Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Rofix
Posts: 35
Joined: 06/06/2017 11:22

#10751 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Rofix »

Treba voziti samo vanjskom trakom. Na ovim prelascima iz unutrasnje u vanjsku te neko moze jedino udariti. :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#10752 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by triconja »

Ne kontam sto mi uopste imamo ceste, mi jos nismo dosli do tog stupnja razvoja da nam trebaju ceste. Jebem ga ja udari makadam pa da vozimo konjska kola pa nek vlada zakon jaceg :roll:
lijepa u dusi
Posts: 2880
Joined: 02/11/2014 13:07

#10753 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by lijepa u dusi »

Nikad niko nije bolje i ispravnije objasnio kretanje u kruznom toku od @Seawolf, ali ofc nadje se uvijek likova tipa Respe koji se jos i nerviraju zato sto je "ispalo" da ne znaju vozit, a ustvari... VEZE NEMAJU :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#10754 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by supercali »

Seawolf wrote:
MOSALJOZE wrote:
Seawolf wrote: Paljenja lijevog žmigavca koja su prikazana na drugoj i trećoj animaciji su (po propisima u BiH, a sudeći po tome šta je napisano na ovome sajtu sa kojega si skinuo animacije, i u Srbiji) suvišna ... Nema prestrojavanja, nema potrebe za lijevim žmigavcem.
Zanemari lijevi migalec

POENTA POENTA POENTA!!!
Poenta je jasna ... ali radi se samo o preporuci, a ne o zakonom propisanoj obavezi.

Prilikom voženja kroz kružni tok, moraju se poštovati slijedeće zakonom propisane stvari:

- poštivanje prava prvenstva prolaza definisano vertikalnom i horizontalnom signalizacijom, pravilom desne strane i pravilom nemijenjanja trake kretanja;

- poštivanje pravila prestrojavanja i davanja žmigavca pri prestrojavanju i

- poštivanje zabrane prelaska (i gaženja) preko pune linije.

Propisi ne definišu i ne obavezuju na izbor određene trake prilikom prolaska kroz kružni tok, sve dok se poštuju gore navedeni propisi ili ako je drugačije definisano horizontalnom i vertikalnom signalizacijom.
Pogledaj drugu propisanu stvar koju si stavio
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#10755 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by supercali »

lijepa u dusi wrote:Nikad niko nije bolje i ispravnije objasnio kretanje u kruznom toku od @Seawolf, ali ofc nadje se uvijek likova tipa Respe koji se jos i nerviraju zato sto je "ispalo" da ne znaju vozit, a ustvari... VEZE NEMAJU :D
Pa ocito onda ni ti nemas pojma cim ti je ispravno seawolf-ovo krretanje u kruznom
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10756 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

za nas je semafor i cao , ne bi se snasli ni u raskrnici sa 4 STOP znaka :-) :bih:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#10757 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by triconja »

lijepa u dusi wrote:Nikad niko nije bolje i ispravnije objasnio kretanje u kruznom toku od @Seawolf, ali ofc nadje se uvijek likova tipa Respe koji se jos i nerviraju zato sto je "ispalo" da ne znaju vozit, a ustvari... VEZE NEMAJU :D
I mi sto postujemo pravila ispadamo budale i jos rizikujemo da ce nas takvi udariti u njihovom nepostovanju istih. I na kraju ako se desi sudar mi najebemo jer ne "postujemo pravila" :roll:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10758 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

triconja wrote:
lijepa u dusi wrote:Nikad niko nije bolje i ispravnije objasnio kretanje u kruznom toku od @Seawolf, ali ofc nadje se uvijek likova tipa Respe koji se jos i nerviraju zato sto je "ispalo" da ne znaju vozit, a ustvari... VEZE NEMAJU :D
I mi sto postujemo pravila ispadamo budale i jos rizikujemo da ce nas takvi udariti u njihovom nepostovanju istih. I na kraju ako se desi sudar mi najebemo jer ne "postujemo pravila" :roll:
ja izbjegavam kruzne koliko mogu :thumbup:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#10759 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by triconja »

amar1994 wrote:
triconja wrote:
lijepa u dusi wrote:Nikad niko nije bolje i ispravnije objasnio kretanje u kruznom toku od @Seawolf, ali ofc nadje se uvijek likova tipa Respe koji se jos i nerviraju zato sto je "ispalo" da ne znaju vozit, a ustvari... VEZE NEMAJU :D
I mi sto postujemo pravila ispadamo budale i jos rizikujemo da ce nas takvi udariti u njihovom nepostovanju istih. I na kraju ako se desi sudar mi najebemo jer ne "postujemo pravila" :roll:
ja izbjegavam kruzne koliko mogu :thumbup:
Klinac ces u Zenici idje doci ako ne udjes u kruzni :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10760 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

triconja wrote:
amar1994 wrote: ja izbjegavam kruzne koliko mogu :thumbup:
Klinac ces u Zenici idje doci ako ne udjes u kruzni :lol:
pjeske cu :lol: :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#10761 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by triconja »

