Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#11101 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Neces nikad docekat da neko dodje i kaze zajebo sam se sa jeftinom gumom. Svi su super zadovoljni.
Al u q.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#11102 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

Ma vecina ce biti zadovoljna sa Savom....

A vi Sumaheri , sto vozite 100kmh po krivinama...vi uzmite te Continental itd :D :D
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#11103 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by lavic »

Ja sam vozio G4 sa savom S3, tudje auto, i bilo je ok.

A na mom jednom autu je dosla Sava ljetna,,,,, kakva je to kalosa od gume.

Nakon prvog ljeta otisla u smece.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#11104 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

lavic wrote:Ja sam vozio G4 sa savom S3, tudje auto, i bilo je ok.

A na mom jednom autu je dosla Sava ljetna,,,,, kakva je to kalosa od gume.

Nakon prvog ljeta otisla u smece.
ja bih ljeti uvijek kupovao Conti ili Goodyear... malo se vise i malo brze se vozi pa eto. I proslog ljeto nesto u stisku s parama, i kupim 2 nove savine ... 205/55/16 . Ev vozio jedno ljeto, ama bas nijednog problema .
Moje iskustvo je tako...mozda sam jedan od rijetkih ahahah
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#11105 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

milicija od jutros uredno trenira strogocu, to se mjeri dubina sare, to se gleda imal pahuljice :D
a pred vulkanizerskim radnjama lom :lol:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#11106 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

uvijek zaboravim, kakav je Zakon ...
Mogu ljetne gume, ali lanci u gepeku ?
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11107 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

skafiskafsnjak wrote:
lavic wrote:Ja sam vozio G4 sa savom S3, tudje auto, i bilo je ok.

A na mom jednom autu je dosla Sava ljetna,,,,, kakva je to kalosa od gume.

Nakon prvog ljeta otisla u smece.
ja bih ljeti uvijek kupovao Conti ili Goodyear... malo se vise i malo brze se vozi pa eto. I proslog ljeto nesto u stisku s parama, i kupim 2 nove savine ... 205/55/16 . Ev vozio jedno ljeto, ama bas nijednog problema .
Moje iskustvo je tako...mozda sam jedan od rijetkih ahahah

Ja imam sava intensa hp u toj dimenziji, ovo im je bila treca sezona i imam samo rijeci hvale. E sad, jesam li ja tako dobar vozac ili su gume predobre, ne znam stvarno.... :mrgreen: :thumbup:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#11108 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

konektovan wrote:

Ja imam sava intensa hp u toj dimenziji, ovo im je bila treca sezona i imam samo rijeci hvale. E sad, jesam li ja tako dobar vozac ili su gume predobre, ne znam stvarno.... :mrgreen: :thumbup:
Ja nisam znao ni koja je Sava..sad sam gledao , i u mene je ta INtensa .
Ja nesto pretjerano ne hvalim, samo kazem da nijednog problema nisam imao ovo ljeto...a vozilo se brze vala hahaha.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#11109 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by lavic »

skafiskafsnjak wrote:
konektovan wrote:

Ja imam sava intensa hp u toj dimenziji, ovo im je bila treca sezona i imam samo rijeci hvale. E sad, jesam li ja tako dobar vozac ili su gume predobre, ne znam stvarno.... :mrgreen: :thumbup:
Ja nisam znao ni koja je Sava..sad sam gledao , i u mene je ta INtensa .
Ja nesto pretjerano ne hvalim, samo kazem da nijednog problema nisam imao ovo ljeto...a vozilo se brze vala hahaha.

