Ukrajina
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#11101 Re: Ukrajina
Dax... Prije će se mačka prestati plašiti psa, nego što će rusofob prihvatiti činjenice. Uzalud pokušavaš, vjeruj mi. To su tame iracionalnog, tu nema lijeka.
A ti kako hoćeš.
A ti kako hoćeš.
- sluga_okupatora
- Posts: 674
- Joined: 01/08/2013 19:47
#11102 Re: Ukrajina
Jedno pitanje za pristalice pripajanja Krima RF-u;
Mogu li Tatari traziti jedan dio Krima i pripojiti ga Turskoj jer;
1. "vekovno pravo" - u jednom vremenskom periodu Krim je bio pod turcima
2. njihov postotak u stanovnistvu Krima jer vrlo slican postotku rusa u Ukrajini
3. ne svidja im se sadasnje rukovodstvo Krima i osjecaju se ugrozeno
Gorenavedeni razlozi su bili dovoljni rusima da odvoje Krim od Ukrajine, jesu li dovoljni i Tatarima?
Mogu li Tatari traziti jedan dio Krima i pripojiti ga Turskoj jer;
1. "vekovno pravo" - u jednom vremenskom periodu Krim je bio pod turcima
2. njihov postotak u stanovnistvu Krima jer vrlo slican postotku rusa u Ukrajini
3. ne svidja im se sadasnje rukovodstvo Krima i osjecaju se ugrozeno
Gorenavedeni razlozi su bili dovoljni rusima da odvoje Krim od Ukrajine, jesu li dovoljni i Tatarima?
- dječak sa šibicama
- Posts: 51127
- Joined: 29/06/2011 23:39
#11103 Re: Ukrajina
Havatar, samo se brukas izjavama.
Ako su svi Ukrajinci za Jatsenyuka i njegovu vladu, a samo Rusi protiv, kako je moguce da je Partija Regiona Janukovica najjaca stranka u Ukrajini? da te podsjetim, oni su ti "Rusi" o kojima govoris.
Matematicaru, hajde nam objasni kako to u Donjeck oblasti u kojoj zivi 57% Ukrajinaca i 38% Rusa, Partija Regiona + Komunisticka partija, osvoje vise od 80% glasova. Obje su "Ruske" stranke.
Harkovska oblast, 70% Ukrajinaca, 24% Rusa, Partija Regiona i Komunisti imaju preko 60% podrske naroda.
Odessa, Ukrajinaca 62%, Rusa 20%, Partija Regiona i Komunisti preko 60%.
Matematika te pobija, covjece Boziji.
Ako su svi Ukrajinci za Jatsenyuka i njegovu vladu, a samo Rusi protiv, kako je moguce da je Partija Regiona Janukovica najjaca stranka u Ukrajini? da te podsjetim, oni su ti "Rusi" o kojima govoris.
Matematicaru, hajde nam objasni kako to u Donjeck oblasti u kojoj zivi 57% Ukrajinaca i 38% Rusa, Partija Regiona + Komunisticka partija, osvoje vise od 80% glasova. Obje su "Ruske" stranke.
Harkovska oblast, 70% Ukrajinaca, 24% Rusa, Partija Regiona i Komunisti imaju preko 60% podrske naroda.
Odessa, Ukrajinaca 62%, Rusa 20%, Partija Regiona i Komunisti preko 60%.
Matematika te pobija, covjece Boziji.
- daxon
- Posts: 1590
- Joined: 13/12/2010 12:10
#11104 Re: Ukrajina
Ma znam, ne pišem to da bi njega razuvjerio, ili bilo koga sa predubjeđenjem i mržnjom, već zbog otvorenih ljudi koje interesuju činjenice, činjenice iz kojih se mogu izvući i neki zaključci.Challenger__ wrote:Dax... Prije će se mačka prestati plašiti psa, nego što će rusofob prihvatiti činjenice.
