati rizican seks, i ako se dogovore o posljedicama, tad je odgovornost unaprijed podjeljena
uslovi za seks nisu vazni, jer osobe KOMUNICIRAJU sa ciljem podjele posljedica rizicnog seksa
u braku jeste lakse napraviti rizik , to je jedna od olaksica tokom donosenja odluke nekoristnja zastite
ali u vezama ili seks na eks, jeste potrebno unaprijed razgovarati
Kako analizirati dvje osobe koej immaju seks bez prthodnog razgovora o zastiti i nekoristenju zastite
Connaisseur Karlin wrote: ↑29/06/2020 17:07
Ne, nisi u pravu , ako oboje odluce imati rizican seks, i ako se dogovore o posljedicama, tad je odgovornost unaprijed podjeljena
uslovi za seks nisu vazni, jer osobe KOMUNICIRAJU sa ciljem podjele posljedica rizicnog seksa
Naravno da komuniciraju, ali kad se posledice podele one nisu iste za muskarca i zenu. Mogu oni zajedno snositi rizike, s tim sto muskarac kad ejakulira moze dalje proci bez ikakvih posledica ako tako zeli, dok zena nema taj luksuz jer se fetus formira u njoj.
Connaisseur Karlin wrote: ↑29/06/2020 17:07
Ne, nisi u pravu , ako oboje odluce imati rizican seks, i ako se dogovore o posljedicama, tad je odgovornost unaprijed podjeljena
uslovi za seks nisu vazni, jer osobe KOMUNICIRAJU sa ciljem podjele posljedica rizicnog seksa
Naravno da komuniciraju, ali kad se posledice podele one nisu iste za muskarca i zenu. Mogu oni zajedno snositi rizike, s tim sto muskarac kad ejakulira moze dalje proci bez ikakvih posledica ako tako zeli, dok zena nema taj luksuz jer se fetus formira u njoj.
odgovornost na posljedice je razlicita, jer zena zatrudni , zato se dogovore o podjeli odgovornsoti rodjenog djteta, ali odogvornost pravljenja bebe je jednaka
a pisati da je zena vise odgoorna jer je rekla DA za doborovljan seks je nonsense
saint_mirad wrote: ↑29/06/2020 17:38
Nonsens je sto ti ja pet puta ponavljam jedno te isto, kao da ne znam s kim imam posla od ranije. Sportski pozdrav, Karlinka.
ti se vrtis u krug sa istim nelogicnim obrazlozenjima
al' mogu i zakomplicirati sa sljedecim pitanjem:
Tko je odgovoran ako on koristi kondom poslije pre-cum faze , a ona zatrudni
M:The only thing that made sense in this thread is the abortion part, but concluding every unwanted pregnancy is as a result of irresponsible men is a big fat lie only a man hater can come up with.
So many women get pregnant as a result of their own mistakes too not just men.
F: Nope. Not true. Whether the woman makes a mistake or not, she can’t cause a pregnancy. Only sperm can cause a pregnancy.
M: If that if possible men won't need women to make babies.
When a woman allows a man to have unprotected sex with her she can get pregnant, it is not the mans fault as long as it is consensual.
W: Consensual sex doesn't cause pregnancy. Only sperm can cause pregnancy. Only men can decide where they put their sperm.
M: Consensual sex doesn't cause pregnancy? Rolling on the floor laughing Rolling on the floor laughing Rolling on the floor laughing Rolling on the floor laughing. hahahhaI thought you were serious.
W: have consensual sex all the time and haven't been pregnant in ten years. Consensual sex doesn't cause pregnancy. Sperm does.
MarlboroGold wrote: ↑02/07/2020 07:35
De ba zar moraš i ovdje smarati o istom. Fino su te žene zalijepile na bosanskom forumu i ti opet ovaj nonsense pokušavaš progurati.
Također si odgovorna za neželjenu trudnoću (osim u slučaju silovanja). Ende. Aus. Finito. Nema te feminističke floskule koja to može promijeniti.
sjasi sa mene, koji ti je klinac
neces ti odhajati djete koje je rezultat nezejene trudnoce, iako uporno ocdje pises da nije fer da otac nema pravo da zadrzi djete
MarlboroGold wrote: ↑02/07/2020 07:35
De ba zar moraš i ovdje smarati o istom. Fino su te žene zalijepile na bosanskom forumu i ti opet ovaj nonsense pokušavaš progurati.
Također si odgovorna za neželjenu trudnoću (osim u slučaju silovanja). Ende. Aus. Finito. Nema te feminističke floskule koja to može promijeniti.
sjasi sa mene, koji ti je klinac
neces ti odhajati djete koje je rezultat nezejene trudnoce, iako uporno ocdje pises da nije fer da otac nema pravo da zadrzi djete
lazes , jednsotvno lazes
lik te ne jaše
totalno nije ok da otac nema nikakva prava odlučivati da li će se to dijete roditi ili ne
dok je, s druge strane, ok da žene manipuliraju trudnoćom da bi istog oca koji ne želi biti u braku, ucjenama natjerale na isti
jel ovo Venera
A sta mislite o ovom.
Uvesti kontracepciju za muskarce (uz kondome) i propis, da ako ne koristi kondom ili kontracepciju, i zena.ostane trudna, da sva odgovornost lezi na njemu?
Drusteno.osudivanje...kako mu se to moglo desiti, a kondomi i tablete dostupni...
A zna se.sta se desi kad se svrsi...
Bloo wrote: ↑03/07/2020 06:35
A sta mislite o ovom.
