Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#10751 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Ne bi trebao ali ih koci, i znaci da radi ali prema nekom fantom signalu. Za reakciju ide brzina, proklizavanje i ostali parametri, tebi u mjestu stoji auto. Negdje dobiva tudji signal. Ja glasam za nagnjecenje kablova.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#10752 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

Ford Focus 2007 2.0 Benzinac
Nigdje da kolega nadje crijevo zraka (1684286)

Image

Image
Last edited by beni-bu-man on 25/09/2017 12:13, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10753 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

basicm wrote:Ne bi trebao ali ih koci, i znaci da radi ali prema nekom fantom signalu. Za reakciju ide brzina, proklizavanje i ostali parametri, tebi u mjestu stoji auto. Negdje dobiva tudji signal. Ja glasam za nagnjecenje kablova.
hvala , valjda ce naci :-?

svi senzori provjereni i odgovaraju , znaci ispravni .
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#10754 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

Ja nekako logiku vidim samo u toj papučici gasa... papučica može biti u vezi sa tim. Dobija možda pogrešan signal sa nje ?

A to nov vs polovan :-D

Šta ja znam...kod novog dobiješ pouzdanost a obično moraš šparat na opremi pa ti to kasnije smeta, a kod polovnog više opreme možda jači motor, al kad se pojavi nešto specifično neki kvar koji nije uobičajen, onda gnjavaža i omrzne ti auto..genralno mislim da nije toliko do polovnog auta koliko do (ne)znanja servisera :)

Meni je jednom lik bio iščupao kabal iz senzora na pežou od senzora svjetala što bude na tabli kod pežoa, kad je pokušavao upravo taj ventilator izvadit. Ja mu kažem prijavljuje mi grešku on kaže, nisam ja ništa oko toga radio. Na pola posla ja ga prekinem, i kažem da sve spakuje, kad kasnije vidim na mjestu gdje ide taj senzor nema kabla, izvukao se, kako je povlačio kablove, izvukao ga. Nekako pincetom dođem do kabla u tom utoru, vratio ga i prikopčao i sve štekalo normalno. Kasnije kod Dedovića zamjenili ventilator za pola sata a da nisu ništa kopali u tom dijelu.
User avatar
corolla02
Posts: 11336
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#10755 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corolla02 »

Ah joj havarije; i letvu od volana skidali :shock: a radio još stoji uzgor; a blower iza radija; najmanje rečeno nevjerovatno;
Amare, trazi profesionalce, ovi su bas dundjeri
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10756 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

corolla02 wrote:Ah joj havarije; i letvu od volana skidali :shock: a radio još stoji uzgor; a blower iza radija; najmanje rečeno nevjerovatno;
Amare, trazi profesionalce, ovi su bas dundjeri
nisu skidali letvu :D , blower iza radija negdje u sredini :-)

koji profesionalci , takvih slabo ima u ovom gradu , za ovo treba i dijagnostika koju samo jos veci dundjeri imaju :lol: :lol:

sad je gotovo , ne mogu nigdje sa njim :run:
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#10757 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

Provjerio sam cijene hladnjaka. U Motorexu taj Nissens hladnjak kosta 115KM, u ovlastenom kosta 185KM, u KARE kosta 105KM, ali je neka lijeva marka. Kontam da odem majstoru da vidim sta je tacno problem i ako je hladnjak riknuo da kupim ovaj u Motorexu :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10758 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

LikeLike wrote:Provjerio sam cijene hladnjaka. U Motorexu taj Nissens hladnjak kosta 115KM, u ovlastenom kosta 185KM, u KARE kosta 105KM, ali je neka lijeva marka. Kontam da odem majstoru da vidim sta je tacno problem i ako je hladnjak riknuo da kupim ovaj u Motorexu :)
uzmi original , moj savjet :thumbup:
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#10759 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

amar1994 wrote:
LikeLike wrote:Provjerio sam cijene hladnjaka. U Motorexu taj Nissens hladnjak kosta 115KM, u ovlastenom kosta 185KM, u KARE kosta 105KM, ali je neka lijeva marka. Kontam da odem majstoru da vidim sta je tacno problem i ako je hladnjak riknuo da kupim ovaj u Motorexu :)
uzmi original , moj savjet :thumbup:
Hladnjak 185KM, ruke 60, Permant 40KM, zamjena permanta 50KM :D To je ovlasteni :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10760 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

