Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
SaraFina
Posts: 24422
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#10876 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

saint_mirad wrote: 12/06/2020 09:32 Ne postoji nikakav zajednicki plot muškog dela učesnika teme da branimo zajednicke interese ili stagod. Ako se čini da nastupamo ujedinjeno to je možda jer se vodimo zdravim razumom, a razum kad je zdrav funkcioniše slično kod svih ljudi.
Ne radi se o zdravom razumu. Nego o licemjerju. Onaj post koji Saga meni recimo napisala, a koji Nihilo iskoristio stajao je mjesecima na Boemicinoj temi.

Niko se nije sjetio kliknuti na uskličnik da ga ukloni. Ako smo solidarni, ljudi i kulturni... težimo nečemu dobrom... ukloniti onu gadost trebalo je biti svima od značaja.
Naravno to Nihila ne amnestira. Niti pokušavam ni jednog momenta. Ali kronološki tako je bilo. On nije izmislio priču, ni dodao, nego prepričao u svojoj režiji.

Ja nisam emotivno uvrijeđena, niti postidjena.. zato što je Nihilo prepričao nešto za što je temelj postavila predstavnica ženskog roda. Lik je nasjeo na spin. Prepričao nešto što je pročitao.
Nemam nikakvog skrivenog života, ni muza čak (vjerovali ili ne)- logično ni švalera🥴, no nisam vidjela nikakvu logiku da se pravdam bolesnim ludim konstrukcijama. I negiram priču/priče.

Obrat je za sapunice što bi Hakiz rekao.




Pa eto ubuduće malo dosljednosti nam svima ne bi škodilo.
Last edited by SaraFina on 12/06/2020 10:02, edited 1 time in total.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10877 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

saint_mirad wrote: 12/06/2020 09:54
hadzinicasa wrote: 12/06/2020 09:49 na temu sense and sensibilities:

kad zena nastupi razumno i racionalno - onda je hladnokrvna kucka.
kad zena nastupi emocionalno - onda je histericna


sto se mene tice, etiketirajte samo i dalje, pomaze u licnoj racionalizaciji i opravdavanju sovinizma. znam. ne bi ga bilo da zene nisu kakve jesu jel'. samo sto niko nece da kaze otvoreno kakve bi eto trebale da budu, jer bi sav mulj predrasuda izasao na vidjelo.

cula sam nekoliko puta izraz - ona je "prava zena". kad pitam sta to znaci - nema odgovora. isti ti skacu u oci na kovanicu "pravi muskarac" - kao na nesto sto je puno predrasuda.

sto opet govori o dvostrukim malogradjanskim arsinima koji su prisutni. od wc-a do prostitucije.
Na istu temu: Kad muškarac nastupi emotivno, onda je crybaby and not man enough, kad ne nastupi emotivno onda je bezosecajni skot. Ako već podižes generalizaciju na nivo polova, ima i suprotna varijanta.

A stereotipi postoje i za pravu ženu i za pravog muškarca.
Ma nije tacno, hadzincasa je u pravu.
Vi kad se raspekmezite onda ste dusevni i duboki..mi..ah..manje ces p.sati. kad je bezosjecajna budala- ah musko ko musko.
Kad zena drzi dijete, ono nista...kad tata pronosa dijete niz ulicu to se sve topi.
A kad zena mozgom odluci, onda je definitivno-proracunata, hladnokrvna, zla i prije svega- nezenstvena. Ako je lijepa, onda je guja. Ako nije lijepa, onda je takva jer je niko nece.
Mislim, kad dodjes u odredjene godine, sve ti je to ravno...ali dok ti kroz glavu vjetar puse, dok si mlad, neUkusan...sve to znaci.
User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#10878 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

DEMONIKA wrote: 12/06/2020 04:16
dale cooper wrote: 12/06/2020 02:22
DEMONIKA wrote: 12/06/2020 02:11

titami jesi uporan :mrgreen:
eto jadni pedofili, takvi su rođeni, de ba

prvo kažeš da su takvi rođeni, a onda kažeš da te porive otkrivaju tokom odrastanja, ali eto sad oni su neusporedivi sa svim ostalim jer ovi su punoljetni, a drugi nisu, što pobija tvoje pisanje o "takvi smo svi rođeni"
Mani se jeftinih provokacija i podlih podvala.

