Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#11001 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

:pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo:

jojjj bakireeeeeeeee :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#11002 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

izvini... VISOČANINA :mrgreen:
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#11003 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

Ned071 wrote:izvini... VISOČANINA :mrgreen:
e tako :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#11004 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Bas slicni nickovi, izlaja se nevinom coeku a on u svom behutu...
Egr se ocisti, a auto ima obrtaja i iznad broja 2 ubuduce...
User avatar
konektovan
Posts: 51470
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11005 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Samo vaditi govna iz auta, ili sve na offf. :mrgreen:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#11006 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

Ned071 wrote:
lavic wrote:
Ned071 wrote:..bo ga egr i ko ga izmisli... kakvo mi smeće sipamo, boze sacuvaj... dakle, uspjelo ga je zacepiti novog nakon nesto vise od godinu dana...

Smij se sad, bleeeee
o cemu ti majketi? cemu da se smijem?
haj ti, al' što mene spominje :D
Dadoooo
Posts: 96
Joined: 16/04/2013 00:37

#11007 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dadoooo »

Zadnja 2 amortizera su mi propisala ulje i hocu da ih mjenjam.. Naravno i prednja dva nisu Bog zna sta pa sam planirao da kupim sva 4 nova.. Imam sljedece ponude

Kayaba - 500km prednji i zadnji
Optimal - 220km zadnji par
Monroe - 260km zadnji par
AL-KO - 432km prednji i zadnji
Ashika - 250km prednji

Koji su po vama najbolji ? Da se razumijemo, ne trazim sportske nego one koji ce biti udobni tj hocu da mi auto u voznji bude udobnije nego sada, da ne osjetim svaku rupicu.. Sta je obavezno da kupim uz nove amortizere ?

U pitanju je Alfa 147.
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#11008 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _ado_ »

lavic wrote:Pozdrav vlasnici francuza, ko mi moze dati informaciju gdje mogu popraviti torziju za P206?

J..o ga otac koji ga napravi...
JA sam reparaciju torzije radio prije 5-6 godina u Servisu 206, kostalo 560 km. Cuo sam da je sad jeftinije nekih stotinjak maraka. Kolega sa posla prosle godine radio kod nekog lika na Ilidzi, nasao oglas na piku. Platio oko 200 km.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#11009 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

_ado_ wrote:
lavic wrote:Pozdrav vlasnici francuza, ko mi moze dati informaciju gdje mogu popraviti torziju za P206?

J..o ga otac koji ga napravi...
JA sam reparaciju torzije radio prije 5-6 godina u Servisu 206, kostalo 560 km. Cuo sam da je sad jeftinije nekih stotinjak maraka. Kolega sa posla prosle godine radio kod nekog lika na Ilidzi, nasao oglas na piku. Platio oko 200 km.

OK hvala za info.
Sa desne strane blokirao skroz, kao da nema ovjesa....
NediM17
Posts: 26454
Joined: 05/11/2009 11:49

#11010 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

:lol: :lol: :lol: :lol:
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#11011 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _ado_ »

lavic wrote:
_ado_ wrote:
lavic wrote:Pozdrav vlasnici francuza, ko mi moze dati informaciju gdje mogu popraviti torziju za P206?

J..o ga otac koji ga napravi...
JA sam reparaciju torzije radio prije 5-6 godina u Servisu 206, kostalo 560 km. Cuo sam da je sad jeftinije nekih stotinjak maraka. Kolega sa posla prosle godine radio kod nekog lika na Ilidzi, nasao oglas na piku. Platio oko 200 km.

OK hvala za info.
Sa desne strane blokirao skroz, kao da nema ovjesa....
Znam sve. Nemoj samo da te neko od nasih vrlih mehanicara nagovori na kojekakve piksne, ko mene. Sa tim piksnama vozio dva dana, pomjerio mi se kamen u bubregu, i opet na kraju morao platiti reparaciju. Tad je to bio poprilican "bauk". Sav vidim da u prodavnicama auto dijelova imaju ti setovi za reparaciju, tako da je vjerovatno to uzrok nizih cijena reparacije.
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#11012 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

_ado_ wrote: Znam sve. Nemoj samo da te neko od nasih vrlih mehanicara nagovori na kojekakve piksne, ko mene. Sa tim piksnama vozio dva dana, pomjerio mi se kamen u bubregu, i opet na kraju morao platiti reparaciju. Tad je to bio poprilican "bauk". Sav vidim da u prodavnicama auto dijelova imaju ti setovi za reparaciju, tako da je vjerovatno to uzrok nizih cijena reparacije.
Meni su rekli da kada mi ode torzija, odem i lično kupim sve dijelove i odnesem majstoru, da se tim načinom uštedi dobar iznos, te platiš samo ruke
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11013 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Dadoooo wrote:Zadnja 2 amortizera su mi propisala ulje i hocu da ih mjenjam.. Naravno i prednja dva nisu Bog zna sta pa sam planirao da kupim sva 4 nova.. Imam sljedece ponude

Kayaba - 500km prednji i zadnji
Optimal - 220km zadnji par
Monroe - 260km zadnji par
AL-KO - 432km prednji i zadnji
Ashika - 250km prednji

Koji su po vama najbolji ? Da se razumijemo, ne trazim sportske nego one koji ce biti udobni tj hocu da mi auto u voznji bude udobnije nego sada, da ne osjetim svaku rupicu.. Sta je obavezno da kupim uz nove amortizere ?

