Rockabilly - Psychobilly

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1126 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

Don Karlos wrote:...a jeste se svi raspekmezili.... :roll:

Lab,za Peggy Sue pitaj Buddy Hollya,ali zadnje što sam čuo,"Peggy Sue got married" :)
dobra :lol:
User avatar
morbilly
Posts: 237
Joined: 08/09/2007 01:31
Location: Zagreb

#1127 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by morbilly »

Mrs.Zurbrigen wrote: ma ja sam u svemu tome jos veliki amater, ja samo slusam muziku, odem na pokoji koncert i tako to...
mmm, amateur is good
jebo pegi su, bibapalula openjorlegs rulz 8)
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1128 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Da tacno ... ali neka malo osvjezenja ... Bio sam sada na Royal Deuces blogu i pronasao odlican album Three Bad Jacks "Made Of Stone". Mislim da ce Vam se svidjeti, odlican neo rockabilly album ... One svoje nisam jos prebacio na laptop, pa cim to uradim, saljem Vam linkove ...

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1129 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

morbilly wrote::thumbup:
....kvotiram frenda: "dobar je album, mozz je malo bjesniji, a i na kaveru ima fred peri majicu i drži malog za jaja" :D
lab3352 wrote:Jos mu fali Stone Island jakna i bijele tene i eto ga kao pravi brit huligan ... mozes izbiti covjeka iz fudbala, ali nikako fudbal iz covjeka :) ...
E baš ću da skinem tu prokletinju i da je preslušam. Dotičnog Mozza sam poslednji put slušao kao dječarac u skladbi Panic, Ask...

@Lab: Završena prva "visa internet" transakcija sa "Daddyos" pa javljam za detalje ;-)

I naravno srdačan pozdrav za Psycho Susjetku...
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#1130 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

joj i ja sam kupio dvije koshe i cipe al sam najebo s carinom
narudzba je isla u NLi 70 evra sam dodo na sveukupnu cjenu robe i slanja iste
ali!...nije mi zao :D isplatilo se

ovo nije ko daddyos' al ima kaubojshtine

http://www.westernemporium.com
User avatar
morbilly
Posts: 237
Joined: 08/09/2007 01:31
Location: Zagreb

#1131 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by morbilly »

Zna li se gdje je najbolji izbor edvardijanskih iliti tediboj kaputa za naručiti?


Evo jedan najaktivniji ruski DL blog, ne znam je li već bio ovdje (malo previše hororpanka, ali ima i dosta detkantrija i dementedsurfa, pa fadile navali):
http://community.livejournal.com/ru_horrorpunk/
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1132 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

morbilly wrote:Zna li se gdje je najbolji izbor edvardijanskih iliti tediboj kaputa za naručiti?


Evo jedan najaktivniji ruski DL blog, ne znam je li već bio ovdje (malo previše hororpanka, ali ima i dosta detkantrija i dementedsurfa, pa fadile navali):
http://community.livejournal.com/ru_horrorpunk/
e ti kaputi i mene zanimaju, ja sam svojedobno našao link za propali dučan 'Teds Corner' (tamo sam 80-ih kupio puno dobrih stvari), frajer je radio po nrudžbi (to je bilo prije par godina) preko interneta ali je bio sve samo ne jeftin.
inače, iskrvaril sam sam se tražeći teddy kaput kad sam se ženil i nisam ga našel
Morbilly, da ti netreba za svadbu?
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#1133 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

Sto ne pitate kralja ....to jest mene :D

https://www.londonboots.com/Drape_Jackets

poz,
Muri
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1134 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

fadill wrote:joj i ja sam kupio dvije koshe i cipe al sam najebo s carinom
narudzba je isla u NLi 70 evra sam dodo na sveukupnu cjenu robe i slanja iste
Zbog Neckermana i njihove kataloške prodaje, pre 2 godine su carinski limit sa 100 eur skinuli na 20 eur. Tako da za svu garderobu
preko te cifre ide 20% carina + 18% pdv :x

