Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
emillio estevez
Posts: 2016
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#11226 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by emillio estevez »

dječak sa šibicama wrote:
Black swan wrote:hrvatsko drustvo ima oroblema s ultranacionalistima mozds mrvicu vise nego njemačko i austrijsko ali mnogo manje nego ukrajinsko
moje misljenje

ali je oroblem sto su mentalni komunisti, liberali i ostale sline u svim strukturama pa te brojke napumpavaju pa se cini da je trecina hrvatske ustasko
Prisustvo fasizma u odredjenoj drzavi ogleda se u broju desnicarsko-profasistickih poslanika u skupstini.

U Hrvatskom Saboru takvih ima mozda jedan ili dva. Najprije nijedan.

U skupstinama svih europskih drzava broj takvih je daleko veci.

To sto je nekome fasizam HOS spomenik ili bijelo polje na hrvatskom grbu, to je njegov problem.
Tako je Kraljevic Blaz je general pa je patriota. U Rh bi bio samo Ustasa
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#11227 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by oskarboy »

HOS je medju prvim branio BIH kad je alija govorio da rata nece bit i da mirno spavamo.armija bih nije ni postojala.hvo i hos su prvi stali u odbranu BIH a hos je na svojim obiljezima imao za dom spremni.i velik broj muslimana je bio u hos-u i hvo.naravno bosnjaci koji sad protiv zds nesto pricaju ,nece nista o ovom da govore.to je to bosnjacko licemjerstvo koje je isto rak rana bih,pored srpskog i hrvatskog nacionalizma
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#11228 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by prog321 »

De ba, kome bacas bombe ?
Hrvatskoj je odgovarao sukob u BiH da skine pritisak sa sebe.
HVO i HOS su joj velikodusno poomogli.

Bosnjaci su znali da ce u tom sukobu biti zrtveno janje. I bili su. :zzzz:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#11229 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by ultima_palabra »

dječak sa šibicama wrote:
Black swan wrote:hrvatsko drustvo ima oroblema s ultranacionalistima mozds mrvicu vise nego njemačko i austrijsko ali mnogo manje nego ukrajinsko
moje misljenje

ali je oroblem sto su mentalni komunisti, liberali i ostale sline u svim strukturama pa te brojke napumpavaju pa se cini da je trecina hrvatske ustasko
Prisustvo fasizma u odredjenoj drzavi ogleda se u broju desnicarsko-profasistickih poslanika u skupstini.

U Hrvatskom Saboru takvih ima mozda jedan ili dva. Najprije nijedan.

U skupstinama svih europskih drzava broj takvih je daleko veci.

To sto je nekome fasizam HOS spomenik ili bijelo polje na hrvatskom grbu, to je njegov problem.
A ako je prvo bijelo? :mrgreen:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#11230 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by ultima_palabra »

oskarboy wrote:da je hrvatska vecinski ustaska drzava,onda bi tamo hsp konstantno pobjedjivao.mnogi ovde zaboravljaju da ljevica na izborima dobiva dosta glasova i da desnicari nisu u velikoj prednosti.uglavnom glasovi iz dijaspore presude izbore.najsmjesnije kad bosnjaci nesto pricaju hrvatskoj, a u zagrebu jos uvijek hdz nije pobjedio,dok u sarajevu sda konstantno pobjedjuje a sarajevo se predstavlja kao neka multikulti sredina,a jedini glavni grad gdje nacionalisti pobjedjuju
Pobjedjuje Bandic koji je gori od HDZ-a.

U Sarajevu SDA ima 30% glasova... kad potplate opoziciju da izadje sa 10 kandidata i lista, onda se to doima kao pobjeda.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51166
Joined: 29/06/2011 23:39

#11231 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dječak sa šibicama »

ultima_palabra wrote:
dječak sa šibicama wrote:
Black swan wrote:hrvatsko drustvo ima oroblema s ultranacionalistima mozds mrvicu vise nego njemačko i austrijsko ali mnogo manje nego ukrajinsko
moje misljenje

ali je oroblem sto su mentalni komunisti, liberali i ostale sline u svim strukturama pa te brojke napumpavaju pa se cini da je trecina hrvatske ustasko
Prisustvo fasizma u odredjenoj drzavi ogleda se u broju desnicarsko-profasistickih poslanika u skupstini.

