Blokada puteva

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
saale
Posts: 1440
Joined: 08/07/2008 13:39

#1101 Re: Blokada puteva

Post by saale »

kiligonzales wrote:
saale wrote:Ovo je neko morao organizivati,,kazu da im je vodja bio onaj kriminalac Bulbul,.,,, ljudi ba ovo se nece dobro zavrsit,,, ima djece bolesnog svjeta u autima
pa koliko boraca ima bolesne djece kuci koje hrani sa par stotina maraka... jesi li razmisljao o tome?

Ja ivdje vudem sve tdrave ljude,, dvije ruke dvije noge,,, ako nemeres sebi posadit, kupit kravu ovcu da se prehranis rokni se,,, a sta bi ti oar hiljada, iz budjeta se izdvaja preko 600o mil za borce, malo li je
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#1102 Re: Blokada puteva

Post by Ripicipi »

mahalik wrote:Ali tornjak drži policiju u ks zato i ne salje da ovo okonča a u HNK HDZ a u TK kukic
Smijesno je misliti da cak i komesar moze u ovakvim situacijama samoincijativno slati policiju da djeluje :-)
User avatar
Matzan
Posts: 7049
Joined: 16/01/2015 13:25

#1103 Re: Blokada puteva

Post by Matzan »

pecpec wrote:
Matzan wrote:
pecpec wrote: Kako narod nije krivac kad je izabrao lopovsku vlast kojima ni borci nisu svetinja a trebali bi biti?
A koji to nisu lopovska vlast?
Daj više jednom recite kako se ti zovu pa da svi đuturile glasamo za njih u oktobru.
Svi su bili u vlasti, što nisu za to vrijeme riješili ove isl. probleme?
Kad se narod najmanje bunio,eto ti nisu lopovi.

Za vrijeme FNRJ i SFRJ.
Sve poslije toga je u 5 deka.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1104 Re: Blokada puteva

Post by supercali »

zenit dozic wrote:
supercali wrote:Ovo je malo koji protest koji ima jasne zahtjeve
Ukini udruzenja kazu ne mogu po zakonu ok onda ukini finansiranje istih
Revizija registra boraca

Ta 2 zakona sasvim dovoljna da ih podrzim
Sta kaze fadil izdvojeno stotine miliona na udruzenja
Da se ovo gore ispostuje garantujem da bi pola tog novca ostalo vladi cak i uz povecanja primanja borcima
Pa oni i ne traze ukidanje udruzenja nego finansiranja istih. Sasvim legitimno i ostvarivo. Druga je stvar sto su u tim udruzenjima njihova glasacka masinerija pa im nece izac u susret. Isto i sa registracijom. Đe ce to objavit :mrgreen:
Pa vidis sta sam napisao jebem te ja jer je bila prica traze ukidanje
Ok ne moze ukidanje al moze ukidanje finansiranja
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1105 Re: Blokada puteva

Post by Nisrin »

Benjo34 wrote:
Jel znaš kakve psihičke posljedice ostavlja 1 dan na liniji?? Amerikanci su citave studije posvetili tome da otkriju kako pomoci borcima koji nakon rata vrate se kuci , kako ih lijecit i kako integrisat u društvo. Realno je da će sirotinja ove borce iskreno podržat a sirotinja je većina i zato mislim da policiji nije pametno koristit protiv ovih ljudi prekomjernu silu. A ri razmisli, ko je sebican, borci koji su najbolje dane zivota dali da ih neki sad nazivaju teroristima, placenicima. Ki bi od vas i za koje pare tamo stajao sad na ovoj zimi? Ocito ih je nuzda dobro natjerala. Ja poznajem one stranacke uhljebe sto su dobili xy nepovratnih kredita a isto tako poznajem amidzu koji je demobilisani borac, ranjen u ratu i nakon lijecenja u bolnici ( nakon pretepljenog udara) dobio racun koji mora platit, a nije zaposlen.
Hajd procitaj ponovo sta napisah - podrzavam zahtjeve i upravu su, ali ne podrzavam drzanje ljudi kao taoce i to sto ne mogu izaci iz Sarajeva do Tuzle, granice, do Mostara... kao sto neko rece, zar nije terorizam???
Jako malo je falilo da krenem na put, ovako mi propade godisnji, a Fadilu i delegatima ne propada nista, jer su drzavni uhljebi!! Koga su ostetili? Jesi ti svjestan da hiljade ljudi stoje u kolonama na -15, dokad ce imati grijanje u autu?? sta ce jesti? piti??

