Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#10901 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Me_again »

hopi wrote:sad konkretno pitanje, dosta filozofije

znači kao što se vidi guma ima u unutrašnjosti oštećenja, valjda nastalo od vožnje na praznoj gumi (mada se radi o nekoliko metara), pokupljen šaraf, stavljena zakrpa i to je to. To se desilo nekada početkom prošle zime, i i naravno nisam ni mogao vidjeti to oštećenje, jer je samo stavljena injekcija nije skidana guma. I tek sada neki dan skinem te gume s felgi, prodao te felge haj nebitno, i vidim ovo. Da li je sigurno voziti s ovakvom gumom?
Inače čitavu prošlu zimu sam vozio s ovom gumom, i po autoputu koje kuda, ponavljam jer oštećenje nisam ni mogao vidjeti. Nisam imao nikakvih problema u vožnji, inače nazad je bila. Riječ je o savi s3, prilično je dobra guma, ima još šare, mekana je, vožena samo zimi, tako da bi se mogla voziti po mojoj procjeni još min. 1-2 zime, e šta uraditi trebam li uzeti dvije nove ili se može nastaviti voziti


Image

Image
Postavi je nazad i vozi jos jednu sezonu.
isx
Posts: 3912
Joined: 24/05/2014 19:12

#10902 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by isx »

Ja je nebih vozio ni dana više.
User avatar
mayab
Posts: 30850
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#10903 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mayab »

koliko vidim nije dohvatilo armaturu, tako da mislim da nema frke ni sekunde
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10904 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

ni ja ne bi vozio
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#10905 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Travnički Noćni Šetač »

isx wrote:Ja je nebih vozio ni dana više.
+1
User avatar
drug_profi
Posts: 65431
Joined: 16/07/2012 16:00

#10906 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

amar1994 wrote::run:

Nece me SUV nikad vidjet,sta je to kod tebe,kadjar ,koleos?
Volvo xc60 ima jeftiniji profil guma od moje astre, jbt.... :evil:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83493
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10907 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

Muuky wrote:Kakva su iskustva za Tigar gume ?? 225/45 R17 94V TIGAR WINTER tačnije gledam ovu dimenziju ili 205 55 r17 , pa me interesuje mišljenje ?
Solidne gume. :thumbup: Ako si poput vecine: grad, autoput, vikendica, neces imati problema. :thumbup:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#10908 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by basicm »

_BataZiv_0809 wrote:
Muuky wrote:Kakva su iskustva za Tigar gume ?? 225/45 R17 94V TIGAR WINTER tačnije gledam ovu dimenziju ili 205 55 r17 , pa me interesuje mišljenje ?
Solidne gume. :thumbup: Ako si poput vecine: grad, autoput, vikendica, neces imati problema. :thumbup:
:-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83493
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10909 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

basicm wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Muuky wrote:Kakva su iskustva za Tigar gume ?? 225/45 R17 94V TIGAR WINTER tačnije gledam ovu dimenziju ili 205 55 r17 , pa me interesuje mišljenje ?
Solidne gume. :thumbup: Ako si poput vecine: grad, autoput, vikendica, neces imati problema. :thumbup:
:-)
Ah da izvinjavam se.

Muki gume su smece, ako ih montiras uplati sadaku sto vise mozes i napravi rezervaciju u Bakijama.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#10910 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by basicm »

Eno ih na autu, prosle godine presle 2000, sad po suhom klizu. Ali eto ja sam lud, na meganu ih imao osijedio zbog njih, sad opet dosle na autu, ali nece dugo. Kod mene ne.
User avatar
hopi
Posts: 7260
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#10911 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

fala svima na odgovorima

hmmm zadeverali ste me, 3:2 za ne voziti s ovom gumom :-?
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#10912 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by basicm »

hopi wrote:fala svima na odgovorima

hmmm zadeverali ste me, 3:2 za ne voziti s ovom gumom :-?
Na megane su bile 205/55-16, sad su 225/55-16. Znaci sirina kao sto trazis. Bukvalno esp lampica mi gori u svakoj ostrijoj krivini, a temperatura 17c, suho. Sta ce raditi na mokrom ili snijegu? Ja ovo skidam i stavljam druge, ovo mi je samo potvrdilo ono sto sam vec iskusio.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10913 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

drug_profi wrote:
amar1994 wrote::run:

Nece me SUV nikad vidjet,sta je to kod tebe,kadjar ,koleos?
Volvo xc60 ima jeftiniji profil guma od moje astre, jbt.... :evil:
:lol: :lol:

dobro su usrali po tom pitanju a J modelu,znam da su 18ke jeftinie od 17ki za taj auto :evil: :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65431
Joined: 16/07/2012 16:00

