INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
- dječak sa šibicama
- Posts: 51146
- Joined: 29/06/2011 23:39
#11202 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Jedem bananu i citam sta pisete
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#11203 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ja maloprije zdrmo dvije kruške pa se ne hvalim...
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#11204 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Sve fina prica a tamo kapitalista koji uziva preskupe banane...nista principi
- oldtajmer
- Posts: 5439
- Joined: 13/04/2013 09:43
- Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda
#11205 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

oprezno sa tim bananama, ovdje steta 100 markica
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#11206 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Gledam kataloge pise u Mercatoru pileci file 7.45 km?
Jel ko bio u Mercatoru da li je to ono sa kosti a supci nisu naglasili u katalogu da privuku kupce...suvise jeftino a cim je tako jeftino ima neki trik?
Jel ko bio u Mercatoru da li je to ono sa kosti a supci nisu naglasili u katalogu da privuku kupce...suvise jeftino a cim je tako jeftino ima neki trik?
-
18mn97
- Posts: 783
- Joined: 21/04/2021 12:56
#11207 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Mislim da pise pileca prsa, a to bi trebalo da bude sa kostima. 
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
- dječak sa šibicama
- Posts: 51146
- Joined: 29/06/2011 23:39
#11209 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

cijenim da kost uzme bar 20% tezine
- dječak sa šibicama
- Posts: 51146
- Joined: 29/06/2011 23:39
#11210 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Otisao drug u Alanju da provjeri jel sve u redu sa apartmanom nakon potresa, pa ce produziti do Dubaija da se relaksira u slucaju neke sekiracije oko apartmana ili cisto da proslavi sa zenom ako je sve u redu.
Jebiga, neko ima da se preserava
Jebiga, neko ima da se preserava
-
tap3ah75
- Posts: 7593
- Joined: 07/09/2009 14:14
#11211 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Hrskavica je to
Može se skuhati dobra supa
- dječak sa šibicama
- Posts: 51146
- Joined: 29/06/2011 23:39
#11212 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

i Njeno Velicanstvo je na snizenju
- dječak sa šibicama
- Posts: 51146
- Joined: 29/06/2011 23:39
#11213 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Skoknuo do Merkatora i pogledam tu piletinu, jeste sa kostima i prilicno je glomazna, jedan komad ima dobro preko pola kilograma ali veli prodavac da je dobra, i izgleda solidno jedino ne znam, jel to pile ili kokos.
- Sanjarko
- Posts: 28400
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#11214 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Meni stara opet uzela par banana. Konta zena ne jedem skoro nikako drugo voce. A fino sam joj rekao da nemora uzeti.
- konektovan
- Posts: 51387
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- tramvajtrojka
- Posts: 17037
- Joined: 27/04/2021 22:52
#11216 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
al od svega inflacija je najmanje pogodila alkohol njemu je manje vise ista cijena kao i prije tri godine, bas zanimljiva komparacija kad se usporedi sa ostalim stvarima u prodavnici
- Sanjarko
- Posts: 28400
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#11217 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ma meni budu 2-3 banane, 2-3 dana. Banana dnevno, cak nekad i duze. Slabo kazem pravo ostalog voca jedem. Bas slabo pravo. Sinoc opet nisam vecerao. Samo bananu pojeo. Ostala mi je jos jedna od neki dan. Znaci prekjuce uzela 2, juce navece kao veceru pojedem jednu, i danas cu drugu, mozda opet za veceru tj kao veceru.
Ne znam sta drugo kao zamjena njima da uzimam. Jedino B kompleks tablete i jos nesto ali sta? Treba mi vitamina ali ovih sta one imaju. Ostale vitamine unesem preko drugih stvari.
A nema se. Minimalna skroz primanja imamo. Sreca stara se jos uvijek snalazi.
-
tap3ah75
- Posts: 7593
- Joined: 07/09/2009 14:14
#11218 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Uzmem juče u Bingu tačno 8 banana
Kofol su na akciji 2.95
Sinoć da pojedem jednu ... nema ih uopšte u kući ... motam film ... gdje sam bio poslije Binga ... gdje sam mogao zaboraviti kesu sa bananama.
Kad eto djece ... kažu pojeli su njih dvoje po 4 banane .... poželili.

Kofol su na akciji 2.95
Sinoć da pojedem jednu ... nema ih uopšte u kući ... motam film ... gdje sam bio poslije Binga ... gdje sam mogao zaboraviti kesu sa bananama.
Kad eto djece ... kažu pojeli su njih dvoje po 4 banane .... poželili.
-
Vox_liberi
- Posts: 308
- Joined: 25/01/2022 14:39
#11219 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Gdje se otvara mega na otoci? Vidim oglas za radna mjesta
- dječak sa šibicama
- Posts: 51146
- Joined: 29/06/2011 23:39
#11220 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Da se proglasi nacionalni dan banana, snizene na 2.95 sad jedite dok ima, ko zna kad cete opet
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#11221 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Al' se nekad dobro jelo.Naslovnica wrote: ↑22/02/2023 23:19boles' sestrem
sjećate li se Zorine prodavnice i bananica, rum pločica i želea na kilu?
![]()
Bananice vazda prve puknu
Ja se ubij'o onim zeleom u cokoladi.
Refuza kesa pola kile, pa bananice, pa rahatlokum od ruze...
I sjebase firmu.
- teskeredzic_22
- Posts: 25328
- Joined: 12/07/2021 15:41
- Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
- Grijem se na: Toplane
- Vozim: Peugeot
- Contact:
#11222 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Danas zgarišteNaslovnica wrote: ↑22/02/2023 23:19boles' sestrem
sjećate li se Zorine prodavnice i bananica, rum pločica i želea na kilu?
![]()
Bananice vazda prve puknu
Psovali mu mrtvu majku svi al' od 1990 i objašnjavali kako su suze iz 1980 bile zapravo suze radosnice...
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#11223 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Što je najgore u svemu:teskeredzic_22 wrote: ↑24/02/2023 15:44Danas zgarišteNaslovnica wrote: ↑22/02/2023 23:19
boles' sestrem
sjećate li se Zorine prodavnice i bananica, rum pločica i želea na kilu?
![]()
Bananice vazda prve puknu![]()
Psovali mu mrtvu majku svi al' od 1990 i objašnjavali kako su suze iz 1980 bile zapravo suze radosnice...
Sarajevska Tvornica čokolade "Zora", a kasnije "Sarabon", iako devastirana, deset godina nakon rata polako se dizala na noge, radila čak i za izvoz. U 1999. godine prema završnom računu proizveli su 911.000 tona slatkiša i ostvarili bruto prihod od preko 3,5 miliona eura. Emir Vilić do privatizacije bio je direktor Sarabona:
„Ostvarili smo bili osam miliona maraka prometa, izvoza smo imali tri miliona u deset zemalja, tako da je baš bilo na jednom dobrom putu da se potpuno vrati.“
-
Hakiz
- Posts: 48386
- Joined: 30/07/2015 20:01
#11224 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ta priča o Zori (Slično za Unis, Energoinvest itd) nije pitanje samo tržišta i privatizacije, kriminalne ili ne. Čini mi se ta je tu bilo i specijalnog rata. Ali, to je za drugu temu.
- oldtajmer
- Posts: 5439
- Joined: 13/04/2013 09:43
- Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda
#11225 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
pao mi je odma jutros forum na pamet,u lokalnom konzumu banane(bonita) snizene sa 3,5 na 2,5 ,kaze zena ima par dana banane idu ko halva ne pamti kad je bilo tako
sta ce da ne budem izrod uzmem i ja jednu kilu jbg 
