Peljeski most zele graditi!

Post Reply

Peljeski most

se nesmije graditi jer onemogucava buducu izgradnju luke
48
22%
se nesmije graditi iz drugih razloga
24
11%
neka se gradi ali treba biti dovoljno visok kako bi mogli brodovi proci
76
35%
neka se gradi svakako
60
27%
nemam stav
12
5%
 
Total votes: 220

kompass
Posts: 25
Joined: 20/01/2014 19:02

#1101 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by kompass »

karanana wrote:neko je ovdje izgubio kompas.
mozda ti braca turci naprave i luku u neumu.
jebo te turci. izdali su te i prodali shvabi u 19. vijeku, tako ce te i danas prodati za 5 maraka. mislis da njih boli rinaka sto se ti zoves mehmed ili ahmed i sto dobijas erekcije na pomen turske?
nema gorih bubashvaba od njih.
Nisu prodali vec izgubili bitku. Takva je historija. Ali sada se ponovo vracaju.
Bodkin
Posts: 22532
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1102 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Bodkin »

vješalica wrote:
Bodkin wrote:
vješalica wrote:Ovi naši kreteni bi se trebali obratiti Međunarodnom sudu u Haagu ili Međunarodnom sudu za prava mora u Hamburgu da se riješi ovaj problem...
jer hrvati su glupani koji ne znaju da ovi sudove postoje. cuj sudu u hagu :lol:
Znala sam da će se javiti neki padobranac koji ne zna razliku između Međunarodnog suda i njegove nadležnosti i ustanove Međunarodnog suda za ratne zločine počinjene na području bivše Jugoslavije.....

Sve pametni.. sve svi znaju....

Kako bi se tek kleberio da znaš da je jedna BiH 15 mjeseci prije Hrvatske postala članicom Konvencije o pravima mora,i upravo ovim što Hrvatska radi je odvojila teritorijalne vode BiH od međunarodnih voda, što je potpuno suprotno Konvenciji.

Naravno neka ti i dalje to bude smiješno.
ajde ti meni reci razlog zbog kojeg hrvati ne bi trebali praviti most
Last edited by Bodkin on 20/01/2014 22:23, edited 1 time in total.
kompass
Posts: 25
Joined: 20/01/2014 19:02

#1103 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by kompass »

karanana wrote:ne znaju rupu na cesti zakrpiti, ne znaju vodovodnu cijev koja curi zavariti...nit znaju nit imaju para. ali zna mujo nautiku i ima 2 milijarde za luku..

Mozeli neko ove skutore vise banovati? Jeli ovo kamenjar.com?
Last edited by kompass on 20/01/2014 22:21, edited 1 time in total.
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#1104 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by tnnt »

vješalica wrote: Znala sam da će se javiti neki padobranac koji ne zna razliku između Međunarodnog suda i njegove nadležnosti i ustanove Međunarodnog suda za ratne zločine počinjene na području bivše Jugoslavije.....

Sve pametni.. sve svi znaju....

Kako bi se tek kleberio da znaš da je jedna BiH 15 mjeseci prije Hrvatske postala članicom Konvencije o pravima mora,i upravo ovim što Hrvatska radi je odvojila teritorijalne vode BiH od međunarodnih voda, što je potpuno suprotno Konvenciji.

Naravno neka ti i dalje to bude smiješno.
objasni mi na koji je način to uspijela Hrvatska napraviti
nasuli su nasip ili su izbetonirali branu?
daj razmisli malo o čovječe :-)
User avatar
Danguba
Posts: 15858
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#1105 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Danguba »

karanana wrote:neko je ovdje izgubio kompas.
mozda ti braca turci naprave i luku u neumu.
jebo te turci. izdali su te i prodali shvabi u 19. vijeku, tako ce te i danas prodati za 5 maraka. mislis da njih boli rinaka sto se ti zoves mehmed ili ahmed i sto dobijas erekcije na pomen turske?
nema gorih bubashvaba od njih.
vidi se da nisi odavno nista povalio... :D
User avatar
karanana
Posts: 50761
Joined: 26/02/2004 00:00

