Desavanja u Hrvatskoj
- Truba
- Posts: 93839
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#11151 Re: Desavanja u Hrvatskoj
postoje mjesta u koja se ne smije dirati
ako ništa iz osobne kulture, ako ne iz poštovanja
slično je i plenković pozvao sud maloprije
ako ništa iz osobne kulture, ako ne iz poštovanja
slično je i plenković pozvao sud maloprije
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#11152 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Dobro, ok, razumijem...
Ali sta ako sud kaze da je sve uredno i ok?
Ali sta ako sud kaze da je sve uredno i ok?
- Truba
- Posts: 93839
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#11153 Re: Desavanja u Hrvatskoj
pravo i pravda nije isto
zato ima strazbur
zato ima strazbur
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83491
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#11154 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Plenkovic harizma ko Niko Rozberg 
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#11155 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Dali postoji Zakon koji zabranjuje upotrebu pozdrava ZDS u HR?
- mayab
- Posts: 30850
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
#11156 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Ja mislim da sinoc na erteelovim vijestima ču da postoji
- jao_situacije
- Posts: 18094
- Joined: 29/03/2014 19:20
#11157 Re: Desavanja u Hrvatskoj
formirali smo korpus isilovacaHouse wrote:Grabar-Kitarović: Iz tzv. Islamske države u BiH se vraćaju hiljade boraca
![]()
-
DonieBrasco
- Posts: 20107
- Joined: 31/08/2016 16:09
#11158 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Krenuli su po "treci", ne treba im dozvoliti !
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#11159 Re: Desavanja u Hrvatskoj
nemoj štO zahatoriT...odgovor ti je na nivou srednje škole, drugi razred max.Black swan wrote:pravo i pravda nije isto
zato ima strazbur
- Truba
- Posts: 93839
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#11160 Re: Desavanja u Hrvatskoj
čuj...
kratki postovi su vam besplatni
dulje misli naplaćujem
kratki postovi su vam besplatni
dulje misli naplaćujem
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#11161 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Čitam na FB neki lik iz Dubrovnika piše da je vrtić u Dubrovniku gdje njegovo dijete ide imao kao prijem kod Kolinde povodom dana Dubrovačkih branitelja. Ništa ne bi bilo sporno da djeca na tom prijemu nisu dobila po čokoladu Mony (Pionir Subotica) i sliku predsjedice Kolinde.
Čovjek se pita je li ova država (Hrvatska) normalna zajedno sa predsjednicom Kolindom te da se ne sječa da je i jedna politički poznata ličnost dijelila svoje slike.

http://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/d ... -iz-srbije
http://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/d ... -iz-srbije
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#11162 Re: Desavanja u Hrvatskoj
a jesu li isleeđivali djecu, kao onu u Boboti?
Istraga u školi zbog recitovanja partizanskih pjesama
Piše: ATV / Objavljeno: 04.11.2016. u 18:48h
Istraga u školi zbog recitovanja partizanskih pjesama
Državno tužilaštvo u Vukovaru zatražilo je od Policijske uprave vukovarsko-srijemske da provedu istragu u Osnovnoj školi u Boboti nakon što su dobili dojavu da su djeca u toj školi recitovali partizanske pjesme.
Prema dojavi, to je od njih tražio neko od nastavnika škole kako bi na taj način obilježili Dan ustanka u Srbu.
U vukovarskoj policiji potvrdili su da su dobili nalog tužilaštva, ali rezultate istrage ne mogu komentarisati jer su tajni.
Roditelji kažu kako se digla hajka i kako ih je strah da će njihova djeca biti obilježena. U školi se, ipak, nezvanično saznaje da te informacije nisu u potpunosti tačne.
Naime, u avgustu ove godine KUD iz Bobote pozvan je na gostovanje u Srb povodom organizovane komemoracije za žrtve ustanka.
KUD se odazvao pozivu, ali su sa sobom poveli i nekoliko školske djece iz sela, koja su recitovala pjesme. Ali, u školi ističu kako ništa od toga nije bilo u organizaciji škole niti je to ona znala, s obzirom da su djeca tamo išla tokom školskih praznika.
