INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
nlt
Posts: 2608
Joined: 18/05/2014 18:02

#11026 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nlt »

U Libiji gorivo koliko ono 0.05KM kad se preračunava ja mislim
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11027 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Truba »

Al ti zato otmu zenu i ukradu kola
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 1709
Joined: 29/11/2022 19:46

#11028 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by ShnjaZZZ »

tap3ah75 wrote: 19/02/2023 17:23
ShnjaZZZ wrote: 18/02/2023 20:00
Taj Mega diskont se otvara uskoro i u Zenici, drago mi je čut da su jeftini :thumbup:
Zna li se lokacija? I okvirno datum.
Iznad Konzuma na Bristu 100 metara kad se ide prema Tetovu iznajmili i preuredili prostor od pekare Pariz.
Sve spremno, natpis postavili, unutra sredili, kase i police već tu, parking uradili ali eto nikako još da se otvori. Očekivao sam da će dosad i bit otvoren, sve je spremno već 2-3 mjeseca.
User avatar
banjaluka078
Posts: 13178
Joined: 16/01/2007 23:38

#11029 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by banjaluka078 »

Hakiz wrote: 19/02/2023 02:29
I drugo voće je skupo. Možda jabuke nisu.
Jabuke 1.20-2.40, grejp 3, nar je jeftiniji od 4, narandže 1.80-3.60, banane oko 3.40 u većini marketa.
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#11030 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

Voce svaki dan na akcijama od 1-20- 1.50...najcesce jabuke i narance sada.Bilo akcija naranci i po 1.10 u konzumu i ostalim marketima...to se odmah kupi 3-4 kg i uzivas.Jabuke isto uvijek imam i jedem svaki dan i jabuke i narance.
Pa nema sanse da mi kila banana vrijedi kao 3 kg jabuka ili naranci...pa ne bi dao 4 kM za banane,da ih vise nikada ne pojedem.
Meni nije jasno ni zasto vi placate po tim cijenama.
Ima i drugog voca,uvijek bude na akcijama nesto...jedino ove zime nesto ne vidjam nar cesto kao prije a i to sam kupovao i volim ga.
korisnicki
Posts: 527
Joined: 13/03/2021 12:12

#11031 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by korisnicki »

zippoo87 wrote: 19/02/2023 21:51 Voce svaki dan na akcijama od 1-20- 1.50...najcesce jabuke i narance sada.Bilo akcija naranci i po 1.10 u konzumu i ostalim marketima...to se odmah kupi 3-4 kg i uzivas.Jabuke isto uvijek imam i jedem svaki dan i jabuke i narance.
Pa nema sanse da mi kila banana vrijedi kao 3 kg jabuka ili naranci...pa ne bi dao 4 kM za banane,da ih vise nikada ne pojedem.
Meni nije jasno ni zasto vi placate po tim cijenama.
Ima i drugog voca,uvijek bude na akcijama nesto...jedino ove zime nesto ne vidjam nar cesto kao prije a i to sam kupovao i volim ga.
Suve šljive su još uvijek prihvatljive cijene a šljive su izvrsno voće.
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#11032 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

korisnicki wrote: 19/02/2023 22:02
zippoo87 wrote: 19/02/2023 21:51 Voce svaki dan na akcijama od 1-20- 1.50...najcesce jabuke i narance sada.Bilo akcija naranci i po 1.10 u konzumu i ostalim marketima...to se odmah kupi 3-4 kg i uzivas.Jabuke isto uvijek imam i jedem svaki dan i jabuke i narance.
Pa nema sanse da mi kila banana vrijedi kao 3 kg jabuka ili naranci...pa ne bi dao 4 kM za banane,da ih vise nikada ne pojedem.
Meni nije jasno ni zasto vi placate po tim cijenama.
Ima i drugog voca,uvijek bude na akcijama nesto...jedino ove zime nesto ne vidjam nar cesto kao prije a i to sam kupovao i volim ga.
Suve šljive su još uvijek prihvatljive cijene a šljive su izvrsno voće.
Uh suhe sljive pa napraviti kompot ili jos na pijaci kupiti malo susenih krusaka pa napraviti hosaf.
Ljudi toliko kod nas konzumiraju ove preradjevine,jedu pastete,nareske,hrenovke i sav ostali mesni otpad da je to nevjerovatno.

