O ko nam doso, ko nam doso. Kako je na Solti?oldschool wrote:Nedavno sam prisustvovao jednom forumu, bijaše tu dosta vladinih zvaničnika, djeluju zabrinuto, više njih se boji za posao, imalu su neka predavanja o vraćanju duga MMF-u, kako pričaju, vrli ekonomski stručnjaci prognozirali su im krah, obaveze će prešišati doprinose, hele nejse, ne znam kad sam ih vidio uplašenije.
Vlada FBiH (2011 - .........?)
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#1101 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#1102 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Ovo vec nije konstruktivna kritika nego potpuno izvrtanje smisla i vadjenje iz konteksta. Shvatam da te ponese ali puno si ozbiljniji kriticar ako ostanes vezan za realnost.Corto Maltese wrote:Nisam napisao "Nada nije plan" da bih se bavio igrama riječi i čerečio Nikšića, u čije dobre namjere ne sumnjam. To što je rekao nije bilo politički mudro, ali je veoma pošteno. Sve nas je obavijestio kako stvari stoje. Jer kada čuješ da onaj koji treba da bude izvor nade, sam tu istu nadu priziva za saveznika (doduše ne jedinog, u istoj izjavi premijer spominje i mogućnost samospaljivanja)... pa recimo da je to pravo vrijeme za spremanje zimnice.palermo wrote:Čuj riječ NADA je zabranjena u politici. Pa riječ NADA je esencija politike, na njoj se sve zasniva.
- poznanik
- Posts: 6749
- Joined: 12/05/2010 16:18
- Location: Novo Sarajevo
#1103 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Pitaj poljoprivrednike da li "super radi svoj posao"StupskaBitanga wrote:ova Vlada FBiH do sada super radi svoj posao...
- oldschool
- Posts: 7013
- Joined: 20/02/2008 17:27
- Location: where reality is just bunch of illusions
#1104 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Milina, ali, ipak ispod našeg standarda je, zato, sljedeći put pravac Brijuni.madner wrote:O ko nam doso, ko nam doso. Kako je na Solti?oldschool wrote:Nedavno sam prisustvovao jednom forumu, bijaše tu dosta vladinih zvaničnika, djeluju zabrinuto, više njih se boji za posao, imalu su neka predavanja o vraćanju duga MMF-u, kako pričaju, vrli ekonomski stručnjaci prognozirali su im krah, obaveze će prešišati doprinose, hele nejse, ne znam kad sam ih vidio uplašenije.
- oldschool
- Posts: 7013
- Joined: 20/02/2008 17:27
- Location: where reality is just bunch of illusions
#1105 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Corto, dobro od tebe što pratiš te stvari, ali, pazi, iluzorno je od bh politačara očekivati bilo koji vid kulture, samo nek rade svoj posao kako valja, to nam treba biti vrhunac očekivanja.madner wrote:Ovo vec nije konstruktivna kritika nego potpuno izvrtanje smisla i vadjenje iz konteksta. Shvatam da te ponese ali puno si ozbiljniji kriticar ako ostanes vezan za realnost.Corto Maltese wrote:Nisam napisao "Nada nije plan" da bih se bavio igrama riječi i čerečio Nikšića, u čije dobre namjere ne sumnjam. To što je rekao nije bilo politički mudro, ali je veoma pošteno. Sve nas je obavijestio kako stvari stoje. Jer kada čuješ da onaj koji treba da bude izvor nade, sam tu istu nadu priziva za saveznika (doduše ne jedinog, u istoj izjavi premijer spominje i mogućnost samospaljivanja)... pa recimo da je to pravo vrijeme za spremanje zimnice.palermo wrote:Čuj riječ NADA je zabranjena u politici. Pa riječ NADA je esencija politike, na njoj se sve zasniva.
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#1106 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
nije kriva ova vlast nego ona prethodnapoznanik wrote:Pitaj poljoprivrednike da li "super radi svoj posao"StupskaBitanga wrote:ova Vlada FBiH do sada super radi svoj posao...
