neka polako... bićekakavdanakneiskustvu wrote:Black swan wrote:samo mogu reći da na topiku nije pokazano nimalo senzibiliteta za vukovar
gdje je možda najjasnija situacija ko je napadač a ko žrtva barem ta 4-5 mjeseca
ako se za to svježe iz naših života ne pokazuje senzibilitet što se onda može očekivati za žrtve 41-45
neka biće nekih drugih datuma spremne su kokice samo vas promatram
je li to neko na ovoj temi napisao da je neko drugi odgovoran za stradanje vukovara osim jna,srbije,srba?
Desavanja u Hrvatskoj
- Truba
- Posts: 93818
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#11126 Re: Desavanja u Hrvatskoj
- Truba
- Posts: 93818
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#11127 Re: Desavanja u Hrvatskoj
šta kaže čujem prikazan neki dokumentarni film na TV
reakcije hrvatomrzaca...osuđujemo zločine, ali ne dirajte u naše poglavice
ovo gore provociranje sa HOSom oštro osuđujem i protestvujem ima sud da malo protabiri je li to legalno
i opaliti po džepu
reakcije hrvatomrzaca...osuđujemo zločine, ali ne dirajte u naše poglavice
ovo gore provociranje sa HOSom oštro osuđujem i protestvujem ima sud da malo protabiri je li to legalno
i opaliti po džepu
- Kolinda
- Posts: 5443
- Joined: 08/01/2015 13:24
#11128 Re: Desavanja u Hrvatskoj
HOS je jedna od sastavnica HV u doba rata i svi njihovi simboli su u registru i k tome su i legalni . Svi vojnici HOS—a su u registru branitelja i nema ništa sporno . To što Vulin,Pupovac i ekipa ima napade panike njihov problem a nikako problem Hrvatske .
- Truba
- Posts: 93818
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#11129 Re: Desavanja u Hrvatskoj
etnobiznismeni me ne zanimaju
treba pokazati senzibilitet
treba pokazati senzibilitet
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#11130 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Black swan wrote:
ovo gore provociranje sa HOSom oštro osuđujem i protestvujem ima sud da malo protabiri je li to legalno
i opaliti po džepu
Čak i provokacija mora imati mjeru i osjećaj za vrijeme, prostor i kontekst.
- Truba
- Posts: 93818
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#11131 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Spomenici bl. Stepincu i dr. Tuđmanu
Povodom 25 godina neovisnosti Republike Hrvatske pred Hrvatskom kućom u Oltenu u organizaciji HKM Solothurn u Švicarskoj svečano su, 3. prosinca, otkrivena i blagoslovljena dva spomenika: bl. Alojziju Stepincu i prvom hrvatskom predsjedniku Franji Tuđmanu.
Prigodni govor uputio je fra Šimun Šito Ćorić, voditelj misije, a kipove je blagoslovio mons. Nedjeljko Pintarić, predstojnik Ureda za kulturna dobra iz Zagreba.
ako je švicarski pečat onda može
mada ne bih spajao dvojicu likova ali eto svjetovnjak i duhovnjak
Povodom 25 godina neovisnosti Republike Hrvatske pred Hrvatskom kućom u Oltenu u organizaciji HKM Solothurn u Švicarskoj svečano su, 3. prosinca, otkrivena i blagoslovljena dva spomenika: bl. Alojziju Stepincu i prvom hrvatskom predsjedniku Franji Tuđmanu.
Prigodni govor uputio je fra Šimun Šito Ćorić, voditelj misije, a kipove je blagoslovio mons. Nedjeljko Pintarić, predstojnik Ureda za kulturna dobra iz Zagreba.
ako je švicarski pečat onda može
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65976
- Joined: 03/08/2010 19:04
#11132 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Black swan wrote:neka polako... bićekakavdanakneiskustvu wrote:Black swan wrote:samo mogu reći da na topiku nije pokazano nimalo senzibiliteta za vukovar
gdje je možda najjasnija situacija ko je napadač a ko žrtva barem ta 4-5 mjeseca
ako se za to svježe iz naših života ne pokazuje senzibilitet što se onda može očekivati za žrtve 41-45
neka biće nekih drugih datuma spremne su kokice samo vas promatram
je li to neko na ovoj temi napisao da je neko drugi odgovoran za stradanje vukovara osim jna,srbije,srba?
mozda,drugim rijecima izmisljas
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65976
- Joined: 03/08/2010 19:04
#11133 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Banksy wrote:Black swan wrote:
ovo gore provociranje sa HOSom oštro osuđujem i protestvujem ima sud da malo protabiri je li to legalno
i opaliti po džepu![]()
Čak i provokacija mora imati mjeru i osjećaj za vrijeme, prostor i kontekst.
a ustase to nisu nikad imale
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65976
- Joined: 03/08/2010 19:04
#11135 Re: Desavanja u Hrvatskoj
da,znamo svi koga HOS veliča,čije ideje podržavaBanksy wrote:Ovo je HOS...
