Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#11176 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by condy »

Zadnje naprijed prednje nazad da se ravnomjerno trose.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11177 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

condy wrote:Zadnje naprijed prednje nazad da se ravnomjerno trose.
zadnja desna na mjesto prednje lijeve,zadnja lijeva na mjesto prednje desne i svake godine rotacija :D

Image
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#11178 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by condy »

amar1994 wrote:
condy wrote:Zadnje naprijed prednje nazad da se ravnomjerno trose.
prednja desna na mjesto zadnje lijeve,prednja lijeva na mjesto zadnje desne i svake godine rotacija :D
Tesko je to objasniti vulkanizeru pobrkace ljeva desna zadnja prednja :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11179 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

condy wrote: Tesko je to objasniti vulkanizeru pobrkace ljeva desna zadnja prednja :mrgreen:
zajebao sam i ja,za fwd je drugaciji obrazac,eto ima na sliKi :lol:

danas donio ljudima sve crno na bijelo,pritisak i ova cudesa u maju,odradili ja zadovoljan :thumbup: ,nigdje guzve,doduse jesam cekao 15min da montiraju :lol:
Last edited by amar1994 on 16/11/2018 23:46, edited 2 times in total.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#11180 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by condy »

amar1994 wrote:
Image
:thumbup:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#11181 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by condy »

amar1994 wrote:
condy wrote: Tesko je to objasniti vulkanizeru pobrkace ljeva desna zadnja prednja :mrgreen:
zajebao sam i ja,za fwd je drugaciji obrazac,eto ima na sliKi :lol:

danas donio ljudima sve crno na bijelo,pritisak i ova cudesa u maju,odradili ja zadovoljan :thumbup: ,nigdje guzve,doduse jesam cekao 15min da montiraju :lol:
Cek malo sad si i mene zbunio zadnja lijeva-prednja desna; zadnja desna-prednja lijeva...jeli tako :mrgreen:

Edit. Skonto SliKa je zakon :lol: :lol:
Last edited by condy on 16/11/2018 23:54, edited 1 time in total.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#11182 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by condy »

amar1994 wrote:
danas donio ljudima sve crno na bijelo,pritisak i ova cudesa u maju,odradili ja zadovoljan :thumbup: ,nigdje guzve,doduse jesam cekao 15min da montiraju :lol:
Ovde u Ze gdje ja mijenjam je previlaka guzva nisam jos stigao zamijeniti....u Maji fino rade. Jesi nekad kod njih kupovao gumene patosnice??
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11183 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

jesam platnene,poderao ih za godinu,sad vozam na gumenim stalno,bolje us ti u simimpexu :thumbup:
condy wrote: Cek malo sad si i mene zbunio zadnja lijeva-prednja desna; zadnja desna-prednja lijeva...jeli tako :mrgreen:
ma vidis da je razlicitu,gledaj sliku :D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#11184 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by condy »

amar1994 wrote:jesam platnene,poderao ih za godinu,sad vozam na gumenim stalno,bolje us ti u simimpexu :thumbup:
condy wrote: Cek malo sad si i mene zbunio zadnja lijeva-prednja desna; zadnja desna-prednja lijeva...jeli tako :mrgreen:
ma vidis da je razlicitu,gledaj sliku :D
Skonto sam...nekako :mrgreen:

Tnx za info
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#11185 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Maraschino »

amar1994 wrote:
condy wrote:Zadnje naprijed prednje nazad da se ravnomjerno trose.
zadnja desna na mjesto prednje lijeve,zadnja lijeva na mjesto prednje desne i svake godine rotacija :D

Image
To valjda ide kod simetricne sare a kod asimetricne ide samo naprijed-nazad.( slika 3/3)
Last edited by Maraschino on 17/11/2018 00:42, edited 1 time in total.
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#11186 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vauvau »

amar1994 wrote: zadnja desna na mjesto prednje lijeve,zadnja lijeva na mjesto prednje desne i svake godine rotacija :D

Image


I ja uvijek tako, razmontiram gume prvo jer su mi sa usmjerenim dezenom, i onda montiram zadnju desnu na mjesto prednje lijeve, zadnju lijevu na mjesto prednje desne i tako svake godine. Čas posla. :thumbup:
noviclan
Posts: 15030
Joined: 31/10/2013 06:48

#11187 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by noviclan »

A ako imas dvije desne :thumbup:
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#11188 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by UmaX »

nivla wrote: ako me pamcenje dobro sluzi na nekom audiju A4 sam vidio da mogu obje dimenzije 205/55/16 i 215/55/16, a razlika je 1,5%


https://prntscr.com/ljbp2r
Ja i kazem da je veoma mala razlika, u pravilu gdje ide 205 ide i 215.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#11189 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

Maraschino wrote:
To valjda ide kod simetricne sare a kod asimetricne ide samo naprijed-nazad.( slika 3/3)
a ako imas ovo
Image
Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83528
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#11190 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

Sad vidim noviji BE EN VE IKS 5 El Tigre Wintera nova novcata na njemu
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11191 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

:lol: :lol:

mada bolje i to nego na ljetnim da voza.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#11192 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

basicm wrote:
NediM17 wrote:Kod mene Goodyear nece sa 420NM da proklize. :D
Otkud ti toliki moment?
stavio hibrid turbo na sx4. :lol:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#11193 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Maraschino »

bitanga_sa_otesa wrote:
Maraschino wrote:
To valjda ide kod simetricne sare a kod asimetricne ide samo naprijed-nazad.( slika 3/3)
a ako imas ovo
Image
Image
ne pomaze

Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#11194 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

Maraschino wrote:
ne pomaze
razmisli jos jednom :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#11195 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Maraschino »

bitanga_sa_otesa wrote: razmisli jos jednom :D
OUTSIDE or INSIDE

bik sam u horoskopu :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#11196 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

Maraschino wrote:
OUTSIDE or INSIDE

bik sam u horoskopu :D
da pomognem,razmontiras i smontiras na pravi smjer :-D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#11197 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Kad odes kupit gume trazi dvije lijeve dvije desne :mrgreen:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#11198 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by beni-bu-man »

Throttle wrote:Kad odes kupit gume trazi dvije lijeve dvije desne :mrgreen:
nisi fino objasnio prednju desnu i zadnju tako i sa lijevima, obavezno prednje i zadnje
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#11199 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by LikeLike »

UmaX wrote:
nivla wrote: ako me pamcenje dobro sluzi na nekom audiju A4 sam vidio da mogu obje dimenzije 205/55/16 i 215/55/16, a razlika je 1,5%


https://prntscr.com/ljbp2r
Ja i kazem da je veoma mala razlika, u pravilu gdje ide 205 ide i 215.
Osim u sirini, koja je razlika izmedju 205 i 215? Ne kontam kakva razlika moze biti u visini gume?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11200 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

informisi se malo sta znaci drugi broj,a do tada pogledaj precnike..

https://www.wheel-size.com/calc/?wheel1 ... 0mm&sr=0mm
Post Reply