Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
corolla02
Posts: 11347
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#11176 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corolla02 »

Isprepadan zaprave :? :cry:

Image

Image

Image
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11177 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

User avatar
corolla02
Posts: 11347
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#11178 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corolla02 »

Promjenio sam svjecice i kablove i poništio kodove ali opet su se vratili

Inače svijecice su bile zrele za zamjenu...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11179 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

corolla02 wrote:Promjenio sam svjecice i kablove i poništio kodove ali opet su se vratili

Inače svijecice su bile zrele za zamjenu...
vidi 02 senzor
User avatar
corolla02
Posts: 11347
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#11180 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corolla02 »

Mijenjao sam senzor nekad; motor se trese, ne radi jedan cilindar; vjerovatno ima glavni kod, a ovi ostali se pojave kao sekundarni, kao uz prvi kod

Mislim da je nešto oko goriva opet, jer sam mjenjao ovu pumpu; to ću sljedece pogledati; samo da nije dihtung na glavi tog se ono bas bojim...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#11181 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

Bobina/bobine? Ja sam imao identicne greske dok nisam dosao do bobine.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#11182 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Romeo 80 wrote:
LikeLike wrote:Jel ima neki majstor za pumpe od goriva? Mogu li se one reparirati? U pitanju je Clio 1 1996. godina 1.2 benzin :)
Koliko znam to radi Jakara kod Podlugova.
Prvi put čujem da neko radi reparaciju električne pumpe za gorivo.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4632
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#11183 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Romeo 80 »

530i wrote:
Romeo 80 wrote:
LikeLike wrote:Jel ima neki majstor za pumpe od goriva? Mogu li se one reparirati? U pitanju je Clio 1 1996. godina 1.2 benzin :)
Koliko znam to radi Jakara kod Podlugova.
Prvi put čujem da neko radi reparaciju električne pumpe za gorivo.
:lol: :lol: :lol: Sto je mene prebacilo na servo pumpu veze nemam!
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11184 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Hahaha :lol: :lol: :lol:

Al cuj reparacija pumpe na takvom autu , kupi novu i nemoj smetljarit , barem za taj auto nisu skupi dijelovi :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11185 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:Hahaha :lol: :lol: :lol:

Al cuj reparacija pumpe na takvom autu , kupi novu i nemoj smetljarit , barem za taj auto nisu skupi dijelovi :thumbup:
Sto si ti kupio nestandardizovanu gumu za svoj auto Amare, nemoj smetljariti, bar danas gume nisu skupe?! :D :wink:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11186 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:Hahaha :lol: :lol: :lol:

Al cuj reparacija pumpe na takvom autu , kupi novu i nemoj smetljarit , barem za taj auto nisu skupi dijelovi :thumbup:
Sto si ti kupio nestandardizovanu gumu za svoj auto Amare, nemoj smetljariti, bar danas gume nisu skupe?! :D :wink:
Zato sto su sranje 205 i vise pripadaju 16" dimenziji , auto se preporodio sa 225 gumom , nije bilo samo pitanje ekonomije :)

I nije to isto , ni blizu , a ta pumpa sigurno nije ni 100KM :thumbup:

Ja govorim covjeku tako , da ima pouzdan auto , nesto slicno poredjenju ne standardne dimenzije i protekt/polovne gume :izet:

Nisu meni ni zimske felge ko fabricke , treba da bude offset 50 , a offset je 38 :lol:
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#11187 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Kataklinger »

Šta sve ulazi u veliki servis na autu sa start stop sistemom? Peugeot 308 HDi je u pitanju. Nemam potpune informacije, ali znam da ide neki dodatni španer šta već zbog start-stopa...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#11188 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

Kataklinger wrote:Šta sve ulazi u veliki servis na autu sa start stop sistemom? Peugeot 308 HDi je u pitanju. Nemam potpune informacije, ali znam da ide neki dodatni španer šta već zbog start-stopa...
uh ne bi ti bio u kozi...famozni start-stop sistem :run:

:D
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#11189 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

corolla02 wrote:Isprepadan zaprave :? :cry:

Image

Image

Image
Provjeri lambda sonde, ali neka ti neko pismen provjeri rad u realnom vremenu. Govorim iz iskustva. Povremeno sam imao takve greske uz nenormalno povecanu potrosnju goriva, lagano trokiranje, gubitak snage, nepravilan rad u leru, izbacivanje zivog goriva iz auspuha. Znaci, simptomi koji najvise lice na losu svjecicu. Na kraju se ispostavilo da je prva sonda "zakovala" a druga bila jako spora. Zanimljivo je da dijagnostika nije prijavljivala gresku sondi.
Kod tebe je prijavilo gresku sonde...P2274
User avatar
corolla02
Posts: 11347
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#11190 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corolla02 »

:thumbup: zahvaljujemo za sve konstruktivne komentare!