Svakome je jasna razlika izmedju sporazumnog
seksualnog čina dvije odrasle osobe i predatorskog kriminalnog seksualnog akta koji čini odrasla osoba nad djetetom.

I da zaključimo ovo za večeras, previše sam izgubio vremena odgovarajući na tvoje insinuacije i gluposti. Dobila si i previše moje pažnje nego si zaslužila.
tvoj odgovor jer takvi smo svi rođeni :roll:
ja sam izgubila vrijeme na ignorantnu osobu, koja bubne nešto na forum a onda mi dokazujemo da smo u pravu
ti si slijep i gluh, osim ako ti modsi kažu a onda ti lajkaš

ELEM TAKVI SMO ROĐENI :mrgreen:
Koliko kvotanja na jedan moj post i nikako da mi se nagovoriš. :| :mrgreen:

I uhvatila si se samo jedne rečenice ponavljajući je ko' pijan plota. Kad każem rođeni mislim pod time niz različitih komponenti od kojih su neke i biološke koje ljude čine da osjećaju privlačnost prema ljudima istog spola, kada govorimo o homoseksualnosti. Naravno ne radi se bukvalno o
tome da je neko gay od momenta rođenja već o procesu koji se prirodno kristališe kroz odrastanje. Neki naučnici ovo zovu i kao prirodnu diversifikaciju naše vrste. Poenta je u tome da homoseksualnost nije neki hir i lifestyle izbor.

Pedofilija je sasvim drugi par cipela i pogriješio sam što sam stavio da neko može biti "rođen"
kao pedofil, jer ne postoji dovoljno studija o ovome da bi se moglo to sa sigurnošću tvrditi. Pedofilija se sasvim jasno i sa pravom tretira kao mentalni poremećaj sa različitim uzrocima.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10879 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Saro vecina ljudi uopste ne zna o tome sta je tad bilo. Uostalom koja saga? Ona sa atributa?
Evo ja prvi ne znam niti me interesuju neciji detalji iz privatnog zivota, ppovi izmedju forumasa i forumasica itd.
Zato nikog nisam ni htio osuditi za nesto niti me vrijedjalo poput dalea recimo.
User avatar
SaraFina
Posts: 24422
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#10880 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

MarlboroGold wrote: 12/06/2020 10:05 Saro vecina ljudi uopste ne zna o tome sta je tad bilo. Uostalom koja saga? Ona sa atributa?
Evo ja prvi ne znam niti me interesuje neciji detalji iz privatnog zivota, ppovi izmedju forumasa i forumasica itd.
Ja se ne žalim za tretman. Ne tužim nikoga. Vodim se logikom, ako je to vidio Nihilo, recimo da je za onaj post znalo 50% učesnika i promatrača na temi. Ne kažem nužno ti. Ali logika nalaze tako. Wahrscheinlichkeitsrechnung. Ne znam na naš. No ti znas sto mislim.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10881 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

Demonika, brkas babe i zabe...
Trans covjek ne smeta nikome, ne cini nikome zivot tezi, samo sebi...i to u sredinama gdje mu izlazak ma ulicu i posjet bolnici znaci.
U osamdesetim su registrirali, legitimisali, tukli homoseksualce u ex Yu.
A ljudi ako kome stete- stete SEBI.
Pedofili nisu u toj grupi. Kao i silovatelji, kao i sadisti, i ubice...za svakog se moze reci da je bolest, da je rodjen ili da je odgojen u neljudskim uvjetima...i sve to moze biti tako...ono sto je razlika je da steti drugim ljudima. I tu je granica.
I sad i za par godina. Osim ako djeca ne postanu sa 12 punoljetna.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10882 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

