Ukrajina

Post Reply
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#11026 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

1. hladonoratovski rezon:
Image

"Od Ukrajine moramo napraviti ruski Vijetnam."
2. nelinearni odgovor:
Image

"Dobiće Vijetnam ruskog jugoistoka."

- Evo kako to izgleda u praksi: Mariupolj, danas; građani protiv naoružanih lica: VIDEO
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#11027 Re: Ukrajina

Post by daxon »

Znači totalno nadrealno, pucaju u nenaoružane građane koji mirno hodaju. :shock:
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#11028 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

daxon wrote:Znači totalno nadrealno, pucaju u nenaoružane građane koji mirno hodaju. :shock:
- (Geo)stratezi postaju žrtva sopstvene strategije: umjesto da drugu stranu uvuku u zamku, upali su oni. Umjesto da se armiji RF kreira partizanski front otpora, za čim su čeznuli i što su pokušali isprovocirati, to se sada dešava kijevskoj hunti i njenim sponzorima.

RF i (uvjeren sam) većinska Ukrajina su tri poteza ispred linearnih hladnoratovskih oponenata.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#11029 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

- Pogledajte sada ovaj huntin fail: Herson, Dan pobjede. Gubernator koga nisu izabrali građani, nego hunta u Kijevu i njeni mentori, drži revizionistički govor u kome tvrdi da je Hitler, u stvari, došao da oslobodi ljude... Pogledajte reakciju građana i ove mlade žene:

- VIDEO

Američka administracija i njihova hunta u Kijevu sistemski i trajno razvaljuju Ukrajinu.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#11030 Re: Ukrajina

Post by radostan dan »

Co0l wrote:
A vidio si kako je onaj na snimku u Chelijevom postu kojeg su na onoj nakoj raskrsnici okruzili bio sam.Kazem,jebo transporter al smijesno kako se pokusava opravdat obicna laz koja je toliko ocita.
jeS ti lud, jedva stignem da vas čitam, ko će još snimke gledati ?:)

JohnnyS dana 09/05/2014 18:52

Doduše, kad vidim koliko se onanira na jednu olupinu od tenka možda su i trebali da ga povedu sa sobom
upravo zato su ga morali pokupiti po svaku cijenu...
iz tog razloga je opcija b) vjerovatnija.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#11031 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

- Mariupolj, opet. U crno obučena naoružana lica (tzv. "Nacionalna garda", odnosno de facto vojno krilo "Svobode" i "Desnog sektora") pucaju na građane. Građani im dobacuju "idiote, bojiš se...skini masku" itd. Na kraju pucaju... Ovo se na ovim prostorima nije vidjelo od Hitlerove invazije.

VIDEO

Jebaće im rusofoni znanje za sva vremena.
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#11032 Re: Ukrajina

Post by daxon »

Mislim pucati dvanaestogodišnjem djetetu u grudi, jer na grudima je imao "georgijevsku lentu", simbol pobjede Rusije u Drugom svjetskom ratu je nešto najbolesnije i najodvratnije što sam čuo. Nikog, pa ni mene ne zabrinjavaju bolesnici koji čine takva djela, lako je njih potarasati, ono što je zabrinjavajuće i poražavajuće, jesu bolesnici koji podržavaju i pravdaju takva djela, a to je, pored pučističke hunte iz Kijeva, skoro cjelokupni europski politički establišment.
USA namjerno ne pominjem, jer bi bilo iznenađenja kada oni takva (ne)djela ne bi podržavali.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#11033 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

Da, hladni, "cinični um", koji rizikuje ponavljanje lekcija iz prošlosti.
Nikolaj Stavrogin
Posts: 86
Joined: 08/05/2014 18:43

#11034 Re: Ukrajina

Post by Nikolaj Stavrogin »

daxon wrote:Mislim pucati dvanaestogodišnjem djetetu u grudi, jer na grudima je imao "georgijevsku lentu", simbol pobjede Rusije u Drugom svjetskom ratu je nešto najbolesnije i najodvratnije što sam čuo. Nikog, pa ni mene ne zabrinjavaju bolesnici koji čine takva djela, lako je njih potarasati, ono što je zabrinjavajuće i poražavajuće, jesu bolesnici koji podržavaju i pravdaju takva djela, a to je, pored pučističke hunte iz Kijeva, skoro cjelokupni europski politički establišment.
USA namjerno ne pominjem, jer bi bilo iznenađenja kada oni takva (ne)djela ne bi podržavali.
i naravno, naši bošnjački nacionalisti.
Nikolaj Stavrogin
Posts: 86
Joined: 08/05/2014 18:43

#11035 Re: Ukrajina

Post by Nikolaj Stavrogin »

Martinez_ wrote:
Alfons Kauders wrote: meni je savrseno jasna... samo ih je potrebno prestati nazivati bosnjacima i rijesen problem :D

ne kaze se dzaba poturica gori od turcina... uz male izmjene to se da primjeniti i ovdje

