INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
-
nlt
- Posts: 2608
- Joined: 18/05/2014 18:02
#11026 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
U Libiji gorivo koliko ono 0.05KM kad se preračunava ja mislim
- Truba
- Posts: 93802
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#11027 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Al ti zato otmu zenu i ukradu kola
- ShnjaZZZ
- Posts: 1709
- Joined: 29/11/2022 19:46
#11028 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Iznad Konzuma na Bristu 100 metara kad se ide prema Tetovu iznajmili i preuredili prostor od pekare Pariz.
Sve spremno, natpis postavili, unutra sredili, kase i police već tu, parking uradili ali eto nikako još da se otvori. Očekivao sam da će dosad i bit otvoren, sve je spremno već 2-3 mjeseca.
- banjaluka078
- Posts: 13178
- Joined: 16/01/2007 23:38
-
zippoo87
- Posts: 19657
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#11030 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Voce svaki dan na akcijama od 1-20- 1.50...najcesce jabuke i narance sada.Bilo akcija naranci i po 1.10 u konzumu i ostalim marketima...to se odmah kupi 3-4 kg i uzivas.Jabuke isto uvijek imam i jedem svaki dan i jabuke i narance.
Pa nema sanse da mi kila banana vrijedi kao 3 kg jabuka ili naranci...pa ne bi dao 4 kM za banane,da ih vise nikada ne pojedem.
Meni nije jasno ni zasto vi placate po tim cijenama.
Ima i drugog voca,uvijek bude na akcijama nesto...jedino ove zime nesto ne vidjam nar cesto kao prije a i to sam kupovao i volim ga.
Pa nema sanse da mi kila banana vrijedi kao 3 kg jabuka ili naranci...pa ne bi dao 4 kM za banane,da ih vise nikada ne pojedem.
Meni nije jasno ni zasto vi placate po tim cijenama.
Ima i drugog voca,uvijek bude na akcijama nesto...jedino ove zime nesto ne vidjam nar cesto kao prije a i to sam kupovao i volim ga.
-
korisnicki
- Posts: 527
- Joined: 13/03/2021 12:12
#11031 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Suve šljive su još uvijek prihvatljive cijene a šljive su izvrsno voće.zippoo87 wrote: ↑19/02/2023 21:51 Voce svaki dan na akcijama od 1-20- 1.50...najcesce jabuke i narance sada.Bilo akcija naranci i po 1.10 u konzumu i ostalim marketima...to se odmah kupi 3-4 kg i uzivas.Jabuke isto uvijek imam i jedem svaki dan i jabuke i narance.
Pa nema sanse da mi kila banana vrijedi kao 3 kg jabuka ili naranci...pa ne bi dao 4 kM za banane,da ih vise nikada ne pojedem.
Meni nije jasno ni zasto vi placate po tim cijenama.
Ima i drugog voca,uvijek bude na akcijama nesto...jedino ove zime nesto ne vidjam nar cesto kao prije a i to sam kupovao i volim ga.
-
zippoo87
- Posts: 19657
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#11032 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Uh suhe sljive pa napraviti kompot ili jos na pijaci kupiti malo susenih krusaka pa napraviti hosaf.korisnicki wrote: ↑19/02/2023 22:02Suve šljive su još uvijek prihvatljive cijene a šljive su izvrsno voće.zippoo87 wrote: ↑19/02/2023 21:51 Voce svaki dan na akcijama od 1-20- 1.50...najcesce jabuke i narance sada.Bilo akcija naranci i po 1.10 u konzumu i ostalim marketima...to se odmah kupi 3-4 kg i uzivas.Jabuke isto uvijek imam i jedem svaki dan i jabuke i narance.
Pa nema sanse da mi kila banana vrijedi kao 3 kg jabuka ili naranci...pa ne bi dao 4 kM za banane,da ih vise nikada ne pojedem.
Meni nije jasno ni zasto vi placate po tim cijenama.
Ima i drugog voca,uvijek bude na akcijama nesto...jedino ove zime nesto ne vidjam nar cesto kao prije a i to sam kupovao i volim ga.
Ljudi toliko kod nas konzumiraju ove preradjevine,jedu pastete,nareske,hrenovke i sav ostali mesni otpad da je to nevjerovatno.
Evo sada se ova maloprodajna mafija navukla da dize i cijene voca u nebesa...bez ikakvog razloga osim razloga pohlepe i prolazi im,jer narod debilni kupuje.
- pepeljara
- Posts: 7354
- Joined: 22/08/2003 00:00
- VladaFBiH
- Posts: 6606
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#11034 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Realno je da vrijede više od jabuka koje lokalno bereš - samo usporedi troškove koje banana ima na svom putu do marketa i troškove jedne jabuke.zippoo87 wrote: ↑19/02/2023 21:51 Voce svaki dan na akcijama od 1-20- 1.50...najcesce jabuke i narance sada.Bilo akcija naranci i po 1.10 u konzumu i ostalim marketima...to se odmah kupi 3-4 kg i uzivas.Jabuke isto uvijek imam i jedem svaki dan i jabuke i narance.
Pa nema sanse da mi kila banana vrijedi kao 3 kg jabuka ili naranci...pa ne bi dao 4 kM za banane,da ih vise nikada ne pojedem.
