Je li neka varijanta sa nekim sredstvom za otapanje, ili nrsto drugo???? Ima li nekog efekta?????Je li ti bitanga radio?????Ned071 wrote:Meni je ocisceno rucno, trajalo vise od dva sata...
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51479
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#11126 Re: Pitamo Mehanicare ?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39564
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#11127 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja samo nozno radim
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#11128 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije bitanga. Al njegov drug kojeg mi je preporucio, majstor koji radi Opele. A cim mi auto nije u safe modu, dobro je. Vidjecemo sad kako se ponasa...
- konektovan
- Posts: 51479
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#11129 Re: Pitamo Mehanicare ?
Posto si sigurno nekome radio, i znas koliko ima posla oko toga, je li cijena od 100 KM ok za takav posao????bitanga_sa_otesa wrote:ja samo nozno radim
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39564
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#11130 Re: Pitamo Mehanicare ?
sve zavisi kako je zajebano skinuti usisnu granu ,nisam nikome toliko naplatio,mislim da je previse...konektovan wrote:Posto si sigurno nekome radio, i znas koliko ima posla oko toga, je li cijena od 100 KM ok za takav posao????bitanga_sa_otesa wrote:ja samo nozno radim
- konektovan
- Posts: 51479
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#11131 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni su ovi 206-ovci trazili 100 KM za 1.6 hdi, pa rekoh da vidim je li to ok cijena. Znam za neka druga, da je cijena gotovo upola manja, ali mozda je i do toga, da je ovaj zahebaniji za raditi.bitanga_sa_otesa wrote:sve zavisi kako je zajebano skinuti usisnu granu ,nisam nikome toliko naplatio,mislim da je previse...konektovan wrote:Posto si sigurno nekome radio, i znas koliko ima posla oko toga, je li cijena od 100 KM ok za takav posao????bitanga_sa_otesa wrote:ja samo nozno radim
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39564
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#11132 Re: Pitamo Mehanicare ?
nisam nikad skidao usisnu na tom autu pa ti ne znam reci,al tebi svakako ne bi ni za 200 maraka

- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#11134 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima bogami posla tu, skida se svasta dok ne dođes do nje. Onda zavisi koliko je prljava, treba to ocistiti... Jbg nek je sat rada 40-50 maraka, onda je tu oko stoje...
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#11135 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam 20KM platio, sad ne znam je li lako skinuti ili nije, meni je teško.
Hahaha ne bi ni za 200KM konektovanom.

Hahaha ne bi ni za 200KM konektovanom.
- konektovan
- Posts: 51479
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#11136 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hebiga, ne bi ni radio onda kod tebe kad nemas iskustva sa ovim motorom, da mi.jos nesto zahebes.bitanga_sa_otesa wrote:nisam nikad skidao usisnu na tom autu pa ti ne znam reci,al tebi svakako ne bi ni za 200 maraka![]()
![]()
Nemoj zahebavati, za dvije joje, volis ti pare?!
- konektovan
- Posts: 51479
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#11137 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako nihe tajna,Ned071 wrote:Ima bogami posla tu, skida se svasta dok ne dođes do nje. Onda zavisi koliko je prljava, treba to ocistiti... Jbg nek je sat rada 40-50 maraka, onda je tu oko stoje...
Te satnice su iz ovlastenih ili avlijanera?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#11138 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa sta ti mislis da je isto na DTi motoru iz 90tih i na modernom CR to raditi , pogotovo taj 16v
jbo mater koliko konstrukcijskih zavrzlama imaju , gledaj portova
i famozni lanac , kojeg vrti zupcasti
btw. radio je jedan mazdaš to ciscenje , zajebancija velika
jbo mater koliko konstrukcijskih zavrzlama imaju , gledaj portova
i famozni lanac , kojeg vrti zupcasti
btw. radio je jedan mazdaš to ciscenje , zajebancija velika
- konektovan
- Posts: 51479
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#11139 Re: Pitamo Mehanicare ?
Amare, ne mislim mu glavu skidati, bar za sad. 
