Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
User avatar
Toto
Posts: 8193
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#11201 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Toto »

sherbett wrote:Ja se vec tribdana drapam na srBske cokoladice..jebo kretene..ovo je tragikomicno
drapas se od jabuka?? :D
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#11202 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by radostan dan »

"ZAKON NE ZABRANJUJE PLOČU U JASENOVCU"

Hrvatska predsednica Kolinda Grabar Kitarović izjavila je danas da se spomen - ploča hrvatskim veteranima u Jasenovcu, na kojoj je uklesan ustaški pozdrav "Za dom spremni" ne može tek tako ukloniti, ako je zakon ne zabranjuje.

Hrvatska je pravna država i mora poštovati zakone i propise, rekla je Grabar Kitarović i dodala da je na vladi i Ministarstvu uprave da odrede "šta i kako dalje".

- Ukoliko ste pravna država, onda poštujete zakone i propise. Činjenica je da je pozdrav, odnosno sam logo regulisan propisom. To je na Ministarstvu uprave i vladi da odrede što i kako dalje. Ne možete samo tako ukloniti ploču ukoliko nju sam zakon ne zabranjuje - rekla je hrvatska predsednica.
Alfaromeo
Posts: 302
Joined: 18/08/2005 10:48

#11204 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Alfaromeo »

korisnicc wrote:
breuer wrote:Hrvatska se grozi srpskih čokoladica.

Mislim da je o tom društvu na marginama EU sve rečeno.

Nažalost, imaju predispozicije biti pravom civilizovanom evropskom državicom.

Al nešto ne da :D
"Skandal" o cokoladicama su napravili pro-lijevo orijentirani mediji u Hrvatskoj. Ta struja je redovito i pro-yugo ilitiga pro-regijski okrenuta.
Obicno je rijec ili o ljudima s nekakvim obiteljskim komunistickim pedigreom, ili onima koji su iz tzv. mijesanih brakova.
Vecina hrvata je ipak centralno ili desno orijentirana, ne zanima ih puno ta neka "regija" spika, te kuze da je najcesce rijec o medijskim manipulacijama.


Lijevi Mediji!!!!!!
Mijesani brakovi?!!!??

Nije problem sto nas zelis slagati, Nego
Me podcjenjujes do bola.
Kako te nije sramota?!
Ili imas 13 god, neznam
Uf
Kako mi jeb..
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#11205 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

radostan dan wrote:
"ZAKON NE ZABRANJUJE PLOČU U JASENOVCU"

Hrvatska predsednica Kolinda Grabar Kitarović izjavila je danas da se spomen - ploča hrvatskim veteranima u Jasenovcu, na kojoj je uklesan ustaški pozdrav "Za dom spremni" ne može tek tako ukloniti, ako je zakon ne zabranjuje.

Hrvatska je pravna država i mora poštovati zakone i propise, rekla je Grabar Kitarović i dodala da je na vladi i Ministarstvu uprave da odrede "šta i kako dalje".

- Ukoliko ste pravna država, onda poštujete zakone i propise. Činjenica je da je pozdrav, odnosno sam logo regulisan propisom. To je na Ministarstvu uprave i vladi da odrede što i kako dalje. Ne možete samo tako ukloniti ploču ukoliko nju sam zakon ne zabranjuje - rekla je hrvatska predsednica.
Fakat ljigavo branjenje ustašluka, fuj. :(
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#11206 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by KB9 »

tacno su kroati poludili i previse se osilili kako su postali dio EU :skoljka:
User avatar
pici
Posts: 46365
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#11207 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by pici »

User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#11208 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

pici wrote:
:lol: Kao dijete sam ovo gledao i fakat mi je ovaj tip ljudi bio vazda ljigav, još kao djetetu mi se gadio, e tako su danas Kolinda i "Kolindići". :oops:
Alfaromeo
Posts: 302
Joined: 18/08/2005 10:48

#11209 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Alfaromeo »

Nije mi jasno zasto je to jos
uvijek tema u Hrvatskoj.
1.
Srbi napustili Hrvatsku.
2.
Bosnjaci mirni, nema mijesanja zive normalan zivot
i lojalni su gradjani Hrvatske.
3.
Manje vise sve nacionalne manjine su mirne
4.
Sta bi bilo da su Srbi recimo ostali u
Hrvatskoj da zive, pa to bi bio haos 200x veci
Nego u BiH garant.
5.
Kao clanica EU , mislim da
Ma je8es EU vise
User avatar
pici
Posts: 46365
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#11210 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by pici »

KITArevička nek pogledi kolki je izvoz HR proizvoda u BiH pa nek ondaK palaca sexsi jeziČinom... islamisti pokupovaše po RvaCke :bih:

Image


sa serBijom...

