Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#10801 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

vrdoljak je predsjednik hns-a, strancice koja je po pohlepi pandan nogometnom savezu istog akronima
User avatar
dale cooper
Posts: 31384
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#10802 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dale cooper »

zg1911 wrote:
dale cooper wrote:
Toto wrote:MILANOVIĆ 'Odlazim, ne planiram se više kandidirati za predsjednika SDP-a'

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska ... a/4689185/
:vozdra: Jedina pametna stvar koju si napravio u zadnjih par godina. Iako ni do toga ne bi došlo da nije
ovako loših rezultata i pritiska unutar stranke.

Ko bi mogao zamijeniti Zokija? Komadina, Picula? Onaj mali Bernardić se čini kao da ima ambicija
i kapaciteta a uživa i veliki respekt unutar Zagrebačkog SDP-a. Znam da se često kosio sa Milanovićem.
Jedino je možda premlad za funkciju šefa stranke.
tog bernardica ne mogu smislit. kakav jebeni uguz moras biti da bi s 28 godina postao sef zagrebackog sdp-a? ambiciozno, karijeristicko smece. nemam nista protiv ambicioznih ljudi, ali to ne vrijede za politiku, gdje doslovno gazis preko drugih

picula mi se onomad kod stankovica ucinio finim covjekom. a vidim i u anketi indexa i jutarnjeg je pobjedio s preko 50% glasova kao najomiljenija opcija za novog sefa sdp-a. samim tim sumnjam da ce to i postati
Je li ovo fakat znas za Bernardića ili su to naklapanja koja se čuju po Zagrebu?
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#10803 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

dale cooper wrote:
Je li ovo fakat znas za Bernardića ili su to naklapanja koja se čuju po Zagrebu?
evo provjerih, s 30 godina je postao sef zg sdp-a. ne znam odakle mi tih 28? bice ga tada zapazih kao clana gradskog vijeca. ne mijenja puno toga...

inace, prica se da voli bijelo. kao i mamic, bandic itd
User avatar
Toto
Posts: 8193
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#10804 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Toto »

NATO Military Committee conference opens in Split
A conference of NATO's Military Committee, the alliance's highest military authority, was opened in the Croatian coastal city of Split on Friday evening and over the next three days participants will discuss the global security situation.

he chiefs of staff of NATO's 28 member states attended the opening, as did the chief of staff of Montenegro, :D which is on the verge of membership.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38028
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#10805 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bobi »

Sukob u HDZ-u: Hasanbegoviću je rečeno da neće biti ministar pa su mu ostale jedino provokacije
Plenković se rješava ustasko-desničarskih elemenata koji su donijeli pobijedu HDZ-u , tako je i Sanader pa gdje zavrsio :D
Zvijezdica91
Posts: 84
Joined: 16/02/2016 20:00

#10806 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Zvijezdica91 »

Sta bi sa Hasanbegovicem? Hoce li ostati ministar kulture?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#10807 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by KatarinaKosaca »

Zvijezdica91 wrote:Sta bi sa Hasanbegovicem? Hoce li ostati ministar kulture?
izgledno je da nece, jer su tako uvjetovale nacionalne manjine da bi podrzale vladajuce. Posto im je ta podrska neophodna nemaju druge nego zrtvovati Hasanbegovica. Medjutim, dobio je preferencijalne glasove, pa ce biti zastupnik u Saboru.
User avatar
dale cooper
Posts: 31384
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#10808 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dale cooper »

Bobi wrote:Sukob u HDZ-u: Hasanbegoviću je rečeno da neće biti ministar pa su mu ostale jedino provokacije
Plenković se rješava ustasko-desničarskih elemenata koji su donijeli pobijedu HDZ-u , tako je i Sanader pa gdje zavrsio :D
Plenkoviću je trebala ova pobjeda da dobije podršku i legitimitet da pošuta ova govna koja je instalirao
Karamarko i koja su dovela Hrvatsku na loš glas u čitavoj Evropi. Plenković je ipak bio euro parlamentarac
i zna šta treba napraviti kako bi očistio reputaciju Hrvatske u očima Evrope. Ako uspije brzo i efikasno sastaviti
vladu sa Mostom, mislim da će na sljedećem kongresu HDZ-a i definitivno potjerati iz stranke neke od
ovih ekstremno desničarskih likova tipa Hasanbegović.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#10809 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

Nisam sigurna da Plenković to želi, a sigurna sam da ne može. Ne zaboravimo da je sve vrijeme preidzborne Plenković, i na skupovima i u javnim obraćanjima, uz svoj bok imao samo Hasanbegovića, kao simbol i poruku glasačima. Nema šanse da ga se sad tako lako riješi. Uz to, Hasanbegović nije sam, to je cijela struja...

