Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11126 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ned071 wrote:Meni je ocisceno rucno, trajalo vise od dva sata...
Je li neka varijanta sa nekim sredstvom za otapanje, ili nrsto drugo???? Ima li nekog efekta?????Je li ti bitanga radio????? :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#11127 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ja samo nozno radim
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#11128 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

Nije bitanga. Al njegov drug kojeg mi je preporucio, majstor koji radi Opele. A cim mi auto nije u safe modu, dobro je. Vidjecemo sad kako se ponasa...
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11129 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:ja samo nozno radim
Posto si sigurno nekome radio, i znas koliko ima posla oko toga, je li cijena od 100 KM ok za takav posao????
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#11130 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:ja samo nozno radim
Posto si sigurno nekome radio, i znas koliko ima posla oko toga, je li cijena od 100 KM ok za takav posao????
sve zavisi kako je zajebano skinuti usisnu granu ,nisam nikome toliko naplatio,mislim da je previse...
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11131 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:
konektovan wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:ja samo nozno radim
Posto si sigurno nekome radio, i znas koliko ima posla oko toga, je li cijena od 100 KM ok za takav posao????
sve zavisi kako je zajebano skinuti usisnu granu ,nisam nikome toliko naplatio,mislim da je previse...
Meni su ovi 206-ovci trazili 100 KM za 1.6 hdi, pa rekoh da vidim je li to ok cijena. Znam za neka druga, da je cijena gotovo upola manja, ali mozda je i do toga, da je ovaj zahebaniji za raditi.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#11132 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

nisam nikad skidao usisnu na tom autu pa ti ne znam reci,al tebi svakako ne bi ni za 200 maraka :lol: :lol: :lol:
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#11133 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kafanski_covjek »

jebte se :D
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#11134 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

Ima bogami posla tu, skida se svasta dok ne dođes do nje. Onda zavisi koliko je prljava, treba to ocistiti... Jbg nek je sat rada 40-50 maraka, onda je tu oko stoje...
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#11135 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

Ja sam 20KM platio, sad ne znam je li lako skinuti ili nije, meni je teško. :mrgreen:

Hahaha ne bi ni za 200KM konektovanom. :lol: :lol: :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11136 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:nisam nikad skidao usisnu na tom autu pa ti ne znam reci,al tebi svakako ne bi ni za 200 maraka :lol: :lol: :lol:
Hebiga, ne bi ni radio onda kod tebe kad nemas iskustva sa ovim motorom, da mi.jos nesto zahebes. :D

Nemoj zahebavati, za dvije joje, volis ti pare?! :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11137 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ned071 wrote:Ima bogami posla tu, skida se svasta dok ne dođes do nje. Onda zavisi koliko je prljava, treba to ocistiti... Jbg nek je sat rada 40-50 maraka, onda je tu oko stoje...
Ako nihe tajna, :mrgreen: koliko si ti platio???
Te satnice su iz ovlastenih ili avlijanera?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11138 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Pa sta ti mislis da je isto na DTi motoru iz 90tih i na modernom CR to raditi , pogotovo taj 16v :run:



jbo mater koliko konstrukcijskih zavrzlama imaju , gledaj portova :-)

i famozni lanac , kojeg vrti zupcasti :roll:

btw. radio je jedan mazdaš to ciscenje , zajebancija velika :izet:
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11139 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Amare, ne mislim mu glavu skidati, bar za sad. :mrgreen:
NediM17
Posts: 26454
Joined: 05/11/2009 11:49

#11140 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

bitanga_sa_otesa wrote:nisam nikad skidao usisnu na tom autu pa ti ne znam reci,al tebi svakako ne bi ni za 200 maraka :lol: :lol: :lol:
Sad me zanima druga stvar, ostane li garezi u kanalima glave motora? Treba li i to cistiti, i moze li se cistiti bez skidanja glave?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#11141 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

