Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10976 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

Image

Hasanbegovic: "Tko sam znaju svi birači i za što se zalažem također znaju svi birači. Tko je gospođa Obuljen, kojem krugu i ideološkom jatu pripada znaju birači i gospodin Plenković. On je izabrao i iza toga mora stajati.Nastavit ću političko djelovanje vjeran Bogu i narodu koji me izabrao"
korisnicc
Posts: 193
Joined: 25/04/2013 13:51

#10978 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by korisnicc »

_BataZiv_0809 wrote:Kakve kosti
Kosti iz Hudove i svih ostalih jama.


Što se Hasanbegovića tiče- Plenković ga je morao smjeniti jer je pritisak medija bio prevelik (u HR je ljevica vlasnik većine medija).
Osobno bih volio da ga je zadržao, jer je ovako podlegao pod pritiskom. Što je tu je.
Last edited by korisnicc on 21/10/2016 21:38, edited 1 time in total.
korisnicc
Posts: 193
Joined: 25/04/2013 13:51

#10979 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by korisnicc »

korisnicc wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Kakve kosti
Kosti iz Hudove i svih ostalih jama.

Što se Hasanbegovića tiče- Plenković ga je morao smjeniti jer je pritisak medija bio prevelik (u HR je ljevica vlasnik većine medija).
Osobno bih volio da ga je zadržao, jer je ovako podlegao pod pritiskom. Što je tu je.
TutankamonS
Posts: 87
Joined: 12/10/2016 06:05

#10980 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by TutankamonS »

Hasanbegović je kao i Bruna Esih osvojio većinu glasova, on će postati budući predsjednik HDZ-a ako dopuste da dođe na glasanje, nema Plenković šanse protiv njega
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#10982 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by ultima_palabra »

Divno... umjesto na YT klipovima, sad se ove baljezgarije mogu slušati i u Saboru.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#10983 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

Upravo...
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#10984 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by GeeTnT »

Najjpribliznije sceni "sranje u Ruandi", lik je izrafalo sve zlihe i do kraja mandata ce cutati... ali best of best su komentari tipa: "jesi li to presao na islam" :lol: :lol:
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#10985 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kamberovica polje »

zg1911 wrote:solidno to plenki slozio. na ignore siptarsku budaletinu, na hladjenje ustasku budaletinu, odjebao i debelu krmacu... jos kad bi i crkvu poslao u pm glasao bi i ja za nj :) ovako na prvu sporan ministar zdravstva kujundzic (dovoljno je vi't oklen je) i ministar obrazovanja. no opet, tesko je nadmasit nakiceve i sustarove debilizme
Na prvu nije loš ali vrlo se brzo sjetim da je to HDZ, kriminalna mašinerija koja je na pravdi Boga preko svog predsjednika pokrala državu i opet završila na vlasti (ovo sve govori o narodu). Koliko god da se hvale da su očišćeni i svježi i dalje se u pozadini iza Plenkija vrte iste mrske kriminalne face tako da...vidjet ćemo. Što se tiče desničarske stoke i ustaša mogu slobodno kmečat za svojim "ministrom" to im jedino preostaje.... :oops:
User avatar
Russki
Posts: 19648
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#10986 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Russki »

ultima_palabra wrote:Divno... umjesto na YT klipovima, sad se ove baljezgarije mogu slušati i u Saboru.
/double facepalm
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#10987 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by ultima_palabra »

Sizofrenicari sad imaju predstavnike po parlamentima, sto je ok jer ih evidentno ima iznad cenzusa...
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#10988 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kamberovica polje »

ultima_palabra wrote:Sizofrenicari sad imaju predstavnike po parlamentima, sto je ok jer ih evidentno ima iznad cenzusa...
Većinu stvari što je rekao stoje i opće su poznate samo što je pričanje o tome nema nikakvog smisla jer se mnogo veći i jači igrači ne žele petljati u to niti se protive. I zbog toga izgleda smiješno ovakvo izlaganje nekog balavog dječačića iz balkanske banana republike.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#10989 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

zg1911 wrote: solidno to plenki slozio. na ignore siptarsku budaletinu, na hladjenje ustasku budaletinu, odjebao i debelu krmacu... jos kad bi i crkvu poslao u pm glasao bi i ja za nj :) ovako na prvu sporan ministar zdravstva kujundzic (dovoljno je vi't oklen je) i ministar obrazovanja. no opet, tesko je nadmasit nakiceve i sustarove debilizme
Tačno. Početak je odličan, dalje, vidjećemo...

