Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#10851 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by The 51st State »

Black swan wrote:zagreb najgej grad na svijetu
to se mora mijenjati

sva sreća da naši bauštelci popravljaju populaciju adekvatnim štemanjem pohotnih devica :thumbup:

a onom gore što voli svirati porez

hrvatska je 3/4 genetski naša dijaspora kao i čile i južna amerika
nisu bh hrvati ničija dijaspora nego obratno

ali eto kad se sve nasadi na pogrešne noge pa prođe ta laž i postane istina jer je 1000 ponovljena
dje si eugenicar, cuj genetska dijaspora, a to ima veze sa drustvenim ugovor zvani drzava-gradjanin, tacno kako? reci ti to purgeru zg111 kako da se trose njegove pare koje uplacuje kroz zivot i rad u hrvatskoj, vjerujem da ce ti uputiti milodarne rijeci i zelje.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#10852 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by prog321 »

U Zaru ne smijem ni uci. :-D
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10853 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

nisu se hrvati iz hrvatske naseljavali u BiH kao hrvati iz bih u hrvatsku

tako da...zna se ko kome meće :izet: pohotnim devicama
:lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10854 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by _BataZiv_0809 »

Istorijski gledano nisi u pravu.

Hrvati iz Dalmacije su u Zenici napravili Župu Crkvica koja je danas naselje Crkvice. I odatle su "autohnotne" hrvatske familije zenicog kraja.
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10855 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

to je "jedna župa"...isto tako su česi poljaci slovaci u posavini pravili nekoliko župa
austrijanci, česi slovaci u dolini drine su imali nekoliko župa za vrijem AU

eno i danas 70 godina nakon protjerivanja se vraćaju i obilježavaju gdje su im se pretci rodili i živjeli

nisam ja to izmislio to je tako
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#10856 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

prog321 wrote:
zg1911 wrote:zasto su gotovo svi crobihovci desnicari? prvo mislih da je to zbog ustaskog naslijedja tih krajeva, no oni se drze desnog i u temama koje nemaju veze s 41-45, u puno svijezijim temama...
...
Stoji da su bosanski Hrvati vise navijeni udesno od prosjecnog gradjanina u Hr ali isto je i sa bosanskim Srbima kada govore o Srbiji.
Ima tu miks svacega. Od onoga da dokazu kako su veci Hr /Srb od Tudzmana/Milosevica do bosanske sredine u kojoj su stalnoj potrazi da ocuvaju svoje karakteristike.


Mislim da u Zagrebu nema vise gejeva po stanovniku od recimo Sarajeva i Beograda, ali da su otvoreniji to jesu. Barem u nekim dijelovima grada.
Dovoljno je popiti kafu vikendom u City Centru na slavonskoj aveniji.
Gejevi eveywhere. :shock: :lol:
ma neka u gejeva, nek se vidi da smo fini, europski grad. doći će to i u bg i u sa, pa će ostat vise pičoka za našu nesumnjivo kršnu i kuratu alfa labudicu... možda mu se svidi pizza pa si nađe zanimaciju bolju od sekiranja kako se troši javni novac u susjednoj državi
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#10857 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

annoy wrote:Ja sam u tom City centru barem jednom u dva tjedna i jedino gdje primjetim povećanu koncentraciju gejeva je u kabinama za presvlačenje u Zari :D
zar si ti iz zagreba? tj dubrave? :shock:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10858 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by _BataZiv_0809 »

Imas tih župa koliko hoćeš. Uostalom nije to neka seoska župa sa župnikom i 4 familije. Pogledaj po popisu 1991 koliko je bilo Hrvata u Zenici.

Istorijska gibanja imaju različit tok.
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#10859 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

da ne spominjemo kako u zg ne dolaze samo hr bihovci nego i hr bihovke. e pa sad mi recite kako nije moguce da neka ostane oprasena kad joj jedan zagorac frajerski kaze "kaj bus si mala spila, vrag ti mater jebi"
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#10860 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by annoy »

zg1911 wrote: zar si ti iz zagreba? tj dubrave? :shock:
Nisam IZ Zg, ali živim tu
Doduše, srećom ne u Dubravi :P :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10861 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by _BataZiv_0809 »

Dok sam zivio u Zagrebu ne sjecam se da sam upoznao jednu jedinu osobu koja nema barem neke veze sa BiH.

Cak i gazdarica stana u kojem sam bio pola godine kao podstanar, stara Zagrepcanka kaj, ne (uvijek je to nekako isticala, ali ne napadno nego simpaticno), po djedu iz Kraljeve Sutjeske :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#10862 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by ultima_palabra »

_BataZiv_0809 wrote:Dok sam zivio u Zagrebu ne sjecam se da sam upoznao jednu jedinu osobu koja nema barem neke veze sa BiH.

