Peljeski most zele graditi!

Post Reply

Peljeski most

se nesmije graditi jer onemogucava buducu izgradnju luke
48
22%
se nesmije graditi iz drugih razloga
24
11%
neka se gradi ali treba biti dovoljno visok kako bi mogli brodovi proci
76
35%
neka se gradi svakako
60
27%
nemam stav
12
5%
 
Total votes: 220

kompass
Posts: 25
Joined: 20/01/2014 19:02

#1126 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by kompass »

Googlerica wrote:
tnnt wrote:
kompass wrote:
Prosjecna dubina je 15 metara. Treba ti pola od toga za ogromni tenker. O cemu vi pricate skutorcici?
čuj prosječna, znači nije svugdje ista?
ne veliki tankeri imaju gaz 12-14 metara, a i da je dubina 30 metara u luku nemogu ući jer je premala
ja sam dalmatinac, ali eto pričamo o škutorskom gradu kad već hočeš tako, zato šta tebe onda zanima njihov grad? :D
tnnt,eh to sam pitala,ipravo ta dubina je interesatna! Ovjde se uporno pise o politici i papanluku,a najmanje o nemaju osnvnovnih informacija da li je uospte moguce da tanker udje u luku !
Eto ti imas informacije sve. Na drugoj temi si pisala kako ti je tata kupio predivno biciklo za 16. Rodjendan.
User avatar
Danguba
Posts: 15858
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#1127 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Danguba »

Image

ovo meni vise lici na kitu nego na most... :D

ako bi se i izgradio bio bi to most inata dok jedan tunel ni po cemu ne bi smetao nikome.
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#1128 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Googlerica »

kompass wrote:
Googlerica wrote:
tnnt wrote: čuj prosječna, znači nije svugdje ista?
ne veliki tankeri imaju gaz 12-14 metara, a i da je dubina 30 metara u luku nemogu ući jer je premala
ja sam dalmatinac, ali eto pričamo o škutorskom gradu kad već hočeš tako, zato šta tebe onda zanima njihov grad? :D
tnnt,eh to sam pitala,ipravo ta dubina je interesatna! Ovjde se uporno pise o politici i papanluku,a najmanje o nemaju osnvnovnih informacija da li je uospte moguce da tanker udje u luku !
Eto ti imas informacije sve. Na drugoj temi si pisala kako ti je tata kupio predivno biciklo za 16. Rodjendan.
mislim da si me pomjesao sa nekom drugom forumasicom/forumasom!

ja ozbljno pisem na temi!
izvor zivota
Posts: 36
Joined: 03/11/2013 12:37

#1129 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by izvor zivota »

kompass wrote:
karanana wrote:ne znaju rupu na cesti zakrpiti, ne znaju vodovodnu cijev koja curi zavariti...nit znaju nit imaju para. ali zna mujo nautiku i ima 2 milijarde za luku..

Mozeli neko ove skutore vise banovati? Jeli ovo kamenjar.com?
Ne vrijedi nikome dati ban. Samo bi još goru reakciju imali.Ako su odlučili napraviti most,onda će se to i dogoditi.BiH ne može po tom pitanju ništa učiniti. Uvijek jači kobači i s tim se treba pomiriti.
Lug
Posts: 3155
Joined: 09/02/2009 15:27

#1130 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Lug »

dalmatinka wrote:
Lug wrote:ti da si dalmatinka onda bi pricala ikavicu..
Ja i pričam ikavicu, ali pišem uglavnom književnim hrvatskim, osim u rijetkim iznimkama. 8)
:lol: rodila je majka knjizevnu .. :kiss:
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#1131 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by dalmatinka »

Danguba wrote:Image

ovo meni vise lici na kitu nego na most... :D

ako bi se i izgradio bio bi to most inata dok jedan tunel ni po cemu ne bi smetao nikome.
A ovo žuto više liči na jaje na oko nego na luku. :D Zezam se, jedno ne isključuje drugo. Ne vidim razlog da ne može i jedno i drugo.
Lug
Posts: 3155
Joined: 09/02/2009 15:27

#1132 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Lug »

izvor zivota wrote:
kompass wrote:
karanana wrote:ne znaju rupu na cesti zakrpiti, ne znaju vodovodnu cijev koja curi zavariti...nit znaju nit imaju para. ali zna mujo nautiku i ima 2 milijarde za luku..