Image


Kolindra ne rise matereti :bih:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51171
Joined: 29/06/2011 23:39

#11211 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dječak sa šibicama »

radostan dan wrote:
"ZAKON NE ZABRANJUJE PLOČU U JASENOVCU"

Hrvatska predsednica Kolinda Grabar Kitarović izjavila je danas da se spomen - ploča hrvatskim veteranima u Jasenovcu, na kojoj je uklesan ustaški pozdrav "Za dom spremni" ne može tek tako ukloniti, ako je zakon ne zabranjuje.

Hrvatska je pravna država i mora poštovati zakone i propise, rekla je Grabar Kitarović i dodala da je na vladi i Ministarstvu uprave da odrede "šta i kako dalje".

- Ukoliko ste pravna država, onda poštujete zakone i propise. Činjenica je da je pozdrav, odnosno sam logo regulisan propisom. To je na Ministarstvu uprave i vladi da odrede što i kako dalje. Ne možete samo tako ukloniti ploču ukoliko nju sam zakon ne zabranjuje - rekla je hrvatska predsednica.
Tako je, spomen ploca braniteljima Hrvatske od srpskocetnicke agresije je i po zakonu i po pravdi na mjestu gdje treba biti.

:thumbup:
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#11212 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by GeeTnT »

Brisel definitivno treba na svom kontrolnom pultu odabrati Hr i pritisnuti tipku "reset", jer ovakvo fasisticko budjenje moze uzdrmati temelje EU...jer ako EU misli da ce eskalaciju gledat samo van terena EU i preko Breaking Newsa grdno se varaju...
Svim zemljama EU u kojoj su nasi ljudi su puna usta pozitivnih komentara i super integracije, a zaboravljaju da nepravdu koju cine dozvoljavajuci fasizam u Hrvatskoj, bude i kontrafasizam dijapore....moraju racunati, da ima ovde onih koji ce se mozda od dobrog auslendera , radnika, gradjanina, komsije preobratiti u nesto sto ni Paris do sada nije vidio....ni Charlie nacrtao...
User avatar
animals
Posts: 21613
Joined: 19/04/2013 22:13

#11213 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by animals »

Meni nije jasno preuvelicavanje navodnog fasizma u Hrvatskoj..
eto vam fasizam u susjednoj ulici kod Dodika..
bavite se time..
covjek koji mrtav ladan kaze u Jasenovcu ubijeno 500 tisuca Srba.
a u Srebrenici ni pola od onoga sto se navodi..
Jasenovac jeste stratiste, i treba ga posebno obraditi, i postovati..
tamo su ljudi ubijani, i to treba da bude sveto mjesto, ali
na Srpske lazi, treba jasno odgovoriti..
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51171
Joined: 29/06/2011 23:39

#11214 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dječak sa šibicama »

Povampirile se vastase kuku majko... ali svi trce za "ustaskim" kunama, od Emira, preko Enisa i Tarika do Radeta.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#11215 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by prog321 »

Ma ja.
Glumci su neko mjerilo. :-)
Profesija im je da glume bilo šta dok god su plaćeni.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#11216 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by GeeTnT »

dječak sa šibicama wrote:Povampirile se vastase kuku majko... ali svi trce za "ustaskim" kunama, od Emira, preko Enisa i Tarika do Radeta.
Umjetnicima iz BiH je Hrvatska darovala drzavljanstvo, uostalom kao i sportistima iz BiH....nista to nije sporno (mada kad je rijec o dobrim sportistima meni je uvijek zao), mada, ima toga i u drugim zemljama..
Kad putujem cesto cujem Bosanski jezik, ali kad dodjemo na cekiranje i kad vidis kakve sve ljudi iz BiH imaju pasose...da ne povjerujes...

