Sta je sporno sa dimenzijom ???amar1994 wrote:Toliko lose ?basicm wrote:
Na megane su bile 205/55-16, sad su 225/55-16. Znaci sirina kao sto trazis. Bukvalno esp lampica mi gori u svakoj ostrijoj krivini, a temperatura 17c, suho. Sta ce raditi na mokrom ili snijegu? Ja ovo skidam i stavljam druge, ovo mi je samo potvrdilo ono sto sam vec iskusio.
joj dimenzije bem ti drzavu
Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#10926 Re: Dolazi zima - zimske gume
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#10927 Re: Dolazi zima - zimske gume
Da valja ne bi ga blatiobasicm wrote:Znate sta, samo tigar, nista drugo ne gledajte. Ja se predajem, imam nesto licno protiv tigra i zato ga blatim, inace nema mane. Duzni mi neke pare ostali.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#10928 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma nema koristi vise, ovaj forum isto psihijatrija. Zaboli me vise, gora sam ja budala sto ista pisem.
- konektovan
- Posts: 51451
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10929 Re: Dolazi zima - zimske gume
Tebi ne valja, drugome valja, gdje je istina?!condy wrote:Da valja ne bi ga blatiobasicm wrote:Znate sta, samo tigar, nista drugo ne gledajte. Ja se predajem, imam nesto licno protiv tigra i zato ga blatim, inace nema mane. Duzni mi neke pare ostali.
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#10930 Re: Dolazi zima - zimske gume
Na dosta sirokom profilu 225/55 R16 auto sa dobrim gumama bi trebalo da bude jako stabilno ne bi smjelo klizati tek tako da se lampice palekonektovan wrote:Tebi ne valja, drugome valja, gdje je istina?!condy wrote:Da valja ne bi ga blatiobasicm wrote:Znate sta, samo tigar, nista drugo ne gledajte. Ja se predajem, imam nesto licno protiv tigra i zato ga blatim, inace nema mane. Duzni mi neke pare ostali.
Bata je rekao da su solidne gume u kojoj dimenziji nisam upratio...
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#10931 Re: Dolazi zima - zimske gume
Normalno da svako razlicita iskustva, ali napises iz iskustva i onda ti kazu nisi ni probao.
Necu vise nikad kontra tigra nikad, obecavam.
Necu vise nikad kontra tigra nikad, obecavam.
- konektovan
- Posts: 51451
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10932 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa u tome i jeste kvaka, tebi ne valjaju u toj i toj dimenziji, dok su meni recimo bile odlicne u dimenziji 14", i ja vjerujem da su razlicita iskustva sa razlicitim dimenzijama. Nije to samo slucaj sa tigrom.basicm wrote:Normalno da svako razlicita iskustva, ali napises iz iskustva i onda ti kazu nisi ni probao.
Necu vise nikad kontra tigra nikad, obecavam.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83497
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10933 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nisi ti sefe napisao da govoris iz iskustva nego si prvo samo stavio smajli-konektovan wrote:Pa u tome i jeste kvaka, tebi ne valjaju u toj i toj dimenziji, dok su meni recimo bile odlicne u dimenziji 14", i ja vjerujem da su razlicita iskustva sa razlicitim dimenzijama. Nije to samo slucaj sa tigrom.basicm wrote:Normalno da svako razlicita iskustva, ali napises iz iskustva i onda ti kazu nisi ni probao.
Necu vise nikad kontra tigra nikad, obecavam.
Bascizm mislim ne tomahavk...
Tek si kasnije napisao svoje iskustvo u koje nemam razloga sumnjati.
Isto kao sto ja na manjem autu imam dobro iskustvo sa tim gumama.
