Rockabilly - Psychobilly

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1101 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Don Karlos,

nemas razloga za brigu, ja cu Vas album naruciti s Raucous Records sada kada budem uradio novu narudzbu. A sem toga na Howardovom sajtu su Vas pravo nahvalili ... :-D

http://www.raucousrecords.com/rockabill ... _4937.aspx

A sta je bilo s postom, ma ko ce ga znati ... i nije bitno, nema problema ... Idemo dalje, sta ima novo kod Vas, imate li kakvih svirki dogovorenih u naredom periodu i gdje? Da li je neko poslusao posljednji box set The Meteors i kako Vam se cini? Meni je to u posljednje vrijeme jedan od drazih box setova koje slusam (cak sam prebacio na zenin iPod :lol: , da imam i ja nesto da slusam)

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
morbilly
Posts: 237
Joined: 08/09/2007 01:31
Location: Zagreb

#1102 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by morbilly »

More, Muri, nemoj da se ljutiš, eto vidiš da ljudi lijepo postaju, čak cijelu zadnju stranicu, lijevo desno, mora neko i da najebe :mrgreen: Pa i ja sam se falio tatstvom, pobogu!
Em sam od onih koji ovdje najmanje doprinose, ev. koju provokaciju, dvije.
Štaš, internet sajko, pogotovo zadnjih par mjeseci :tirjebi zube:
A ovog Suna ću da nađem u gradu i očitam mu školicu zike :dance: :D

Novi Mozz (ovo tutnuh radi Bozovih obožavatelja):

http://rs498.rapidshare.com/files/180539317/Refusal.rar
1. "Something Is Squeezing My Skull" (Morrissey, Alain Whyte) – 2:38
2. "Mama Lay Softly on the Riverbed" (Morrissey, Whyte) – 3:53
3. "Black Cloud" (Morrissey, Boz Boorer) - 2:48
4. "I´m Throwing My Arms Around Paris" (Morrissey, Boorer) – 2:30
5. "All You Need Is Me" (Morrissey, Jesse Tobias) - 3:12
6. "When Last I Spoke to Carol" (Morrissey, Whyte) - 3:23
7. "That´s How People Grow Up" (Morrissey, Boorer) – 2:59
8. "One Day Goodbye Will Be Farewell" (Morrissey, Boorer) – 2:56
9. "It´s Not Your Birthday Anymore" (Morrissey, Whyte) - 5:10
10. "You Were Good in Your Time" (Morrissey, Whyte) - 5:01
11. "Sorry Doesn´t Help" (Morrissey, Tobias) - 4:03
12. "I´m OK By Myself" (Morrissey, Tobias) - 4:48

Image
User avatar
morbilly
Posts: 237
Joined: 08/09/2007 01:31
Location: Zagreb

#1103 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by morbilly »

PS
Thx, Fadile za mjuzi!
a Najsgajedi je pravo preteran :-D

Inače, za multipli download na rapidshareu svima preporučujem JDownloader, izvrstan programčić!
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1104 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

[quote="morbilly"]
A ovog Suna ću da nađem u gradu i očitam mu školicu zike :dance: :D

Nema frke, još ak je koji pivkan u igri 8)
makar davno sam odlučio da me nikakve školice više nebuju vidle

inače, ono je bila zeka-peka, volim je poslušat i puno stvari koje nisu rockabilly,
osobito onaj preiod kratkih stvari na tri akorda iz druge polovice sedamdesetih
evo čak skidam i ovog Moza, istina za ženicu
(imamo dogovor ja ne slušam blues kad je ona doma, a ona ne sluša nikaj kaj ima veze sa Mozom kad sam ja doma)
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1105 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Mozda da jos postavimo The Polecats i imamo sve :-) ... Nije mu los posljednji album (mislim na Morsa), mada mu je je prethodni bolji. Inace, hvala Don Karlosu na muzici ... Ripovao sam neke "auth rockabilly" albume, pa cu to da postavim ovdje, ne na blog (iz nekih svojih razloga, ne zelim neke albume da bacam siroko u javnost).

Pozdrav ekipi i sretan pocetak jos jedne radne sedmice :zzzz:

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
morbilly
Posts: 237
Joined: 08/09/2007 01:31
Location: Zagreb

#1106 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by morbilly »

lab3352 wrote:Upravo sam uradio jedan psychobilly update na blogu, vezan za grupi Mad Sin. Mislim da su odlican bend i veoma mi je zao sto ih nisam gledao kada su bili u ZG (ne znam da li je Morbilly isao, ako jesi, javi kako bilo). Imam ih na odlicnom DVD izdanju "Bad Boys For Life" (imam sva tri dijela), kao i par albuma i naravno "The best of..." (kompilacije koje inace ne volim, jer uvijek suzavaju izbor numera na neke hitove).