Drugo, odlicno znam sta je PTSP, imam strasne traume upravo iz licnih ratnih iskustava, ali ne cekam od drzave posao i “naguzove” novac, vec radim posteno i trudim se bez ikakvih stela da zivim normalno i dostojanstveno!
Zar trebaju sad svi drugi ispastati zbog mene i mojih licnih problema?
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#1106 Re: Blokada puteva

Post by Janjicar »

General War wrote:
Janjicar wrote:
General War wrote: Sta, onaj iz konjica sto ljude drzi u tunelu bio na vozuci?
Djaba spinujes...
Ne nego na blokadu u Tuzli, inace tu poznajem ljude koji su trenutno na toj raskrsnici.
OK, Ja i jos vise boraca koji nismo na toj raskrsnici prosto ne vjerujemo da se narod koristi za boracke ciljeve i da mu se prisivaju stvari sa kojim nema veze...i ne poznajem niti jednu facu iz tuzle koliko mogodoh viditi na sickoj petlji...sto ne mora znaciti da nema ali ne predstavljate sve borce predstavljate samo vas koji ste izasli i blokirali narod.


Vecina prezivjelih s ovih snimaka je sada u Tuzli ili na blokadi Doboj-Istok
User avatar
drag_gost
Posts: 6418
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#1107 Re: Blokada puteva

Post by drag_gost »

General War wrote:
drag_gost wrote:
Kikibombona wrote:
Ovo je najradikalniji nacin da skrenes paznju na svoj problem.

Realno, koga je bolio kurac kada su strajkovali ispred federalnih institucija u Sarajevu, scucureni u satorima?

Sto se tice Bosanaca, mogli su u satorima ostati do smrti, nikoga ne bi bilo briga.

Ovo je radikalan potez i izazvao je burnu reakciju. To je bio cilj. E sad, bilo bi dobro kada bi bijes usmjerili na one koji su SVE NAS pokrali i unistili, a ne na ovu ocajnu sirotinju koja je iz nemoci, jada i ocaja povukla ovakav potez. Ljudi na ulici su posljedica, uzrok je u zgradama gdje se donose odluke koje unistavaju SVE NAS.

Bolje bi bilo razbiti Fadila sto nas je pokrao i unistio nego onog krezavog jadnika na ulici sto zivi od 50km mjesecno.
Ali bukvalno. Prosjecni Bosanac koji sada hoda po gradu slobodno zbog njihove zrtve, ni ne razmislja o njima.
Prosjecni bosanac barem ima jednog takvog u porodici...kakvi su vam ovo djeciji spinovi...kao da su svi borci izasli na cestu da blokiraju nicim krive gradjane koji placaju i ovo do sad.
Naucila se nova rijec - "spin", vidim. Jedini si ti taj koji spinujes. Prosjecni bosanac se pokazao kada su satore razapeli ispred vlade. Nije ih ni primjetio uglavnom, bez obzira sto ima jednog takvog u porodici. Prosjecni bosanac se izolovao i ne interesuje ga jednostavno.

Naravno, ne podrzavam ovo.., obican narod trpi. Ako hoce promjene, neka idu do politicara i blokiraju.
Last edited by drag_gost on 01/03/2018 00:39, edited 2 times in total.
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#1108 Re: Blokada puteva

Post by BlueBlood »

Ljude koji su branili Jednu nam Jedinu nazivate placenicima,besposlicarima,rusiteljima i molite boga nek izvuku vodene topove na njih, da ih razbije policija ili kud se ne smrznu svi. Pa kakvi ste to ljudi ? Laku noc bosnjaci raspali i balije u koloni sto cekate i pametujete po portalima

Image
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1109 Re: Blokada puteva