-
boshniak
- Posts: 2007
- Joined: 20/04/2014 11:48
#10934 Re: Dolazi zima - zimske gume
Na ovoj temi prica ce otptrilike ici ovako: mani Tigra lose, bolje na ljetnim gumama nego na Tigru, uzmi bar Savu. Ma i Sava je losa za 10ak KM vise mozes sasvim solidnog Hankooka. Kad si se vec proteg'o mozes jos koju KM pa kupit nesto od premiuma npr Goodyear. Ne kupuju se gume svaki dan, ako nemas zaduzi se i uzmi Continental i rahat si. Ma bolje Michelin duze traju i zadrze performanse tako da ceu trajati bar dvije sezone duze i bit ces u plusu za 5-6godina.Muuky wrote:Kakva su iskustva za Tigar gume ?? 225/45 R17 94V TIGAR WINTER tačnije gledam ovu dimenziju ili 205 55 r17 , pa me interesuje mišljenje ?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10935 Re: Dolazi zima - zimske gume
atipicna totalno za normalno auto siroke potrosnje i skupa,tako vjerovatno dobiju epitet udobnih francuskih autacondy wrote: Sta je sporno sa dimenzijom ???
na netu pise da idu 205/55,jedino da nije kolega kupio te,al bi mu strugale sigurno da je na svoju ruku.
-
alipasijaner
- Posts: 1261
- Joined: 01/08/2016 23:05
#10936 Re: Dolazi zima - zimske gume
Što šira zimska guma to je auto nestabilnije..condy wrote: Na dosta sirokom profilu 225/55 R16 auto sa dobrim gumama bi trebalo da bude jako stabilno ne bi smjelo klizati tek tako da se lampice pale![]()
Bata je rekao da su solidne gume u kojoj dimenziji nisam upratio...
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10937 Re: Dolazi zima - zimske gume
kakav tigar na 17",on moze do 15" ,jos taj profil izbacuje touring i winter sport gumeMuuky wrote:Kakva su iskustva za Tigar gume ?? 225/45 R17 94V TIGAR WINTER tačnije gledam ovu dimenziju ili 205 55 r17 , pa me interesuje mišljenje ?
ako nemas za bolje gume,stavis 15"/16" tigar/sava folovi i vozas
Last edited by amar1994 on 10/11/2018 18:19, edited 1 time in total.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10938 Re: Dolazi zima - zimske gume
covjek je napisao na suhom asfaltu..alipasijaner wrote: Što šira zimska guma to je auto nestabilnije..
i totalno grijesis,nije nestabilnije nego slabije kopa snijeg i bljuzgu,kakve veze ima stabilnost sa klizanjem i proklizavanjem
-
isx
- Posts: 3912
- Joined: 24/05/2014 19:12
#10939 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja upravo nabacih 235 gume. Taman za skijanje na snijegu.
Last edited by isx on 10/11/2018 18:45, edited 1 time in total.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83497
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10940 Re: Dolazi zima - zimske gume
boshniak wrote:Na ovoj temi prica ce otptrilike ici ovako: mani Tigra lose, bolje na ljetnim gumama nego na Tigru, uzmi bar Savu. Ma i Sava je losa za 10ak KM vise mozes sasvim solidnog Hankooka. Kad si se vec proteg'o mozes jos koju KM pa kupit nesto od premiuma npr Goodyear. Ne kupuju se gume svaki dan, ako nemas zaduzi se i uzmi Continental i rahat si. Ma bolje Michelin duze traju i zadrze performanse tako da ceu trajati bar dvije sezone duze i bit ces u plusu za 5-6godina.Muuky wrote:Kakva su iskustva za Tigar gume ?? 225/45 R17 94V TIGAR WINTER tačnije gledam ovu dimenziju ili 205 55 r17 , pa me interesuje mišljenje ?
Al bas
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10941 Re: Dolazi zima - zimske gume
slab si... ja sam na 265isx wrote:Ja upravo nabacih 235 gume. Taman za skijanje na snijegu.
- drug_profi
- Posts: 65436
- Joined: 16/07/2012 16:00
#10942 Re: Dolazi zima - zimske gume
Za modele oba auta iz 2014. 17" je jeftiniji za xc60 nego za astru Jtempuser wrote:Za XC60 T5 Polestar 2018. god 4 235/55R19 Conti TS 850 105V XL 430 KM/kom.drug_profi wrote:
Volvo xc60 ima jeftiniji profil guma od moje astre, jbt....
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#10943 Re: Dolazi zima - zimske gume
Za XC60 2010. godina 235/60/18 107H 290 KM/kom, nisam kupovao 17".
