drapas se od jabuka??sherbett wrote:Ja se vec tribdana drapam na srBske cokoladice..jebo kretene..ovo je tragikomicno
Desavanja u Hrvatskoj
- Toto
- Posts: 8193
- Joined: 21/04/2009 11:09
- Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
- Grijem se na: solarno
- Vozim: EJ
#11201 Re: Desavanja u Hrvatskoj
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#11202 Re: Desavanja u Hrvatskoj
"ZAKON NE ZABRANJUJE PLOČU U JASENOVCU"
Hrvatska predsednica Kolinda Grabar Kitarović izjavila je danas da se spomen - ploča hrvatskim veteranima u Jasenovcu, na kojoj je uklesan ustaški pozdrav "Za dom spremni" ne može tek tako ukloniti, ako je zakon ne zabranjuje.
Hrvatska je pravna država i mora poštovati zakone i propise, rekla je Grabar Kitarović i dodala da je na vladi i Ministarstvu uprave da odrede "šta i kako dalje".
- Ukoliko ste pravna država, onda poštujete zakone i propise. Činjenica je da je pozdrav, odnosno sam logo regulisan propisom. To je na Ministarstvu uprave i vladi da odrede što i kako dalje. Ne možete samo tako ukloniti ploču ukoliko nju sam zakon ne zabranjuje - rekla je hrvatska predsednica.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65962
- Joined: 03/08/2010 19:04
-
Alfaromeo
- Posts: 302
- Joined: 18/08/2005 10:48
#11204 Re: Desavanja u Hrvatskoj
korisnicc wrote:"Skandal" o cokoladicama su napravili pro-lijevo orijentirani mediji u Hrvatskoj. Ta struja je redovito i pro-yugo ilitiga pro-regijski okrenuta.breuer wrote:Hrvatska se grozi srpskih čokoladica.
Mislim da je o tom društvu na marginama EU sve rečeno.
Nažalost, imaju predispozicije biti pravom civilizovanom evropskom državicom.
Al nešto ne da
Obicno je rijec ili o ljudima s nekakvim obiteljskim komunistickim pedigreom, ili onima koji su iz tzv. mijesanih brakova.
Vecina hrvata je ipak centralno ili desno orijentirana, ne zanima ih puno ta neka "regija" spika, te kuze da je najcesce rijec o medijskim manipulacijama.
Lijevi Mediji!!!!!!
Mijesani brakovi?!!!??
Nije problem sto nas zelis slagati, Nego
Me podcjenjujes do bola.
Kako te nije sramota?!
Ili imas 13 god, neznam
Uf
Kako mi jeb..
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#11205 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Fakat ljigavo branjenje ustašluka, fuj.radostan dan wrote:"ZAKON NE ZABRANJUJE PLOČU U JASENOVCU"
Hrvatska predsednica Kolinda Grabar Kitarović izjavila je danas da se spomen - ploča hrvatskim veteranima u Jasenovcu, na kojoj je uklesan ustaški pozdrav "Za dom spremni" ne može tek tako ukloniti, ako je zakon ne zabranjuje.
Hrvatska je pravna država i mora poštovati zakone i propise, rekla je Grabar Kitarović i dodala da je na vladi i Ministarstvu uprave da odrede "šta i kako dalje".
- Ukoliko ste pravna država, onda poštujete zakone i propise. Činjenica je da je pozdrav, odnosno sam logo regulisan propisom. To je na Ministarstvu uprave i vladi da odrede što i kako dalje. Ne možete samo tako ukloniti ploču ukoliko nju sam zakon ne zabranjuje - rekla je hrvatska predsednica.
- KB9
- Posts: 8449
- Joined: 26/10/2014 08:20
#11206 Re: Desavanja u Hrvatskoj
tacno su kroati poludili i previse se osilili kako su postali dio EU 
- pici
- Posts: 46365
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#11208 Re: Desavanja u Hrvatskoj
pici wrote:
-
Alfaromeo
- Posts: 302
- Joined: 18/08/2005 10:48
#11209 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Nije mi jasno zasto je to jos
uvijek tema u Hrvatskoj.