pustopoljina wrote: 12/06/2020 10:01
saint_mirad wrote: 12/06/2020 09:54
hadzinicasa wrote: 12/06/2020 09:49 na temu sense and sensibilities:

kad zena nastupi razumno i racionalno - onda je hladnokrvna kucka.
kad zena nastupi emocionalno - onda je histericna


sto se mene tice, etiketirajte samo i dalje, pomaze u licnoj racionalizaciji i opravdavanju sovinizma. znam. ne bi ga bilo da zene nisu kakve jesu jel'. samo sto niko nece da kaze otvoreno kakve bi eto trebale da budu, jer bi sav mulj predrasuda izasao na vidjelo.

cula sam nekoliko puta izraz - ona je "prava zena". kad pitam sta to znaci - nema odgovora. isti ti skacu u oci na kovanicu "pravi muskarac" - kao na nesto sto je puno predrasuda.

sto opet govori o dvostrukim malogradjanskim arsinima koji su prisutni. od wc-a do prostitucije.
Na istu temu: Kad muškarac nastupi emotivno, onda je crybaby and not man enough, kad ne nastupi emotivno onda je bezosecajni skot. Ako već podižes generalizaciju na nivo polova, ima i suprotna varijanta.

A stereotipi postoje i za pravu ženu i za pravog muškarca.
Ma nije tacno, hadzincasa je u pravu.
Vi kad se raspekmezite onda ste dusevni i duboki..mi..ah..manje ces p.sati. kad je bezosjecajna budala- ah musko ko musko.
Kad zena drzi dijete, ono nista...kad tata pronosa dijete niz ulicu to se sve topi.
A kad zena mozgom odluci, onda je definitivno-proracunata, hladnokrvna, zla i prije svega- nezenstvena. Ako je lijepa, onda je guja. Ako nije lijepa, onda je takva jer je niko nece.
Mislim, kad dodjes u odredjene godine, sve ti je to ravno...ali dok ti kroz glavu vjetar puse, dok si mlad, neUkusan...sve to znaci.
Ti si vise osetljiva (opet taj termin, damn 😁) na stereotope o ženama jer si i sama žensko, pa češće ih i primetis pošto te se lično tiču. Mi kad se raspekmezimo to možda nekoj ženi bude kjut, ali obično takvi likovi završe u friend zoni jer žena na potsvesnom nivou registruje da muškarci koji placu nisu jaki, pa je ne mogu zaštititi. Zato je bezbednije da muško pusti suzu kad žena ne gleda. :D

Po ovom kako ti napisa ne valja nista sto zena uradi i svemu se prigovara. S tim ne mogu da se složim jer da je to zaista tako ne bi postojali poželjni tipovi žena niti stereotipi oko toga šta prava žena predstavlja.

Znači kako god okreneš postoji prihvatljiv model ponašanja za žene, i to gledano iz muškog ugla.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10883 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

SaraFina wrote: 12/06/2020 10:09
MarlboroGold wrote: 12/06/2020 10:05 Saro vecina ljudi uopste ne zna o tome sta je tad bilo. Uostalom koja saga? Ona sa atributa?
Evo ja prvi ne znam niti me interesuje neciji detalji iz privatnog zivota, ppovi izmedju forumasa i forumasica itd.
Ja se ne žalim za tretman. Ne tužim nikoga. Vodim se logikom, ako je to vidio Nihilo, recimo da je za onaj post znalo 50% učesnika i promatrača na temi. Ne kažem nužno ti. Ali logika nalaze tako. Wahrscheinlichkeitsrechnung. Ne znam na naš. No ti znas sto mislim.
Ovo. Ja do njihovog valjanja u blatu pojam misao imao šta se ranije dešavalo, nit me zanimalo.
User avatar
SaraFina
Posts: 24422
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#10884 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