Post by General War »

jasko_ba wrote:Evo kuci tek sada. Pronasli smo autobuse, ali bez putnika, vjerovatno su ljudi otisli negdje u medjuvremenu. Podijelili vozacima autobusa i kamiona par deka, bureke i sokove, sve sto smo mogli skupiti u pola sata. Mrak u pizdu materinu, jos onaj pravac od motela prema Golubinji, ne vidis nista. Upratili smo par tih "boraca", definitivno je neko dao pare da se tamo pojave. Vidim maloprije na N1 da je i Mirso "Zepacko magare" zavrsio na petlji u Zenici, ljudi u Zdicima/Zepcu znaju sta moze ovaj covjek uraditi za 50 maraka. :-) Ono je tuga za vidjeti. Jadni ljudi u koloni. :sad:
Svaka cast, humanost na djelu :thumbup:
Da bog da dobili desetorostruko :thumbup:
Benjo34
Posts: 2208
Joined: 21/01/2018 00:49

#1110 Re: Blokada puteva

Post by Benjo34 »

A realno, ako ih policija ne rastjera veceras, sutra ih moze biti samo vise, siguran sam u to. Mislim da se u ovom drustvu problemi socijalne prirode taloze i svaki iole ozbilniji protest moze dovest do bunta i velikih nemira. Zbog toga imamo spinovanje stranackih botova i uhljebovaca. Cinjenica je da u BiH mnogi ljudi nemaju posao, i oni sto imaju, vise od 50% ih radi za 500 km. Nema sanse da to u vladi gledaju kao neku malu grupicu koja prosvjeduje. Itekako su svjesni opasnosti situacije. Moramo bit realni i nesebicni, vecini je u ovoj drzavi lose, dobar dio ne moze da radi tj nema gdje, a i oni sto rade ne zaradjuju dovoljno za osnovne zivotne potrebe.
User avatar
emigrazione
Posts: 7800
Joined: 01/09/2010 13:40

#1111 Re: Blokada puteva

Post by emigrazione »

Ne mozes porediti cetnike sa borcima armije RBiH, sta god da rade
Ali može sa ustašama, evo vidim i jarani postali...de-ko shvati 25 godina je prošlo, zamisli da tvoj stari sad lupa sve po kući zato što npr nije završio fakultet
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#1112 Re: Blokada puteva

Post by pecpec »

Matzan wrote: Za vrijeme FNRJ i SFRJ.
Sve poslije toga je u 5 deka.
Pa eto,nek nam vrate elvisa,haseta brus lija :D
User avatar
mosaVosa
Posts: 160
Joined: 19/02/2018 22:16

#1113 Re: Blokada puteva

Post by mosaVosa »

BlueBlood wrote:Ljude koji su branili Jednu nam Jedinu nazivate placenicima,besposlicarima,rusiteljima i molite boga nek izvuku vodene topove na njih, da ih razbije policija ili kud se ne smrznu svi. Pa kakvi ste to ljudi ? Laku noc bosnjaci raspali i balije u koloni sto cekate i pametujete po portalima

Image
https://www.altnews.in/bjp-mp-kirron-kh ... dian-army/

from madr raša
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1114 Re: Blokada puteva

Post by Nisrin »

pecpec wrote:
Nisrin wrote:Da ih hoce sve do jednog pohapsiti, da iscrpljeni narod ode kucama, a ovi neka nastave proteste ispred institucija, kuca politicara, jer narod u kolonama im nije krivac!!!
Kako narod nije krivac kad je izabrao lopovsku vlast kojima ni borci nisu svetinja a trebali bi biti?

Pusti se suplje, ljudi koji su se vracali sa posla pa su jos uvijek u koloni, svi su glasali za sDA!!! Ili su glasali oni krezubi idioti bez vodje?
naseroric
Posts: 169
Joined: 11/06/2015 13:36

#1115 Re: Blokada puteva

Post by naseroric »

Ripicipi wrote:
mahalik wrote:Ali tornjak drži policiju u ks zato i ne salje da ovo okonča a u HNK HDZ a u TK kukic
Smijesno je misliti da cak i komesar moze u ovakvim situacijama samoincijativno slati policiju da djeluje :-)
ne ovdje nece ici kantonalna policija ovdje ide FMUP
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1116 Re: Blokada puteva

Post by General War »

BlueBlood wrote:Ljude koji su branili Jednu nam Jedinu nazivate placenicima,besposlicarima,rusiteljima i molite boga nek izvuku vodene topove na njih, da ih razbije policija ili kud se ne smrznu svi. Pa kakvi ste to ljudi ? Laku noc bosnjaci raspali i balije u koloni sto cekate i pametujete po portalima

Image
Ni manje ni vise nego postavio sliku RUSKOG vojnika prekrivenog snijegom :lol:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1117 Re: Blokada puteva

