Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18761
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#10751 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by problemnatravunu »

narod zna
User avatar
pici
Posts: 46405
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#10752 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by pici »

kažu stručnjaci poslije atomskog rata samo bi preživjeli žohari, HDZ-SDA :thumbup:
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#10753 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by cyprus »

zg1911 wrote:
cyprus wrote:
Ma tako je skoro svugdje sa ljevicom... Mene najlakše izbije iz cipela ono "nema se za koga glasati, svi su isti", jer ćeš to uglavnom čuti od lijevo/liberalno/građanski (zovi kako ho'š, znam o na šta se misli) orijentisanog čovjeka, skoro nikad od desničara/nacionaliste/konzervativca...

No, da ostavimo pekavost lijevih glasača po strani... SDP je po svim anketama imao značajnu prednost, što je logično, jer je iza HDZ-a i Mosta grozomorna godina, sve dok Milanović nije počeo pričati priče iz desnog spektra... Epilog vidimo večeras, a sve je bilo jasno i kada se čulo kolika je izlaznost...

:oops: :oops:

ma jebes ankete, ankete bas uvijek zakidaju hdz u odnosu na stvarno stanje. ankete se rade po gradovima. moras imat intermet ili telefon da bi se doslo do toga da sudjelujes u anketi. a vojska ovih krezubih s vilama ce izac makar vani bilo -37. a ima tu i mrtvih koji nikako doci itd. na mom birackom mjestu u zg ispred birackog mjesta autobus s daruvarskim tablicama (u daruvaru regaju firme jer je tamo najnizi izdatak za osiguranje) sa velikim krizem na displeju (cca metar sa metar)

lijevi da bi dobili izlaznost mora biti debelo preko 50%

no ne treba plakati, bili su kriminalni na vlasti. nakon proslih izbora su morali promijeniti vodstvo, pa makar samo predsjednika, jer u rh to ljudi puse. koliko li je puta do sada hdz promijenio samo celnu osobu da bi nakon toga narod pusio pricu o "transformiranom, novom hdz-u". milanovic, budala kakav je, je imao prejak ego za to. da su izabrali nekog finog, umjerenog, tipa npr picula, moguce da bi oni sada bili relativni pobjednici. ovako ce sada vjerojatno napokon supirat snake eyesa pa 4 godine smisljat kako, sto i gdje. izaberu li nekog tko je bio ministar u prosloj vladi; ostojic, mrsic, grcic, maras, opacic, hajdas doncic itd moj glas nece dobiti ni na iducim izborima

a i vrijeme je da se rijese krvopija zvanih hns. smetlarska, sada vec regionalna stranka moze dobit eventualno jedan mandat na krajnjem sjeveru a na racun koalicije dobiva 10ak mandata u saboru, a sto je najgore, u izvrsnoj vlasti su dobili cijeli energetski sektor za uhljebljivanje
Ja kontam da se u ovim relevantnim anketama ipak gleda da se obuhvate adekvatno svi segmenti populacije... No hajd, i to na stranu... Svakako nema nikakve logike da SDP sad ostvari slabije rezultate nego prije 10 mjeseci... Tad su imali teret kikseva iz prethodne četiri godine i opet ostvarili solidan rezultat... Sada su imali nabačen volej od strane HDZ-a i Mosta, i zabrljaju :-)

Nema drugog objašnjenja nego da je razlog tome ovo Zokijevo laprdanje i koketiranje sa desnicom... Kakav mazlum jbt :-)
User avatar
Toto
Posts: 8193
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#10754 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Toto »

Socijaldemokracija u 'rvata je ipak stabilna. koji mandat dole gore je vise stvar izlaznosti i mikroklime na dan zbora. kakv god da je trenutni SDP: broj mandata je dovoljan za jake i grlate opozicije.
User avatar
pici
Posts: 46405
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#10755 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by pici »

Toto wrote:Socijaldemokracija u 'rvata je ipak stabilna. koji mandat dole gore je vise stvar izlaznosti i mikroklime na dan zbora. kakv god da je trenutni SDP: broj mandata je dovoljan za jake i grlate opozicije.
još uvjek Rvati moraju podosta pure pokusat da bi bili na nivou recimo lihtenštajna... skandinavci su vanzemaljci oni su van svake kategorije :mrgreen:
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#10756 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

cyprus wrote:
zg1911 wrote:
cyprus wrote:
Ma tako je skoro svugdje sa ljevicom... Mene najlakše izbije iz cipela ono "nema se za koga glasati, svi su isti", jer ćeš to uglavnom čuti od lijevo/liberalno/građanski (zovi kako ho'š, znam o na šta se misli) orijentisanog čovjeka, skoro nikad od desničara/nacionaliste/konzervativca...

