Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#10976 Re: Dolazi zima - zimske gume
napusi i probaj jel trese,ubuduce kad ostavljas auto da stoji na duzi period ,na istom mjestu,napusi na 3 bara.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83502
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10977 Re: Dolazi zima - zimske gume
Je li ovim ostalim trima moglo sta bitbitanga_sa_otesa wrote:napusi i probaj jel trese,ubuduce kad ostavljas auto da stoji na duzi period ,na istom mjestu,napusi na 3 bara.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#10978 Re: Dolazi zima - zimske gume
kako ja to da znam? nisu kod mene u sobi..._BataZiv_0809 wrote:
Je li ovim ostalim trima moglo sta bit
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83502
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10979 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pitam za misljenje.bitanga_sa_otesa wrote:kako ja to da znam? nisu kod mene u sobi..._BataZiv_0809 wrote:
Je li ovim ostalim trima moglo sta bit
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#10980 Re: Dolazi zima - zimske gume
pa rekoh vec...evo da ponovim,napusi i vozi,ako si nesiguran- kod vulkanizera i nek zavrti da vidis jel dobila bubreg ili elipsu..._BataZiv_0809 wrote:
Pitam za misljenje.
-
noviclan
- Posts: 15026
- Joined: 31/10/2013 06:48
#10981 Re: Dolazi zima - zimske gume
https://topguma.ba/politika-privatnosti/
Uzeo bih dvije fine 195 65 15 je li neko bio kod ovih i slucajnp jesu li negdje kod mirse catica
Uzeo bih dvije fine 195 65 15 je li neko bio kod ovih i slucajnp jesu li negdje kod mirse catica
-
milejovic1971
- Posts: 1766
- Joined: 09/08/2018 08:13
#10982 Re: Dolazi zima - zimske gume
\pa 2 hakook imam , a 2 mishelin alpine bacam jer su stare 10 godina, zato uzeo 2 sava....isx wrote:Sto si uzimao Savu kad imas lanjske Hankook?milejovic1971 wrote:reno clio u pitanju, imam Hankook icept lanjske, presle tipa 5000 km, sad uzeo 2 Sava eskimo s3... gdje koje da stavim, je li svejedno ???
-
milejovic1971
- Posts: 1766
- Joined: 09/08/2018 08:13
#10983 Re: Dolazi zima - zimske gume
sto 4 kad imam 2 skoro nove Hankook od lanjske zime, koje su presle max 5000, inace je voznja 90 % gradskaIndustrialyzer wrote:Naprijed stavi nove uvijek. Ali kad si kupio dvije Save, mogao si i 4...i ostatak puta do Mischelina procitaj u postu iznadmilejovic1971 wrote:reno clio u pitanju, imam Hankook icept lanjske, presle tipa 5000 km, sad uzeo 2 Sava eskimo s3... gdje koje da stavim, je li svejedno ???
koliko mogu realno preci ove sava s3 eskimo ??? a da vrijede.. vavljda sam miran 20 000 km, a to mi je 4 god
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10984 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ljetne otricevo , ljetne.konektovan wrote:Cij onoga, ostalo mu šare 3 mm i planira ih voziti još jednu sezonu?!
- konektovan
- Posts: 51451
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10985 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kakva je razlika????? Znaci mogu biti i slickovi, a kad treba odvesti vodu, a nema sare, sta onda??????NediM17 wrote:Ljetne otricevo , ljetne.konektovan wrote:Cij onoga, ostalo mu šare 3 mm i planira ih voziti još jednu sezonu?!
Koliko ljetna guma ima dubinu šare kad je nova????
- golfiista
- Posts: 4685
- Joined: 04/05/2012 14:48
#10986 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ovo nije vidjelo Continentala, mrtvi protekt, neko te je naguzio momački.TDK-90 wrote:Moje iskustvo sa Continental Wintercontact TS 860
Dimenzija 195 65 r 15
Godina proizvodnje 2017
Kupljene u Njemackoj ( Made in France) 4 kom =218 Euro ( bez montaze) 3 god. garancije
Jedna sezona voznje cca 6000 km - 7000 km - blaga zima, skoro bez snijega !
Dubina sare na pogonskim tockovima je sa novih 8 mm potrosena na 4 mm - 5 mm tesko tacno izmjeriti jer negdje pokazuje i 3 mm misli se na mjerenje po sredini gazne povrsine !
Metar na slici je samo da se stvori predodzba, mjereno je pomicnim mjerilom
Na jednoj gumi, zavisi kako stoji auto pojavljuje se kao neka uvala na bocnoj strani , ali samo ako je taj dio na asfaltu, tj pod opterecenjem![]()
Garancija postoji , ali je procedura komplikovana i trazi puno vremena ( koje ja nemam)![]()
Ovakva potrosnja gume se moze porediti samo sa Sava S2![]()
Inace je jako udobna voznja i gume se skoro ne cuju u voznji!
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10987 Re: Dolazi zima - zimske gume
Na koliko mm je granicnik na ljetnoj a na koliko na zimskoj gumi?konektovan wrote:Kakva je razlika????? Znaci mogu biti i slickovi, a kad treba odvesti vodu, a nema sare, sta onda??????NediM17 wrote:Ljetne otricevo , ljetne.konektovan wrote:Cij onoga, ostalo mu šare 3 mm i planira ih voziti još jednu sezonu?!
Koliko ljetna guma ima dubinu šare kad je nova????
- konektovan
- Posts: 51451
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10988 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne pricamo o granicniku, vec o performansama. To što je granicnik na 1.6 mm ne znaci mnogo kad su performanse u pitanju.NediM17 wrote:
Na koliko mm je granicnik na ljetnoj a na koliko na zimskoj gumi?
