Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
farisovo wrote:
Gdje je to rekao?
Kod Senada H. je izrekao da je predsjedništvo SDA stranke "izglasalo" Aliju bez njegovog znanja i prisustva sjednici stranke.
Ti ko sa neba pao zar ne vidis da sam napisao vec.
Vidim da si napisao, ali ne znam otkuda taj citat izvlačiš?
JThomas wrote:a bi li zapad pustio da srbija proguta hrvatsku, u situaciji da nije istovremeno bio rat i u bosni? ne znam, ali mislim da ne bi oni su imali uvijek jači vjetar u leđa od nas.
Bio bi neki alternativni Dayton... Hrvatskoj bi se 30% njenog teritorija kompenziralo sa 25-30% BiH. Sve ostalo bi bila velika Srbija.
Nebih se slozio, hrvatska sa okupiranih 30% teritorije nebi bila u bilo kakvoj poziciji da trazi bilo sta u BiH...Veeliki problem u BiH sto je SDA uz pritisak i djelovanje HDZ-a gurala gradzanski referendum mada je de facto BiH je vazila kao tronacionalna zemlja.
JThomas wrote:a bi li zapad pustio da srbija proguta hrvatsku, u situaciji da nije istovremeno bio rat i u bosni? ne znam, ali mislim da ne bi oni su imali uvijek jači vjetar u leđa od nas.
Bio bi neki alternativni Dayton... Hrvatskoj bi se 30% njenog teritorija kompenziralo sa 25-30% BiH. Sve ostalo bi bila velika Srbija.
Nebih se slozio, hrvatska sa okupiranih 30% teritorije nebi bila u bilo kakvoj poziciji da trazi bilo sta u BiH...Veeliki problem u BiH sto je SDA uz pritisak i djelovanje HDZ-a gurala gradzanski referendum mada je de facto BiH je vazila kao tronacionalna zemlja.
Ma dobili bi ovo sto je HVO drzao 95., otprilike... nije se ni Srbima zajebavalo sa Sirokim i Posusjem, samo bi bezveze non stop morali imati jedan korpus u pripravnosti
ultima_palabra wrote:
Ma dobili bi ovo sto je HVO drzao 95., otprilike... nije se ni Srbima zajebavalo sa Sirokim i Posusjem, samo bi bezveze non stop morali imati jedan korpus u pripravnosti
Pa ako se sjecas, vec su se oni duhali dole marta i aprila 92 i to uz ucesce hrvatske vojske (kupres-Livno)
JThomas wrote:a bi li zapad pustio da srbija proguta hrvatsku, u situaciji da nije istovremeno bio rat i u bosni? ne znam, ali mislim da ne bi oni su imali uvijek jači vjetar u leđa od nas.
Bio bi neki alternativni Dayton... Hrvatskoj bi se 30% njenog teritorija kompenziralo sa 25-30% BiH. Sve ostalo bi bila velika Srbija.
Nebih se slozio, hrvatska sa okupiranih 30% teritorije nebi bila u bilo kakvoj poziciji da trazi bilo sta u BiH...Veeliki problem u BiH sto je SDA uz pritisak i djelovanje HDZ-a gurala gradzanski referendum mada je de facto BiH je vazila kao tronacionalna zemlja.
Da, da veliki problem je bio Referendum, a ne prijetnje nestankom jednom narodu, aktivne pripreme za sprovodenje istih, kao i antiustavno djelovanje u vidu SAO oblasti, "vojne vjezbe" s ciljem okruzivanja gradova, a sve zapoceto barem godinu dana ranije. Jeftino opravdanje i izgovor za ono sto je isplanirano puno ranije.
ultima_palabra wrote:
Bio bi neki alternativni Dayton... Hrvatskoj bi se 30% njenog teritorija kompenziralo sa 25-30% BiH. Sve ostalo bi bila velika Srbija.
Nebih se slozio, hrvatska sa okupiranih 30% teritorije nebi bila u bilo kakvoj poziciji da trazi bilo sta u BiH...Veeliki problem u BiH sto je SDA uz pritisak i djelovanje HDZ-a gurala gradzanski referendum mada je de facto BiH je vazila kao tronacionalna zemlja.
Da, da veliki problem je bio Referendum, a ne prijetnje nestankom jednom narodu, aktivne pripreme za sprovodenje istih, kao i antiustavno djelovanje u vidu SAO oblasti, "vojne vjezbe" s ciljem okruzivanja gradova, a sve zapoceto barem godinu dana ranije. Jeftino opravdanje i izgovor za ono sto je isplanirano puno ranije.
