Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
ketronsd1
Posts: 1470
Joined: 13/06/2006 15:29

#11251 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by ketronsd1 »

oskarboy wrote:da je hrvatska vecinski ustaska drzava,onda bi tamo hsp konstantno pobjedjivao.mnogi ovde zaboravljaju da ljevica na izborima dobiva dosta glasova i da desnicari nisu u velikoj prednosti.uglavnom glasovi iz dijaspore presude izbore.najsmjesnije kad bosnjaci nesto pricaju hrvatskoj, a u zagrebu jos uvijek hdz nije pobjedio,dok u sarajevu sda konstantno pobjedjuje a sarajevo se predstavlja kao neka multikulti sredina,a jedini glavni grad gdje nacionalisti pobjedjuju
Ne tako davno znamo kakave stavove i sta je zelio krivousti a ni danas to Nije nista bolje. Tako da prica ti je :-) :-) :-) :-) :-) :-)
breuer
Posts: 7881
Joined: 06/07/2009 15:44

#11252 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by breuer »

Đmantu je bio partizan, iako se on možda pred smrt nije sjećao toga, još više se ne sjeća glavnina hrvatske javnosti.
Last edited by breuer on 12/12/2016 00:08, edited 1 time in total.
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#11253 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by tututuuuu »

ketronsd1 wrote:
oskarboy wrote:da je hrvatska vecinski ustaska drzava,onda bi tamo hsp konstantno pobjedjivao.mnogi ovde zaboravljaju da ljevica na izborima dobiva dosta glasova i da desnicari nisu u velikoj prednosti.uglavnom glasovi iz dijaspore presude izbore.najsmjesnije kad bosnjaci nesto pricaju hrvatskoj, a u zagrebu jos uvijek hdz nije pobjedio,dok u sarajevu sda konstantno pobjedjuje a sarajevo se predstavlja kao neka multikulti sredina,a jedini glavni grad gdje nacionalisti pobjedjuju
Ne tako davno znamo kakave stavove i sta je zelio krivousti a ni danas to Nije nista bolje. Tako da prica ti je :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Ne znamo, kakve? Sta hodza kaze?

Taj "Krivousti" je bio partizan, brata su mu ubile ustase. Dok opet, Blaz Kraljevic, kao deklarirani ustasa je "pravi Hrvat (sta god to znacilo). Simpatizeri ustastva su upravo medju Bosnjacima.

A ovom tipu kom si kvotao post... Nema ti to veze s ustasama, politickim opredjeljenjem, fasizmom itd... Njima svaki nepodoban Hrvat je ustasa, jednostavno. Svoj sovinizam nazivaju patriotizam, tudji patriotizam nazivaju fasizam. Dakle, kako odgovara, nemoj se previse zamarati s logikom tu. :D Hodzina je glavna (a gospodin hodza kaze, Krivousti je ustasa i fasist, a Zidove treba izbrisati s lica zemlje :D ). :D
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#11254 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by belfy »

tututuuuu wrote:
ketronsd1 wrote:
oskarboy wrote:da je hrvatska vecinski ustaska drzava,onda bi tamo hsp konstantno pobjedjivao.mnogi ovde zaboravljaju da ljevica na izborima dobiva dosta glasova i da desnicari nisu u velikoj prednosti.uglavnom glasovi iz dijaspore presude izbore.najsmjesnije kad bosnjaci nesto pricaju hrvatskoj, a u zagrebu jos uvijek hdz nije pobjedio,dok u sarajevu sda konstantno pobjedjuje a sarajevo se predstavlja kao neka multikulti sredina,a jedini glavni grad gdje nacionalisti pobjedjuju
Ne tako davno znamo kakave stavove i sta je zelio krivousti a ni danas to Nije nista bolje. Tako da prica ti je :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Ne znamo, kakve? Sta hodza kaze?

Taj "Krivousti" je bio partizan, brata su mu ubile ustase. Dok opet, Blaz Kraljevic, kao deklarirani ustasa je "pravi Hrvat (sta god to znacilo). Simpatizeri ustastva su upravo medju Bosnjacima.

