Desavanja u Hrvatskoj
- problemnatravunu
- Posts: 18761
- Joined: 26/10/2014 07:41
- Location: Sarajevo
#10751 Re: Desavanja u Hrvatskoj
narod zna
- pici
- Posts: 46405
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#10752 Re: Desavanja u Hrvatskoj
kažu stručnjaci poslije atomskog rata samo bi preživjeli žohari, HDZ-SDA 
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#10753 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Ja kontam da se u ovim relevantnim anketama ipak gleda da se obuhvate adekvatno svi segmenti populacije... No hajd, i to na stranu... Svakako nema nikakve logike da SDP sad ostvari slabije rezultate nego prije 10 mjeseci... Tad su imali teret kikseva iz prethodne četiri godine i opet ostvarili solidan rezultat... Sada su imali nabačen volej od strane HDZ-a i Mosta, i zabrljajuzg1911 wrote:cyprus wrote:
Ma tako je skoro svugdje sa ljevicom... Mene najlakše izbije iz cipela ono "nema se za koga glasati, svi su isti", jer ćeš to uglavnom čuti od lijevo/liberalno/građanski (zovi kako ho'š, znam o na šta se misli) orijentisanog čovjeka, skoro nikad od desničara/nacionaliste/konzervativca...
No, da ostavimo pekavost lijevih glasača po strani... SDP je po svim anketama imao značajnu prednost, što je logično, jer je iza HDZ-a i Mosta grozomorna godina, sve dok Milanović nije počeo pričati priče iz desnog spektra... Epilog vidimo večeras, a sve je bilo jasno i kada se čulo kolika je izlaznost...
![]()
ma jebes ankete, ankete bas uvijek zakidaju hdz u odnosu na stvarno stanje. ankete se rade po gradovima. moras imat intermet ili telefon da bi se doslo do toga da sudjelujes u anketi. a vojska ovih krezubih s vilama ce izac makar vani bilo -37. a ima tu i mrtvih koji nikako doci itd. na mom birackom mjestu u zg ispred birackog mjesta autobus s daruvarskim tablicama (u daruvaru regaju firme jer je tamo najnizi izdatak za osiguranje) sa velikim krizem na displeju (cca metar sa metar)
lijevi da bi dobili izlaznost mora biti debelo preko 50%
no ne treba plakati, bili su kriminalni na vlasti. nakon proslih izbora su morali promijeniti vodstvo, pa makar samo predsjednika, jer u rh to ljudi puse. koliko li je puta do sada hdz promijenio samo celnu osobu da bi nakon toga narod pusio pricu o "transformiranom, novom hdz-u". milanovic, budala kakav je, je imao prejak ego za to. da su izabrali nekog finog, umjerenog, tipa npr picula, moguce da bi oni sada bili relativni pobjednici. ovako ce sada vjerojatno napokon supirat snake eyesa pa 4 godine smisljat kako, sto i gdje. izaberu li nekog tko je bio ministar u prosloj vladi; ostojic, mrsic, grcic, maras, opacic, hajdas doncic itd moj glas nece dobiti ni na iducim izborima
a i vrijeme je da se rijese krvopija zvanih hns. smetlarska, sada vec regionalna stranka moze dobit eventualno jedan mandat na krajnjem sjeveru a na racun koalicije dobiva 10ak mandata u saboru, a sto je najgore, u izvrsnoj vlasti su dobili cijeli energetski sektor za uhljebljivanje
Nema drugog objašnjenja nego da je razlog tome ovo Zokijevo laprdanje i koketiranje sa desnicom... Kakav mazlum jbt
- Toto
- Posts: 8193
- Joined: 21/04/2009 11:09
- Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
- Grijem se na: solarno
- Vozim: EJ
#10754 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Socijaldemokracija u 'rvata je ipak stabilna. koji mandat dole gore je vise stvar izlaznosti i mikroklime na dan zbora. kakv god da je trenutni SDP: broj mandata je dovoljan za jake i grlate opozicije.
- pici
- Posts: 46405
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#10755 Re: Desavanja u Hrvatskoj
još uvjek Rvati moraju podosta pure pokusat da bi bili na nivou recimo lihtenštajna... skandinavci su vanzemaljci oni su van svake kategorijeToto wrote:Socijaldemokracija u 'rvata je ipak stabilna. koji mandat dole gore je vise stvar izlaznosti i mikroklime na dan zbora. kakv god da je trenutni SDP: broj mandata je dovoljan za jake i grlate opozicije.
