Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#11101 Re: Dolazi zima - zimske gume
Neces nikad docekat da neko dodje i kaze zajebo sam se sa jeftinom gumom. Svi su super zadovoljni.
Al u q.
Al u q.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#11102 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma vecina ce biti zadovoljna sa Savom....
A vi Sumaheri , sto vozite 100kmh po krivinama...vi uzmite te Continental itd

A vi Sumaheri , sto vozite 100kmh po krivinama...vi uzmite te Continental itd
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#11103 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja sam vozio G4 sa savom S3, tudje auto, i bilo je ok.
A na mom jednom autu je dosla Sava ljetna,,,,, kakva je to kalosa od gume.
Nakon prvog ljeta otisla u smece.
A na mom jednom autu je dosla Sava ljetna,,,,, kakva je to kalosa od gume.
Nakon prvog ljeta otisla u smece.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#11104 Re: Dolazi zima - zimske gume
ja bih ljeti uvijek kupovao Conti ili Goodyear... malo se vise i malo brze se vozi pa eto. I proslog ljeto nesto u stisku s parama, i kupim 2 nove savine ... 205/55/16 . Ev vozio jedno ljeto, ama bas nijednog problema .lavic wrote:Ja sam vozio G4 sa savom S3, tudje auto, i bilo je ok.
A na mom jednom autu je dosla Sava ljetna,,,,, kakva je to kalosa od gume.
Nakon prvog ljeta otisla u smece.
Moje iskustvo je tako...mozda sam jedan od rijetkih ahahah
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#11105 Re: Dolazi zima - zimske gume
milicija od jutros uredno trenira strogocu, to se mjeri dubina sare, to se gleda imal pahuljice
a pred vulkanizerskim radnjama lom
a pred vulkanizerskim radnjama lom
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#11106 Re: Dolazi zima - zimske gume
uvijek zaboravim, kakav je Zakon ...
Mogu ljetne gume, ali lanci u gepeku ?
Mogu ljetne gume, ali lanci u gepeku ?
- konektovan
- Posts: 51457
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#11107 Re: Dolazi zima - zimske gume
skafiskafsnjak wrote:ja bih ljeti uvijek kupovao Conti ili Goodyear... malo se vise i malo brze se vozi pa eto. I proslog ljeto nesto u stisku s parama, i kupim 2 nove savine ... 205/55/16 . Ev vozio jedno ljeto, ama bas nijednog problema .lavic wrote:Ja sam vozio G4 sa savom S3, tudje auto, i bilo je ok.
A na mom jednom autu je dosla Sava ljetna,,,,, kakva je to kalosa od gume.
Nakon prvog ljeta otisla u smece.
Moje iskustvo je tako...mozda sam jedan od rijetkih ahahah
Ja imam sava intensa hp u toj dimenziji, ovo im je bila treca sezona i imam samo rijeci hvale. E sad, jesam li ja tako dobar vozac ili su gume predobre, ne znam stvarno....
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#11108 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja nisam znao ni koja je Sava..sad sam gledao , i u mene je ta INtensa .konektovan wrote:
Ja imam sava intensa hp u toj dimenziji, ovo im je bila treca sezona i imam samo rijeci hvale. E sad, jesam li ja tako dobar vozac ili su gume predobre, ne znam stvarno....![]()
Ja nesto pretjerano ne hvalim, samo kazem da nijednog problema nisam imao ovo ljeto...a vozilo se brze vala hahaha.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#11109 Re: Dolazi zima - zimske gume
skafiskafsnjak wrote:Ja nisam znao ni koja je Sava..sad sam gledao , i u mene je ta INtensa .konektovan wrote:
Ja imam sava intensa hp u toj dimenziji, ovo im je bila treca sezona i imam samo rijeci hvale. E sad, jesam li ja tako dobar vozac ili su gume predobre, ne znam stvarno....![]()
Ja nesto pretjerano ne hvalim, samo kazem da nijednog problema nisam imao ovo ljeto...a vozilo se brze vala hahaha.
I ja sam cuo da su te HP dobre, kod mene je bila ona Perfecta, ali jbg kupujem gume jednom u nekoliko godina pa necu da mislim zbog eventualne ustede oko 150 KM.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#11110 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa i ja kupujem otprilike svake 4 godine .
Ali sad to nije slucaj . Auto ide na prodaju za par mjeseci , a bila stiska malo i za pare.... tako da sam Sava uzeo