#1106 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by karanana »

Danguba wrote:
karanana wrote:neko je ovdje izgubio kompas.
mozda ti braca turci naprave i luku u neumu.
jebo te turci. izdali su te i prodali shvabi u 19. vijeku, tako ce te i danas prodati za 5 maraka. mislis da njih boli rinaka sto se ti zoves mehmed ili ahmed i sto dobijas erekcije na pomen turske?
nema gorih bubashvaba od njih.
vidi se da nisi odavno nista povalio... :D
u pravu si. gubim vrijeme ovdje. odoh ga bacit.
kompass
Posts: 25
Joined: 20/01/2014 19:02

#1107 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by kompass »

Googlerica wrote:
tnnt wrote:
Googlerica wrote: hvala

meni je davno receno da tehnicki i ne mogu prici,dno,dubina !
pa ovi protivnici mosta imaju fantazije da će se napravi nova mega luka
i da se dno produbi i na osnovu toga traže visinu pelješkog mosta
od 65 metara, kakav je u Istanbulu preko prolaza za Crno more
ha ha ha ,a to je problem
ma fantasticno,hajmo zvati izninjere,geodeticare i ostal stucnajke da se vise zakljuci da li je uopste sigurno pomjerati tlo na tom dijelu obale ! a porediti sa prelazom za Crno More je smijesno !
Prosjecna dubina je 15 metara. Treba ti pola od toga za ogromni tenker. O cemu vi pricate skutorcici?
User avatar
biske
Posts: 1925
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#1108 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by biske »

za most spremni?!
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#1109 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by tnnt »

kompass wrote:
Prosjecna dubina je 15 metara. Treba ti pola od toga za ogromni tenker. O cemu vi pricate skutorcici?
čuj prosječna, znači nije svugdje ista?
ne veliki tankeri imaju gaz 12-14 metara, a i da je dubina 30 metara u luku nemogu ući jer je premala
ja sam dalmatinac, ali eto pričamo o škutorskom gradu kad već hočeš tako, zato šta tebe onda zanima njihov grad? :D
User avatar
Danguba
Posts: 15858
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#1110 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Danguba »

biske wrote:za most spremni?!
ti ne zakuhavaj... :D
mikasa
Posts: 536
Joined: 15/12/2008 22:35

#1111 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by mikasa »

biske wrote:za most spremni?!
Lako je tebi, nisi PR Ministarstva ... :thumbup:
kompass
Posts: 25
Joined: 20/01/2014 19:02

#1112 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by kompass »

tn t wrote:
kompass wrote:
Prosjecna dubina je 15 metara. Treba ti pola od toga za ogromni tenker. O cemu vi pricate skutorcici?
čuj prosječna, znači nije svugdje ista?
ne veliki tankeri imaju gaz 12-14 metara, a i da je dubina 30 metara u luku nemogu ući jer je premala
ja sam dalmatinac, ali eto pričamo o škutorskom gradu kad već hočeš tako, zato šta tebe onda zanima njihov grad? :D
Uzmi kartu.

[img]
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ry.svg.png
[/img]

Dubina jadranskog mora kod Ploca je manja nego kod Neuma.
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#1113 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by dalmatinka »

tnnt wrote:
kompass wrote:
Prosjecna dubina je 15 metara. Treba ti pola od toga za ogromni tenker. O cemu vi pricate skutorcici?
čuj prosječna, znači nije svugdje ista?
ne veliki tankeri imaju gaz 12-14 metara, a i da je dubina 30 metara u luku nemogu ući jer je premala
ja sam dalmatinac, ali eto pričamo o škutorskom gradu kad već hočeš tako, zato šta tebe onda zanima njihov grad? :D
Hvali more drž se kraja. Ups, trebala sam reći, kad je kompass u pitanju - Hvali Tursku drž se Švedske! :D
kompass
Posts: 25
Joined: 20/01/2014 19:02

