dje si eugenicar, cuj genetska dijaspora, a to ima veze sa drustvenim ugovor zvani drzava-gradjanin, tacno kako? reci ti to purgeru zg111 kako da se trose njegove pare koje uplacuje kroz zivot i rad u hrvatskoj, vjerujem da ce ti uputiti milodarne rijeci i zelje.Black swan wrote:zagreb najgej grad na svijetu
to se mora mijenjati
sva sreća da naši bauštelci popravljaju populaciju adekvatnim štemanjem pohotnih devica![]()
a onom gore što voli svirati porez
hrvatska je 3/4 genetski naša dijaspora kao i čile i južna amerika
nisu bh hrvati ničija dijaspora nego obratno
ali eto kad se sve nasadi na pogrešne noge pa prođe ta laž i postane istina jer je 1000 ponovljena
Desavanja u Hrvatskoj
-
The 51st State
- Posts: 16743
- Joined: 12/01/2008 12:06
#10851 Re: Desavanja u Hrvatskoj
-
prog321
- Posts: 7052
- Joined: 08/07/2014 21:03
#10852 Re: Desavanja u Hrvatskoj
U Zaru ne smijem ni uci. 
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10853 Re: Desavanja u Hrvatskoj
nisu se hrvati iz hrvatske naseljavali u BiH kao hrvati iz bih u hrvatsku
tako da...zna se ko kome meće
pohotnim devicama

tako da...zna se ko kome meće
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10854 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Istorijski gledano nisi u pravu.
Hrvati iz Dalmacije su u Zenici napravili Župu Crkvica koja je danas naselje Crkvice. I odatle su "autohnotne" hrvatske familije zenicog kraja.
Hrvati iz Dalmacije su u Zenici napravili Župu Crkvica koja je danas naselje Crkvice. I odatle su "autohnotne" hrvatske familije zenicog kraja.
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10855 Re: Desavanja u Hrvatskoj
to je "jedna župa"...isto tako su česi poljaci slovaci u posavini pravili nekoliko župa
austrijanci, česi slovaci u dolini drine su imali nekoliko župa za vrijem AU
eno i danas 70 godina nakon protjerivanja se vraćaju i obilježavaju gdje su im se pretci rodili i živjeli
nisam ja to izmislio to je tako
austrijanci, česi slovaci u dolini drine su imali nekoliko župa za vrijem AU
eno i danas 70 godina nakon protjerivanja se vraćaju i obilježavaju gdje su im se pretci rodili i živjeli
nisam ja to izmislio to je tako
- zg1911
- Posts: 2042
- Joined: 22/06/2014 23:44
#10856 Re: Desavanja u Hrvatskoj
ma neka u gejeva, nek se vidi da smo fini, europski grad. doći će to i u bg i u sa, pa će ostat vise pičoka za našu nesumnjivo kršnu i kuratu alfa labudicu... možda mu se svidi pizza pa si nađe zanimaciju bolju od sekiranja kako se troši javni novac u susjednoj državiprog321 wrote:Stoji da su bosanski Hrvati vise navijeni udesno od prosjecnog gradjanina u Hr ali isto je i sa bosanskim Srbima kada govore o Srbiji.zg1911 wrote:zasto su gotovo svi crobihovci desnicari? prvo mislih da je to zbog ustaskog naslijedja tih krajeva, no oni se drze desnog i u temama koje nemaju veze s 41-45, u puno svijezijim temama...
...
Ima tu miks svacega. Od onoga da dokazu kako su veci Hr /Srb od Tudzmana/Milosevica do bosanske sredine u kojoj su stalnoj potrazi da ocuvaju svoje karakteristike.
Mislim da u Zagrebu nema vise gejeva po stanovniku od recimo Sarajeva i Beograda, ali da su otvoreniji to jesu. Barem u nekim dijelovima grada.
Dovoljno je popiti kafu vikendom u City Centru na slavonskoj aveniji.
