Ukrajina

Post Reply
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#11076 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

brojno stanje partizana
1942 BiH 60 000, Hrvatska 48 000, Srbija 8000
1943 BiH 108 000, Hrvatska 122 000, Srbija 22 000
tek 1944 kad se je crvena armija približila Srbiji i kad je izvjesno da će Njemci izgubiti rat
Srbi iz Srbije masovije prelaze u partizane
možemo samo sumirati da je teška povijesna podvala kojom nas stalno bombardiraju o anifašističkoj
Srbiji
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#11077 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

Martinez_ wrote:
Znamo svi, ali teško ti je to prevaliti preko usta (usput tačan odgovor je Crnogorci)
Pa što ih razdvajaš kad govoriš u kontekstu nacija? Počelo je od toga kako po tebi ''Srbi prisvajaju sve jugoslovensko kao Rusi sovjetsko''. Dakle nisi napisao Srbijanci već Srbi.
crna Gora 1942 6000, 1943 10 000
znam da su poznati Crnogorci u partizanima ali brojke to ne pokazuju :D
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#11078 Re: Ukrajina

Post by Lincoln-Burrows »

Šta ste se uhvatili Makedonije?
Ne mogu pronaći zadnji post o Ukrajini.

Moderacijo pometi ovo....
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#11079 Re: Ukrajina

Post by Martinez_ »

tnnt wrote:
Martinez_ wrote:
Znamo svi, ali teško ti je to prevaliti preko usta (usput tačan odgovor je Crnogorci)
Pa što ih razdvajaš kad govoriš u kontekstu nacija? Počelo je od toga kako po tebi ''Srbi prisvajaju sve jugoslovensko kao Rusi sovjetsko''. Dakle nisi napisao Srbijanci već Srbi.
crna Gora 1942 6000, 1943 10 000
znam da su poznati Crnogorci u partizanima ali brojke to ne pokazuju :D
Šta ti brojiš, partizane na tlu CG? Dakle Crnogorac koji je prešao u BiH da ratuje je automatski Bosanac? Srbi iz Hrvatske su Hrvati?

Sava Kovačević koji je poginuo na Sutjesci i Koča Popović koji je komandovao probojem su Bosanci?



Aj ne lupaj i vrati se na temu i okani se glupih poređenja
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#11080 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

Martinez_ wrote:
Šta ti brojiš, partizane na tlu CG? Dakle Crnogorac koji je prešao u BiH da ratuje je automatski Bosanac? Srbi iz Hrvatske su Hrvati?
ne to su brojke partizana iz republika a ne gdje se nalaze
pa nisam rekao da su Srbi iz Hrvatske Hrvati, nego da su iz Hrvatske
vidiš li igdje da ja tvrdim da su parizani iz Hrvatske svi Hrvati?
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#11081 Re: Ukrajina

Post by Martinez_ »

tnnt wrote:
Martinez_ wrote:
Šta ti brojiš, partizane na tlu CG? Dakle Crnogorac koji je prešao u BiH da ratuje je automatski Bosanac? Srbi iz Hrvatske su Hrvati?
ne to su brojke partizana iz republika a ne gdje se nalaze
pa nisam rekao da su Srbi iz Hrvatske Hrvati, nego da su iz Hrvatske
vidiš li igdje da ja tvrdim da su parizani iz Hrvatske svi Hrvati?
Ja vidim da si napisao da Srbi prisvajaju sve jugoslovensko, a to Srbi valjda su i Srbi iz BL kao i oni iz BG. A onda si se u hodu prešaltao na Srbijance, da zasluge prekodrinskih Srba u pobedi nad fašizmom pripiišeš nekom drugom
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#11082 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

Martinez_ wrote: Ja vidim da si napisao da Srbi prisvajaju sve jugoslovensko, a to Srbi valjda su i Srbi iz BL kao i oni iz BG. A onda si se u hodu prešaltao na Srbijance, da zasluge prekodrinskih Srba u pobedi nad fašizmom pripiišeš nekom drugom
time se najviše diće i uzdižu Srbi iz Srbije, dok ovi iz Banjaluke, mada su bili najviše zastupljeni u partizanima,
radije gledaju u fašista Dražu dok dobrim dijelom odbacuju svoje partizansko nasljeđe , tako da nisam ništa krivo napisao
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#11083 Re: Ukrajina

Post by vivaldi »

radostan dan wrote: vivaldi, vivaldi...svaka ti je zlatna.
jel me zajebavas? ne skontah?

ustvari prebaciu ovo na temu o makedoniji
User avatar
ILVIIR
Posts: 1347
Joined: 23/01/2014 21:13