E raja da se prijavim ima mozda tri mjeseca od toga ali sam zaredao da se pogresno prestrojavam na ulazu u kruzni i desi mi se da trebam da izadjem na prvom izlazu a nalazim se u lijevoj traci. Naravno rjesio sam to civilizovano, kolut u kruznom pa na drugi kruzni pa kolut i tu pa onda se na vrijeme prestrojiti i izadjem na desni izlaz. Vjerujte da nisam vidio niti cuo da je to neko uradio nakon sto je pogrijesio traku :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10762 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

zato ja kazem tabanfijaker je zakon :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#10763 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by supercali »

triconja wrote:E raja da se prijavim ima mozda tri mjeseca od toga ali sam zaredao da se pogresno prestrojavam na ulazu u kruzni i desi mi se da trebam da izadjem na prvom izlazu a nalazim se u lijevoj traci. Naravno rjesio sam to civilizovano, kolut u kruznom pa na drugi kruzni pa kolut i tu pa onda se na vrijeme prestrojiti i izadjem na desni izlaz. Vjerujte da nisam vidio niti cuo da je to neko uradio nakon sto je pogrijesio traku :lol:
Zasto izlazis iz kruznog i ides na drugi kruzni? Ako sam dobro shvatio
Seawolf
Posts: 9176
Joined: 14/06/2012 22:59

#10764 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Seawolf »

supercali wrote:
Seawolf wrote: Poenta je jasna ... ali radi se samo o preporuci, a ne o zakonom propisanoj obavezi.

Prilikom voženja kroz kružni tok, moraju se poštovati slijedeće zakonom propisane stvari:

- poštivanje prava prvenstva prolaza definisano vertikalnom i horizontalnom signalizacijom, pravilom desne strane i pravilom nemijenjanja trake kretanja;

- poštivanje pravila prestrojavanja i davanja žmigavca pri prestrojavanju i

- poštivanje zabrane prelaska (i gaženja) preko pune linije.

Propisi ne definišu i ne obavezuju na izbor određene trake prilikom prolaska kroz kružni tok, sve dok se poštuju gore navedeni propisi ili ako je drugačije definisano horizontalnom i vertikalnom signalizacijom.
Pogledaj drugu propisanu stvar koju si stavio
Rado bih čavrljao s tobom, ali izvini, žurim na iftar.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#10765 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by supercali »

Seawolf wrote:
supercali wrote:
Seawolf wrote: Poenta je jasna ... ali radi se samo o preporuci, a ne o zakonom propisanoj obavezi.

Prilikom voženja kroz kružni tok, moraju se poštovati slijedeće zakonom propisane stvari:

- poštivanje prava prvenstva prolaza definisano vertikalnom i horizontalnom signalizacijom, pravilom desne strane i pravilom nemijenjanja trake kretanja;

- poštivanje pravila prestrojavanja i davanja žmigavca pri prestrojavanju i

- poštivanje zabrane prelaska (i gaženja) preko pune linije.

Propisi ne definišu i ne obavezuju na izbor određene trake prilikom prolaska kroz kružni tok, sve dok se poštuju gore navedeni propisi ili ako je drugačije definisano horizontalnom i vertikalnom signalizacijom.
Pogledaj drugu propisanu stvar koju si stavio
Rado bih čavrljao s tobom, ali izvini, žurim na iftar.
Izvini sto sam upravu
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#10766 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by triconja »

supercali wrote:
triconja wrote:E raja da se prijavim ima mozda tri mjeseca od toga ali sam zaredao da se pogresno prestrojavam na ulazu u kruzni i desi mi se da trebam da izadjem na prvom izlazu a nalazim se u lijevoj traci. Naravno rjesio sam to civilizovano, kolut u kruznom pa na drugi kruzni pa kolut i tu pa onda se na vrijeme prestrojiti i izadjem na desni izlaz. Vjerujte da nisam vidio niti cuo da je to neko uradio nakon sto je pogrijesio traku :lol:
Zasto izlazis iz kruznog i ides na drugi kruzni? Ako sam dobro shvatio
Ako ima kruzni tok 4 izlaza i ako ima dvije trake onda ako se ne prestrojis prije ulaza u sami kruzni tok (ha desno ha lijevo) kako treba imas ogranicene opcije. U mom slucaju trebao sam skrenuti desno (prvi izlaz) a ja sam usao u unutrasnju traku. Logicki gledano desna traka je za desni i pravo izlaz (prvi i drugi) dok je lijeva traka za pravo i lijevo i pocetni (drugi, treci i cetvrti). Znaci morao sam izaci iz kruznog toka jer sam se zajebao (mogao sam i ostati u kruznom toku pa mjenjati traku i rizikovati da me neki pametnjakovic udari u guzvi) ili izaci ici na prijasnji i opet se vratiti ali sad na pravilnu traku.