saint_mirad wrote: 12/06/2020 10:11
SaraFina wrote: 12/06/2020 10:09
MarlboroGold wrote: 12/06/2020 10:05 Saro vecina ljudi uopste ne zna o tome sta je tad bilo. Uostalom koja saga? Ona sa atributa?
Evo ja prvi ne znam niti me interesuje neciji detalji iz privatnog zivota, ppovi izmedju forumasa i forumasica itd.
Ja se ne žalim za tretman. Ne tužim nikoga. Vodim se logikom, ako je to vidio Nihilo, recimo da je za onaj post znalo 50% učesnika i promatrača na temi. Ne kažem nužno ti. Ali logika nalaze tako. Wahrscheinlichkeitsrechnung. Ne znam na naš. No ti znas sto mislim.
Ovo. Ja do njihovog valjanja u blatu pojam misao imao šta se ranije dešavalo, nit me zanimalo.
Jbg, sad niko nije znao. 😂

Wahrscheinlichkeitsrechnung kaze drugačije. I eto neću dalje. 😂
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10885 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

Saro...i da je 100% ljudi vidjelo, ne zanima zapravo nikoga. Vise ste paznje dobili medjusobnim prozivanjem, nego tim pocetnim postom..ljudi ne primijete kad majicu nosis naopako, pridajete sebi previse znacaja.
zposao
Posts: 2940
Joined: 22/03/2019 09:27

#10886 Re: Danasnji "feminizam"

Post by zposao »

dale cooper wrote: 11/06/2020 23:51
saint_mirad wrote: 11/06/2020 23:43
dale cooper wrote: 11/06/2020 23:38

Samo što pedofili nisu isto što i transgender osobe i suludo je to dvoje porediti, isto kao što je to bilo i svaki put kada su homoseksualci
poređeni sa pedofilima.
Naravno da nisu isto, niti je to cilj usporedbe. Kljucni deo je "and have agency over their own identity", koji fakticki dozvoljava da se uzme identitet po zelji bez obzira da li je isti ukorenjen u realnosti. Zato sam naveo i primer pedofila, gde bi se mogla pojaviti jos ekstremnija zloupotreba nego ovde.

Hajd da te osobe ostanu na tome da se mogu samoidentifikovati po zelji, oni zele da kazne sve one koji se ne slazu sa tim njihovim subjektivizmima i fluidnostima. To je veliki problem.
Mogu se pedofili izjasniti kako god žele, međutim to ne mijenja činjenicu da je riječ o individuama čija su djela kažnjiva zakonom i
na koji god način to presvukao to ostaje nepromjenjeno. Pitanje nečijeg spola i kako se neko izjašnjava po tom pitanju se ne može nikada
tretirati i biti slično seksualno kriminalnim aktima.
Ako je jedina razlika između pedofilije i trangender ili LGTB pokreta taj što je pedofilija kažnjiva zakonom, onda smo u gadnom problemu. Jer znamo da se vrlo lako zakonske odredbe sutra mogu promijeniti pa bi po tvojoj tvrdnji nestala sva razlika.

Saint Mirad ti je dao dobru usporedbu koliko god ona zvučala grubo. Ako se subjektivna moralnost i realnost nameće društvu i svakom pojedincu šta je ostalo od prepreka da svaku devijaciju i nemoral sutra zakonski zaštitimo kao pravo svake osobe? Postoji objektivna realnost koliko god bila zamućena ili koliko god bilo nepoželjno o njoj pričati.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#10887 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ExNihilo »

Pa pola učesnika na ovoj temi bili su učesnici i na drugoj temi, kada je Saga pisala o tome. To se može lako provjeriti, jer Sagini postovi još stoje. Valjda nisu nikome sporni kad ih ne piše Nihilo. :lol:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10888 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