No, da ostavimo pekavost lijevih glasača po strani... SDP je po svim anketama imao značajnu prednost, što je logično, jer je iza HDZ-a i Mosta grozomorna godina, sve dok Milanović nije počeo pričati priče iz desnog spektra... Epilog vidimo večeras, a sve je bilo jasno i kada se čulo kolika je izlaznost...

:oops: :oops:

ma jebes ankete, ankete bas uvijek zakidaju hdz u odnosu na stvarno stanje. ankete se rade po gradovima. moras imat intermet ili telefon da bi se doslo do toga da sudjelujes u anketi. a vojska ovih krezubih s vilama ce izac makar vani bilo -37. a ima tu i mrtvih koji nikako doci itd. na mom birackom mjestu u zg ispred birackog mjesta autobus s daruvarskim tablicama (u daruvaru regaju firme jer je tamo najnizi izdatak za osiguranje) sa velikim krizem na displeju (cca metar sa metar)

lijevi da bi dobili izlaznost mora biti debelo preko 50%

no ne treba plakati, bili su kriminalni na vlasti. nakon proslih izbora su morali promijeniti vodstvo, pa makar samo predsjednika, jer u rh to ljudi puse. koliko li je puta do sada hdz promijenio samo celnu osobu da bi nakon toga narod pusio pricu o "transformiranom, novom hdz-u". milanovic, budala kakav je, je imao prejak ego za to. da su izabrali nekog finog, umjerenog, tipa npr picula, moguce da bi oni sada bili relativni pobjednici. ovako ce sada vjerojatno napokon supirat snake eyesa pa 4 godine smisljat kako, sto i gdje. izaberu li nekog tko je bio ministar u prosloj vladi; ostojic, mrsic, grcic, maras, opacic, hajdas doncic itd moj glas nece dobiti ni na iducim izborima

a i vrijeme je da se rijese krvopija zvanih hns. smetlarska, sada vec regionalna stranka moze dobit eventualno jedan mandat na krajnjem sjeveru a na racun koalicije dobiva 10ak mandata u saboru, a sto je najgore, u izvrsnoj vlasti su dobili cijeli energetski sektor za uhljebljivanje
Ja kontam da se u ovim relevantnim anketama ipak gleda da se obuhvate adekvatno svi segmenti populacije... No hajd, i to na stranu... Svakako nema nikakve logike da SDP sad ostvari slabije rezultate nego prije 10 mjeseci... Tad su imali teret kikseva iz prethodne četiri godine i opet ostvarili solidan rezultat... Sada su imali nabačen volej od strane HDZ-a i Mosta, i zabrljaju :-)

Nema drugog objašnjenja nego da je razlog tome ovo Zokijevo laprdanje i koketiranje sa desnicom... Kakav mazlum jbt :-)
sdp je dobio otprilike jednako mandata kao i na proslogodisnjim izborima

vise je tu kriva nesposobnost vodeceg kadra nego kojetiranje s desnicom. znamo mi da on ipak nije desnicar nego da se islo malo pod ruku munjenoj stoci da ne prave opet drzvani udar dodju li lijevi opet na vlast. neki mu, pa i ja, zamjeraju dodvoravanje tudjmanofilima ali rijetko tko mu zamjera sto je osuo paljbu po vucicu i ostatku bg carsije
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#10757 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mO k3 »

pici wrote:
Toto wrote:Socijaldemokracija u 'rvata je ipak stabilna. koji mandat dole gore je vise stvar izlaznosti i mikroklime na dan zbora. kakv god da je trenutni SDP: broj mandata je dovoljan za jake i grlate opozicije.
još uvjek Rvati moraju podosta pure pokusat da bi bili na nivou recimo lihtenštajna... skandinavci su vanzemaljci oni su van svake kategorije :mrgreen:
kaze mi mater nekidan jesi cuo uhvatili onu "nasu" pjanu za volanom pa je morala ostavku dati :mrgreen:


o,2 promila sta je pila milkshake? :mrgreen:
User avatar
Toto
Posts: 8193
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#10758 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Toto »

pici wrote:
Toto wrote:Socijaldemokracija u 'rvata je ipak stabilna. koji mandat dole gore je vise stvar izlaznosti i mikroklime na dan zbora. kakv god da je trenutni SDP: broj mandata je dovoljan za jake i grlate opozicije.
još uvjek Rvati moraju podosta pure pokusat da bi bili na nivou recimo lihtenštajna... skandinavci su vanzemaljci oni su van svake kategorije :mrgreen:
govorim za 'rvacke politicke prilike... svakko da se ne mogu porediti sa razvijenim demokracijama ali su HDZ i SDP dosta stabilni sto se birackog tijela tice...HDZ i SDP se ipak profiliraju, usavrsavaju, prilagodjavaju
to je svakako bolje i za demokraciju i za 'rvacku vec ovo trehanje i lutanje kao kod Srbije ili haos kod nas ..
breuer
Posts: 7885
Joined: 06/07/2009 15:44

