Marka kila bila banana, pa 1,20 pa dalje samo poskupljivale, sad 4. Moram nesto da skontam drugo. B kompleks tablete i jos nesto kao prezalogajit od voca ili nesto drugo. Preskupo je ovo, marka jedna banana. Ima ovdje nekih kolacica po marku vise komada. Mozda marka i nesto. To mozda, malo mandarine, malo B kompleks tablete i povremeno one sumece vitaminske tablete i tjt.korisnicki wrote: ↑20/02/2023 13:19Za banane psihološka granica je 2,5 KM.
Do prije par godina bile su jeftinije od jabuka i naranči.
Dalje za suncokretovo ulje otkada znam za novac i cijene uvjek je litar bio u nivou cijene litre goriva.
INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
- Sanjarko
- Posts: 28405
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#11051 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
- Sanjarko
- Posts: 28405
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#11052 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
+1 Guglao neki dan o tome. Ne znam ima li ga ovdje kupiti. Ima jos zamjena za banane. Guglao. Vidjet cu sta cu. Vjerovatno B kompleks tablete, malo mandarine, malo sumece vitaminske bobe i jos nesto za prezalogajit.
-
macchiato
- Posts: 683
- Joined: 31/05/2013 21:39
#11053 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Batat još skuplji od banana.
Ustvari vidjela sam da je u bingu trenutno skliznula cijena na 3,5KM, ali znao je biti i po 7-8 maraka.
Ustvari vidjela sam da je u bingu trenutno skliznula cijena na 3,5KM, ali znao je biti i po 7-8 maraka.
-
Naslovnica
- Posts: 35439
- Joined: 20/03/2013 15:38
-
probook
- Posts: 5042
- Joined: 13/10/2013 22:38
-
zippoo87
- Posts: 19657
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#11056 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
2 KM paprike one dobre,zelene roge,malo i ljutnu...na tezgama,pijaci i ko prodaje voce i povrce.Neki dan kupio
Ko ce za ove plasticne crvene babure dati 14 KM,taj nije dobar u glavu sekunde.
Ko ce za ove plasticne crvene babure dati 14 KM,taj nije dobar u glavu sekunde.
- Sanjarko
- Posts: 28405
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#11057 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Sad rekose na televiziji 2,6 milijardi KM vise prikupljeno od prije inflacije, sad sta nisam cuo dobro, da li PDV-a ili akciza ili poreza ukupno. Prije ce bit samo od jednog poreza, PDV-a.
- Isner
- Posts: 1910
- Joined: 07/02/2012 15:23
- Location: Under the bridge
#11058 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ovo kad jednom dostigne ovaj nivo cijena, više se nikad ne vrati na staro. Može nešto malo da pojeftini ali kao prije korone - nikad. Ove paprike u ovo doba prije dvije godine bile po 6 - 7 KM baš u Konzumu, sad duplo skuplje, kao da su punjene.. Zamrznuto povrće BiMgovo bilo po 1,2 KM sad je sve preko 2.. Ledo i preko 4...
-
Hakiz
- Posts: 48387
- Joined: 30/07/2015 20:01
#11059 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
38
Usput, te crvene babure na Otoci u subotu bile 7 KM.
-
HelaS
- Posts: 12335
- Joined: 22/09/2018 13:21
#11060 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Nisu iste paprike

https://www.konzumshop.ba/#!/products/6 ... ika-babura
- banjaluka078
- Posts: 13178
- Joined: 16/01/2007 23:38
#11061 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Crvena jabuka jeste Tropic, isti gazda.
Šta znam, ovdje su i dalje jeftiniji od Konzuma i Merkatora. Sad sam iz kupovine, banane 2.80, neke druga klasa (koje ne izgledaju neuglednije od prve klase) 2.45. Paprike oko 5, paradajz oko 4...na nivou cijena u ovo doba godine. Njihovo ulje, Tropikova robna marka Volim, je 3.5. Njihovo mlijeko u tetrapaku s čepom 2,8% je 2.17, s tim da ponedjeljkom imaju penzionerski popust od 10%, pa je dan za nabavku.
- banjaluka078
- Posts: 13178
- Joined: 16/01/2007 23:38
#11062 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Kupi Beviplex, mislim da nije čitavih 10 KM za 30 komada, uzima se jedna dnevno. Pa onda možeš kombinovati i drugo voće.
-
Hakiz
- Posts: 48387
- Joined: 30/07/2015 20:01
#11063 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Valjda znam šta sam kupio.HelaS wrote: ↑20/02/2023 20:55Nisu iste paprike
https://www.konzumshop.ba/#!/products/6 ... ika-babura
- dječak sa šibicama
- Posts: 51176
- Joined: 29/06/2011 23:39
#11064 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Pa ne da nece cijene ici dole, i dalje idu gore, eto Belvita keks u Bingu bio je 3.90 pa poskupio na 4.20 a sada je vec 4.50
Sve u roku mjesec dana.