Post by It_is_a_Leclerc »

jasko_ba wrote:Evo kuci tek sada. Pronasli smo autobuse, ali bez putnika, vjerovatno su ljudi otisli negdje u medjuvremenu. Podijelili vozacima autobusa i kamiona par deka, bureke i sokove, sve sto smo mogli skupiti u pola sata. Mrak u pizdu materinu, jos onaj pravac od motela prema Golubinji, ne vidis nista. Upratili smo par tih "boraca", definitivno je neko dao pare da se bas tamo pojave. Vidim maloprije na N1 da je i Mirso "Zepacko magare" zavrsio na petlji u Zenici, ljudi u Zdicima/Zepcu znaju sta moze ovaj covjek uraditi za 50 maraka. :-) Ono je tuga za vidjeti. Jadni ljudi u koloni. :sad:
Svaka čast na trudu i brizi za sugrađane.

Ovo je pravi patriotizam, gospodo. A ne kuhanje graha za neartikulisanu grupu koja je uzrokovala ovaj haos.
kudrilo
Posts: 1262
Joined: 17/10/2016 02:48

#1118 Re: Blokada puteva

Post by kudrilo »

Čuj opravdanje građani su glasali za ove. Prvo, pogledaš izlaznost na izborima, pa pogledaš procente pobjedničkih stranaka, a onda ako ti nije jasno da to ne može biti razlog da zaustaviš sve što se kreće putem, onda si idiot.

Oni koji ih biraju su većinski kućama u toplom, večerali, podrignuli i odmaraju nakon "radnog" dana u državnoj službi.

Opkoliš direktnim političkim, odlučujućim faktorima kuće, poslovne prostore, opkoliš vladu i državne institucije. Ne terorišeš nedužan narod.
Last edited by kudrilo on 01/03/2018 00:42, edited 1 time in total.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#1119 Re: Blokada puteva

Post by vatrogasac »

Janjicar wrote: Vecina prezivjelih s ovih snimaka je sada u Tuzli ili na blokadi Doboj-Istok
"Tražite prava i imat ćete ih koliko ih uzmete."

mahalik
Posts: 2009
Joined: 12/09/2009 16:48

#1120 Re: Blokada puteva

Post by mahalik »

Ripicipi wrote:
mahalik wrote:Ali tornjak drži policiju u ks zato i ne salje da ovo okonča a u HNK HDZ a u TK kukic
Smijesno je misliti da cak i komesar moze u ovakvim situacijama samoincijativno slati policiju da djeluje :-)
Ali mora ovo je protuzakonito
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#1121 Re: Blokada puteva

Post by pecpec »

Nisrin wrote:
pecpec wrote:
Nisrin wrote:Da ih hoce sve do jednog pohapsiti, da iscrpljeni narod ode kucama, a ovi neka nastave proteste ispred institucija, kuca politicara, jer narod u kolonama im nije krivac!!!
Kako narod nije krivac kad je izabrao lopovsku vlast kojima ni borci nisu svetinja a trebali bi biti?

Pusti se suplje, ljudi koji su se vracali sa posla pa su jos uvijek u koloni, svi su glasali za sDA!!! Ili su glasali oni krezubi idioti bez vodje?
Za koga god su glasali ovo ce ih natjerat da sljedeci put dobro razmisle.Nama ovo treba jer bolje ovo nego da svaki dan citamo kako se jedan po jedan borac samoubija jer nema uslova za zivot.Nek malo ispastaju i ovi sto ne znaju za probleme neka vide kako je.
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#1122 Re: Blokada puteva

Post by Ripicipi »

naseroric wrote:
Ripicipi wrote:
mahalik wrote:Ali tornjak drži policiju u ks zato i ne salje da ovo okonča a u HNK HDZ a u TK kukic
Smijesno je misliti da cak i komesar moze u ovakvim situacijama samoincijativno slati policiju da djeluje :-)
ne ovdje nece ici kantonalna policija ovdje ide FMUP
Ko god da "drzi" policiju, on sigurno u ovakvoj situaciji ne odlucuje.
kiligonzales
Posts: 5809
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#1123 Re: Blokada puteva

Post by kiligonzales »

saale wrote:
kiligonzales wrote:
saale wrote:Ovo je neko morao organizivati,,kazu da im je vodja bio onaj kriminalac Bulbul,.,,, ljudi ba ovo se nece dobro zavrsit,,, ima djece bolesnog svjeta u autima
pa koliko boraca ima bolesne djece kuci koje hrani sa par stotina maraka... jesi li razmisljao o tome?