Vidiš kakve sve laži lik postavlja i to namjerno, svjestan da su to laži.
- Havatar
- Posts: 14696
- Joined: 20/06/2013 13:56
- Location: na hajr
#11105 Re: Ukrajina
Tako je bilo prije vojne agresije Rusije na Ukrajinu posto tad jos uvijek nisu bile izrazene etnicke razlike . Sad bi tesko osvojili i cetvrtinu od toga kad se zna da su za razbijanje zemlje zato i nece na izbore .dječak sa šibicama wrote:Havatar, samo se brukas izjavama.
Ako su svi Ukrajinci za Jatsenyuka i njegovu vladu, a samo Rusi protiv, kako je moguce da je Partija Regiona Janukovica najjaca stranka u Ukrajini? da te podsjetim, oni su ti "Rusi" o kojima govoris.
Matematicaru, hajde nam objasni kako to u Donjeck oblasti u kojoj zivi 57% Ukrajinaca i 38% Rusa, Partija Regiona + Komunisticka partija, osvoje vise od 80% glasova. Obje su "Ruske" stranke.
Harkovska oblast, 70% Ukrajinaca, 24% Rusa, Partija Regiona i Komunisti imaju preko 60% podrske naroda.
Odessa, Ukrajinaca 62%, Rusa 20%, Partija Regiona i Komunisti preko 60%.
Matematika te pobija, covjece Boziji.
- Fantassin
- Posts: 1912
- Joined: 04/01/2014 13:09
- Location: France
#11106 Re: Ukrajina
Ko jos nije shvatio dosta Ukrajinaca su pro-Ruski orjentisani...dječak sa šibicama wrote:Havatar, samo se brukas izjavama.
Ako su svi Ukrajinci za Jatsenyuka i njegovu vladu, a samo Rusi protiv, kako je moguce da je Partija Regiona Janukovica najjaca stranka u Ukrajini? da te podsjetim, oni su ti "Rusi" o kojima govoris.
Matematicaru, hajde nam objasni kako to u Donjeck oblasti u kojoj zivi 57% Ukrajinaca i 38% Rusa, Partija Regiona + Komunisticka partija, osvoje vise od 80% glasova. Obje su "Ruske" stranke.
Harkovska oblast, 70% Ukrajinaca, 24% Rusa, Partija Regiona i Komunisti imaju preko 60% podrske naroda.
Odessa, Ukrajinaca 62%, Rusa 20%, Partija Regiona i Komunisti preko 60%.
Matematika te pobija, covjece Boziji.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51127
- Joined: 29/06/2011 23:39
#11107 Re: Ukrajina
Ma glupo je sa njim raspravljati.
Lik ocito nikada nije cuo za Narandjastu revoluciju, kamoli sta vise o Ukrajini, samim tim nema pojma o istorijatu sukoba "istocne i zapadne" Ukrajine, ideoloskog najprije.
Nego radi drugih, jer neko ce nasjesti na te poluistine koje se iznose.
Podatak, aposlutni lider Donjecka, mecena iz sjene, milioner Tatar Rinat Ahmetov. Izrazito proruski orjentisan. Kao i cijeli istok i jugoistok, uostalom.
Lik ocito nikada nije cuo za Narandjastu revoluciju, kamoli sta vise o Ukrajini, samim tim nema pojma o istorijatu sukoba "istocne i zapadne" Ukrajine, ideoloskog najprije.
Nego radi drugih, jer neko ce nasjesti na te poluistine koje se iznose.
Podatak, aposlutni lider Donjecka, mecena iz sjene, milioner Tatar Rinat Ahmetov. Izrazito proruski orjentisan. Kao i cijeli istok i jugoistok, uostalom.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#11108 Re: Ukrajina
Sasvim logično, ako je riječ o jednodimenzionalnosti, odnosno ako je stav zasnovan na emociji, a isključuje kognitivnu i bihevioralnu komponentu.daxon wrote:Vidiš kakve sve laži lik postavlja i to namjerno, svjestan da su to laži.