Plenković je već promijenio Hrvatsku. No, iako se stvari sada čine idiličnima, postoje i neki signali koji pozivaju na oprez

http://www.jutarnji.hr/komentari/plenko ... z/5169280/
I odlično crtanje desničarskog klovna...

Nagađanja da bi desničarsko jato moglo napustiti HDZ i osnovati neku svoju stranku nisu realna. Nitko od njih neće odlepršati jer su svjesni da samo u HDZ-u predstavljaju neku snagu. HDZ je od Hasanbegovića stvorio instant zvijezdu tamnog sjaja, bez tog suporta on ostaje samo još jedan od desnih lunatika bez stvarne političke težine.
User avatar
Russki
Posts: 19648
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#10990 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Russki »

kamberovica polje wrote:
ultima_palabra wrote:Sizofrenicari sad imaju predstavnike po parlamentima, sto je ok jer ih evidentno ima iznad cenzusa...
Većinu stvari što je rekao stoje i opće su poznate samo što je pričanje o tome nema nikakvog smisla jer se mnogo veći i jači igrači ne žele petljati u to niti se protive. I zbog toga izgleda smiješno ovakvo izlaganje nekog balavog dječačića iz balkanske banana republike.
:D :D :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#10991 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »


Propala povijesna prilika radikalne desnice da kreira državnu politiku
Marko Biočina

Krajnja desnica vraća se u hibernaciju, a kako dugo će sam Hasanbegović uspjeti plutati na kraju će biti posve nevažno

Dva su bizarna, ali vrlo indikativna, detalja obilježila subotnji prosvjed podrške bivšem ministru kulture Zlatku Hasanbegoviću. Prvi je taj da se onaj radi kojeg je cijeli događaj i organiziran - sam Hasanbegović - na skupu nije pojavio. Dapače, prema riječima organizatora, bivši ministar im se nije ni javio, što je - opet prema njihovim riječima - bio i glavni razlog slabog odaziva prosvjednika. Ako je suditi po medijskim izvještajima, okupilo ih se samo oko 150 - što je drugi bizarni detalj. Naime, ključni argument prosvjednika o tome zašto je Hasanbegović trebao i dalje biti ministar kulture bio je podatak o gotovo dvanaest tisuća preferencijalnih glasova koje je dobio na parlamentarnim izborima, iz čega onda proizlazi i zaključak da je premijer Andrej Plenković odlukom da Hasanbegović više ne bude ministar prekršio volju HDZ-ovih birača. No, ako su svi ti silni HDZ-ovi birači toliko privrženi bivšem ministru kulture, zašto ih je na prosvjed došlo samo 150? Odgovor na to pitanje, kao i činjenica da se sam Hasanbegović očito nastojao što je više moguće distancirati od prosvjednika koji su mu došli izraziti potporu, zapravo su i krunski dokaz da bučno najavljivana pobuna stranačke desnice u HDZ-u nije više od bure u čaši vode. Barem dok HDZ ima vlast. A to bi - ako je prognozirati prema aktualnom stanju u kojem se nalazi oporba - moglo potrajati. Bez obzira na to kakav na koncu bio njegov skor na čelu države i HDZ-a, Andreju Plenkoviću se mora priznati kako je u rekordnom vremenu uspio potpuno razoružati radikalnu HDZ-ovu desnicu.