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#11136 Re: Desavanja u Hrvatskoj
kakavdanakneiskustvu wrote:da,znamo svi koga HOS veliča,čije ideje podržavaBanksy wrote:Ovo je HOS...
kakavdanakneiskustvu wrote: skontao si ironiju u mom postu?
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65976
- Joined: 03/08/2010 19:04
#11137 Re: Desavanja u Hrvatskoj
nisam ,jbg
- Toto
- Posts: 8193
- Joined: 21/04/2009 11:09
- Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
- Grijem se na: solarno
- Vozim: EJ
#11138 Re: Desavanja u Hrvatskoj
to ce Bozo Spasic uneredit
- Truba
- Posts: 93818
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#11139 Re: Desavanja u Hrvatskoj
danak dragi ja osjetio senzibilita nisam
ti mozes pricati sto zelis
i meni podmetati grubo da lazem
ako ista znam se ispricati i to precesto
stvarno nisam vidio u porukama nimalo osjecaja
ti mozes pricati sto zelis
i meni podmetati grubo da lazem
ako ista znam se ispricati i to precesto
stvarno nisam vidio u porukama nimalo osjecaja
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#11140 Re: Desavanja u Hrvatskoj
jeste,ali je problem napisan unutar kruga ZDSannoy wrote:Pa zar nije to sluzbeni grb HOSa
http://nacija.hr/2015/05/22/istrazili-s ... m-spremni/
- jao_situacije
- Posts: 18094
- Joined: 29/03/2014 19:20
#11141 Re: Desavanja u Hrvatskoj
večernji ne popušta sa lovom na nepostojeće vehabije
sramota
sramota
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#11142 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Kratko i jasno.
ŠUTNJOM O JASENOVCU HRVATSKI VRH SRAMOTI SEBE I CIJELU HRVATSKU
Ustaški pozdrav je perverzna provokacija, a cijela službena država se pravi luda
Jelena Lovrić
http://www.jutarnji.hr/komentari/sutnjo ... a/5351399/
Ustašluk se vratio u Jasenovac, preko dobro poznatog ustaškog pozdrava ZDS, koji je ispisan na jednom lokalnom spomeniku. Riječ je, svakako, o perverznoj provokaciji, tim malignijoj jer se cijela oficijelna država pravi luda. Nereagiranje na isticanje ustaškog natpisa u mjestu ustaške tvornice smrti teško kompromitira cijelu Hrvatsku.
Tko se od dužnosnika prvi osramotio?
Prvo se osramotila HDZ-ova načelnica Jasenovca koja u ploči s ustaškim pozdravom, kako je rekla, ne vidi ništa sporno. Riječ je o moralnom idiotizmu, koji relativiziranjem činjenica, tvrdnjama da je na spomeniku ispisan tek HOS-ov legalni pozdrav, jednu tešku svinjariju pokušava predstaviti kao normalnost. Ustaški pozdrav u Jasenovcu normalan je po prilici kao što bi bile normalne četničke insignije na Ovčari. Osobi koja ni takve elementarne stvari ne može razumjeti nije mjesto u politici.
Čime će rezultirati šutnja premijera Andreja Plenkovića?
Kao drugi nepodnošljivo se blamira premijer Andrej Plenković, koji već mjesec dana ne reagira na profašističko znamenje. O sramoti u Jasenovcu nije rekao ni riječ, još manje da bi donio odluku o uklanjanju ustaškog pozdrava. Plenkovićeva umjerenost više nije dovoljna, premijer u ovakvim stvarima mora pokazati odlučnost. S vremenom njegova će šutnja postati problem veći od pojavljivanja ustašlukom zatrovane ploče u Jasenovcu.
Što je predsjednici problem, a što nije?
Treća se sramoti predsjednica države, koja svojim ponašanjem također stvara dojam o benevolentnosti Hrvatske prema povijesnom revizionizmu. Slikajući se s problematičnim zastavama, kao i crnokošuljaškim manekenima, zbunjuje javnost. Ako može kriva šahovnica, onda, valjda, može i ustaški pozdrav u Jasenovcu.
