Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11151 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

postoje mjesta u koja se ne smije dirati
ako ništa iz osobne kulture, ako ne iz poštovanja

slično je i plenković pozvao sud maloprije
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#11152 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by radostan dan »

Dobro, ok, razumijem...
Ali sta ako sud kaze da je sve uredno i ok?
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11153 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

pravo i pravda nije isto
zato ima strazbur
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#11154 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by _BataZiv_0809 »

Plenkovic harizma ko Niko Rozberg :roll:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#11155 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Connaisseur Karlin »

Dali postoji Zakon koji zabranjuje upotrebu pozdrava ZDS u HR?
User avatar
mayab
Posts: 30850
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#11156 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mayab »

Ja mislim da sinoc na erteelovim vijestima ču da postoji
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#11157 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by jao_situacije »

House wrote:
Grabar-Kitarović: Iz tzv. Islamske države u BiH se vraćaju hiljade boraca

:lol: :lol:
formirali smo korpus isilovaca :mrgreen:
DonieBrasco
Posts: 20107
Joined: 31/08/2016 16:09

#11158 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by DonieBrasco »

Krenuli su po "treci", ne treba im dozvoliti !
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#11159 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by radostan dan »

Black swan wrote:pravo i pravda nije isto
zato ima strazbur
nemoj štO zahatoriT...odgovor ti je na nivou srednje škole, drugi razred max.
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11160 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

čuj...

kratki postovi su vam besplatni

dulje misli naplaćujem
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#11161 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Čitam na FB neki lik iz Dubrovnika piše da je vrtić u Dubrovniku gdje njegovo dijete ide imao kao prijem kod Kolinde povodom dana Dubrovačkih branitelja. Ništa ne bi bilo sporno da djeca na tom prijemu nisu dobila po čokoladu Mony (Pionir Subotica) i sliku predsjedice Kolinde. :lol: Čovjek se pita je li ova država (Hrvatska) normalna zajedno sa predsjednicom Kolindom te da se ne sječa da je i jedna politički poznata ličnost dijelila svoje slike. :lol: :mrgreen:

Image

http://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/d ... -iz-srbije
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#11162 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by radostan dan »

a jesu li isleeđivali djecu, kao onu u Boboti?


Istraga u školi zbog recitovanja partizanskih pjesama

Piše: ATV / Objavljeno: 04.11.2016. u 18:48h
Istraga u školi zbog recitovanja partizanskih pjesama

Državno tužilaštvo u Vukovaru zatražilo je od Policijske uprave vukovarsko-srijemske da provedu istragu u Osnovnoj školi u Boboti nakon što su dobili dojavu da su djeca u toj školi recitovali partizanske pjesme.

Prema dojavi, to je od njih tražio neko od nastavnika škole kako bi na taj način obilježili Dan ustanka u Srbu.

U vukovarskoj policiji potvrdili su da su dobili nalog tužilaštva, ali rezultate istrage ne mogu komentarisati jer su tajni.

Roditelji kažu kako se digla hajka i kako ih je strah da će njihova djeca biti obilježena. U školi se, ipak, nezvanično saznaje da te informacije nisu u potpunosti tačne.

Naime, u avgustu ove godine KUD iz Bobote pozvan je na gostovanje u Srb povodom organizovane komemoracije za žrtve ustanka.

KUD se odazvao pozivu, ali su sa sobom poveli i nekoliko školske djece iz sela, koja su recitovala pjesme. Ali, u školi ističu kako ništa od toga nije bilo u organizaciji škole niti je to ona znala, s obzirom da su djeca tamo išla tokom školskih praznika.

U saopštenju Kancelarije pravobranioca za djecu Ivane Milas-Klarić se navodi da je prijavu o kršenju prava djece na skupu u Srbu dostavila Ministarstvu i zatražila ispitivanje postupanja direktora OŠ Bobota zbog uključivanja djece u aktivnosti s obilježjima političkog skupa u Srbu.

Pravobranilac je ponovio svoje stajalište i osudi svaki oblik manipulacije djecom. Milas – Klarić je još jednom pozvala pojedince, političke stranke, grupe, udruženja i one koji nadgledaju političku kampanju, naročito u vrijeme izbora, da ne iskorištavaju djecu u politički marketing.

“Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta nas je 22. kolovoza 2016. izvijestilo kako je od ravnateljice škole zatražilo očitovanje, budući da je dužno istražiti relevantne činjenice i okolnosti povezane s događajem vođenja djece učenika OŠ Bobota u Srb. 27. rujna 2016. prosvjetna inspektorica Samostalnog sektora za inspekcijski nadzor Službe prosvjetne inspekcije – Područne jedinice u Osijeku nas je izvijestila kako je obavila inspekcijski nadzor te istog dana dostavila predmet na nadležno postupanje Policijskoj upravi vukovarsko-srijemskoj kako bi nakon njihovog izvješća mogla odlučiti ima li elemenata za poduzimanje mjera prema Zakonu o prosvjetnoj inspekciji, odnosno da li su postupanjem zaposlenice škole povrijeđena prava djece, učenika škole i ima li u njenom postupanju elemenata kaznenog djela. Završno izvješće još nismo dobili”, rekla je pravobranilac.
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11163 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

morate se naviknuti na činjenicu kako EUROPA osuđuje sve totalitarne sustave 20. st.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#11164 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Black swan wrote:morate se naviknuti na činjenicu kako EUROPA osuđuje sve totalitarne sustave 20. st.
Pa isljeđivanje je jedna od metoda totalitarnih sustava, znači li to da je i ovo vrijeme u kojem živimo doba totalitarizma?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#11165 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by spreca »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Čitam na FB neki lik iz Dubrovnika piše da je vrtić u Dubrovniku gdje njegovo dijete ide imao kao prijem kod Kolinde povodom dana Dubrovačkih branitelja. Ništa ne bi bilo sporno da djeca na tom prijemu nisu dobila po čokoladu Mony (Pionir Subotica) i sliku predsjedice Kolinde. :lol: Čovjek se pita je li ova država (Hrvatska) normalna zajedno sa predsjednicom Kolindom te da se ne sječa da je i jedna politički poznata ličnost dijelila svoje slike. :lol: :mrgreen:

Image

http://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/d ... -iz-srbije
Izgleda da nije racunala da kad ova djeca odrastu da ce ona biti neka stara babetina :mrgreen:
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#11166 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by annoy »

Pa naslikavanje i dijeljenje svojih slika je jedino sto joj ide od ruke, sta ce jadna nego drzat se onog sta zna
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#11167 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

Istraga u školi zbog recitovanja partizanskih pjesama
:-)

Velikosrpski mediji i francuske sobarice iz salona, preko puta...

U školi se, pak, neslužbeno doznaje da te informacije nisu u potpunosti točne.

U saopštenju Kancelarije pravobranioca za djecu Ivane Milas-Klarić se navodi da je prijavu o kršenju prava djece na skupu u Srbu u kolovozu ove godine dostavila Ministarstvu i zatražila ispitivanje postupanja direktora OŠ Bobota zbog uključivanja djece u aktivnosti s obilježjima političkog skupa u Srbu.

Pravobranilac je ponovio svoje stajalište i osudi svaki oblik manipulacije djecom. Milas – Klarić je još jednom pozvala pojedince, političke stranke, grupe, udruženja i one koji nadgledaju političku kampanju, naročito u vrijeme izbora, da ne iskorištavaju djecu u politički marketing.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#11168 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by radostan dan »

šta kaže Europa, labudane...


Sramna poruka Srbima ispred vrtića u Zagrebu
Autor: mondo.rs 25.05.2016
Ispred vrtića u Zagrebu nedavno je osvanula skandalozna nalepnica na kojoj se vidi drvo na kome su obešeni ljudi, a pored njega napisano "Srpsko porodično stablo".

Image

Takva nalepnica i ranije se mogla videti na javnim mestima u Hrvatskoj, a ispod nje je uglavnom pisalo "Srbe na vrbe".
Nalepnica zalepljena na stub na ulazu u jedan vrtić u Zagrebu šalje jezivu poruku Srbima u Hrvatskoj.
Fotografiju je na društvene mreže postavila Amerikanka Lili Linč i urednica časopisa "Balkanist" koja živi u Srbiji.
Ona je za MONDO rekla da je fotografija napravljena u subotu ispred jednog vrtića u Zagrebu.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#11169 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

radostan dan wrote:šta kaže Europa, labudane...


Sramna poruka Srbima ispred vrtića u Zagrebu
Autor: mondo.rs 25.05.2016
Ispred vrtića u Zagrebu nedavno je osvanula skandalozna nalepnica na kojoj se vidi drvo na kome su obešeni ljudi, a pored njega napisano "Srpsko porodično stablo".

Image

Takva nalepnica i ranije se mogla videti na javnim mestima u Hrvatskoj, a ispod nje je uglavnom pisalo "Srbe na vrbe".
Nalepnica zalepljena na stub na ulazu u jedan vrtić u Zagrebu šalje jezivu poruku Srbima u Hrvatskoj.
Fotografiju je na društvene mreže postavila Amerikanka Lili Linč i urednica časopisa "Balkanist" koja živi u Srbiji.
Ona je za MONDO rekla da je fotografija napravljena u subotu ispred jednog vrtića u Zagrebu.
Jbt. ovo gore nego što sam mislio. :-? Predaleko ovo ide... :(
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#11170 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by annoy »

Je, evo svi imamo ovakvu naljepnicu iznad ulaznih vrata
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#11171 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »


Amerikanke koja trenutačno živi u Srbiji, uslikana kraj jednog zagrebačkog vrtića, fotografija je osvanula i u srpskim medijima
:-)


Uz napomenu da je uspon neofašizma u Hrvatskoj evidentan.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#11172 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

annoy wrote:Je, evo svi imamo ovakvu naljepnicu iznad ulaznih vrata
Razumijem političko nadjebavanje i preseravanje ali ovo sa naljepnicama je baš previše. :roll: Ne gotivimo ni mi Srbe iz RS-a u Sarajevu iz znanih razloga ali ovo ne podržavam i za svaku je osudu.
User avatar
SmokingMan
Posts: 22597
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#11173 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by SmokingMan »

Naći če se izgovor i za tu naljepnicu.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66012
Joined: 03/08/2010 19:04

#11174 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

Black swan wrote:morate se naviknuti na činjenicu kako EUROPA osuđuje sve totalitarne sustave 20. st.

partizanske,ne komunisticke pjesme,kontaš?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66012
Joined: 03/08/2010 19:04

#11175 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

SmokingMan wrote:Naći če se izgovor i za tu naljepnicu.

nista cudno,neki imaju izgovor i za genocid u jasenovcu
Post Reply