Sasvim logična posljedica.
- Havatar
- Posts: 14696
- Joined: 20/06/2013 13:56
- Location: na hajr
#11109 Re: Ukrajina
Znam za narandzastu revoluciju ali to nema nikakve veze sa sadasnjom situacijom . Sto se tice podrske navijaci svih klubova u Ukrajini su proukrajinski orjentisani iako je prije ovih protesta bilo onih koji su imali brataske odnose sa navijacima klubova iz Rusije .. Prije manje od mjesec dana je u Donjecku bio derbi kluba Rinata Ahmetova Sahtjora sa Dinamom iz Kijeva i navijaci oba kluba su napravili koreografiju sa ukrajinskom zastavom preko cijelog stadiona a na toj utakmici je bilo vise ljudi nego na svim proruskim protestima. Navijaci Metalista (Harkov) i Cernomoreca(Odesa) su ucestvovali u tucama protiv proruskih aktivista iako je veliki broj pripadnika tih grupa Rusi itd. Tu se najbolje vidi ko koga podrzava.dječak sa šibicama wrote:Ma glupo je sa njim raspravljati.
Lik ocito nikada nije cuo za Narandjastu revoluciju, kamoli sta vise o Ukrajini, samim tim nema pojma o istorijatu sukoba "istocne i zapadne" Ukrajine, ideoloskog najprije.
Nego radi drugih, jer neko ce nasjesti na te poluistine koje se iznose.
Podatak, aposlutni lider Donjecka, mecena iz sjene, milioner Tatar Rinat Ahmetov. Izrazito proruski orjentisan. Kao i cijeli istok i jugoistok, uostalom.
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#11110 Re: Ukrajina
dječak sa šibicama wrote:Havatar, samo se brukas izjavama.
- Havatar
- Posts: 14696
- Joined: 20/06/2013 13:56
- Location: na hajr
#11111 Re: Ukrajina
Hoces da kazes da proruski aktivisti nisu kidnapovali pripadnike Crvenog krizaChallenger__ wrote:Sasvim logično, ako je riječ o jednodimenzionalnosti, odnosno ako je stav zasnovan na emociji, a isključuje kognitivnu i bihevioralnu komponentu.daxon wrote:Vidiš kakve sve laži lik postavlja i to namjerno, svjestan da su to laži.
Sasvim logična posljedica.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#11112 Re: Ukrajina
- Ama, kada nemaš pojma, a držiš se irelevantnih privatnih emocija, fobija, onda se lupeta na temi. A pojma nema da ovi neonacisti, citiram, zagovaraju Evropu "bijelih ljudi, evropu krsta, protiv muslimanskih i drugih imigranata". A muslimana u Ukrajini ima samo na njenom rusofonskom jugoistoku, od Odesse do Harkova - Mosques in Ukraine i jedna u Kijevu.dječak sa šibicama wrote:Podatak, aposlutni lider Donjecka, mecena iz sjene, milioner Tatar Rinat Ahmetov. Izrazito proruski orjentisan. Kao i cijeli istok i jugoistok, uostalom.

"Rinatova" džamija u Donjecku
A sav taj svijet je, manje-više bio stranački uvezan u Partiju regiona Viktora Janukoviča. Ovo je prije svega ideološki, a ne etnički sukob.
Last edited by Challenger__ on 10/05/2014 20:49, edited 2 times in total.
- Havatar
- Posts: 14696
- Joined: 20/06/2013 13:56
- Location: na hajr
#11113 Re: Ukrajina
Jesi to postala rusofilkaKatarinaKosaca wrote:
-
lajkujMe
- Posts: 12943
- Joined: 06/04/2011 17:44
- Location: Na svom mocnom racunaru
#11114 Re: Ukrajina
Po meni Ukrajinski narod je najgoru mogucu sudbinu koji jedan narod moze imati, a to je da su od vanjskih sila indoktrisani i izgubili su svoj identitet. Zbunjeni su i vise od pola ih ne zna sta su ili misle da su nesto drugo samo ne Ukrajinci.