Tek sad se vidi koliko je hrabro i temeljito, svojevremeno, taj posao obavio Ćaća.
User avatar
Toto
Posts: 8193
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#10810 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Toto »

dale cooper wrote:
Bobi wrote:Sukob u HDZ-u: Hasanbegoviću je rečeno da neće biti ministar pa su mu ostale jedino provokacije
Plenković se rješava ustasko-desničarskih elemenata koji su donijeli pobijedu HDZ-u , tako je i Sanader pa gdje zavrsio :D
Plenkoviću je trebala ova pobjeda da dobije podršku i legitimitet da pošuta ova govna koja je instalirao
Karamarko i koja su dovela Hrvatsku na loš glas u čitavoj Evropi. Plenković je ipak bio euro parlamentarac
i zna šta treba napraviti kako bi očistio reputaciju Hrvatske u očima Evrope. Ako uspije brzo i efikasno sastaviti
vladu sa Mostom, mislim da će na sljedećem kongresu HDZ-a i definitivno potjerati iz stranke neke od
ovih ekstremno desničarskih likova tipa Hasanbegović.
Plenkovic je marioneta kojom iz sjene upravlja HDZ frakcija kojom drma Vlado Seks. Ova struja je stajala iza Petrova dok je rusio Karamarka.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#10812 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

Dobar tekst.

ANALIZA JELENE LOVRIĆ: KAKAV HDZ I KAKVU VLADU DONOSI ANDREJ PLENKOVIĆ
Svoju će političku vjerodostojnost testirati prije svega na svojim jastrebovima


AUTOR:
Jelena Lovrić
OBJAVLJENO: 18.09.2016
http://www.jutarnji.hr/komentari/analiz ... a/4702907/


Premda izvorno nije bio tako zamišljen, scenarij OBA SU PALA, realiziran u samo tri mjeseca, dubinski relaksira i mijenja hrvatsku političku scenu. Odlazak prvo Tomislava Karamarka, a sada i Zorana Milanovića ima terapeutski učinak.

Hrvatska danas djeluje potpuno drugačije nego nakon lanjskih parlamentarnih izbora, kad su lideri najjačih stranaka zajedničkim snagama sijali bjesnilo u javnost. Prošlonedjeljni su izbori pokazali da je Hrvatska sita bukača, a željna nekih pristojnih ljudi. HDZ je osigurao snažniju potporu umjerenom Plenkoviću nego politički rabijatnom Karamarku. SDP-ovo biračko tijelo kaznilo je Milanovićevu uličarsku retoriku, vrijeđanje i desničarenje. Tako je isključena donedavno prilično realna mogućnost da Hrvatska krene putem Mađarske ili Poljske, država kojima vlada politička i društvena regresija. Pregrijane strasti i zov hajke, političke ili etničke, počinju se hladiti. Ohrabruje brzina kojom se mijenja generalna intonacija. Kojom se Hrvatska rekuperala od do jučer dominantnog govora mržnje i sukoba. Rezultati izbora, kako je netko već konstatirao, predstavljaju pravi trijumf pristojnosti.

U tom tonu - lako je predvidjeti - Andrej Plenković prilično će brzo formirati Vladu i ući u Banske dvore. Postizborne pregovore, baš kao i kampanju, vodi pametno i vješto. Zbog svoje umjerenosti prihvatljiv je širokoj publici, mnogo široj od HDZ-ova elektorata. Ne plaši i ne antagonizira lijevi dio javnosti. Njegov HDZ ne sije strah kao što je to radio Karamarkov. Budući premijer vrlo brzo bi se mogao naći u situaciji u kakvoj je nakon izbora 2011. bio Zoran Milanović, kada su mu potporu davali i oni koji za njega nisu glasali. Što znači da mu se otvara silan manevarski prostor. Neki već strahuju da bi osobno mogao postati nezdravo moćan. Kako će novostečenu snagu koristiti? Valjda ne kako bi tri godine spavao na lovorikama.

Model po kojem Plenković kani formirati parlamentarnu većinu djeluje racionalno i obećavajuće. Vladu bi trebali činiti HDZ i Most kao strateški partneri, uz podršku manjina, što se čini prilično dobrom kombinacijom. Bez obzira na to što Most mnogima diže tlak, njegova je uloga u toj kompoziciji dragocjena. Trebao bi kao i dosad funkcionirati kao faktor korekcije, a ne remećenja. Da nije bilo Mosta, Karamarko bi vrlo vjerojatno još brljavio po HDZ-u. Savez s manjincima Plenkoviću može koristiti za pacificiranje radikala u vlastitim redovima. Nesretna izjava Milorada Pupovca da manjine ne mogu podržati Vladu u kojoj bi bio i revizionist Hasanbegović dovodi šefa HDZ-a u neugodnu situaciju. Dosadašnjeg ministra kulture ionako nije vidio u svom kabinetu, ali potpuno je neprihvatljivo da mu se to uvjetuje. Takve se stvari rješavaju tihom diplomacijom, a ne javnim porukama. Plenković ne može pristati na stvaranje dojma da mu Pupovac kadrovira Vladu, pa će se taj gaf tijekom pregovora morati anulirati.