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#1107 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Ma kakvi, samo Makarska. Ljudi ti ponude da ti popuse ako ces uloziti u turizam.
Nego da se bezveze ne sikiras da ti kazem da od prodaje tih firmi nema nista, to je bio plan stranaca da se namire. Ovo sad je plan B.
Nego da se bezveze ne sikiras da ti kazem da od prodaje tih firmi nema nista, to je bio plan stranaca da se namire. Ovo sad je plan B.
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#1108 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Ništa sporno. Ja mislim (između ostalog i na osnovu premijerovih izjava) da je ove godine ulaganje u zimnicu, bez obzira što je još ljeto, prava investicija. Ko misli suprotno, zimnicu neće praviti.madner wrote:Ovo vec nije konstruktivna kritika nego potpuno izvrtanje smisla i vadjenje iz konteksta. Shvatam da te ponese ali puno si ozbiljniji kriticar ako ostanes vezan za realnost.Corto Maltese wrote: Nisam napisao "Nada nije plan" da bih se bavio igrama riječi i čerečio Nikšića, u čije dobre namjere ne sumnjam. To što je rekao nije bilo politički mudro, ali je veoma pošteno. Sve nas je obavijestio kako stvari stoje. Jer kada čuješ da onaj koji treba da bude izvor nade, sam tu istu nadu priziva za saveznika (doduše ne jedinog, u istoj izjavi premijer spominje i mogućnost samospaljivanja)... pa recimo da je to pravo vrijeme za spremanje zimnice.
-
palermo
- Posts: 25340
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#1109 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Corto Maltese wrote:Nisam napisao "Nada nije plan" da bih se bavio igrama riječi i čerečio Nikšića, u čije dobre namjere ne sumnjam. To što je rekao nije bilo politički mudro, ali je veoma pošteno. Time nas je obavijestio kako stvari stoje. Jer kada čuješ da onaj koji treba da bude izvor nade, sam tu istu nadu priziva za saveznika (doduše ne jedinog, u istoj izjavi premijer spominje i mogućnost samospaljivanja)... pa recimo da je to pravo vrijeme za spremanje zimnice.palermo wrote:Čuj riječ NADA je zabranjena u politici. Pa riječ NADA je esencija politike, na njoj se sve zasniva.
Al preduga je da bi je sad postirao, a ti svakako ovo pišeš iz nekih svojih ličnih motiva pa nije ni bitno.
- oldschool
- Posts: 7013
- Joined: 20/02/2008 17:27
- Location: where reality is just bunch of illusions
#1110 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Ne sikiram se ja, iako od istih nikakvog hajra nemam, nisam te (ne)sreće da živim od državne kase, mislim da to samo budale mogu prodati, Francuska je to najbolje osjetila na kožimadner wrote:Ma kakvi, samo Makarska. Ljudi ti ponude da ti popuse ako ces uloziti u turizam.
Nego da se bezveze ne sikiras da ti kazem da od prodaje tih firmi nema nista, to je bio plan stranaca da se namire. Ovo sad je plan B.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#1111 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Ja mislim da nije dobro biti pesimista, krace se zivi a i kvalitet zivota je upitan.Corto Maltese wrote:Ništa sporno. Ja mislim (između ostalog i na osnovu premijerovih izjava) da je ove godine ulaganje u zimnicu, bez obzira što je još ljeto, prava investicija. Ko misli suprotno, zimnicu neće praviti.madner wrote:Ovo vec nije konstruktivna kritika nego potpuno izvrtanje smisla i vadjenje iz konteksta. Shvatam da te ponese ali puno si ozbiljniji kriticar ako ostanes vezan za realnost.Corto Maltese wrote: Nisam napisao "Nada nije plan" da bih se bavio igrama riječi i čerečio Nikšića, u čije dobre namjere ne sumnjam. To što je rekao nije bilo politički mudro, ali je veoma pošteno. Sve nas je obavijestio kako stvari stoje. Jer kada čuješ da onaj koji treba da bude izvor nade, sam tu istu nadu priziva za saveznika (doduše ne jedinog, u istoj izjavi premijer spominje i mogućnost samospaljivanja)... pa recimo da je to pravo vrijeme za spremanje zimnice.
