Otkud onda u navedenoj tabeli kolone "Srbi", "Hrvati"....?sinuhe wrote:U KSHS niko nije bio ni u prilici da se nacionalno izjasnjava. To je SFRJ prica dok je KSHS bila gradjanska drzava.
Jesu li to neki građani ili nazivi nacija?
Otkud onda u navedenoj tabeli kolone "Srbi", "Hrvati"....?sinuhe wrote:U KSHS niko nije bio ni u prilici da se nacionalno izjasnjava. To je SFRJ prica dok je KSHS bila gradjanska drzava.
1921. je bilo nacionalno izjašnjavanje, a 1931. samo vjersko.duh_sa_sjekirom wrote:Otkud onda u navedenoj tabeli kolone "Srbi", "Hrvati"....?sinuhe wrote:U KSHS niko nije bio ni u prilici da se nacionalno izjasnjava. To je SFRJ prica dok je KSHS bila gradjanska drzava.
Jesu li to neki građani ili nazivi nacija?
O muslimanima i Bošnjacima, i njihovim politikama u SHS, možemo na drugoj temi.Banksy wrote:... brojevi iznad možda nisu sasvim precizni, ali imajući u vidu da je pred rat (1931.) u SHS muslimana bilo tek nešto iznad 10% (prema popisu vjeroispovjesti) a rimokatolika skoro 40% od ukupnog stanovništva, pa napravimo li usporedbu s brojevima iznad, fizički zapravo nije moguće da ih je u partizanima bilo u tako ogromnom broju koji sugeriraš.Banksy wrote:zunazu wrote:
Procenat muslimana i Hrvata koji su bili u partizanima je neuporediv. Hrvati su imali ustaše, NDH, duboku saradnju sa nacistima, a muslimani nisu imali interesa da to rade, osim manjeg dijela njih. Većinom su bili uz partizane i to je nakon svih SHS/NDH i sličnih sranja bio logičan i poželjan izbor.
Banksy wrote:Jeste, isti je, samo Šerbedžija je nakačen na hrvatski budžet, ovaj nije...kakavdanakneiskustvu wrote:Hamolj wrote:Imamo i mi Šerbedžija u vidu Čole i Brege.
Uh,nemoj brege,njega voli fina gradska raja,jebo to sto je ljigavac na kvadrat
Ajdeee?LARVA wrote:Nova masovna grobnica u Sloveniji kod Krškog, u blizini hrvatsko-slovenske granice.
U Krakovskoj šumi, sa tijelima između 4 i 6 hiljada hrvatskih cilivila.
Leševi ubijenih bacani su na hrpe i zalijevani vapnom, a lokalne seljake i mještane partizani su tjerali da ih dodatno zatrpavaju zemljom.
Ubijeni su u noći s 10. na 11. i sa 11. na 12. maj 1945.
http://youtu.be/IkZHuz7Az2Q?t=26m52s
Vidim, bogami ih je onda Ladišić dobro udario...Toto wrote:Rade je bio u beogradskom studiju
ANTE TOMIĆ Da sam član SDP-a i da biram između Bernardića i plemenite plijesni, ja bih zaokružio plemenitu plijesan
Otišao je Fidel Castro tiho, u devedesetoj. Zadnji vođa iz vremena Hladnog rata, muškarac koji je prije pedeset pet godina doveo naš planet na korak od nuklearne apokalipse, zbog kojega je čovječanstvo drhtalo od jeze i diljem Sjedinjenih Američkih Država učiteljice vodile djecu u discipliniranim redovima, dvoje po dvoje, u duboka betonska skloništa, umro je Adidasovoj trenirci kao nekakav stari rekreativac ili penzioner u toplicama što se jednog sunčanog jutra pod brezom srušio usred partije šaha. Moj prijatelj Ž. za rastanak mu je napisao pjesmu:
Adio amigo,
za takva muda
vajalo je jemat mudante.
Adios compañero,
adios el comandante!