Za tebe je potreno prosiriti ovaj forum putem slikovnica (djeciji kutak)
Svako pametan se aktivno priprema da mu se nebi nesto dogodilo..Hrvatska i djelovi bosne vec su duboko u ratu, ali kako tad tako i sad...i sad je "Sarajevo bitnije od deset drugih opstina"...pa ces smarati poslije trideset godina kako je Bakir odbranio sarajevo a eto PC se nije mogla odbraniti a bilo je neminovno da hrvati dobiju treci jer su se vec dogovorili sa srbima davne 2017, samo je sreca da je Bakir bio na celu jer je moglo bit puno gore
farisovo wrote:
Vidim, "nekad bilo" - super navod.
Tako se emisija zove.
Da, ali na kojoj minuti on to kaže.
Ne mogu čuti da igdje izgovara "da se on dogovorio sa Alijom da Alija bude predsjednik, a on (Fikret) pored milion i više osvojenih glasova ostane na čelu AC" - kao što ti navodiš, da je rekao.
farisovo wrote:
Vidim, "nekad bilo" - super navod.
Tako se emisija zove.
Da, ali na kojoj minuti on to kaže.
Ne mogu čuti da igdje izgovara "da se on dogovorio sa Alijom da Alija bude predsjednik, a on (Fikret) pored milion i više osvojenih glasova ostane na čelu AC" - kao što ti navodiš, da je rekao.
Napisao sam par stranica ranije od tamo 16 minute.
ultima_palabra wrote:
Bio bi neki alternativni Dayton... Hrvatskoj bi se 30% njenog teritorija kompenziralo sa 25-30% BiH. Sve ostalo bi bila velika Srbija.
Nebih se slozio, hrvatska sa okupiranih 30% teritorije nebi bila u bilo kakvoj poziciji da trazi bilo sta u BiH...Veeliki problem u BiH sto je SDA uz pritisak i djelovanje HDZ-a gurala gradzanski referendum mada je de facto BiH je vazila kao tronacionalna zemlja.
Ma dobili bi ovo sto je HVO drzao 95., otprilike... nije se ni Srbima zajebavalo sa Sirokim i Posusjem, samo bi bezveze non stop morali imati jedan korpus u pripravnosti
Nema teorije, Sarajevski i Mostarski korpus bi lezerno dogurali do Splita. HVO bi u Bosni drzao nista.
Kakva crna kompenzacija, uzeli im starci 25% Hrvatske.
General War wrote:
Da, da veliki problem je bio Referendum, a ne prijetnje nestankom jednom narodu, aktivne pripreme za sprovodenje istih, kao i antiustavno djelovanje u vidu SAO oblasti, "vojne vjezbe" s ciljem okruzivanja gradova, a sve zapoceto barem godinu dana ranije. Jeftino opravdanje i izgovor za ono sto je isplanirano puno ranije.
Za tebe je potreno prosiriti ovaj forum putem slikovnica (djeciji kutak)
Svako pametan se aktivno priprema da mu se nebi nesto dogodilo..Hrvatska i djelovi bosne vec su duboko u ratu, ali kako tad tako i sad...i sad je "Sarajevo bitnije od deset drugih opstina"...pa ces smarati poslije trideset godina kako je Bakir odbranio sarajevo a eto PC se nije mogla odbraniti a bilo je neminovno da hrvati dobiju treci jer su se vec dogovorili sa srbima davne 2017, samo je sreca da je Bakir bio na celu jer je moglo bit puno gore
O pripremi" kako se ne bi nesto dogodilo" s tvoje strane nije bilo rijeci, vec o tome kako je Referendum bio "veliki problem".
Sad se mozes vaditi kako te ljudi ne razumiju, pokusavati biti duhovit, medutim jasno je sto te zulja, kao uostalom ove sto im je problem bio
Referendum.
LBVIEW wrote:
O pripremi" kako se ne bi nesto dogodilo" s tvoje strane nije bilo rijeci, vec o tome kako je Referendum bio "veliki problem".
Sad se mozes vaditi kako te ljudi ne razumiju, pokusavati biti duhovit, medutim jasno je sto te zulja, kao uostalom ove sto im je problem bio
Referendum.
Zato i kazem da ti treba lagano crtat...napisao sam cijelu recenicu ti se fokusiras po obicaju... u nista
LBVIEW wrote:
O pripremi" kako se ne bi nesto dogodilo" s tvoje strane nije bilo rijeci, vec o tome kako je Referendum bio "veliki problem".
Sad se mozes vaditi kako te ljudi ne razumiju, pokusavati biti duhovit, medutim jasno je sto te zulja, kao uostalom ove sto im je problem bio
Referendum.