Meni nije jasno ni zasto vi placate po tim cijenama.
Ima i drugog voca,uvijek bude na akcijama nesto...jedino ove zime nesto ne vidjam nar cesto kao prije a i to sam kupovao i volim ga.
- oldtajmer
- Posts: 5439
- Joined: 13/04/2013 09:43
- Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#11036 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
al' kako su psiholoski stavili cijenu na onih ,95 pa da te navede da pomislis da je jeftino... 
-
zippoo87
- Posts: 19657
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#11037 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
A da li su te banane prelazile isti taj put i kada su bile 1KM i 2KM i 3KM ili samo sada prelaze kada su 4 KM???VladaFBiH wrote: ↑20/02/2023 10:46Realno je da vrijede više od jabuka koje lokalno bereš - samo usporedi troškove koje banana ima na svom putu do marketa i troškove jedne jabuke.zippoo87 wrote: ↑19/02/2023 21:51 Voce svaki dan na akcijama od 1-20- 1.50...najcesce jabuke i narance sada.Bilo akcija naranci i po 1.10 u konzumu i ostalim marketima...to se odmah kupi 3-4 kg i uzivas.Jabuke isto uvijek imam i jedem svaki dan i jabuke i narance.
Pa nema sanse da mi kila banana vrijedi kao 3 kg jabuka ili naranci...pa ne bi dao 4 kM za banane,da ih vise nikada ne pojedem.
Meni nije jasno ni zasto vi placate po tim cijenama.
Ima i drugog voca,uvijek bude na akcijama nesto...jedino ove zime nesto ne vidjam nar cesto kao prije a i to sam kupovao i volim ga.
I kako te iste banane,koje su presle toliki put,u jednom marketu 2,5 KM a u drugom 4 KM?
Last edited by zippoo87 on 20/02/2023 11:53, edited 2 times in total.
- oldtajmer
- Posts: 5439
- Joined: 13/04/2013 09:43
- Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda
#11038 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
svakoj musteriji koja dodje i uzme kilo ovih paprika tacno bi dao jos jednu kilu gratis 
-
zippoo87
- Posts: 19657
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#11039 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Kila paprika =kila mesa
Stvarno ko kupi ovo,nije dobar u glavu a mnogi samo kupe u korpu i ne gledaju cijene.
Stvarno ko kupi ovo,nije dobar u glavu a mnogi samo kupe u korpu i ne gledaju cijene.
- pepeljara
- Posts: 7354
- Joined: 22/08/2003 00:00
-
last mohicans
- Posts: 18201
- Joined: 09/08/2012 23:19
#11041 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Baš hanumi pričam jučer su bile u Bingu 10,45. Ove babure bude u trznici na onom štandu organske hrane po 5-6 km za kilo.
- Sanjarko
- Posts: 28405
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#11042 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ma meni stara uzme banane jer slabo skroz drugog voca jedem, kazem joj da ne uzima vise, ali meni 2-3 banane budu par dana. Ja prije dorucka pojedem 1 ili navece umjesto vecere 1, jer cesto znam nevecerati uopste nista pa samo bananu pojedem.zippoo87 wrote: ↑19/02/2023 21:51 Voce svaki dan na akcijama od 1-20- 1.50...najcesce jabuke i narance sada.Bilo akcija naranci i po 1.10 u konzumu i ostalim marketima...to se odmah kupi 3-4 kg i uzivas.Jabuke isto uvijek imam i jedem svaki dan i jabuke i narance.
Pa nema sanse da mi kila banana vrijedi kao 3 kg jabuka ili naranci...pa ne bi dao 4 kM za banane,da ih vise nikada ne pojedem.
Meni nije jasno ni zasto vi placate po tim cijenama.
Ima i drugog voca,uvijek bude na akcijama nesto...jedino ove zime nesto ne vidjam nar cesto kao prije a i to sam kupovao i volim ga.
Neku noc nisam nista vecerao, ni bananu.
- Truba
- Posts: 93802
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#11043 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
sto se ja zajebah kupih u bingu noiset ogromnu milku za 7,30
a u konzumu 4.5 na sniženju
kakav amater i maler
3 dana bez čokolade da uštedim 3 marke
a u konzumu 4.5 na sniženju
kakav amater i maler
3 dana bez čokolade da uštedim 3 marke
- Sanjarko
- Posts: 28405
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
- ElRe
- Posts: 16897
- Joined: 12/12/2011 11:28
#11045 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Danas i na Otoci 1 kg banana 3 KM 
Ali da Tropic momački dere RSovce, dere. Čak su i skuplji od CJ MD.
Ali da Tropic momački dere RSovce, dere. Čak su i skuplji od CJ MD.
- Sanjarko
- Posts: 28405
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
- nepass1
- Posts: 14677
- Joined: 06/07/2017 07:35
#11047 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ja se odvikao od banane, sreca nece djete banane nikako da jede, tako da ne pamtim kad sam kupio
-
korisnicki
- Posts: 527
- Joined: 13/03/2021 12:12
#11048 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Za banane psihološka granica je 2,5 KM.
Do prije par godina bile su jeftinije od jabuka i naranči.
Dalje za suncokretovo ulje otkada znam za novac i cijene uvjek je litar bio u nivou cijene litre goriva.
- Truba
- Posts: 93802
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16