Buduću Vladu, čije se konture već crtaju, nikako ne treba smatrati privremenim provizorijem, kako je to bilo s prethodnom i kako se tvrdi iz opozicijskih redova, gdje se već oštre, potpuno nerealno, na nove izvanredne izbore, navodno u idućih nekoliko mjeseci. Plenkovićeva Vlada može izdržati cijeli mandat pa, ovisno o tome kako bude radila, i dulje od toga. Pogotovo jer je opozicija u nezavidnoj situaciji, u nekim segmentima u potpunom rasulu. SDP će biti zabavljen traženjem novog lidera te katastrofalnim stanjem u kojem Milanović ostavlja stranku. Izborni proces mogao bi u SDP-u izazvati nove sukobe i podjele. Osim toga, stranci prijeti dvovlašće: sve dok dosadašnji šef bude sjedio u Saboru, a on namjerava voditi SDP-ov klub zastupnika, novi predsjednik stranke neće moći preuzeti sve poluge vlasti, nego će vjerojatno trpjeti opstrukciju. Dvostruka linija zapovijedanja postaje vrlo realna pogotovo izabere li stranka nekoga tko uopće nije u Saboru, nego je možda u Bruxellesu. Fokusiran na vlastite unutarnje probleme, SDP će vrlo teško obavljati opozicijsku funkciju, što znači da vlast ostavlja bez ozbiljne parlamentarne kontrole.

Andrej Plenković svoju će političku vjerodostojnost testirati prije svega na svojim jastrebovima. Na HDZ-ovoj desničarskoj frakciji, Karamarkovim posijanim kukavičjim jajima, koji se sada napinju od važnosti zbog preferencijalnih glasova što su ih anti-antifašist Zlatko Hasanbegović, lustratorica Bruna Esih, kočijaški psovač Srba i Roma Stevo Culej ili proustaški Željko Glasnović osvojili na izborima. Podrška koju su dobili svakako je respektabilna, ali ne mora značiti da je HDZ-ovo biračko tijelo potpuno podesničarilo. Zaboravlja se da je najviše preferencijalnih glasova dobio umjereni i koncilijantni Plenković. Normalno je da HDZ ima i svoje ultraško krilo, ali nije normalno da se takvi imenuju u Vladu. Pogotovo ako se zbog nekih od njih Hrvatska već osramotila. Hasanbegovićeva prijetnja da će od Plenkovića tražiti javno objašnjenje odluči li da ga neće imenovati za ministra, bezobrazna je i nedopustiva. Kao da mu je ministarsko mjesto ćaćevina! Budući premijer sigurno neće dopustiti da mu Hasanbegović komponira kabinet, a HDZ-u očito predstoji još jako dug put kroz promjene kako bi postao zaista pristojna europska desna stranka.

Nova HDZ-ova vlada svoje će prave namjere pokazati i odnosom prema javnosti. Time hoće li se ponašati kao vlast svih građana Hrvatske. Bivšu je Karamarko pokušao projektirati kao izvođača političkih ideja HDZ-ova radikalskog krila. Plenković bi morao ponuditi program okrenut budućnosti, prihvatljiv najvećem broju građana. Premda će buduća vlada HDZ-a i Mosta pripadati desnom spektru, na suradnju bi morala pozvati sve ljude dobre volje. Opoziciji bi trebala ponuditi dogovor i dugoročan konsenzus oko paketa vitalnih reformi. Nikako da bi jahala na prošlosti. Ideološki rascjepi iz nekih prilično davnih vremena ne mogu se poništiti, njihov će eho i u budućnosti vrlo vjerojatno dijeliti naciju, ali pametna će ih politika maknuti iz fokusa.

