Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#11051 Re: Dolazi zima - zimske gume
platio je roDŽak i rucak 
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#11053 Re: Dolazi zima - zimske gume
Tako je komsija. Samo najbolje!Better Man wrote: Continental TS 860 195/65/15. Ljetne su Michelin Primacy 4 205/55/16.
- Radio Sarajevo
- Posts: 2404
- Joined: 19/06/2014 12:48
#11054 Re: Dolazi zima - zimske gume
Iskreno nemam pojma šta je predviđeno za Pežo 208. Viđam ih svaki dan sa gumama 15, 16 i 17, raznih felgi i vrsta guma.condy wrote:Gume su jako dobre, ako je za tvoje vozilo fabricki predvidjena ta dimenzija, zbog indeksa nosivosti od 88. Gume te dimenzije obicno imaju taj indeks nosivosti.Radio Sarajevo wrote:Upravo sam naručio zimske gume Dunlop WINTER RESPONSE 2 88T DU195/60T15SPWR2 i OXXO Oberon4 Black (15" ALUMINUM) felge.
Sve skupa, zajedno s ugradnjom i popustom jer sam član autokluba, je koštalo € 784,44.
Da sam uzeo samo gume i stavio na postojeće felge broj 17, izašlo bi me opet preko 600 eura. Nadam se barem četiri sezone da će izdržati.
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#11055 Re: Dolazi zima - zimske gume
Uredu je za Pezo 208. Kupio si dobre gume.Radio Sarajevo wrote:Iskreno nemam pojma šta je predviđeno za Pežo 208. Viđam ih svaki dan sa gumama 15, 16 i 17, raznih felgi i vrsta guma.condy wrote:Gume su jako dobre, ako je za tvoje vozilo fabricki predvidjena ta dimenzija, zbog indeksa nosivosti od 88. Gume te dimenzije obicno imaju taj indeks nosivosti.Radio Sarajevo wrote:Upravo sam naručio zimske gume Dunlop WINTER RESPONSE 2 88T DU195/60T15SPWR2 i OXXO Oberon4 Black (15" ALUMINUM) felge.
Sve skupa, zajedno s ugradnjom i popustom jer sam član autokluba, je koštalo € 784,44.
Da sam uzeo samo gume i stavio na postojeće felge broj 17, izašlo bi me opet preko 600 eura. Nadam se barem četiri sezone da će izdržati.
- Better Man
- Posts: 18741
- Joined: 01/10/2006 20:10
#11056 Re: Dolazi zima - zimske gume
Naravno da jesam.condy wrote:Jeli platio roDZaku....bitanga_sa_otesa wrote:bravo savjesni graDŽanineBetter Man wrote:Zimske stavljene danas. S posla pravo kod rođaka ostavio auto i kući na ručak. Poslije ručka pokupio auto i to je to.
- Koshpa
- Posts: 4931
- Joined: 20/05/2007 19:59
- Location: Sarajevo
#11057 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kakve su ovo Syron Njemacke gume ?
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#11058 Re: Dolazi zima - zimske gume
Koshpa wrote:Kakve su ovo Syron Njemacke gume ?
Kineske, prodaju se u penny plus centrima.
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#11059 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne treba hvala... ne pouzdajem se u fotografije ....condy wrote:Mogu ti uslikati svoju saru sa guma koje sam zamijenio jer su dotrajale pa da vidis da je tvoja sara tanja....Travnički Noćni Šetač wrote:Sportiva se meni dobro pokazala... to je najvaznije ... vec sam dvije zime na njoj ovo ce biti treca.... nikad problema... a vozi se stalno....
...
Proslo auto je bilo na Continentalu... vrhunske gume nema price...
- Radio Sarajevo
- Posts: 2404
- Joined: 19/06/2014 12:48
#11060 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kad su gume u pitanju, nekako ne volim izmišljati toplu vodu. Odem na sajt njemačkog autokluba, pogledam ocjene, i odlučim.condy wrote: Uredu je za Pezo 208. Kupio si dobre gume.
