Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#11051 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Dadoooo wrote:Zadnja 2 amortizera su mi propisala ulje i hocu da ih mjenjam.. Naravno i prednja dva nisu Bog zna sta pa sam planirao da kupim sva 4 nova.. Imam sljedece ponude

Kayaba - 500km prednji i zadnji
Optimal - 220km zadnji par
Monroe - 260km zadnji par
AL-KO - 432km prednji i zadnji
Ashika - 250km prednji

Koji su po vama najbolji ? Da se razumijemo, ne trazim sportske nego one koji ce biti udobni tj hocu da mi auto u voznji bude udobnije nego sada, da ne osjetim svaku rupicu.. Sta je obavezno da kupim uz nove amortizere ?

U pitanju je Alfa 147.
Sa ovim sto si napisao samo proizvodjaca amortizera nisi nista rekao. Npr ako ides na osnovni tj jeftini model Monroe amortizera, to ce biti bacanje para jer ne vrijede qrcu. Ako se bas mora odabrati po proizvodjacu, ja bih isao na KYB.
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#11052 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by walk_M-A-N »

Ako neko može uputiti.
Kad dam gas pri ubrzanju, možda 3 hiljade obrtaja, čujem šum iz motora, kao da šušti zrak, tamo gdje su crijeva turbine.
Išao majstoru, ne čuje se kada dam gas u mjestu, nije imao kad gledati dalje.
Imao sam zimus problem sa nekim malim vakuum crijevom od desetak cm, bilo puklo, zamijenio sa običnim. Slično šuštanje bilo. Ono izgleda u redu. Jedino da ne pušta na krajevima tj. ulazima, ne znam.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#11053 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ado-šampion »

bitanga_sa_otesa wrote:
ado-šampion wrote:Ja sam isto imao problema s Japancem, obrtaji u leru premali, cistio usisnu granu sam, cistio usisnu granu majstor, nove svijecice, novi filter goriva, novi filter zraka, nikad nisam rijesio. Majstori ili nece ili ne znaju. Obisao ih masu. Sve sto znaju reci je naspi aditiv pa vidi. E jebo te aditiv. Jedino mi ostalo da odradim ciscenje dizni, ali gdje to uraditi niko mi nije znao reci a pitao sam i ovdje. I ovdje isto ljudi znaju biti pakasi, pa kad se svadjat uvijek ima masa za svadju, a kad je pomoci covjeku svi sute.

Uglavnom, 100 k km s bosanskim gorivom je vjerovatno satralo dizne.
znaju, isto ko sto si i ti naprdjivac i pakas ovdje vec 10 godina.eto popravi sad postom nekim pametujucim od kilometar poyyy :lol: :lol:
Zao mi je ako si se pronasao, ali nisam uopste tebe nit bilo koga konkretnog imao na umu kad sam ovo pisao.

Tu spiku ostavi za svoje jarane kod kojih ta spika prolazi, ja nit sam hamal nit sam sofer.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#11054 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

Walk MAN

ne znam jel to u pitanju al mozda moze pomoci. mom drugu su nedavno bili isti takvi simptomi na turanu. ispostavilo se da je puklo neko crijevo interkulera. pa pogledaj za svaki slucaj
User avatar
Dadulino
Posts: 133
Joined: 26/05/2015 20:38

#11055 Abgas werkstatt

Post by Dadulino »

Vec 2mj vozim golfa 5 2006g. Pd motor,promjenio sam pumpu goriva i uradio reparaturu dizni i na bordu mi se javlja greska abgas werkstat..dijagnostika kaze EGR ventil..promjenim ga opet greska..promjenim neki relej..opet greska..kaze majstor turbina ne puni dovoljno zraka...nastelamo i to..kad opet greska.Nema razlike u vuci,nema dimova nikakvih..jel neko slucajno imao ovaj error? Hvala unaprijed
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#11056 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ado-šampion wrote:
Tu spiku ostavi za svoje jarane kod kojih ta spika prolazi, ja nit sam hamal nit sam sofer.
nemam ja jarane,ta spika je samo za takve demagoge poput tebe :kiss:
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#11057 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by walk_M-A-N »

Ned071 wrote:Walk MAN
ne znam jel to u pitanju al mozda moze pomoci. mom drugu su nedavno bili isti takvi simptomi na turanu. ispostavilo se da je puklo neko crijevo interkulera. pa pogledaj za svaki slucaj
Hvala. Ali kako pogledati ako se čuje samo u vožnji? Skinuti pa kao gledati izbliza? Ne znam može li se tako uočiti.
Livorno
Posts: 89
Joined: 31/07/2017 14:20

#11058 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Livorno »

walk_M-A-N wrote:
Ned071 wrote:Walk MAN
ne znam jel to u pitanju al mozda moze pomoci. mom drugu su nedavno bili isti takvi simptomi na turanu. ispostavilo se da je puklo neko crijevo interkulera. pa pogledaj za svaki slucaj
Hvala. Ali kako pogledati ako se čuje samo u vožnji? Skinuti pa kao gledati izbliza? Ne znam može li se tako uočiti.
Moze biti da je puklo crijevo od usisnog sistema. Kupi sprej za kočnice i prakaj po crijevima, ako vuče falšluft primjetit ces odmah na obrtajima.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#11059 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