Evo sada se ova maloprodajna mafija navukla da dize i cijene voca u nebesa...bez ikakvog razloga osim razloga pohlepe i prolazi im,jer narod debilni kupuje.
User avatar
pepeljara
Posts: 7354
Joined: 22/08/2003 00:00

#11033 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by pepeljara »

Image

Konzum jutros :)
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6606
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#11034 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by VladaFBiH »

zippoo87 wrote: 19/02/2023 21:51 Voce svaki dan na akcijama od 1-20- 1.50...najcesce jabuke i narance sada.Bilo akcija naranci i po 1.10 u konzumu i ostalim marketima...to se odmah kupi 3-4 kg i uzivas.Jabuke isto uvijek imam i jedem svaki dan i jabuke i narance.
Pa nema sanse da mi kila banana vrijedi kao 3 kg jabuka ili naranci...pa ne bi dao 4 kM za banane,da ih vise nikada ne pojedem.
Meni nije jasno ni zasto vi placate po tim cijenama.
Ima i drugog voca,uvijek bude na akcijama nesto...jedino ove zime nesto ne vidjam nar cesto kao prije a i to sam kupovao i volim ga.
Realno je da vrijede više od jabuka koje lokalno bereš - samo usporedi troškove koje banana ima na svom putu do marketa i troškove jedne jabuke.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#11035 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by oldtajmer »

pepeljara wrote: 20/02/2023 10:43 Image

Konzum jutros :)
mozda je skrivena kamera :lol:
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#11036 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by belfy »

al' kako su psiholoski stavili cijenu na onih ,95 pa da te navede da pomislis da je jeftino... :mrgreen:
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#11037 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

VladaFBiH wrote: 20/02/2023 10:46
zippoo87 wrote: 19/02/2023 21:51 Voce svaki dan na akcijama od 1-20- 1.50...najcesce jabuke i narance sada.Bilo akcija naranci i po 1.10 u konzumu i ostalim marketima...to se odmah kupi 3-4 kg i uzivas.Jabuke isto uvijek imam i jedem svaki dan i jabuke i narance.
Pa nema sanse da mi kila banana vrijedi kao 3 kg jabuka ili naranci...pa ne bi dao 4 kM za banane,da ih vise nikada ne pojedem.
Meni nije jasno ni zasto vi placate po tim cijenama.
Ima i drugog voca,uvijek bude na akcijama nesto...jedino ove zime nesto ne vidjam nar cesto kao prije a i to sam kupovao i volim ga.
Realno je da vrijede više od jabuka koje lokalno bereš - samo usporedi troškove koje banana ima na svom putu do marketa i troškove jedne jabuke.
A da li su te banane prelazile isti taj put i kada su bile 1KM i 2KM i 3KM ili samo sada prelaze kada su 4 KM???
I kako te iste banane,koje su presle toliki put,u jednom marketu 2,5 KM a u drugom 4 KM?
Last edited by zippoo87 on 20/02/2023 11:53, edited 2 times in total.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#11038 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by oldtajmer »

svakoj musteriji koja dodje i uzme kilo ovih paprika tacno bi dao jos jednu kilu gratis :D
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#11039 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

Kila paprika =kila mesa

Stvarno ko kupi ovo,nije dobar u glavu a mnogi samo kupe u korpu i ne gledaju cijene.
last mohicans
Posts: 18201
Joined: 09/08/2012 23:19

#11041 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by last mohicans »

