Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5421
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#11101 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by duh_sa_sjekirom »

sinuhe wrote:U KSHS niko nije bio ni u prilici da se nacionalno izjasnjava. To je SFRJ prica dok je KSHS bila gradjanska drzava.
Otkud onda u navedenoj tabeli kolone "Srbi", "Hrvati"....?
Jesu li to neki građani ili nazivi nacija?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59307
Joined: 15/12/2008 16:53

#11102 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by ultima_palabra »

duh_sa_sjekirom wrote:
sinuhe wrote:U KSHS niko nije bio ni u prilici da se nacionalno izjasnjava. To je SFRJ prica dok je KSHS bila gradjanska drzava.
Otkud onda u navedenoj tabeli kolone "Srbi", "Hrvati"....?
Jesu li to neki građani ili nazivi nacija?
1921. je bilo nacionalno izjašnjavanje, a 1931. samo vjersko.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#11103 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

Da skratimo,
i vratimo se na početak.
Banksy wrote:
Banksy wrote:
zunazu wrote:
Procenat muslimana i Hrvata koji su bili u partizanima je neuporediv. Hrvati su imali ustaše, NDH, duboku saradnju sa nacistima, a muslimani nisu imali interesa da to rade, osim manjeg dijela njih. Većinom su bili uz partizane i to je nakon svih SHS/NDH i sličnih sranja bio logičan i poželjan izbor.
Image
... brojevi iznad možda nisu sasvim precizni, ali imajući u vidu da je pred rat (1931.) u SHS muslimana bilo tek nešto iznad 10% (prema popisu vjeroispovjesti) a rimokatolika skoro 40% od ukupnog stanovništva, pa napravimo li usporedbu s brojevima iznad, fizički zapravo nije moguće da ih je u partizanima bilo u tako ogromnom broju koji sugeriraš.
O muslimanima i Bošnjacima, i njihovim politikama u SHS, možemo na drugoj temi.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65982
Joined: 03/08/2010 19:04

#11104 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

Banksy wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Hamolj wrote:Imamo i mi Šerbedžija u vidu Čole i Brege.

Uh,nemoj brege,njega voli fina gradska raja,jebo to sto je ljigavac na kvadrat
Jeste, isti je, samo Šerbedžija je nakačen na hrvatski budžet, ovaj nije...

skontao si ironiju u mom postu?
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#11106 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bobi »

Izraelski premijer posjetio cro pilote koji su došli na pozviv Izr. vlade da pomognu u gašenje požara
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#11107 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bobi »

LARVA
Posts: 361
Joined: 05/03/2014 02:35

#11108 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by LARVA »

Nova masovna grobnica u Sloveniji kod Krškog, u blizini hrvatsko-slovenske granice.
U Krakovskoj šumi, sa tijelima između 4 i 6 hiljada hrvatskih cilivila.
Leševi ubijenih bacani su na hrpe i zalijevani vapnom, a lokalne seljake i mještane partizani su tjerali da ih dodatno zatrpavaju zemljom.
Ubijeni su u noći s 10. na 11. i sa 11. na 12. maj 1945.
http://youtu.be/IkZHuz7Az2Q?t=26m52s
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#11109 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by seln »

LARVA wrote:Nova masovna grobnica u Sloveniji kod Krškog, u blizini hrvatsko-slovenske granice.
U Krakovskoj šumi, sa tijelima između 4 i 6 hiljada hrvatskih cilivila.
Leševi ubijenih bacani su na hrpe i zalijevani vapnom, a lokalne seljake i mještane partizani su tjerali da ih dodatno zatrpavaju zemljom.
Ubijeni su u noći s 10. na 11. i sa 11. na 12. maj 1945.
http://youtu.be/IkZHuz7Az2Q?t=26m52s
Ajdeee?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#11110 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »



:-)
User avatar
Toto
Posts: 8193
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#11111 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Toto »

Rade je bio u beogradskom studiju :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#11112 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

Toto wrote:Rade je bio u beogradskom studiju :D
Vidim, bogami ih je onda Ladišić dobro udario... :D


Dobar novi Tomić :lol: tačno...