Moze... Ako je to u pitanju, majstor ce skontati sta je... Sa srecom
User avatar
mayab
Posts: 30852
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#11060 Re: Abgas werkstatt

Post by mayab »

Jel resetovao grešku ?
User avatar
Dadulino
Posts: 133
Joined: 26/05/2015 20:38

#11061 Re: Abgas werkstatt

Post by Dadulino »

mayab wrote:Jel resetovao grešku ?
Resetovao i ona je se ponovo javila,evo baš na dijagnostici učitava grešku P0501,a to je relej pumpe goriva (kratki spoj na masi) i to je jedina greška na dijagnostici.Naručio sam već novi relej pa vjerovatno poslije zamjene greške neće biti
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#11062 Re: Abgas werkstatt

Post by liaar »

Dadulino wrote:
mayab wrote:Jel resetovao grešku ?
Resetovao i ona je se ponovo javila,evo baš na dijagnostici učitava grešku P0501,a to je relej pumpe goriva (kratki spoj na masi) i to je jedina greška na dijagnostici.Naručio sam već novi relej pa vjerovatno poslije zamjene greške neće biti

Provjeri senzor pritiska izduvnih gasova, kako se već tačno zove
dgL_
Posts: 3176
Joined: 25/09/2014 22:39

#11063 Re: Abgas werkstatt

Post by dgL_ »

Dadulino wrote:Vec 2mj vozim golfa 5 2006g. Pd motor,promjenio sam pumpu goriva i uradio reparaturu dizni i na bordu mi se javlja greska abgas werkstat..dijagnostika kaze EGR ventil..promjenim ga opet greska..promjenim neki relej..opet greska..kaze majstor turbina ne puni dovoljno zraka...nastelamo i to..kad opet greska.Nema razlike u vuci,nema dimova nikakvih..jel neko slucajno imao ovaj error? Hvala unaprijed
Na passatu 5+ isti klinac bio... Check engine i ta poruka... Navodno membrana na egru izgorila sta li zamjenjen egr, tri dana bilo ok i opet isto... Auto radilo ko sat, nikakvih smrtnji nicega... Malo ga procepis on ugasi lampicu, oprt malo ga zagusis ponovo upali i abgas werstatt ili kako vec... Prodano auto tako... Nikad se nije skontalo sta je problem...
missko
Posts: 11455
Joined: 22/02/2008 13:22

#11064 Re: Abgas werkstatt

Post by missko »

Vidi Lambdasondu
de.m.wikipedia.org/wiki/Lambdasonde
paradjik
Posts: 91
Joined: 22/12/2010 23:58

#11065 Re: Abgas werkstatt

Post by paradjik »

dgL_ wrote:
Dadulino wrote:Vec 2mj vozim golfa 5 2006g. Pd motor,promjenio sam pumpu goriva i uradio reparaturu dizni i na bordu mi se javlja greska abgas werkstat..dijagnostika kaze EGR ventil..promjenim ga opet greska..promjenim neki relej..opet greska..kaze majstor turbina ne puni dovoljno zraka...nastelamo i to..kad opet greska.Nema razlike u vuci,nema dimova nikakvih..jel neko slucajno imao ovaj error? Hvala unaprijed
Na passatu 5+ isti klinac bio... Check engine i ta poruka... Navodno membrana na egru izgorila sta li zamjenjen egr, tri dana bilo ok i opet isto... Auto radilo ko sat, nikakvih smrtnji nicega... Malo ga procepis on ugasi lampicu, oprt malo ga zagusis ponovo upali i abgas werstatt ili kako vec... Prodano auto tako... Nikad se nije skontalo sta je problem...
na passatu se znalo desiti da plasticni poklopac motora usljed vibracija probije ovo malo crijevo (na slici zaokurzeno desno), pa povremeno da se pali lampica...da li sto uzme zraka il iz nekih drugih razloga, ne znam

Image
User avatar
Dadulino
Posts: 133
Joined: 26/05/2015 20:38

#11066 Re: Abgas werkstatt

Post by Dadulino »

Evo vidjecu sta ce se desiti kada ovaj relej promjenim,al fakat prelistao sam 4 5 foruma i nikome nije isti kvar,mislim da ova vw auta nisu ok ako im ne radi ova lampica
Desilo mi je se jednom da mi auto ode u safe mode,al jednom samo..
dgL_
Posts: 3176
Joined: 25/09/2014 22:39