U Zenici ima dzada gdje se nalazi pet kruznih na kratkom rastojanju i moras ih sve proci :lol: . Evo put koji redovno koristim (obalazim didu) https://www.google.ba/maps/dir/44.19618 ... !3e0?hl=en :lol: , grijesio sam na zadnjem kruznom :lol:
lijepa u dusi
Posts: 2880
Joined: 02/11/2014 13:07

#10767 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by lijepa u dusi »

Broj covjeka koji ce vas nauciti da vozite i vise se ne ofirate u pp :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#10768 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by triconja »

lijepa u dusi wrote:Broj covjeka koji ce vas nauciti da vozite i vise se ne ofirate u pp :D
Kad sam polagao nije bilo kruznih :lol: . Sam sam naucio, internet majka. Ne treba koristiti internet iskljucivo za pornografiju i drustvene mreze :lol:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#10769 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by supercali »

triconja wrote:
supercali wrote:
triconja wrote:E raja da se prijavim ima mozda tri mjeseca od toga ali sam zaredao da se pogresno prestrojavam na ulazu u kruzni i desi mi se da trebam da izadjem na prvom izlazu a nalazim se u lijevoj traci. Naravno rjesio sam to civilizovano, kolut u kruznom pa na drugi kruzni pa kolut i tu pa onda se na vrijeme prestrojiti i izadjem na desni izlaz. Vjerujte da nisam vidio niti cuo da je to neko uradio nakon sto je pogrijesio traku :lol:
Zasto izlazis iz kruznog i ides na drugi kruzni? Ako sam dobro shvatio
Ako ima kruzni tok 4 izlaza i ako ima dvije trake onda ako se ne prestrojis prije ulaza u sami kruzni tok (ha desno ha lijevo) kako treba imas ogranicene opcije. U mom slucaju trebao sam skrenuti desno (prvi izlaz) a ja sam usao u unutrasnju traku. Logicki gledano desna traka je za desni i pravo izlaz (prvi i drugi) dok je lijeva traka za pravo i lijevo i pocetni (drugi, treci i cetvrti). Znaci morao sam izaci iz kruznog toka jer sam se zajebao (mogao sam i ostati u kruznom toku pa mjenjati traku i rizikovati da me neki pametnjakovic udari u guzvi) ili izaci ici na prijasnji i opet se vratiti ali sad na pravilnu traku.

U Zenici ima dzada gdje se nalazi pet kruznih na kratkom rastojanju i moras ih sve proci :lol: . Evo put koji redovno koristim (obalazim didu) https://www.google.ba/maps/dir/44.19618 ... !3e0?hl=en :lol: , grijesio sam na zadnjem kruznom :lol:
Ma udjes u unutrasnju krug napravis u istom i na 330° se prestrojis u vanjsku i kao da si usao iz desne trake
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#10770 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by triconja »

supercali wrote: Ma udjes u unutrasnju krug napravis u istom i na 330° se prestrojis u vanjsku i kao da si usao iz desne trake
Tacno je to ali ja u tom trenutku nisam o tome razmisljao :lol:
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#10771 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Zoya »

Kružne tokove sam doktorirala ali sto ja ne znam uz ulicu da se parkiram, UH :facepalm:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#10772 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by triconja »

Zoya wrote:Kružne tokove sam doktorirala ali sto ja ne znam uz ulicu da se parkiram, UH :facepalm:
Ne brini nisi jedina, ni ja nisam ekspert. Ne volim se bocno parkirati nikako :lol:
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#10773 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Zoya »

triconja wrote:
Zoya wrote:Kružne tokove sam doktorirala ali sto ja ne znam uz ulicu da se parkiram, UH :facepalm:
Ne brini nisi jedina, ni ja nisam ekspert. Ne volim se bocno parkirati nikako :lol:
Jednom su neki momci koji su me gledali da parkiram padali od smijeha :D 20 minuta sam ja pokušavala i ništa, kad doleti taj jedan i iz dva poteza ga parkira. Pa kako?!!
lijepa u dusi
Posts: 2880
Joined: 02/11/2014 13:07

#10774 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by lijepa u dusi »

triconja wrote:
lijepa u dusi wrote:Broj covjeka koji ce vas nauciti da vozite i vise se ne ofirate u pp :D
Kad sam polagao nije bilo kruznih :lol: . Sam sam naucio, internet majka. Ne treba koristiti internet iskljucivo za pornografiju i drustvene mreze :lol:
E jbg sad :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10775 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

supercali wrote:
lijepa u dusi wrote:
MOSALJOZE wrote:Labud vjerovatno misli na onaj kod sos sela
možda i misli baš na onaj na Dobrinji... i meni je instruktor rekao kako se vozi po pravilu, a da ja preskočim pravila i vozim uvijek vanjskom jer će me zveknut neko... :roll: :D

edit: sad vidjeh šta je respo pisao, pošto mi je na foe, pa... :D
Pa si morala vidjeti :P
Hos na kafu?
Koliko pijes tu kafu, pozlice ti jadan nebio?! :D :D :D
Post Reply