Recimo, vidio sam da Pirelli ove sezone ima dobre gume koje su dosta jeftinije (15ka je "samo" 55 eura bila), ali su ih izgleda svi u Holandiji pokupovali, i nisam uspio da ih nađem nigdje blizu moje kuće.
A kako znaš šta je dobro za koje auto?
- Koshpa
- Posts: 4931
- Joined: 20/05/2007 19:59
- Location: Sarajevo
#11061 Re: Dolazi zima - zimske gume
konektovan wrote:Koshpa wrote:Kakve su ovo Syron Njemacke gume ?
Kineske, prodaju se u penny plus centrima.
e cuj kineske
-
noviclan
- Posts: 15028
- Joined: 31/10/2013 06:48
#11062 Re: Dolazi zima - zimske gume
A dovro nemacke ali se proizvode u prc
-
noviclan
- Posts: 15028
- Joined: 31/10/2013 06:48
#11063 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma ne mozes nigdje bez veze rucao i gotove gume obicni gradjanin bi cekao i dva i tri satabitanga_sa_otesa wrote:platio je roDŽak i rucak
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#11064 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sa 225/55 na 225/50... ali sam odustao. prodat cu ih i zeti druge.amar1994 wrote:Sta nije dozvoljeno,sve je dozvoljeno ako je kako treba uradjeno.
Moje odstupaju 0.4%(sa 205/50/17 na 225/45/17),uradjen je i atest,imam papir sve crno na bijelo
Boli me briga za tuv i njihove zakone..
sa koje na koju bi prelazio ?lavic wrote:Samo da provjerim da li se dobro sjecam... razlika u precniku guma do + - 3% je OK i dozvoljena?
Hvala
- Better Man
- Posts: 18741
- Joined: 01/10/2006 20:10
#11065 Re: Dolazi zima - zimske gume
Obzirom da imam dva zasebna seta, samo je trebalo provjeriti balans i napuhanost guma i za sekundu se postave. A nisam bio odmah na redu, jer je imao 3 auta prije mene. Tako da sam imao dovoljno vremena da odem kući da se presvučem ručam, smjestim stvari i prošetam po auto.noviclan wrote:Ma ne mozes nigdje bez veze rucao i gotove gume obicni gradjanin bi cekao i dva i tri satabitanga_sa_otesa wrote:platio je roDŽak i rucak
-
Gray
- Posts: 4038
- Joined: 14/06/2005 02:47
#11066 Re: Dolazi zima - zimske gume
NediM17 wrote:Tako je komsija. Samo najbolje!Better Man wrote: Continental TS 860 195/65/15. Ljetne su Michelin Primacy 4 205/55/16.
Kod mene su Michelin Primacy 4 205/55 16 i Goodyear Ultragrip 9 205/55 16
Na kraju sam uzeo Goodyear umjesto Continental jer su Goodyear bile malo jeftinije, a po ADAC-ovom testu su iste ili čak malo bolje po voznim svojstvima (npr na suhom), a gube bodove na buku i na potrošnju goriva što mi je manje bitno.
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#11067 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ta Dunlopova guma prodaje se u manjim dimenzijama, i ima manji indeks nosivosti, tako da je namjenjana za manja vozila tipa Pug 208, VW Polo ili neka kompakt vozila Pug 308, Golf VII, koja može nositi taj indeks težine i na koja se može montirati zbog veličine prednjih diskova i klješti. Dok Dunlop winter sport 5 je guma od Dunlopa za automobile kojima je potrebna veća nosivost i dimenzija. Npr. za moje vozilo traži se indeks nosivosti preko 95, i min. dimenzija 225/55 r16. Na auto ne mogu se montirati 15-ke, tako da tvoje guma zbog dimenzija i indeksa nosivosti ne može ići, ali može ovaj drugi Dunlop.Radio Sarajevo wrote:A kako znaš šta je dobro za koje auto?condy wrote: Uredu je za Pezo 208. Kupio si dobre gume.
