Postavi je nazad i vozi jos jednu sezonu.hopi wrote:sad konkretno pitanje, dosta filozofije
znači kao što se vidi guma ima u unutrašnjosti oštećenja, valjda nastalo od vožnje na praznoj gumi (mada se radi o nekoliko metara), pokupljen šaraf, stavljena zakrpa i to je to. To se desilo nekada početkom prošle zime, i i naravno nisam ni mogao vidjeti to oštećenje, jer je samo stavljena injekcija nije skidana guma. I tek sada neki dan skinem te gume s felgi, prodao te felge haj nebitno, i vidim ovo. Da li je sigurno voziti s ovakvom gumom?
Inače čitavu prošlu zimu sam vozio s ovom gumom, i po autoputu koje kuda, ponavljam jer oštećenje nisam ni mogao vidjeti. Nisam imao nikakvih problema u vožnji, inače nazad je bila. Riječ je o savi s3, prilično je dobra guma, ima još šare, mekana je, vožena samo zimi, tako da bi se mogla voziti po mojoj procjeni još min. 1-2 zime, e šta uraditi trebam li uzeti dvije nove ili se može nastaviti voziti
Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Me_again
- Posts: 2396
- Joined: 08/02/2016 20:34
#10901 Re: Dolazi zima - zimske gume
-
isx
- Posts: 3912
- Joined: 24/05/2014 19:12
#10902 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja je nebih vozio ni dana više.
- mayab
- Posts: 30850
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
#10903 Re: Dolazi zima - zimske gume
koliko vidim nije dohvatilo armaturu, tako da mislim da nema frke ni sekunde
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#10904 Re: Dolazi zima - zimske gume
ni ja ne bi vozio
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#10905 Re: Dolazi zima - zimske gume
+1isx wrote:Ja je nebih vozio ni dana više.
- drug_profi
- Posts: 65431
- Joined: 16/07/2012 16:00
#10906 Re: Dolazi zima - zimske gume
Volvo xc60 ima jeftiniji profil guma od moje astre, jbt....amar1994 wrote:![]()
Nece me SUV nikad vidjet,sta je to kod tebe,kadjar ,koleos?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83493
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10907 Re: Dolazi zima - zimske gume
Solidne gume.Muuky wrote:Kakva su iskustva za Tigar gume ?? 225/45 R17 94V TIGAR WINTER tačnije gledam ovu dimenziju ili 205 55 r17 , pa me interesuje mišljenje ?
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#10908 Re: Dolazi zima - zimske gume
_BataZiv_0809 wrote:Solidne gume.Muuky wrote:Kakva su iskustva za Tigar gume ?? 225/45 R17 94V TIGAR WINTER tačnije gledam ovu dimenziju ili 205 55 r17 , pa me interesuje mišljenje ?Ako si poput vecine: grad, autoput, vikendica, neces imati problema.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83493
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10909 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ah da izvinjavam se.basicm wrote:_BataZiv_0809 wrote:Solidne gume.Muuky wrote:Kakva su iskustva za Tigar gume ?? 225/45 R17 94V TIGAR WINTER tačnije gledam ovu dimenziju ili 205 55 r17 , pa me interesuje mišljenje ?Ako si poput vecine: grad, autoput, vikendica, neces imati problema.
Muki gume su smece, ako ih montiras uplati sadaku sto vise mozes i napravi rezervaciju u Bakijama.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#10910 Re: Dolazi zima - zimske gume
Eno ih na autu, prosle godine presle 2000, sad po suhom klizu. Ali eto ja sam lud, na meganu ih imao osijedio zbog njih, sad opet dosle na autu, ali nece dugo. Kod mene ne.
- hopi
- Posts: 7260
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#10911 Re: Dolazi zima - zimske gume
fala svima na odgovorima
hmmm zadeverali ste me, 3:2 za ne voziti s ovom gumom
hmmm zadeverali ste me, 3:2 za ne voziti s ovom gumom
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#10912 Re: Dolazi zima - zimske gume
Na megane su bile 205/55-16, sad su 225/55-16. Znaci sirina kao sto trazis. Bukvalno esp lampica mi gori u svakoj ostrijoj krivini, a temperatura 17c, suho. Sta ce raditi na mokrom ili snijegu? Ja ovo skidam i stavljam druge, ovo mi je samo potvrdilo ono sto sam vec iskusio.hopi wrote:fala svima na odgovorima
hmmm zadeverali ste me, 3:2 za ne voziti s ovom gumom
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10913 Re: Dolazi zima - zimske gume
drug_profi wrote:Volvo xc60 ima jeftiniji profil guma od moje astre, jbt....amar1994 wrote:![]()
Nece me SUV nikad vidjet,sta je to kod tebe,kadjar ,koleos?
dobro su usrali po tom pitanju a J modelu,znam da su 18ke jeftinie od 17ki za taj auto
- drug_profi
- Posts: 65431
- Joined: 16/07/2012 16:00
#10914 Re: Dolazi zima - zimske gume
17" je bas zara. bez milje nema presvlacenja.