#10914 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

17" je bas zara. bez milje nema presvlacenja.
User avatar
nivla
Posts: 6572
Joined: 12/01/2008 23:44

#10915 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nivla »

basicm wrote:Eno ih na autu, prosle godine presle 2000, sad po suhom klizu. Ali eto ja sam lud, na meganu ih imao osijedio zbog njih, sad opet dosle na autu, ali nece dugo. Kod mene ne.
imao isti problem s tim usranim gumama, kretao se manje od <20kmh, lagano pritisnuo kocnicu, uletio na sred raskrnice na semaforu po laganom kocenju
ne znam kako, ali u takvu situaciju nisam nikad uletio sa savom, eco hankookom, michelinom,continental, michelinom energy saver starim 7 godina, pirelijem

na suhom u brdu proklizavale, okrenuo se za 180 pri pokusaju polaska pod rucnom na suhoj podlozi,svaki dan tu vozim , nikad mi se nije takvo nesto desilo u normalnim uslovima sa drugim gumama
ukratko, briga zbog te situacije me ubacila u stanje defanzivne voznje pa i sa ovim boljim gumama, vozim opreznije jer me strah da se isto opet ne ponovi
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#10916 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Industrialyzer »

nivla wrote:
basicm wrote:Eno ih na autu, prosle godine presle 2000, sad po suhom klizu. Ali eto ja sam lud, na meganu ih imao osijedio zbog njih, sad opet dosle na autu, ali nece dugo. Kod mene ne.
imao isti problem s tim usranim gumama, kretao se manje od <20kmh, lagano pritisnuo kocnicu, uletio na sred raskrnice na semaforu po laganom kocenju
ne znam kako, ali u takvu situaciju nisam nikad uletio sa savom, eco hankookom, michelinom,continental, michelinom energy saver starim 7 godina, pirelijem

na suhom u brdu proklizavale, okrenuo se za 180 pri pokusaju polaska pod rucnom na suhoj podlozi,svaki dan tu vozim , nikad mi se nije takvo nesto desilo u normalnim uslovima sa drugim gumama
ukratko, briga zbog te situacije me ubacila u stanje defanzivne voznje pa i sa ovim boljim gumama, vozim opreznije jer me strah da se isto opet ne ponovi

Ko se o Tigra opece, i u Continental puse :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83493
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10917 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

I idemo sve ispocetka :izet:
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#10918 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by boshniak »

Ovaj novi Tigar Winter niste imali sigurno, gume su od ove godine.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#10919 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Ma smeće, nema veze sto niko nije probao :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51448
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10920 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

boshniak wrote:Ovaj novi Tigar Winter niste imali sigurno, gume su od ove godine.
Ja sam je probao pod rukom, lijepe se prsti za nju. :mrgreen:
User avatar
hopi
Posts: 7260
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#10921 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

basicm wrote:
hopi wrote:fala svima na odgovorima

hmmm zadeverali ste me, 3:2 za ne voziti s ovom gumom :-?
Na megane su bile 205/55-16, sad su 225/55-16. Znaci sirina kao sto trazis. Bukvalno esp lampica mi gori u svakoj ostrijoj krivini, a temperatura 17c, suho. Sta ce raditi na mokrom ili snijegu? Ja ovo skidam i stavljam druge, ovo mi je samo potvrdilo ono sto sam vec iskusio.
čitam ne kontam kakve to veze ima s mojim pitanjem, vidim da si pobrkao nisma ja pitao za el tigra :thumbup:
kod mene sava, sa prethodne stranice su moje tegobe :(
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10922 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

basicm wrote:
Na megane su bile 205/55-16, sad su 225/55-16. Znaci sirina kao sto trazis. Bukvalno esp lampica mi gori u svakoj ostrijoj krivini, a temperatura 17c, suho. Sta ce raditi na mokrom ili snijegu? Ja ovo skidam i stavljam druge, ovo mi je samo potvrdilo ono sto sam vec iskusio.
Toliko lose ?

joj dimenzije bem ti drzavu :run:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#10923 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by tempuser »

drug_profi wrote:
Volvo xc60 ima jeftiniji profil guma od moje astre, jbt.... :evil:
Za XC60 T5 Polestar 2018. god 4 235/55R19 Conti TS 850 105V XL 430 KM/kom.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#10924 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by boshniak »

Throttle wrote:Ma smeće, nema veze sto niko nije probao :lol:
Ma da, i treba uvesti da ko vozi na TIGAR gumama ima naljepnicu T na autu, ono kao za početnike P, da ostali stručnjaci za gume budu na oprezu :D
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#10925 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by basicm »

Znate sta, samo tigar, nista drugo ne gledajte. Ja se predajem, imam nesto licno protiv tigra i zato ga blatim, inace nema mane. Duzni mi neke pare ostali.
Post Reply