ANTE TOMIĆ Da sam član SDP-a i da biram između Bernardića i plemenite plijesni, ja bih zaokružio plemenitu plijesan



Otišao je Fidel Castro tiho, u devedesetoj. Zadnji vođa iz vremena Hladnog rata, muškarac koji je prije pedeset pet godina doveo naš planet na korak od nuklearne apokalipse, zbog kojega je čovječanstvo drhtalo od jeze i diljem Sjedinjenih Američkih Država učiteljice vodile djecu u discipliniranim redovima, dvoje po dvoje, u duboka betonska skloništa, umro je Adidasovoj trenirci kao nekakav stari rekreativac ili penzioner u toplicama što se jednog sunčanog jutra pod brezom srušio usred partije šaha. Moj prijatelj Ž. za rastanak mu je napisao pjesmu:

Adio amigo,

za takva muda

vajalo je jemat mudante.

Adios compañero,

adios el comandante!

Iako će ga mnogi prokleti govoreći kako je bio okrutan diktator koji je smaknuo, zatočio ili protjerao na tisuće dobrih Kubanaca, mnogi od nas ipak će žaliti za njim, pa i ako smo se jednom davno, prije četvrt stoljeća, deklarirali kao antikomunisti. Nije, istina, bio najpristojnija osoba, milijune je ucvilio, ali otkako smo bolje upoznali krvožednu, bešćutnu zvijer kapitalizma, priznat ćemo kako Fidel Castro drugačiji često i nije mogao biti. U ovo nepravedno vrijeme, koje je postalo i službeno najgore u povijesti otkako je Organizacija za ekonomsku suradnju i razvoj objavila da je dosegnuta povijesno najveća razlika između siromašnih i bogatih, zgodno bi vjerojatno bilo da kakav bradati đavo s kalašnjikovom u rukama i cigarom među zubima katkad iskoči iz prašume, tek da prestraši gadove koji deru jadni proletarijat.

Tko bi inače viteški zaštitio ugnjetavane bijednike? Komu će se za pomoć obratiti žene koje će dobiti otkaz ostanu li trudne, ili netko poput onih vinkovačkih blagajnica što u dućanu u kojemu su zaposlene za trećinu plaće moraju kupiti robe kojoj je istekao rok trajanja? Tko će sirotinji obrisati suze, vratiti joj dostojanstvo i nadu da bi im i na ovom svijetu, još za života, jednom moglo biti bolje?

Dobro, ne kažem, ima još valjanih ljudi na ljevici. Evo, samo nekoliko sati nakon što je objavljeno da je umro Castro, u našem dijelu svijeta SDP je u drugome krugu napokon izabrao novog predsjednika. Oprezno i mudro, nakon dugog vaganja su odlučili da će ih iduće četiri godine voditi Davor Bernardić, politički birokrat čiji testisi pouzdano ne trebaju specijalne mudante, koji se predstavlja ljevičarem, premda nitko na zna zašto, a postao je poznat po tome da baš nikad baš ništa baš ni o čemu nije rekao.

Da sam član SDP-a, kao što srećom nisam, i da moram izabrati između Davora Bernardića i plemenite plijesni, ja bih, pod punom moralnom, materijalnom i kaznenom odgovornosti zaokružio plemenitu plijesan. Jabuke u šlafroku bile bi bolje od Davora Bernardića. Junetina s graškom, vadičep, sapun, pulover s V-izrezom, dvanaest flomastera, kilogram smeđeg šećera, snažno do olujno jugo, veterinarska stanica u Đakovu, Festival dalmatinskih klapa u Omišu, zabrana prometa za kamione s prikolicom na dionici Oštrovica - Kikovica, drugi korijen iz 274, čak i palatalizacija, glasovna promjena gdje se suglasnici k, g, h ispred e mijenjaju u č, ž, š, mnogo bi uspješnije vodili SDP od Davora Bernardića.