U Hrvatskom Saboru takvih ima mozda jedan ili dva. Najprije nijedan.

U skupstinama svih europskih drzava broj takvih je daleko veci.

To sto je nekome fasizam HOS spomenik ili bijelo polje na hrvatskom grbu, to je njegov problem.
A ako je prvo bijelo? :mrgreen:
Image

u tom slucaju SFRJ je bila fasisticka drzava
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#11232 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

dječak sa šibicama wrote:
radostan dan wrote:
"ZAKON NE ZABRANJUJE PLOČU U JASENOVCU"

Hrvatska predsednica Kolinda Grabar Kitarović izjavila je danas da se spomen - ploča hrvatskim veteranima u Jasenovcu, na kojoj je uklesan ustaški pozdrav "Za dom spremni" ne može tek tako ukloniti, ako je zakon ne zabranjuje.

Hrvatska je pravna država i mora poštovati zakone i propise, rekla je Grabar Kitarović i dodala da je na vladi i Ministarstvu uprave da odrede "šta i kako dalje".

- Ukoliko ste pravna država, onda poštujete zakone i propise. Činjenica je da je pozdrav, odnosno sam logo regulisan propisom. To je na Ministarstvu uprave i vladi da odrede što i kako dalje. Ne možete samo tako ukloniti ploču ukoliko nju sam zakon ne zabranjuje - rekla je hrvatska predsednica.
Tako je, spomen ploca braniteljima Hrvatske od srpskocetnicke agresije je i po zakonu i po pravdi na mjestu gdje treba biti.

:thumbup:

uz pozdrav miroljubive ustaske vojske
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#11233 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by oskarboy »

ultima_palabra wrote:
oskarboy wrote:da je hrvatska vecinski ustaska drzava,onda bi tamo hsp konstantno pobjedjivao.mnogi ovde zaboravljaju da ljevica na izborima dobiva dosta glasova i da desnicari nisu u velikoj prednosti.uglavnom glasovi iz dijaspore presude izbore.najsmjesnije kad bosnjaci nesto pricaju hrvatskoj, a u zagrebu jos uvijek hdz nije pobjedio,dok u sarajevu sda konstantno pobjedjuje a sarajevo se predstavlja kao neka multikulti sredina,a jedini glavni grad gdje nacionalisti pobjedjuju
Pobjedjuje Bandic koji je gori od HDZ-a.

U Sarajevu SDA ima 30% glasova... kad potplate opoziciju da izadje sa 10 kandidata i lista, onda se to doima kao pobjeda.
zasto je gori?ti ocito nisi nikad bio u zagrebu,toplo ti ga preporucujem,pogotovo sad u pred blagdanskim danima.naravno da je fasistima i bandic trn u oku ,jer je i on antifasista
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#11234 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by ultima_palabra »

Pretprošli vikend.

Jeste, Bandić je antifašista. I sve drugo što treba, za pare.
Bodkin
Posts: 22532
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#11235 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bodkin »

dječak sa šibicama wrote:
Black swan wrote:hrvatsko drustvo ima oroblema s ultranacionalistima mozds mrvicu vise nego njemačko i austrijsko ali mnogo manje nego ukrajinsko
moje misljenje

ali je oroblem sto su mentalni komunisti, liberali i ostale sline u svim strukturama pa te brojke napumpavaju pa se cini da je trecina hrvatske ustasko
Prisustvo fasizma u odredjenoj drzavi ogleda se u broju desnicarsko-profasistickih poslanika u skupstini.

U Hrvatskom Saboru takvih ima mozda jedan ili dva. Najprije nijedan.

U skupstinama svih europskih drzava broj takvih je daleko veci.