Baš hanumi pričam jučer su bile u Bingu 10,45. Ove babure bude u trznici na onom štandu organske hrane po 5-6 km za kilo.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28405
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#11042 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Sanjarko »

zippoo87 wrote: 19/02/2023 21:51 Voce svaki dan na akcijama od 1-20- 1.50...najcesce jabuke i narance sada.Bilo akcija naranci i po 1.10 u konzumu i ostalim marketima...to se odmah kupi 3-4 kg i uzivas.Jabuke isto uvijek imam i jedem svaki dan i jabuke i narance.
Pa nema sanse da mi kila banana vrijedi kao 3 kg jabuka ili naranci...pa ne bi dao 4 kM za banane,da ih vise nikada ne pojedem.
Meni nije jasno ni zasto vi placate po tim cijenama.
Ima i drugog voca,uvijek bude na akcijama nesto...jedino ove zime nesto ne vidjam nar cesto kao prije a i to sam kupovao i volim ga.
Ma meni stara uzme banane jer slabo skroz drugog voca jedem, kazem joj da ne uzima vise, ali meni 2-3 banane budu par dana. Ja prije dorucka pojedem 1 ili navece umjesto vecere 1, jer cesto znam nevecerati uopste nista pa samo bananu pojedem.

Neku noc nisam nista vecerao, ni bananu.
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11043 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Truba »

sto se ja zajebah kupih u bingu noiset ogromnu milku za 7,30
a u konzumu 4.5 na sniženju

kakav amater i maler

3 dana bez čokolade da uštedim 3 marke
User avatar
Sanjarko
Posts: 28405
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#11044 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Sanjarko »

Truba wrote: 20/02/2023 12:25 sto se ja zajebah kupih u bingu noiset ogromnu milku za 7,30
a u konzumu 4.5 na sniženju

kakav amater i maler

3 dana bez čokolade da uštedim 3 marke
Moja stara uzima neku Galeb cokoladu. Ona nju jede s kafom umjesto kocke.
User avatar
ElRe
Posts: 16897
Joined: 12/12/2011 11:28

#11045 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by ElRe »

Danas i na Otoci 1 kg banana 3 KM :-D
Ali da Tropic momački dere RSovce, dere. Čak su i skuplji od CJ MD.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28405
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#11046 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Sanjarko »

ElRe wrote: 20/02/2023 13:11 Danas i na Otoci 1 kg banana 3 KM :-D
Ali da Tropic momački dere RSovce, dere. Čak su i skuplji od CJ MD.
Jb-ga ovdje su 4. Sta bi moglo kao zamjena njima ne znam. Kontam B kompleks tablete i nesto drugo za prezalogajit od voca ili nesto drugo nemora biti voce, ali sta?
User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#11047 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nepass1 »

Ja se odvikao od banane, sreca nece djete banane nikako da jede, tako da ne pamtim kad sam kupio
korisnicki
Posts: 527
Joined: 13/03/2021 12:12

#11048 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by korisnicki »

ElRe wrote: 20/02/2023 13:11 Danas i na Otoci 1 kg banana 3 KM :-D
Ali da Tropic momački dere RSovce, dere. Čak su i skuplji od CJ MD.
Za banane psihološka granica je 2,5 KM.

Do prije par godina bile su jeftinije od jabuka i naranči.

Dalje za suncokretovo ulje otkada znam za novac i cijene uvjek je litar bio u nivou cijene litre goriva.
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#11049 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Truba »

nepass1 wrote: 20/02/2023 13:17 Ja se odvikao od banane, sreca nece djete banane nikako da jede, tako da ne pamtim kad sam kupio
dobar si ja se fokusirao na snikers i mlijeko
a sa zada mi uniđoše noisete i banane na dnevnoj bazi :lol:

sve bojkotirati

PUČ PUČ
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#11050 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by moonca »

Sanjarko wrote: 20/02/2023 13:15 ili nesto drugo nemora biti voce, ali sta?
koliko koshta ..slatki krompir? mozesh to jesti
Post Reply