U pitanju je Alfa 147.
Uzmi kayabine ako mislis zadrzavati auto duze vremena :thumbup:
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#11014 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

de ba amare

alfa
:D

(naravno se šalim)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11015 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:D
pa ne , ozbiljno , ako misli prodavati za god ili dvije , ove jeftinije :)
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#11016 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

liaar wrote:
_ado_ wrote: Znam sve. Nemoj samo da te neko od nasih vrlih mehanicara nagovori na kojekakve piksne, ko mene. Sa tim piksnama vozio dva dana, pomjerio mi se kamen u bubregu, i opet na kraju morao platiti reparaciju. Tad je to bio poprilican "bauk". Sav vidim da u prodavnicama auto dijelova imaju ti setovi za reparaciju, tako da je vjerovatno to uzrok nizih cijena reparacije.
Meni su rekli da kada mi ode torzija, odem i lično kupim sve dijelove i odnesem majstoru, da se tim načinom uštedi dobar iznos, te platiš samo ruke
Necu da se zajebavam i hodam po radnjama za 50 KM ustede, ostavim auto i vratim se po ispravno.... niti znam sta treba ni gdje da kupim...
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#11017 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

amar1994 wrote::D
pa ne , ozbiljno , ako misli prodavati za god ili dvije , ove jeftinije :)
nisu ni alko loši
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#11018 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ado-šampion »

Pa ni jedni nisu bas jeftiniji, 4 komada ce ga doci 450-500 maraka svakako. Ja bih isao ili Kayaba ili Monroe. Ako hoces da ti auto bude udobnije preko rupa, prodaj Alfu i kupi drugo auto. Te stvari se ne rjesavaju amortizerima. Mada ako su amortizeri propisali auto ce svkakao biti udobnije s novim.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11019 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

ado-šampion wrote:Pa ni jedni nisu bas jeftiniji, 4 komada ce ga doci 450-500 maraka svakako. Ja bih isao ili Kayaba ili Monroe. Ako hoces da ti auto bude udobnije preko rupa, prodaj Alfu i kupi drugo auto. Te stvari se ne rjesavaju amortizerima. Mada ako su amortizeri propisali auto ce svkakao biti udobnije s novim.
moze coiloverima pa na full soft namjestit :D
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#11020 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Stavi jarane koje hoces, svi su dobri.
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#11021 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

lavic wrote:
liaar wrote:
_ado_ wrote: Znam sve. Nemoj samo da te neko od nasih vrlih mehanicara nagovori na kojekakve piksne, ko mene. Sa tim piksnama vozio dva dana, pomjerio mi se kamen u bubregu, i opet na kraju morao platiti reparaciju. Tad je to bio poprilican "bauk". Sav vidim da u prodavnicama auto dijelova imaju ti setovi za reparaciju, tako da je vjerovatno to uzrok nizih cijena reparacije.
Meni su rekli da kada mi ode torzija, odem i lično kupim sve dijelove i odnesem majstoru, da se tim načinom uštedi dobar iznos, te platiš samo ruke
Necu da se zajebavam i hodam po radnjama za 50 KM ustede, ostavim auto i vratim se po ispravno.... niti znam sta treba ni gdje da kupim...
Pa reći će ti majstor tačno šta trebaš kupit. A ako imaš para i viška onda nazovi čovjeka, dogovori termin, ostavi auto i idi, jer vjeruj mi ne želiš da gledaš kako se skida stara torzija. Vjeruj mi duša će te zaboljeti
User avatar
Averus
Posts: 21287
Joined: 13/02/2008 17:07

#11022 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Averus »

PItanje za kolegu s posla:

Mazda 323, 90. godište - gasi se, nekad pali isprve, nekad neće nikako. Promijenio je razvodnu kapu, svjećice, termo okidač, očistio karburator, ali nije pomoglo. Ja sam mu rekao da odveze da mu provjere benzin-pumpu, ali me zanima mišljenje iskusnijih šta bi još moglo biti
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11023 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Koji motor
dgL_
Posts: 3176
Joined: 25/09/2014 22:39

#11024 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

:)
amar1994 wrote:Koji motor
1.9 tdi... Hahahaha

Koji ce bit jebote benzinac stari japanac 1.3 ili 1.6 predpostavljam...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11025 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

dgL_ wrote::)
amar1994 wrote:Koji motor
1.9 tdi... Hahahaha

Koji ce bit jebote benzinac stari japanac 1.3 ili 1.6 predpostavljam...
moze bit i 1.8 :D , nije reko koja je 323 , mozda je i f :lol:

poslao bi ga ja kod Melcera ili Rokija , al daleko je Beograd :-) :D

mislim da mu je kolega :izet: jeza u ledja .
Post Reply