To sto je nekome fasizam HOS spomenik ili bijelo polje na hrvatskom grbu, to je njegov problem.
Jer zasto bi sieg heil ili heil hitler uklesan u spomenik bio fasizam jelde :D
Bodkin
Posts: 22532
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#11236 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bodkin »

I hoce mi neko objasniti kovanicu srbocetnicka? Jel ima nesto sto se zove ustaskohrvatska agresija na bosnu?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#11237 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

Bodkin wrote:I hoce mi neko objasniti kovanicu srbocetnicka? Jel ima nesto sto se zove ustaskohrvatska agresija na bosnu?
:thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#11238 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

Bodkin wrote:
dječak sa šibicama wrote:
Black swan wrote:hrvatsko drustvo ima oroblema s ultranacionalistima mozds mrvicu vise nego njemačko i austrijsko ali mnogo manje nego ukrajinsko
moje misljenje

ali je oroblem sto su mentalni komunisti, liberali i ostale sline u svim strukturama pa te brojke napumpavaju pa se cini da je trecina hrvatske ustasko
Prisustvo fasizma u odredjenoj drzavi ogleda se u broju desnicarsko-profasistickih poslanika u skupstini.

U Hrvatskom Saboru takvih ima mozda jedan ili dva. Najprije nijedan.

U skupstinama svih europskih drzava broj takvih je daleko veci.

To sto je nekome fasizam HOS spomenik ili bijelo polje na hrvatskom grbu, to je njegov problem.
Jer zasto bi sieg heil ili heil hitler uklesan u spomenik bio fasizam jelde :D
:thumbup:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#11239 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by LBVIEW »

Mene zanima gdje i kad su likovi poput ovog Sijanovog sibicara osudili gradnju crkve pored memorijalnog centra
u Potocarima,guslarsko vece 11. jula u Srebrenici te postrojavanje cetnika u istoj dan ranije?Politicko vodstvo drzave na celu sa "100 Muslimana za jednog Srbina",Tomu grobara,Dacica da ne spominjem.Tad bi i ovo kmecanje zbog desavanja u Hrvatskoj bilo na mjestu,ovako. :zzzz:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18746
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#11240 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by problemnatravunu »

LBVIEW wrote:Mene zanima gdje i kad su likovi poput ovog Sijanovog sibicara osudili gradnju crkve pored memorijalnog centra
u Potocarima,guslarsko vece 11. jula u Srebrenici te postrojavanje cetnika u istoj dan ranije?Politicko vodstvo drzave na celu sa "100 Muslimana za jednog Srbina",Tomu grobara,Dacica da ne spominjem.Tad bi i ovo kmecanje zbog desavanja u Hrvatskoj bilo na mjestu,ovako. :zzzz:
:thumbup:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51166
Joined: 29/06/2011 23:39

#11241 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dječak sa šibicama »

LBVIEW wrote:Mene zanima gdje i kad su likovi poput ovog Sijanovog sibicara osudili gradnju crkve pored memorijalnog centra
u Potocarima,guslarsko vece 11. jula u Srebrenici te postrojavanje cetnika u istoj dan ranije?Politicko vodstvo drzave na celu sa "100 Muslimana za jednog Srbina",Tomu grobara,Dacica da ne spominjem.Tad bi i ovo kmecanje zbog desavanja u Hrvatskoj bilo na mjestu,ovako. :zzzz:
a sto mene napade, ja se slazem sa tobom apsolutno :D

U vrijeme kad velikosrpstvo divlja po BiH, Srbiji, paradiraju cetnici po Srebrenici, postrojavanja po Visegradu, u Srbiji na vlasti Vucic i Nikolic obojica ratni huskaci i Seseljeva desna i lijeva ruka svojevremeno... ovi baljezgaju o fasizmu u Hrvatskoj.

Treba biti krajnje bezobrazan za takve "poduhvate".
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#11242 Re: Desavanja u Hrvatskojm

Post by LBVIEW »

dječak sa šibicama wrote:
LBVIEW wrote:Mene zanima gdje i kad su likovi poput ovog Sijanovog sibicara osudili gradnju crkve pored memorijalnog centra
u Potocarima,guslarsko vece 11. jula u Srebrenici te postrojavanje cetnika u istoj dan ranije?Politicko vodstvo drzave na celu sa "100 Muslimana za jednog Srbina",Tomu grobara,Dacica da ne spominjem.Tad bi i ovo kmecanje zbog desavanja u Hrvatskoj bilo na mjestu,ovako. :zzzz:
a sto mene napade, ja se slazem sa tobom apsolutno :D

U vrijeme kad velikosrpstvo divlja po BiH, Srbiji, paradiraju cetnici po Srebrenici, postrojavanja po Visegradu, u Srbiji na vlasti Vucic i Nikolic obojica ratni huskaci i Seseljeva desna i lijeva ruka svojevremeno... ovi baljezgaju o fasizmu u Hrvatskoj.