Misliš, kad će NATO da zavede red u Bosni, ukine Srpsku i protera Srbe, je li to to? Dosta ih se upravo tako otvoreno i izjasnilo na temi, dok ovo što ti insinuiraš, nije pomenuo niko. Čak ni većina proruskih forumaša nisu Srbi uopšte, štaviše. Challenger, klavikula, Black Swan...svima njima hinjski podmećeš da žele rusku intervenciju u Bosni na štetu Bošnjaka
covjek dijeli ljude po naciji. lakmus test mu je ako si za ili protiv rusije. bosnjake koji su za rusiju, ispisuje iz nacije.

nesto slicno kao covic, ako ne glasaz za hdz znaci da nisi pravi hrvat. nije mu mozak evoluirao do stadija gdje vidi individue samo kolektivitete.
Objektivni navijac
Posts: 1907
Joined: 07/06/2013 17:34

#11036 Re: Ukrajina

Post by Objektivni navijac »

Co0l wrote:
daxon wrote:
Co0l wrote: al zato svako ko zna vozit kamion mogo je odvest i transporter.
Nigdje veze, da si rekao bager gusjeničar i nekakao, ali vožnja kamiona i ovoga nemaju veze jedno sa drugim.
Uostalom, čak i da nema u blizini drugog vozila, u što sumnjam, jer ih uvijek ima više od jednoga, mogli su poslati drugo vozilo da ga odvuče.
Tamo ako od deset vojno sposobnih muskaraca ne nadjes brat bratu najmanje 4-5 njih koji znaju vozit transporter evo ruke namah :lol:
Sta se ba ofiras,jebo jedan transporter ali ona fotka je prilicno self-explanatory.
Od deset vojnosposobnih muskaraca dva su vidjela transporter za vrijeme vonoga roka a jedan ga mozda zna voziti :D Najljepse je kada forumasi ,koji nisu puske vidjeli u zivotu,pocnu raspredati o vojsci :D
Transporter gore-dole,ubijanje civila od strane fasista isto na stranu ali je ocito da fasisti ne uspijevaju nigdje u slobodnom dijelu Ukrajine 'uspostaviti i povratiti legalnu vlast' ,odnosno vlast kijevske hunte. Nedostatak ljudstva ili tehnike ,nedostatak koordinirane siroke akcije ,ne znam ,no ocito je da ne uspijevaju uspostaviti vojnu kontrolu nad nijednim pobunjenim gradom i oblascu. Sve njihove akcije se svode na okrsaje sa manje ili vise poginulih na obje strane i vracanje na pocetne polozaje. Ovo je tek pocetak pocetka. Bice jako zanimljivo.
Nikolaj Stavrogin
Posts: 86
Joined: 08/05/2014 18:43

#11037 Re: Ukrajina

Post by Nikolaj Stavrogin »

Oliver Stone fino objašnjava.


Still in Russia. Saw Mikhail Gorbachev today at his office. At 84 after three operations, he still looks and feels strong to me, but he says he’s much weaker and misses terribly his wife of many years, Raisa. He writes beautifully of her in his moving recent memoir, “Alone with Myself,” still unpublished in English.
I read it for “Untold History” (please see Ch. 8 & 9). Amazing revelations inside the workings of the politburo. Gorby, a Henry Wallace-type agriculture expert, made his way up to the top ranks, recognizing the corruption of the Communist system; he came to power as a protégé of Andropov, and then in a lightening coup of history, achieved profound change not only for the Russian people but for all of us.
If only the West had honored the opportunity he presented us in the 1980s, the world would be so different now. Sadly, the US turned its back on his offers of peace. And instead of demilitarizing the world beginning with Western Europe, Bush made the tragic choice to expand our footprint first in the Panama Invasion, and then most crucially, sent 500,000 American troops to the Middle East for the Kuwaiti War. From that fateful decision grew a trap we never extricated ourselves from.
Bush certainly could’ve propped up Gorby with financial aid, but instead pushed for Boris Yeltsin’s fateful breakup of the USSR into the Russian Federation. And the US-inspired financial disaster that followed. Under Clinton, Bush II, and Obama, the West continued to expand NATO to the borders of Russia. And played a significant role in the recent coup in Ukraine. Russia clearly has reason to fear US intentions in Ukraine and elsewhere.
The West forgets too easily that it was Putin, for better or for worse, who stepped in and helped save Russia at the turn of the century. This dangerous situation in the Ukraine today is a direct outgrowth of the US neocon desire to wholly dismantle Russia as a rival to the United States. This fact appears in a Defense planning memorandum written in 1992 right after the fall of Gorbachev. In other words, the US—and not the Soviet Union-- never stopped seeking the ‘world domination’ it attributed to Communism after WWII.
Frankly this policy is insane and, judging from my trips to Russia since the early 1980s, would result only in a strong, unified Russian peoples’ resistance. Unlike most US population, they too vividly remember the Fascist invasion of WWII and will fight it to the death. May 9 will be their emotional Victory Day parade in Red Square.
100 years after WWI, I fear like many others that the situation will get out of hand now if the Neocons, joined by liberal cold warriors in our Government, have their way. Obama has made his point but now is the time, as Gorbachev said, for DIPLOMACY. It is up to Putin and Obama to pull these combatants in Ukraine apart. Because in the words of Gorby, “they will not be able to do it themselves.”
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#11038 Re: Ukrajina

