Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#11176 Re: Dolazi zima - zimske gume
Zadnje naprijed prednje nazad da se ravnomjerno trose.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#11177 Re: Dolazi zima - zimske gume
zadnja desna na mjesto prednje lijeve,zadnja lijeva na mjesto prednje desne i svake godine rotacijacondy wrote:Zadnje naprijed prednje nazad da se ravnomjerno trose.

-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#11178 Re: Dolazi zima - zimske gume
Tesko je to objasniti vulkanizeru pobrkace ljeva desna zadnja prednjaamar1994 wrote:prednja desna na mjesto zadnje lijeve,prednja lijeva na mjesto zadnje desne i svake godine rotacijacondy wrote:Zadnje naprijed prednje nazad da se ravnomjerno trose.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#11179 Re: Dolazi zima - zimske gume
zajebao sam i ja,za fwd je drugaciji obrazac,eto ima na sliKicondy wrote: Tesko je to objasniti vulkanizeru pobrkace ljeva desna zadnja prednja
danas donio ljudima sve crno na bijelo,pritisak i ova cudesa u maju,odradili ja zadovoljan
Last edited by amar1994 on 16/11/2018 23:46, edited 2 times in total.
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#11181 Re: Dolazi zima - zimske gume
Cek malo sad si i mene zbunio zadnja lijeva-prednja desna; zadnja desna-prednja lijeva...jeli takoamar1994 wrote:zajebao sam i ja,za fwd je drugaciji obrazac,eto ima na sliKicondy wrote: Tesko je to objasniti vulkanizeru pobrkace ljeva desna zadnja prednja
danas donio ljudima sve crno na bijelo,pritisak i ova cudesa u maju,odradili ja zadovoljan,nigdje guzve,doduse jesam cekao 15min da montiraju
Edit. Skonto SliKa je zakon
Last edited by condy on 16/11/2018 23:54, edited 1 time in total.
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#11182 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ovde u Ze gdje ja mijenjam je previlaka guzva nisam jos stigao zamijeniti....u Maji fino rade. Jesi nekad kod njih kupovao gumene patosnice??amar1994 wrote:
danas donio ljudima sve crno na bijelo,pritisak i ova cudesa u maju,odradili ja zadovoljan,nigdje guzve,doduse jesam cekao 15min da montiraju
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#11183 Re: Dolazi zima - zimske gume
jesam platnene,poderao ih za godinu,sad vozam na gumenim stalno,bolje us ti u simimpexu

ma vidis da je razlicitu,gledaj slikucondy wrote: Cek malo sad si i mene zbunio zadnja lijeva-prednja desna; zadnja desna-prednja lijeva...jeli tako
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#11184 Re: Dolazi zima - zimske gume
Skonto sam...nekakoamar1994 wrote:jesam platnene,poderao ih za godinu,sad vozam na gumenim stalno,bolje us ti u simimpexu
ma vidis da je razlicitu,gledaj slikucondy wrote: Cek malo sad si i mene zbunio zadnja lijeva-prednja desna; zadnja desna-prednja lijeva...jeli tako
Tnx za info
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#11185 Re: Dolazi zima - zimske gume
To valjda ide kod simetricne sare a kod asimetricne ide samo naprijed-nazad.( slika 3/3)amar1994 wrote:zadnja desna na mjesto prednje lijeve,zadnja lijeva na mjesto prednje desne i svake godine rotacijacondy wrote:Zadnje naprijed prednje nazad da se ravnomjerno trose.
Last edited by Maraschino on 17/11/2018 00:42, edited 1 time in total.
-
vauvau
- Posts: 1375
- Joined: 05/06/2014 09:03
#11186 Re: Dolazi zima - zimske gume
amar1994 wrote: zadnja desna na mjesto prednje lijeve,zadnja lijeva na mjesto prednje desne i svake godine rotacija
I ja uvijek tako, razmontiram gume prvo jer su mi sa usmjerenim dezenom, i onda montiram zadnju desnu na mjesto prednje lijeve, zadnju lijevu na mjesto prednje desne i tako svake godine. Čas posla.
-
noviclan
- Posts: 15030
- Joined: 31/10/2013 06:48
#11187 Re: Dolazi zima - zimske gume
A ako imas dvije desne 
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#11188 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja i kazem da je veoma mala razlika, u pravilu gdje ide 205 ide i 215.nivla wrote: ako me pamcenje dobro sluzi na nekom audiju A4 sam vidio da mogu obje dimenzije 205/55/16 i 215/55/16, a razlika je 1,5%
https://prntscr.com/ljbp2r
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#11189 Re: Dolazi zima - zimske gume
a ako imas ovoMaraschino wrote:
To valjda ide kod simetricne sare a kod asimetricne ide samo naprijed-nazad.( slika 3/3)

- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83528
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#11190 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sad vidim noviji BE EN VE IKS 5 El Tigre Wintera nova novcata na njemu
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#11191 Re: Dolazi zima - zimske gume
mada bolje i to nego na ljetnim da voza.
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#11192 Re: Dolazi zima - zimske gume
stavio hibrid turbo na sx4.basicm wrote:Otkud ti toliki moment?NediM17 wrote:Kod mene Goodyear nece sa 420NM da proklize.
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#11193 Re: Dolazi zima - zimske gume
ne pomazebitanga_sa_otesa wrote:a ako imas ovoMaraschino wrote:
To valjda ide kod simetricne sare a kod asimetricne ide samo naprijed-nazad.( slika 3/3)

- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#11194 Re: Dolazi zima - zimske gume
razmisli jos jednomMaraschino wrote:
ne pomaze
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#11195 Re: Dolazi zima - zimske gume
OUTSIDE or INSIDEbitanga_sa_otesa wrote: razmisli jos jednom
bik sam u horoskopu
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#11196 Re: Dolazi zima - zimske gume
da pomognem,razmontiras i smontiras na pravi smjerMaraschino wrote:
OUTSIDE or INSIDE
bik sam u horoskopu
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#11197 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kad odes kupit gume trazi dvije lijeve dvije desne 
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#11198 Re: Dolazi zima - zimske gume
nisi fino objasnio prednju desnu i zadnju tako i sa lijevima, obavezno prednje i zadnjeThrottle wrote:Kad odes kupit gume trazi dvije lijeve dvije desne
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#11199 Re: Dolazi zima - zimske gume
Osim u sirini, koja je razlika izmedju 205 i 215? Ne kontam kakva razlika moze biti u visini gume?UmaX wrote:Ja i kazem da je veoma mala razlika, u pravilu gdje ide 205 ide i 215.nivla wrote: ako me pamcenje dobro sluzi na nekom audiju A4 sam vidio da mogu obje dimenzije 205/55/16 i 215/55/16, a razlika je 1,5%
https://prntscr.com/ljbp2r
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#11200 Re: Dolazi zima - zimske gume
informisi se malo sta znaci drugi broj,a do tada pogledaj precnike..
https://www.wheel-size.com/calc/?wheel1 ... 0mm&sr=0mm
https://www.wheel-size.com/calc/?wheel1 ... 0mm&sr=0mm