Mozeli neko ove skutore vise banovati? Jeli ovo kamenjar.com?
Ne vrijedi nikome dati ban. Samo bi još goru reakciju imali.Ako su odlučili napraviti most,onda će se to i dogoditi.BiH ne može po tom pitanju ništa učiniti. Uvijek jači kobači i s tim se treba pomiriti.
hvala, mozes ici.. :-)
kompass
Posts: 25
Joined: 20/01/2014 19:02

#1133 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by kompass »


mislim da si me pomjesao sa nekom drugom forumasicom/forumasom!

ja ozbljno pisem na temi!
Ma nisam to si ti bila. Cak si i stavila to okolokucno vrtalo u avartar. :lol:
Bodkin
Posts: 22532
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1134 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Bodkin »

tipico wrote:
jiji wrote:
tipico wrote:Ne razumijem zasto se BiH javnost digla protiv mosta.........gradnjom ovog mosta Hrvatska definitivno dize ruke od ``Herceg-Bosne``, BiH hrvatima ostaje samo Sarajevo...


Image



Sada bi trebala BiH vlada donijeti odluku o gradnji LUKE NEUM (oznaceno zutom bojom), pa se oni mogu sa lukom Ploce hebati. Sagraditi naftne terminale (sadasnja naftna rezerva za BiH iznosi 8 sati !!!!!), napraviti cestu od luke prema koridoru Vc i to je to.
Evropa ce ih sjebati kao sto su sjebali i Sloveniju pa od kredita nece moci disati.
Dajte nama luku Neum, a njih ko hebe.
Ovo s lukom ti je prozvakana tema,sama luka bi kostala enormne novce,a o povezivanju da i ne govorim,a otplatila se nebi nikad s prometom roba za potrebe BiH. Druga bitna stvar je status Malostonskog zaljeva koji je proglasen rezervatom prirode na moru tako da od luke nista. Bila ti je tema gdi je netko izracunao cijenu izgradnje luke,samo se na kraju pokazalo da su mu se procijene temeljile na izgradnji trajektong pristanista
.......eto koliki smo mi pesimisti i debili, imamo more i izlaz na druga mora a on kaze ``sama luka bi kostala enormne novce,a o povezivanju da i ne govorim,a otplatila se nebi nikad s prometom roba za potrebe BiH``.
Da je Neum u manjem entitetu Dodo bi davno napravio luku.
Ko te pita hoce li se isplatiti ili ne, drzava treba vlastitu luku. Bolje vec Hrvatima placati terminale i druge racune. Zaposliti BiH drzavljane, pokrenuti privredu, privuci strane investitore, napraviti konkurenciju Crnoj Gori (prevoz robe za Srbiju)...
To se mora gledati iz tog ugla, a ne odmah odbijati.
1. Napraviti malu luku (ne mora biti kao u Hamburgu :D )
2. Napraviti cestu do koridora Vc
3. Privuci strane partnere i ne ovisiti puno od EU proizvoda
:lol: a i prva dva su sitnica. nema para da se plati ulicna rasvjeta u sarajevu ali zato ima par milijardi da se napravi luka uz jos 3 postojece na jadranu i cestu ( valjda traka tamo i traka vamo sta li) do te luke :D u bosni 4 miliona ekonomista, pravnika i nauticara :mrgreen:
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#1135 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Skijaš »

1. most nije problem, ono što je HDZ počeo praviti je trebalo imati preko 50 metara visine, što je više nego dovoljno za pomorski saobraćaj. Ne vjerujem da će Milanovićevi praviti ponton.

