Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
milejovic1971
- Posts: 1766
- Joined: 09/08/2018 08:13
#10951 Re: Dolazi zima - zimske gume
reno clio u pitanju, imam Hankook icept lanjske, presle tipa 5000 km, sad uzeo 2 Sava eskimo s3... gdje koje da stavim, je li svejedno ???
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10952 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja bih stavio savu naprijed a hankook nazad.
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#10953 Re: Dolazi zima - zimske gume
Naprijed stavi nove uvijek. Ali kad si kupio dvije Save, mogao si i 4...i ostatak puta do Mischelina procitaj u postu iznadmilejovic1971 wrote:reno clio u pitanju, imam Hankook icept lanjske, presle tipa 5000 km, sad uzeo 2 Sava eskimo s3... gdje koje da stavim, je li svejedno ???
-
isx
- Posts: 3912
- Joined: 24/05/2014 19:12
#10954 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sto si uzimao Savu kad imas lanjske Hankook?milejovic1971 wrote:reno clio u pitanju, imam Hankook icept lanjske, presle tipa 5000 km, sad uzeo 2 Sava eskimo s3... gdje koje da stavim, je li svejedno ???
- TDK-90
- Posts: 1211
- Joined: 26/02/2012 12:15
#10955 Re: Dolazi zima - zimske gume
Moje iskustvo sa Continental Wintercontact TS 860
Dimenzija 195 65 r 15
Godina proizvodnje 2017
Kupljene u Njemackoj ( Made in France) 4 kom =218 Euro ( bez montaze) 3 god. garancije
Jedna sezona voznje cca 6000 km - 7000 km - blaga zima, skoro bez snijega !
Dubina sare na pogonskim tockovima je sa novih 8 mm potrosena na 4 mm - 5 mm tesko tacno izmjeriti jer negdje pokazuje i 3 mm misli se na mjerenje po sredini gazne povrsine !
Metar na slici je samo da se stvori predodzba, mjereno je pomicnim mjerilom
Na jednoj gumi, zavisi kako stoji auto pojavljuje se kao neka uvala na bocnoj strani , ali samo ako je taj dio na asfaltu, tj pod opterecenjem
Garancija postoji , ali je procedura komplikovana i trazi puno vremena ( koje ja nemam)
Ovakva potrosnja gume se moze porediti samo sa Sava S2
Inace je jako udobna voznja i gume se skoro ne cuju u voznji!



Dimenzija 195 65 r 15
Godina proizvodnje 2017
Kupljene u Njemackoj ( Made in France) 4 kom =218 Euro ( bez montaze) 3 god. garancije
Jedna sezona voznje cca 6000 km - 7000 km - blaga zima, skoro bez snijega !
Dubina sare na pogonskim tockovima je sa novih 8 mm potrosena na 4 mm - 5 mm tesko tacno izmjeriti jer negdje pokazuje i 3 mm misli se na mjerenje po sredini gazne povrsine !
Metar na slici je samo da se stvori predodzba, mjereno je pomicnim mjerilom
Na jednoj gumi, zavisi kako stoji auto pojavljuje se kao neka uvala na bocnoj strani , ali samo ako je taj dio na asfaltu, tj pod opterecenjem
Garancija postoji , ali je procedura komplikovana i trazi puno vremena ( koje ja nemam)
Ovakva potrosnja gume se moze porediti samo sa Sava S2
Inace je jako udobna voznja i gume se skoro ne cuju u voznji!



Last edited by TDK-90 on 11/11/2018 21:35, edited 1 time in total.
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10956 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sramota vala da se toliko potroši, pa i da je vozena ljeti....
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#10957 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pritisak u gumama nizak ???
edit. To ne izgleda kao šara od continentala ts 860!!!

edit. To ne izgleda kao šara od continentala ts 860!!!

Last edited by condy on 11/11/2018 22:13, edited 1 time in total.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#10958 Re: Dolazi zima - zimske gume
Haha nije valjda protekt neki
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10959 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kopija

Kako meni traje ts850,vec su presle 20000km barem i ne pokazuju umor.
Kako meni traje ts850,vec su presle 20000km barem i ne pokazuju umor.
- TDK-90
- Posts: 1211
- Joined: 26/02/2012 12:15
#10960 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nije ba pritisak manji mit veci, vec uvijek po propisu.
Slikano iz bliza a sara je identicna sa tom tvojom slikom. Imam i Michelin Alpin 5 u istim uvjetima nije se potrosio ni blizu toliko
Slikano iz bliza a sara je identicna sa tom tvojom slikom. Imam i Michelin Alpin 5 u istim uvjetima nije se potrosio ni blizu toliko
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#10961 Re: Dolazi zima - zimske gume
Meni ne izgleda isto
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10962 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma uzmi nove pod garanciju,to je onda fabricka greska,nisi jedini sigurno 
- drug_profi
- Posts: 65440
- Joined: 16/07/2012 16:00
#10963 Re: Dolazi zima - zimske gume
Guma na slikama ima radijalnu liniju koju originalna 860 nema u toj dimenziji.
- TDK-90
- Posts: 1211
- Joined: 26/02/2012 12:15
#10964 Re: Dolazi zima - zimske gume
Evo jos jedna slika