SaraFina wrote: 12/06/2020 10:09
MarlboroGold wrote: 12/06/2020 10:05 Saro vecina ljudi uopste ne zna o tome sta je tad bilo. Uostalom koja saga? Ona sa atributa?
Evo ja prvi ne znam niti me interesuje neciji detalji iz privatnog zivota, ppovi izmedju forumasa i forumasica itd.
Ja se ne žalim za tretman. Ne tužim nikoga. Vodim se logikom, ako je to vidio Nihilo, recimo da je za onaj post znalo 50% učesnika i promatrača na temi. Ne kažem nužno ti. Ali logika nalaze tako. Wahrscheinlichkeitsrechnung. Ne znam na naš. No ti znas sto mislim.
Teorija vjerovatnoce i formule za istu. Nema bukvalnog prevoda.
User avatar
SaraFina
Posts: 24422
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#10889 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

pustopoljina wrote: 12/06/2020 10:13 Saro...i da je 100% ljudi vidjelo, ne zanima zapravo nikoga. Vise ste paznje dobili medjusobnim prozivanjem, nego tim pocetnim postom..ljudi ne primijete kad majicu nosis naopako, pridajete sebi previse znacaja.
Pa ok ako ne zanima, zašto je zanimanje izazvao naš obračun onda? Ti si posebno bila glasna. Igramo protiv pravila. Košarku nogom i sl..

Ono Sagino je bilo igra nogom u stomak draga. Pa?
Ja ne tvrdim da nas dvoje nismo ispali (ne mogu naći izraz) i da nismo zagadili svadjom (ajmo reci javni prostor) ali opet?
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10890 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Podsetnik da je homoseksualnost i dalje kaznjiva zakonom u nekim zemljama. Dakle, zakonska sankcija nije merilo moralnosti, bilo da se radi o verskom ili sekularnom zakonu.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10891 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

SaraFina wrote: 12/06/2020 10:17
pustopoljina wrote: 12/06/2020 10:13 Saro...i da je 100% ljudi vidjelo, ne zanima zapravo nikoga. Vise ste paznje dobili medjusobnim prozivanjem, nego tim pocetnim postom..ljudi ne primijete kad majicu nosis naopako, pridajete sebi previse znacaja.
Pa ok ako ne zanima, zašto je zanimanje izazvao naš obračun onda? Ti si posebno bila glasna. Igramo protiv pravila. Košarku nogom i sl..

Ono Sagino je bilo igra nogom u stomak draga. Pa?
Ja ne tvrdim da nas dvoje nismo ispali (ne mogu naći izraz) i da nismo zagadili svadjom (ajmo reci javni prostor) ali opet?
Mi smo gledali i navijali jer su ljudi takvi, vole dramu. A i postoji psiholoski mehanizam koji gledaocima pruža vid zadovoljstva u takvim situacijama kad se neko drugi blamira - osećaju se bolje u vezi sebe. Zato, npr, rijalitiji imaju visoke rejtinge gledanosti.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10892 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

ExNihilo wrote: 12/06/2020 10:15 Pa pola učesnika na ovoj temi bili su učesnici i na drugoj temi, kada je Saga pisala o tome. To se može lako provjeriti, jer Sagini postovi još stoje. Valjda nisu nikome sporni kad ih ne piše Nihilo. :lol:
Gle, ja tebe ne znam, vidjela te par puta..mozda na muzici, nemam pojma...
Iskreno, tvoj bracni status i broj djece i jesi li i sa koliko forumasica bio me ne zanimaju. Ako imas sta o tom feminizmu, pa makar i u dometu firumasa sampiona, ok...
Te privatne prozivke su ko kad se oni na maturi nadju..i to nakom 30 godina mature..pa se prozivaju stvari od prije 30 godina.

Kad pisete o sebi, racunajte i na halo efekat i na igru gluhih telefona.