1.
Srbi napustili Hrvatsku.
2.
Bosnjaci mirni, nema mijesanja zive normalan zivot
i lojalni su gradjani Hrvatske.
3.
Manje vise sve nacionalne manjine su mirne
4.
Sta bi bilo da su Srbi recimo ostali u
Hrvatskoj da zive, pa to bi bio haos 200x veci
Nego u BiH garant.
5.
Kao clanica EU , mislim da
Ma je8es EU vise
uvijek tema u Hrvatskoj.
1.
Srbi napustili Hrvatsku.
2.
Bosnjaci mirni, nema mijesanja zive normalan zivot
i lojalni su gradjani Hrvatske.
3.
Manje vise sve nacionalne manjine su mirne
4.
Sta bi bilo da su Srbi recimo ostali u
Hrvatskoj da zive, pa to bi bio haos 200x veci
Nego u BiH garant.
5.
Kao clanica EU , mislim da
Ma je8es EU vise
- pici
- Posts: 46365
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#11210 Re: Desavanja u Hrvatskoj
KITArevička nek pogledi kolki je izvoz HR proizvoda u BiH pa nek ondaK palaca sexsi jeziČinom... islamisti pokupovaše po RvaCke

sa serBijom...

Kolindra ne rise matereti
sa serBijom...
Kolindra ne rise matereti
- dječak sa šibicama
- Posts: 51171
- Joined: 29/06/2011 23:39
#11211 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Tako je, spomen ploca braniteljima Hrvatske od srpskocetnicke agresije je i po zakonu i po pravdi na mjestu gdje treba biti.radostan dan wrote:"ZAKON NE ZABRANJUJE PLOČU U JASENOVCU"
Hrvatska predsednica Kolinda Grabar Kitarović izjavila je danas da se spomen - ploča hrvatskim veteranima u Jasenovcu, na kojoj je uklesan ustaški pozdrav "Za dom spremni" ne može tek tako ukloniti, ako je zakon ne zabranjuje.
Hrvatska je pravna država i mora poštovati zakone i propise, rekla je Grabar Kitarović i dodala da je na vladi i Ministarstvu uprave da odrede "šta i kako dalje".
- Ukoliko ste pravna država, onda poštujete zakone i propise. Činjenica je da je pozdrav, odnosno sam logo regulisan propisom. To je na Ministarstvu uprave i vladi da odrede što i kako dalje. Ne možete samo tako ukloniti ploču ukoliko nju sam zakon ne zabranjuje - rekla je hrvatska predsednica.
- GeeTnT
- Posts: 5738
- Joined: 06/01/2015 10:15
- Location: ...u krompiru
#11212 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Brisel definitivno treba na svom kontrolnom pultu odabrati Hr i pritisnuti tipku "reset", jer ovakvo fasisticko budjenje moze uzdrmati temelje EU...jer ako EU misli da ce eskalaciju gledat samo van terena EU i preko Breaking Newsa grdno se varaju...
Svim zemljama EU u kojoj su nasi ljudi su puna usta pozitivnih komentara i super integracije, a zaboravljaju da nepravdu koju cine dozvoljavajuci fasizam u Hrvatskoj, bude i kontrafasizam dijapore....moraju racunati, da ima ovde onih koji ce se mozda od dobrog auslendera , radnika, gradjanina, komsije preobratiti u nesto sto ni Paris do sada nije vidio....ni Charlie nacrtao...
Svim zemljama EU u kojoj su nasi ljudi su puna usta pozitivnih komentara i super integracije, a zaboravljaju da nepravdu koju cine dozvoljavajuci fasizam u Hrvatskoj, bude i kontrafasizam dijapore....moraju racunati, da ima ovde onih koji ce se mozda od dobrog auslendera , radnika, gradjanina, komsije preobratiti u nesto sto ni Paris do sada nije vidio....ni Charlie nacrtao...