Zato i kazem da ti treba lagano crtat...napisao sam cijelu recenicu ti se fokusiras po obicaju... u nista
trenutno se bavis najtezim poslom na svijetu...nesto slicno Karkinu, Omaru i ti pokusavas da odbranis neodbranjivo..
Ps... oni su bar puni ko brod, a ti supalj kao zub..
LBVIEW wrote:
O pripremi" kako se ne bi nesto dogodilo" s tvoje strane nije bilo rijeci, vec o tome kako je Referendum bio "veliki problem".
Sad se mozes vaditi kako te ljudi ne razumiju, pokusavati biti duhovit, medutim jasno je sto te zulja, kao uostalom ove sto im je problem bio
Referendum.
Zato i kazem da ti treba lagano crtat...napisao sam cijelu recenicu ti se fokusiras po obicaju... u nista
trenutno se bavis najtezim poslom na svijetu...nesto slicno Karkinu, Omaru i ti pokusavas da odbranis neodbranjivo..
Ps... oni su bar puni ko brod, a ti supalj kao zub..
To i jeste problem takvih kao ti, da logikom bas ne baratate niti vas pamcenje nesto sluzi...znaci "bot"... jel stranacki, zaludzenicki ili rodbinski, nije moj problem...
LBVIEW wrote:
O pripremi" kako se ne bi nesto dogodilo" s tvoje strane nije bilo rijeci, vec o tome kako je Referendum bio "veliki problem".
Sad se mozes vaditi kako te ljudi ne razumiju, pokusavati biti duhovit, medutim jasno je sto te zulja, kao uostalom ove sto im je problem bio
Referendum.
Zato i kazem da ti treba lagano crtat...napisao sam cijelu recenicu ti se fokusiras po obicaju... u nista
Nije prvi put da si "neshvacen", ljudi te "pogresno tumace" pa im "trebas crtati" i tako to, djenerale.
"I ptice na grani znaju da Alija Izetbegovic je igrao na opciju podjele BiH na tri etnicke republike u kojoj bi on ostvario svoj san o stvaranju islamske drzave pa makar bila u obliku fildzana ili sibice. Srpski i Hrvatski politicari u BiH nisu krili sopstvene ambicije o podjeli BiH dok Bosnjacki politicari su igrali dvostruke igre. Nije cudno zasto je Izetbegovic imao obicaj potpisati a potom povlaciti potpise o politickim rjesenjima BiH. U svakom slucaju Alija Izetbegovic nije izasao prije rata iz zatvora pukom slucajnoscu i osnovao stranku i povezao se sa srpskim i hrvatskim politickim elitama i stvarao tronacionanu vlast u BiH nakon prvim izbora 1990 godine. Srpska Akademija Nauka i Umjetnosti i srpski intelektualni krugovi na celu sa Dobricom Cosice (ideoloskim ocem srpske nacije) su direktnno zasluzni i lobirali su da Alija Izetbegovic bude oslobodjen i izadje iz zatvora prije rata, jer je bio dobro procesljan. I tako danas Bakir i njegova ekipa sa vehabija i selefijama, pobratijom iz Sandzaka i dzamijskim lobijima i Islamskom Zajednicom i procvjetalim Bosnjastvom se pripremaju unaprijed za konacnu secesiju BiH i kada BIH definivno nestane i tad ce svatko biti na svom".
LBVIEW wrote:
O pripremi" kako se ne bi nesto dogodilo" s tvoje strane nije bilo rijeci, vec o tome kako je Referendum bio "veliki problem".
Sad se mozes vaditi kako te ljudi ne razumiju, pokusavati biti duhovit, medutim jasno je sto te zulja, kao uostalom ove sto im je problem bio
Referendum.
Zato i kazem da ti treba lagano crtat...napisao sam cijelu recenicu ti se fokusiras po obicaju... u nista
Nije prvi put da si "neshvacen", ljudi te "pogresno tumace" pa im "trebas crtati" i tako to, djenerale.
Ja koliko vidim samo par likova uporno "ne shvataju", tacno se moze predvidit kad ce se javit
GeeTnT wrote:
trenutno se bavis najtezim poslom na svijetu...nesto slicno Karkinu, Omaru i ti pokusavas da odbranis neodbranjivo..
Ps... oni su bar puni ko brod, a ti supalj kao zub..
To i jeste problem takvih kao ti, da logikom bas ne baratate niti vas pamcenje nesto sluzi...znaci "bot"... jel stranacki, zaludzenicki ili rodbinski, nije moj problem...
Moje pamcenje kaze da u cca 7000 postova nisi napisao "Bosna i Hercegovina"...