Al...to je ono kad postoje ljudi koji bi i ugradnju solarnih celija u sahari okrenuli na temu o sebi.
User avatar
SaraFina
Posts: 24422
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#10893 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

saint_mirad wrote: 12/06/2020 10:19
SaraFina wrote: 12/06/2020 10:17
pustopoljina wrote: 12/06/2020 10:13 Saro...i da je 100% ljudi vidjelo, ne zanima zapravo nikoga. Vise ste paznje dobili medjusobnim prozivanjem, nego tim pocetnim postom..ljudi ne primijete kad majicu nosis naopako, pridajete sebi previse znacaja.
Pa ok ako ne zanima, zašto je zanimanje izazvao naš obračun onda? Ti si posebno bila glasna. Igramo protiv pravila. Košarku nogom i sl..

Ono Sagino je bilo igra nogom u stomak draga. Pa?
Ja ne tvrdim da nas dvoje nismo ispali (ne mogu naći izraz) i da nismo zagadili svadjom (ajmo reci javni prostor) ali opet?
Mi smo gledali i navijali jer su ljudi takvi, vole dramu. A i postoji psiholoski mebanizam koji gledaocima pruža vid zadovoljstva u takvim situacijama kad se neko drugi blamira - osećaju se bolje u vezi sebe. Zato, npr, rijalitiji imaju visoke rejtinge gledanosti.
Pa ok je priznati da voliš farmu i one pizdarije koje smo nas dvoje izvodili. Slažem se ja. No sporno je ako farmu gledaš skriveno i udaraš drvlje i kamenje po toj vrsti zabave pred prijateljima. Razumijes?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#10894 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ExNihilo »

pustopoljina wrote: 12/06/2020 10:21
ExNihilo wrote: 12/06/2020 10:15 Pa pola učesnika na ovoj temi bili su učesnici i na drugoj temi, kada je Saga pisala o tome. To se može lako provjeriti, jer Sagini postovi još stoje. Valjda nisu nikome sporni kad ih ne piše Nihilo. :lol:
Gle, ja tebe ne znam, vidjela te par puta..mozda na muzici, nemam pojma...
Iskreno, tvoj bracni status i broj djece i jesi li i sa koliko forumasica bio me ne zanimaju. Ako imas sta o tom feminizmu, pa makar i u dometu firumasa sampiona, ok...
Te privatne prozivke su ko kad se oni na maturi nadju..i to nakom 30 godina mature..pa se prozivaju stvari od prije 30 godina.

Kad pisete o sebi, racunajte i na halo efekat i na igru gluhih telefona.

Al...to je ono kad postoje ljudi koji bi i ugradnju solarnih celija u sahari okrenuli na temu o sebi.
Tvoj komentar bi možda imao smsila da nisi bila prvak normiranja, etiketiranja, i vrijednosnih osuda naše komunikacije, kada je ista bila aktuelna. Ovako je samo licemjeran. Ali sasvim u skladu s temom, kao takav.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10895 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

SaraFina wrote: 12/06/2020 10:22
saint_mirad wrote: 12/06/2020 10:19
SaraFina wrote: 12/06/2020 10:17

Pa ok ako ne zanima, zašto je zanimanje izazvao naš obračun onda? Ti si posebno bila glasna. Igramo protiv pravila. Košarku nogom i sl..

Ono Sagino je bilo igra nogom u stomak draga. Pa?
Ja ne tvrdim da nas dvoje nismo ispali (ne mogu naći izraz) i da nismo zagadili svadjom (ajmo reci javni prostor) ali opet?
Mi smo gledali i navijali jer su ljudi takvi, vole dramu. A i postoji psiholoski mebanizam koji gledaocima pruža vid zadovoljstva u takvim situacijama kad se neko drugi blamira - osećaju se bolje u vezi sebe. Zato, npr, rijalitiji imaju visoke rejtinge gledanosti.
Pa ok je priznati da voliš farmu i one pizdarije koje smo nas dvoje izvodili. Slažem se ja. No sporno je ako farmu gledaš skriveno i udaraš drvlje i kamenje po toj vrsti zabave pred prijateljima. Razumijes?
Razumem, ja sam jos onu noć rekao da je bilo zabavno. Nisam moralisao niti vas osudjivao, što reče Dzizs ko je bez greha nek prvi baci kamen. :-D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10896 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