- zg1911
- Posts: 2042
- Joined: 22/06/2014 23:44
#10756 Re: Desavanja u Hrvatskoj
sdp je dobio otprilike jednako mandata kao i na proslogodisnjim izborimacyprus wrote:Ja kontam da se u ovim relevantnim anketama ipak gleda da se obuhvate adekvatno svi segmenti populacije... No hajd, i to na stranu... Svakako nema nikakve logike da SDP sad ostvari slabije rezultate nego prije 10 mjeseci... Tad su imali teret kikseva iz prethodne četiri godine i opet ostvarili solidan rezultat... Sada su imali nabačen volej od strane HDZ-a i Mosta, i zabrljajuzg1911 wrote:cyprus wrote:
Ma tako je skoro svugdje sa ljevicom... Mene najlakše izbije iz cipela ono "nema se za koga glasati, svi su isti", jer ćeš to uglavnom čuti od lijevo/liberalno/građanski (zovi kako ho'š, znam o na šta se misli) orijentisanog čovjeka, skoro nikad od desničara/nacionaliste/konzervativca...
No, da ostavimo pekavost lijevih glasača po strani... SDP je po svim anketama imao značajnu prednost, što je logično, jer je iza HDZ-a i Mosta grozomorna godina, sve dok Milanović nije počeo pričati priče iz desnog spektra... Epilog vidimo večeras, a sve je bilo jasno i kada se čulo kolika je izlaznost...
![]()
ma jebes ankete, ankete bas uvijek zakidaju hdz u odnosu na stvarno stanje. ankete se rade po gradovima. moras imat intermet ili telefon da bi se doslo do toga da sudjelujes u anketi. a vojska ovih krezubih s vilama ce izac makar vani bilo -37. a ima tu i mrtvih koji nikako doci itd. na mom birackom mjestu u zg ispred birackog mjesta autobus s daruvarskim tablicama (u daruvaru regaju firme jer je tamo najnizi izdatak za osiguranje) sa velikim krizem na displeju (cca metar sa metar)
lijevi da bi dobili izlaznost mora biti debelo preko 50%
no ne treba plakati, bili su kriminalni na vlasti. nakon proslih izbora su morali promijeniti vodstvo, pa makar samo predsjednika, jer u rh to ljudi puse. koliko li je puta do sada hdz promijenio samo celnu osobu da bi nakon toga narod pusio pricu o "transformiranom, novom hdz-u". milanovic, budala kakav je, je imao prejak ego za to. da su izabrali nekog finog, umjerenog, tipa npr picula, moguce da bi oni sada bili relativni pobjednici. ovako ce sada vjerojatno napokon supirat snake eyesa pa 4 godine smisljat kako, sto i gdje. izaberu li nekog tko je bio ministar u prosloj vladi; ostojic, mrsic, grcic, maras, opacic, hajdas doncic itd moj glas nece dobiti ni na iducim izborima
a i vrijeme je da se rijese krvopija zvanih hns. smetlarska, sada vec regionalna stranka moze dobit eventualno jedan mandat na krajnjem sjeveru a na racun koalicije dobiva 10ak mandata u saboru, a sto je najgore, u izvrsnoj vlasti su dobili cijeli energetski sektor za uhljebljivanje![]()
Nema drugog objašnjenja nego da je razlog tome ovo Zokijevo laprdanje i koketiranje sa desnicom... Kakav mazlum jbt
vise je tu kriva nesposobnost vodeceg kadra nego kojetiranje s desnicom. znamo mi da on ipak nije desnicar nego da se islo malo pod ruku munjenoj stoci da ne prave opet drzvani udar dodju li lijevi opet na vlast. neki mu, pa i ja, zamjeraju dodvoravanje tudjmanofilima ali rijetko tko mu zamjera sto je osuo paljbu po vucicu i ostatku bg carsije
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#10757 Re: Desavanja u Hrvatskoj
kaze mi mater nekidan jesi cuo uhvatili onu "nasu" pjanu za volanom pa je morala ostavku datipici wrote:još uvjek Rvati moraju podosta pure pokusat da bi bili na nivou recimo lihtenštajna... skandinavci su vanzemaljci oni su van svake kategorijeToto wrote:Socijaldemokracija u 'rvata je ipak stabilna. koji mandat dole gore je vise stvar izlaznosti i mikroklime na dan zbora. kakv god da je trenutni SDP: broj mandata je dovoljan za jake i grlate opozicije.
o,2 promila sta je pila milkshake?
