Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
sorted
Posts: 580
Joined: 05/03/2012 11:56

#11026 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sorted »

Da je bosnjak sad bi gorilo o dzihadu i deklaraciji...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#11027 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by ultima_palabra »

sorted wrote:Da je bosnjak sad bi gorilo o dzihadu i deklaraciji...
Pa Srbi vole ovu pricu, prije da bi ga slavili kao Dzevada i Kustu...
User avatar
mayab
Posts: 30850
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#11028 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mayab »

Nije on baš dobar, ovim bježanjem od Stankovića je dosta pao u očima mnogih, znam da je on (i cijeli Živi zid), anarhista, a oni se ovako ne ponašaju, ne bježe.

Izgleda :mrgreen:
Image
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#11029 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

Kakva je to mrcina, nevjerovatno...
http://www.jutarnji.hr/vijesti/zagreb/f ... ./5263511/
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66012
Joined: 03/08/2010 19:04

#11030 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

može mu se
slavonskilola
Posts: 302
Joined: 20/02/2016 11:27
Location: Našice Koška

#11031 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by slavonskilola »

Horvatinčic je obični krkan.Sitni lopov i politikanski manipulator.Naj gore od svega je to što je lik uvjeren u vlastitu besmrtnost a prosječnom Hrvatu je pun klinac takvih lažnih veličina.To i takve treba protjerat iz države jer su se obogatili dok je ona krvarila.Malo mu pa ide pravit tor u centru Zagreba.Pu smeće usrano.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#11032 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by tranquil »

aveos wrote:
sahara1428 wrote:Ivan Pernar prije par minuta napustio emisju Nedjeljom u dva nakon što mu Stanković nije dao da dovrši odgovor u kojem spominje državu Izrael

Stanković me pitao zašto obrazovni program HRT-a smatram lošim, ja sam rekao da je to iz puno razloga, a jedan od njih je i taj što šute o etničkom čišćenju 750.000 Palestinaca i otimanju njihove imovine. On me u tom trenutku prekinuo jer nije htio da kažem da je Izrael država stvorena na etničkom čišćenju, kada sam shvatio da mi neće dozvoliti da odgovorim na njegovo pitanje do kraja, odlučio sam napustiti studio.
"On me u tom trenutku prekinuo jer nije htio da kažem..."

Kako je Stanković mogao znati šta je ovaj htio da kaže? Kakve paranoje pucaju ovog lika? Šta, HRT mu je skenirao mozak, provukao misli kroz matricu vjerovatnoća, skontao šta on želi da kaže, i spriječio u tome?

Image
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#11033 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »


Trg maršala Tita ne mijenja ime

INICIJATIVA za promjenu imena Trga maršala Tita je propala, objavio je pokretač te inicijative i predsjednik zagrebačkog HDZ-a Andrija Mikulić.

Zahtjev Kluba zastupnika HDZ - HSP AS - BUZ za promjenom nazivom zagrebačkog Trga maršala Tita u Kazališni trg nije prošao na skupštinskom Odboru za imenovanje naselja, ulica i trgova pa neće biti ni upućen na raspravu u Gradsku skupštinu.

Za zahtjev su glasovali HDZ i HSLS, protiv su bili SDP i HSU, a Sunčana Rupnik Blažeković s liste Milana Bandića je bila suzdržana.
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11034 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

problemnatravunu wrote:Taj Pernar, ako je toliko zavro da raskrinka sve moguce teorije zavjere, nikako nije trebao tek tako da na prvu pobjegne, jer ko ce sada slijepom hrt gledateljstvu otvoriti oci.
Pa zar nije tako?
jedina zavjera je da su poturili ideju da ima zavjera :D

sve ostalo je masterkard :D
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#11035 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by tranquil »

:lol: Tako nekako :lol:

Image
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51253
Joined: 29/06/2011 23:39

#11036 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dječak sa šibicama »



grad heroj
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11037 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

baš sam gledao danas na internetu lajv strim
tuga

odrasli ljudi plaču u emisiji uživo

djeca iz sukoba danas babe i dede

jbt kako vrijeme prođe
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#11038 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Krokodajl »

...dok paklena sila svoj zadnji ples vrti, stoji grad...