Nepodnošljivom i moralno skandaloznom šutnjom o Jasenovcu čelnici države sramote sebe, ali i cijelu Hrvatsku.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65976
- Joined: 03/08/2010 19:04
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65976
- Joined: 03/08/2010 19:04
#11144 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Black swan wrote:danak dragi ja osjetio senzibilita nisam
ti mozes pricati sto zelis
i meni podmetati grubo da lazem
ako ista znam se ispricati i to precesto
stvarno nisam vidio u porukama nimalo osjecaja
ne podmecem,napisao si da ce biti na temi komentara da je neko gkriv za zločine u vukovaru osim jna i srba,sta je to nego izmisljanje,ja i dalje nr vidim takve komentare,podsjeti me ako ih bude
bojim se da tebi smeta sto je na temi objavljen razgovor tuđmana sa dedakovicem jastrebom,iz kojeg je vidljivo da se tuđman i šušak nisu pretrgli da pomognu vukovaru,samo sto to nema veze sa necijim senzibilitetom prema stradanju vukovara
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65976
- Joined: 03/08/2010 19:04
#11145 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Banksy wrote:Kratko i jasno.
ŠUTNJOM O JASENOVCU HRVATSKI VRH SRAMOTI SEBE I CIJELU HRVATSKU
Ustaški pozdrav je perverzna provokacija, a cijela službena država se pravi luda
Jelena Lovrić
http://www.jutarnji.hr/komentari/sutnjo ... a/5351399/
Ustašluk se vratio u Jasenovac, preko dobro poznatog ustaškog pozdrava ZDS, koji je ispisan na jednom lokalnom spomeniku. Riječ je, svakako, o perverznoj provokaciji, tim malignijoj jer se cijela oficijelna država pravi luda. Nereagiranje na isticanje ustaškog natpisa u mjestu ustaške tvornice smrti teško kompromitira cijelu Hrvatsku.
Tko se od dužnosnika prvi osramotio?
Prvo se osramotila HDZ-ova načelnica Jasenovca koja u ploči s ustaškim pozdravom, kako je rekla, ne vidi ništa sporno. Riječ je o moralnom idiotizmu, koji relativiziranjem činjenica, tvrdnjama da je na spomeniku ispisan tek HOS-ov legalni pozdrav, jednu tešku svinjariju pokušava predstaviti kao normalnost. Ustaški pozdrav u Jasenovcu normalan je po prilici kao što bi bile normalne četničke insignije na Ovčari. Osobi koja ni takve elementarne stvari ne može razumjeti nije mjesto u politici.
Čime će rezultirati šutnja premijera Andreja Plenkovića?
Kao drugi nepodnošljivo se blamira premijer Andrej Plenković, koji već mjesec dana ne reagira na profašističko znamenje. O sramoti u Jasenovcu nije rekao ni riječ, još manje da bi donio odluku o uklanjanju ustaškog pozdrava. Plenkovićeva umjerenost više nije dovoljna, premijer u ovakvim stvarima mora pokazati odlučnost. S vremenom njegova će šutnja postati problem veći od pojavljivanja ustašlukom zatrovane ploče u Jasenovcu.
Što je predsjednici problem, a što nije?
Treća se sramoti predsjednica države, koja svojim ponašanjem također stvara dojam o benevolentnosti Hrvatske prema povijesnom revizionizmu. Slikajući se s problematičnim zastavama, kao i crnokošuljaškim manekenima, zbunjuje javnost. Ako može kriva šahovnica, onda, valjda, može i ustaški pozdrav u Jasenovcu.
Nepodnošljivom i moralno skandaloznom šutnjom o Jasenovcu čelnici države sramote sebe, ali i cijelu Hrvatsku.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65976
- Joined: 03/08/2010 19:04
- House
- Posts: 51327
- Joined: 17/03/2010 15:36
#11147 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Grabar-Kitarović: Iz tzv. Islamske države u BiH se vraćaju hiljade boraca
- Truba
- Posts: 93818
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#11148 Re: Desavanja u Hrvatskoj
kolinda pali gume u dubrovniku
- Toto
- Posts: 8193
- Joined: 21/04/2009 11:09
- Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
- Grijem se na: solarno
- Vozim: EJ
#11149 Re: Desavanja u Hrvatskoj
usrala seHouse wrote:Grabar-Kitarović: Iz tzv. Islamske države u BiH se vraćaju hiljade boraca![]()
![]()
svi ce oni zavrsit kod nje .. cro iduce godine uvozi 12000 radnika
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#11150 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Izvini sto te zloupotrebljavam...pitanje je upuceno svima koji koji dijele tvoj stav...ako nije problem odgovori, ili neko drugi.Black swan wrote:
ovo gore provociranje sa HOSom oštro osuđujem i protestvujem ima sud da malo protabiri je li to legalno
i opaliti po džepu
Elem...prvo pitanje - zasto ili po kom osnovu protestvujes?
Drugo pitanje je - sta ako sud koji protabiri konkretan slucaj kaze da nema nista sporno u tom slucaju?
Tenks...