2. gradnja mosta je jasna poruka da se Zagreb odrekao bilo kakvih teritorijalnih pretenzija nad dijelovima BiH.
Lug
Posts: 3155
Joined: 09/02/2009 15:27

#1136 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Lug »

Bodkin wrote:a i prva dva su sitnica. nema para da se plati ulicna rasvjeta u sarajevu ali zato ima par milijardi da se napravi luka uz jos 3 postojece na jadranu i cestu ( valjda traka tamo i traka vamo sta li) do te luke u bosni 4 miliona ekonomista, pravnika i nauticara
pa dat cemo ruskim tajkunima, pa nek oni naprave.. :D
kompass
Posts: 25
Joined: 20/01/2014 19:02

#1137 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by kompass »

dalmatinka wrote:
Danguba wrote:Image

ovo meni vise lici na kitu nego na most... :D

ako bi se i izgradio bio bi to most inata dok jedan tunel ni po cemu ne bi smetao nikome.
A ovo žuto više liči na jaje na oko nego na luku. :D Zezam se, jedno ne isključuje drugo. Ne vidim razlog da ne može i jedno i drugo.
Image

Vidis kakve ti je mama sve lazi pricala o ocu. Da si ti dosla traziti korijene na forumu. Ponosna hrvatica... Iz Kresimirovog grada. :D :mrgreen:

No bolje ikad nego nikad. Napokon si shvatila da mamine price nisu u potpunosti tacne. :)
Lug
Posts: 3155
Joined: 09/02/2009 15:27

#1138 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Lug »

kakav most kakvi bakaraci..supljak samo taki, a ova djeca ko muha na goFno.. :run:
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#1139 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by dalmatinka »

kompass

Vidis kakve ti je mama sve lazi pricala o ocu. Da si ti dosla traziti korijene na forumu. Ponosna hrvatica... Iz Kresimirovog grada.
@kompass, molila bih te da ostaviš moju pok. mamu da počiva u miru. Možemo se mi zezati i sa malo više ukusa ako si u stanju, a ako nisi kaži što imaš meni, moju porodicu ostavi na miru. ;-)
palermo
Posts: 25330
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#1140 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by palermo »

Bodkin wrote:
:lol: a i prva dva su sitnica. nema para da se plati ulicna rasvjeta u sarajevu ali zato ima par milijardi da se napravi luka uz jos 3 postojece na jadranu i cestu ( valjda traka tamo i traka vamo sta li) do te luke :D u bosni 4 miliona ekonomista, pravnika i nauticara :mrgreen:
:? pa zašto Hrvati mogu most, a bosanci ne mogu luku :? . Valjda nesposobni genetski, ne vidim drugi logičan razlog.

Stvarno iznenađuješ
kompass
Posts: 25
Joined: 20/01/2014 19:02

#1141 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by kompass »

dalmatinka wrote:
kompass

Vidis kakve ti je mama sve lazi pricala o ocu. Da si ti dosla traziti korijene na forumu. Ponosna hrvatica... Iz Kresimirovog grada.
@kompass, molila bih te da ostaviš moju pok. mamu da počiva u miru. Možemo se mi zezati i sa malo više ukusa ako si u stanju, a ako nisi kaži što imaš meni, moju porodicu ostavi na miru. ;-)
Moze akp nas i ti postetid hrvacke kulture i odes na neki svoj forum. :zoka:

Ima vas ko govana. Sto je previse previse je. Nije da nisam multi kulti ali vam se previse tolerise. Pogotovo znajuci tuvasu kulturu i UZP genetiku. :-)
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#1142 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Skijaš »

dalmatinka wrote:
kompass

Vidis kakve ti je mama sve lazi pricala o ocu. Da si ti dosla traziti korijene na forumu. Ponosna hrvatica... Iz Kresimirovog grada.
@kompass, molila bih te da ostaviš moju pok. mamu da počiva u miru. Možemo se mi zezati i sa malo više ukusa ako si u stanju, a ako nisi kaži što imaš meni, moju porodicu ostavi na miru. ;-)
Prijaviš kretena moderatoru i ideš dalje.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1143 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Hafis »