Plata i pemzija ce biti, bar u Federaciji.
- vee-jay
- Posts: 9867
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#1112 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Nonsens. Nada je u politici isto toliko pojam kao i u ekonomiji, financijama, drustvu. Na osnovi nade se prave trendovi i ocekivanja, strategije...Corto Maltese wrote:Možda!? Radi se o predsjedniku federalne vlade, a ne o meštru masonske lože. Njegove izjave trebaju biti jasne, svakome razumljive. Izjave koje ne ostavljaju prostora za "Možda". Prodorne i nedvosmislene izjave koje uljevaju... pazi sad Kopernikovskog obrta, NADU! Jer nije njegovo da se nada, nego da nadu pruža. Ali, ako je tebi to u redu, onda ništa.ultima_palabra wrote:A kako ti znaš na šta je mislio? Možda je pod "značajnijim potresima" mislio na nesolventnost američke vlade, bankrot pojedinih članica EU i slične situacije koje su za nas kao meteor i vulkan... gotovo nemoguće za predvidjeti i nemoguće za utjecati.
Kod kritikovanja nije važan kvantitet nego kvalitet. Nakon stotinjak ovakvih "opservacija" kad jednom nešto i ubodeš, niko te neće shvatati ozbiljno
Isti nonsens je i izjava Njegove izjave trebaju biti jasne, svakome razumljive. Svako ko se na svijetu iole profesionalno bavi politikom, pokusava, pogotovo danas, koliko toliko da izbjegne jasne izjave. Zasto bi Nermin Niksic bio drugaciji od Obame, Merkelovke, Sarkozija... Kad bolje razmislim, samo mi jedna politicka licnost pada na um koja uvijek sve jasno i glasno govori -> vozd, beton, superjunak jaci i od Cak Norisa.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#1113 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Nije to drzavna kasa nego firme u (vecinskom) drzavnom vlasistvu. Velika razlika.oldschool wrote:Ne sikiram se ja, iako od istih nikakvog hajra nemam, nisam te (ne)sreće da živim od državne kase, mislim da to samo budale mogu prodati, Francuska je to najbolje osjetila na kožimadner wrote:Ma kakvi, samo Makarska. Ljudi ti ponude da ti popuse ako ces uloziti u turizam.
Nego da se bezveze ne sikiras da ti kazem da od prodaje tih firmi nema nista, to je bio plan stranaca da se namire. Ovo sad je plan B., to nam je jedino ostalo, ako to rasprodaju, onda smo u vlasništvu stranog kapitala, ako već nismo.
Mislis Hrvatska je to najbolje osjetila, ubjedili ih ljudi da je pravi potez uzet kredit koji je dohakao bivsoj drzavi
- ReD aka Socijalista
- Posts: 2187
- Joined: 22/08/2010 00:23
- Location: U Daytonu General major
#1114 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Sto ovdje ima nekih ljudi sto vole kakiti u vrazju majka
Bili na vlasti sve dosad, sve razhebali sto su mogli i sad krive vladu koja ih hebe gdje stignu...
Njima ne pase nista taman neko dosao i poklonio nam 1mlrd- KM rekli bi ne ne ne ne meRRe to to je ono tamo vamo
Kako poraz zna boljeti
pusica. 
Kako poraz zna boljeti
- oldschool
- Posts: 7013
- Joined: 20/02/2008 17:27
- Location: where reality is just bunch of illusions
#1115 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Jesi cjepidlaka, nemoj me tjerati da pišem kao BMWNije to drzavna kasa nego firme u (vecinskom) drzavnom vlasistvu. Velika razlika.