Nakon malo trčanja i pregleda, milion sam stvari mogao da zamjenim i opet možda ništa; znaci iso sam profesionalnu pomoć potražiti kod našeg čovjeka; izmjerana kompresija, pregledani 02 senzori, pregledan kulant i sve negativno; kablovi i svjecice su već bilo zamjenjeni ne bas tako davno, opet negativno; jedino sto je ostalo jesu dizne; pozicije dizni su zamjenjene i dizna sa četvrtog cilindra je prebačena na prvi i tako redom, kodovi su resetovani opet; nakon nekoliko novi kod se upali na 1 cilindru; zamjenjena začepljenja dizna i to je to; nema kodova poslje; motor se smirio, opet ko Singerica

Dobro se na ovome završilo, konto sam na dihtung glave jer auto redovno ide na 4000-5000rpms

Sve u svemu sitnica, kad znaš :-D
Ali se i naučilo ponešto, svaki zanat se krade kad si to u prilici :mrgreen:

A bad guy
Image

Zamjena
Image
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11191 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Samo po gasu :thumbup: :thumbup:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#11192 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Mazdasi pitanje! Gdje nabaviti set za zamjenu lanca na cx-7 2.3t?
User avatar
corolla02
Posts: 11347
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#11193 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corolla02 »

Evo sta ćeš tražiti, ako nema loko; mada dostava iz Amerike može biti dosta skupa
Pogledaj na eBay UK ili eBay DE

https://www.ebay.com/itm/New-Timing-Cha ... IG&vxp=mtr
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11194 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

basicm wrote:Mazdasi pitanje! Gdje nabaviti set za zamjenu lanca na cx-7 2.3t?
JAPANAuto bi trebalo da ima to :thumbup:

AKo ne , ima ebay ili original(al je preskup , mislim preko 400KM) :-)

Ko je god , javi mu da je aktivan recall za kuglu neku http://www.dft.gov.uk/vosa/apps/recalls ... search.asp ;-)
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#11195 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

cuo sam da ima neki lik u hadzicima, radi japance.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#11196 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

corolla02 wrote:Evo sta ćeš tražiti, ako nema loko; mada dostava iz Amerike može biti dosta skupa
Pogledaj na eBay UK ili eBay DE

https://www.ebay.com/itm/New-Timing-Cha ... IG&vxp=mtr
Ovo nesto prejeftino, njemacka 340€ cijena. Ovdje kod nas nema, nema ni japan auto.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11197 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

basicm wrote:
corolla02 wrote:Evo sta ćeš tražiti, ako nema loko; mada dostava iz Amerike može biti dosta skupa
Pogledaj na eBay UK ili eBay DE

https://www.ebay.com/itm/New-Timing-Cha ... IG&vxp=mtr
Ovo nesto prejeftino, njemacka 340€ cijena. Ovdje kod nas nema, nema ni japan auto.
haha smijesni su lihvari , pa originalni kosta 217 eura :-)

Joj papaka , sta god sam ih pitao nemaju :lol: :lol: :lol:
Last edited by amar1994 on 23/10/2017 12:10, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11198 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

basicm wrote:
Nasao sam originalne dijelove po ok cijeni , postarina je 23,50 eura , jebo nase smetljare :thumbup:

Image


Nek se registruje na stranicu :) , ne znam da li , ali vjerovatno treba i zatezac mijenjat sve ima ovdje , nek kucne broj sasije i izbacit ce mu auto . Nakon toga treba da ode na GASOLINE ENGINE-TRANSMISSION , pa onda 1200A-VALVE SYSTEM :)

http://japancars.ru/index.php?route=cat ... k_id=1200A

ima i na engleskom jeziku 8)
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#11199 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

amar1994 wrote:Hahaha :lol: :lol: :lol:

Al cuj reparacija pumpe na takvom autu , kupi novu i nemoj smetljarit , barem za taj auto nisu skupi dijelovi :thumbup:
Momak koji je vlasnik tog Clia je htio kupiti novu i vjerovali ili ne kosta 290KM ili 390KM ne sjecam se sta mi je rekao :D A prije par mjeseci je zamijenio neki ulozak za tu pumpu i platio ga 140KM :D
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#11200 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

LikeLike wrote:
amar1994 wrote:Hahaha :lol: :lol: :lol:

Al cuj reparacija pumpe na takvom autu , kupi novu i nemoj smetljarit , barem za taj auto nisu skupi dijelovi :thumbup:
Momak koji je vlasnik tog Clia je htio kupiti novu i vjerovali ili ne kosta 290KM ili 390KM ne sjecam se sta mi je rekao :D A prije par mjeseci je zamijenio neki ulozak za tu pumpu i platio ga 140KM :D
btw pumpa ima neke tri cjevcice i na piku je nasao polovnu jednu, jel zna neko gdje jos moze potraziti polovnu?
Post Reply