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#10944 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja sam njiha danas metno i ventile 
- drug_profi
- Posts: 65436
- Joined: 16/07/2012 16:00
#10945 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nebitno. Bio sam sa prijateljem neki dan u Širokom nekim poslom i gledali tamo za njegov volvo pa ja poredio sa svojim ispalo njemu 80 maraka jeftinije neg meni za sve 4.tempuser wrote:Za XC60 2010. godina 235/60/18 107H 290 KM/kom, nisam kupovao 17".
Evo sad gledam na makbelu nisu jeftinije, nego su isto para u par maraka.
Valjda i tu ima razlika u tome koja ruka je po redu.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#10946 Re: Dolazi zima - zimske gume
Vjerujem, doduse Makbel je bez balansa i montaze, ali nebitno, cijenu diktira prije svega ucestalost dimenzije i serija u kojoj se radi, pa tek onda sama velicina, tako da je vrlo moguce da veca guma bude jeftinija od manje.drug_profi wrote:Nebitno. Bio sam sa prijateljem neki dan u Širokom nekim poslom i gledali tamo za njegov volvo pa ja poredio sa svojim ispalo njemu 80 maraka jeftinije neg meni za sve 4.tempuser wrote:Za XC60 2010. godina 235/60/18 107H 290 KM/kom, nisam kupovao 17".
Evo sad gledam na makbelu nisu jeftinije, nego su isto para u par maraka.
Valjda i tu ima razlika u tome koja ruka je po redu.
-
alipasijaner
- Posts: 1261
- Joined: 01/08/2016 23:05
#10947 Re: Dolazi zima - zimske gume
Hajde prodji kroz gradivo i malo bolje izuciamar1994 wrote:covjek je napisao na suhom asfaltu..alipasijaner wrote: Što šira zimska guma to je auto nestabilnije..![]()
i totalno grijesis,nije nestabilnije nego slabije kopa snijeg i bljuzgu,kakve veze ima stabilnost sa klizanjem i proklizavanjem
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10948 Re: Dolazi zima - zimske gume
kakvo foliranje,ja ti gazem da je auto stabilniji,a proklizavanje je druga prica,siroka guma ima probleme sa vodom i snijegomalipasijaner wrote: Hajde prodji kroz gradivo i malo bolje izucial' ako ti je stalo do foliranja onda ces uzeti sto siru i sto nizu zimsku gumu i obavezno kad se parkiras smotaj puni da se vidi guma
- beco
- Posts: 5096
- Joined: 25/08/2004 14:22
#10949 Re: Dolazi zima - zimske gume
boshniak wrote:Na ovoj temi prica ce otptrilike ici ovako: mani Tigra lose, bolje na ljetnim gumama nego na Tigru, uzmi bar Savu. Ma i Sava je losa za 10ak KM vise mozes sasvim solidnog Hankooka. Kad si se vec proteg'o mozes jos koju KM pa kupit nesto od premiuma npr Goodyear. Ne kupuju se gume svaki dan, ako nemas zaduzi se i uzmi Continental i rahat si. Ma bolje Michelin duze traju i zadrze performanse tako da ceu trajati bar dvije sezone duze i bit ces u plusu za 5-6godina.Muuky wrote:Kakva su iskustva za Tigar gume ?? 225/45 R17 94V TIGAR WINTER tačnije gledam ovu dimenziju ili 205 55 r17 , pa me interesuje mišljenje ?
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#10950 Re: Dolazi zima - zimske gume
Bravo. 440 strana u jednom pasusu.boshniak wrote:Na ovoj temi prica ce otptrilike ici ovako: mani Tigra lose, bolje na ljetnim gumama nego na Tigru, uzmi bar Savu. Ma i Sava je losa za 10ak KM vise mozes sasvim solidnog Hankooka. Kad si se vec proteg'o mozes jos koju KM pa kupit nesto od premiuma npr Goodyear. Ne kupuju se gume svaki dan, ako nemas zaduzi se i uzmi Continental i rahat si. Ma bolje Michelin duze traju i zadrze performanse tako da ceu trajati bar dvije sezone duze i bit ces u plusu za 5-6godina.Muuky wrote:Kakva su iskustva za Tigar gume ?? 225/45 R17 94V TIGAR WINTER tačnije gledam ovu dimenziju ili 205 55 r17 , pa me interesuje mišljenje ?