#1114 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by kompass »

tnnt wrote:
kompass wrote:
Prosjecna dubina je 15 metara. Treba ti pola od toga za ogromni tenker. O cemu vi pricate skutorcici?
čuj prosječna, znači nije svugdje ista?
ne veliki tankeri imaju gaz 12-14 metara, a i da je dubina 30 metara u luku nemogu ući jer je premala
ja sam dalmatinac, ali eto pričamo o škutorskom gradu kad već hočeš tako, zato šta tebe onda zanima njihov grad? :D
U Ploce ulaze manji teretni brodovi i mali tenkeri. Veliki tenker nemoze uci ni u Rijeku ili Split. Takva luka ne postoji na balkanu.

Poenta je bila da cak i najveci brod tu moze uploviti sto se dubine tice. Koji god brod zelis tu moze uci bez produbljenja.
Lug
Posts: 3155
Joined: 09/02/2009 15:27

#1115 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Lug »

skutori, ponasate se ko hijene.. fakat, totalno nenormalno, toliko zla nije bilo ni u cetnicima u ratnim danima.. fuuj.
kompass
Posts: 25
Joined: 20/01/2014 19:02

#1116 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by kompass »

dalmatinka wrote:
tnnt wrote:
kompass wrote:
Prosjecna dubina je 15 metara. Treba ti pola od toga za ogromni tenker. O cemu vi pricate skutorcici?
čuj prosječna, znači nije svugdje ista?
ne veliki tankeri imaju gaz 12-14 metara, a i da je dubina 30 metara u luku nemogu ući jer je premala
ja sam dalmatinac, ali eto pričamo o škutorskom gradu kad već hočeš tako, zato šta tebe onda zanima njihov grad? :D
Hvali more drž se kraja. Ups, trebala sam reći, kad je kompass u pitanju - Hvali Tursku drž se Švedske! :D
Ti si se javila da objasnjavas koga da se drzis. Jos jedan slucaj dijeteta iz mjesanog braka ciji su se roditelji razveli kad je rat poceo? Da ti je mama volila tatu, ili obrnutk, nebi se razveli povodom prvog pucanja. Kresimirov grad.... :D

Kako ih samo ovako isperu... :D



Jesili dosla ovdje da trazis svoje korijene? :D
Last edited by kompass on 20/01/2014 22:43, edited 1 time in total.
Lug
Posts: 3155
Joined: 09/02/2009 15:27

#1117 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Lug »

ti da si dalmatinka onda bi pricala ikavicu..
User avatar
karanana
Posts: 50761
Joined: 26/02/2004 00:00

#1118 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by karanana »

kako si je cuo da prica?
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#1119 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by dalmatinka »

Lug wrote:ti da si dalmatinka onda bi pricala ikavicu..
Ja i pričam ikavicu, ali pišem uglavnom književnim hrvatskim, osim u rijetkim iznimkama. 8)
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#1120 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Googlerica »

kompass wrote:
Googlerica wrote:
ha ha ha ,a to je problem
ma fantasticno,hajmo zvati izninjere,geodeticare i ostal stucnajke da se vise zakljuci da li je uopste sigurno pomjerati tlo na tom dijelu obale ! a porediti sa prelazom za Crno More je smijesno !
Prosjecna dubina je 15 metara. Treba ti pola od toga za ogromni tenker. O cemu vi pricate skutorcici?
škutor ? ha ha ha ,to nisam , zao mi je sto sam te razocarala ! Ja sam djete ravnice,nisam brdjanka iz Hercegovine!
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#1121 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Googlerica »

dalmatinka wrote:
Lug wrote:ti da si dalmatinka onda bi pricala ikavicu..
Ja i pričam ikavicu, ali pišem uglavnom književnim hrvatskim, osim u rijetkim iznimkama. 8)
dalmatinka,samo igonirisi ovakve forumske komentare
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#1122 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Googlerica »