LikeLike wrote:
amar1994 wrote:
LikeLike wrote:Provjerio sam cijene hladnjaka. U Motorexu taj Nissens hladnjak kosta 115KM, u ovlastenom kosta 185KM, u KARE kosta 105KM, ali je neka lijeva marka. Kontam da odem majstoru da vidim sta je tacno problem i ako je hladnjak riknuo da kupim ovaj u Motorexu :)
uzmi original , moj savjet :thumbup:
Hladnjak 185KM, ruke 60, Permant 40KM, zamjena permanta 50KM :D To je ovlasteni :D
nije to toliko ni skupo 8-)
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#10761 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

@LikeLike
Nissens je danska firma i ti hladnjaci bi trebali biti u rangu OE hladnjaka.

Ako ti tih 70KM vise nije problem, mozes ici i na original. Kupi samo hladnjak, ne moras i mijenjati u ovlastenom. :thumbup:
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#10762 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

NediM17 wrote:@LikeLike
Nissens je danska firma i ti hladnjaci bi trebali biti u rangu OE hladnjaka.

Ako ti tih 70KM vise nije problem, mozes ici i na original. Kupi samo hladnjak, ne moras i mijenjati u ovlastenom. :thumbup:
Vidjecu koliko kosta zamjena hladnjaka i permanta pa cu skontati sta da radim. Inace mi nije problem, ali bas ovaj mjesec me stislo :D Zna kad treba da se pokvari :D
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#10763 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ma uzmi onda Nissens slobodno, neces se pokajati. :thumbup:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#10764 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

110 km rad ovlaštenog servisa...koji je to životati servis :evil:

Kupi original hladnjak, pa mijenjaj negdje drugo ...jer naplaćivat odvojeno zamjenu hladnjaka i permanta je baš bezveze još to naplatiti 50 KM. To je jedan posao
User avatar
muha_sa
Posts: 140467
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#10765 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by muha_sa »

LikeLike wrote:
NediM17 wrote:@LikeLike
Nissens je danska firma i ti hladnjaci bi trebali biti u rangu OE hladnjaka.

Ako ti tih 70KM vise nije problem, mozes ici i na original. Kupi samo hladnjak, ne moras i mijenjati u ovlastenom. :thumbup:
Vidjecu koliko kosta zamjena hladnjaka i permanta pa cu skontati sta da radim. Inace mi nije problem, ali bas ovaj mjesec me stislo :D Zna kad treba da se pokvari :D
dobro ti provjeri da ti se još nešto nije sjebalo sipajuci ono govno za zacepljanje hladnjaka :-)
nagledo sam se i naslušo kod Gabeljica havarija od tog sipanja :-) ne bavim se tim pa nisam ulazio u detalje--al sam skonto iz price da je jebeno
možda nije kod tebe vec samo kažem
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#10766 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

condy wrote:110 km rad ovlaštenog servisa...koji je to životati servis :evil:

Kupi original hladnjak, pa mijenjaj negdje drugo ...jer naplaćivat odvojeno zamjenu hladnjaka i permanta je baš bezveze još to naplatiti 50 KM. To je jedan posao
Nesto kontam da se nije zeznuo, posto sam pitao za cijenu permanta rekao mi je 40KM, a onda sam pitao koliko kosta zamjena, a on mi rece 50-60KM. Mozda je mislio permant sa zamjenom 50-60KM :D

A ovlasteni servis Peugeot Blok :D
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#10767 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

@Muha
Ma nije ono agresivno, ali zacepi sve.

Obzirom da je to sipano, zamjena antifriza i ispriranje sistema pod obavezno!
User avatar
muha_sa
Posts: 140467
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#10768 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by muha_sa »

NediM17 wrote:@Muha
Ma nije ono agresivno, ali zacepi sve.