Počivaj u miru Marko, vodotoranj i dalje stoji tamo gdje je bio :)
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#11039 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zunazu »

Image
User avatar
mayab
Posts: 30850
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#11040 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mayab »

Black swan wrote:baš sam gledao danas na internetu lajv strim
tuga

odrasli ljudi plaču u emisiji uživo

djeca iz sukoba danas babe i dede

jbt kako vrijeme prođe
PREKLINJAO ZA POMOĆ
DRAMATIČAN RAZGOVOR UOČI PADA VUKOVARA: JASTREB: ‘Bit će pokolja!’; TUĐMAN: ‘Pošaljite mi faks…’


Zapovjednik obrane Vukovara Mile Dedaković Jastreb deset dana uoči pada grada uzalud je pokušavao telefonski doprijeti do Franje Tuđmana, kako bi ga upozorio na teško stanje u Vukovaru i činjenicu da grad samo što nije pao pod velikosrpskom agresijom, piše Express.

Dok je pokušavao doći do Tuđmana, u Uredu predsjednika Milu Dedakovića Jastreba spojili su s tadašnjim ministrom obrane Gojkom Šuškom. Jastreb je tada preklinjao za pomoć jer su četnici već bili blizu bolnice. No, Šušak mu nije dao jasno objašnjenje zbog čega oružje i ljudstvo ne stižu u Vukovar.
Nakon tog razgovora Jastreb se čuo s predstojnikom Ureda predsjednika Hrvojem Šarinićem, koji ga je obećao spojiti s Tuđmanom.

Franjo Tuđman: Halo?

Jastreb: Dobar dan, gospodine predsjedniče.

Tuđman: Dobar dan.

Jastreb: Ja vjerujem da ste upoznati sa situacijom u kojoj se sad nalazi Vukovar.

Tuđman: Ne znam baš konkretno na što mislite.

Jastreb: Čujte, osam tenkova je ušlo u grad i veći dio pješaka.

Tuđman: Da, da.

Jastreb: I oni su se stacionirali na potezu od, ne znam znate li to, Lužca do Silosa. To je ispod bolnice, tamo je jedna udolina. Mi nemamo sada mogućnost odavde djelovati s obzirom da nismo dobili ono što smo tražili i što ne znam da li smo mogli.

Tuđman: Pa kad niste dobili, onda niste mogli dobiti, za Boga miloga, pa dajte to shvatite.

Jastreb: Dobro, to je jedna stvar. Druga stvar, ni oni tamo nemaju mogućnosti da djeluju jer nemaju sredstva za protuoklopnu borbu.

Tuđman: Da, da.

Jastreb: Ja vas zovem da vas pitam postoji li mogućnost da danas dođu snage da mi to pokušamo riješiti. Kad kažem snage, mislim na sredstva. Što drugo da radim u ovoj situaciji? Oni su, da budem otvoren, vrlo blizu toga da uđu u ta prva skloništa i da počnu raditi ono što ja pretpostavljam da će raditi.

Tuđman: Jeste li s Gorinšekom vidjeli što je moguće napraviti u vašoj zoni?

Jastreb: Vidio sam, gospodine. Ja sam razgovarao s njim, on raspolaže isto s nekim snagama da bismo garantirali da to možemo napraviti. Ja sam upravo razgovarao, kao i cijelu noć. Mi ne spavamo, gledamo, planiramo što bismo mogli izvući, ali to su snage koje nisu dovoljne da to napravimo.

Tuđman: Slušajte… Nisu dovoljne, je l’? Mora biti dovoljno ono čime raspolažemo.

Jastreb: Pa znam, gospodine predsjedniče, to stoji tako, ali očito je da se taj zadatak s tim ne može izvršiti.

Tuđman: Imate li neki konkretan prijedlog?

Jastreb: Da vi kao vrhovni zapovjednik izdate zapovijed gospodinu Tusu, glavnom stožerniku, da prikupi snage u toku dana i da pokušamo proboj napraviti. To je jedino moguće rješenje.

Tuđman: Da.