Ja sam robu iz Daddyosa platio i poslao je do ortaka u Čikago. Onda ćemo da napravimo u photo shopu "korigovanu" fakturu
pa ako me i ocarine onda će to biti na mnogo manju cifru 8)

Muri wrote:Sto ne pitate kralja ....to jest mene :D

https://www.londonboots.com/Drape_Jackets

poz,
Muri
Muri care, kupi nam cigare..... :thumbup:

Kad porastem i ja hoću da izgledam ovako :)

Image
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#1135 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

zar ti mislis jos rasti?

ionako si predugacak :D
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#1136 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Alo Sun 56!
Ja ti imam jedan oriđiđi "drape" koji sam prerastao debljinom.Crni s leopardovim krznom...
Ak hoćeš,donesem ti ga u ZG sljedeći put kad dođem...
Mrs.Zurbrigen
Posts: 696
Joined: 25/09/2008 11:27

#1137 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Mrs.Zurbrigen »

jel je taj exkurs u svijet mode sad da se gospoja osjeca familijarno ili je regularan dio threada? :D
User avatar
black
Posts: 18640
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#1138 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by black »

evo neshto i od mene ;)

Image

Code: Select all

http://rapidshare.com/files/15483611/FireballsSoBadItsGood.rar.html
THE CRAMPS: ""Songs The Lord Taught Us"

Code: Select all

http://rapidshare.com/files/56975554/The_Cramps.rar.html
Image



Image
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#1139 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

Hehe
sacekaj nisi jos cula kad krenu diskutovati o kozmetici: lakovi za kosu, samponi protiv peruti ... :D

Ma jok bona ovi su ti samo za ripovanje, cim skrenes sa teme odma kukaju :lol:

Jedno pitanje:
Odakle si ti ? jos vaznije sta sviras?

U svakom sl. drago mi je tu mit ju i dobro nam dosla :wink:
Muri
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1140 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Heheheheheheheh ... ode topic nasiroko ... ali super ... Vidis kako jedno zensko unese vedrinu na topic ... Nisam jos pogledao sve linkove, koje ste postavili za fashion, ali polako. Ima vremena ... To s postarinom sam se samo jednom "opekao" i nikada vise ... Sada prije narudžbe pitam kolika je postarina, a cijena nesmije preći 100E, jer mi onda udare i carinu i porez ... Kako starim sve sam pametniji ...

NiceGuyEddie ... javi kada se sve zavrsi s DaddyOs, pa da vidimo nacin da i ja nesto uletim (klizeči, kao Hadžialagić)

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1141 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

Don Karlos wrote:Alo Sun 56!
Ja ti imam jedan oriđiđi "drape" koji sam prerastao debljinom.Crni s leopardovim krznom...
Ak hoćeš,donesem ti ga u ZG sljedeći put kad dođem...
Nemoraš se truditi, u zadnjih godinu dana sam malo više radil na masi, sad se okrećem svaki put kad netko pusti 101-cu.
Sad sam jači od Sleepy LaBeefa.
Ako si ga ti prerasel, onda je meni turbo premali.
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1142 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Muri wrote: Jedno pitanje:
Odakle si ti ? jos vaznije sta sviras?
....hej Muri, zaboravio si da je pitaš da okači neku svoju fotku.... :D
Last edited by Nice Guy Eddie on 14/01/2009 10:08, edited 1 time in total.
User avatar
morbilly
Posts: 237
Joined: 08/09/2007 01:31
Location: Zagreb

#1143 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by morbilly »

sun56 wrote:
Don Karlos wrote:Alo Sun 56!
Ja ti imam jedan oriđiđi "drape" koji sam prerastao debljinom.Crni s leopardovim krznom...
Ak hoćeš,donesem ti ga u ZG sljedeći put kad dođem...
Nemoraš se truditi, u zadnjih godinu dana sam malo više radil na masi, sad se okrećem svaki put kad netko pusti 101-cu.
Sad sam jači od Sleepy LaBeefa.
Ako si ga ti prerasel, onda je meni turbo premali.
hm, zanimljivo zvuči!
ak je na prodaju, pošalji sličku i veličinu (ja sam L do XL), pa možda upiknem 8-)
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#1144 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