Gejevi eveywhere.![]()
- zg1911
- Posts: 2042
- Joined: 22/06/2014 23:44
#10857 Re: Desavanja u Hrvatskoj
zar si ti iz zagreba? tj dubrave?annoy wrote:Ja sam u tom City centru barem jednom u dva tjedna i jedino gdje primjetim povećanu koncentraciju gejeva je u kabinama za presvlačenje u Zari
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10858 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Imas tih župa koliko hoćeš. Uostalom nije to neka seoska župa sa župnikom i 4 familije. Pogledaj po popisu 1991 koliko je bilo Hrvata u Zenici.
Istorijska gibanja imaju različit tok.
Istorijska gibanja imaju različit tok.
- zg1911
- Posts: 2042
- Joined: 22/06/2014 23:44
#10859 Re: Desavanja u Hrvatskoj
da ne spominjemo kako u zg ne dolaze samo hr bihovci nego i hr bihovke. e pa sad mi recite kako nije moguce da neka ostane oprasena kad joj jedan zagorac frajerski kaze "kaj bus si mala spila, vrag ti mater jebi"
- annoy
- Posts: 4645
- Joined: 09/01/2014 02:52
#10860 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Nisam IZ Zg, ali živim tuzg1911 wrote: zar si ti iz zagreba? tj dubrave?
Doduše, srećom ne u Dubravi
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10861 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Dok sam zivio u Zagrebu ne sjecam se da sam upoznao jednu jedinu osobu koja nema barem neke veze sa BiH.
Cak i gazdarica stana u kojem sam bio pola godine kao podstanar, stara Zagrepcanka kaj, ne (uvijek je to nekako isticala, ali ne napadno nego simpaticno), po djedu iz Kraljeve Sutjeske
Cak i gazdarica stana u kojem sam bio pola godine kao podstanar, stara Zagrepcanka kaj, ne (uvijek je to nekako isticala, ali ne napadno nego simpaticno), po djedu iz Kraljeve Sutjeske
- ultima_palabra
- Posts: 59311
- Joined: 15/12/2008 16:53
#10862 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Ma jeste to sve tako, skoro svako je tamo bar po djedu ili Hercegovac ili Bosanac_BataZiv_0809 wrote:Dok sam zivio u Zagrebu ne sjecam se da sam upoznao jednu jedinu osobu koja nema barem neke veze sa BiH.
Cak i gazdarica stana u kojem sam bio pola godine kao podstanar, stara Zagrepcanka kaj, ne (uvijek je to nekako isticala, ali ne napadno nego simpaticno), po djedu iz Kraljeve Sutjeske
Samo ne znam kako to daje pravo nekome iz BiH da određuje šta će se raditi u Hrvatskoj. BiH Hrvati su se većinom složili da se zovu hrvatskom dijasporom i nema sad nazad.
- zg1911
- Posts: 2042
- Joined: 22/06/2014 23:44
#10863 Re: Desavanja u Hrvatskoj
ma mojne me... pa sta ne kazesannoy wrote:Nisam IZ Zg, ali živim tuzg1911 wrote: zar si ti iz zagreba? tj dubrave?
Doduše, srećom ne u Dubravi![]()
svi dodjosi se plase dubrave
- annoy
- Posts: 4645
- Joined: 09/01/2014 02:52
#10864 Re: Desavanja u Hrvatskoj
dotepenci, molim lijepozg1911 wrote:
ma mojne me... pa sta ne kazes
svi dodjosi se plase dubrave
- zg1911
- Posts: 2042
- Joined: 22/06/2014 23:44
#10865 Re: Desavanja u Hrvatskoj
haha vidim uce se lokalni izraziannoy wrote:dotepenci, molim lijepozg1911 wrote:
ma mojne me... pa sta ne kazes
svi dodjosi se plase dubrave
- annoy
- Posts: 4645
- Joined: 09/01/2014 02:52
#10866 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Predugo sam ja tu, naučila sam ih svezg1911 wrote:
haha vidim uce se lokalni izrazi
A s tim izrazom sam se posebno često susretala
U negativnom kontekstu uglavnom
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10867 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Yep, tako je. To je ujedno i odgovor na zagijevo pitanje. Dijaspora je uvijek vise desno orjentisana.ultima_palabra wrote: Ma jeste to sve tako, skoro svako je tamo bar po djedu ili Hercegovac ili Bosanac![]()
Samo ne znam kako to daje pravo nekome iz BiH da određuje šta će se raditi u Hrvatskoj. BiH Hrvati su se većinom složili da se zovu hrvatskom dijasporom i nema sad nazad.