#10759 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by breuer »

SDP se posebno profilira, a bogami sa Zokijem "rošavim bubuljičarem" i prilagođava, pa se onda gube dobijene bitke i srdačno poluge vlasti predaju "Narodnim Rvatinama", što gotovo uvijek predstavlja lijep uvod u otvoreno koketiranje sa fašizmom i veoma blagonaklono gledanje na slavnu prošlost hrvatskog nacizma...inače je Hrvatska sa svojom izuzetno ozbiljnom i profilisanom političkom scenom uzorit predstavnik zahuktalih lokomotiva progresa Zapadnog Balkana, s tim da je pravac ovog puta ka Istoku...
User avatar
pici
Posts: 46405
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#10760 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by pici »

Hrvatski mediji: Milanović će danas objaviti da odlazi s mjesta predsjednika SDP-a
http://www.klix.ba/vijesti/regija/hrvat ... /160912035
ode Rvatcije JAzlaJA :thumbup:
User avatar
Toto
Posts: 8193
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#10761 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Toto »

zg1911 wrote: sdp je dobio otprilike jednako mandata kao i na proslogodisnjim izborima

vise je tu kriva nesposobnost vodeceg kadra nego kojetiranje s desnicom. znamo mi da on ipak nije desnicar nego da se islo malo pod ruku munjenoj stoci da ne prave opet drzvani udar dodju li lijevi opet na vlast. neki mu, pa i ja, zamjeraju dodvoravanje tudjmanofilima ali rijetko tko mu zamjera sto je osuo paljbu po vucicu i ostatku bg carsije
u nekoliko zadnjih izbora SDP je izgubio u fotofinisu..
slabo pratim politicku scenu u 'rvata da bi mogao govoriti o nijansama i par mandata koji donose prevagu .. moj je utisak: da su rezultati na nekoliko zadnjih izbora HDZ-ov maksimum a da SDP ima bar nekoliko rezervoara / radnistvo, penzioneri, nezaposleni/ iz kojih bi mogao zahvatiti solidnu prednost ako nista kao pregovaracki i koalicioni kapacitet .. SDP je nesposoban da to uzme.... to je grska rukovodstva a Milanovica ponajprije ..
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#10762 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by prog321 »

Jos mi u glavi odzvanjaju rijeci Milanovica sta bi uradio sa bosanskim Hrvatima u sljucaju odvajanja rs. Tako da mi je apsolutno drago zbog izbornog debakla.
. :-D
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#10763 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by prog321 »

zg1911 wrote:

ma jebes ankete, ankete bas uvijek zakidaju hdz u odnosu na stvarno stanje. ankete se rade po gradovima. moras imat intermet ili telefon da bi se doslo do toga da sudjelujes u anketi. a vojska ovih krezubih s vilama ce izac makar vani bilo -37. a ima tu i mrtvih koji nikako doci itd. na mom birackom mjestu u zg ispred birackog mjesta autobus s daruvarskim tablicama (u daruvaru regaju firme jer je tamo najnizi izdatak za osiguranje) sa velikim krizem na displeju (cca metar sa metar)
Desnicarske stranke vecinom kotiraju losije preko anketa nego u stvarnim izborima.
Recimo , u Americi su primjetili da Donald Trump izlazi kao pobjednik po onim anketama koje su radjene automatskim programima a ne ljudima preko telefona.
Jednostavno obicni ljudi nevoljno priznaju drugima da ce dati svoj glas desnom kandidatu.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#10764 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by stakasa »

pici wrote:
Toto wrote:Socijaldemokracija u 'rvata je ipak stabilna. koji mandat dole gore je vise stvar izlaznosti i mikroklime na dan zbora. kakv god da je trenutni SDP: broj mandata je dovoljan za jake i grlate opozicije.
još uvjek Rvati moraju podosta pure pokusat da bi bili na nivou recimo lihtenštajna... skandinavci su vanzemaljci oni su van svake kategorije :mrgreen:
Kvalitetniji je SDP u Hrvatskoj nego u Svedskoj. Eto kakvi su ovi ovamo
User avatar
pici
Posts: 46405
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#10765 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by pici »

