Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#10801 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Kataklinger »

Preporuka za nekoga ko radi ultrazvučno čišćenje dizni? (1.6 HDI)...
Bio je onaj u Barama ispod AS Dedovic ali ne radi više to za dizele...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10802 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Kataklinger wrote:Preporuka za nekoga ko radi ultrazvučno čišćenje dizni? (1.6 HDI)...
Bio je onaj u Barama ispod AS Dedovic ali ne radi više to za dizele...
otkud sad da ne radi :shock: :-)

ovih dizni se svi boje , pa i ja , jebo ih siemens :run:
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#10803 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Kataklinger »

amar1994 wrote:
Kataklinger wrote:Preporuka za nekoga ko radi ultrazvučno čišćenje dizni? (1.6 HDI)...
Bio je onaj u Barama ispod AS Dedovic ali ne radi više to za dizele...
otkud sad da ne radi :shock: :-)

ovih dizni se svi boje , pa i ja , jebo ih siemens :run:
Zvao ga ja danas (nick na PiKu je promotor_ba) i kaže da za dizele ne radi. Kao preskupo a ne isplati mu se :S
dgL_
Posts: 3176
Joined: 25/09/2014 22:39

#10804 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

Imas u Rajlovcu servis za dizne i bosch pumpe... Prije skretanja za robot mozda 300 metara u kuci sa lijeve strane kad se dolazi iz pravca stupa.. Lp
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#10805 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Kataklinger »

dgL_ wrote:Imas u Rajlovcu servis za dizne i bosch pumpe... Prije skretanja za robot mozda 300 metara u kuci sa lijeve strane kad se dolazi iz pravca stupa.. Lp
Hvala. Imas li kontakt broj, nisam u mogucnosti otici do vikenda a volio bih najprije kontaktirati? Nazvao me ovaj promotor_ba i objasnio. Lik je u pravu. Kaze da mu se obija o glavu, jer raja za 120KM (koliko kosta kod njega ciscenje sve 4 dizne) ocekuje da auto prodise, da to bude kao novo itd. A on za te pare naravno ne moze garantovati da ce sve bit tip top. Tacnije, moze samo ocistiti ako su zaprljane, ali ako su pokvarene dizne i moraju se reparirat/mijenjat, onda ciscenje ne pomaze. A njemu se valjda to obilo o glavu i imao je problema sa klijentima pa nece da radi. Na kraju je zakljucio razgovor sa: "mogu uraditi ciscenje za 120KM, ne garantujem nista, ako je veci kvar na diznama ja ne mogu popravit za 120 nesto sto kosta novo preko 1500KM". Posteno.
User avatar
corolla02
Posts: 11344
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#10806 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corolla02 »

Ni jedna ozbiljna garaža ne može bez jedne...

Image
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#10807 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Hadzi Lojo »

Da li je neko imao slican problem - (auto reno scenic)?
Ima vec 10 dana kako moram svaki dan doljevati antifriz, jer nakon voznje naprosto nestane skoro do dna posude. Kada otvorim poklopac desava se da se antifriz vrati na normalan nivo kakav je bio prije voznje kao da ga je nesto usisalo, medjutim sljedeci dan opet moram dosuti i tako naizmjenicno.
U antifrizu nema tragova ulja, sto bi znacilo da je dihtung glave motora otiso. Ulje takodje cisto . Ispood auta nema tragova curenja . Da li je moguce da je samo poklopac na posudi otisao?
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#10808 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Ako nema tragova antifriza ispod auta onda pregledaj dobro sva crijeva i spojeve jer je moguce da napukne i da kaplje voda na vrel motor i odmah se susi. Dihtung glave moze tako malo probiti i da nemas tragova ulja u posudi sa antifrizom i da ne podize nivo ulja u motoru. Obrati paznju da li ima bjelkastog dima na auspuh i da li ima majoneze na cepu od ulja. I obrati paznju da li prvo paljenje u danu zna nekad tesko da zavergla.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#10809 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Hadzi Lojo »

nema majoneza na cepu niti na sipki od ulja., takodje pali od prve i nema bjelkastog dima. Gledo sam ispod motora, ona plastika zastitna je suha nema tragova antifiza ili ulja. Misterija prava. Jedino sto sipka za kontrolu ulja ponekad nije skroz utaknuta, sam izace oko 1, 5 cm pa je moram ponekad ponovo ubaciti
Kontam jedino da nije cep jer i on ima sigurnosni neki klinac.
Mozda je dihtung na pumpi antifriza, pa u voznji pusta , sta mislis na to.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#10810 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Sta ti sipku moze izbaciti osim pritiska u motoru? Nesto se tu pobrkalo.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#10811 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

