Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#10751 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne bi trebao ali ih koci, i znaci da radi ali prema nekom fantom signalu. Za reakciju ide brzina, proklizavanje i ostali parametri, tebi u mjestu stoji auto. Negdje dobiva tudji signal. Ja glasam za nagnjecenje kablova.
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#10752 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ford Focus 2007 2.0 Benzinac
Nigdje da kolega nadje crijevo zraka (1684286)


Nigdje da kolega nadje crijevo zraka (1684286)


Last edited by beni-bu-man on 25/09/2017 12:13, edited 1 time in total.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10753 Re: Pitamo Mehanicare ?
hvala , valjda ce nacibasicm wrote:Ne bi trebao ali ih koci, i znaci da radi ali prema nekom fantom signalu. Za reakciju ide brzina, proklizavanje i ostali parametri, tebi u mjestu stoji auto. Negdje dobiva tudji signal. Ja glasam za nagnjecenje kablova.
svi senzori provjereni i odgovaraju , znaci ispravni .
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#10754 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja nekako logiku vidim samo u toj papučici gasa... papučica može biti u vezi sa tim. Dobija možda pogrešan signal sa nje ?
A to nov vs polovan
Šta ja znam...kod novog dobiješ pouzdanost a obično moraš šparat na opremi pa ti to kasnije smeta, a kod polovnog više opreme možda jači motor, al kad se pojavi nešto specifično neki kvar koji nije uobičajen, onda gnjavaža i omrzne ti auto..genralno mislim da nije toliko do polovnog auta koliko do (ne)znanja servisera
Meni je jednom lik bio iščupao kabal iz senzora na pežou od senzora svjetala što bude na tabli kod pežoa, kad je pokušavao upravo taj ventilator izvadit. Ja mu kažem prijavljuje mi grešku on kaže, nisam ja ništa oko toga radio. Na pola posla ja ga prekinem, i kažem da sve spakuje, kad kasnije vidim na mjestu gdje ide taj senzor nema kabla, izvukao se, kako je povlačio kablove, izvukao ga. Nekako pincetom dođem do kabla u tom utoru, vratio ga i prikopčao i sve štekalo normalno. Kasnije kod Dedovića zamjenili ventilator za pola sata a da nisu ništa kopali u tom dijelu.
A to nov vs polovan
Šta ja znam...kod novog dobiješ pouzdanost a obično moraš šparat na opremi pa ti to kasnije smeta, a kod polovnog više opreme možda jači motor, al kad se pojavi nešto specifično neki kvar koji nije uobičajen, onda gnjavaža i omrzne ti auto..genralno mislim da nije toliko do polovnog auta koliko do (ne)znanja servisera
Meni je jednom lik bio iščupao kabal iz senzora na pežou od senzora svjetala što bude na tabli kod pežoa, kad je pokušavao upravo taj ventilator izvadit. Ja mu kažem prijavljuje mi grešku on kaže, nisam ja ništa oko toga radio. Na pola posla ja ga prekinem, i kažem da sve spakuje, kad kasnije vidim na mjestu gdje ide taj senzor nema kabla, izvukao se, kako je povlačio kablove, izvukao ga. Nekako pincetom dođem do kabla u tom utoru, vratio ga i prikopčao i sve štekalo normalno. Kasnije kod Dedovića zamjenili ventilator za pola sata a da nisu ništa kopali u tom dijelu.
- corolla02
- Posts: 11336
- Joined: 18/02/2009 22:12
- Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
- Horoskop: Gemini
#10755 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ah joj havarije; i letvu od volana skidali
a radio još stoji uzgor; a blower iza radija; najmanje rečeno nevjerovatno;
Amare, trazi profesionalce, ovi su bas dundjeri
Amare, trazi profesionalce, ovi su bas dundjeri
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10756 Re: Pitamo Mehanicare ?
nisu skidali letvucorolla02 wrote:Ah joj havarije; i letvu od volana skidalia radio još stoji uzgor; a blower iza radija; najmanje rečeno nevjerovatno;
Amare, trazi profesionalce, ovi su bas dundjeri
koji profesionalci , takvih slabo ima u ovom gradu , za ovo treba i dijagnostika koju samo jos veci dundjeri imaju
sad je gotovo , ne mogu nigdje sa njim
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#10757 Re: Pitamo Mehanicare ?