Jastreb: Ja sam razgovarao s gospodinom ministrom Šuškom, on tvrdi da tih snaga ima, da tu nema nikakvih problema.

Tuđman: Dobro, da, morat ću otići s njim razgovarati.

Jastreb: Dobro, kad mogu očekivati vaša daljnja uputstva?

Tuđman: Ne mogu vam sad ništa reći, ali nije mi sasvim jasno da i vi osobno ne nalazite neka, parcijalna rješenja s onim što tamo možete, s Gorinšekom i ovima…

Jastreb: Čujte, mi nalazimo parcijalna rješenja, u tom i jest problem…

Tuđman: Gdje je Gorinšek?

Jastreb: Na svom zapovjedničkom mjestu.

Tuđman: Na svom…

Jastreb: Mi nalazimo parcijalna rješenja, ali parcijalna rješenja očito ne daju rezultate koje bi mi trebali… Zapravo, mi smo mnogo toga napravili, to su baš parcijalna rješenja. Ja baš zovem vas da napravimo jednom kompletno rješenje.

Tuđman: Evo, dobro, sad idem razgovarati s njim.

Jastreb: Dobro, hvala.

Hrvoje Šarinić: Gospodine Dedakoviću, evo, čim sam došao, odmah sam po tom pitanju razgovarao s predsjednikom i rekao mi je da je s vama razgovarao jutros.

Jastreb: Pa, rekao mi je, gospodine, ali ja očekujem njegov odgovor.

Šarinić: Je, ali evo vam sada tu, mislim što se po tom pitanju… Evo, ovdje je ministar Šušak, dajem vam ga, pa će vam on vjerojatno dati odgovor.

Jastreb: Čekajte samo malo…

Šarinić: Da.

Jastreb: Ja bih htio da meni predsjednik osobno kaže uputstva što da radim.

Šarinić: Evo vam prvo ministra, a predsjednik je sada vani, i on će vas sada uzeti.

Šušak: Halo?

Jastreb: Dobar dan.

Šušak: Dobar dan, kako si?

Jastreb: Slabo, evo sad je grozno. Tamo sad napadaju. Pješadija, i to sa svih strana. Tenkovi su ušli, pokreću se. Sada nam je vjerojatno bolnica ugrožena i skloništa tamo okolo. Ako tamo uđu, napravit će pokolj.

Šušak: Da… ja i Gregorić, idemo nas dvoje tamo u Sloveniju, razgovarali smo sinoć s predsjednikom i Tusom.

Jastreb: Pa jebem mu Boga… Vi ste meni rekli jučer da će danas doći, a vi tek sada idete na razgovore.

Šušak: Čekajte… Stvari su gore, pitanje je da li je odobreno.

Jastreb: Jooj… Pa ja sam vas razumio jučer…

Šušak: Pa tako sam i ja razumio, ali kad nije u našim rukama.

Jastreb: Ima li išta u našim rukama?

Šušak: Tus kaže da šalje sve što može.

Jastreb: Ma Tus? Tus kaže da on meni šalje trupe… A nije ništa poslao.

Šušak: Je li ovo noćašnje stiglo?

Jastreb: To jest.

Šušak: Ako dobijemo zeleno svjetlo, to je pitanje od nekoliko sati…

Jastreb: U tih nekoliko sati može Vukovar i pasti i bit će pokolja.

Šušak: Pa, čovječe Božji, shvaćaš da nije sve na meni…

Jastreb: Što sad da radim? Što kaže predsjednik, mogu li ja njega dobiti?

Šušak: Možeš.

Franjo Tuđman: Halo?

Jastreb: Dobar dan, gospodine predsjedniče.

Tuđman: Molim, dopukovniče.

Jastreb: Da vas samo kratko izvijestim… Oni su krenuli s jačim snagama pješadije iz pravca Negoslavaca i sa Sajmišta… Oni tenkovi se pokreću i sad je najugroženija bolnica.

Tuđman: Da.

Jastreb: Plašimo se da će vrlo brzo doći do bolničkog skloništa, da će tamo prvo biti pokolj, a ja sam vas i Tusa pitao… Ima tu depeša… Tražio sam neke stvari, oni mi nisu ni odgovorili. Ima tamo depeša koje sam poslao.