U saopštenju Kancelarije pravobranioca za djecu Ivane Milas-Klarić se navodi da je prijavu o kršenju prava djece na skupu u Srbu dostavila Ministarstvu i zatražila ispitivanje postupanja direktora OŠ Bobota zbog uključivanja djece u aktivnosti s obilježjima političkog skupa u Srbu.
Pravobranilac je ponovio svoje stajalište i osudi svaki oblik manipulacije djecom. Milas – Klarić je još jednom pozvala pojedince, političke stranke, grupe, udruženja i one koji nadgledaju političku kampanju, naročito u vrijeme izbora, da ne iskorištavaju djecu u politički marketing.
“Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta nas je 22. kolovoza 2016. izvijestilo kako je od ravnateljice škole zatražilo očitovanje, budući da je dužno istražiti relevantne činjenice i okolnosti povezane s događajem vođenja djece učenika OŠ Bobota u Srb. 27. rujna 2016. prosvjetna inspektorica Samostalnog sektora za inspekcijski nadzor Službe prosvjetne inspekcije – Područne jedinice u Osijeku nas je izvijestila kako je obavila inspekcijski nadzor te istog dana dostavila predmet na nadležno postupanje Policijskoj upravi vukovarsko-srijemskoj kako bi nakon njihovog izvješća mogla odlučiti ima li elemenata za poduzimanje mjera prema Zakonu o prosvjetnoj inspekciji, odnosno da li su postupanjem zaposlenice škole povrijeđena prava djece, učenika škole i ima li u njenom postupanju elemenata kaznenog djela. Završno izvješće još nismo dobili”, rekla je pravobranilac.
- Truba
- Posts: 93839
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#11163 Re: Desavanja u Hrvatskoj
morate se naviknuti na činjenicu kako EUROPA osuđuje sve totalitarne sustave 20. st.
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#11164 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Pa isljeđivanje je jedna od metoda totalitarnih sustava, znači li to da je i ovo vrijeme u kojem živimo doba totalitarizma?Black swan wrote:morate se naviknuti na činjenicu kako EUROPA osuđuje sve totalitarne sustave 20. st.
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#11165 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Izgleda da nije racunala da kad ova djeca odrastu da ce ona biti neka stara babetinaDrvosjeca iz Dejcica wrote:Čitam na FB neki lik iz Dubrovnika piše da je vrtić u Dubrovniku gdje njegovo dijete ide imao kao prijem kod Kolinde povodom dana Dubrovačkih branitelja. Ništa ne bi bilo sporno da djeca na tom prijemu nisu dobila po čokoladu Mony (Pionir Subotica) i sliku predsjedice Kolinde.Čovjek se pita je li ova država (Hrvatska) normalna zajedno sa predsjednicom Kolindom te da se ne sječa da je i jedna politički poznata ličnost dijelila svoje slike.
![]()
![]()
http://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/d ... -iz-srbije
- annoy
- Posts: 4645
- Joined: 09/01/2014 02:52
#11166 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Pa naslikavanje i dijeljenje svojih slika je jedino sto joj ide od ruke, sta ce jadna nego drzat se onog sta zna
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#11167 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Istraga u školi zbog recitovanja partizanskih pjesama
Velikosrpski mediji i francuske sobarice iz salona, preko puta...
U školi se, pak, neslužbeno doznaje da te informacije nisu u potpunosti točne.
U saopštenju Kancelarije pravobranioca za djecu Ivane Milas-Klarić se navodi da je prijavu o kršenju prava djece na skupu u Srbu u kolovozu ove godine dostavila Ministarstvu i zatražila ispitivanje postupanja direktora OŠ Bobota zbog uključivanja djece u aktivnosti s obilježjima političkog skupa u Srbu.
Pravobranilac je ponovio svoje stajalište i osudi svaki oblik manipulacije djecom. Milas – Klarić je još jednom pozvala pojedince, političke stranke, grupe, udruženja i one koji nadgledaju političku kampanju, naročito u vrijeme izbora, da ne iskorištavaju djecu u politički marketing.