Mislis Hrvatska je to najbolje osjetila, ubjedili ih ljudi da je pravi potez uzet kredit koji je dohakao bivsoj drzavi
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#1116 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Nije to cijepidlacenje, ako je nesto na budzetu to je trosak. Ako nesto skines sa budzeta to je dobro za proracun. Jos jedna manipulacija u cilju pokusaja da se proda teza da je upravo to puni pogodak.
- oldschool
- Posts: 7013
- Joined: 20/02/2008 17:27
- Location: where reality is just bunch of illusions
#1117 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
To su državne firme, radnici državnih firmi su na budžetu, dobit telekoma se uračunava u budžet, kao i elektroprivrede, sve analize se rade na tome, jedno vrijeme je PDV spašavao državu, prvih godina, sad su samo ostale ove dvije zlatne koke.madner wrote:Nije to cijepidlacenje, ako je nesto na budzetu to je trosak. Ako nesto skines sa budzeta to je dobro za proracun. Jos jedna manipulacija u cilju pokusaja da se proda teza da je upravo to puni pogodak.
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#1118 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Ne zaboravi obloziti jazbinu paperjem sa trbuha i ostavi otvor za zrak.Corto Maltese wrote:Ništa sporno. Ja mislim (između ostalog i na osnovu premijerovih izjava) da je ove godine ulaganje u zimnicu, bez obzira što je još ljeto, prava investicija. Ko misli suprotno, zimnicu neće praviti.madner wrote:Ovo vec nije konstruktivna kritika nego potpuno izvrtanje smisla i vadjenje iz konteksta. Shvatam da te ponese ali puno si ozbiljniji kriticar ako ostanes vezan za realnost.Corto Maltese wrote: Nisam napisao "Nada nije plan" da bih se bavio igrama riječi i čerečio Nikšića, u čije dobre namjere ne sumnjam. To što je rekao nije bilo politički mudro, ali je veoma pošteno. Sve nas je obavijestio kako stvari stoje. Jer kada čuješ da onaj koji treba da bude izvor nade, sam tu istu nadu priziva za saveznika (doduše ne jedinog, u istoj izjavi premijer spominje i mogućnost samospaljivanja)... pa recimo da je to pravo vrijeme za spremanje zimnice.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#1119 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Ne ne ne.oldschool wrote:To su državne firme, radnici državnih firmi su na budžetu, dobit telekoma se uračunava u budžet, kao i elektroprivrede, sve analize se rade na tome, jedno vrijeme je PDV spašavao državu, prvih godina, sad su samo ostale ove dvije zlatne koke.madner wrote:Nije to cijepidlacenje, ako je nesto na budzetu to je trosak. Ako nesto skines sa budzeta to je dobro za proracun. Jos jedna manipulacija u cilju pokusaja da se proda teza da je upravo to puni pogodak.
Drzavna firma je kao i svaka druga, samo sto je dionicar Federacija BiH. Kao i svako dionicarsko drustvo, postoji odluka svake godine sta se radi sa dobitkom. Kada se dobiti ispuni, pare se uplate u budzet. Radnici u telecomu ili elektroprivredi NISU drzavni sluzbenici.
Budzet FBiH je eksplodirao uvodjenjem PDV-a, ali su uspjeli da to potrose na administraciju i socijalne izdatke. Budzet FBiH se puni sa oko 10% iz ovih preduzeca.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#1120 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Zlatnih koka i kurca...
Nego... Hajmo mi jos jedno 3-4 milijarde uzet od MMF-a...
Pa onda opet zaratit kad dodje na naplatu
Nego... Hajmo mi jos jedno 3-4 milijarde uzet od MMF-a...
Pa onda opet zaratit kad dodje na naplatu
- ReD aka Socijalista
- Posts: 2187
- Joined: 22/08/2010 00:23
- Location: U Daytonu General major
#1121 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Nemoj provocirati, jes cuo?Alfons Kauders wrote:Zlatnih koka i kurca...![]()
Nego... Hajmo mi jos jedno 3-4 milijarde uzet od MMF-a...
