Ne bih rekao bas desno. I onaj ZG sto spominje "ustasko nasljedje" isto nije u pravu. Glasa se ugl. interesno. Da je to tako kao sto ti i kolega iz ZG tvrdi onda bi ljudi ovdje glasali dominanto za HSP. A ti manje glasova dobiju od SDP-a, kad su u pitanju Hrvati van BiH (dijaspora je lakse za napisati, ali nije tocno). Ima dosta desnijih stranaka od tog HDZ-a pa skoro da nista glasova ne dobiju._BataZiv_0809 wrote:Yep, tako je. To je ujedno i odgovor na zagijevo pitanje. Dijaspora je uvijek vise desno orjentisana.ultima_palabra wrote: Ma jeste to sve tako, skoro svako je tamo bar po djedu ili Hercegovac ili Bosanac![]()
Samo ne znam kako to daje pravo nekome iz BiH da određuje šta će se raditi u Hrvatskoj. BiH Hrvati su se većinom složili da se zovu hrvatskom dijasporom i nema sad nazad.
HDZ ovdje ima svoju masineriju, svoje stranacko tijelo (koje je clan HDZ-a BiH), interesno vezane itd... I to je razlog sto ce HDZ ovdje uvijek dobiti dobar broj glasova.