A ovom tipu kom si kvotao post... Nema ti to veze s ustasama, politickim opredjeljenjem, fasizmom itd... Njima svaki nepodoban Hrvat je ustasa, jednostavno. Svoj sovinizam nazivaju patriotizam, tudji patriotizam nazivaju fasizam. Dakle, kako odgovara, nemoj se previse zamarati s logikom tu. :D Hodzina je glavna (a gospodin hodza kaze, Krivousti je ustasa i fasist, a Zidove treba izbrisati s lica zemlje :D ). :D
ajd se ti prvo dogovori sa sobom sta je sta...
User avatar
Point.
Posts: 33477
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#11255 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Point. »

tututuuuu wrote: Taj "Krivousti" je bio partizan, brata su mu ubile ustase.
Ako je Njofra bio partizan, zasto je bio najglasniji u rasturivanju SFRJ i stvorio nezavisnu Hrvatsku? Zar upravo njegova djela idu protiv partizanstva i ideje bratstva i jedinstva?
User avatar
mayab
Posts: 30840
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#11256 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mayab »

sherbett wrote:Mene zanima kako ovaj Ivan Zak misli napunit Zg Arenu :cry:
Veliki je Zagreb
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11257 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

Image
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#11258 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Banksy wrote:

Dragan Markovina: Mladi lider 'crvene Hrvatske' osnovao novu stranku:
'Spasit ćemo lijevu ideju koje u SDP-u više nema!'


... Za desetak dana, točno 18. prosinca, u Zagrebu će biti utemeljena Nova ljevica...

http://www.jutarnji.hr/globus/vec-ga-zo ... a/5372459/
:thumbup:

Roko markovina,bh sdp-ovac,to je draganov otac?
Da, jeste.
https://bedrudingusic.wordpress.com/201 ... nosti-bih/
http://www.tacno.net/interview/roko-mar ... ostarcima/
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11259 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

breuer wrote:Đmantu je bio partizan, iako se on možda pred smrt nije sjećao toga, još više se ne sjeća glavnina hrvatske javnosti.
čovjek na vrijeme skontao s kim se u kolo uhvatio pa se povukao
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#11260 Re: Desavanja u Hrvats

Post by LBVIEW »

Bodkin wrote:
LBVIEW wrote:
Bodkin wrote:
Logika "isil pai zive ljude pred kamerom i oni se usude spokenuti postrojavanje nekih tamo bradonja" :-D
Ne,nego:ne reci ni rijeci o crkvi kod Potocara,osvestavanju ulica iste,paradiranju cetnika pored masovnih grobnica,predsedniku koji evo maloprije ustvrdi kako su Markale i Kapija namjesteni :oops: ,pussylips-vojvodi,vojvodi od zardale kasike,vojvodi-grobaru..., a prozivati Hrvatsku koju prakticira ista salonska ekipa.
Na temi o hrvatskoj prozivati hrvatsku za fasizam i podrsku ustaskom pokretu? Nedopustivo!!
Nije,osim za dezurne salonjerose za koje ovo gore pomenuto nije problem,a ako i jeste onda je predizborna i sl., a u Hrvatskoj je to ni mane ni vise nego fasizam.Dakle,tipicna serpska licimjernost i bezobrazluk.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#11261 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by annoy »

Ivan Zak :lol:

Ceka se Pusenje sljedeci vikend u KSETu 8)
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#11262 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by annoy »

Pa ako moze Nives Celzijus... :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51179
Joined: 29/06/2011 23:39

#11263 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dječak sa šibicama »

Molim ne dirati Nivesku, zena koja ima onakve grudi, a prirodne, zasluzuje svaki respekt! :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#11264 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by _BataZiv_0809 »

Zasluzuje da me ima kad god hoce :maca:
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#11265 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by annoy »

Nista protiv Nives, momci ne uzbuđujte se :D
Bodkin
Posts: 22535
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#11266 Re: Desavanja u Hrvats

Post by Bodkin »