Pa onda opet zaratit kad dodje na naplatu
-
detroit-mercy
- Posts: 16988
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#1122 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Znaci da vise ne pisamo u more nego da placamo po dva kunica za zahodamadner wrote:Ma kakvi, samo Makarska. Ljudi ti ponude da ti popuse ako ces uloziti u turizam.
Nego da se bezveze ne sikiras da ti kazem da od prodaje tih firmi nema nista, to je bio plan stranaca da se namire. Ovo sad je plan B.
- oldschool
- Posts: 7013
- Joined: 20/02/2008 17:27
- Location: where reality is just bunch of illusions
#1123 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Jesu budžetski korisnici, ali u smislu da su u javnim preduzećima, a vlasnik tih istih je FBiH, doduše, u pravu si, oni imaju prihode, a ostatakom pune budžet, skoro pa istomadner wrote:Ne ne ne.oldschool wrote:To su državne firme, radnici državnih firmi su na budžetu, dobit telekoma se uračunava u budžet, kao i elektroprivrede, sve analize se rade na tome, jedno vrijeme je PDV spašavao državu, prvih godina, sad su samo ostale ove dvije zlatne koke.madner wrote:Nije to cijepidlacenje, ako je nesto na budzetu to je trosak. Ako nesto skines sa budzeta to je dobro za proracun. Jos jedna manipulacija u cilju pokusaja da se proda teza da je upravo to puni pogodak.
Drzavna firma je kao i svaka druga, samo sto je dionicar Federacija BiH. Kao i svako dionicarsko drustvo, postoji odluka svake godine sta se radi sa dobitkom. Kada se dobiti ispuni, pare se uplate u budzet. Radnici u telecomu ili elektroprivredi NISU drzavni sluzbenici.
Budzet FBiH je eksplodirao uvodjenjem PDV-a, ali su uspjeli da to potrose na administraciju i socijalne izdatke. Budzet FBiH se puni sa oko 10% iz ovih preduzeca.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#1124 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Zar nisi upratio skandal kada je gradonacelnik Makarske seiku ponudi kurvedetroit-mercy wrote:Znaci da vise ne pisamo u more nego da placamo po dva kunica za zahodamadner wrote:Ma kakvi, samo Makarska. Ljudi ti ponude da ti popuse ako ces uloziti u turizam.
Nego da se bezveze ne sikiras da ti kazem da od prodaje tih firmi nema nista, to je bio plan stranaca da se namire. Ovo sad je plan B.mogao bi ispuslic pasti
.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#1125 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Imas na temi o budzetu link, rast troskova administracije su bili nizi od rasta dohodaka, ali su socijalni izdaci totalno izmakli kontroli od 2006.oldschool wrote:Jesu budžetski korisnici, ali u smislu da su u javnim preduzećima, a vlasnik tih istih je FBiH, doduše, u pravu si, oni imaju prihode, a ostatakom pune budžet, skoro pa istomadner wrote:Ne ne ne.oldschool wrote: To su državne firme, radnici državnih firmi su na budžetu, dobit telekoma se uračunava u budžet, kao i elektroprivrede, sve analize se rade na tome, jedno vrijeme je PDV spašavao državu, prvih godina, sad su samo ostale ove dvije zlatne koke.
Drzavna firma je kao i svaka druga, samo sto je dionicar Federacija BiH. Kao i svako dionicarsko drustvo, postoji odluka svake godine sta se radi sa dobitkom. Kada se dobiti ispuni, pare se uplate u budzet. Radnici u telecomu ili elektroprivredi NISU drzavni sluzbenici.
Budzet FBiH je eksplodirao uvodjenjem PDV-a, ali su uspjeli da to potrose na administraciju i socijalne izdatke. Budzet FBiH se puni sa oko 10% iz ovih preduzeca.. Što se tiče PDV-a, pa valja poplaćati ovoliku administraciju, svugdje ima viška radnika, na svakoj poziciji, još se primaju, samo se gomilaju obaveze, tu je dosta para otišlo.
