Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Rofix
- Posts: 35
- Joined: 06/06/2017 11:22
#10751 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Treba voziti samo vanjskom trakom. Na ovim prelascima iz unutrasnje u vanjsku te neko moze jedino udariti. 
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#10752 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ne kontam sto mi uopste imamo ceste, mi jos nismo dosli do tog stupnja razvoja da nam trebaju ceste. Jebem ga ja udari makadam pa da vozimo konjska kola pa nek vlada zakon jaceg 
-
lijepa u dusi
- Posts: 2880
- Joined: 02/11/2014 13:07
#10753 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nikad niko nije bolje i ispravnije objasnio kretanje u kruznom toku od @Seawolf, ali ofc nadje se uvijek likova tipa Respe koji se jos i nerviraju zato sto je "ispalo" da ne znaju vozit, a ustvari... VEZE NEMAJU 
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#10754 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pogledaj drugu propisanu stvar koju si stavioSeawolf wrote:Poenta je jasna ... ali radi se samo o preporuci, a ne o zakonom propisanoj obavezi.MOSALJOZE wrote:Zanemari lijevi migalecSeawolf wrote: Paljenja lijevog žmigavca koja su prikazana na drugoj i trećoj animaciji su (po propisima u BiH, a sudeći po tome šta je napisano na ovome sajtu sa kojega si skinuo animacije, i u Srbiji) suvišna ... Nema prestrojavanja, nema potrebe za lijevim žmigavcem.
POENTA POENTA POENTA!!!
Prilikom voženja kroz kružni tok, moraju se poštovati slijedeće zakonom propisane stvari:
- poštivanje prava prvenstva prolaza definisano vertikalnom i horizontalnom signalizacijom, pravilom desne strane i pravilom nemijenjanja trake kretanja;
- poštivanje pravila prestrojavanja i davanja žmigavca pri prestrojavanju i
- poštivanje zabrane prelaska (i gaženja) preko pune linije.
Propisi ne definišu i ne obavezuju na izbor određene trake prilikom prolaska kroz kružni tok, sve dok se poštuju gore navedeni propisi ili ako je drugačije definisano horizontalnom i vertikalnom signalizacijom.
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#10755 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pa ocito onda ni ti nemas pojma cim ti je ispravno seawolf-ovo krretanje u kruznomlijepa u dusi wrote:Nikad niko nije bolje i ispravnije objasnio kretanje u kruznom toku od @Seawolf, ali ofc nadje se uvijek likova tipa Respe koji se jos i nerviraju zato sto je "ispalo" da ne znaju vozit, a ustvari... VEZE NEMAJU
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10756 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
za nas je semafor i cao , ne bi se snasli ni u raskrnici sa 4 STOP znaka

- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#10757 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
I mi sto postujemo pravila ispadamo budale i jos rizikujemo da ce nas takvi udariti u njihovom nepostovanju istih. I na kraju ako se desi sudar mi najebemo jer ne "postujemo pravila"lijepa u dusi wrote:Nikad niko nije bolje i ispravnije objasnio kretanje u kruznom toku od @Seawolf, ali ofc nadje se uvijek likova tipa Respe koji se jos i nerviraju zato sto je "ispalo" da ne znaju vozit, a ustvari... VEZE NEMAJU
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10758 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ja izbjegavam kruzne koliko mogutriconja wrote:I mi sto postujemo pravila ispadamo budale i jos rizikujemo da ce nas takvi udariti u njihovom nepostovanju istih. I na kraju ako se desi sudar mi najebemo jer ne "postujemo pravila"lijepa u dusi wrote:Nikad niko nije bolje i ispravnije objasnio kretanje u kruznom toku od @Seawolf, ali ofc nadje se uvijek likova tipa Respe koji se jos i nerviraju zato sto je "ispalo" da ne znaju vozit, a ustvari... VEZE NEMAJU