stakasa wrote: Kvalitetniji je SDP u Hrvatskoj nego u Svedskoj. Eto kakvi su ovi ovamo
pod hitno mjenjaj državu...užas :shock:
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#10766 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

breuer wrote:SDP se posebno profilira, a bogami sa Zokijem "rošavim bubuljičarem" i prilagođava, pa se onda gube dobijene bitke i srdačno poluge vlasti predaju "Narodnim Rvatinama", što gotovo uvijek predstavlja lijep uvod u otvoreno koketiranje sa fašizmom i veoma blagonaklono gledanje na slavnu prošlost hrvatskog nacizma...inače je Hrvatska sa svojom izuzetno ozbiljnom i profilisanom političkom scenom uzorit predstavnik zahuktalih lokomotiva progresa Zapadnog Balkana, s tim da je pravac ovog puta ka Istoku...

aj pobro opisi politicku scenu napredne srbije

jerbo milanovic, plenkovic i kgk u usporedbi s vucicem i nikolicem izgledaju kao djeca cvijeca. u sabor rh sem eventualno glavasa nema radikalno desnog zastupnika? a kod napredne srbije? ko o cemu, kurva o postenju...
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#10767 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by stakasa »

pici wrote:
stakasa wrote: Kvalitetniji je SDP u Hrvatskoj nego u Svedskoj. Eto kakvi su ovi ovamo
pod hitno mjenjaj državu...užas :shock:
Pa nije svude stranka drzava jebo ga ti
User avatar
pici
Posts: 46405
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#10768 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by pici »

stakasa wrote:
pici wrote:
stakasa wrote: Kvalitetniji je SDP u Hrvatskoj nego u Svedskoj. Eto kakvi su ovi ovamo
pod hitno mjenjaj državu...užas :shock:
Pa nije svude stranka drzava jebo ga ti
ja bih i šverCku kikiriki stranku samo da sam tamo jebo ga ti :mrgreen:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#10769 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by stakasa »

I u Svedskoj i Hrvatskoj i Bosni... Socijaldemokrati moraju dobro pazit sta rade. Proslo je vrjeme kada su komotno dobijali izbore, odavno im ne puse vjetar u jedra. I interesantno, u svakoj zemlji im glasaci kazne koketiranje sa nacionalizmom i tradicionalnim desnim vrijednostima
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#10770 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by stakasa »

pici wrote:
stakasa wrote:
pici wrote: pod hitno mjenjaj državu...užas :shock:
Pa nije svude stranka drzava jebo ga ti
ja bih i šverCku kikiriki stranku samo da sam tamo jebo ga ti :mrgreen:
Bi na dva'Jes dana :D
User avatar
pici
Posts: 46405
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#10771 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by pici »

stakasa wrote:
Bi na dva'Jes dana :D
bio na dvajs dan i jebome svak kud ne osta :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10772 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

Image
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59312
Joined: 15/12/2008 16:53

#10773 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by ultima_palabra »

Hdzovski humor, nesto kao sjevernokorejski turizam.

Svakako je dobro sto hrvatski Lagumdzija ode na smetljiste istorije.
User avatar
Toto
Posts: 8193
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#10774 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Toto »

MILANOVIĆ 'Odlazim, ne planiram se više kandidirati za predsjednika SDP-a'

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska ... a/4689185/
doktor78
Posts: 3950
Joined: 14/09/2006 11:02

#10775 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by doktor78 »

Adio Zoki, probaj se prebaciti kod Glavasa ili Tepesa sa onakvim svjetonazorima. Za socijaldemokraciju ocito nisi...

"Nije mu koristio ni prilično raširen revolt koji je u lijevoj, pa i građanskoj Hrvatskoj proizveo Karamarkov HDZ. Sve je to profućkano u izbornoj kampanji. Zahvaljujući teškim greškama koje je šef SDP-a napravio. Prije svega recentnim svađalačkim i desničarskim porukama koje su više odbile, nego privukle njegove birače. Gotovinu je pretvorio u veresiju. Postignuti rezultat vjerojatno predstavlja maksimum koji su sa Zoranom Milanovićem na čelu mogli dobiti. On snosi najveću odgovornost za neuspjeh Narodne koalicije i osobno je najveći gubitnik jučerašnjih izbora. Plenković u postizborne pregovore ulazi s respektabilnim koalicijskim kapacitetima. Svakako mnogo većim od SDP-a. Logično je očekivati dogovor s Mostom, koji opet drži ključeve formiranja Vlade. "
Last edited by doktor78 on 12/09/2016 15:33, edited 1 time in total.
Post Reply