Izuzetno je važno da buduća Vlada pokaže poštovanje čak i onima s kojima se ne slaže. Plenković je u tom pogledu već povukao određene poteze. Jedna od njegovih prvih poruka dalekometne važnosti bilo je skidanje Karamarkove i desničarske anateme sa SDP-a i kompletne ljevice da je nenarodna i nehrvatska. Taj izričito civiliziran i kulturan diskurs djeluje ljekovito, ali još nije dominirajući. U HDZ-ovim redovima tek se privikavaju na novu retoriku, pa je ton uglavnom isključen. Konkurencija se pak u tom pogledu posve raspojasala. Milanovićeva serija huliganizama nadahnula je, čini se, glas lijeve svjetine. Po društvenim mrežama SDP-ova rulja utakmicu za izbor novog šefa stranke pretvorila je u toksičan lavež, u dijareju najnižih uvreda. Nekorektnosti se događaju i na najvišim mjestima. Primjerice, dok Plenković vrlo suzdržano i gospodski komentira Milanovićev pad, predsjednica države našla je potrebnim da propalog šefa SDP-a politički nepametno i nimalo damski iscipelari. Usput je zločesto palucnula i prema bivšoj premijerki Jadranki Kosor, ali prosipanje žuči u tom slučaju vjerojatno je samo nastavak rivaliteta u svojedobnom Sanaderovu ženskom jatu.

Hrvatska je, čini se, ukoračila u jedno posve novo doba, ali daleko od toga da je sve riješeno i sigurno. Takvi su se prodori već događali, pa se nakon nekog vremena neslavno urušavali. Država je danas opet na nekoj vrsti početka, što je ipak mnogo bolje nego da ga nema.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#10814 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#10816 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by annoy »

Nekad su batinali studente filozofskog i to upravo oni koje Glasovic i njemu slicni drze za najvece zlo
Cuj on bi pendrekom na studente. Moze li ironicnije. Jednoumlje do daske.

A inace znala sam da nece nista na dobro sa Borasom kao rektorom. Jos otkad mi je predavao, nikad mi nije sjeo.
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#10817 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

vrhunski pedigre - em siptar, em dijaspora i to iz kanade... to i nije moglo ispast normalno
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10818 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

hasanbegović dobio zahvalnicu HKD Napredak
nije bio na dodjeli a dopremit će mu je veleposlanik del vekio

razlog
uvrstio ponovno napredak "na budžet"
nakon što je prošla vlada ukinula dotacije napretku
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#10819 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

Kako je to dobar i human čovjek...
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#10820 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

sherbett wrote:
zg1911 wrote:vrhunski pedigre - em siptar, em dijaspora i to iz kanade... to i nije moglo ispast normalno
Inace, prezime Glasnovic ti potjece sa Konavla. I nemoj janjevcima govoriti da su siptari
sipce biram prije no te gu gu gu gospare, dakle ispricavam se sipcima sto za ovo smetje rekoh da ima veze s njima

inace, janjuge imaju veze s hrvatskom isto koliko i danasnji potomci prvih generacija americkih useljenika s domovinama tih svojih prapredaka... niski, crni, zalizani, s puno gelj u kosa, zive u plemenskim zajednicama, gu gu, lj lj, ce da te tepam - ma cisti purgeri
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59312
Joined: 15/12/2008 16:53

#10821 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by ultima_palabra »

zg1911 wrote:
sherbett wrote:
zg1911 wrote:vrhunski pedigre - em siptar, em dijaspora i to iz kanade... to i nije moglo ispast normalno
Inace, prezime Glasnovic ti potjece sa Konavla. I nemoj janjevcima govoriti da su siptari
sipce biram prije no te gu gu gu gospare, dakle ispricavam se sipcima sto za ovo smetje rekoh da ima veze s njima

inace, janjuge imaju veze s hrvatskom isto koliko i danasnji potomci prvih generacija americkih useljenika s domovinama tih svojih prapredaka... niski, crni, zalizani, s puno gelj u kosa, zive u plemenskim zajednicama, gu gu, lj lj, ce da te tepam - ma cisti purgeri
Meščini da si joj upravo familiju opisao :mrgreen:
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#10822 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

ultima_palabra wrote: Meščini da si joj upravo familiju opisao :mrgreen:
ce da me tepa :D

nisam stel bit uvredljiv, al godine tamburanja s istima me ucinise neimunim na predrasude

no nije poanta kakat janjuge i sipce nego saborskog zastipnika biranog od strane dijaspore. da je celav jebo bi mu mater celavu, ovako di nego po pedigreu... dovoljna bi bila samo kanada, zemlja di rastu xxxl hrvati
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10824 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

imaju dvije milijarde budzet da podijele
draze davati prostzitutkama eutanazitatorima i promicateljima razaranja braka i obitelji
nego drustvu za promicanje kulture mira tolerancije obrazovanja mladih...
a samo o milijun kuna je bilo rijec
to je ako se ne varam pola promila napretku prije
a sada
zlatko je potpisao pola milijuna
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#10825 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

Black swan wrote:
draze davati prostzitutkama eutanazitatorima i promicateljima razaranja braka i obitelji
Grozno... O kome govoriš, ko su oni?
Post Reply