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#10759 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Klinac ces u Zenici idje doci ako ne udjes u kruzniamar1994 wrote:ja izbjegavam kruzne koliko mogutriconja wrote:I mi sto postujemo pravila ispadamo budale i jos rizikujemo da ce nas takvi udariti u njihovom nepostovanju istih. I na kraju ako se desi sudar mi najebemo jer ne "postujemo pravila"lijepa u dusi wrote:Nikad niko nije bolje i ispravnije objasnio kretanje u kruznom toku od @Seawolf, ali ofc nadje se uvijek likova tipa Respe koji se jos i nerviraju zato sto je "ispalo" da ne znaju vozit, a ustvari... VEZE NEMAJU
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10760 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
pjeske cutriconja wrote:Klinac ces u Zenici idje doci ako ne udjes u kruzniamar1994 wrote: ja izbjegavam kruzne koliko mogu
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#10761 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
E raja da se prijavim ima mozda tri mjeseca od toga ali sam zaredao da se pogresno prestrojavam na ulazu u kruzni i desi mi se da trebam da izadjem na prvom izlazu a nalazim se u lijevoj traci. Naravno rjesio sam to civilizovano, kolut u kruznom pa na drugi kruzni pa kolut i tu pa onda se na vrijeme prestrojiti i izadjem na desni izlaz. Vjerujte da nisam vidio niti cuo da je to neko uradio nakon sto je pogrijesio traku 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10762 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
zato ja kazem tabanfijaker je zakon 
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#10763 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Zasto izlazis iz kruznog i ides na drugi kruzni? Ako sam dobro shvatiotriconja wrote:E raja da se prijavim ima mozda tri mjeseca od toga ali sam zaredao da se pogresno prestrojavam na ulazu u kruzni i desi mi se da trebam da izadjem na prvom izlazu a nalazim se u lijevoj traci. Naravno rjesio sam to civilizovano, kolut u kruznom pa na drugi kruzni pa kolut i tu pa onda se na vrijeme prestrojiti i izadjem na desni izlaz. Vjerujte da nisam vidio niti cuo da je to neko uradio nakon sto je pogrijesio traku
-
Seawolf
- Posts: 9176
- Joined: 14/06/2012 22:59
#10764 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Rado bih čavrljao s tobom, ali izvini, žurim na iftar.supercali wrote:Pogledaj drugu propisanu stvar koju si stavioSeawolf wrote: Poenta je jasna ... ali radi se samo o preporuci, a ne o zakonom propisanoj obavezi.
Prilikom voženja kroz kružni tok, moraju se poštovati slijedeće zakonom propisane stvari:
- poštivanje prava prvenstva prolaza definisano vertikalnom i horizontalnom signalizacijom, pravilom desne strane i pravilom nemijenjanja trake kretanja;
- poštivanje pravila prestrojavanja i davanja žmigavca pri prestrojavanju i
- poštivanje zabrane prelaska (i gaženja) preko pune linije.
Propisi ne definišu i ne obavezuju na izbor određene trake prilikom prolaska kroz kružni tok, sve dok se poštuju gore navedeni propisi ili ako je drugačije definisano horizontalnom i vertikalnom signalizacijom.
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#10765 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Izvini sto sam upravuSeawolf wrote:Rado bih čavrljao s tobom, ali izvini, žurim na iftar.supercali wrote:Pogledaj drugu propisanu stvar koju si stavioSeawolf wrote: Poenta je jasna ... ali radi se samo o preporuci, a ne o zakonom propisanoj obavezi.
Prilikom voženja kroz kružni tok, moraju se poštovati slijedeće zakonom propisane stvari:
- poštivanje prava prvenstva prolaza definisano vertikalnom i horizontalnom signalizacijom, pravilom desne strane i pravilom nemijenjanja trake kretanja;
- poštivanje pravila prestrojavanja i davanja žmigavca pri prestrojavanju i
- poštivanje zabrane prelaska (i gaženja) preko pune linije.
Propisi ne definišu i ne obavezuju na izbor određene trake prilikom prolaska kroz kružni tok, sve dok se poštuju gore navedeni propisi ili ako je drugačije definisano horizontalnom i vertikalnom signalizacijom.