Eddie, ti bi odma preso na stvar :D
lakse malo...umjesto da ti bude drago da imamo konacno jedno zensko u kuci. Sramota je da nam Elvis pegla kosulje :-D
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1145 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

[quote="black"]evo neshto i od mene ;)

Image


joj, koliko puta sam se znojan budio nakon gledanja VHS-a od Crampsa, kad sam bil klinac (15,16) u snove su mi ulazile samo Ivy i Debbie Harry iz Blondie
User avatar
morbilly
Posts: 237
Joined: 08/09/2007 01:31
Location: Zagreb

#1146 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by morbilly »

:thumbup:
šta ti se desilo poslije? :D
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1147 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

morbilly wrote::thumbup:
šta ti se desilo poslije? :D
videl sam Crampse uživo i zabranil blondie ulaz :evil:
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#1148 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

morbilly wrote:
sun56 wrote:
Don Karlos wrote:Alo Sun 56!
Ja ti imam jedan oriđiđi "drape" koji sam prerastao debljinom.Crni s leopardovim krznom...
Ak hoćeš,donesem ti ga u ZG sljedeći put kad dođem...
Nemoraš se truditi, u zadnjih godinu dana sam malo više radil na masi, sad se okrećem svaki put kad netko pusti 101-cu.
Sad sam jači od Sleepy LaBeefa.
Ako si ga ti prerasel, onda je meni turbo premali.
hm, zanimljivo zvuči!
ak je na prodaju, pošalji sličku i veličinu (ja sam L do XL), pa možda upiknem 8-)
Ma ja bi ti to poklonio,ali nema šanse da bi ti bio dobar...Bio mi je taman kad sam imao 63 kg (visok sam i danas 176).Ak' znaš nekog takvog tko bi ga nosio...Meni ima neku sentimentalnu vrijednost pa ga nisam bacio do sad...nek čeka sina ak će biti u istoj furci... :D
Last edited by Don Karlos on 14/01/2009 14:10, edited 1 time in total.
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1149 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Evo u maloj pauzi na poslu, odoh na internet da vidim cijene i neke modele za hot rod. Iako ima zelju da kupim sebi jedan, za sada ostaje sve samo na toj zelji, pa "žeđ" gasim na slikama na internetu. Jos samo u neki od ovih dole modela ugraditi finu, ne jaku, muziku i pojacati King Voodoo posljednji album i svijet je moj.

Trazim li puno!

http://www.chooseyouritem.com/classics/ ... 84129.html

http://www.chooseyouritem.com/classics/ ... 24625.html

http://www.chooseyouritem.com/classics/ ... 99750.html

Nista nije nemoguće...

Lab3352
http//rockabilly.blogger.ba
User avatar
morbilly
Posts: 237
Joined: 08/09/2007 01:31
Location: Zagreb

#1150 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by morbilly »

sun56 wrote:
morbilly wrote::thumbup:
šta ti se desilo poslije? :D
videl sam Crampse uživo i zabranil blondie ulaz :evil:
hahah, i doživil traumu, a?
inače, ne treba mi za svadbu kaput, već za po gradu, nekak sam si preobičan postao 8-)

@ Karlos:
da, premali, šteta, a možda nabavim neki običan na Hrelji ovih dana pa ga kastomiziram, thx!


Poginuo bubnjar Nekromantixa i the Rocketza Andrew Martinez sa samo 25 godina u prometnoj. Vozio ga pijani vozač u oldsmobilu i zabio se u u drvo te još i pobjegao s mjesta nesreće. :?


vju s kripšo u Zege:
http://www.backpackrock.net/the-creepshow-interview

i još zanimljivih stvarčica s bekpekroka:
http://www.backpackrock.net/tag/psychobilly
Last edited by morbilly on 14/01/2009 15:43, edited 1 time in total.
Post Reply