I ja sam cuo da su te HP dobre, kod mene je bila ona Perfecta, ali jbg kupujem gume jednom u nekoliko godina pa necu da mislim zbog eventualne ustede oko 150 KM.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#11110 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

Pa i ja kupujem otprilike svake 4 godine .
Ali sad to nije slucaj . Auto ide na prodaju za par mjeseci , a bila stiska malo i za pare.... tako da sam Sava uzeo :D :D :D :D
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11111 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

skafiskafsnjak wrote:
konektovan wrote:

Ja imam sava intensa hp u toj dimenziji, ovo im je bila treca sezona i imam samo rijeci hvale. E sad, jesam li ja tako dobar vozac ili su gume predobre, ne znam stvarno.... :mrgreen: :thumbup:
Ja nisam znao ni koja je Sava..sad sam gledao , i u mene je ta INtensa .
Ja nesto pretjerano ne hvalim, samo kazem da nijednog problema nisam imao ovo ljeto...a vozilo se brze vala hahaha.
Kod mene su ove hp, zadnja generacija
Image
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#11112 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Ako imate probleme s ljetnim gumama vjerovatno ste pretjerali :lol:
nlt
Posts: 2610
Joined: 18/05/2014 18:02

#11113 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nlt »

ja sam jednom vozio auto sa tigar gumama, na Bjelašnici 'nako nije neka uzbrdica ali je led, one se samo u mjestu okreću hahahhaa

+inače Sava eskimo s3+, voze se i ljeti i zimi :D zadovoljava potrebe, neću se trkati nigdje jbg + idu i po ledu xd
Dzontra_Volta
Posts: 8008
Joined: 20/01/2011 11:10

#11114 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

nlt wrote:
+inače Sava eskimo s3+, voze se i ljeti i zimi :D zadovoljava potrebe, neću se trkati nigdje jbg + idu i po ledu xd
Pa dobro, to i jest guma ljeto+zima.
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#11115 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amko761 »

Pa da naravno, zato se i zove eskimo.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#11116 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by beni-bu-man »

Sad ja iso gledo na svojim gumama Sava eskimo s3+ nema nigdje oznaka ljeto+zima, garnat neka kopija iz kine :(
Dzontra_Volta
Posts: 8008
Joined: 20/01/2011 11:10

#11117 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

amko761 wrote:Pa da naravno, zato se i zove eskimo.
Ne zove se eskimo, nego "eskimo S3" --> S je skraćeno od "Summer" (ovo 3 je treća generacija ovih guma, to je valjda jasno). 8-)
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#11118 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Sad ti trebaju gume proljece-jesen :lol:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#11119 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by beni-bu-man »

Throttle wrote:Sad ti trebaju gume proljece-jesen :lol:
to to :lol: :lol: :lol:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#11120 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by beni-bu-man »

Dzontra_Volta wrote:
amko761 wrote:Pa da naravno, zato se i zove eskimo.
Ne zove se eskimo, nego "eskimo S3" --> S je skraćeno od "Summer" (ovo 3 je treća generacija ovih guma, to je valjda jasno). 8-)
A gdje je winter :?
Dzontra_Volta
Posts: 8008
Joined: 20/01/2011 11:10

#11121 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

beni-bu-man wrote:
Dzontra_Volta wrote:
amko761 wrote:Pa da naravno, zato se i zove eskimo.
Ne zove se eskimo, nego "eskimo S3" --> S je skraćeno od "Summer" (ovo 3 je treća generacija ovih guma, to je valjda jasno). 8-)
A gdje je winter :?
pa winter je ovo eskimo. ccc
sve treba crtat
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#11122 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by beni-bu-man »

Dzontra_Volta wrote:
pa winter je ovo eskimo. ccc
sve treba crtat
ja sve kontam da je "eskimo" serija za eskime pravljena :?

a sta li mu onda dodje ono cudno M+S
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#11123 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Zar Eskimo nije nastalo od Eskim + More?
Prevedeno na nas jezik, Zima + ljeto.

Edit:

M je kao more.

S kao snijeg. M+S
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#11124 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by beni-bu-man »

ja komplikovane gume u picku maternu :izet:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#11125 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

Optimist wrote:Zar Eskimo nije nastalo od Eskim + More?
Prevedeno na nas jezik, Zima + ljeto.

Edit:

M je kao more.

S kao snijeg. M+S
Coek objasnio :D
Post Reply