- zg1911
- Posts: 2042
- Joined: 22/06/2014 23:44
#10868 Re: Desavanja u Hrvatskoj
znam kako ti jeannoy wrote:Predugo sam ja tu, naučila sam ih svezg1911 wrote:
haha vidim uce se lokalni izrazi
A s tim izrazom sam se posebno često susretala
U negativnom kontekstu uglavnom
nema do kad ovi pijani prigorci/zagorci pocnu o dotepencima... inace, kad god znas da je netko zagorac zovi ga prigorcem, i obratno. da ih vidis, kao kad hercegovcu kazes bosanac
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66026
- Joined: 03/08/2010 19:04
#10869 Re: Desavanja u Hrvatskoj
zg1911 wrote:zasto su gotovo svi crobihovci desnicari? prvo mislih da je to zbog ustaskog naslijedja tih krajeva, no oni se drze desnog i u temama koje nemaju veze s 41-45, u puno svijezijim temama...
ovaj "kao hr gradjanin" ima pravo bunit se na sto se trosi javni novac... jer je bice ostavio 2.5 kn pdv-a kad je polizao slaju u makarskoj. treba svakoj zeni s 3 djece dati placu? pa dodji bajo ovdje, pa pomozi, neka se i iz tvoje place izdvaja za njihove
svi se zalazu za nekakve putinovske "dom, obitelj, bog" vrijednosti, al kad treba emigrirat onda pravac njemacka, skandinavija, kanada... a nitko u rusiju. ne smetaju ih tamo ni gej brakovi, ni dekadencija zapada, ni imigranti...
ponosan sam sto nisam medju njima
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#10870 Re: Desavanja u Hrvatskoj
To baš i nije tačno. CroHercegovci, da, to dobiju s majčinim mlijekom. Bosanski Hrvati su nešto drugačiji, pitomiji i mriniji, različitih političkih preferencija, uglavnom odani Bosni.zg1911 wrote:
zasto su gotovo svi crobihovci desnicari?
- mayab
- Posts: 30852
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
#10871 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Black swan wrote:

- mayab
- Posts: 30852
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
- tututuuuu
- Posts: 2600
- Joined: 28/08/2015 22:58
#10875 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Nismo se slozili i nismo hrvatska dijaspora. To je Mesic lupao. U Izbornom zakonu RH nigdje ne pise da dijaspora ima pravo glasa, vec Hrvati koji zive van granica RH imaju pravo glasa.ultima_palabra wrote:Ma jeste to sve tako, skoro svako je tamo bar po djedu ili Hercegovac ili Bosanac_BataZiv_0809 wrote:Dok sam zivio u Zagrebu ne sjecam se da sam upoznao jednu jedinu osobu koja nema barem neke veze sa BiH.
Cak i gazdarica stana u kojem sam bio pola godine kao podstanar, stara Zagrepcanka kaj, ne (uvijek je to nekako isticala, ali ne napadno nego simpaticno), po djedu iz Kraljeve Sutjeske![]()
Samo ne znam kako to daje pravo nekome iz BiH da određuje šta će se raditi u Hrvatskoj. BiH Hrvati su se većinom složili da se zovu hrvatskom dijasporom i nema sad nazad.
Sto se glasanja tice ja nikad nisam glasao tamo, tako da to mogu i ukinuti sto se mene tice, ali to se nece dogoditi. Mislim da je nadjen kompromis s kojim su manje vise svi zadovoljni a to je da je broj zastupnika u Saboru smanjen na 3 mjesta cini mi se.
Mene recimo sto nervira vise je sto ti zastupnici koji su izabrani od Hrvata van RH jako malo sta rade uopce a osobito po pitanju ljudi koji su ih izabrali, vec se bave nekakvim unutar politickim zbivanjima i kao i ostali sluze samo kao masina za glasanje.