Gume su regularne i uvjeti i nacin voznje je ok. Ali su se strasno brzo potrosile , puno brze od Alpin 5 i Uniroyal sto sam imao.
Jednostavno su i na dodir premekane.
Garancija ima al se valja ganjati sa dilerom iako je Njemacka u pitanju.
Garancija se odnosi sa sva ostecenja , cak i vandalizam ! Samo sto nakon 13 mjeseci pokriva 40% od cijene nove gume
I valja odnijeti u servis pa ostaviti da oni procijene kako seta - a na cemu da vozim do tada.
Nisam ja jedini koji se zali na trajnost , jednostavno nesto nije u redu sa gumom

Gume su regularne i uvjeti i nacin voznje je ok. Ali su se strasno brzo potrosile , puno brze od Alpin 5 i Uniroyal sto sam imao.
Jednostavno su i na dodir premekane.
Garancija ima al se valja ganjati sa dilerom iako je Njemacka u pitanju.
Garancija se odnosi sa sva ostecenja , cak i vandalizam ! Samo sto nakon 13 mjeseci pokriva 40% od cijene nove gume
I valja odnijeti u servis pa ostaviti da oni procijene kako seta - a na cemu da vozim do tada.
Nisam ja jedini koji se zali na trajnost , jednostavno nesto nije u redu sa gumom
- drug_profi
- Posts: 65440
- Joined: 16/07/2012 16:00
#10965 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sad se fino vidi sara. Jeste im procjena bila do 31K km po testovima, ali i to ovisi od nacina i uslova voznje. Vjerovatno tezina vozila, suh asfalt i vosocije temperature dodatno uticu na povecanu potrosnju.
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#10966 Re: Dolazi zima - zimske gume
koji ti je pritisak u gumama i koje je vozilo u pitanju ???
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10967 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja evo drljam CPC2 cetiri sezone, presle su sigurno 30+ hiljada, nema bubrega, nikada balansirane (ne tresu), jos 3mm sare, pomalo ispucale, performanse su im dosta opale, u planu mi je voziti ih jos sljedecu sezonu.
Conti nije dobar kao Michelin sto se tice trajnosti, ali vala ne mogu ni da vjerujem da je gotov za 10 hiljada.
Danas namontirao Michelin Alpin 5, jbt., ljepilo je u odnosu na ovaj gore Conti. Nebo i zemlja.
Conti nije dobar kao Michelin sto se tice trajnosti, ali vala ne mogu ni da vjerujem da je gotov za 10 hiljada.
Danas namontirao Michelin Alpin 5, jbt., ljepilo je u odnosu na ovaj gore Conti. Nebo i zemlja.
Last edited by NediM17 on 11/11/2018 22:55, edited 1 time in total.
- TDK-90
- Posts: 1211
- Joined: 26/02/2012 12:15
#10968 Re: Dolazi zima - zimske gume
Svakako da tezina utice, ovo je najmanja dozvoljena dimenzija na vozilu, to stoji.
I zima je bila blaga , skoro je i nije bilo
ali svejedno je previse za ne agresivni nacin voznje kako ja vozim.
A Njemacki testovi za njemacke proizvode se i u Njemackoj sada uzimaju s rezervom. 31Tkm nema sanse
I zima je bila blaga , skoro je i nije bilo
A Njemacki testovi za njemacke proizvode se i u Njemackoj sada uzimaju s rezervom. 31Tkm nema sanse
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10969 Re: Dolazi zima - zimske gume
Hebo li vas Conti. Zna se ko je tata.TDK-90 wrote:Nije ba pritisak manji mit veci, vec uvijek po propisu.![]()
Slikano iz bliza a sara je identicna sa tom tvojom slikom. Imam i Michelin Alpin 5 u istim uvjetima nije se potrosio ni blizu toliko
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10970 Re: Dolazi zima - zimske gume
I sta kazu za garanciju,kakvi supci a drago im je pare uzet za gume koje su 3 po skupoci 
Bridgeston i falken isto dugo traju po testovima
sara je cool

Bridgeston i falken isto dugo traju po testovima
sara je cool

-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#10971 Re: Dolazi zima - zimske gume
Bridgestone turanza t001 ljetna moja ocjena 3/5 ali trajnost nije baš....ali su im zara cijene.
-
vnm
- Posts: 1489
- Joined: 08/07/2008 01:28
#10972 Re: Dolazi zima - zimske gume
jebote kod mene na sluzbenom autu TS850 presle preko 20 hiljada a imaju dublji profil nego ove na slikama.
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10973 Re: Dolazi zima - zimske gume
Cij onoga, ostalo mu šare 3 mm i planira ih voziti još jednu sezonu?! 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10974 Re: Dolazi zima - zimske gume
t001 i nije neka gumacondy wrote:Bridgestone turanza t001 ljetna moja ocjena 3/5 ali trajnost nije baš....ali su im zara cijene.
RE iduci put trazis,meni je adrenalin RE 003 preksup bio.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83506
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10975 Re: Dolazi zima - zimske gume
E raja ovakva je situacija...dakle na autu koje je godinu dana garazirano su potpuno nove gume-vozene par mjeseci. Auto je sve vrijeme u garazi, nije se pomjeralo, jedna od guma je ispuhala....
Jesu li se te gume od samog stajanja mogle unistit? Ova sto je ispuhala i sto tako stoji jelde od nje nista?
Jesu li se te gume od samog stajanja mogle unistit? Ova sto je ispuhala i sto tako stoji jelde od nje nista?