Nakon Karamarkova mandata gdje je taj segment članstva i politike avansirao u stranački mainstream, činilo se kako će duha biti teško vratiti u bocu. Plenković se pokazao brutalno efikasnim. Situacija u kojoj se sada nalazi Hasanbegović - kao simbol i perjanica krajnje desnice HDZ-a - zorno ilustrira i u kakavoj se situaciji nalazi i cijeli političko-ideološki krug koji on zastupa. Nakon što je izbačen iz Vlade, i to uz popriličnu asistenciju Milijana Brkića, Hasanbegović se našao na brisanom prostoru. Ima tek dvije opcije. Prva je da svoju popularnost pokuša kapitalizirati kroz političku karijeru izvan HDZ-a, no problem je što to dosad nikome nije uspjelo. Dapače, s iznimkom Branimira Glavaša koji je politički opstanak našao u pseudoregionalizmu, svi HDZ-ovi disidenti desne provenijencije, od Tomislava Merčepa preko Ivića Pašalića do Milan Kujundžića su doživjeli fijasko.
Koliko je količina preferencijalnih glasova dobivena na listi HDZ-a varljivo mjerilo osobne političke popularnosti najbolje pokazuje baš primjer Milana Kujundžića, koji je kao samostalni kandidat na prošlim predsjedničkim izborima doživio fijasko - dobio je gotovo tri puta manje glasova od Ivana Vilibora Sinčića - a u HDZ-ovoj kvoti bio je jedan od kandidata s najvećim brojem preferencijalnih glasova uopće. Sukladno tome, Hasanbegovićev politički rejting visok je tek onoliko dugo dok je on član HDZ-a. Činjenica da se nije pojavio na subotnjem prosvjedu ukazuje da je i sam svjestan te činjenice i da nije sklon napuštanju HDZ-ove 'comfort zone'. No, što mu je alternativa ako ostane? Vrh stranke vjerojatno će ga izolirati i marginalizirati čekajući da se njegova popularnost polako ugasi. Da bi to izbjegao, Hasanbegović će se morati afirmirati kao unutarstranačka oporba, ali neće - poput Plenkovića nekoć - imati privilegij da to radi selektivno i kontrolirano iz sigurnosti briselske sinekure. Svakim svojim istupom kontra Plenkovića riskirat će optužbe da potkopava Vladu i vlast vlastite stranke, svakim suglasjem s Plenkovićem polako gasiti svoju popularnost na radikalnoj desnici. Bit će to hodanje po užetu, gdje je šansa preživljavanja slaba i za puno smirenije akrobate od Hasanbegovića. Barem dok je HDZ na vlasti.

A to bi - ponovimo opet - moglo i potrajati. Subotnji skup, utoliko, možda se u budućnosti pokaže i kao prvi glasnik jeseni hrvatske radikalne desnice. Plenkovićev HDZ neće - kako mu neki imputiraju - voditi lijevu politiku, no na njegovoj se agendi sasvim sigurno neće naći ideje poput lustracije, ukidanja registriranog partnerstva, ukidanja pobačaja, uvođenja spolne segregacije u školama ili neki od sličnih prijedloga koji gotovo svakodnevno pristižu od neumorne Željke Markić i njenih paraklerikalnih satelita, a onda zaokupljaju vlažne snove radikalnih desničara. Što će dulje takav HDZ vladati i brati ukusne plodove te vlasti, jačat će i svijest o tome da su svjetonazorske revolucije - kakvu je desno krilo stranke aspiriralo provoditi - štetne za osnovni pragmatični interes članova stranke. Ideologija je, naprosto, 'bad for business', a kako se ta maksima polako vraća u HDZ-ov mainstream, krajnja desnica vraća se na svoje prirodno stanište - stranačku periferiju. Povijesna prilika radikalne desnice da kreira stranačku - a time i državnu - politiku je propala. Vraća se u hibernaciju, tone natrag u naftalin. Koliko će dugo sam Hasanbegović uspjeti plutati, na koncu će vjerojatno biti potpuno nevažno.

http://www.jutarnji.hr/komentari/koment ... u/5178888/
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10992 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

negdje mi je propala fotografija-obrada slike u kojoj se milanović pretvara u plenkovića i dobivamo

Andrej Milanović

još jednom se potvrdilo da nema razlike izmeđi HDZ i SDP... kao što je rekao Stipe Šuvar vjerojatno najčasniji hrvatski ljevičar

takodđer se jopš jednom potvrdilo kako zaista izbori nemaju smisla

čini mi se da andrej milanović kopira kolindu i prva destinacija mu je sarajevo

ajd barem nešto
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52749
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#10993 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Chmoljo »

:lol:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#10994 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

:lol: :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#10995 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by ultima_palabra »

Čas lobotomije...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66012
Joined: 03/08/2010 19:04

#10996 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

ako je šuvar najcasniji hrvatski ljevicar,volio bi znati postoji li i jedan castan hrvatski desnicar?
User avatar
mayab
Posts: 30850
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#10997 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mayab »

Image

:lol: :lol: :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#10999 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by spreca »

http://www.klix.ba/vijesti/regija/nikol ... /161028100

Niti sam cuo niti vidio glupljeg od ovog grobara a da je na nekoj funkciji...pa i portiri su pametniji od njega...sory portiri......nece ratovati sa Hrvatskom jer su u NATO...zmaci sa BiH hoce zato se i oni i ovi iz genocidne opiru ulasku u NATO......e pa bujrum komsije
User avatar
SEYOboy
Posts: 315
Joined: 02/08/2011 00:14

#11000 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by SEYOboy »

Nisam znao da je nato na razini srbije

Sent from my Nokia 3310
Post Reply