Obzirom da je to sipano, zamjena antifriza i ispriranje sistema pod obavezno!
ma jašta--ljudi donosili uz velike i male hladnjake :-) totalno zacepljeni :-)
nekom i vodena pumpa rikavela :-)
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#10769 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

NediM17 wrote:Ma uzmi onda Nissens slobodno, neces se pokajati. :thumbup:
99% cu to uraditi. Samo cekam da mi se javi Bitanga da vidim sta i kako.
User avatar
muha_sa
Posts: 140467
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#10770 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by muha_sa »

LikeLike wrote:
NediM17 wrote:Ma uzmi onda Nissens slobodno, neces se pokajati. :thumbup:
99% cu to uraditi. Samo cekam da mi se javi Bitanga da vidim sta i kako.
bitanga proslavlja pobjedu na trkama :thumbup:

ljubi ga drug :kiss: :kiss:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#10771 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

muha_sa wrote:
NediM17 wrote:@Muha
Ma nije ono agresivno, ali zacepi sve.

Obzirom da je to sipano, zamjena antifriza i ispriranje sistema pod obavezno!
ma jašta--ljudi donosili uz velike i male hladnjake :-) totalno zacepljeni :-)
nekom i vodena pumpa rikavela :-)
Image

Eto zasto to ne treba sipati! Zacepi sve celije! Na kraju zbog ustede od 100-150KM napravis sebi stete puno vise.
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#10772 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

muha_sa wrote:
LikeLike wrote:
NediM17 wrote:@LikeLike
Nissens je danska firma i ti hladnjaci bi trebali biti u rangu OE hladnjaka.

Ako ti tih 70KM vise nije problem, mozes ici i na original. Kupi samo hladnjak, ne moras i mijenjati u ovlastenom. :thumbup:
Vidjecu koliko kosta zamjena hladnjaka i permanta pa cu skontati sta da radim. Inace mi nije problem, ali bas ovaj mjesec me stislo :D Zna kad treba da se pokvari :D
dobro ti provjeri da ti se još nešto nije sjebalo sipajuci ono govno za zacepljanje hladnjaka :-)
nagledo sam se i naslušo kod Gabeljica havarija od tog sipanja :-) ne bavim se tim pa nisam ulazio u detalje--al sam skonto iz price da je jebeno
možda nije kod tebe vec samo kažem
Otici cu prvo kod majstora nekog da sve pregleda. Vozim evo sigurno godinu ili godinu i po, nisam imao nikakve probleme. Nadam se da nije nista vise otislo :D Zvao sam i Gabeljica da vidim za hladjak al mi se niko nije javio :D
User avatar
muha_sa
Posts: 140467
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#10773 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by muha_sa »

sa srecom :-D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#10774 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

LikeLike wrote:
condy wrote:110 km rad ovlaštenog servisa...koji je to životati servis :evil:

Kupi original hladnjak, pa mijenjaj negdje drugo ...jer naplaćivat odvojeno zamjenu hladnjaka i permanta je baš bezveze još to naplatiti 50 KM. To je jedan posao
Nesto kontam da se nije zeznuo, posto sam pitao za cijenu permanta rekao mi je 40KM, a onda sam pitao koliko kosta zamjena, a on mi rece 50-60KM. Mozda je mislio permant sa zamjenom 50-60KM :D

A ovlasteni servis Peugeot Blok :D
I ja mislim sad da si se zeznuo :)

Vidi, otiđi kod njih, i nek ti kažu koliko je sve sa njihovim radom :)

Razlika bi trebala biti ispod 100 KM, ako uzmemo novu računicu :D
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#10775 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

NediM17 wrote:
muha_sa wrote:
NediM17 wrote:@Muha
Ma nije ono agresivno, ali zacepi sve.

Obzirom da je to sipano, zamjena antifriza i ispriranje sistema pod obavezno!
ma jašta--ljudi donosili uz velike i male hladnjake :-) totalno zacepljeni :-)
nekom i vodena pumpa rikavela :-)
Image

Eto zasto to ne treba sipati! Zacepi sve celije! Na kraju zbog ustede od 100-150KM napravis sebi stete puno vise.
Jesi i ti majstor? :D
Post Reply