tnnt wrote:
kompass wrote:
Prosjecna dubina je 15 metara. Treba ti pola od toga za ogromni tenker. O cemu vi pricate skutorcici?
čuj prosječna, znači nije svugdje ista?
ne veliki tankeri imaju gaz 12-14 metara, a i da je dubina 30 metara u luku nemogu ući jer je premala
ja sam dalmatinac, ali eto pričamo o škutorskom gradu kad već hočeš tako, zato šta tebe onda zanima njihov grad? :D
tnnt,eh to sam pitala,ipravo ta dubina je interesatna! Ovjde se uporno pise o politici i papanluku,a najmanje o nemaju osnvnovnih informacija da li je uospte moguce da tanker udje u luku !
User avatar
biske
Posts: 1925
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#1123 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by biske »

Danguba wrote:
biske wrote:za most spremni?!
ti ne zakuhavaj... :D
ništa ne zakuhavam, samo pitam.
mikasa wrote:
biske wrote:za most spremni?!
Lako je tebi, nisi PR Ministarstva ... :thumbup:
istina. no, to nije tema emisije.

lično, pelješki most jedva čekam jer onda neću morati trajektom do trpnja... :oops:

samo, para nema. more bit bidne, al nema. i, osim toga, taman da imamo jedan jedini probušeni čamac registrovan u beiha hrvatska nam mora dati koridor širok jednu milju od neuma do međunarodnih voda. ako će most, a hoće, presijecati taj koridor onda mora biti visok ko oni iznad bosfora. itd... cake iz međunarodnog pomorskog prava nisu napisane radi neuma, nego radi komplet planete.
Tipicoti
Posts: 2159
Joined: 11/12/2012 01:40
Location: Tu i tamo

#1124 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Tipicoti »

jiji wrote:
tipico wrote:Ne razumijem zasto se BiH javnost digla protiv mosta.........gradnjom ovog mosta Hrvatska definitivno dize ruke od ``Herceg-Bosne``, BiH hrvatima ostaje samo Sarajevo...


Image



Sada bi trebala BiH vlada donijeti odluku o gradnji LUKE NEUM (oznaceno zutom bojom), pa se oni mogu sa lukom Ploce hebati. Sagraditi naftne terminale (sadasnja naftna rezerva za BiH iznosi 8 sati !!!!!), napraviti cestu od luke prema koridoru Vc i to je to.
Evropa ce ih sjebati kao sto su sjebali i Sloveniju pa od kredita nece moci disati.
Dajte nama luku Neum, a njih ko hebe.
Ovo s lukom ti je prozvakana tema,sama luka bi kostala enormne novce,a o povezivanju da i ne govorim,a otplatila se nebi nikad s prometom roba za potrebe BiH. Druga bitna stvar je status Malostonskog zaljeva koji je proglasen rezervatom prirode na moru tako da od luke nista. Bila ti je tema gdi je netko izracunao cijenu izgradnje luke,samo se na kraju pokazalo da su mu se procijene temeljile na izgradnji trajektong pristanista
.......eto koliki smo mi pesimisti i debili, imamo more i izlaz na druga mora a on kaze ``sama luka bi kostala enormne novce,a o povezivanju da i ne govorim,a otplatila se nebi nikad s prometom roba za potrebe BiH``.
Da je Neum u manjem entitetu Dodo bi davno napravio luku.
Ko te pita hoce li se isplatiti ili ne, drzava treba vlastitu luku. Bolje vec Hrvatima placati terminale i druge racune. Zaposliti BiH drzavljane, pokrenuti privredu, privuci strane investitore, napraviti konkurenciju Crnoj Gori (prevoz robe za Srbiju)...
To se mora gledati iz tog ugla, a ne odmah odbijati.
1. Napraviti malu luku (ne mora biti kao u Hamburgu :D )
2. Napraviti cestu do koridora Vc
3. Privuci strane partnere i ne ovisiti puno od EU proizvoda
Tipicoti
Posts: 2159
Joined: 11/12/2012 01:40
Location: Tu i tamo

#1125 Re: Peljeski most zele graditi!

Post by Tipicoti »

hebem ti bosanski mentalitet :roll:
Post Reply