Treba biti krajnje bezobrazan za takve "poduhvate".
Tebi ne mogu zaboraviti onaj ratnohuskacki youtube uradak u reziji HTV-a,ali kako nije tema necemo sad o tome.
A sto se tice ovog k'o biva fasizma,u potpunosti si u pravu-vecih licemjera od ove salonske ekipe nema.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#11243 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

dječak sa šibicama wrote:
LBVIEW wrote:Mene zanima gdje i kad su likovi poput ovog Sijanovog sibicara osudili gradnju crkve pored memorijalnog centra
u Potocarima,guslarsko vece 11. jula u Srebrenici te postrojavanje cetnika u istoj dan ranije?Politicko vodstvo drzave na celu sa "100 Muslimana za jednog Srbina",Tomu grobara,Dacica da ne spominjem.Tad bi i ovo kmecanje zbog desavanja u Hrvatskoj bilo na mjestu,ovako. :zzzz:
a sto mene napade, ja se slazem sa tobom apsolutno :D

U vrijeme kad velikosrpstvo divlja po BiH, Srbiji, paradiraju cetnici po Srebrenici, postrojavanja po Visegradu, u Srbiji na vlasti Vucic i Nikolic obojica ratni huskaci i Seseljeva desna i lijeva ruka svojevremeno... ovi baljezgaju o fasizmu u Hrvatskoj.

Treba biti krajnje bezobrazan za takve "poduhvate".

pa na temi desavanja u hrvatskoj mislim da je posve normalno spomenuti desavanja u toj zemlji,pa i ustasluke kojih ima,i to prilično u zadnje vrijeme
Bodkin
Posts: 22532
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#11244 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bodkin »

kakavdanakneiskustvu wrote:
dječak sa šibicama wrote:
LBVIEW wrote:Mene zanima gdje i kad su likovi poput ovog Sijanovog sibicara osudili gradnju crkve pored memorijalnog centra
u Potocarima,guslarsko vece 11. jula u Srebrenici te postrojavanje cetnika u istoj dan ranije?Politicko vodstvo drzave na celu sa "100 Muslimana za jednog Srbina",Tomu grobara,Dacica da ne spominjem.Tad bi i ovo kmecanje zbog desavanja u Hrvatskoj bilo na mjestu,ovako. :zzzz:
a sto mene napade, ja se slazem sa tobom apsolutno :D

U vrijeme kad velikosrpstvo divlja po BiH, Srbiji, paradiraju cetnici po Srebrenici, postrojavanja po Visegradu, u Srbiji na vlasti Vucic i Nikolic obojica ratni huskaci i Seseljeva desna i lijeva ruka svojevremeno... ovi baljezgaju o fasizmu u Hrvatskoj.

Treba biti krajnje bezobrazan za takve "poduhvate".

pa na temi desavanja u hrvatskoj mislim da je posve normalno spomenuti desavanja u toj zemlji,pa i ustasluke kojih ima,i to prilično u zadnje vrijeme
Logika "isil pai zive ljude pred kamerom i oni se usude spokenuti postrojavanje nekih tamo bradonja" :-D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#11245 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »


Dragan Markovina: Mladi lider 'crvene Hrvatske' osnovao novu stranku:
'Spasit ćemo lijevu ideju koje u SDP-u više nema!'


... Za desetak dana, točno 18. prosinca, u Zagrebu će biti utemeljena Nova ljevica...

http://www.jutarnji.hr/globus/vec-ga-zo ... a/5372459/
:thumbup:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#11246 Re: Desavanja u Hrvats

Post by LBVIEW »

Bodkin wrote:
Logika "isil pai zive ljude pred kamerom i oni se usude spokenuti postrojavanje nekih tamo bradonja" :-D
Ne,nego:ne reci ni rijeci o crkvi kod Potocara,osvestavanju ulica iste,paradiranju cetnika pored masovnih grobnica,predsedniku koji evo maloprije ustvrdi kako su Markale i Kapija namjesteni :oops: ,pussylips-vojvodi,vojvodi od zardale kasike,vojvodi-grobaru..., a prozivati Hrvatsku koju prakticira ista salonska ekipa.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#11247 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by radostan dan »

Lajte pudle Jakobsfelda... :D
Tanano i suptilno, ima vremena za rikverc, trenutno samo friško, samo dvijetićitšesnaesta -
Hrvatski zvaničnik za loše PISA rezultate krivi manjine 11.12.2016.