Tuđman: Meni su jutros kazali da su poslali… Oni su vama uputili…

Jastreb: Nisu! Nisu ništa uputili, gospodine predsjedniče… Ja ne znam čemu to služi da vama kažu jedno, a meni drugo…

Tuđman: Da.

Jastreb: Oni su vjerojatno vama rekli da trupe stalno upućuju, da upućuju sve što treba, međutim to zaista nije istina… Ja ne znam zašto oni to tako rade… Ali to ne služi ni Hrvatskoj, ni njima, ni nama. Ja sam danas dobio od gospodina Vekića jednu… E to je točno, i ništa više.

Tuđman: Da.

Jastreb: Ništa više.

Tuđman: A što ste još tražili, a što su mogli poslati, a nisu?

Jastreb: Mogli su poslati… Ja sad ne bih htio telefonom, da nas prisluškuju, ali ima jedna depeša, ja sam je noćas poslao… Znam da se to moglo ostvariti.

Tuđman: Da.

Jastreb: Pa gospodin Tus nije ni odgovorio ništa, a to je u vezi pukovnika Mačeka.

Tuđman: Što?

Jastreb: Ja sam s njim osobno kontaktirao, on je rekao da to može odobriti Tus, nitko drugi.

Tuđman: Aha. E, pa dobro, sad ću ja nazvati da vidim. Ako je to tako, onda ću ja odobriti, ako ima…

Jastreb: To je tako, gospodine predsjedniče, ja nemam razloga da vas u ovim momentima obmanjujem… Kad znamo u čemu smo, u kakvoj situaciji.

Tuđman: Dobro.

Jastreb: Hoće li se moći što učiniti u vezi onoga što smo jutros pričali, da dobijemo ovdje one snage i sredstva, i da idemo odmah da to napravimo? Je li vi to sad razmatrate?

Tuđman: Dobro.

Jastreb: Hoćemo li moći to dobiti?

Tuđman: Slušajte, ja vama mogu reći da ću narediti da ono što imaju, da vam pošalju. A ja vam sad konkretno ne mogu reći da vi kažete da sam ja rekao ne znam što.

Jastreb: Ima tamo faks, gospodine predsjedniče… Točno ono što smo tražili Gorinšek i ja prije 15 dana… I gospodin Tus je rekao da će u narednih 5-7 dana to biti.

Tuđman: Da.

Jastreb: Međutim od toga – ništa… Ja sad ne znam zbog čega…

Tuđman: Dajte vi to što ste mi sada kazali lijepo sada faksom pošaljite.

Jastreb: Kad kod mene ne radi faks, gospodine predsjedniče. Vidjet ću, možda preko Osijeka pošaljem.


Tuđman: Dobro.
Fax im došao glave :mrgreen:
Crnjak!
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51253
Joined: 29/06/2011 23:39

#11041 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dječak sa šibicama »

mayab wrote:
Black swan wrote:baš sam gledao danas na internetu lajv strim
tuga

odrasli ljudi plaču u emisiji uživo

djeca iz sukoba danas babe i dede

jbt kako vrijeme prođe
PREKLINJAO ZA POMOĆ
DRAMATIČAN RAZGOVOR UOČI PADA VUKOVARA: JASTREB: ‘Bit će pokolja!’; TUĐMAN: ‘Pošaljite mi faks…’


Zapovjednik obrane Vukovara Mile Dedaković Jastreb deset dana uoči pada grada uzalud je pokušavao telefonski doprijeti do Franje Tuđmana, kako bi ga upozorio na teško stanje u Vukovaru i činjenicu da grad samo što nije pao pod velikosrpskom agresijom, piše Express.

Dok je pokušavao doći do Tuđmana, u Uredu predsjednika Milu Dedakovića Jastreba spojili su s tadašnjim ministrom obrane Gojkom Šuškom. Jastreb je tada preklinjao za pomoć jer su četnici već bili blizu bolnice. No, Šušak mu nije dao jasno objašnjenje zbog čega oružje i ljudstvo ne stižu u Vukovar.
Nakon tog razgovora Jastreb se čuo s predstojnikom Ureda predsjednika Hrvojem Šarinićem, koji ga je obećao spojiti s Tuđmanom.

