Eto ti imas informacije sve. Na drugoj temi si pisala kako ti je tata kupio predivno biciklo za 16. Rodjendan.Googlerica wrote:tnnt,eh to sam pitala,ipravo ta dubina je interesatna! Ovjde se uporno pise o politici i papanluku,a najmanje o nemaju osnvnovnih informacija da li je uospte moguce da tanker udje u luku !tnnt wrote:čuj prosječna, znači nije svugdje ista?kompass wrote:
Prosjecna dubina je 15 metara. Treba ti pola od toga za ogromni tenker. O cemu vi pricate skutorcici?
ne veliki tankeri imaju gaz 12-14 metara, a i da je dubina 30 metara u luku nemogu ući jer je premala
ja sam dalmatinac, ali eto pričamo o škutorskom gradu kad već hočeš tako, zato šta tebe onda zanima njihov grad?
Peljeski most zele graditi!
-
kompass
- Posts: 25
- Joined: 20/01/2014 19:02
#1126 Re: Peljeski most zele graditi!
- Danguba
- Posts: 15858
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#1127 Re: Peljeski most zele graditi!

ovo meni vise lici na kitu nego na most...
ako bi se i izgradio bio bi to most inata dok jedan tunel ni po cemu ne bi smetao nikome.
-
Googlerica
- Posts: 1971
- Joined: 28/12/2013 02:03
- Location: Hangar One
#1128 Re: Peljeski most zele graditi!
mislim da si me pomjesao sa nekom drugom forumasicom/forumasom!kompass wrote:Eto ti imas informacije sve. Na drugoj temi si pisala kako ti je tata kupio predivno biciklo za 16. Rodjendan.Googlerica wrote:tnnt,eh to sam pitala,ipravo ta dubina je interesatna! Ovjde se uporno pise o politici i papanluku,a najmanje o nemaju osnvnovnih informacija da li je uospte moguce da tanker udje u luku !tnnt wrote: čuj prosječna, znači nije svugdje ista?
ne veliki tankeri imaju gaz 12-14 metara, a i da je dubina 30 metara u luku nemogu ući jer je premala
ja sam dalmatinac, ali eto pričamo o škutorskom gradu kad već hočeš tako, zato šta tebe onda zanima njihov grad?
ja ozbljno pisem na temi!
-
izvor zivota
- Posts: 36
- Joined: 03/11/2013 12:37
#1129 Re: Peljeski most zele graditi!
Ne vrijedi nikome dati ban. Samo bi još goru reakciju imali.Ako su odlučili napraviti most,onda će se to i dogoditi.BiH ne može po tom pitanju ništa učiniti. Uvijek jači kobači i s tim se treba pomiriti.kompass wrote:karanana wrote:ne znaju rupu na cesti zakrpiti, ne znaju vodovodnu cijev koja curi zavariti...nit znaju nit imaju para. ali zna mujo nautiku i ima 2 milijarde za luku..
Mozeli neko ove skutore vise banovati? Jeli ovo kamenjar.com?
-
Lug
- Posts: 3155
- Joined: 09/02/2009 15:27
#1130 Re: Peljeski most zele graditi!
dalmatinka wrote:Ja i pričam ikavicu, ali pišem uglavnom književnim hrvatskim, osim u rijetkim iznimkama.Lug wrote:ti da si dalmatinka onda bi pricala ikavicu..
- dalmatinka
- Posts: 2882
- Joined: 31/07/2005 22:30
- Location: Krešimirov Grad
#1131 Re: Peljeski most zele graditi!
A ovo žuto više liči na jaje na oko nego na luku.Danguba wrote:
ovo meni vise lici na kitu nego na most...![]()
ako bi se i izgradio bio bi to most inata dok jedan tunel ni po cemu ne bi smetao nikome.