Bilo je to u subotu pravo da se zabrineš za stanje na političkoj ljevici. U jednome dijelu svijeta otišao je Fidel Castro, a u drugome je ostvarenje društvene jednakosti došlo u ruke Davora Bernardića. Gotovo biste požalili da smo se prije pedeset pet godina u Zaljevu svinja zaustavili na korak ispred nuklearne apokalipse.

User avatar
Truba
Posts: 93821
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11113 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

samo mogu reći da na topiku nije pokazano nimalo senzibiliteta za vukovar
gdje je možda najjasnija situacija ko je napadač a ko žrtva barem ta 4-5 mjeseca

ako se za to svježe iz naših života ne pokazuje senzibilitet što se onda može očekivati za žrtve 41-45

neka biće nekih drugih datuma spremne su kokice samo vas promatram :sax:
User avatar
Truba
Posts: 93821
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11114 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

LARVA wrote:Nova masovna grobnica u Sloveniji kod Krškog, u blizini hrvatsko-slovenske granice.
U Krakovskoj šumi, sa tijelima između 4 i 6 hiljada hrvatskih cilivila.
Leševi ubijenih bacani su na hrpe i zalijevani vapnom, a lokalne seljake i mještane partizani su tjerali da ih dodatno zatrpavaju zemljom.
Ubijeni su u noći s 10. na 11. i sa 11. na 12. maj 1945.
http://youtu.be/IkZHuz7Az2Q?t=26m52s
lažeš :D

da to postoji i da je pravedna borba

o tome bismo čitali u povijesnim udzbenicima za vrijeme našeg savršenog školstva 45-91

ovako smo samo osuđeni na nacionalističke povijesti
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65982
Joined: 03/08/2010 19:04

#11115 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

Black swan wrote:samo mogu reći da na topiku nije pokazano nimalo senzibiliteta za vukovar
gdje je možda najjasnija situacija ko je napadač a ko žrtva barem ta 4-5 mjeseca

ako se za to svježe iz naših života ne pokazuje senzibilitet što se onda može očekivati za žrtve 41-45

neka biće nekih drugih datuma spremne su kokice samo vas promatram :sax:

je li to neko na ovoj temi napisao da je neko drugi odgovoran za stradanje vukovara osim jna,srbije,srba?
User avatar
saibaba
Posts: 1963
Joined: 07/02/2008 13:47

#11117 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by saibaba »

Rade pacifizam i to je sve ok ... dok se govori istina..
Ako ne zna ko je koga napadao i ko je bio organizator napada u BiH i Hrvatskoj nek pita Čedu Jovanovića kad je vec Beogradu...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65982
Joined: 03/08/2010 19:04

#11118 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

saibaba wrote:Rade pacifizam i to je sve ok ... dok se govori istina..
Ako ne zna ko je koga napadao i ko je bio organizator napada u BiH i Hrvatskoj nek pita Čedu Jovanovića kad je vec Beogradu...
tacno
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#11119 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by krater »

Hrvatski funkcioneri se fotografisali sa ratnim zločincem Darijom Kordićem

http://www.klix.ba/vijesti/regija/hrvat ... /161203031


HDZ-ovka i veterani usred Jasenovca podignuli spomenik na kojem piše: Za dom Spremni

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hdzo ... 35712.aspx
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65982
Joined: 03/08/2010 19:04

#11120 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

koji su to kreteni
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#11121 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by annoy »

Pa zar nije to sluzbeni grb HOSa
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#11122 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by radostan dan »

:mrgreen: a vi, kako te?
Drvenija87
Posts: 1027
Joined: 13/08/2014 05:06

#11123 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Drvenija87 »

kakavdanakneiskustvu wrote:koji su to kreteni
HOS-ovci ili obozavaoci lika i djela Norberta Hofera i Slobodarske partije??
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65982
Joined: 03/08/2010 19:04

#11124 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

Drvenija87 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:koji su to kreteni
HOS-ovci ili obozavaoci lika i djela Norberta Hofera i Slobodarske partije??

ustaše
Bodkin
Posts: 22540
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#11125 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bodkin »

Antifasisticki dio hrvatske :mrgreen:
Post Reply