-
NediM17
- Posts: 26454
- Joined: 05/11/2009 11:49
#11140 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sad me zanima druga stvar, ostane li garezi u kanalima glave motora? Treba li i to cistiti, i moze li se cistiti bez skidanja glave?bitanga_sa_otesa wrote:nisam nikad skidao usisnu na tom autu pa ti ne znam reci,al tebi svakako ne bi ni za 200 maraka![]()
![]()
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39564
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#11141 Re: Pitamo Mehanicare ?
zanima i mene koliki je uticaj lose trave na kvalitet mlijeka kod rogate stokeNediM17 wrote:Sad me zanima druga stvar, ostane li garezi u kanalima glave motora? Treba li i to cistiti, i moze li se cistiti bez skidanja glave?bitanga_sa_otesa wrote:nisam nikad skidao usisnu na tom autu pa ti ne znam reci,al tebi svakako ne bi ni za 200 maraka![]()
![]()
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#11142 Re: Pitamo Mehanicare ?
Cega , kod 1.6 hdi , ostajeNediM17 wrote:Sad me zanima druga stvar, ostane li garezi u kanalima glave motora? Treba li i to cistiti, i moze li se cistiti bez skidanja glave?bitanga_sa_otesa wrote:nisam nikad skidao usisnu na tom autu pa ti ne znam reci,al tebi svakako ne bi ni za 200 maraka![]()
![]()
-
dgL_
- Posts: 3176
- Joined: 25/09/2014 22:39
#11143 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hahahahah, 95% dizela sad da se skida i cisti bilo bi gore nego to kod tebe... A vidis koliko se ti hibretis... Ne mozes da vjerujes... Isto dimnjak kad cistis hahaahhaNed071 wrote:Meni je ocisceno rucno, trajalo vise od dva sata...
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#11144 Re: Pitamo Mehanicare ?
Misliš na taloge uljnih para ?Ned071 wrote:očistio sam usisnu granu... žalosna ti majka, sta je ono... a nije auto stalno uguseno gradskom voznjom, pocesto je na AC i magistrali... sta mi sipamo i kako nam auta uopste rade, to je fenomen...
Nije to ništa čudno, i kod drugih je samo ne vide.
Nekad se desi da na usisnoj grani plastika smekša i popusti zbog uljnih para i da počne vlažiti, auto počne gubiti snagu i onda se u kompletu mora mijenjati.
-
Tkanton
- Posts: 203
- Joined: 01/12/2012 20:32
#11145 Re: Pitamo Mehanicare ?
Golf 4, 2001 g. Benzin 1.6 16 V. Ujutro upali bez ikakvi problema, poslije voznje kad se ugasi 5-10 min tesko pali, 3 ili 4 pokusaj upali, poslije pali normalno, opet ako staji ugasen 5- 10 min nece da upali od prve
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#11146 Re: Pitamo Mehanicare ?
Anlaser ili možda neki senzor zezaTkanton wrote:Golf 4, 2001 g. Benzin 1.6 16 V. Ujutro upali bez ikakvi problema, poslije voznje kad se ugasi 5-10 min tesko pali, 3 ili 4 pokusaj upali, poslije pali normalno, opet ako staji ugasen 5- 10 min nece da upali od prve
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#11147 Re: Pitamo Mehanicare ?
Cetkice osle, anlaser prljavLeon16v wrote:Anlaser ili možda neki senzor zezaTkanton wrote:Golf 4, 2001 g. Benzin 1.6 16 V. Ujutro upali bez ikakvi problema, poslije voznje kad se ugasi 5-10 min tesko pali, 3 ili 4 pokusaj upali, poslije pali normalno, opet ako staji ugasen 5- 10 min nece da upali od prve
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#11148 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta bi moglo biti.....cuje se lupkanje naprijed ,nekako po sredini ispod haube kad se starta smjesta a cuje se i kad je auto u brzini i kad nije ...PassatB6
- mad_max_ba
- Posts: 26645
- Joined: 21/08/2015 12:42
- Location: Tamni Vilajet
#11149 Re: Pitamo Mehanicare ?
mjjenja li ti zvuk kada pritisneš kvačilo??spreca wrote:Sta bi moglo biti.....cuje se lupkanje naprijed ,nekako po sredini ispod haube kad se starta smjesta a cuje se i kad je auto u brzini i kad nije ...PassatB6
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#11150 Re: Pitamo Mehanicare ?
ne nemijenja......kao de nesto negdje zakaca....sto je sporija brzina i lupkanje je redje a pri ubrzanju je lupkanje cesce .......mad_max_ba wrote:mjjenja li ti zvuk kada pritisneš kvačilo??spreca wrote:Sta bi moglo biti.....cuje se lupkanje naprijed ,nekako po sredini ispod haube kad se starta smjesta a cuje se i kad je auto u brzini i kad nije ...PassatB6