Uvesti kontracepciju za muskarce (uz kondome) i propis, da ako ne koristi kondom ili kontracepciju, i zena.ostane trudna, da sva odgovornost lezi na njemu?
Drusteno.osudivanje...kako mu se to moglo desiti, a kondomi i tablete dostupni...
A zna se.sta se desi kad se svrsi...
Bloo, tako sam i ja shvatila clanak i cilj njene izjave
Bloo wrote: ↑03/07/2020 06:35
A sta mislite o ovom.
Uvesti kontracepciju za muskarce (uz kondome) i propis, da ako ne koristi kondom ili kontracepciju, i zena.ostane trudna, da sva odgovornost lezi na njemu?
Drusteno.osudivanje...kako mu se to moglo desiti, a kondomi i tablete dostupni...
A zna se.sta se desi kad se svrsi...
Bilo kakvo rešenje u kojem se sva odgovornost svaljuje na jednu stranu ne valja. Ono može proći samo u nekim ideološkim krugovima, ali normalan i razuman insan to neće prihvatiti.
Bloo wrote: ↑03/07/2020 06:35
A sta mislite o ovom.
Uvesti kontracepciju za muskarce (uz kondome) i propis, da ako ne koristi kondom ili kontracepciju, i zena.ostane trudna, da sva odgovornost lezi na njemu?
Drusteno.osudivanje...kako mu se to moglo desiti, a kondomi i tablete dostupni...
A zna se.sta se desi kad se svrsi...
Bilo kakvo rešenje u kojem se sva odgovornost svaljuje na jednu stranu ne valja. Ono može proći samo u nekim ideološkim krugovima, ali normalan i razuman insan to neće prihvatiti.
pa trenutno zivimo u drustvu u kojem se upravo sva odgovornost svaljuje na zenu
rijsenje je osvjscivanje drustava o odgovornosti muskaraca
saint_mirad wrote: ↑03/07/2020 00:28
Da se feminstkinje razumeju u nauku, ne bi bile feministkinje
sad nekulturu u javnom prijevozu i javnim prostorima opcenito hocemo pravdati pseudo-naukom?
pokusaj argumenta o bioloskom imperativu sirenja nogu pobijaju oni muskarci koji se ponasaju pristojno i empaticno, ne suzavajuci prostor onima koji sjede do njih. a takvi su, iz mog iskustva, vecina - hvala Bogu.
Bloo wrote: ↑03/07/2020 06:35
A sta mislite o ovom.
Uvesti kontracepciju za muskarce (uz kondome) i propis, da ako ne koristi kondom ili kontracepciju, i zena.ostane trudna, da sva odgovornost lezi na njemu?
Drusteno.osudivanje...kako mu se to moglo desiti, a kondomi i tablete dostupni...
A zna se.sta se desi kad se svrsi...
Bilo kakvo rešenje u kojem se sva odgovornost svaljuje na jednu stranu ne valja. Ono može proći samo u nekim ideološkim krugovima, ali normalan i razuman insan to neće prihvatiti.
pa trenutno zivimo u drustvu u kojem se upravo sva odgovornost svaljuje na zenu
rijsenje je osvjscivanje drustava o odgovornosti muskaraca
Nije tačno da se sva odgovornost svaljuje na ženu. Odakle vam te pretpostavke bez pokrića?
saint_mirad wrote: ↑03/07/2020 00:28
Da se feminstkinje razumeju u nauku, ne bi bile feministkinje
sad nekulturu u javnom prijevozu i javnim prostorima opcenito hocemo pravdati pseudo-naukom?
pokusaj argumenta o bioloskom imperativu sirenja nogu pobijaju oni muskarci koji se ponasaju pristojno i empaticno, ne suzavajuci prostor onima koji sjede do njih. a takvi su, iz mog iskustva, vecina - hvala Bogu.
Za muškarce nije zdravo da sede poput žena, a kad muški sede na muški način, to nije nepristojno, osim ako pristojnost ne izjednačavas sa ženskim načinom sedenja. U tom slučaju, imaš problem cele paradigme.
Bloo wrote: ↑03/07/2020 06:35
A sta mislite o ovom.
Uvesti kontracepciju za muskarce (uz kondome) i propis, da ako ne koristi kondom ili kontracepciju, i zena.ostane trudna, da sva odgovornost lezi na njemu?
Drusteno.osudivanje...kako mu se to moglo desiti, a kondomi i tablete dostupni...
A zna se.sta se desi kad se svrsi...
Eventualno uvesti, ali propis možeš zaboraviti. Žena koja se svjesno upušta u sex sa muškarcem koji ne koristi sredstvo za kontracepciju je također odgovorna. Vi u svakom mogućem trenutku možete odbiti nezaštićen sex i gotova priča. Silovanje je već ekstrem i nije tema ove priče.
Možda se može eventualno diskutovati o tome čija je odgovornost veća... žena bi pored toga trebala biti i odgovorna prema svom tijelu.
Last edited by MarlboroGold on 03/07/2020 10:05, edited 2 times in total.
wewa wrote: ↑03/07/2020 09:53
sad nekulturu u javnom prijevozu i javnim prostorima opcenito hocemo pravdati pseudo-naukom?
pokusaj argumenta o bioloskom imperativu sirenja nogu pobijaju oni muskarci koji se ponasaju pristojno i empaticno, ne suzavajuci prostor onima koji sjede do njih. a takvi su, iz mog iskustva, vecina - hvala Bogu.
Nije ugodno sedeti tako.
Za kratke relacije je OK no sedeti duze vreme sa stisnutim testisima je bas zajebano.