To moji ljudi vam napravi dominacija drugog naroda, sada su se neki sto se kaze zadnji dzepovi naroda koji znaju sta su a to su Ukrajinci s svojom historijom, jezikom i identitetom pokusavaju suprotsaviti protiv tih struja. Ne samo protiv vanjskih nego i protiv unutrasnjih.
Ali po meni prekasno, postali su preovisni o jednoj zemlji to jeste Rusiji. Unistavanje tih struja je sada preskupo poceci od zivota Ukrajinaca do ekonomskih dijelova koji ce unistiti zemlju.
Sada su samo marioneta stranih sila, ne gotivim ovu novu vladu, po meni je slaba, neorganizovana i misli samo na svoj dzep.
Ne gotivim ni jednu drugu prijasnju vladu takodjer svi su bili losi za Ukrajinu a dobri za Rusiju ili svoj dzep.
To moji ljudi vam napravi dominacija drugog naroda, sada su se neki sto se kaze zadnji dzepovi naroda koji znaju sta su a to su Ukrajinci s svojom historijom, jezikom i identitetom pokusavaju suprotsaviti protiv tih struja. Ne samo protiv vanjskih nego i protiv unutrasnjih.
Ali po meni prekasno, postali su preovisni o jednoj zemlji to jeste Rusiji. Unistavanje tih struja je sada preskupo poceci od zivota Ukrajinaca do ekonomskih dijelova koji ce unistiti zemlju.
Sada su samo marioneta stranih sila, ne gotivim ovu novu vladu, po meni je slaba, neorganizovana i misli samo na svoj dzep.
Ne gotivim ni jednu drugu prijasnju vladu takodjer svi su bili losi za Ukrajinu a dobri za Rusiju ili svoj dzep.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#11115 Re: Ukrajina
Ama, boli me *urac da li su ikoga kidnapovali, ubili i šta uopšte rade. Nisam ja njihov zastupnik ni advokat. Ovdje je riječ o nečemu drugom, a to do tvoje pameti ne može da dopre. Što se mene tiče možeš krepati od straha.Havatar wrote:Hoces da kazes da proruski aktivisti nisu kidnapovali pripadnike Crvenog kriza
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#11116 Re: Ukrajina
Havatar
Imas li neki dokaz da navijaci iz Donjecka, Harkova i Odese podrzavaju aktuelnu vladu u Kievu?
Ne kazem da nisi u pravu, da se odmah razumijemo. Samo bih volio vidjeti konkretne dokaze.
Imas li neki dokaz da navijaci iz Donjecka, Harkova i Odese podrzavaju aktuelnu vladu u Kievu?
Ne kazem da nisi u pravu, da se odmah razumijemo. Samo bih volio vidjeti konkretne dokaze.
- ILVIIR
- Posts: 1347
- Joined: 23/01/2014 21:13
#11117 Re: Ukrajina
ovo je definitivno pocelo kao ideoloski sukob i postaje sve vise i vise etnicki sukob.Challenger__ wrote:...
A sav taj svijet je, manje-više bio stranački uvezan u Partiju regiona Viktora Janukoviča. Ovo je prije svega ideološki, a ne etnički sukob.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#11118 Re: Ukrajina
Ilvire.