Puter i dalje poskupljuje, u sustini samo je mlijeko palo ali to je sitno, 5 ili 10 pf.
Cijene i dalje rastu, bezobrazuluku nema kraja.
Sve u roku mjesec dana.
Puter i dalje poskupljuje, u sustini samo je mlijeko palo ali to je sitno, 5 ili 10 pf.
Cijene i dalje rastu, bezobrazuluku nema kraja.
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#11065 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ima u CMu na akciji 6,95 B kompleks 100 tabletabanjaluka078 wrote: ↑20/02/2023 20:59Kupi Beviplex, mislim da nije čitavih 10 KM za 30 komada, uzima se jedna dnevno. Pa onda možeš kombinovati i drugo voće.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#11066 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ko da više od 6 KM za bilo kakvo povrće i zaslužuje da ga deru, da mu sve uzmu. Vala papriku ne moram pojesti prije ljeta ni za 6 života.
Činjenica je da je inflacija ogromna, da je sve žestoko poskupilo, ali kako u ovoj temi nađete ove neke lijeve proizvode da se čudite cijenama? Pa ja pola ovoga ne znam da ljudi često kupuju ni kada su bile najnormalnije cijene.
Realno najveći problem je poskupljenje hljeba, mesnih i mliječnih proizvoda. Ostalo je sve manje bitno. Pričam naravno o prehrambenim proizvodima. A paprike neka im uvenu jebale ih one, biće negdje solidno đubrivo od njih.
Činjenica je da je inflacija ogromna, da je sve žestoko poskupilo, ali kako u ovoj temi nađete ove neke lijeve proizvode da se čudite cijenama? Pa ja pola ovoga ne znam da ljudi često kupuju ni kada su bile najnormalnije cijene.
Realno najveći problem je poskupljenje hljeba, mesnih i mliječnih proizvoda. Ostalo je sve manje bitno. Pričam naravno o prehrambenim proizvodima. A paprike neka im uvenu jebale ih one, biće negdje solidno đubrivo od njih.
-
Hakiz
- Posts: 48387
- Joined: 30/07/2015 20:01
#11067 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Samo kada bi svi jeli isto.citroen xm wrote: ↑20/02/2023 21:17 Ko da više od 6 KM za bilo kakvo povrće i zaslužuje da ga deru, da mu sve uzmu. Vala papriku ne moram pojesti prije ljeta ni za 6 života.
Činjenica je da je inflacija ogromna, da je sve žestoko poskupilo, ali kako u ovoj temi nađete ove neke lijeve proizvode da se čudite cijenama? Pa ja pola ovoga ne znam da ljudi često kupuju ni kada su bile najnormalnije cijene.
Realno najveći problem je poskupljenje hljeba, mesnih i mliječnih proizvoda. Ostalo je sve manje bitno. Pričam naravno o prehrambenim proizvodima. A paprike neka im uvenu jebale ih one, biće negdje solidno đubrivo od njih.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51176
- Joined: 29/06/2011 23:39
#11068 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Istina, najveci problem brasno, brasnasti proizvodi, meso, mlijeko i mlijecni.citroen xm wrote: ↑20/02/2023 21:17
Realno najveći problem je poskupljenje hljeba, mesnih i mliječnih proizvoda. Ostalo je sve manje bitno. Pričam naravno o prehrambenim proizvodima. A paprike neka im uvenu jebale ih one, biće negdje solidno đubrivo od njih.
Paprike i ne moram, gledam danas u Bingu, svo povrce mu je 4 pa na vise km. Ne dam za to pare, ja da kilogram roge placam 6 km, ili karfiol 5, ne pada mi na pamet. Uvijek se moze naci neko snizenje ili zaledjena varijanta Ledo.
Na zalost, raja kupuje, pun red na povrcu vocu. Svi cicaju u gram, ali kupuju i placaju te astronomske cifre.
Sad vidim i stari krompir su nagurali na 2 marke, u Konzumu. Krompir je uvijek bio bagatelna cijena, odjednom i on ide gore.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#11069 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Neki dan u Bingu bio mladi krompir i to dobar čini mi se oko 1,60. Naravno kupio. Neki dan vidim stari oko 2 KM. Nećeš vala...
Pa ne jedu svi isto i ne treba, ali vala paprici i nije vrijeme u februaru. Nekada je nisi mogao ni kupiti. Sada možeš, ali eto cijena paprena. Nije vala opravdano kukati zbog toga.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51176
- Joined: 29/06/2011 23:39
#11070 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Komicno djeluje, mladi krompir koji je uvijek bio skuplji, jucer ili prekjucer u konzumu 1,60 a stari 2,10
Podivljali su totalno. Nafta pala, cijene prevoza u Europi su pale na nivo prije korone, plin niska cijena, ali kod nas sve i dalje divlja. I taj plin je sada ovdje skuplji nego u EU. A kurcimo se kao imamo dobru cijenu.