-- Zvaničnik hrvatskog ministarstva obrazovanja kaže da je loš plasman na PISA testu donelo i to što su testirana deca s posebnim potrebama i nacionalne manjine.

Državni sekretar hrvatskog Ministarstva nauke i obrazovanja Matko Glunčić je na Televiziji N1 kazao da su u Hrvatskoj u statistiku za PISA istraživanje ušli svi učenici, ostavljajući sumnju kako se u nekim evropskim zemljama lažiraju rezultati.

Radi se o OECD-ovom najvećem svetskom obrazovnom istraživanju znanja i veština učenika u dobi od 15 godina - PISA 2015 (Programme for International Student Ašesment).

Upitan za paradoks da je u hrvatskim školama dve trećine odlikaša i vrlo dobrih, a da u međunarodnim istraživanjima Hrvatska postiže ispod prosečne rezultate, Glunčić je odgovorio:

"U ove rezultate ulaze prosečni rezultati. Ne uzimamo samo najbolje. U nekim evropskim zemljama kažu lošijim učenicima da na dan testiranja ne dođu na nastavu".

"Kod nas u statistiku su ušla i deca s posebnim potrebama i nacionalne manjine", dodao je državni sekretar
.

Voditeljka ga je upitala da objasni kakve veze ima to što je neko pripadnik nacionalne manjine.

"Nisam tako mislio, nego mi uzimamo sve zajedno unutra", pokušavao je objasniti, ali nije uspeo, navodi Indeks.hr.
Bodkin
Posts: 22532
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#11248 Re: Desavanja u Hrvats

Post by Bodkin »

LBVIEW wrote:
Bodkin wrote:
Logika "isil pai zive ljude pred kamerom i oni se usude spokenuti postrojavanje nekih tamo bradonja" :-D
Ne,nego:ne reci ni rijeci o crkvi kod Potocara,osvestavanju ulica iste,paradiranju cetnika pored masovnih grobnica,predsedniku koji evo maloprije ustvrdi kako su Markale i Kapija namjesteni :oops: ,pussylips-vojvodi,vojvodi od zardale kasike,vojvodi-grobaru..., a prozivati Hrvatsku koju prakticira ista salonska ekipa.
Na temi o hrvatskoj prozivati hrvatsku za fasizam i podrsku ustaskom pokretu? Nedopustivo!!
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#11249 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

Banksy wrote:

Dragan Markovina: Mladi lider 'crvene Hrvatske' osnovao novu stranku:
'Spasit ćemo lijevu ideju koje u SDP-u više nema!'


... Za desetak dana, točno 18. prosinca, u Zagrebu će biti utemeljena Nova ljevica...

http://www.jutarnji.hr/globus/vec-ga-zo ... a/5372459/
:thumbup:

Roko markovina,bh sdp-ovac,to je draganov otac?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#11250 Re: Desavanja u Hrvats

Post by kakavdanakneiskustvu »

LBVIEW wrote:
Bodkin wrote:
Logika "isil pai zive ljude pred kamerom i oni se usude spokenuti postrojavanje nekih tamo bradonja" :-D
Ne,nego:ne reci ni rijeci o crkvi kod Potocara,osvestavanju ulica iste,paradiranju cetnika pored masovnih grobnica,predsedniku koji evo maloprije ustvrdi kako su Markale i Kapija namjesteni :oops: ,pussylips-vojvodi,vojvodi od zardale kasike,vojvodi-grobaru..., a prozivati Hrvatsku koju prakticira ista salonska ekipa.

Ja koliko znam na ovom forumu je sve to sto si nabrojao nekad spomenuto,normalno ne na ovoj temi,na temi desavanja u hrvatskoj posve je normalno da se spomene sve sto se desava u toj drzavi
Post Reply