Iako će ga mnogi prokleti govoreći kako je bio okrutan diktator koji je smaknuo, zatočio ili protjerao na tisuće dobrih Kubanaca, mnogi od nas ipak će žaliti za njim, pa i ako smo se jednom davno, prije četvrt stoljeća, deklarirali kao antikomunisti. Nije, istina, bio najpristojnija osoba, milijune je ucvilio, ali otkako smo bolje upoznali krvožednu, bešćutnu zvijer kapitalizma, priznat ćemo kako Fidel Castro drugačiji često i nije mogao biti. U ovo nepravedno vrijeme, koje je postalo i službeno najgore u povijesti otkako je Organizacija za ekonomsku suradnju i razvoj objavila da je dosegnuta povijesno najveća razlika između siromašnih i bogatih, zgodno bi vjerojatno bilo da kakav bradati đavo s kalašnjikovom u rukama i cigarom među zubima katkad iskoči iz prašume, tek da prestraši gadove koji deru jadni proletarijat.
Tko bi inače viteški zaštitio ugnjetavane bijednike? Komu će se za pomoć obratiti žene koje će dobiti otkaz ostanu li trudne, ili netko poput onih vinkovačkih blagajnica što u dućanu u kojemu su zaposlene za trećinu plaće moraju kupiti robe kojoj je istekao rok trajanja? Tko će sirotinji obrisati suze, vratiti joj dostojanstvo i nadu da bi im i na ovom svijetu, još za života, jednom moglo biti bolje?
Dobro, ne kažem, ima još valjanih ljudi na ljevici. Evo, samo nekoliko sati nakon što je objavljeno da je umro Castro, u našem dijelu svijeta SDP je u drugome krugu napokon izabrao novog predsjednika. Oprezno i mudro, nakon dugog vaganja su odlučili da će ih iduće četiri godine voditi Davor Bernardić, politički birokrat čiji testisi pouzdano ne trebaju specijalne mudante, koji se predstavlja ljevičarem, premda nitko na zna zašto, a postao je poznat po tome da baš nikad baš ništa baš ni o čemu nije rekao.
Da sam član SDP-a, kao što srećom nisam, i da moram izabrati između Davora Bernardića i plemenite plijesni, ja bih, pod punom moralnom, materijalnom i kaznenom odgovornosti zaokružio plemenitu plijesan. Jabuke u šlafroku bile bi bolje od Davora Bernardića. Junetina s graškom, vadičep, sapun, pulover s V-izrezom, dvanaest flomastera, kilogram smeđeg šećera, snažno do olujno jugo, veterinarska stanica u Đakovu, Festival dalmatinskih klapa u Omišu, zabrana prometa za kamione s prikolicom na dionici Oštrovica - Kikovica, drugi korijen iz 274, čak i palatalizacija, glasovna promjena gdje se suglasnici k, g, h ispred e mijenjaju u č, ž, š, mnogo bi uspješnije vodili SDP od Davora Bernardića.
Bilo je to u subotu pravo da se zabrineš za stanje na političkoj ljevici. U jednome dijelu svijeta otišao je Fidel Castro, a u drugome je ostvarenje društvene jednakosti došlo u ruke Davora Bernardića. Gotovo biste požalili da smo se prije pedeset pet godina u Zaljevu svinja zaustavili na korak ispred nuklearne apokalipse.
lažešLARVA wrote:Nova masovna grobnica u Sloveniji kod Krškog, u blizini hrvatsko-slovenske granice.
U Krakovskoj šumi, sa tijelima između 4 i 6 hiljada hrvatskih cilivila.
Leševi ubijenih bacani su na hrpe i zalijevani vapnom, a lokalne seljake i mještane partizani su tjerali da ih dodatno zatrpavaju zemljom.
Ubijeni su u noći s 10. na 11. i sa 11. na 12. maj 1945.
http://youtu.be/IkZHuz7Az2Q?t=26m52s
Black swan wrote:samo mogu reći da na topiku nije pokazano nimalo senzibiliteta za vukovar
gdje je možda najjasnija situacija ko je napadač a ko žrtva barem ta 4-5 mjeseca
ako se za to svježe iz naših života ne pokazuje senzibilitet što se onda može očekivati za žrtve 41-45
neka biće nekih drugih datuma spremne su kokice samo vas promatram
tacnosaibaba wrote:Rade pacifizam i to je sve ok ... dok se govori istina..
Ako ne zna ko je koga napadao i ko je bio organizator napada u BiH i Hrvatskoj nek pita Čedu Jovanovića kad je vec Beogradu...
HOS-ovci ili obozavaoci lika i djela Norberta Hofera i Slobodarske partije??kakavdanakneiskustvu wrote:koji su to kreteni
Drvenija87 wrote:HOS-ovci ili obozavaoci lika i djela Norberta Hofera i Slobodarske partije??kakavdanakneiskustvu wrote:koji su to kreteni