Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Altsa
Posts: 9226
Joined: 19/03/2004 18:31

#11151 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Altsa »

chino wrote:Na HBO GO gledam, europski. Na smart tv-u imam aplikaciju (svi korisnici Telemacha i D3 paketa samo se registruju na stranici HBOGO). Potom se kod ukuca u tv-u u samoj aplikaciji HBOGO i to je to.
Vrlo jednostavno i praktično.
A serija je prevedena Lagodan život
Inače HBO GO mi je super, npr zadnju cijelu sezonu Game of Thrones sam tamo gledao i to dan poslije premijere bude dostpuna i prevedena.
Da ne kažem da ima oko 2800 naslova i naravno sve sezone od Wire, Sopranosa pa do GoT :thumbup:

http://www.hbogo.ba/group/offers
Pretpostavljam da moras imati u programskom paketu HBO ?
User avatar
kr0 0ss
Posts: 408
Joined: 11/07/2016 20:15

#11152 Re: RE: Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kr0 0ss »

kakavdanakneiskustvu wrote:
kr0 0ss wrote:Preporučujem svima da pogledaju seriju Mr. Robot

Image

Potpuno sam oduševljen glumačkim talentom Rami Maleka u ulozi Elliota.
odlican je,nisam ga do sad nigdje vidio da glumi

Meni se svidja priča ove serije. Možda je nekima to dosadno ali lod mene su hackeri uvijek budili neko interesovanje.

Iznenadićeš se kada pogledaš gdje je do sada a i u kojim filmovima ili serijama sve glumio :-)

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Rami_Malek

Iskreno, nisam ga ni ja do ove serije Mr. Robot primjetio.
omar little
Posts: 17377
Joined: 14/03/2008 21:14

#11153 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

bio je u onom short term 12 filmu
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#11154 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by KB9 »

bio je u onoj komicnoj seriji u ulozi tinejdz pedera
chino
Posts: 781
Joined: 21/11/2002 00:00

#11155 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by chino »

Altsa wrote:
chino wrote:Na HBO GO gledam, europski. Na smart tv-u imam aplikaciju (svi korisnici Telemacha i D3 paketa samo se registruju na stranici HBOGO). Potom se kod ukuca u tv-u u samoj aplikaciji HBOGO i to je to.
Vrlo jednostavno i praktično.
A serija je prevedena Lagodan život
Inače HBO GO mi je super, npr zadnju cijelu sezonu Game of Thrones sam tamo gledao i to dan poslije premijere bude dostpuna i prevedena.
Da ne kažem da ima oko 2800 naslova i naravno sve sezone od Wire, Sopranosa pa do GoT :thumbup:

http://www.hbogo.ba/group/offers
Pretpostavljam da moras imati u programskom paketu HBO ?
Moras imati HBO premium paket. Ali na jedan racun idu tri uredjaja ili tri razlicita tv-a. Provjeri ima li neko od tvojih taj paket, uzmi mu pretplatnicki mail i sifru i aktiviraj kod sebe. Cak i ne moras biti korisnis Telemacha.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#11156 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

Rami Malek tj. Snafu iz serije Pacific, mislim da mu je ta uloga mozda bila i presudna da dobije ovu u Mr. Robot :lol:

User avatar
Njanjavi
Posts: 5019
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#11157 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Njanjavi »

http://www.imdb.com/title/tt4061080/

Love, netflix produkcija, laganica serija za mozak na pashu, za dva dana je sazvakah cjelu, i nako nista spektakularno al ima svoj shmek slatkast.

Image
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#11158 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by nema me tamo »

Animal Kingdom prvih 6 epizoda vrh.

http://www.imdb.com/title/tt5574490/
User avatar
kr0 0ss
Posts: 408
Joined: 11/07/2016 20:15

#11159 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kr0 0ss »

Da li je neko od vas gledao seriju "Hemlock Grove"?