Može biti do tube u koju ide šipka, ako se ležište na vrhu rašilo ili nije original...rijetko ali moguće :)

Uglavnom, ako misliš da pušta negdje antifriz oko motora, upali motor i gledaj, ako pušta naćeš gdje pušta, vidi i oko termostata. Ako ne nađeš ništa nek neko ti skine plastiku pogleda i pumpu da ona ne pušta. Pošto dolijevaš a nivo ulja je isti, onda negdje pušta. Ne vjerujem da to ima ikakve veze sa čepom-poklopcem posude
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#10812 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Hadzi Lojo »

Jos sam zaboravio da kazem kad odvrcem cep da bi dosuo antifriz koji ne dostaje, izlazi vazduh pod pritsikom i onda se obicno vrati na normalan nivo ali to svaki drugi dan a obicno moram polovicu do maximuma dodati.

Gledo sam evo jutros onu plastiku ispod motora sa donje strane suha nema nista na njij, da je pumpa curilo bi po plastici.

Nivo ulja je na sredini vec danima i ne opada i nema bas nikakvih tragova antifriza ono kao majonez bla la.

Jel moguce da je rashladni sistem negdje zacepljen pa zbog toga povuce antifriz i stvori se pritisak pa se onda vrati nakon odvrtanja poklopca na posudi.
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#10813 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

Zamijenio sam hladnjak, stavio novi G12 i destilovanu vodu, isprali sistem... Rece mi majstor da mi slabije mijesa ili cirkulise ne sjecam se :D Posto je nasuo prvo g12 pa onda vodu, u posudi nije promijenilo boju iako je upalio auto da odradi. Ja poslije toga vozio par kilometara i cini mi se da je malo pocelo dobijati narandjastu boju. Je li to neki problem? Inace cesto putujem, nikad nisam imao nikakav problem sa autom niti je temperatura bila visoka...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#10814 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

Hadzi Lojo wrote:nema majoneza na cepu niti na sipki od ulja., takodje pali od prve i nema bjelkastog dima. Gledo sam ispod motora, ona plastika zastitna je suha nema tragova antifiza ili ulja. Misterija prava. Jedino sto sipka za kontrolu ulja ponekad nije skroz utaknuta, sam izace oko 1, 5 cm pa je moram ponekad ponovo ubaciti
Kontam jedino da nije cep jer i on ima sigurnosni neki klinac.
Mozda je dihtung na pumpi antifriza, pa u voznji pusta , sta mislis na to.
Moguce da ti je ipak do dihtunga glave ili same glave , ali da ne mjesa ulje i vodu nego da voda ulazi u cilindar i sagorjeva a da je istovremeno kompresija prolazi iz clindra u karter i nabija pritisak. Nagadjam.
Antifriz bar G12 ima karakteristican miris kad je vreo i mozes ga osjetiti ako negdje pusta.
Last edited by tempuser on 28/09/2017 13:38, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10815 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Da , slatkast miris ima :thumbup: , meni je na jednom malom crijevu pustalo , neko zaboravio vratit stezaljku :-)
adodbr
Posts: 351
Joined: 17/09/2017 16:33

#10816 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by adodbr »

A jel zna neko rjesenje za moju situaciju :D kad upalim auto on nesto cvrci ?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#10817 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

Hadzi Lojo wrote:Jos sam zaboravio da kazem kad odvrcem cep da bi dosuo antifriz koji ne dostaje, izlazi vazduh pod pritsikom i onda se obicno vrati na normalan nivo ali to svaki drugi dan a obicno moram polovicu do maximuma dodati.