- Ovo su, do puča, bile ideološke pozicje u Ukrajini (izbori 2012):

- Na ukrajinskom zapadu, Galiciji i na žalost u Kijevu (ali ne i u ostatku centralne Ukrajine) dominiraju neonacističke stranke koje su antisemitske, antiruske i antimuslimanske. Notorni rusofobi, islamofobi i judeofobi. Na njenom jugoistoku (i u dobrom dijelu centralne Ukrajine gdje su vlast dobili upravo Regioni i nezavisni poslanici, siva boja) vladala je ideologija koegzistencije sa tri najjače struje: Partija regiona, KP Ukrajine i nezavisni poslanici. Istina, kriminalu su skloni svi, ali ideologije su različite... Pučem je minirana labava ukrajinska ravnoteža, a neodgovorni potezi ukrajinske vlade (ukidanje ruskog jezika, nepromišljene oružane akcije i slično) su zemlju doveli na rub građanskog rata, u stanje haosa. Onaj ko u ovom haosu bude u stanju da privuče k sebi većinu građana Ukrajine, dobija ovaj sukob.
Tipujem da taj kapacitet nema Galicija čija - pučem nametnuta paradigma - danas dominira Ukrajinom.
- Ovo su, do puča, bile ideološke pozicje u Ukrajini (izbori 2012):

- Na ukrajinskom zapadu, Galiciji i na žalost u Kijevu (ali ne i u ostatku centralne Ukrajine) dominiraju neonacističke stranke koje su antisemitske, antiruske i antimuslimanske. Notorni rusofobi, islamofobi i judeofobi. Na njenom jugoistoku (i u dobrom dijelu centralne Ukrajine gdje su vlast dobili upravo Regioni i nezavisni poslanici, siva boja) vladala je ideologija koegzistencije sa tri najjače struje: Partija regiona, KP Ukrajine i nezavisni poslanici. Istina, kriminalu su skloni svi, ali ideologije su različite... Pučem je minirana labava ukrajinska ravnoteža, a neodgovorni potezi ukrajinske vlade (ukidanje ruskog jezika, nepromišljene oružane akcije i slično) su zemlju doveli na rub građanskog rata, u stanje haosa. Onaj ko u ovom haosu bude u stanju da privuče k sebi većinu građana Ukrajine, dobija ovaj sukob.
Tipujem da taj kapacitet nema Galicija čija - pučem nametnuta paradigma - danas dominira Ukrajinom.
-
Kaligula I
- Posts: 2239
- Joined: 04/03/2011 18:46
#11119 Re: Ukrajina
...pamti možda i imaš, ali poštenja ne, jer da imaš ne bi nikako stavio znak jednakosti između neonacizma na ulici i neonacizma u parlamentu, Vladi i ministarstvima....Havatar wrote:I jos nesto. Putinu i Rusima puna usta nacista i fasista,a sta je sa njihovima.
http://www.spiegel.de/politik/ausland/f ... 33216.html
http://www.welt.de/politik/ausland/arti ... remde.html
Ko o cemu, kurva o postenju!
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#11120 Re: Ukrajina
Dodatak za mapu u prethodnom komentaru:


-
Kaligula I
- Posts: 2239
- Joined: 04/03/2011 18:46
#11121 Re: Ukrajina
...prije svega daj dokaz da je navod netačan, a kao drugo ako si imalo dobronamjeran onda bi trebao uzeti u obzir fakat činjenicu da su 17% stanovnika Ukrajine Rusi, a ta se brojka penje na 40% kad se radi o istočnim krajevima...još kada se tome pridodaju oni dvonacionalni, a tih je jako mnogo, te etničkih Ukrajinaca, koji su proruske orjentacije, onda sve u svemu kijevskoj hunti se piše 'mrka kapa'...bez obzira da li ovi izglasali ili ne otcjepljenje...Havatar wrote:Netacno samo Rusi protestuju kada su proruski mitinzi i zato ih ni nema vise od nekoliko stotina i to se vidi i po imenima dok ukrajinsku vladu podrzavaju i Ukrajinci i Rusi i to se vidi i po tome sto je u vladi dosta onih koji se izjasnjavaju kao Rusi i onih koji su ruskog porijekla a izjasnjavaju se kao Ukrajinci.daxon wrote:Pa to ti i govore ljudi cijelo vrijeme, nisu se samo Rusi pobunili protiv pučističke i fašističke falange, u 90% tih ljudi su čisti Ukrajinci, Ukrajinci koji ne žele da ih manjina fašista iz Galicije i Kijeva handri, pa makar morali zemlju podijeliti po pola, ili zauzeti i sam Kijev i protjerati iz njega fašiste. Šta god da urade u pravu su, ko bi normalan živio u državi po mjeri svobode i desnog sektora.