-
Lug
- Posts: 3155
- Joined: 09/02/2009 15:27
#1132 Re: Peljeski most zele graditi!
hvala, mozes ici..izvor zivota wrote:Ne vrijedi nikome dati ban. Samo bi još goru reakciju imali.Ako su odlučili napraviti most,onda će se to i dogoditi.BiH ne može po tom pitanju ništa učiniti. Uvijek jači kobači i s tim se treba pomiriti.kompass wrote:karanana wrote:ne znaju rupu na cesti zakrpiti, ne znaju vodovodnu cijev koja curi zavariti...nit znaju nit imaju para. ali zna mujo nautiku i ima 2 milijarde za luku..
Mozeli neko ove skutore vise banovati? Jeli ovo kamenjar.com?
-
kompass
- Posts: 25
- Joined: 20/01/2014 19:02
#1133 Re: Peljeski most zele graditi!
Ma nisam to si ti bila. Cak si i stavila to okolokucno vrtalo u avartar.
mislim da si me pomjesao sa nekom drugom forumasicom/forumasom!
ja ozbljno pisem na temi!
-
Bodkin
- Posts: 22532
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#1134 Re: Peljeski most zele graditi!
tipico wrote:.......eto koliki smo mi pesimisti i debili, imamo more i izlaz na druga mora a on kaze ``sama luka bi kostala enormne novce,a o povezivanju da i ne govorim,a otplatila se nebi nikad s prometom roba za potrebe BiH``.jiji wrote:Ovo s lukom ti je prozvakana tema,sama luka bi kostala enormne novce,a o povezivanju da i ne govorim,a otplatila se nebi nikad s prometom roba za potrebe BiH. Druga bitna stvar je status Malostonskog zaljeva koji je proglasen rezervatom prirode na moru tako da od luke nista. Bila ti je tema gdi je netko izracunao cijenu izgradnje luke,samo se na kraju pokazalo da su mu se procijene temeljile na izgradnji trajektong pristanistatipico wrote:Ne razumijem zasto se BiH javnost digla protiv mosta.........gradnjom ovog mosta Hrvatska definitivno dize ruke od ``Herceg-Bosne``, BiH hrvatima ostaje samo Sarajevo...
Sada bi trebala BiH vlada donijeti odluku o gradnji LUKE NEUM (oznaceno zutom bojom), pa se oni mogu sa lukom Ploce hebati. Sagraditi naftne terminale (sadasnja naftna rezerva za BiH iznosi 8 sati !!!!!), napraviti cestu od luke prema koridoru Vc i to je to.
Evropa ce ih sjebati kao sto su sjebali i Sloveniju pa od kredita nece moci disati.
Dajte nama luku Neum, a njih ko hebe.
Da je Neum u manjem entitetu Dodo bi davno napravio luku.
Ko te pita hoce li se isplatiti ili ne, drzava treba vlastitu luku. Bolje vec Hrvatima placati terminale i druge racune. Zaposliti BiH drzavljane, pokrenuti privredu, privuci strane investitore, napraviti konkurenciju Crnoj Gori (prevoz robe za Srbiju)...
To se mora gledati iz tog ugla, a ne odmah odbijati.
1. Napraviti malu luku (ne mora biti kao u Hamburgu)
2. Napraviti cestu do koridora Vc
3. Privuci strane partnere i ne ovisiti puno od EU proizvoda
- Skijaš
- Posts: 13882
- Joined: 15/06/2011 09:56
- Location: na terenu
#1135 Re: Peljeski most zele graditi!
1. most nije problem, ono što je HDZ počeo praviti je trebalo imati preko 50 metara visine, što je više nego dovoljno za pomorski saobraćaj. Ne vjerujem da će Milanovićevi praviti ponton.
2. gradnja mosta je jasna poruka da se Zagreb odrekao bilo kakvih teritorijalnih pretenzija nad dijelovima BiH.
2. gradnja mosta je jasna poruka da se Zagreb odrekao bilo kakvih teritorijalnih pretenzija nad dijelovima BiH.