LBVIEW wrote:
Bodkin wrote:
Na temi o hrvatskoj prozivati hrvatsku za fasizam i podrsku ustaskom pokretu? Nedopustivo!!
Nije,osim za dezurne salonjerose za koje ovo gore pomenuto nije problem,a ako i jeste onda je predizborna i sl., a u Hrvatskoj je to ni mane ni vise nego fasizam.Dakle,tipicna serpska licimjernost i bezobrazluk.
Sta je pisac htio reci :D ili da idemo na temu o mackama i prvo da spomenemo velikosrBske zlocine?
Kakve veze ovo sa srbima ima, to samo ti znas :D
Hamolj
Posts: 961
Joined: 03/11/2016 15:03

#11267 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Hamolj »

O kakvom vi fašizmu pričate dok u Bosni cvjeta islamski ekstremizam ? :oops:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#11268 Re: Desavanja u Hrvats

Post by LBVIEW »

Bodkin wrote:
LBVIEW wrote:
Bodkin wrote:
Na temi o hrvatskoj prozivati hrvatsku za fasizam i podrsku ustaskom pokretu? Nedopustivo!!
Nije,osim za dezurne salonjerose za koje ovo gore pomenuto nije problem,a ako i jeste onda je predizborna i sl., a u Hrvatskoj je to ni mane ni vise nego fasizam.Dakle,tipicna serpska licimjernost i bezobrazluk.
Sta je pisac htio reci :D ili da idemo na temu o mackama i prvo da spomenemo velikosrBske zlocine?
Kakve veze ovo sa srbima ima, to samo ti znas :D
Nije fino praviti se blesav :D -znas ti vrlo dobro o kome pisem.Potrebno je imati
kredibilitet da bi mogao glumatati moralnu vertikalu te prozivati druge,
a to vecina onih sto su najglasniji na temi,pocev od onog Sijanovog sibicara i lazova(avatar nu super pristaje :D )
jednostavno nema.Ako treba dodatno pojasnjenje,tu sam. :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#11269 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

samo da ne kazem ko,ne vidi ili nece da prizna da je u hrvatskoj porast onoga sto se modernim jezikom moze nazvati ksenofobnim,a narodski receno ustaskim ispadima
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#11270 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by LBVIEW »

kakavdanakneiskustvu wrote:samo da ne kazem ko,ne vidi ili nece da prizna da je u hrvatskoj porast onoga sto se modernim jezikom moze nazvati ksenofobnim,a narodski receno ustaskim ispadima
Jedno su ispadi, a nesto drugo sistem poput onog u Srbiji i sumskom satelitu,samo ne vidim kako se
potonjima prisiva fasizam a itekako su zasluzulil.Eno predsednik pri svijesti i savjesti izjavi kako su Markale i Kapija namontirani,Srbija "rekonstruise" mjesta zlocina,a ovdje se zbog ploce Hrvatska proglasava fasistickim,wtf!?:oops:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#11271 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

LBVIEW wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:samo da ne kazem ko,ne vidi ili nece da prizna da je u hrvatskoj porast onoga sto se modernim jezikom moze nazvati ksenofobnim,a narodski receno ustaskim ispadima
Jedno su ispadi, a nesto drugo sistem poput onog u Srbiji i sumskom satelitu,samo ne vidim kako se
potonjima prisiva fasizam a itekako su zasluzulil.Eno predsednik pri svijesti i savjesti izjavi kako su Markale i Kapija namontirani,Srbija "rekonstruise" mjesta zlocina,a ovdje se zbog ploce Hrvatska proglasava fasistickim,wtf!?:oops:

pa ima tema desavanja u srbiji,jbg,tamo se treba diskutovati o tome,mislim, hajmo se praviti budale pa reći da je sve to samo zbog ove table u jasenovcu,koliko neko treba biti kreten,idiot,ustaša,fašista pa u jasenovcu postaviti tablu bilo kome sa natpisom za dom spremni?
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#11272 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by LBVIEW »