Franjo Tuđman: Halo?

Jastreb: Dobar dan, gospodine predsjedniče.

Tuđman: Dobar dan.

Jastreb: Ja vjerujem da ste upoznati sa situacijom u kojoj se sad nalazi Vukovar.

Tuđman: Ne znam baš konkretno na što mislite.

Jastreb: Čujte, osam tenkova je ušlo u grad i veći dio pješaka.

Tuđman: Da, da.

Jastreb: I oni su se stacionirali na potezu od, ne znam znate li to, Lužca do Silosa. To je ispod bolnice, tamo je jedna udolina. Mi nemamo sada mogućnost odavde djelovati s obzirom da nismo dobili ono što smo tražili i što ne znam da li smo mogli.

Tuđman: Pa kad niste dobili, onda niste mogli dobiti, za Boga miloga, pa dajte to shvatite.

Jastreb: Dobro, to je jedna stvar. Druga stvar, ni oni tamo nemaju mogućnosti da djeluju jer nemaju sredstva za protuoklopnu borbu.

Tuđman: Da, da.

Jastreb: Ja vas zovem da vas pitam postoji li mogućnost da danas dođu snage da mi to pokušamo riješiti. Kad kažem snage, mislim na sredstva. Što drugo da radim u ovoj situaciji? Oni su, da budem otvoren, vrlo blizu toga da uđu u ta prva skloništa i da počnu raditi ono što ja pretpostavljam da će raditi.

Tuđman: Jeste li s Gorinšekom vidjeli što je moguće napraviti u vašoj zoni?

Jastreb: Vidio sam, gospodine. Ja sam razgovarao s njim, on raspolaže isto s nekim snagama da bismo garantirali da to možemo napraviti. Ja sam upravo razgovarao, kao i cijelu noć. Mi ne spavamo, gledamo, planiramo što bismo mogli izvući, ali to su snage koje nisu dovoljne da to napravimo.

Tuđman: Slušajte… Nisu dovoljne, je l’? Mora biti dovoljno ono čime raspolažemo.

Jastreb: Pa znam, gospodine predsjedniče, to stoji tako, ali očito je da se taj zadatak s tim ne može izvršiti.

Tuđman: Imate li neki konkretan prijedlog?

Jastreb: Da vi kao vrhovni zapovjednik izdate zapovijed gospodinu Tusu, glavnom stožerniku, da prikupi snage u toku dana i da pokušamo proboj napraviti. To je jedino moguće rješenje.

Tuđman: Da.

Jastreb: Ja sam razgovarao s gospodinom ministrom Šuškom, on tvrdi da tih snaga ima, da tu nema nikakvih problema.

Tuđman: Dobro, da, morat ću otići s njim razgovarati.

Jastreb: Dobro, kad mogu očekivati vaša daljnja uputstva?

Tuđman: Ne mogu vam sad ništa reći, ali nije mi sasvim jasno da i vi osobno ne nalazite neka, parcijalna rješenja s onim što tamo možete, s Gorinšekom i ovima…

Jastreb: Čujte, mi nalazimo parcijalna rješenja, u tom i jest problem…

Tuđman: Gdje je Gorinšek?

Jastreb: Na svom zapovjedničkom mjestu.

Tuđman: Na svom…

Jastreb: Mi nalazimo parcijalna rješenja, ali parcijalna rješenja očito ne daju rezultate koje bi mi trebali… Zapravo, mi smo mnogo toga napravili, to su baš parcijalna rješenja. Ja baš zovem vas da napravimo jednom kompletno rješenje.

Tuđman: Evo, dobro, sad idem razgovarati s njim.

Jastreb: Dobro, hvala.

Hrvoje Šarinić: Gospodine Dedakoviću, evo, čim sam došao, odmah sam po tom pitanju razgovarao s predsjednikom i rekao mi je da je s vama razgovarao jutros.

Jastreb: Pa, rekao mi je, gospodine, ali ja očekujem njegov odgovor.