Gledo sam evo jutros onu plastiku ispod motora sa donje strane suha nema nista na njij, da je pumpa curilo bi po plastici.

Nivo ulja je na sredini vec danima i ne opada i nema bas nikakvih tragova antifriza ono kao majonez bla la.

Jel moguce da je rashladni sistem negdje zacepljen pa zbog toga povuce antifriz i stvori se pritisak pa se onda vrati nakon odvrtanja poklopca na posudi.
Laicki, ako ti pusta kompresiju u sistem za hladjenje (glava ili dihtung glave), a plin je laksi od vode onda je moguce da pritisak koji kompresija stvara u sistemu za hladjenje gura vodu u sistem i pada nivo. Da li si pipnuo crijeva, da li su tvrda i da li se pusu kad dajes gas?
Da je sistem zacepljen negdje bi ti se morao pojaviti onaj visak sto dosipas svako 2 dani.
Dzontra_Volta
Posts: 8008
Joined: 20/01/2011 11:10

#10818 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

adodbr wrote:A jel zna neko rjesenje za moju situaciju :D kad upalim auto on nesto cvrci ?
Da cvili, bio mi miš, a pošto cvrči... :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#10819 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

adodbr wrote:A jel zna neko rjesenje za moju situaciju :D kad upalim auto on nesto cvrci ?
Mikroremen? Promjenis remen ili ga necim porpskas, recimo sprejom za tablu? :D
adodbr
Posts: 351
Joined: 17/09/2017 16:33

#10820 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by adodbr »

tempuser wrote:
adodbr wrote:A jel zna neko rjesenje za moju situaciju :D kad upalim auto on nesto cvrci ?
Mikroremen? Promjenis remen ili ga necim porpskas, recimo sprejom za tablu? :D
Imal to veze sa velikim servisom ? posto bi ga trebo radit :-) i ako ima mozel sta bit bas jebeno ako ne uradim brzo servis
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#10821 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

...
Last edited by liaar on 28/09/2017 14:11, edited 1 time in total.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#10822 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

adodbr wrote:
tempuser wrote:
adodbr wrote:A jel zna neko rjesenje za moju situaciju :D kad upalim auto on nesto cvrci ?
Mikroremen? Promjenis remen ili ga necim porpskas, recimo sprejom za tablu? :D
Imal to veze sa velikim servisom ? posto bi ga trebo radit :-) i ako ima mozel sta bit bas jebeno ako ne uradim brzo servis
Ima jer se mijenja na velikom servisu. Generalno taj remen pokrece alternator i cesto vodeno pumpu, tako a ne moze biti nista hebeno kad spadne ili pukne ako odmah parkiras da ti se aku ne isprazni, a auto ne pregrije.
adodbr
Posts: 351
Joined: 17/09/2017 16:33

#10823 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by adodbr »

Hvala drug
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10824 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

tempuser wrote:
adodbr wrote:
Imal to veze sa velikim servisom ? posto bi ga trebo radit :-) i ako ima mozel sta bit bas jebeno ako ne uradim brzo servis
Ima jer se mijenja na velikom servisu. Generalno taj remen pokrece alternator i cesto vodeno pumpu, tako a ne moze biti nista hebeno kad spadne ili pukne ako odmah parkiras da ti se aku ne isprazni, a auto ne pregrije.
a da se podvuce pod zupcasti :-) :run:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#10825 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

amar1994 wrote:
tempuser wrote:
adodbr wrote:
Imal to veze sa velikim servisom ? posto bi ga trebo radit :-) i ako ima mozel sta bit bas jebeno ako ne uradim brzo servis
Ima jer se mijenja na velikom servisu. Generalno taj remen pokrece alternator i cesto vodeno pumpu, tako a ne moze biti nista hebeno kad spadne ili pukne ako odmah parkiras da ti se aku ne isprazni, a auto ne pregrije.
a da se podvuce pod zupcasti :-) :run:
E bravo :thumbup: , moze i to na nekim autima, e onda je sranje.
Post Reply