SaraFina wrote: 12/06/2020 10:17
pustopoljina wrote: 12/06/2020 10:13 Saro...i da je 100% ljudi vidjelo, ne zanima zapravo nikoga. Vise ste paznje dobili medjusobnim prozivanjem, nego tim pocetnim postom..ljudi ne primijete kad majicu nosis naopako, pridajete sebi previse znacaja.
Pa ok ako ne zanima, zašto je zanimanje izazvao naš obračun onda? Ti si posebno bila glasna. Igramo protiv pravila. Košarku nogom i sl..

Ono Sagino je bilo igra nogom u stomak draga. Pa?
Ja ne tvrdim da nas dvoje nismo ispali (ne mogu naći izraz) i da nismo zagadili svadjom (ajmo reci javni prostor) ali opet?
Zato sto ste ispisali stranice i stranice i stranice O SEBI.
I OPET to radis.
Tvoja upornost na politici mi je ok.
Ali doci sa feminizma otici na pp mi je fakat previse.
I hvala sto sam sa jednim ili dva upisa, dan nakon vaseg valjanja po blatu bila posebno glasna. Znaci mi to.
User avatar
SaraFina
Posts: 24422
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#10897 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

saint_mirad wrote: 12/06/2020 10:24
SaraFina wrote: 12/06/2020 10:22
saint_mirad wrote: 12/06/2020 10:19

Mi smo gledali i navijali jer su ljudi takvi, vole dramu. A i postoji psiholoski mebanizam koji gledaocima pruža vid zadovoljstva u takvim situacijama kad se neko drugi blamira - osećaju se bolje u vezi sebe. Zato, npr, rijalitiji imaju visoke rejtinge gledanosti.
Pa ok je priznati da voliš farmu i one pizdarije koje smo nas dvoje izvodili. Slažem se ja. No sporno je ako farmu gledaš skriveno i udaraš drvlje i kamenje po toj vrsti zabave pred prijateljima. Razumijes?
Razumem, ja sam jos onu noć rekao da je bilo zabavno. Nisam moralisao niti vas osudjivao, što reče Dzizs ko je bez greha nek prvi baci kamen. :-D
Sve 5 :thumbup:
User avatar
SaraFina
Posts: 24422
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#10898 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

pustopoljina wrote: 12/06/2020 10:25
SaraFina wrote: 12/06/2020 10:17
pustopoljina wrote: 12/06/2020 10:13 Saro...i da je 100% ljudi vidjelo, ne zanima zapravo nikoga. Vise ste paznje dobili medjusobnim prozivanjem, nego tim pocetnim postom..ljudi ne primijete kad majicu nosis naopako, pridajete sebi previse znacaja.
Pa ok ako ne zanima, zašto je zanimanje izazvao naš obračun onda? Ti si posebno bila glasna. Igramo protiv pravila. Košarku nogom i sl..

Ono Sagino je bilo igra nogom u stomak draga. Pa?
Ja ne tvrdim da nas dvoje nismo ispali (ne mogu naći izraz) i da nismo zagadili svadjom (ajmo reci javni prostor) ali opet?
Zato sto ste ispisali stranice i stranice i stranice O SEBI.
I OPET to radis.
Tvoja upornost na politici mi je ok.
Ali doci sa feminizma otici na pp mi je fakat previse.
I hvala sto sam sa jednim ili dva upisa, dan nakon vaseg valjanja po blatu bila posebno glasna. Znaci mi to.
Ja ne želim biti srestvo, bez obzira na način, da se neko neutrališe iz komunikacije. Zato ovo pišem. Da imam kičmu dokazala sam na prvim stranicama ove teme. Slobodno pogledaj. I da bi se do smrti 😂😂😂 odnosno trajnog bana (da ne budem melodramična) borila za i solidarisala sa ženama i to bi.