Ali sad to nije slucaj . Auto ide na prodaju za par mjeseci , a bila stiska malo i za pare.... tako da sam Sava uzeo
- konektovan
- Posts: 51457
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#11111 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kod mene su ove hp, zadnja generacijaskafiskafsnjak wrote:Ja nisam znao ni koja je Sava..sad sam gledao , i u mene je ta INtensa .konektovan wrote:
Ja imam sava intensa hp u toj dimenziji, ovo im je bila treca sezona i imam samo rijeci hvale. E sad, jesam li ja tako dobar vozac ili su gume predobre, ne znam stvarno....![]()
Ja nesto pretjerano ne hvalim, samo kazem da nijednog problema nisam imao ovo ljeto...a vozilo se brze vala hahaha.

-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#11112 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ako imate probleme s ljetnim gumama vjerovatno ste pretjerali 
-
nlt
- Posts: 2610
- Joined: 18/05/2014 18:02
#11113 Re: Dolazi zima - zimske gume
ja sam jednom vozio auto sa tigar gumama, na Bjelašnici 'nako nije neka uzbrdica ali je led, one se samo u mjestu okreću hahahhaa
+inače Sava eskimo s3+, voze se i ljeti i zimi
zadovoljava potrebe, neću se trkati nigdje jbg + idu i po ledu xd
+inače Sava eskimo s3+, voze se i ljeti i zimi
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8008
- Joined: 20/01/2011 11:10
#11114 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa dobro, to i jest guma ljeto+zima.nlt wrote:
+inače Sava eskimo s3+, voze se i ljeti i zimizadovoljava potrebe, neću se trkati nigdje jbg + idu i po ledu xd
-
amko761
- Posts: 1213
- Joined: 06/06/2012 17:40
#11115 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa da naravno, zato se i zove eskimo.
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#11116 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sad ja iso gledo na svojim gumama Sava eskimo s3+ nema nigdje oznaka ljeto+zima, garnat neka kopija iz kine 
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8008
- Joined: 20/01/2011 11:10
#11117 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne zove se eskimo, nego "eskimo S3" --> S je skraćeno od "Summer" (ovo 3 je treća generacija ovih guma, to je valjda jasno).amko761 wrote:Pa da naravno, zato se i zove eskimo.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#11118 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sad ti trebaju gume proljece-jesen 
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#11119 Re: Dolazi zima - zimske gume
to toThrottle wrote:Sad ti trebaju gume proljece-jesen
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#11120 Re: Dolazi zima - zimske gume
A gdje je winterDzontra_Volta wrote:Ne zove se eskimo, nego "eskimo S3" --> S je skraćeno od "Summer" (ovo 3 je treća generacija ovih guma, to je valjda jasno).amko761 wrote:Pa da naravno, zato se i zove eskimo.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8008
- Joined: 20/01/2011 11:10
#11121 Re: Dolazi zima - zimske gume
pa winter je ovo eskimo. cccbeni-bu-man wrote:A gdje je winterDzontra_Volta wrote:Ne zove se eskimo, nego "eskimo S3" --> S je skraćeno od "Summer" (ovo 3 je treća generacija ovih guma, to je valjda jasno).amko761 wrote:Pa da naravno, zato se i zove eskimo.
sve treba crtat
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#11122 Re: Dolazi zima - zimske gume
ja sve kontam da je "eskimo" serija za eskime pravljenaDzontra_Volta wrote:
pa winter je ovo eskimo. ccc
sve treba crtat
a sta li mu onda dodje ono cudno M+S
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#11123 Re: Dolazi zima - zimske gume
Zar Eskimo nije nastalo od Eskim + More?
Prevedeno na nas jezik, Zima + ljeto.
Edit:
M je kao more.
S kao snijeg. M+S
Prevedeno na nas jezik, Zima + ljeto.
Edit:
M je kao more.
S kao snijeg. M+S
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#11124 Re: Dolazi zima - zimske gume
ja komplikovane gume u picku maternu 
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#11125 Re: Dolazi zima - zimske gume
Coek objasnioOptimist wrote:Zar Eskimo nije nastalo od Eskim + More?
Prevedeno na nas jezik, Zima + ljeto.
Edit:
M je kao more.
S kao snijeg. M+S