-
Lug
- Posts: 3155
- Joined: 09/02/2009 15:27
#1136 Re: Peljeski most zele graditi!
pa dat cemo ruskim tajkunima, pa nek oni naprave..Bodkin wrote:a i prva dva su sitnica. nema para da se plati ulicna rasvjeta u sarajevu ali zato ima par milijardi da se napravi luka uz jos 3 postojece na jadranu i cestu ( valjda traka tamo i traka vamo sta li) do te luke u bosni 4 miliona ekonomista, pravnika i nauticara
-
kompass
- Posts: 25
- Joined: 20/01/2014 19:02
#1137 Re: Peljeski most zele graditi!
dalmatinka wrote:A ovo žuto više liči na jaje na oko nego na luku.Danguba wrote:
ovo meni vise lici na kitu nego na most...![]()
ako bi se i izgradio bio bi to most inata dok jedan tunel ni po cemu ne bi smetao nikome.Zezam se, jedno ne isključuje drugo. Ne vidim razlog da ne može i jedno i drugo.

Vidis kakve ti je mama sve lazi pricala o ocu. Da si ti dosla traziti korijene na forumu. Ponosna hrvatica... Iz Kresimirovog grada.
No bolje ikad nego nikad. Napokon si shvatila da mamine price nisu u potpunosti tacne.
-
Lug
- Posts: 3155
- Joined: 09/02/2009 15:27
#1138 Re: Peljeski most zele graditi!
kakav most kakvi bakaraci..supljak samo taki, a ova djeca ko muha na goFno.. 
- dalmatinka
- Posts: 2882
- Joined: 31/07/2005 22:30
- Location: Krešimirov Grad
#1139 Re: Peljeski most zele graditi!
@kompass, molila bih te da ostaviš moju pok. mamu da počiva u miru. Možemo se mi zezati i sa malo više ukusa ako si u stanju, a ako nisi kaži što imaš meni, moju porodicu ostavi na miru.kompass
Vidis kakve ti je mama sve lazi pricala o ocu. Da si ti dosla traziti korijene na forumu. Ponosna hrvatica... Iz Kresimirovog grada.
-
palermo
- Posts: 25330
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#1140 Re: Peljeski most zele graditi!
Bodkin wrote:
a i prva dva su sitnica. nema para da se plati ulicna rasvjeta u sarajevu ali zato ima par milijardi da se napravi luka uz jos 3 postojece na jadranu i cestu ( valjda traka tamo i traka vamo sta li) do te luke
u bosni 4 miliona ekonomista, pravnika i nauticara
Stvarno iznenađuješ
-
kompass
- Posts: 25
- Joined: 20/01/2014 19:02
#1141 Re: Peljeski most zele graditi!
Moze akp nas i ti postetid hrvacke kulture i odes na neki svoj forum.dalmatinka wrote:@kompass, molila bih te da ostaviš moju pok. mamu da počiva u miru. Možemo se mi zezati i sa malo više ukusa ako si u stanju, a ako nisi kaži što imaš meni, moju porodicu ostavi na miru.kompass
Vidis kakve ti je mama sve lazi pricala o ocu. Da si ti dosla traziti korijene na forumu. Ponosna hrvatica... Iz Kresimirovog grada.
Ima vas ko govana. Sto je previse previse je. Nije da nisam multi kulti ali vam se previse tolerise. Pogotovo znajuci tuvasu kulturu i UZP genetiku.
- Skijaš
- Posts: 13882
- Joined: 15/06/2011 09:56
- Location: na terenu
#1142 Re: Peljeski most zele graditi!
Prijaviš kretena moderatoru i ideš dalje.dalmatinka wrote:@kompass, molila bih te da ostaviš moju pok. mamu da počiva u miru. Možemo se mi zezati i sa malo više ukusa ako si u stanju, a ako nisi kaži što imaš meni, moju porodicu ostavi na miru.kompass
Vidis kakve ti je mama sve lazi pricala o ocu. Da si ti dosla traziti korijene na forumu. Ponosna hrvatica... Iz Kresimirovog grada.