Lab3352

I ne samo u Zagrebu u KSET-u kad je bila najveća ludnica i zege ekipa već pohvatala konce u sajku.
Gledao sam ih i više puta na satanikstompu, ali najbolji su bili u Velikoj na DOF-u - Uz zajedničko liječenje mamurluka od prve večeri festivala s Teksom (osnivač Sunny Domestosza) i Andijem (psycho Laaf) na Terasi u Požegi uz čobanac, kasačko pivo i GBH s gramofona preludog konobara. Po uštimavanju kvifova spektakularni gig uz munje, gromove, kišu, blato i vatromet, a poslije ispraćajni suludi tulum s bendom i ekipomipo u hotelskim sobama.
Jel dobar rivju? :-D
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1107 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Taman onako kako sam ocekivao od tebe ... veoma emocionalno, kao da sam bio tamo ... Mada imam problem s mamurlukom, ali tablete su uvijek pri pomoci da se glavobolja rijesi ...

Thx Morbilly...

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
morbilly
Posts: 237
Joined: 08/09/2007 01:31
Location: Zagreb

#1108 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by morbilly »

HAHAAARGH

Evo ima ovdje detaljan mada pomalo debilan Hadžin rivju s giga u KSET-u uz masu fotki:
http://www.groupie.hr/index.php?stranic ... aj&id=1324

i ponešto sa 6. DOF-a, iz pop perspektiva:
http://www.terapija.net/koncert.asp?ID=1196
http://www.muzika.hr/default.aspx?id=4872
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1109 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Vidi, Morbilly...ja iskreno nisam najjači kad je "srpanj-rujan-listopad...." terminologija u pitanju ali ...
....2007. je 2007. je bila i kod "vas" i kod "nas"..... :D :D
Image
...osim ako si se crni sine tek sad otreznio :thumbup:
User avatar
morbilly
Posts: 237
Joined: 08/09/2007 01:31
Location: Zagreb

#1110 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by morbilly »

:-D :-D :-D

ma znam da je staro, ali lab me je tražio pa ga preusmjerih, lele preteranče!
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1111 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Da, znam da je to bilo 2007 ... Ja sam samo htio da cujem od Morbilly-a kako je bilo, nista vise. Mislim da ako se neko vrati na prve stranice ovoga topica, da ce pronaci najavu za taj koncert :-D ... Ma samo neka se prica

Idem da slusam Evil Devil, pa onda uskoro kuci, domu svome ... kraj ponedeljka, eto petka :run:

Lab3352
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1112 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

He, he,he...da je malo starije vodilo bi se kao "authentic" r-billy :evil:
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1113 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

Nice Guy Eddie wrote:He, he,he...da je malo starije vodilo bi se kao "authentic" r-billy :evil:
No No No !!!

p.s. Morbilly, supruga veli da joj je ovaj novi mozz jedan od najboljih njegovih solo albuma, u svakom slučaju puno bolji od zadnjeg zato :thumbup:
User avatar
morbilly
Posts: 237
Joined: 08/09/2007 01:31
Location: Zagreb

#1114 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by morbilly »

:thumbup:
Supruga ti ima ukusa! Mora da si i ti zgođušan... :-D

kvotiram frenda: "dobar je album, mozz je malo bjesniji, a i na kaveru ima fred peri majicu i drži malog za jaja" :D

mislim da je Boorer zaslužan za najbolje stvari, što će vrijeme pokazati, kao i uvijek
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1115 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Jos mu fali Stone Island jakna i bijele tene i eto ga kao pravi brit huligan ... mozes izbiti covjeka iz fudbala, ali nikako fudbal iz covjeka :) ... Da i ja mislim da je BB veoma dosta zasluzan za njegov danasnji status. Mislim ne odvaja se od njega ... Mada iskreno mislim da je "You're A Quary" bolji album.
Danas sam ponasao jednu kompilaciju (postavio sam je na blog), veoma cudna i rađena od strane "elektricara" Cut Chemist i Keb Darge (poznat po saradnji s nekoliko veoma poznatih grupa The New Mastersound i tome slicno). Ljudi nemaju veze s rockabilly muzikom, ali napravise ovu kompilaciju. U totalu nije losa, kvalitet onako, vrijedi poslusati ...

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
Mrs.Zurbrigen
Posts: 696
Joined: 25/09/2008 11:27

#1116 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Mrs.Zurbrigen »

morbilly wrote:
lab3352 wrote:Upravo sam uradio jedan psychobilly update na blogu, vezan za grupi Mad Sin. Mislim da su odlican bend i veoma mi je zao sto ih nisam gledao kada su bili u ZG (ne znam da li je Morbilly isao, ako jesi, javi kako bilo). Imam ih na odlicnom DVD izdanju "Bad Boys For Life" (imam sva tri dijela), kao i par albuma i naravno "The best of..." (kompilacije koje inace ne volim, jer uvijek suzavaju izbor numera na neke hitove).