#11084 Re: Ukrajina

Post by ILVIIR »

tnnt wrote:brojno stanje partizana
1942 BiH 60 000, Hrvatska 48 000, Srbija 8000
1943 BiH 108 000, Hrvatska 122 000, Srbija 22 000
tek 1944 kad se je crvena armija približila Srbiji i kad je izvjesno da će Njemci izgubiti rat
Srbi iz Srbije masovije prelaze u partizane
možemo samo sumirati da je teška povijesna podvala kojom nas stalno bombardiraju o anifašističkoj
Srbiji

auuuuuuuuu.. in your face :D :D :D

ako su ove brojke tacne (prvi put citam ovo) onda onda me zaista interesuje odgovor.
stvarnp se mozemo ponositi na nase narode u bih!!!

a srbija..........hmm.......
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#11085 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

Lincoln-Burrows wrote: Ne mogu pronaći zadnji post o Ukrajini.

Moderacijo pometi ovo....
Vala baš...
Kaligula I
Posts: 2239
Joined: 04/03/2011 18:46

#11086 Re: Ukrajina

Post by Kaligula I »

...eh, evo nešto i o Ukrajini, koja je na svu sreću ogromnom većinom antifašistička...

https://www.youtube.com/watch?v=SMabhxQw4a4
Kaligula I
Posts: 2239
Joined: 04/03/2011 18:46

#11087 Re: Ukrajina

Post by Kaligula I »

...evo još malo, da razbijemo maglu u nekim zamaglenjim glavama, ako već ne možemo 'po Mostaru' kako kaže pjesma...

...na pitanje jedne njemačke privtne tv: 'Da li se slažete sa Putinovim stavom?'...odgovor je :o
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#11088 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

- evo i Harkov, proslava Dana pobjede (skandiralo se Berkutu):



- istina, Galicija gura svoju tradiciju:

Image

14th Waffen Grenadier Division of the SS - LINK



_____
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#11089 Re: Ukrajina

Post by Havatar »

Razuzdane horde ruskih terorista, koje u Marijupolju bijesni zbog nemoci pljackaju juvelirnice, isto rade i po Donjecku i Lugansku, a u slobodno vrijeme kidnapuju uposlenike Crvenog kriza, prebijaju, prijete i ubijaju sve koji dizu glas protiv njihovog kriminalnog djelovanja.

Upravo zato Slavjancani masovno napustaju grad, jer vise ne mogu da gledaju putinovski placenicki basibozluk koji pod dejstvom psihoaktivnih supstanci u centru grada, koji cvrsto kontrolise, na dan pobjede nad nacizmom, puca u grudi 12-ogodisnjem djecaku.

http://www.svoboda.org/media/video/25380165.html
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#11090 Re: Ukrajina

Post by Havatar »

I jos nesto. Putinu i Rusima puna usta nacista i fasista,a sta je sa njihovima.

http://www.spiegel.de/politik/ausland/f ... 33216.html

http://www.welt.de/politik/ausland/arti ... remde.html

Ko o cemu, kurva o postenju!
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51132
Joined: 29/06/2011 23:39

#11091 Re: Ukrajina

Post by dječak sa šibicama »

Ramzan ispunio obecanje.

Vostok/Ceceni na ulicama Donjecka.



Ovo su momci koji su razbucali Gruzijce.



Divi Hamze, ko iz horor filma.
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#11092 Re: Ukrajina

Post by daxon »

:lol: :lol: :lol:
koji poremećaj, ubistvo djeteta, koje su počinili pučisti iz Kijeva želi pripisati građanima Slavjanska :roll:
Pogledaš li se ikada u ogledalo?
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#11093 Re: Ukrajina

Post by Havatar »

Nenaoruzani uniformisani civili ljubitelji ruske kulture i fenovi kulta vladimira Putina napali u Donjecku dirigenta kapele iz parade koji je dirigovao ukrajinsku himnu.
Naravno , policija ih nije uhapsila zbog toga. Koja je onda svrha te milicije? Kako je to u ostalim drzavama? Ako milicija nije u stanju da osigura red i mir i garantuje bezbjednost gradjana jel se onda neko drugi treba o tome da pobrine ili da sve prepusti anarhiji?
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#11094 Re: Ukrajina

Post by daxon »

Pogledaj lažove, ima li iko od ovih ljudi koje tvoji fašisti ubijaju ko pse po ulici, ima li iko od njih oružje?

https://www.youtube.com/watch?v=IfdrJrgprv8#t=14

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IfdrJrgprv8#t=14[/youtube]
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#11095 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

Havatar wrote:I jos nesto. Putinu i Rusima puna usta nacista i fasista,a sta je sa njihovima.
Ko o cemu, kurva o postenju!
Da imaš pameti, makar 1 % koliko imaš rusofobije, shvatio bi jednostavnu činjenicu: Neonacista je s kraja na kraj svijeta, a na vlasti su samo u Kijevu.