Šarinić: Je, ali evo vam sada tu, mislim što se po tom pitanju… Evo, ovdje je ministar Šušak, dajem vam ga, pa će vam on vjerojatno dati odgovor.

Jastreb: Čekajte samo malo…

Šarinić: Da.

Jastreb: Ja bih htio da meni predsjednik osobno kaže uputstva što da radim.

Šarinić: Evo vam prvo ministra, a predsjednik je sada vani, i on će vas sada uzeti.

Šušak: Halo?

Jastreb: Dobar dan.

Šušak: Dobar dan, kako si?

Jastreb: Slabo, evo sad je grozno. Tamo sad napadaju. Pješadija, i to sa svih strana. Tenkovi su ušli, pokreću se. Sada nam je vjerojatno bolnica ugrožena i skloništa tamo okolo. Ako tamo uđu, napravit će pokolj.

Šušak: Da… ja i Gregorić, idemo nas dvoje tamo u Sloveniju, razgovarali smo sinoć s predsjednikom i Tusom.

Jastreb: Pa jebem mu Boga… Vi ste meni rekli jučer da će danas doći, a vi tek sada idete na razgovore.

Šušak: Čekajte… Stvari su gore, pitanje je da li je odobreno.

Jastreb: Jooj… Pa ja sam vas razumio jučer…

Šušak: Pa tako sam i ja razumio, ali kad nije u našim rukama.

Jastreb: Ima li išta u našim rukama?

Šušak: Tus kaže da šalje sve što može.

Jastreb: Ma Tus? Tus kaže da on meni šalje trupe… A nije ništa poslao.

Šušak: Je li ovo noćašnje stiglo?

Jastreb: To jest.

Šušak: Ako dobijemo zeleno svjetlo, to je pitanje od nekoliko sati…

Jastreb: U tih nekoliko sati može Vukovar i pasti i bit će pokolja.

Šušak: Pa, čovječe Božji, shvaćaš da nije sve na meni…

Jastreb: Što sad da radim? Što kaže predsjednik, mogu li ja njega dobiti?

Šušak: Možeš.

Franjo Tuđman: Halo?

Jastreb: Dobar dan, gospodine predsjedniče.

Tuđman: Molim, dopukovniče.

Jastreb: Da vas samo kratko izvijestim… Oni su krenuli s jačim snagama pješadije iz pravca Negoslavaca i sa Sajmišta… Oni tenkovi se pokreću i sad je najugroženija bolnica.

Tuđman: Da.

Jastreb: Plašimo se da će vrlo brzo doći do bolničkog skloništa, da će tamo prvo biti pokolj, a ja sam vas i Tusa pitao… Ima tu depeša… Tražio sam neke stvari, oni mi nisu ni odgovorili. Ima tamo depeša koje sam poslao.

Tuđman: Meni su jutros kazali da su poslali… Oni su vama uputili…

Jastreb: Nisu! Nisu ništa uputili, gospodine predsjedniče… Ja ne znam čemu to služi da vama kažu jedno, a meni drugo…

Tuđman: Da.

Jastreb: Oni su vjerojatno vama rekli da trupe stalno upućuju, da upućuju sve što treba, međutim to zaista nije istina… Ja ne znam zašto oni to tako rade… Ali to ne služi ni Hrvatskoj, ni njima, ni nama. Ja sam danas dobio od gospodina Vekića jednu… E to je točno, i ništa više.

Tuđman: Da.

Jastreb: Ništa više.

Tuđman: A što ste još tražili, a što su mogli poslati, a nisu?

Jastreb: Mogli su poslati… Ja sad ne bih htio telefonom, da nas prisluškuju, ali ima jedna depeša, ja sam je noćas poslao… Znam da se to moglo ostvariti.

Tuđman: Da.

Jastreb: Pa gospodin Tus nije ni odgovorio ništa, a to je u vezi pukovnika Mačeka.

Tuđman: Što?

Jastreb: Ja sam s njim osobno kontaktirao, on je rekao da to može odobriti Tus, nitko drugi.

Tuđman: Aha. E, pa dobro, sad ću ja nazvati da vidim. Ako je to tako, onda ću ja odobriti, ako ima…

Jastreb: To je tako, gospodine predsjedniče, ja nemam razloga da vas u ovim momentima obmanjujem… Kad znamo u čemu smo, u kakvoj situaciji.