kakavdanakneiskustvu wrote:
LBVIEW wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:samo da ne kazem ko,ne vidi ili nece da prizna da je u hrvatskoj porast onoga sto se modernim jezikom moze nazvati ksenofobnim,a narodski receno ustaskim ispadima
Jedno su ispadi, a nesto drugo sistem poput onog u Srbiji i sumskom satelitu,samo ne vidim kako se
potonjima prisiva fasizam a itekako su zasluzulil.Eno predsednik pri svijesti i savjesti izjavi kako su Markale i Kapija namontirani,Srbija "rekonstruise" mjesta zlocina,a ovdje se zbog ploce Hrvatska proglasava fasistickim,wtf!?:oops:

pa ima tema desavanja u srbiji,jbg,tamo se treba diskutovati o tome,mislim, hajmo se praviti budale pa reći da je sve to samo zbog ove table u jasenovcu,koliko neko treba biti kreten,idiot,ustaša,fašista pa u jasenovcu postaviti tablu bilo kome sa natpisom za dom spremni?
Niko ne kaze da nije kretenski samo ne znaci kako je Hrvatska fasisticka drzava.Ono libo me tuki za Hrvatskom,ali kad Srbi,koji u Bosni Bosnjacima guraju ne prst vec ruku u oko,seru o drugima,sta reci,koju poruku poslati?
korisnicc
Posts: 193
Joined: 25/04/2013 13:51

#11273 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by korisnicc »

Alfaromeo wrote:
korisnicc wrote:
breuer wrote:Hrvatska se grozi srpskih čokoladica.

Mislim da je o tom društvu na marginama EU sve rečeno.

Nažalost, imaju predispozicije biti pravom civilizovanom evropskom državicom.

Al nešto ne da :D
"Skandal" o cokoladicama su napravili pro-lijevo orijentirani mediji u Hrvatskoj. Ta struja je redovito i pro-yugo ilitiga pro-regijski okrenuta.
Obicno je rijec ili o ljudima s nekakvim obiteljskim komunistickim pedigreom, ili onima koji su iz tzv. mijesanih brakova.
Vecina hrvata je ipak centralno ili desno orijentirana, ne zanima ih puno ta neka "regija" spika, te kuze da je najcesce rijec o medijskim manipulacijama.


Lijevi Mediji!!!!!!
Mijesani brakovi?!!!??

Nije problem sto nas zelis slagati, Nego
Me podcjenjujes do bola.
Kako te nije sramota?!
Ili imas 13 god, neznam
Uf
Kako mi jeb..
Ma jok, hrvatski mediji su većinom desno orijentrirani!!!
Hebate led koje išćuđavanje.
Bodkin
Posts: 22535
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#11274 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bodkin »

LBVIEW wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
LBVIEW wrote: Jedno su ispadi, a nesto drugo sistem poput onog u Srbiji i sumskom satelitu,samo ne vidim kako se
potonjima prisiva fasizam a itekako su zasluzulil.Eno predsednik pri svijesti i savjesti izjavi kako su Markale i Kapija namontirani,Srbija "rekonstruise" mjesta zlocina,a ovdje se zbog ploce Hrvatska proglasava fasistickim,wtf!?:oops:

pa ima tema desavanja u srbiji,jbg,tamo se treba diskutovati o tome,mislim, hajmo se praviti budale pa reći da je sve to samo zbog ove table u jasenovcu,koliko neko treba biti kreten,idiot,ustaša,fašista pa u jasenovcu postaviti tablu bilo kome sa natpisom za dom spremni?
Niko ne kaze da nije kretenski samo ne znaci kako je Hrvatska fasisticka drzava.Ono libo me tuki za Hrvatskom,ali kad Srbi,koji u Bosni Bosnjacima guraju ne prst vec ruku u oko,seru o drugima,sta reci,koju poruku poslati?
Kakve bolan ovo veze sa arbijom i srbima ima. Alo, ljudi dizu table da natpisima tipa Sieg Heil blizu najveceg stratista ovog dijela evrope i ti pises o srbiji
Starred
Posts: 70
Joined: 12/12/2016 10:29