Ko o čemu rusofob o svome smješnom strahu.
Objektivni navijac
Posts: 1907
Joined: 07/06/2013 17:34

#11096 Re: Ukrajina

Post by Objektivni navijac »

tnnt wrote:
Martinez_ wrote:
Šta ti brojiš, partizane na tlu CG? Dakle Crnogorac koji je prešao u BiH da ratuje je automatski Bosanac? Srbi iz Hrvatske su Hrvati?
ne to su brojke partizana iz republika a ne gdje se nalaze
pa nisam rekao da su Srbi iz Hrvatske Hrvati, nego da su iz Hrvatske
vidiš li igdje da ja tvrdim da su parizani iz Hrvatske svi Hrvati?
75-80 % hrvatskih partizana su Hrvati. Kome se da pogledati ilegalni pokret i akcije istoga u Zagrebu i Beogradu,razlika je ogromna,naravno u korist Zagrebcana :D Antifasizam ,radnicki pokret,komunisticka partija,jugoslovenska ideja su uvijek bili najjaci u Sloveniji i Hrvatskoj,zemljama koje su kao visestoljetni dio AU bile industrijski razvijenije,pa automatski i drustveno razvijenije,dok je Srbija bila vise seljacka zemlja ,koja je izrodila autenticni seoski pokret-Chetnike. U BiH je specificno,Bosanski Srbi su prvenstveno ustali protiv NDH a ostalo onako usput. Mada u Bosanskoj Krajini ni danas nije Draza toliko popularan,kao u Istocnoj Bosni,drugi ljudi,drugi mentalitet.
Rusija,koja nije ni socijalisticka a kamoli komunisticka,u stvari nije uopste ljevicarska zemlja,pokusava zloupotrebiti ljevicarsku i antifasisticku ideju za svoje etnonacionalne ciljeve. No,kada se se vidi,ko su im protivnici,onda Rusi ispadaju zlatni.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#11097 Re: Ukrajina

Post by Havatar »

Image

Ova mapa napravljena je na osnovu rezultata popisa iz 2001 i pokazuje procente onih koji se izjasnjavaju kao Ukrajinci. Kao sto se vidi , bez etnickog ciscenja nije moguce napraviti kompaktnu teritoriju sa ruskom vecinom u istocnom dijelu zemlje.
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#11098 Re: Ukrajina

Post by daxon »

Pa to ti i govore ljudi cijelo vrijeme, nisu se samo Rusi pobunili protiv pučističke i fašističke falange, u 90% tih ljudi su čisti Ukrajinci, Ukrajinci koji ne žele da ih manjina fašista iz Galicije i Kijeva handri, pa makar morali zemlju podijeliti po pola, ili zauzeti i sam Kijev i protjerati iz njega fašiste. Šta god da urade u pravu su, ko bi normalan živio u državi po mjeri svobode i desnog sektora.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#11099 Re: Ukrajina

Post by Havatar »

daxon wrote:Pa to ti i govore ljudi cijelo vrijeme, nisu se samo Rusi pobunili protiv pučističke i fašističke falange, u 90% tih ljudi su čisti Ukrajinci, Ukrajinci koji ne žele da ih manjina fašista iz Galicije i Kijeva handri, pa makar morali zemlju podijeliti po pola, ili zauzeti i sam Kijev i protjerati iz njega fašiste. Šta god da urade u pravu su, ko bi normalan živio u državi po mjeri svobode i desnog sektora.
Netacno samo Rusi protestuju kada su proruski mitinzi i zato ih ni nema vise od nekoliko stotina i to se vidi i po imenima dok ukrajinsku vladu podrzavaju i Ukrajinci i Rusi i to se vidi i po tome sto je u vladi dosta onih koji se izjasnjavaju kao Rusi i onih koji su ruskog porijekla a izjasnjavaju se kao Ukrajinci.
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#11100 Re: Ukrajina

Post by daxon »

Kažeš netačno, pa što su radili puč, što nisu čekali izbore, ili ispoštovali prvi dogovor ako su sigurni da je narod uz njih, a uostalom, manjina ne može ništa, vidjet ćemo šta će narodni plebiscit reći.
Post Reply