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#11068 Re: Dolazi zima - zimske gume
Upravo sam se vratio sa provjere dubine šare da otklonim nedoumice koje su se pojavile prikazom fotografije jer ponekad treba uvažiti primjedbe kolega forumaša bez obzira što sam vidio da prikaz fotografije i ono što se vidi okom nije skroz identično... digitalni mjerač na svim mjernim mjestima ( sredina , jedan i drugi kraj ) na svakoj gumi je pokazao raspon od 6 do 6,5 mm dubine šare... što znači da treća sezona može da se završi a onda kao i obično što radim nakon treće sezone ide novi set...
-
milojicabrzi
- Posts: 2637
- Joined: 18/11/2009 12:43
#11069 Re: Dolazi zima - zimske gume
Prije nekoliko dana, kupljene i stavljene Dunlop Winter Response 2, u dimenziji 185 65 15.
Izgledaju dosta dobro, fino se drže, cijena bila oko 102 KM po komadu, držim da je to solidno za ovu klasu gume.
Bila je u opciji i Fulda, za oko 86 KM, ali je zbog male razlike u cijeni, ipak odluka pala na Dunlop
Izgledaju dosta dobro, fino se drže, cijena bila oko 102 KM po komadu, držim da je to solidno za ovu klasu gume.
Bila je u opciji i Fulda, za oko 86 KM, ali je zbog male razlike u cijeni, ipak odluka pala na Dunlop
- Filter
- Posts: 8675
- Joined: 31/12/2010 11:42
- Location: cirkus
#11070 Re: Dolazi zima - zimske gume
unitrade?milojicabrzi wrote:Prije nekoliko dana, kupljene i stavljene Dunlop Winter Response 2, u dimenziji 185 65 15.
Izgledaju dosta dobro, fino se drže, cijena bila oko 102 KM po komadu, držim da je to solidno za ovu klasu gume.
Bila je u opciji i Fulda, za oko 86 KM, ali je zbog male razlike u cijeni, ipak odluka pala na Dunlop
ja sam bio u dilemi izmedju dunlopa i GY, ista cijena ali je dunlop bio proslogodisnji, tako da je odluka pala na GY iz 2018... koji mi je sad najvjerovatnije visak
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83504
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#11071 Re: Dolazi zima - zimske gume
Super si se organizovao i iskoristio dan.Better Man wrote:Obzirom da imam dva zasebna seta, samo je trebalo provjeriti balans i napuhanost guma i za sekundu se postave. A nisam bio odmah na redu, jer je imao 3 auta prije mene. Tako da sam imao dovoljno vremena da odem kući da se presvučem ručam, smjestim stvari i prošetam po auto.noviclan wrote:Ma ne mozes nigdje bez veze rucao i gotove gume obicni gradjanin bi cekao i dva i tri satabitanga_sa_otesa wrote:platio je roDŽak i rucak
- Better Man
- Posts: 18741
- Joined: 01/10/2006 20:10
#11072 Re: Dolazi zima - zimske gume
Da. A dobra stvar što mi je blizu kuće, nekih stotinjak metara udaljen.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83504
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#11073 Re: Dolazi zima - zimske gume
Idealno zaista.Better Man wrote:Da. A dobra stvar što mi je blizu kuće, nekih stotinjak metara udaljen.
-
vauvau
- Posts: 1375
- Joined: 05/06/2014 09:03
#11074 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja sam htio kupit kuću kraj vulkanizera, da mogu mijenjati brzo gume i točkove, ali opet kontam buka velika i gužva i kupim 850 metara dalje. Opet nije daleko. Nije mi rođak ali znamo se onako.Better Man wrote:Da. A dobra stvar što mi je blizu kuće, nekih stotinjak metara udaljen.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#11075 Re: Dolazi zima - zimske gume
sto se ismija