Lab3352

I ne samo u Zagrebu u KSET-u kad je bila najveća ludnica i zege ekipa već pohvatala konce u sajku.
Gledao sam ih i više puta na satanikstompu, ali najbolji su bili u Velikoj na DOF-u - Uz zajedničko liječenje mamurluka od prve večeri festivala s Teksom (osnivač Sunny Domestosza) i Andijem (psycho Laaf) na Terasi u Požegi uz čobanac, kasačko pivo i GBH s gramofona preludog konobara. Po uštimavanju kvifova spektakularni gig uz munje, gromove, kišu, blato i vatromet, a poslije ispraćajni suludi tulum s bendom i ekipomipo u hotelskim sobama.
Jel dobar rivju? :-D

dobar dan!

ne bih dugo smetala, samo sam htjela pitati, da li netko ovdje namjerava ici na ovogodisnji satanic stomp? :)
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1117 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

lab3352 wrote:Jos mu fali Stone Island jakna i bijele tene i eto ga kao pravi brit huligan ... mozes izbiti covjeka iz fudbala, ali nikako fudbal iz covjeka :) ... Da i ja mislim da je BB veoma dosta zasluzan za njegov danasnji status. Mislim ne odvaja se od njega ... Mada iskreno mislim da je "You're A Quary" bolji album.
Danas sam ponasao jednu kompilaciju (postavio sam je na blog), veoma cudna i rađena od strane "elektricara" Cut Chemist i Keb Darge (poznat po saradnji s nekoliko veoma poznatih grupa The New Mastersound i tome slicno). Ljudi nemaju veze s rockabilly muzikom, ali napravise ovu kompilaciju. U totalu nije losa, kvalitet onako, vrijedi poslusati ...

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
nikad čuo za te ljude, ali nemogu baš vjerovati da nemaju nikakve veze sa r-a-b
ima tu dosta stvari koje kotiraju jako visoko na nekoj mojoj osobnoj top listi (Come on Little Mama, Nobody's Guy, Shorty the Barber, Hot Dog, Love Me ...)
plus, Dont Have A Heart Left To Break je jedna od najboljih stvari High Noona isto kao i Lovin On My Mind kod Arsena Roulettea
uostalom, netko tko nije malo jače ušao u rockabilly ne zna za Willie Lewisa, Kick 'em Jenny ili Planet Rockers ...
:?
User avatar
morbilly
Posts: 237
Joined: 08/09/2007 01:31
Location: Zagreb

#1118 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by morbilly »

Mrs.Zurbrigen wrote: ne bih dugo smetala, samo sam htjela pitati, da li netko ovdje namjerava ici na ovogodisnji satanic stomp? :)

Opsala, prva treb.. ovaj gospođa na topiku. Mašala, ne smetaš, samo ti nama reci što si i što te navede na stomp, pobogu!? :-D Moš nam usput pokazati i u kojem izdanju da te se tam očekuje :wink:
Znam da zasad ide jedna cura iz Zagreba, ali to ti se nezna do u zadnji čas


a sad malo rensid-a-bilija, hvala Badiju:

Los Difuntos
http://rapidshare.com/files/182742014/L ... _.zip.html
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#1119 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

pozdrav za Mrs.Zurbrigen
ne smetash
Wilkommen!

ajm nat going on d stomp
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1120 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

[quote="fadill"]pozdrav za Mrs.Zurbrigen
ne smetash
Wilkommen!

stvarno ne smetaš, i ja se pridružujem pozdravu dobrodošlice
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1121 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

:-D Kako se odmah prica rasplamsa :-D ... Ali ono sto je najčudnije, prvo žensko i odmah psycho baby ... sta se desava s rockabilly babes ... Gdje je nasa "Peggy Sue"? :lol:

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1122 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

lab3352 wrote::-D Kako se odmah prica rasplamsa :-D ... Ali ono sto je najčudnije, prvo žensko i odmah psycho baby ... sta se desava s rockabilly babes ... Gdje je nasa "Peggy Sue"? :lol:

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
pa rekel ti je Karlos, gdje ima pičetine, tam idu mladi :lol:

:run: ja, inače bu mi žena zabranila ovaj forum
Mrs.Zurbrigen
Posts: 696
Joined: 25/09/2008 11:27

#1123 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Mrs.Zurbrigen »

lab3352 wrote::-D Kako se odmah prica rasplamsa :-D ... Ali ono sto je najčudnije, prvo žensko i odmah psycho baby ... sta se desava s rockabilly babes ... Gdje je nasa "Peggy Sue"? :lol:

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
jest psycho, al jos u treningu. :D

ma ja sam u svemu tome jos veliki amater, ja samo slusam muziku, odem na pokoji koncert i tako to...
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1124 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Dobro došla u klub ljubitelja dobre muzike ... za sada imamo samo majice, jakne nismo jos poceli da pravimo :-D ... Ovjde su ti sve dobri, iskreni ljubitelji rockabilly / psychobilly zvuka ... Sve u svemu, neces pogrijesiti time sto si se javila ovdje ... Ekipa je za 10...

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#1125 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

...a jeste se svi raspekmezili.... :roll:

Lab,za Peggy Sue pitaj Buddy Hollya,ali zadnje što sam čuo,"Peggy Sue got married" :)
Post Reply