Tuđman: Dobro.

Jastreb: Hoće li se moći što učiniti u vezi onoga što smo jutros pričali, da dobijemo ovdje one snage i sredstva, i da idemo odmah da to napravimo? Je li vi to sad razmatrate?

Tuđman: Dobro.

Jastreb: Hoćemo li moći to dobiti?

Tuđman: Slušajte, ja vama mogu reći da ću narediti da ono što imaju, da vam pošalju. A ja vam sad konkretno ne mogu reći da vi kažete da sam ja rekao ne znam što.

Jastreb: Ima tamo faks, gospodine predsjedniče… Točno ono što smo tražili Gorinšek i ja prije 15 dana… I gospodin Tus je rekao da će u narednih 5-7 dana to biti.

Tuđman: Da.

Jastreb: Međutim od toga – ništa… Ja sad ne znam zbog čega…

Tuđman: Dajte vi to što ste mi sada kazali lijepo sada faksom pošaljite.

Jastreb: Kad kod mene ne radi faks, gospodine predsjedniče. Vidjet ću, možda preko Osijeka pošaljem.


Tuđman: Dobro.
Fax im došao glave :mrgreen:
Crnjak!


odavno demantirana konstrukcija voditelja dnevnika Zorana Sprajca, bivseg voditelja.
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#11042 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

zunazu wrote:Image
hahaha
jak vam je taj bosanski antifa. bih hrvati i mulimani mahom u ustasama, partizani pak u vecem broju samo bih srbi
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11043 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

trebo je racanu poslati fax :lol:

a bas sam mislio napisati kako su dezurni hrvatomrsci ovih dana usutjeli...jbg nista nije sveto

ja nisam imao snage gledati kolonu sjecanja
poslije ispovijedi one doktorke tuzlanke i doktora imocanina skoro da sam krenuo plakat
pa sam ugasio internet
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66012
Joined: 03/08/2010 19:04

#11044 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

Black swan wrote:trebo je racanu poslati fax :lol:

a bas sam mislio napisati kako su dezurni hrvatomrsci ovih dana usutjeli...jbg nista nije sveto

ja nisam imao snage gledati kolonu sjecanja
poslije ispovijedi one doktorke tuzlanke i doktora imocanina skoro da sam krenuo plakat
pa sam ugasio internet

šta pod time podrazumijevas?
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11045 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

dan kada jasno stoji ko je u kojem trenutku izveo ljude iz bolnice i odveo ih na ovcaru te ih smaknuo

ali tudjman je kriv :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66012
Joined: 03/08/2010 19:04

#11046 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

nigdje nije spomenuto da ih je tuđman ubio,ali da je mogao pomoci vukovaru vise nego sto jeste svakom je jasno
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52749
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#11047 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Chmoljo »

Produvo ga Picula

:sretan:
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#11048 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zunazu »

zg1911 wrote:jak vam je taj bosanski antifa. bih hrvati i mulimani mahom u ustasama, partizani pak u vecem broju samo bih srbi
Znaš i sam da je to laž i da ne postoje historijski izvori kojima bi to mogao potkrijepiti.
breuer
Posts: 7882
Joined: 06/07/2009 15:44

#11049 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by breuer »

zunazu wrote:
zg1911 wrote:jak vam je taj bosanski antifa. bih hrvati i mulimani mahom u ustasama, partizani pak u vecem broju samo bih srbi
Znaš i sam da je to laž i da ne postoje historijski izvori kojima bi to mogao potkrijepiti.
nije sad ni bogzna kakva istina, al nije ni laž
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#11050 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Hadzi Lojo »

Kad sve presaberes, Udbasi i dan danas rovare i Hrvatskom i BiH.
Hasanbegovic je pokusao da raskrinka bandu, ali ga smjenise, ucahurili se bas kao krpelji.
Htjeli ne htjeli Udba radi i dan danas za korist Srbije, a najveci uspjeh im je da drze Bosnjake i Hrvate i dan danas u zavadi skoro na ivici konflikta.
Post Reply