#11067 Re: Abgas werkstatt

Post by dgL_ »

paradjik wrote:
dgL_ wrote:
Dadulino wrote:Vec 2mj vozim golfa 5 2006g. Pd motor,promjenio sam pumpu goriva i uradio reparaturu dizni i na bordu mi se javlja greska abgas werkstat..dijagnostika kaze EGR ventil..promjenim ga opet greska..promjenim neki relej..opet greska..kaze majstor turbina ne puni dovoljno zraka...nastelamo i to..kad opet greska.Nema razlike u vuci,nema dimova nikakvih..jel neko slucajno imao ovaj error? Hvala unaprijed
Na passatu 5+ isti klinac bio... Check engine i ta poruka... Navodno membrana na egru izgorila sta li zamjenjen egr, tri dana bilo ok i opet isto... Auto radilo ko sat, nikakvih smrtnji nicega... Malo ga procepis on ugasi lampicu, oprt malo ga zagusis ponovo upali i abgas werstatt ili kako vec... Prodano auto tako... Nikad se nije skontalo sta je problem...
na passatu se znalo desiti da plasticni poklopac motora usljed vibracija probije ovo malo crijevo (na slici zaokurzeno desno), pa povremeno da se pali lampica...da li sto uzme zraka il iz nekih drugih razloga, ne znam

Image
Ma provjeravano je sve druze u vise navrata... Ispitano, gledalo vise majstora mjenjana su i ta crijeva apsolutno sve... Ja msm da je jos jedan egr pored ovog novog probavan i da je stalno isto izbacivao... Moja pretpostavka je mozda da je izduvna grana bila onako malo cadjava, ali auto islo ko nevrijeme... Nije se nista imalo potrebe dirati u tom smislu...
dgL_
Posts: 3176
Joined: 25/09/2014 22:39

#11068 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

bitanga_sa_otesa wrote:
ado-šampion wrote:
Tu spiku ostavi za svoje jarane kod kojih ta spika prolazi, ja nit sam hamal nit sam sofer.
nemam ja jarane,ta spika je samo za takve demagoge poput tebe :kiss:
Kad se bitanga nekom na kosti natovari j*** jw jeza u ledja :)))

Pusti ba covjeka nek zivi ima i on majku sto bi rekla Mubera :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#11069 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

dgL_ wrote: Kad se bitanga nekom na kosti natovari j*** jw jeza u ledja :)))

Pusti ba covjeka nek zivi ima i on majku sto bi rekla Mubera :)
sta si mu ti advokat?
ne tovarim se ja nikome nego evo vec 13 godina citam njegove gluposti i demagogiju ....mr. premiJum... mozda nekad 2009. je izvaljivao da u preticanju kad vrati u manju da mu sa 3000 padnu obrtaji na 1500 :lol: :lol: :lol: :lol:
dgL_
Posts: 3176
Joined: 25/09/2014 22:39

#11070 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

bitanga_sa_otesa wrote:
dgL_ wrote: Kad se bitanga nekom na kosti natovari j*** jw jeza u ledja :)))

Pusti ba covjeka nek zivi ima i on majku sto bi rekla Mubera :)
sta si mu ti advokat?
ne tovarim se ja nikome nego evo vec 13 godina citam njegove gluposti i demagogiju ....mr. premiJum... mozda nekad 2009. je izvaljivao da u preticanju kad vrati u manju da mu sa 3000 padnu obrtaji na 1500 :lol: :lol: :lol: :lol:
Pa citaj i 14. Godinu stas sad :)) nemas se kome zalit... Mozda je kakvu duju vozio na njoj svakako ne znas gdje je treca, gdje peta brzina, hah :))
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11071 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

mr.premiJum :lol: :lol: :lol: :lol:

joj jes mi taj "duja" izraz pogan :-x
dgL_
Posts: 3176
Joined: 25/09/2014 22:39

#11072 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

amar1994 wrote:mr.premiJum :lol: :lol: :lol: :lol:

joj jes mi taj "duja" izraz pogan :-x
A mazga? :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11073 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

dgL_ wrote:
amar1994 wrote:mr.premiJum :lol: :lol: :lol: :lol:

joj jes mi taj "duja" izraz pogan :-x
A mazga? :)
struhla :D

pristaje zbog autributa tog auta :lol:

sta je to uopste , Gti ili ?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11074 Re: Abgas werkstatt

Post by amar1994 »

Image

https://www.olx.ba/pretraga?trazilica=egr+off

8-)

Ovo ako uradis , ne moras ni servise radit , a dboijes minimum 20ks :)
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#11075 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

bitanga_sa_otesa wrote:
dgL_ wrote: Kad se bitanga nekom na kosti natovari j*** jw jeza u ledja :)))

Pusti ba covjeka nek zivi ima i on majku sto bi rekla Mubera :)
sta si mu ti advokat?
ne tovarim se ja nikome nego evo vec 13 godina citam njegove gluposti i demagogiju ....mr. premiJum... mozda nekad 2009. je izvaljivao da u preticanju kad vrati u manju da mu sa 3000 padnu obrtaji na 1500 :lol: :lol: :lol: :lol:
zar je bio i taj biser? :lol:

i meni se to jednom desilo, umjesto u trecu da mi proleti u petu, samo sto sam ja to odmah skontao, nisam pomislio kako obrtaju padaju kada vratim "brzinu nize". :lol:
Post Reply