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10989 Re: Dolazi zima - zimske gume
Da su performanse te gume opasne po zivot na 3mm, granicnik bi bio na 3mm, a ne na 1.6mm.konektovan wrote:Ne pricamo o granicniku, vec o performansama. To što je granicnik na 1.6 mm ne znaci mnogo kad su performanse u pitanju.NediM17 wrote:
Na koliko mm je granicnik na ljetnoj a na koliko na zimskoj gumi?
-
vauvau
- Posts: 1375
- Joined: 05/06/2014 09:03
#10990 Re: Dolazi zima - zimske gume
Profil na gumi sa slike nije continental ts860.TDK-90 wrote:Moje iskustvo sa Continental Wintercontact!

Na zimskoj imaju 2 graničnika. Najniže zakonski dozvoljeno i onaj na 4 mm.NediM17 wrote:
Na koliko mm je granicnik na ljetnoj a na koliko na zimskoj gumi?
Na ljetnoj samo jedan.
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#10991 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ni meni nije sa njegove slike to Continental ts 860. Vidim da hvali Michelin Alpin 5....pa stvari malo postaju jasnije. Nema šanse vidi se razlika u šari...
- TDK-90
- Posts: 1211
- Joined: 26/02/2012 12:15
#10992 Re: Dolazi zima - zimske gume
dupli
Last edited by TDK-90 on 12/11/2018 17:15, edited 1 time in total.
- TDK-90
- Posts: 1211
- Joined: 26/02/2012 12:15
#10993 Re: Dolazi zima - zimske gume
condy wrote:Ni meni nije sa njegove slike to Continental ts 860. Vidim da hvali Michelin Alpin 5....pa stvari malo postaju jasnije. Nema šanse vidi se razlika u šari...
vauvau wrote: Profil na gumi sa slike nije continental ts860.
Da ste procitali pazljivije cijelu stranu, vidjeli bi da je slikano skoro MAKROTDK-90 wrote:Evo jos jedna slika
![]()
Onaj jedan pise "neko te naguzio podvalio ti protekt gume"
Gume su kuplje kod regularnog VW servisa u Njemackoj , tamo i zivim.
Gume su se jednostavno potrosile. Sta je jasnije sa Michelin
Svako odlucuje prema sebi sta ce odabrati, meni su s e ove pokazale lose.
Evo i slika racuna:


Uslikacu jos koju sliku ako koga zanima neka pogleda, nije nikakva podvala niti favorizacija druge marke- tako je kako je
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8006
- Joined: 20/01/2011 11:10
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#10995 Re: Dolazi zima - zimske gume
jes vama dosadno u zivotu
-
alipasijaner
- Posts: 1261
- Joined: 01/08/2016 23:05
#10996 Re: Dolazi zima - zimske gume
https://www.hak.hr/info/korisne-informa ... ska-oprema
Intesantno štivo o zimskoj opremi u kojem između ostalog za Njemačku piše
U Njemačkoj zimska oprema nije datumski određena, već je obvezna u vrijeme zimskih uvjeta vožnje (snijeg na kolniku, ugažen snijeg, snježna „bljuzga“, poledica). U zimskim uvjetima vožnje, vozila moraju biti opremljena sa 4 zimske gume (najmanja dubina utora 1,6 mm, iako se savjetuje 4 mm), s oznakom M+S ili simbolom snježne pahuljice.
Intesantno štivo o zimskoj opremi u kojem između ostalog za Njemačku piše
U Njemačkoj zimska oprema nije datumski određena, već je obvezna u vrijeme zimskih uvjeta vožnje (snijeg na kolniku, ugažen snijeg, snježna „bljuzga“, poledica). U zimskim uvjetima vožnje, vozila moraju biti opremljena sa 4 zimske gume (najmanja dubina utora 1,6 mm, iako se savjetuje 4 mm), s oznakom M+S ili simbolom snježne pahuljice.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#10997 Re: Dolazi zima - zimske gume
ti tek sad skontobeni-bu-man wrote:jes vama dosadno u zivotu
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#10998 Re: Dolazi zima - zimske gume
Mlad, zelen sta'šbitanga_sa_otesa wrote:ti tek sad skontobeni-bu-man wrote:jes vama dosadno u zivotu
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#10999 Re: Dolazi zima - zimske gume
milejovic1971 wrote:sto 4 kad imam 2 skoro nove Hankook od lanjske zime, koje su presle max 5000, inace je voznja 90 % gradskaIndustrialyzer wrote:Naprijed stavi nove uvijek. Ali kad si kupio dvije Save, mogao si i 4...i ostatak puta do Mischelina procitaj u postu iznadmilejovic1971 wrote:reno clio u pitanju, imam Hankook icept lanjske, presle tipa 5000 km, sad uzeo 2 Sava eskimo s3... gdje koje da stavim, je li svejedno ???
koliko mogu realno preci ove sava s3 eskimo ??? a da vrijede.. vavljda sam miran 20 000 km, a to mi je 4 god
Salim se drug, procitaj prethodnu stranicu da vidis zasto
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#11000 Re: Dolazi zima - zimske gume
Moze li se voziti na ljetnim iza 15.11. sa lancima u gepeku , a da ne dobijem cestitku od policije ako me zaustave
?
Imam zimske gume samo ih nisam stigao zamijeniti pa sam mislio voziti jos par dana.
Imam zimske gume samo ih nisam stigao zamijeniti pa sam mislio voziti jos par dana.