Provjerio sam cijene hladnjaka. U Motorexu taj Nissens hladnjak kosta 115KM, u ovlastenom kosta 185KM, u KARE kosta 105KM, ali je neka lijeva marka. Kontam da odem majstoru da vidim sta je tacno problem i ako je hladnjak riknuo da kupim ovaj u Motorexu 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10758 Re: Pitamo Mehanicare ?
uzmi original , moj savjetLikeLike wrote:Provjerio sam cijene hladnjaka. U Motorexu taj Nissens hladnjak kosta 115KM, u ovlastenom kosta 185KM, u KARE kosta 105KM, ali je neka lijeva marka. Kontam da odem majstoru da vidim sta je tacno problem i ako je hladnjak riknuo da kupim ovaj u Motorexu
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#10759 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hladnjak 185KM, ruke 60, Permant 40KM, zamjena permanta 50KMamar1994 wrote:uzmi original , moj savjetLikeLike wrote:Provjerio sam cijene hladnjaka. U Motorexu taj Nissens hladnjak kosta 115KM, u ovlastenom kosta 185KM, u KARE kosta 105KM, ali je neka lijeva marka. Kontam da odem majstoru da vidim sta je tacno problem i ako je hladnjak riknuo da kupim ovaj u Motorexu
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10760 Re: Pitamo Mehanicare ?
nije to toliko ni skupoLikeLike wrote:Hladnjak 185KM, ruke 60, Permant 40KM, zamjena permanta 50KMamar1994 wrote:uzmi original , moj savjetLikeLike wrote:Provjerio sam cijene hladnjaka. U Motorexu taj Nissens hladnjak kosta 115KM, u ovlastenom kosta 185KM, u KARE kosta 105KM, ali je neka lijeva marka. Kontam da odem majstoru da vidim sta je tacno problem i ako je hladnjak riknuo da kupim ovaj u MotorexuTo je ovlasteni
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10761 Re: Pitamo Mehanicare ?
@LikeLike
Nissens je danska firma i ti hladnjaci bi trebali biti u rangu OE hladnjaka.
Ako ti tih 70KM vise nije problem, mozes ici i na original. Kupi samo hladnjak, ne moras i mijenjati u ovlastenom.
Nissens je danska firma i ti hladnjaci bi trebali biti u rangu OE hladnjaka.
Ako ti tih 70KM vise nije problem, mozes ici i na original. Kupi samo hladnjak, ne moras i mijenjati u ovlastenom.
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#10762 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vidjecu koliko kosta zamjena hladnjaka i permanta pa cu skontati sta da radim. Inace mi nije problem, ali bas ovaj mjesec me stisloNediM17 wrote:@LikeLike
Nissens je danska firma i ti hladnjaci bi trebali biti u rangu OE hladnjaka.
Ako ti tih 70KM vise nije problem, mozes ici i na original. Kupi samo hladnjak, ne moras i mijenjati u ovlastenom.
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10763 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma uzmi onda Nissens slobodno, neces se pokajati. 
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#10764 Re: Pitamo Mehanicare ?
110 km rad ovlaštenog servisa...koji je to životati servis 
Kupi original hladnjak, pa mijenjaj negdje drugo ...jer naplaćivat odvojeno zamjenu hladnjaka i permanta je baš bezveze još to naplatiti 50 KM. To je jedan posao
Kupi original hladnjak, pa mijenjaj negdje drugo ...jer naplaćivat odvojeno zamjenu hladnjaka i permanta je baš bezveze još to naplatiti 50 KM. To je jedan posao
- muha_sa
- Posts: 140467
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#10765 Re: Pitamo Mehanicare ?
dobro ti provjeri da ti se još nešto nije sjebalo sipajuci ono govno za zacepljanje hladnjakaLikeLike wrote:Vidjecu koliko kosta zamjena hladnjaka i permanta pa cu skontati sta da radim. Inace mi nije problem, ali bas ovaj mjesec me stisloNediM17 wrote:@LikeLike
Nissens je danska firma i ti hladnjaci bi trebali biti u rangu OE hladnjaka.
Ako ti tih 70KM vise nije problem, mozes ici i na original. Kupi samo hladnjak, ne moras i mijenjati u ovlastenom.Zna kad treba da se pokvari
nagledo sam se i naslušo kod Gabeljica havarija od tog sipanja
možda nije kod tebe vec samo kažem
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#10766 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nesto kontam da se nije zeznuo, posto sam pitao za cijenu permanta rekao mi je 40KM, a onda sam pitao koliko kosta zamjena, a on mi rece 50-60KM. Mozda je mislio permant sa zamjenom 50-60KMcondy wrote:110 km rad ovlaštenog servisa...koji je to životati servis
Kupi original hladnjak, pa mijenjaj negdje drugo ...jer naplaćivat odvojeno zamjenu hladnjaka i permanta je baš bezveze još to naplatiti 50 KM. To je jedan posao
A ovlasteni servis Peugeot Blok
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10767 Re: Pitamo Mehanicare ?