Post by Havatar »

Nikolaj Stavrogin wrote:
daxon wrote:Mislim pucati dvanaestogodišnjem djetetu u grudi, jer na grudima je imao "georgijevsku lentu", simbol pobjede Rusije u Drugom svjetskom ratu je nešto najbolesnije i najodvratnije što sam čuo. Nikog, pa ni mene ne zabrinjavaju bolesnici koji čine takva djela, lako je njih potarasati, ono što je zabrinjavajuće i poražavajuće, jesu bolesnici koji podržavaju i pravdaju takva djela, a to je, pored pučističke hunte iz Kijeva, skoro cjelokupni europski politički establišment.
USA namjerno ne pominjem, jer bi bilo iznenađenja kada oni takva (ne)djela ne bi podržavali.
i naravno, naši bošnjački nacionalisti.
Znamo mi da islamofobima smetaju bosnjacki nacionalisti i da su za sve oni krivi. I naravno da ce bosnjacki nacionalisti biti protiv fasisticke poltitike Rusije kao sto su bili protiv fasistickih politika 90-tih.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#11039 Re: Ukrajina

Post by Havatar »

Martinez_ wrote:
Alfons Kauders wrote: meni je savrseno jasna... samo ih je potrebno prestati nazivati bosnjacima i rijesen problem :D

ne kaze se dzaba poturica gori od turcina... uz male izmjene to se da primjeniti i ovdje

Misliš, kad će NATO da zavede red u Bosni, ukine Srpsku i protera Srbe, je li to to? Dosta ih se upravo tako otvoreno i izjasnilo na temi, dok ovo što ti insinuiraš, nije pomenuo niko. Čak ni većina proruskih forumaša nisu Srbi uopšte, štaviše. Challenger, klavikula, Black Swan...svima njima hinjski podmećeš da žele rusku intervenciju u Bosni na štetu Bošnjaka
Ukidanje Srpske i protjerivanje Srba nije jedno te isto posto je ukidanje Srpske ukidanje genocidne tvorevine i to je duznost svakog ko sebe smatra civiliziranim.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#11040 Re: Ukrajina

Post by Havatar »

daxon wrote:Znači totalno nadrealno, pucaju u nenaoružane građane koji mirno hodaju. :shock:
Nenaoruzane ljude koji obaraju avione i helikoptere :oops:
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#11041 Re: Ukrajina

Post by radostan dan »

mali prilog temi...
U Budvi privedeno 20 Rusa

Beta | 10. 05. 2014. - 10:44h | Komentara: 143
Policija u Budvi privela je u petak dvadeset ruskih državljana jer su u konvoju od više automobila i s istaknutim ruskim zastavama obeležili Dan pobede nad fašizmom.

Rusi su u konvoju od devet automobila, praveći buku sirenama, kružili Budvom, salutirali i pozdravljali prolaznike, pišu podgoričke "Vijesti" i napominju da je na jednom od vozila bilo napisano "Na Berlin", što je aluzija na pohod ruske armije na glavni grad Nemačke 1945.

Policija je privela dvadeset ruskih državljana zbog kršenja Zakona o javnom redu i miru, odnosno isticanja zastave druge države na javnom mestu, navode "Vijesti" i dodaju da policija razmatra da li će podneti prekršajne prijave protiv privedenih.
ja što ćemo najebati, majko božija...
kad ćemo naučiti da dok slonovi igraju fudbal, mravi ne izlaze vani.
User avatar
Fantassin
Posts: 1912
Joined: 04/01/2014 13:09
Location: France

#11042 Re: Ukrajina

Post by Fantassin »

radostan dan wrote:mali prilog temi...
U Budvi privedeno 20 Rusa

Beta | 10. 05. 2014. - 10:44h | Komentara: 143
Policija u Budvi privela je u petak dvadeset ruskih državljana jer su u konvoju od više automobila i s istaknutim ruskim zastavama obeležili Dan pobede nad fašizmom.

Rusi su u konvoju od devet automobila, praveći buku sirenama, kružili Budvom, salutirali i pozdravljali prolaznike, pišu podgoričke "Vijesti" i napominju da je na jednom od vozila bilo napisano "Na Berlin", što je aluzija na pohod ruske armije na glavni grad Nemačke 1945.