NediM17 wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:nisam nikad skidao usisnu na tom autu pa ti ne znam reci,al tebi svakako ne bi ni za 200 maraka :lol: :lol: :lol:
Sad me zanima druga stvar, ostane li garezi u kanalima glave motora? Treba li i to cistiti, i moze li se cistiti bez skidanja glave?
zanima i mene koliki je uticaj lose trave na kvalitet mlijeka kod rogate stoke :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11142 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:lol: :lol:
NediM17 wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:nisam nikad skidao usisnu na tom autu pa ti ne znam reci,al tebi svakako ne bi ni za 200 maraka :lol: :lol: :lol:
Sad me zanima druga stvar, ostane li garezi u kanalima glave motora? Treba li i to cistiti, i moze li se cistiti bez skidanja glave?
Cega , kod 1.6 hdi , ostaje :D
dgL_
Posts: 3176
Joined: 25/09/2014 22:39

#11143 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

Ned071 wrote:Meni je ocisceno rucno, trajalo vise od dva sata...
Hahahahah, 95% dizela sad da se skida i cisti bilo bi gore nego to kod tebe... A vidis koliko se ti hibretis... Ne mozes da vjerujes... Isto dimnjak kad cistis hahaahha :))
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#11144 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

Ned071 wrote:očistio sam usisnu granu... žalosna ti majka, sta je ono... a nije auto stalno uguseno gradskom voznjom, pocesto je na AC i magistrali... sta mi sipamo i kako nam auta uopste rade, to je fenomen...
Misliš na taloge uljnih para ?

Nije to ništa čudno, i kod drugih je samo ne vide. :D

Nekad se desi da na usisnoj grani plastika smekša i popusti zbog uljnih para i da počne vlažiti, auto počne gubiti snagu i onda se u kompletu mora mijenjati.
Tkanton
Posts: 203
Joined: 01/12/2012 20:32

#11145 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tkanton »

Golf 4, 2001 g. Benzin 1.6 16 V. Ujutro upali bez ikakvi problema, poslije voznje kad se ugasi 5-10 min tesko pali, 3 ili 4 pokusaj upali, poslije pali normalno, opet ako staji ugasen 5- 10 min nece da upali od prve
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#11146 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Tkanton wrote:Golf 4, 2001 g. Benzin 1.6 16 V. Ujutro upali bez ikakvi problema, poslije voznje kad se ugasi 5-10 min tesko pali, 3 ili 4 pokusaj upali, poslije pali normalno, opet ako staji ugasen 5- 10 min nece da upali od prve
Anlaser ili možda neki senzor zeza
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#11147 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

Leon16v wrote:
Tkanton wrote:Golf 4, 2001 g. Benzin 1.6 16 V. Ujutro upali bez ikakvi problema, poslije voznje kad se ugasi 5-10 min tesko pali, 3 ili 4 pokusaj upali, poslije pali normalno, opet ako staji ugasen 5- 10 min nece da upali od prve
Anlaser ili možda neki senzor zeza
Cetkice osle, anlaser prljav
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#11148 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by spreca »

Sta bi moglo biti.....cuje se lupkanje naprijed ,nekako po sredini ispod haube kad se starta smjesta a cuje se i kad je auto u brzini i kad nije ...PassatB6
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#11149 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

spreca wrote:Sta bi moglo biti.....cuje se lupkanje naprijed ,nekako po sredini ispod haube kad se starta smjesta a cuje se i kad je auto u brzini i kad nije ...PassatB6
mjjenja li ti zvuk kada pritisneš kvačilo??
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#11150 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by spreca »

mad_max_ba wrote:
spreca wrote:Sta bi moglo biti.....cuje se lupkanje naprijed ,nekako po sredini ispod haube kad se starta smjesta a cuje se i kad je auto u brzini i kad nije ...PassatB6
mjjenja li ti zvuk kada pritisneš kvačilo??
ne nemijenja......kao de nesto negdje zakaca....sto je sporija brzina i lupkanje je redje a pri ubrzanju je lupkanje cesce .......
Post Reply