I sutra opet. I za tebe!

I evo vise prekidam o sebi. Samo da razjasnim. To mi je cilj bio.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10899 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

ExNihilo wrote: 12/06/2020 10:22
pustopoljina wrote: 12/06/2020 10:21
ExNihilo wrote: 12/06/2020 10:15 Pa pola učesnika na ovoj temi bili su učesnici i na drugoj temi, kada je Saga pisala o tome. To se može lako provjeriti, jer Sagini postovi još stoje. Valjda nisu nikome sporni kad ih ne piše Nihilo. :lol:
Gle, ja tebe ne znam, vidjela te par puta..mozda na muzici, nemam pojma...
Iskreno, tvoj bracni status i broj djece i jesi li i sa koliko forumasica bio me ne zanimaju. Ako imas sta o tom feminizmu, pa makar i u dometu firumasa sampiona, ok...
Te privatne prozivke su ko kad se oni na maturi nadju..i to nakom 30 godina mature..pa se prozivaju stvari od prije 30 godina.

Kad pisete o sebi, racunajte i na halo efekat i na igru gluhih telefona.

Al...to je ono kad postoje ljudi koji bi i ugradnju solarnih celija u sahari okrenuli na temu o sebi.
Tvoj komentar bi možda imao smsila da nisi bila prvak normiranja, etiketiranja, i vrijednosnih osuda naše komunikacije, kada je ista bila aktuelna. Ovako je samo licemjeran. Ali sasvim u skladu s temom, kao takav.
radim sa onim sto mi das.
Ako citam stranicu po stranicu i samo se izmjenjuju vase gluposti,
tapsajte se vi po ramenu, kako ste vi super, a drugi uzivaju u vasem spektaklu, ako vam je tako lakse, ali ja vas nisam mogla ni platiti da se onako ponasate, kamoli nagovoriti.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10900 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

SaraFina wrote: 12/06/2020 10:29
pustopoljina wrote: 12/06/2020 10:25
SaraFina wrote: 12/06/2020 10:17

Pa ok ako ne zanima, zašto je zanimanje izazvao naš obračun onda? Ti si posebno bila glasna. Igramo protiv pravila. Košarku nogom i sl..

Ono Sagino je bilo igra nogom u stomak draga. Pa?
Ja ne tvrdim da nas dvoje nismo ispali (ne mogu naći izraz) i da nismo zagadili svadjom (ajmo reci javni prostor) ali opet?
Zato sto ste ispisali stranice i stranice i stranice O SEBI.
I OPET to radis.
Tvoja upornost na politici mi je ok.
Ali doci sa feminizma otici na pp mi je fakat previse.
I hvala sto sam sa jednim ili dva upisa, dan nakon vaseg valjanja po blatu bila posebno glasna. Znaci mi to.
Ja ne želim biti srestvo, bez obzira na način, da se neko neutrališe iz komunikacije. Zato ovo pišem. Da imam kičmu dokazala sam na prvim stranicama ove teme. Slobodno pogledaj. I da bi se do smrti 😂😂😂 odnosno trajnog bana (da ne budem melodramična) borila za i solidarisala sa ženama i to bi.

I sutra opet. I za tebe!

I evo vise prekidam o sebi. Samo da razjasnim. To mi je cilj bio.
Sta to znaci? Da ja za tebe ne bih?
Ako bi tvoja ljudska prava bila ugrozena, naravno da bih.
Ako mislis da bih nekome drzala stranu samo zato sto je zensko ne bih. Niti to trazim od bilo koga.
Imati kicmu je jedno...i rekla sam ti, na politici, volim te citati.
Ovdje ne samo da si sebe povukla u blato, nego i ljude oko sebe.
Jos nesto se izvinjavas na kolaterali. Nemas se ti sta izvinjavati, nego to ne raditi nikako. Ubrojiva si osoba valjda.
Post Reply