Image

Vukodlaci, vampiri i ostale krvopije :-)
User avatar
karanana
Posts: 50762
Joined: 26/02/2004 00:00

#11160 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

evo odgledah stranger things i posto ima ovdje raje kojima je ona vrh, hajde da ja igram djavoljeg advokata, da malo bacim kosku i zakuham, pa da dam kontraanalizu zasto je meni ova serija top 7/10 a ne 10/10 ili 9.2/10 kao sto je na imdb-u.
ne kazem da je u ovome problem, ali haj prvo da izlistamo odakle su uzeli materijale:
ET, goonies, bliski susreti 3. vrste, the mist, postoji jos neki film ali se ne mogu sjetiti gdje otac radi ove neke supernatural eksperimente nad svojom djecom (ok ovdje nije rijec o pravom ocu), postoji i film gdje se rade neki eksperimenti nad junkijima ili njihovom djecom. haj mozda je to i istinita stvar da su radjeni eksperimenti pa se vise filmova i serija referira na to. ima li jos neki film ili serija od kojeg su ponesto uzeli? ali opet kazem, to mi i nije toliko bitno.
ali sta privlaci raju pa da show ima 9.2? iskerno ja nisam vidio sta bi to moglo biti. losa gluma vinone rajder koje slabo gdje i ima u glumackim vodama. ona kao da je i ostala u 80im i 90im pa su je mozda na osnovu toga i castirali. losa gluma onog policajca. mnogo rupa i nelogicnosti u plotu. jos me onaj vinonin stariji sin u ranijem dijelu serije pravo podsjecao na reeka iz game of thronesa sa onim nekim ludjackim pogledom.
nostalgija? meni je i to beze razlog da se dadne dobra ocjena seriji. u svakom slucaju 100% izlazi druga sezona, toliko su dovoljno ostavili mjesta da je to kvota 1.01.
od mene 7/10.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11653
Joined: 15/01/2010 18:31

#11161 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jack Be Nimble »

Meni u prve dvije epizode Winona isla na zivce i njena gluma ali onda je iz epizode u epizodu postala mnogo bolja. Jedino sto su joj dali je da glumi histericnu mamu, nije imala bas puno toga da odradi. Na kraju je to dobro odradila.

Prije nego sto sam poceo gledati seriju pogledao opet Black Mass gdje drot isto glumi pa sam ga opet pratio. I on mi je solidno glumio, bolje nego Winona, ali opet o njegovom liku naucili smo mnogo vise nego o mami.

Kao sto sam rekao ljudi nisu krenuli da izmisle toplu vodu, napraivli seriju The Best Of 80's. Jedino sto sam mislio da ce usrati, kada su ih kombijem ganjali a oni na biciklima, reko evo sada ce biti ET moment i letjeti sa bicklima. Ipak totalno su nesto drugo izabrali i napravili pravo dobru scenu, scena koja me podigla na noge :sretan: :ljulja:

I ja sam primjetio rupe u radnji, ali zbog tako nekih malih scena jednostavno citava serija je bila uzivancija. 9/10
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#11162 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Daryl Dixon »

Peaky Blinders

Ko nije gledao, preporuka ! Tom Hardy isto glumi od druge sezone :thumbup: 9/10

Image

https://en.wikipedia.org/wiki/Peaky_Blinders
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#11163 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Juliuscezar »

Legends, steta sto nema trece sezone. Moram pohvalit i dobar angazman nasih glumaca u seriji.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#11164 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by KB9 »

cuo sam da postoji neka serija u fazonu (ako sam dobro razumio lika kad je prico) neki je svjetski rat valjda zavrsio suprotno nego sto se to stvarno desilo i sad sve na svijetu se desava totalno suprotno

to je sve cega se sjecam sto je prico, o kojoj se seriji radi? :-)
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#11165 Re: RE: Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by vicious »

KB9 wrote:cuo sam da postoji neka serija u fazonu (ako sam dobro razumio lika kad je prico) neki je svjetski rat valjda zavrsio suprotno nego sto se to stvarno desilo i sad sve na svijetu se desava totalno suprotno

to je sve cega se sjecam sto je prico, o kojoj se seriji radi? :-)
The man in the high castle
http://m.imdb.com/title/tt1740299
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#11166 Re: RE: Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by KB9 »

vicious wrote:
KB9 wrote:cuo sam da postoji neka serija u fazonu (ako sam dobro razumio lika kad je prico) neki je svjetski rat valjda zavrsio suprotno nego sto se to stvarno desilo i sad sve na svijetu se desava totalno suprotno

to je sve cega se sjecam sto je prico, o kojoj se seriji radi? :-)
The man in the high castle
http://m.imdb.com/title/tt1740299
hvala :thumbup:

samo jedna sezona ima, auuu, steta, ne vrijedi jos pocet gledat znaci
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#11167 Re: RE: Re: RE: Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by vicious »