#11275 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Starred »

imaju li Hrvati uopće državu i što rade svi ti službenici u ministarstvu vanjskih poslova kada im je toliko teško sastaviti jedan pišljivi dopis od desetak rečenica koje svekolikoj javnosti, kao i samom Bakiru Izetbegoviću, daju na uvid notorne povijesne činjenice.
Autor dalje nastavlja:
Ne treba tu puno mudrosti niti kopanja po arhivama, kao sredstvo istraživanja, sasvim dovoljan je i Google. Za poantu, odnosno suočavanja s pravom istinom, prihvatimo njegovu paušalnu ocjenu pozdrava „za dom spremni“ koji je proglasio ne samo ustaškim, već i nacističkim simbolom.
Ok, ako tako želite, neka Vam bude Bakire, samo problem je u tome što hrvatska država nikada nije do kraja legalizirala HOS kao legitimnu, jednakopravnu i jednakovrijednu vojnu postrojbu. Dapače, zbog straha od međunarodne politike, predsjednik Franjo Tuđman zajedno sa suradnicima pokušao je uništiti HOS ili ga makar integrirati u regularne vojne snage Republike Hrvatske.
Jedina država koja je Hrvatske obrambene snage proglasila svojom legalnom vojskom bila je Bosna i Hercegovina. Konkretno, učinio je to Vaš biološki, politički i duhovni otac Alija Izetbegović.
Njegovom odlukom 2. kolovoza 1992. godine HOS je proglašen sastavnim dijelom Teritorijalne obrane Bosne i Hercegovine
. Ta odluka nikada nije opozvana pa se tako ne bih čudio da zakonski gledano Hrvatske obrambene snage, iako više ne postoje, i dalje posjeduju pravni legitimitet vojske Federacije Bosne i Hercegovine.
Uvaženi gospodine Bakire Izetbegoviću, za te tri sporne riječi na spomen ploči poginulim braniteljima treba Vam povećalo, ali Vi ih dobro vidite i osuđujete, a pritom potpuno ignorirate činjenicu kako je vaša stranka SDA tisuće vojnika, od kojih je ama baš svaki nosio uniformu, s kako Vi tvrdite nacističkim znakovljem, proglasila svojom vojskom.
Zar je vaš otac bio vrhovni zapovjednih nacističkih snaga?
Zar su muslimani, koji su u mnogim dijelovima Bosne i Hercegovine nosili tu istu uniformu i borili se uz taj isti slogan za vas nacisti?
Ajde gospodine Bakire, budite ozbiljni. Ako već ne poštujete Hrvate kako u Bosni i Hercegovini, tako i u Hrvatskoj, bar poštujte muslimane koji su se borili u HOS-u. U krajnjoj liniji, ako ne poštujete ni njihovu žrtvu, bar poštujte naslijeđe svog pokojnog oca…..
Autor teksta očito nije upoznat da je SDA bila članica SDP-DF-HSP-NSRZB Platforme, u kojoj je Lijanović vodio borbu protiv korupcije a HSP “borbu protiv fašisizma” i koja je u BIH HOS uvela u pravo dajući im mirovine, autor ne zna da je HSP BIH imao biste, kalendare i portrete Ante Pavelića u svojim uredima, da su bošnjački mediji u cilju majorizacije Hrvata ustašama i Lijenovićem to prešutjeli, i da je HOS , uz iznimku časnim vojnicima, koji niti su se bavili ideologijom, niti za to imali vremena, bio pokret čiji su čelnici u vrhu HOS-a njegovali fašističke ideje.
Od Blaža Kraljevića koji se javno zvao ustašom do ostalih. Autor također ne zna da je SDP javno slavio ustašu Blaža Kraljevića niti autor zna da u BIH oko zločina HOS-a u Dretelju 1, koji su pripisuju HVO-u traje prava omerta.
Autor ne zna da u toj omerti aktivno sudjeluju i “najljući” borci protiv antifašizma, trenutno na plaćenim honorarima većinskog nacionalizma u BIH Boris Dežulović i ostala braća po Feralu. A i nije red da hakaju kolegu Đikića koji je također bio član te fašističke postrojbe.
Post Reply