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#11168 Re: Desavanja u Hrvatskoj
šta kaže Europa, labudane...
Sramna poruka Srbima ispred vrtića u Zagrebu
Autor: mondo.rs 25.05.2016
Ispred vrtića u Zagrebu nedavno je osvanula skandalozna nalepnica na kojoj se vidi drvo na kome su obešeni ljudi, a pored njega napisano "Srpsko porodično stablo".

Takva nalepnica i ranije se mogla videti na javnim mestima u Hrvatskoj, a ispod nje je uglavnom pisalo "Srbe na vrbe".
Nalepnica zalepljena na stub na ulazu u jedan vrtić u Zagrebu šalje jezivu poruku Srbima u Hrvatskoj.
Fotografiju je na društvene mreže postavila Amerikanka Lili Linč i urednica časopisa "Balkanist" koja živi u Srbiji.
Ona je za MONDO rekla da je fotografija napravljena u subotu ispred jednog vrtića u Zagrebu.
Sramna poruka Srbima ispred vrtića u Zagrebu
Autor: mondo.rs 25.05.2016
Ispred vrtića u Zagrebu nedavno je osvanula skandalozna nalepnica na kojoj se vidi drvo na kome su obešeni ljudi, a pored njega napisano "Srpsko porodično stablo".

Takva nalepnica i ranije se mogla videti na javnim mestima u Hrvatskoj, a ispod nje je uglavnom pisalo "Srbe na vrbe".
Nalepnica zalepljena na stub na ulazu u jedan vrtić u Zagrebu šalje jezivu poruku Srbima u Hrvatskoj.
Fotografiju je na društvene mreže postavila Amerikanka Lili Linč i urednica časopisa "Balkanist" koja živi u Srbiji.
Ona je za MONDO rekla da je fotografija napravljena u subotu ispred jednog vrtića u Zagrebu.
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#11169 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Jbt. ovo gore nego što sam mislio.radostan dan wrote:šta kaže Europa, labudane...
Sramna poruka Srbima ispred vrtića u Zagrebu
Autor: mondo.rs 25.05.2016
Ispred vrtića u Zagrebu nedavno je osvanula skandalozna nalepnica na kojoj se vidi drvo na kome su obešeni ljudi, a pored njega napisano "Srpsko porodično stablo".
Takva nalepnica i ranije se mogla videti na javnim mestima u Hrvatskoj, a ispod nje je uglavnom pisalo "Srbe na vrbe".
Nalepnica zalepljena na stub na ulazu u jedan vrtić u Zagrebu šalje jezivu poruku Srbima u Hrvatskoj.
Fotografiju je na društvene mreže postavila Amerikanka Lili Linč i urednica časopisa "Balkanist" koja živi u Srbiji.
Ona je za MONDO rekla da je fotografija napravljena u subotu ispred jednog vrtića u Zagrebu.
- annoy
- Posts: 4645
- Joined: 09/01/2014 02:52
#11170 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Je, evo svi imamo ovakvu naljepnicu iznad ulaznih vrata
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#11171 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Amerikanke koja trenutačno živi u Srbiji, uslikana kraj jednog zagrebačkog vrtića, fotografija je osvanula i u srpskim medijima
Uz napomenu da je uspon neofašizma u Hrvatskoj evidentan.
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#11172 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Razumijem političko nadjebavanje i preseravanje ali ovo sa naljepnicama je baš previše.annoy wrote:Je, evo svi imamo ovakvu naljepnicu iznad ulaznih vrata
- SmokingMan
- Posts: 22597
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#11173 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Naći če se izgovor i za tu naljepnicu.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#11174 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Black swan wrote:morate se naviknuti na činjenicu kako EUROPA osuđuje sve totalitarne sustave 20. st.
partizanske,ne komunisticke pjesme,kontaš?
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#11175 Re: Desavanja u Hrvatskoj
SmokingMan wrote:Naći če se izgovor i za tu naljepnicu.
nista cudno,neki imaju izgovor i za genocid u jasenovcu