- animals
- Posts: 21613
- Joined: 19/04/2013 22:13
#11213 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Meni nije jasno preuvelicavanje navodnog fasizma u Hrvatskoj..
eto vam fasizam u susjednoj ulici kod Dodika..
bavite se time..
covjek koji mrtav ladan kaze u Jasenovcu ubijeno 500 tisuca Srba.
a u Srebrenici ni pola od onoga sto se navodi..
Jasenovac jeste stratiste, i treba ga posebno obraditi, i postovati..
tamo su ljudi ubijani, i to treba da bude sveto mjesto, ali
na Srpske lazi, treba jasno odgovoriti..
eto vam fasizam u susjednoj ulici kod Dodika..
bavite se time..
covjek koji mrtav ladan kaze u Jasenovcu ubijeno 500 tisuca Srba.
a u Srebrenici ni pola od onoga sto se navodi..
Jasenovac jeste stratiste, i treba ga posebno obraditi, i postovati..
tamo su ljudi ubijani, i to treba da bude sveto mjesto, ali
na Srpske lazi, treba jasno odgovoriti..
- dječak sa šibicama
- Posts: 51171
- Joined: 29/06/2011 23:39
#11214 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Povampirile se vastase kuku majko... ali svi trce za "ustaskim" kunama, od Emira, preko Enisa i Tarika do Radeta.
-
prog321
- Posts: 7052
- Joined: 08/07/2014 21:03
#11215 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Ma ja.
Glumci su neko mjerilo.
Profesija im je da glume bilo šta dok god su plaćeni.
Glumci su neko mjerilo.
Profesija im je da glume bilo šta dok god su plaćeni.
- GeeTnT
- Posts: 5738
- Joined: 06/01/2015 10:15
- Location: ...u krompiru
#11216 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Umjetnicima iz BiH je Hrvatska darovala drzavljanstvo, uostalom kao i sportistima iz BiH....nista to nije sporno (mada kad je rijec o dobrim sportistima meni je uvijek zao), mada, ima toga i u drugim zemljama..dječak sa šibicama wrote:Povampirile se vastase kuku majko... ali svi trce za "ustaskim" kunama, od Emira, preko Enisa i Tarika do Radeta.
Kad putujem cesto cujem Bosanski jezik, ali kad dodjemo na cekiranje i kad vidis kakve sve ljudi iz BiH imaju pasose...da ne povjerujes...
Nadam se da ce neko snimiti nekakav dokumentarac o tome....jer fascinantno djeluje...
- Truba
- Posts: 93801
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#11217 Re: Desavanja u Hrvatskoj
hrvatsko drustvo ima oroblema s ultranacionalistima mozds mrvicu vise nego njemačko i austrijsko ali mnogo manje nego ukrajinsko
moje misljenje
ali je oroblem sto su mentalni komunisti, liberali i ostale sline u svim strukturama pa te brojke napumpavaju pa se cini da je trecina hrvatske ustasko
moje misljenje
ali je oroblem sto su mentalni komunisti, liberali i ostale sline u svim strukturama pa te brojke napumpavaju pa se cini da je trecina hrvatske ustasko
- annoy
- Posts: 4645
- Joined: 09/01/2014 02:52
#11218 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Meni je najbolje kad nakon cijelog dana i suocavanja sa stvarnim problemima u ovoj drzavi dođem ovdje i citam o fasizaciji drustva 
- animals
- Posts: 21613
- Joined: 19/04/2013 22:13
#11219 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Barem nisu na vlasti kao u Srbiji, oni koji su aktivno ucestvovali
u ratu na tudjem teritoriju..
velika je razlika to..
u ratu na tudjem teritoriju..
velika je razlika to..