Cak i gazdarica stana u kojem sam bio pola godine kao podstanar, stara Zagrepcanka kaj, ne (uvijek je to nekako isticala, ali ne napadno nego simpaticno), po djedu iz Kraljeve Sutjeske :D
Ma jeste to sve tako, skoro svako je tamo bar po djedu ili Hercegovac ili Bosanac :D

Samo ne znam kako to daje pravo nekome iz BiH da određuje šta će se raditi u Hrvatskoj. BiH Hrvati su se većinom složili da se zovu hrvatskom dijasporom i nema sad nazad.
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#10863 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

annoy wrote:
zg1911 wrote: zar si ti iz zagreba? tj dubrave? :shock:
Nisam IZ Zg, ali živim tu
Doduše, srećom ne u Dubravi :P :D
ma mojne me... pa sta ne kazes ;)
svi dodjosi se plase dubrave :D
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#10864 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by annoy »

zg1911 wrote:
ma mojne me... pa sta ne kazes ;)
svi dodjosi se plase dubrave :D
dotepenci, molim lijepo :P
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#10865 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

annoy wrote:
zg1911 wrote:
ma mojne me... pa sta ne kazes ;)
svi dodjosi se plase dubrave :D
dotepenci, molim lijepo :P
haha vidim uce se lokalni izrazi :thumbup:
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#10866 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by annoy »

zg1911 wrote:
haha vidim uce se lokalni izrazi :thumbup:
Predugo sam ja tu, naučila sam ih sve :D
A s tim izrazom sam se posebno često susretala
U negativnom kontekstu uglavnom
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10867 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by _BataZiv_0809 »

ultima_palabra wrote: Ma jeste to sve tako, skoro svako je tamo bar po djedu ili Hercegovac ili Bosanac :D

Samo ne znam kako to daje pravo nekome iz BiH da određuje šta će se raditi u Hrvatskoj. BiH Hrvati su se većinom složili da se zovu hrvatskom dijasporom i nema sad nazad.
Yep, tako je. To je ujedno i odgovor na zagijevo pitanje. Dijaspora je uvijek vise desno orjentisana.
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#10868 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

annoy wrote:
zg1911 wrote:
haha vidim uce se lokalni izrazi :thumbup:
Predugo sam ja tu, naučila sam ih sve :D
A s tim izrazom sam se posebno često susretala
U negativnom kontekstu uglavnom
znam kako ti je

nema do kad ovi pijani prigorci/zagorci pocnu o dotepencima... inace, kad god znas da je netko zagorac zovi ga prigorcem, i obratno. da ih vidis, kao kad hercegovcu kazes bosanac :lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66026
Joined: 03/08/2010 19:04

#10869 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

zg1911 wrote:zasto su gotovo svi crobihovci desnicari? prvo mislih da je to zbog ustaskog naslijedja tih krajeva, no oni se drze desnog i u temama koje nemaju veze s 41-45, u puno svijezijim temama...

ovaj "kao hr gradjanin" ima pravo bunit se na sto se trosi javni novac... jer je bice ostavio 2.5 kn pdv-a kad je polizao slaju u makarskoj. treba svakoj zeni s 3 djece dati placu? pa dodji bajo ovdje, pa pomozi, neka se i iz tvoje place izdvaja za njihove

svi se zalazu za nekakve putinovske "dom, obitelj, bog" vrijednosti, al kad treba emigrirat onda pravac njemacka, skandinavija, kanada... a nitko u rusiju. ne smetaju ih tamo ni gej brakovi, ni dekadencija zapada, ni imigranti...

ponosan sam sto nisam medju njima
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#10870 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

zg1911 wrote:
zasto su gotovo svi crobihovci desnicari?
To baš i nije tačno. CroHercegovci, da, to dobiju s majčinim mlijekom. Bosanski Hrvati su nešto drugačiji, pitomiji i mriniji, različitih političkih preferencija, uglavnom odani Bosni.
User avatar
mayab
Posts: 30852
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#10871 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mayab »

Black swan wrote:Image
Image

:lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
mayab
Posts: 30852
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#10872 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mayab »

User avatar
mayab
Posts: 30852
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#10873 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mayab »

:lol: :lol:
Image
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#10874 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by ultima_palabra »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#10875 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by tututuuuu »

ultima_palabra wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Dok sam zivio u Zagrebu ne sjecam se da sam upoznao jednu jedinu osobu koja nema barem neke veze sa BiH.

Cak i gazdarica stana u kojem sam bio pola godine kao podstanar, stara Zagrepcanka kaj, ne (uvijek je to nekako isticala, ali ne napadno nego simpaticno), po djedu iz Kraljeve Sutjeske :D
Ma jeste to sve tako, skoro svako je tamo bar po djedu ili Hercegovac ili Bosanac :D

Samo ne znam kako to daje pravo nekome iz BiH da određuje šta će se raditi u Hrvatskoj. BiH Hrvati su se većinom složili da se zovu hrvatskom dijasporom i nema sad nazad.
Nismo se slozili i nismo hrvatska dijaspora. To je Mesic lupao. U Izbornom zakonu RH nigdje ne pise da dijaspora ima pravo glasa, vec Hrvati koji zive van granica RH imaju pravo glasa.

Sto se glasanja tice ja nikad nisam glasao tamo, tako da to mogu i ukinuti sto se mene tice, ali to se nece dogoditi. Mislim da je nadjen kompromis s kojim su manje vise svi zadovoljni a to je da je broj zastupnika u Saboru smanjen na 3 mjesta cini mi se.

Mene recimo sto nervira vise je sto ti zastupnici koji su izabrani od Hrvata van RH jako malo sta rade uopce a osobito po pitanju ljudi koji su ih izabrali, vec se bave nekakvim unutar politickim zbivanjima i kao i ostali sluze samo kao masina za glasanje.
Post Reply