Policija je privela dvadeset ruskih državljana zbog kršenja Zakona o javnom redu i miru, odnosno isticanja zastave druge države na javnom mestu, navode "Vijesti" i dodaju da policija razmatra da li će podneti prekršajne prijave protiv privedenih.
ja što ćemo najebati, majko božija...
kad ćemo naučiti da dok slonovi igraju fudbal, mravi ne izlaze vani.
Kupili pola Crne Gore kako me smiju isticati zastavu ccc :D
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#11043 Re: Ukrajina

Post by radostan dan »

pregone u ovom dodvoravanju zapadu...po nekim podacima, 5000 rusa živi u cg, a provjereno - postoji više odjeljenja u osnovnim školama gdje se nastava izvodi na ruskm jeziku.

rusi pak suptilo iskoriste dan pobjede 09.05. kao međunarodni praznik, a ovi domaći međedi se prime kO saučešće i reaguju... :roll:

i sad će ovo rusofilno stanovništvo (a nema rusofila do-no crnogorca rusofila) da zaokruži kontru aktuelnoj vlasti...
daL će to biti dovoljno, pitanje je.

zajebanu igru igraju crnogorice, iL donji, iL gornji, sredine biDnuT neČe.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#11044 Re: Ukrajina

Post by AleksoMKD »

Resena "misterija" BMP-a.

http://www.youtube.com/watch?v=C19tnq_5Jw0#t=19

Da je radio ne bi ga zapalili.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#11045 Re: Ukrajina

Post by vivaldi »

radostan dan wrote:pregone u ovom dodvoravanju zapadu...po nekim podacima, 5000 rusa živi u cg, a provjereno - postoji više odjeljenja u osnovnim školama gdje se nastava izvodi na ruskm jeziku.

rusi pak suptilo iskoriste dan pobjede 09.05. kao međunarodni praznik, a ovi domaći međedi se prime kO saučešće i reaguju... :roll:

i sad će ovo rusofilno stanovništvo (a nema rusofila do-no crnogorca rusofila) da zaokruži kontru aktuelnoj vlasti...
daL će to biti dovoljno, pitanje je.

zajebanu igru igraju crnogorice, iL donji, iL gornji, sredine biDnuT neČe.
mali se uvijek moraju uvlaciti u dupe nekome, ali koliko god da je milo mutan igrac, pokazao je da zna, bar za sada, da odabere i pravu guzicu i pravi tajming za ulazak.

za razliku od npr makedonaca koji uvijek biraju i pogresnu guzicu i pogresno vrijeme..
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#11046 Re: Ukrajina

Post by radostan dan »

jbt, gdje ode kod makedonaca, a srbi ti pred nosom...
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#11047 Re: Ukrajina

Post by vivaldi »

radostan dan wrote:jbt, gdje ode kod makedonaca, a srbi ti pred očima...
pa zato sto su makedonci puno gori primjer bez ijednog dobrog poteza.

srbija trenutno sjedi na dvije stolice po pitanju ukrajine iako je pred ubjedljivo najvecim cekicem i nakovnjem, ali ni prije ukrajine nije imala zadnjih 10-ak godina velikih medjunarodnih diplomatskih zajeba
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#11048 Re: Ukrajina

Post by AleksoMKD »

Ha, jedini put kada su Makedonci birali nesto je bilo na referendumu za nezavisnost.

Od tada pa nadalje se trudimo da se uvucemo u NATO.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#11049 Re: Ukrajina

Post by radostan dan »

AleksoMKD wrote:Ha, jedini put kada su Makedonci birali nesto je bilo na referendumu za nezavisnost.

Od tada pa nadalje se trudimo da se uvucemo u NATO.
čuvajte se kontre, a nije nato-va, a bogUmi ni varšavska... :zoka:


ps.

šta radi ilija najdoski, bog svih bogova?
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#11050 Re: Ukrajina

Post by vivaldi »

AleksoMKD wrote:Ha, jdini put kada su Makedonci birali nesto je bilo ja referendumu za nezavisnost.

Od tada pa nadalje se trudimo da se uvucemo u NATO.
uvlacenje u guzicu uvijek po defaultu treba rezultirati nekim interesom, ali makedonija vec 20 godina ne izlazi iz guzice, a jos uvijek ni imena nemaju. Pa jebote, ni popis stanovnistva se nije uspio provesti vec je prekinut.

napravila je zajeb sa priznavanjem tajvana, pa navukli bijes kine, pa onda brze bolje pojeli vlastito govno.

nije makedoncima ni priznavanje kosova bio jednostavan potez, ni nato domacinstvno 99, ali ni od toga nisu izvukli korist.

zato sam i rekao da je milo za makedonce izmislio diplomatiju
Post Reply