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#1143 Re: Peljeski most zele graditi!
kompass mi ide malo na onog @tetjua ili tako nekako. Uglavnom veteran kloniranja.Skijaš wrote:Prijaviš kretena moderatoru i ideš dalje.dalmatinka wrote:@kompass, molila bih te da ostaviš moju pok. mamu da počiva u miru. Možemo se mi zezati i sa malo više ukusa ako si u stanju, a ako nisi kaži što imaš meni, moju porodicu ostavi na miru.kompass
Vidis kakve ti je mama sve lazi pricala o ocu. Da si ti dosla traziti korijene na forumu. Ponosna hrvatica... Iz Kresimirovog grada.
-
Lug
- Posts: 3155
- Joined: 09/02/2009 15:27
#1144 Re: Peljeski most zele graditi!
a sto da ga prijavi?
-
tnnt
- Posts: 962
- Joined: 28/10/2012 14:25
#1145 Re: Peljeski most zele graditi!
učini nam svima uslugu i nama Hrvatima i normalnim Bošnjacima, odi u donju Maočukompass wrote:
Ima vas ko govana. Sto je previse previse je. Nije da nisam multi kulti ali vam se previse tolerise. Pogotovo znajuci tuvasu kulturu i UZP genetiku.
čujem da se tamo dijele karte za raj u Siriji
-
kompass
- Posts: 25
- Joined: 20/01/2014 19:02
#1146 Re: Peljeski most zele graditi!
Zar ti nisi dobri bosanac katolik iz sarajeva? Kako sad ovo? Ipak biras stranu brace iz 7. Stoljeca?Skijaš wrote:Prijaviš kretena moderatoru i ideš dalje.dalmatinka wrote:@kompass, molila bih te da ostaviš moju pok. mamu da počiva u miru. Možemo se mi zezati i sa malo više ukusa ako si u stanju, a ako nisi kaži što imaš meni, moju porodicu ostavi na miru.kompass
Vidis kakve ti je mama sve lazi pricala o ocu. Da si ti dosla traziti korijene na forumu. Ponosna hrvatica... Iz Kresimirovog grada.
Neka neka...
- webby-x
- Posts: 2343
- Joined: 18/12/2011 12:38
#1147 Re: Peljeski most zele graditi!
Možda zato što je Hrvatska država, i to u EU i NATO-u,palermo wrote:pa zašto Hrvati mogu most, a bosanci ne mogu luku
a BiH je "failed state" koja nije u stanju niti osnovne
stvari riješiti. Ovo sarajevsko nautičko društvo je žalosno
i slušati kako se provaljuju.
Last edited by webby-x on 20/01/2014 23:45, edited 1 time in total.
-
kompass
- Posts: 25
- Joined: 20/01/2014 19:02
#1148 Re: Peljeski most zele graditi!
Pa zato sto je dobri bosanac katolik kad je u manjini. Kad zagusti hvata se noge i ide cetnicima kao bratija iz brigade kralj Tvrtko.Lug wrote:a sto da ga prijavi?
Da ih covijek nezna...
Last edited by kompass on 20/01/2014 23:46, edited 1 time in total.
- dalmatinka
- Posts: 2882
- Joined: 31/07/2005 22:30
- Location: Krešimirov Grad
#1149 Re: Peljeski most zele graditi!
Nema potrebe, znam da ga sutra više neće biti. Danas se registrirao ( doduše ne znam koji put) i zahtijeva od mene da se maknem s ovog foruma. Koji frajer!Skijaš
Prijaviš kretena moderatoru i ideš dalje.
-
Lug
- Posts: 3155
- Joined: 09/02/2009 15:27
#1150 Re: Peljeski most zele graditi!
ma hajde..webby-x wrote:Možda zato što je Hrvatska država, i to u EU i NATO-u,palermo wrote:pa zašto Hrvati mogu most, a bosanci ne mogu luku
a BiH je "failed state" koja nije u stanju niti osnovne
stvari riješiti. Ovo sarajevsko nautičko društvo je žalosno
i slušati kako se provaljuju.