Podivljali su totalno. Nafta pala, cijene prevoza u Europi su pale na nivo prije korone, plin niska cijena, ali kod nas sve i dalje divlja. I taj plin je sada ovdje skuplji nego u EU. A kurcimo se kao imamo dobru cijenu.
- pepeljara
- Posts: 7354
- Joined: 22/08/2003 00:00
#11071 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
nevjerovatno i ne misle stati gamad prokletadječak sa šibicama wrote: ↑20/02/2023 21:27 Komicno djeluje, mladi krompir koji je uvijek bio skuplji, jucer ili prekjucer u konzumu 1,60 a stari 2,10
Podivljali su totalno. Nafta pala, cijene prevoza u Europi su pale na nivo prije korone, plin niska cijena, ali kod nas sve i dalje divlja. I taj plin je sada ovdje skuplji nego u EU. A kurcimo se kao imamo dobru cijenu.
- Sanjarko
- Posts: 28405
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#11072 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
banjaluka078 wrote: ↑20/02/2023 20:59Kupi Beviplex, mislim da nije čitavih 10 KM za 30 komada, uzima se jedna dnevno. Pa onda možeš kombinovati i drugo voće.
- Sanjarko
- Posts: 28405
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#11073 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
vjeshalica wrote: ↑20/02/2023 21:16Ima u CMu na akciji 6,95 B kompleks 100 tabletabanjaluka078 wrote: ↑20/02/2023 20:59
Kupi Beviplex, mislim da nije čitavih 10 KM za 30 komada, uzima se jedna dnevno. Pa onda možeš kombinovati i drugo voće.
-
zippoo87
- Posts: 19657
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#11074 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ovo samo reakcija drzave moze zaustaviti.
Pustiti ovako da svi dizu do neba bez ikakve kontrole je upravo ovo sto mi sada imamo a mi pricamo ko je jeftiniji 10-20 kf a svi poskupili 100+ % i to svi neopravdano i niko se ne planira zaustaviti,nego dizu dnevno.
Cijene su kao prije svih sranja sto su bila u svijetu i EU,samo na Balkanu kao da je bas jutros doslo ovo sranje i cijene divljaju na dnevnoj bazi.
Evo ovu temu prije nisam pratio a sada ovdje postavljate artikle koji na sedmicnoj bazi imaju vise cijene po 30-40 kf.
O ovim nenormalnim cijenama da je 1kg jebene najgore crvene babure 14 KM necu ni komentarisati.
Znaci jedna paprika izadje oko 3,50-4 KM i kazete neko opet kupuje.
Ocito ovi mentoli sto ne znaju ni sta je paprika ali kontaju,ako je skupo,mora da valja
Eto kazem,ja one zelenkaste roge,sa onom tankom kozicom platio 2 KM neki dan u gradu u radnji koja prodaje voce i povrce...isprzio ih,odlicne bile.
Strpite se svi malo,sve sto je iznad neke psiholoske granice,nemojte kupovati,nece vam nista biti...kupujte voce koje je sada sezonsko i jeftinije...jabuke,narance,kivi a ovo ostalo sto nabijaju,neka im truhne.
Cijenite sebe i svoj novac...kada vec niko drugi ne cijeni.
Pustiti ovako da svi dizu do neba bez ikakve kontrole je upravo ovo sto mi sada imamo a mi pricamo ko je jeftiniji 10-20 kf a svi poskupili 100+ % i to svi neopravdano i niko se ne planira zaustaviti,nego dizu dnevno.
Cijene su kao prije svih sranja sto su bila u svijetu i EU,samo na Balkanu kao da je bas jutros doslo ovo sranje i cijene divljaju na dnevnoj bazi.
Evo ovu temu prije nisam pratio a sada ovdje postavljate artikle koji na sedmicnoj bazi imaju vise cijene po 30-40 kf.
O ovim nenormalnim cijenama da je 1kg jebene najgore crvene babure 14 KM necu ni komentarisati.
Znaci jedna paprika izadje oko 3,50-4 KM i kazete neko opet kupuje.
Ocito ovi mentoli sto ne znaju ni sta je paprika ali kontaju,ako je skupo,mora da valja
Eto kazem,ja one zelenkaste roge,sa onom tankom kozicom platio 2 KM neki dan u gradu u radnji koja prodaje voce i povrce...isprzio ih,odlicne bile.
Strpite se svi malo,sve sto je iznad neke psiholoske granice,nemojte kupovati,nece vam nista biti...kupujte voce koje je sada sezonsko i jeftinije...jabuke,narance,kivi a ovo ostalo sto nabijaju,neka im truhne.
Cijenite sebe i svoj novac...kada vec niko drugi ne cijeni.
-
tap3ah75
- Posts: 7594
- Joined: 07/09/2009 14:14
#11075 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Hahaha ... tačno da imam Konzum blizu bilo bi
- Dobar dan. Narežite mi pola te jedne paprike - ali natanko.
- Dobar dan. Narežite mi pola te jedne paprike - ali natanko.