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#11220 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Black swan wrote:hrvatsko drustvo ima oroblema s ultranacionalistima mozds mrvicu vise nego njemačko i austrijsko ali mnogo manje nego ukrajinsko
moje misljenje
ali je oroblem sto su mentalni komunisti, liberali i ostale sline u svim strukturama pa te brojke napumpavaju pa se cini da je trecina hrvatske ustasko
- dječak sa šibicama
- Posts: 51171
- Joined: 29/06/2011 23:39
#11221 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Prisustvo fasizma u odredjenoj drzavi ogleda se u broju desnicarsko-profasistickih poslanika u skupstini.Black swan wrote:hrvatsko drustvo ima oroblema s ultranacionalistima mozds mrvicu vise nego njemačko i austrijsko ali mnogo manje nego ukrajinsko
moje misljenje
ali je oroblem sto su mentalni komunisti, liberali i ostale sline u svim strukturama pa te brojke napumpavaju pa se cini da je trecina hrvatske ustasko
U Hrvatskom Saboru takvih ima mozda jedan ili dva. Najprije nijedan.
U skupstinama svih europskih drzava broj takvih je daleko veci.
To sto je nekome fasizam HOS spomenik ili bijelo polje na hrvatskom grbu, to je njegov problem.
-
oskarboy
- Posts: 755
- Joined: 25/09/2014 13:04
#11222 Re: Desavanja u Hrvatskoj
da je hrvatska vecinski ustaska drzava,onda bi tamo hsp konstantno pobjedjivao.mnogi ovde zaboravljaju da ljevica na izborima dobiva dosta glasova i da desnicari nisu u velikoj prednosti.uglavnom glasovi iz dijaspore presude izbore.najsmjesnije kad bosnjaci nesto pricaju hrvatskoj, a u zagrebu jos uvijek hdz nije pobjedio,dok u sarajevu sda konstantno pobjedjuje a sarajevo se predstavlja kao neka multikulti sredina,a jedini glavni grad gdje nacionalisti pobjedjuju
-
oskarboy
- Posts: 755
- Joined: 25/09/2014 13:04
#11223 Re: Desavanja u Hrvatskoj
istina hrvatska ima problema sa ustaslukom,zato je uveliko hdz krvi ,jer nije to sprijecavao i pricao protiv toga,samo zato sto im je mrzak komunizam i titina juga.pa sam tudjman nikad nije otisao na blajburg,nit je podrzavao hos i njihov za dom spremni,isto tako tudjman nije nikad bio protiv mjenjana imena trga u zagrebu trg marsala tita,nit mu je na pantovcaku smetala Titina bista koju je tuka kolinda sklonila u muzej.danas na politickoj sceni u hrvatskoj imamo taj sukob ljevicara i desnicara ,a vecina tih desnicara su bili prije okorijeli komunisti i dupeuvlakaci ,a danas glume velike rvatine a tu istu hrvatsku su pokrali i unazadili u ime nekog svog kvazi domoljublja.
-
prog321
- Posts: 7052
- Joined: 08/07/2014 21:03
#11224 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Pobjedjivao je i SDP u Sarajevu, pa ste ih ocrnili kao vece nacionaliste od SDA.
U stvari SDPeovci su jedini izbacivali HDZ iz vlasti.
Znas kako se kaze, pazi sta pozelis, moze se ostvariti.
U stvari SDPeovci su jedini izbacivali HDZ iz vlasti.
Znas kako se kaze, pazi sta pozelis, moze se ostvariti.
-
oskarboy
- Posts: 755
- Joined: 25/09/2014 13:04
#11225 Re: Desavanja u Hrvatskoj
sdp bih je sam sebe ukopao kad je usao u koaliciju sa sda,vratili ih iz mrtvih a sebe ukopali,pa onda su ulazili u koaliciju sa hsp.takve debilne poteze sdp hrvatske nije pravio.mogli su djelit vlast sa hdz i mostom al su ih odjebali ,nije im do pozicije sa bilo kimeprog321 wrote:Pobjedjivao je i SDP u Sarajevu, pa ste ih ocrnili kao vece nacionaliste od SDA.
U stvari SDPeovci su jedini izbacivali HDZ iz vlasti.
Znas kako se kaze, pazi sta pozelis, moze se ostvariti.