Skijaš wrote:
dalmatinka wrote:
kompass

Vidis kakve ti je mama sve lazi pricala o ocu. Da si ti dosla traziti korijene na forumu. Ponosna hrvatica... Iz Kresimirovog grada.
@kompass, molila bih te da ostaviš moju pok. mamu da počiva u miru. Možemo se mi zezati i sa malo više ukusa ako si u stanju, a ako nisi kaži što imaš meni, moju porodicu ostavi na miru. ;-)
Prijaviš kretena moderatoru i ideš dalje.
kompass mi ide malo na onog @tetjua ili tako nekako. Uglavnom veteran kloniranja.
Lug
Posts: 3155
Joined: 09/02/2009 15:27

#1144 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Lug »

a sto da ga prijavi?
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#1145 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by tnnt »

kompass wrote:
Ima vas ko govana. Sto je previse previse je. Nije da nisam multi kulti ali vam se previse tolerise. Pogotovo znajuci tuvasu kulturu i UZP genetiku. :-)
učini nam svima uslugu i nama Hrvatima i normalnim Bošnjacima, odi u donju Maoču
čujem da se tamo dijele karte za raj u Siriji :lol:
kompass
Posts: 25
Joined: 20/01/2014 19:02

#1146 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by kompass »

Skijaš wrote:
dalmatinka wrote:
kompass

Vidis kakve ti je mama sve lazi pricala o ocu. Da si ti dosla traziti korijene na forumu. Ponosna hrvatica... Iz Kresimirovog grada.
@kompass, molila bih te da ostaviš moju pok. mamu da počiva u miru. Možemo se mi zezati i sa malo više ukusa ako si u stanju, a ako nisi kaži što imaš meni, moju porodicu ostavi na miru. ;-)
Prijaviš kretena moderatoru i ideš dalje.
Zar ti nisi dobri bosanac katolik iz sarajeva? Kako sad ovo? Ipak biras stranu brace iz 7. Stoljeca?

Neka neka... :D
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#1147 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by webby-x »

palermo wrote:pa zašto Hrvati mogu most, a bosanci ne mogu luku
Možda zato što je Hrvatska država, i to u EU i NATO-u,
a BiH je "failed state" koja nije u stanju niti osnovne
stvari riješiti. Ovo sarajevsko nautičko društvo je žalosno
i slušati kako se provaljuju.
Last edited by webby-x on 20/01/2014 23:45, edited 1 time in total.
kompass
Posts: 25
Joined: 20/01/2014 19:02

#1148 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by kompass »

Lug wrote:a sto da ga prijavi?
Pa zato sto je dobri bosanac katolik kad je u manjini. Kad zagusti hvata se noge i ide cetnicima kao bratija iz brigade kralj Tvrtko. :lol: :evil:

Da ih covijek nezna...
Last edited by kompass on 20/01/2014 23:46, edited 1 time in total.
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#1149 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by dalmatinka »

Skijaš


Prijaviš kretena moderatoru i ideš dalje.
Nema potrebe, znam da ga sutra više neće biti. Danas se registrirao ( doduše ne znam koji put) i zahtijeva od mene da se maknem s ovog foruma. Koji frajer!
Lug
Posts: 3155
Joined: 09/02/2009 15:27

#1150 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Lug »

webby-x wrote:
palermo wrote:pa zašto Hrvati mogu most, a bosanci ne mogu luku
Možda zato što je Hrvatska država, i to u EU i NATO-u,
a BiH je "failed state" koja nije u stanju niti osnovne
stvari riješiti. Ovo sarajevsko nautičko društvo je žalosno
i slušati kako se provaljuju.
ma hajde..
Post Reply