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#11122 Re: Ukrajina
ne zezam...taman ti našem aleksu secira političko/diplomatsku aktivnost mlade bjrm, i upozori na faulove koje pravi makedonska diplomaCija, kad se javi onaj forumaš kO na tenderu, i ponudi mu savez sa turskom i velikom albanijom i budućom islamiziranom bugarskom (ili šta je već ostalo od nje), a sve u cilju zaštite od prolupale grčke i raspadnute srbije...vivaldi wrote:jel me zajebavas? ne skontah?radostan dan wrote: vivaldi, vivaldi...svaka ti je zlatna.
ustvari prebaciu ovo na temu o makedoniji
ps.
nemože se ući na temu o makedoniji, nešto blokira.
sumnjam na grke.
možda i bugari.
samo albanci nisu sigurno.
-
Kaligula I
- Posts: 2239
- Joined: 04/03/2011 18:46
#11123 Re: Ukrajina
sluga_okupatora wrote:Jedno pitanje za pristalice pripajanja Krima RF-u;
Mogu li Tatari traziti jedan dio Krima i pripojiti ga Turskoj jer;
1. "vekovno pravo" - u jednom vremenskom periodu Krim je bio pod turcima
2. njihov postotak u stanovnistvu Krima jer vrlo slican postotku rusa u Ukrajini
3. ne svidja im se sadasnje rukovodstvo Krima i osjecaju se ugrozeno
Gorenavedeni razlozi su bili dovoljni rusima da odvoje Krim od Ukrajine, jesu li dovoljni i Tatarima?
...mogu ako će Turci dati Kurdima pravo na otcjepljenje...jednakost za sve ili nikog...o principima se radi...
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#11124 Re: Ukrajina
ostO si bez pola nick name-a...pogodi koja polovina je u pitanju?Objektivni navijac wrote: 75-80 % hrvatskih partizana su Hrvati..
- Havatar
- Posts: 14696
- Joined: 20/06/2013 13:56
- Location: na hajr
#11125 Re: Ukrajina
Kikibombona wrote:Havatar
Imas li neki dokaz da navijaci iz Donjecka, Harkova i Odese podrzavaju aktuelnu vladu u Kievu?
Ne kazem da nisi u pravu, da se odmah razumijemo. Samo bih volio vidjeti konkretne dokaze.
http://www.ultras-tifo.net/photo-news/2 ... 42014.htmlDerby in Ukraine was not usual as always. Dynamo and Shakhtar ultras are not enemies for the period of war with Russia. So Dynamo have prepared show were 1/3 part of stadium was in Dynamo colours, 1/3 in colours of Shakhtar and the rest in colours of national flag. Also Kyiv fans were chanting "Donetsk" and away fans answered "Kyiv". The whole stadium was singing songs against Vladimir Putin and patriotic chants... This was impossible even a half year ago. 3 big pyroshows by Ultras Dynamo during the game...
http://www.ultras-tifo.net/photo-news/2 ... 42014.htmlUKRAINE: Dnipro and Metallist are big enemies in Ukraine. But now they are united and decided to make corteo together. Local pro-ukrainian citisens have joined to this corteo. So there were over 5000 people. Russians and separatists decided to attack the corteo with stones, bottles and other shit. But when they came, their number was smaller then number of people in corteo. So they were bitten, over 10 people were taken to hospital + 2 policemen were injured. Some cars of separatists also were damaged.
a vec su drugi postavljali snimke u kojim se sukobljavaju proruski demonstranti i navijaci iz Odese.