Nadam se da ce neko snimiti nekakav dokumentarac o tome....jer fascinantno djeluje...
User avatar
Truba
Posts: 93801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11217 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

hrvatsko drustvo ima oroblema s ultranacionalistima mozds mrvicu vise nego njemačko i austrijsko ali mnogo manje nego ukrajinsko
moje misljenje

ali je oroblem sto su mentalni komunisti, liberali i ostale sline u svim strukturama pa te brojke napumpavaju pa se cini da je trecina hrvatske ustasko
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#11218 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by annoy »

Meni je najbolje kad nakon cijelog dana i suocavanja sa stvarnim problemima u ovoj drzavi dođem ovdje i citam o fasizaciji drustva :D
User avatar
animals
Posts: 21613
Joined: 19/04/2013 22:13

#11219 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by animals »

Barem nisu na vlasti kao u Srbiji, oni koji su aktivno ucestvovali
u ratu na tudjem teritoriju..
velika je razlika to..
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#11220 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Kolinda »

Black swan wrote:hrvatsko drustvo ima oroblema s ultranacionalistima mozds mrvicu vise nego njemačko i austrijsko ali mnogo manje nego ukrajinsko
moje misljenje

ali je oroblem sto su mentalni komunisti, liberali i ostale sline u svim strukturama pa te brojke napumpavaju pa se cini da je trecina hrvatske ustasko
:thumbup:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51171
Joined: 29/06/2011 23:39

#11221 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dječak sa šibicama »

Black swan wrote:hrvatsko drustvo ima oroblema s ultranacionalistima mozds mrvicu vise nego njemačko i austrijsko ali mnogo manje nego ukrajinsko
moje misljenje

ali je oroblem sto su mentalni komunisti, liberali i ostale sline u svim strukturama pa te brojke napumpavaju pa se cini da je trecina hrvatske ustasko
Prisustvo fasizma u odredjenoj drzavi ogleda se u broju desnicarsko-profasistickih poslanika u skupstini.

U Hrvatskom Saboru takvih ima mozda jedan ili dva. Najprije nijedan.

U skupstinama svih europskih drzava broj takvih je daleko veci.

To sto je nekome fasizam HOS spomenik ili bijelo polje na hrvatskom grbu, to je njegov problem.
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#11222 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by oskarboy »

da je hrvatska vecinski ustaska drzava,onda bi tamo hsp konstantno pobjedjivao.mnogi ovde zaboravljaju da ljevica na izborima dobiva dosta glasova i da desnicari nisu u velikoj prednosti.uglavnom glasovi iz dijaspore presude izbore.najsmjesnije kad bosnjaci nesto pricaju hrvatskoj, a u zagrebu jos uvijek hdz nije pobjedio,dok u sarajevu sda konstantno pobjedjuje a sarajevo se predstavlja kao neka multikulti sredina,a jedini glavni grad gdje nacionalisti pobjedjuju
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#11223 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by oskarboy »

istina hrvatska ima problema sa ustaslukom,zato je uveliko hdz krvi ,jer nije to sprijecavao i pricao protiv toga,samo zato sto im je mrzak komunizam i titina juga.pa sam tudjman nikad nije otisao na blajburg,nit je podrzavao hos i njihov za dom spremni,isto tako tudjman nije nikad bio protiv mjenjana imena trga u zagrebu trg marsala tita,nit mu je na pantovcaku smetala Titina bista koju je tuka kolinda sklonila u muzej.danas na politickoj sceni u hrvatskoj imamo taj sukob ljevicara i desnicara ,a vecina tih desnicara su bili prije okorijeli komunisti i dupeuvlakaci ,a danas glume velike rvatine a tu istu hrvatsku su pokrali i unazadili u ime nekog svog kvazi domoljublja.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#11224 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by prog321 »

Pobjedjivao je i SDP u Sarajevu, pa ste ih ocrnili kao vece nacionaliste od SDA.
U stvari SDPeovci su jedini izbacivali HDZ iz vlasti.

Znas kako se kaze, pazi sta pozelis, moze se ostvariti. :-D
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#11225 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by oskarboy »

prog321 wrote:Pobjedjivao je i SDP u Sarajevu, pa ste ih ocrnili kao vece nacionaliste od SDA.
U stvari SDPeovci su jedini izbacivali HDZ iz vlasti.

Znas kako se kaze, pazi sta pozelis, moze se ostvariti. :-D
sdp bih je sam sebe ukopao kad je usao u koaliciju sa sda,vratili ih iz mrtvih a sebe ukopali,pa onda su ulazili u koaliciju sa hsp.takve debilne poteze sdp hrvatske nije pravio.mogli su djelit vlast sa hdz i mostom al su ih odjebali ,nije im do pozicije sa bilo kime
Post Reply