- nivla
- Posts: 6572
- Joined: 12/01/2008 23:44
#10915 Re: Dolazi zima - zimske gume
imao isti problem s tim usranim gumama, kretao se manje od <20kmh, lagano pritisnuo kocnicu, uletio na sred raskrnice na semaforu po laganom kocenjubasicm wrote:Eno ih na autu, prosle godine presle 2000, sad po suhom klizu. Ali eto ja sam lud, na meganu ih imao osijedio zbog njih, sad opet dosle na autu, ali nece dugo. Kod mene ne.
ne znam kako, ali u takvu situaciju nisam nikad uletio sa savom, eco hankookom, michelinom,continental, michelinom energy saver starim 7 godina, pirelijem
na suhom u brdu proklizavale, okrenuo se za 180 pri pokusaju polaska pod rucnom na suhoj podlozi,svaki dan tu vozim , nikad mi se nije takvo nesto desilo u normalnim uslovima sa drugim gumama
ukratko, briga zbog te situacije me ubacila u stanje defanzivne voznje pa i sa ovim boljim gumama, vozim opreznije jer me strah da se isto opet ne ponovi
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#10916 Re: Dolazi zima - zimske gume
nivla wrote:imao isti problem s tim usranim gumama, kretao se manje od <20kmh, lagano pritisnuo kocnicu, uletio na sred raskrnice na semaforu po laganom kocenjubasicm wrote:Eno ih na autu, prosle godine presle 2000, sad po suhom klizu. Ali eto ja sam lud, na meganu ih imao osijedio zbog njih, sad opet dosle na autu, ali nece dugo. Kod mene ne.
ne znam kako, ali u takvu situaciju nisam nikad uletio sa savom, eco hankookom, michelinom,continental, michelinom energy saver starim 7 godina, pirelijem
na suhom u brdu proklizavale, okrenuo se za 180 pri pokusaju polaska pod rucnom na suhoj podlozi,svaki dan tu vozim , nikad mi se nije takvo nesto desilo u normalnim uslovima sa drugim gumama
ukratko, briga zbog te situacije me ubacila u stanje defanzivne voznje pa i sa ovim boljim gumama, vozim opreznije jer me strah da se isto opet ne ponovi
Ko se o Tigra opece, i u Continental puse
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83493
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10917 Re: Dolazi zima - zimske gume
I idemo sve ispocetka 
-
boshniak
- Posts: 2007
- Joined: 20/04/2014 11:48
#10918 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ovaj novi Tigar Winter niste imali sigurno, gume su od ove godine.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#10919 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma smeće, nema veze sto niko nije probao 
- konektovan
- Posts: 51448
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10920 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja sam je probao pod rukom, lijepe se prsti za nju.boshniak wrote:Ovaj novi Tigar Winter niste imali sigurno, gume su od ove godine.
- hopi
- Posts: 7260
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#10921 Re: Dolazi zima - zimske gume
čitam ne kontam kakve to veze ima s mojim pitanjem, vidim da si pobrkao nisma ja pitao za el tigrabasicm wrote:Na megane su bile 205/55-16, sad su 225/55-16. Znaci sirina kao sto trazis. Bukvalno esp lampica mi gori u svakoj ostrijoj krivini, a temperatura 17c, suho. Sta ce raditi na mokrom ili snijegu? Ja ovo skidam i stavljam druge, ovo mi je samo potvrdilo ono sto sam vec iskusio.hopi wrote:fala svima na odgovorima
hmmm zadeverali ste me, 3:2 za ne voziti s ovom gumom
kod mene sava, sa prethodne stranice su moje tegobe
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10922 Re: Dolazi zima - zimske gume
Toliko lose ?basicm wrote:
Na megane su bile 205/55-16, sad su 225/55-16. Znaci sirina kao sto trazis. Bukvalno esp lampica mi gori u svakoj ostrijoj krivini, a temperatura 17c, suho. Sta ce raditi na mokrom ili snijegu? Ja ovo skidam i stavljam druge, ovo mi je samo potvrdilo ono sto sam vec iskusio.
joj dimenzije bem ti drzavu
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#10923 Re: Dolazi zima - zimske gume
Za XC60 T5 Polestar 2018. god 4 235/55R19 Conti TS 850 105V XL 430 KM/kom.drug_profi wrote:
Volvo xc60 ima jeftiniji profil guma od moje astre, jbt....
-
boshniak
- Posts: 2007
- Joined: 20/04/2014 11:48
#10924 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma da, i treba uvesti da ko vozi na TIGAR gumama ima naljepnicu T na autu, ono kao za početnike P, da ostali stručnjaci za gume budu na oprezuThrottle wrote:Ma smeće, nema veze sto niko nije probao
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#10925 Re: Dolazi zima - zimske gume
Znate sta, samo tigar, nista drugo ne gledajte. Ja se predajem, imam nesto licno protiv tigra i zato ga blatim, inace nema mane. Duzni mi neke pare ostali.