KB9 wrote:
vicious wrote:
KB9 wrote:cuo sam da postoji neka serija u fazonu (ako sam dobro razumio lika kad je prico) neki je svjetski rat valjda zavrsio suprotno nego sto se to stvarno desilo i sad sve na svijetu se desava totalno suprotno

to je sve cega se sjecam sto je prico, o kojoj se seriji radi? :-)
The man in the high castle
http://m.imdb.com/title/tt1740299
hvala [emoji106]

samo jedna sezona ima, auuu, steta, ne vrijedi jos pocet gledat znaci
Meni vala nije nesto legla, odustao nakon 2-3 epizode. Nekako mi sve naivno djelovalo, i nije me nijednog momenta povukla priča.
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#11168 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by taureg71 »

chino wrote:Upravo završih prvu sezonu :thumbup: Gledam na HBO GO,tako da nisam ni provjeravao ima li titlova i torenta.

nazalost titlova nemaaaaa :-D
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#11169 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Officer Crabtree »

preporuka - Vice Principals, HBO, za sada 2 epizode... dobra komedija za opustiti se

http://www.imdb.com/title/tt3766376/

Image
User avatar
Altsa
Posts: 9226
Joined: 19/03/2004 18:31

#11170 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Altsa »

kr0 0ss wrote:Da li je neko od vas gledao seriju "Hemlock Grove"?

Image

Vukodlaci, vampiri i ostale krvopije :-)
Gledao prvu sezonu. Moze proci ali svakako nije vrh.
User avatar
chakany
Posts: 3445
Joined: 05/09/2010 14:05

#11171 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by chakany »

Image

Evo od mene još jedna preporuka za seriju Big Love (Velika ljubav) iz HBO produkcije. Zanimljiva drama od pet sezona i ukupno 53. epizode.
Trenutno sam na prvoj sezoni, ali ovo što sam do sada pogledao je odlično.
Žao mi je što ranije nisam gledao ovu seriju.
U seriji igra i Amanda Seyfried.
User avatar
chakany
Posts: 3445
Joined: 05/09/2010 14:05

#11172 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by chakany »

Officer Crabtree wrote:preporuka - Vice Principals, HBO, za sada 2 epizode... dobra komedija za opustiti se

http://www.imdb.com/title/tt3766376/

Image
Pogledao sam prvu epizodu, i bila mi je solidna, nije sad neka vrh komedija, ali je solidna i gledljiva.
Večeras gledam drugu epizodu.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#11173 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

chakany wrote:
Officer Crabtree wrote:preporuka - Vice Principals, HBO, za sada 2 epizode... dobra komedija za opustiti se

http://www.imdb.com/title/tt3766376/

Image
Pogledao sam prvu epizodu, i bila mi je solidna, nije sad neka vrh komedija, ali je solidna i gledljiva.
Večeras gledam drugu epizodu.
tako je kod komedija: često treba nekoliko epizoda, a ponekad i cijela sezona da se glumci uhodaju u likove a i mi s njima. evo recimo američki office - prva sezona za zaborav, od druge kreće :izet: :mrgreen: bezbroj je primjera - seinfeld, veep, its always sunny..., parks&rec, itd.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#11174 Re: RE: Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

KB9 wrote:
vicious wrote:
KB9 wrote:cuo sam da postoji neka serija u fazonu (ako sam dobro razumio lika kad je prico) neki je svjetski rat valjda zavrsio suprotno nego sto se to stvarno desilo i sad sve na svijetu se desava totalno suprotno

to je sve cega se sjecam sto je prico, o kojoj se seriji radi? :-)
The man in the high castle
http://m.imdb.com/title/tt1740299
hvala :thumbup:

samo jedna sezona ima, auuu, steta, ne vrijedi jos pocet gledat znaci

navodno je u planu i druga sezona
howdy
Posts: 3605
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#11175 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by howdy »

Post Reply