Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#10951 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by milejovic1971 »

reno clio u pitanju, imam Hankook icept lanjske, presle tipa 5000 km, sad uzeo 2 Sava eskimo s3... gdje koje da stavim, je li svejedno ???
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#10952 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Ja bih stavio savu naprijed a hankook nazad.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#10953 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Industrialyzer »

milejovic1971 wrote:reno clio u pitanju, imam Hankook icept lanjske, presle tipa 5000 km, sad uzeo 2 Sava eskimo s3... gdje koje da stavim, je li svejedno ???
Naprijed stavi nove uvijek. Ali kad si kupio dvije Save, mogao si i 4...i ostatak puta do Mischelina procitaj u postu iznad :mrgreen:
isx
Posts: 3912
Joined: 24/05/2014 19:12

#10954 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by isx »

milejovic1971 wrote:reno clio u pitanju, imam Hankook icept lanjske, presle tipa 5000 km, sad uzeo 2 Sava eskimo s3... gdje koje da stavim, je li svejedno ???
Sto si uzimao Savu kad imas lanjske Hankook?
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#10955 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by TDK-90 »

Moje iskustvo sa Continental Wintercontact TS 860

Dimenzija 195 65 r 15
Godina proizvodnje 2017
Kupljene u Njemackoj ( Made in France) 4 kom =218 Euro ( bez montaze) 3 god. garancije
Jedna sezona voznje cca 6000 km - 7000 km - blaga zima, skoro bez snijega !

Dubina sare na pogonskim tockovima je sa novih 8 mm potrosena na 4 mm - 5 mm tesko tacno izmjeriti jer negdje pokazuje i 3 mm misli se na mjerenje po sredini gazne povrsine !
Metar na slici je samo da se stvori predodzba, mjereno je pomicnim mjerilom
Na jednoj gumi, zavisi kako stoji auto pojavljuje se kao neka uvala na bocnoj strani , ali samo ako je taj dio na asfaltu, tj pod opterecenjem :?

Garancija postoji , ali je procedura komplikovana i trazi puno vremena ( koje ja nemam) :-)
Ovakva potrosnja gume se moze porediti samo sa Sava S2 :-)
Inace je jako udobna voznja i gume se skoro ne cuju u voznji!


Image
Image
Image
Last edited by TDK-90 on 11/11/2018 21:35, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10956 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Sramota vala da se toliko potroši, pa i da je vozena ljeti....
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#10957 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by condy »

Pritisak u gumama nizak ???

edit. To ne izgleda kao šara od continentala ts 860!!!

Image
Last edited by condy on 11/11/2018 22:13, edited 1 time in total.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#10958 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Haha nije valjda protekt neki
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10959 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

Kopija :lol: :lol:

Kako meni traje ts850,vec su presle 20000km barem i ne pokazuju umor.
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#10960 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by TDK-90 »

Nije ba pritisak manji mit veci, vec uvijek po propisu. :thumbup:
Slikano iz bliza a sara je identicna sa tom tvojom slikom. Imam i Michelin Alpin 5 u istim uvjetima nije se potrosio ni blizu toliko :-)
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#10961 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Meni ne izgleda isto
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10962 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

Ma uzmi nove pod garanciju,to je onda fabricka greska,nisi jedini sigurno :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 65440
Joined: 16/07/2012 16:00

#10963 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Guma na slikama ima radijalnu liniju koju originalna 860 nema u toj dimenziji.
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#10964 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by TDK-90 »

Evo jos jedna slika
Image

Gume su regularne i uvjeti i nacin voznje je ok. Ali su se strasno brzo potrosile , puno brze od Alpin 5 i Uniroyal sto sam imao.
Jednostavno su i na dodir premekane.
Garancija ima al se valja ganjati sa dilerom iako je Njemacka u pitanju.
Garancija se odnosi sa sva ostecenja , cak i vandalizam ! Samo sto nakon 13 mjeseci pokriva 40% od cijene nove gume :-?
I valja odnijeti u servis pa ostaviti da oni procijene kako seta - a na cemu da vozim do tada.
Nisam ja jedini koji se zali na trajnost , jednostavno nesto nije u redu sa gumom :cry:
User avatar
drug_profi
Posts: 65440
Joined: 16/07/2012 16:00

#10965 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Sad se fino vidi sara. Jeste im procjena bila do 31K km po testovima, ali i to ovisi od nacina i uslova voznje. Vjerovatno tezina vozila, suh asfalt i vosocije temperature dodatno uticu na povecanu potrosnju.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#10966 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by condy »

koji ti je pritisak u gumama i koje je vozilo u pitanju ???
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#10967 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Ja evo drljam CPC2 cetiri sezone, presle su sigurno 30+ hiljada, nema bubrega, nikada balansirane (ne tresu), jos 3mm sare, pomalo ispucale, performanse su im dosta opale, u planu mi je voziti ih jos sljedecu sezonu.

Conti nije dobar kao Michelin sto se tice trajnosti, ali vala ne mogu ni da vjerujem da je gotov za 10 hiljada.
Danas namontirao Michelin Alpin 5, jbt., ljepilo je u odnosu na ovaj gore Conti. Nebo i zemlja. :-)
Last edited by NediM17 on 11/11/2018 22:55, edited 1 time in total.
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#10968 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by TDK-90 »

Svakako da tezina utice, ovo je najmanja dozvoljena dimenzija na vozilu, to stoji.
I zima je bila blaga , skoro je i nije bilo :-? ali svejedno je previse za ne agresivni nacin voznje kako ja vozim. :-D
A Njemacki testovi za njemacke proizvode se i u Njemackoj sada uzimaju s rezervom. 31Tkm nema sanse :zzzz:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#10969 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

TDK-90 wrote:Nije ba pritisak manji mit veci, vec uvijek po propisu. :thumbup:
Slikano iz bliza a sara je identicna sa tom tvojom slikom. Imam i Michelin Alpin 5 u istim uvjetima nije se potrosio ni blizu toliko :-)
Hebo li vas Conti. Zna se ko je tata. :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10970 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

I sta kazu za garanciju,kakvi supci a drago im je pare uzet za gume koje su 3 po skupoci :run:

Bridgeston i falken isto dugo traju po testovima :D

sara je cool :D

Image
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#10971 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by condy »

Bridgestone turanza t001 ljetna moja ocjena 3/5 ali trajnost nije baš....ali su im zara cijene.
vnm
Posts: 1489
Joined: 08/07/2008 01:28

#10972 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vnm »

jebote kod mene na sluzbenom autu TS850 presle preko 20 hiljada a imaju dublji profil nego ove na slikama.
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10973 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Cij onoga, ostalo mu šare 3 mm i planira ih voziti još jednu sezonu?! :shock:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10974 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

condy wrote:Bridgestone turanza t001 ljetna moja ocjena 3/5 ali trajnost nije baš....ali su im zara cijene.
t001 i nije neka guma :thumbup:

RE iduci put trazis,meni je adrenalin RE 003 preksup bio.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83506
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10975 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

E raja ovakva je situacija...dakle na autu koje je godinu dana garazirano su potpuno nove gume-vozene par mjeseci. Auto je sve vrijeme u garazi, nije se pomjeralo, jedna od guma je ispuhala....

Jesu li se te gume od samog stajanja mogle unistit? Ova sto je ispuhala i sto tako stoji jelde od nje nista?
Post Reply