@Muha
Ma nije ono agresivno, ali zacepi sve.
Obzirom da je to sipano, zamjena antifriza i ispriranje sistema pod obavezno!
Ma nije ono agresivno, ali zacepi sve.
Obzirom da je to sipano, zamjena antifriza i ispriranje sistema pod obavezno!
- muha_sa
- Posts: 140467
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#10768 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma jašta--ljudi donosili uz velike i male hladnjakeNediM17 wrote:@Muha
Ma nije ono agresivno, ali zacepi sve.
Obzirom da je to sipano, zamjena antifriza i ispriranje sistema pod obavezno!
nekom i vodena pumpa rikavela
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#10769 Re: Pitamo Mehanicare ?
99% cu to uraditi. Samo cekam da mi se javi Bitanga da vidim sta i kako.NediM17 wrote:Ma uzmi onda Nissens slobodno, neces se pokajati.
- muha_sa
- Posts: 140467
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#10770 Re: Pitamo Mehanicare ?
bitanga proslavlja pobjedu na trkamaLikeLike wrote:99% cu to uraditi. Samo cekam da mi se javi Bitanga da vidim sta i kako.NediM17 wrote:Ma uzmi onda Nissens slobodno, neces se pokajati.
ljubi ga drug
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10771 Re: Pitamo Mehanicare ?
muha_sa wrote:ma jašta--ljudi donosili uz velike i male hladnjakeNediM17 wrote:@Muha
Ma nije ono agresivno, ali zacepi sve.
Obzirom da je to sipano, zamjena antifriza i ispriranje sistema pod obavezno!totalno zacepljeni
![]()
nekom i vodena pumpa rikavela

Eto zasto to ne treba sipati! Zacepi sve celije! Na kraju zbog ustede od 100-150KM napravis sebi stete puno vise.
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#10772 Re: Pitamo Mehanicare ?
Otici cu prvo kod majstora nekog da sve pregleda. Vozim evo sigurno godinu ili godinu i po, nisam imao nikakve probleme. Nadam se da nije nista vise otislomuha_sa wrote:dobro ti provjeri da ti se još nešto nije sjebalo sipajuci ono govno za zacepljanje hladnjakaLikeLike wrote:Vidjecu koliko kosta zamjena hladnjaka i permanta pa cu skontati sta da radim. Inace mi nije problem, ali bas ovaj mjesec me stisloNediM17 wrote:@LikeLike
Nissens je danska firma i ti hladnjaci bi trebali biti u rangu OE hladnjaka.
Ako ti tih 70KM vise nije problem, mozes ici i na original. Kupi samo hladnjak, ne moras i mijenjati u ovlastenom.Zna kad treba da se pokvari
![]()
nagledo sam se i naslušo kod Gabeljica havarija od tog sipanjane bavim se tim pa nisam ulazio u detalje--al sam skonto iz price da je jebeno
možda nije kod tebe vec samo kažem
- muha_sa
- Posts: 140467
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#10773 Re: Pitamo Mehanicare ?
sa srecom 
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#10774 Re: Pitamo Mehanicare ?
I ja mislim sad da si se zeznuoLikeLike wrote:Nesto kontam da se nije zeznuo, posto sam pitao za cijenu permanta rekao mi je 40KM, a onda sam pitao koliko kosta zamjena, a on mi rece 50-60KM. Mozda je mislio permant sa zamjenom 50-60KMcondy wrote:110 km rad ovlaštenog servisa...koji je to životati servis
Kupi original hladnjak, pa mijenjaj negdje drugo ...jer naplaćivat odvojeno zamjenu hladnjaka i permanta je baš bezveze još to naplatiti 50 KM. To je jedan posao
A ovlasteni servis Peugeot Blok
Vidi, otiđi kod njih, i nek ti kažu koliko je sve sa njihovim radom
Razlika bi trebala biti ispod 100 KM, ako uzmemo novu računicu
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#10775 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesi i ti majstor?NediM17 wrote:muha_sa wrote:ma jašta--ljudi donosili uz velike i male hladnjakeNediM17 wrote:@Muha
Ma nije ono agresivno, ali zacepi sve.
Obzirom da je to sipano, zamjena antifriza i ispriranje sistema pod obavezno!totalno zacepljeni
![]()
nekom i vodena pumpa rikavela
Eto zasto to ne treba sipati! Zacepi sve celije! Na kraju zbog ustede od 100-150KM napravis sebi stete puno vise.