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#10766 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ako ima kruzni tok 4 izlaza i ako ima dvije trake onda ako se ne prestrojis prije ulaza u sami kruzni tok (ha desno ha lijevo) kako treba imas ogranicene opcije. U mom slucaju trebao sam skrenuti desno (prvi izlaz) a ja sam usao u unutrasnju traku. Logicki gledano desna traka je za desni i pravo izlaz (prvi i drugi) dok je lijeva traka za pravo i lijevo i pocetni (drugi, treci i cetvrti). Znaci morao sam izaci iz kruznog toka jer sam se zajebao (mogao sam i ostati u kruznom toku pa mjenjati traku i rizikovati da me neki pametnjakovic udari u guzvi) ili izaci ici na prijasnji i opet se vratiti ali sad na pravilnu traku.supercali wrote:Zasto izlazis iz kruznog i ides na drugi kruzni? Ako sam dobro shvatiotriconja wrote:E raja da se prijavim ima mozda tri mjeseca od toga ali sam zaredao da se pogresno prestrojavam na ulazu u kruzni i desi mi se da trebam da izadjem na prvom izlazu a nalazim se u lijevoj traci. Naravno rjesio sam to civilizovano, kolut u kruznom pa na drugi kruzni pa kolut i tu pa onda se na vrijeme prestrojiti i izadjem na desni izlaz. Vjerujte da nisam vidio niti cuo da je to neko uradio nakon sto je pogrijesio traku
U Zenici ima dzada gdje se nalazi pet kruznih na kratkom rastojanju i moras ih sve proci
-
lijepa u dusi
- Posts: 2880
- Joined: 02/11/2014 13:07
#10767 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Broj covjeka koji ce vas nauciti da vozite i vise se ne ofirate u pp 
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#10768 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kad sam polagao nije bilo kruznihlijepa u dusi wrote:Broj covjeka koji ce vas nauciti da vozite i vise se ne ofirate u pp
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#10769 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ma udjes u unutrasnju krug napravis u istom i na 330° se prestrojis u vanjsku i kao da si usao iz desne traketriconja wrote:Ako ima kruzni tok 4 izlaza i ako ima dvije trake onda ako se ne prestrojis prije ulaza u sami kruzni tok (ha desno ha lijevo) kako treba imas ogranicene opcije. U mom slucaju trebao sam skrenuti desno (prvi izlaz) a ja sam usao u unutrasnju traku. Logicki gledano desna traka je za desni i pravo izlaz (prvi i drugi) dok je lijeva traka za pravo i lijevo i pocetni (drugi, treci i cetvrti). Znaci morao sam izaci iz kruznog toka jer sam se zajebao (mogao sam i ostati u kruznom toku pa mjenjati traku i rizikovati da me neki pametnjakovic udari u guzvi) ili izaci ici na prijasnji i opet se vratiti ali sad na pravilnu traku.supercali wrote:Zasto izlazis iz kruznog i ides na drugi kruzni? Ako sam dobro shvatiotriconja wrote:E raja da se prijavim ima mozda tri mjeseca od toga ali sam zaredao da se pogresno prestrojavam na ulazu u kruzni i desi mi se da trebam da izadjem na prvom izlazu a nalazim se u lijevoj traci. Naravno rjesio sam to civilizovano, kolut u kruznom pa na drugi kruzni pa kolut i tu pa onda se na vrijeme prestrojiti i izadjem na desni izlaz. Vjerujte da nisam vidio niti cuo da je to neko uradio nakon sto je pogrijesio traku
U Zenici ima dzada gdje se nalazi pet kruznih na kratkom rastojanju i moras ih sve proci. Evo put koji redovno koristim (obalazim didu) https://www.google.ba/maps/dir/44.19618 ... !3e0?hl=en
, grijesio sam na zadnjem kruznom
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#10770 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Tacno je to ali ja u tom trenutku nisam o tome razmisljaosupercali wrote: Ma udjes u unutrasnju krug napravis u istom i na 330° se prestrojis u vanjsku i kao da si usao iz desne trake
-
Zoya
- Posts: 23399
- Joined: 09/06/2008 14:54
#10771 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kružne tokove sam doktorirala ali sto ja ne znam uz ulicu da se parkiram, UH 
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#10772 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ne brini nisi jedina, ni ja nisam ekspert. Ne volim se bocno parkirati nikakoZoya wrote:Kružne tokove sam doktorirala ali sto ja ne znam uz ulicu da se parkiram, UH
-
Zoya
- Posts: 23399
- Joined: 09/06/2008 14:54
#10773 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jednom su neki momci koji su me gledali da parkiram padali od smijehatriconja wrote:Ne brini nisi jedina, ni ja nisam ekspert. Ne volim se bocno parkirati nikakoZoya wrote:Kružne tokove sam doktorirala ali sto ja ne znam uz ulicu da se parkiram, UH
-
lijepa u dusi
- Posts: 2880
- Joined: 02/11/2014 13:07
#10774 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
E jbg sadtriconja wrote:Kad sam polagao nije bilo kruznihlijepa u dusi wrote:Broj covjeka koji ce vas nauciti da vozite i vise se ne ofirate u pp. Sam sam naucio, internet majka. Ne treba koristiti internet iskljucivo za pornografiju i drustvene mreze
- konektovan
- Posts: 51479
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10775 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Koliko pijes tu kafu, pozlice ti jadan nebio?!supercali wrote:Pa si morala vidjetilijepa u dusi wrote:možda i misli baš na onaj na Dobrinji... i meni je instruktor rekao kako se vozi po pravilu, a da ja preskočim pravila i vozim uvijek vanjskom jer će me zveknut neko...MOSALJOZE wrote:Labud vjerovatno misli na onaj kod sos sela![]()
edit: sad vidjeh šta je respo pisao, pošto mi je na foe, pa...![]()
Hos na kafu?