Ja ivdje vudem sve tdrave ljude,, dvije ruke dvije noge,,, ako nemeres sebi posadit, kupit kravu ovcu da se prehranis rokni se,,, a sta bi ti oar hiljada, iz budjeta se izdvaja preko 600o mil za borce, malo li je
Koje borce?

Znas li ti koliko boraca ima koji nikada nisu naknade dobili jer su bili maloljetni pripadnici armije BiH ili uopste?

Pa ovaj registar boraca je sramota za vladu FBiH. Oni su kroz udruzenja ostetili boracku populaciju i previse. Zamisli ti boracku populaciju koju brani na stotine udruzenja i zapitaj se sto je to tako...
User avatar
astala_vistala
Posts: 1604
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#1124 Re: Blokada puteva

Post by astala_vistala »

saale wrote:
Matzan wrote:Dajem desnu ruku do lakta da AVAZ već ima spremne članke sa bombastičnim naslovima, a ljige iz opozicije Nikšić, Komšić & Co već napisana saopštenja za medije ukoliko bi došlo do sukoba i brzoplete upotrebe policije.
Scepi haos odgovara,,,meni nije jasnoo gdje su borci koji primaju 600 mil iz budjeta!?
racunica je jasna od tih 600 mil na godisnjem nivou sve ide prema udruzenjima i ljudima koji veze nemaju sa borcima,na mjesecnom nivou 220 do 250 KM za sve sa spiska od 220 hiljada boraca.

samo ukinuti finansiranje za udruzenja i problem rijesen.
ako zafali smanjit velike penzije,od preko 1000 KM dodatke za ljiljane i sl. samo pravilna raspodjela i za sve ce imati isto.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1125 Re: Blokada puteva

Post by Kikibombona »

dale cooper wrote:
Kikibombona wrote:Zahtjevi su realni.

1. Ukinuti finansiranje svih udruzenja

2. Uraditi reviziju i sa liste poskidati lazne borce a takvi su vecina

3. Kada to dvoje uradis dobit ces novac da zbrines istinske borce koji su socijalno ugrozeni

...

Al' znamo da to SDA i HDZ nece nikada uraditi jer su pod tackama 1 i 2 njihovi clanovi i biracko tijelo.
Da, na stranu način na koji su se ovi ljudi organizovali, koji ne podržavam jer ispaštaju nedužni građani. Ali
zahtjevi su sasvim osnovani. Posebice što se tiče ovog registra, treba jednom izvesti na čistac ko je zaista
bio učesnik rata, a ko se tu privalio da sisa budžet. Također je činjenica da je ovih udruženja previše i da je
nerealno da se toliki broj finansira državnim novcem.
Nema drugog nacina. Bez radikalne akcije neces nista postici. Vidis da se kod nas decenijama nista ne rjesava. U onim satorima ispred vlade su svi mogli pomrijeti a da niko prstom ne mrdne.

Zao mi je ljudi, nije ugodno camiti u autu po ovom vremenu, ali... da bi postigao neki cilj, u dosta slucajeva moras podnijeti zrtvu, posebno kada nesto trazis od vlasti...

Svako udruzenje treba ostaviti bez novca, tako ce se ugasiti. Neka se sami finansiraju. Imamo ministarstvo i neka isto brine o borcima. Kakva jebena udruzenja, obicne kriminalne grupe i krpelji koji isisavaju milione...

Turska armija ima 510 000 boraca, druga NATO sila po brojnosti, a Federacija BiH ima 570 000 registrovanih boraca. Bogtejebo. Radi se o SDA-HDZ kriminalnoj mrezi pomoci koje opstaju na vlasti.

Nama veci problem ovi krezavi i nepismeni jadnici, koji zive od 50km mjesecno, koji nas blokiraju jedan dan, nego ovi na vlasti koji nas blokiraju, kradu, siluju u mozak... 25 godina!!

Odmah svi vriste, drz' ga, ubij, premlati... a bandi u kravatama se saginjemo i pusimo kurac. Da ih vidimo, kreveljili bi se i uvlacili, bili ponosni sto smo u drustvu takvih velikana.

Pogan narod.
Locked