- Toto
- Posts: 8193
- Joined: 21/04/2009 11:09
- Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
- Grijem se na: solarno
- Vozim: EJ
#10758 Re: Desavanja u Hrvatskoj
govorim za 'rvacke politicke prilike... svakko da se ne mogu porediti sa razvijenim demokracijama ali su HDZ i SDP dosta stabilni sto se birackog tijela tice...HDZ i SDP se ipak profiliraju, usavrsavaju, prilagodjavajupici wrote:još uvjek Rvati moraju podosta pure pokusat da bi bili na nivou recimo lihtenštajna... skandinavci su vanzemaljci oni su van svake kategorijeToto wrote:Socijaldemokracija u 'rvata je ipak stabilna. koji mandat dole gore je vise stvar izlaznosti i mikroklime na dan zbora. kakv god da je trenutni SDP: broj mandata je dovoljan za jake i grlate opozicije.
to je svakako bolje i za demokraciju i za 'rvacku vec ovo trehanje i lutanje kao kod Srbije ili haos kod nas ..
-
breuer
- Posts: 7885
- Joined: 06/07/2009 15:44
#10759 Re: Desavanja u Hrvatskoj
SDP se posebno profilira, a bogami sa Zokijem "rošavim bubuljičarem" i prilagođava, pa se onda gube dobijene bitke i srdačno poluge vlasti predaju "Narodnim Rvatinama", što gotovo uvijek predstavlja lijep uvod u otvoreno koketiranje sa fašizmom i veoma blagonaklono gledanje na slavnu prošlost hrvatskog nacizma...inače je Hrvatska sa svojom izuzetno ozbiljnom i profilisanom političkom scenom uzorit predstavnik zahuktalih lokomotiva progresa Zapadnog Balkana, s tim da je pravac ovog puta ka Istoku...
- pici
- Posts: 46405
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#10760 Re: Desavanja u Hrvatskoj
ode Rvatcije JAzlaJAHrvatski mediji: Milanović će danas objaviti da odlazi s mjesta predsjednika SDP-a
http://www.klix.ba/vijesti/regija/hrvat ... /160912035
- Toto
- Posts: 8193
- Joined: 21/04/2009 11:09
- Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
- Grijem se na: solarno
- Vozim: EJ
#10761 Re: Desavanja u Hrvatskoj
u nekoliko zadnjih izbora SDP je izgubio u fotofinisu..zg1911 wrote: sdp je dobio otprilike jednako mandata kao i na proslogodisnjim izborima
vise je tu kriva nesposobnost vodeceg kadra nego kojetiranje s desnicom. znamo mi da on ipak nije desnicar nego da se islo malo pod ruku munjenoj stoci da ne prave opet drzvani udar dodju li lijevi opet na vlast. neki mu, pa i ja, zamjeraju dodvoravanje tudjmanofilima ali rijetko tko mu zamjera sto je osuo paljbu po vucicu i ostatku bg carsije
slabo pratim politicku scenu u 'rvata da bi mogao govoriti o nijansama i par mandata koji donose prevagu .. moj je utisak: da su rezultati na nekoliko zadnjih izbora HDZ-ov maksimum a da SDP ima bar nekoliko rezervoara / radnistvo, penzioneri, nezaposleni/ iz kojih bi mogao zahvatiti solidnu prednost ako nista kao pregovaracki i koalicioni kapacitet .. SDP je nesposoban da to uzme.... to je grska rukovodstva a Milanovica ponajprije ..
-
prog321
- Posts: 7052
- Joined: 08/07/2014 21:03
#10762 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Jos mi u glavi odzvanjaju rijeci Milanovica sta bi uradio sa bosanskim Hrvatima u sljucaju odvajanja rs. Tako da mi je apsolutno drago zbog izbornog debakla.
.
.
-
prog321
- Posts: 7052
- Joined: 08/07/2014 21:03
#10763 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Desnicarske stranke vecinom kotiraju losije preko anketa nego u stvarnim izborima.zg1911 wrote:
ma jebes ankete, ankete bas uvijek zakidaju hdz u odnosu na stvarno stanje. ankete se rade po gradovima. moras imat intermet ili telefon da bi se doslo do toga da sudjelujes u anketi. a vojska ovih krezubih s vilama ce izac makar vani bilo -37. a ima tu i mrtvih koji nikako doci itd. na mom birackom mjestu u zg ispred birackog mjesta autobus s daruvarskim tablicama (u daruvaru regaju firme jer je tamo najnizi izdatak za osiguranje) sa velikim krizem na displeju (cca metar sa metar)
Recimo , u Americi su primjetili da Donald Trump izlazi kao pobjednik po onim anketama koje su radjene automatskim programima a ne ljudima preko telefona.
Jednostavno obicni ljudi nevoljno priznaju drugima da ce dati svoj glas desnom kandidatu.
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#10764 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Kvalitetniji je SDP u Hrvatskoj nego u Svedskoj. Eto kakvi su ovi ovamopici wrote:još uvjek Rvati moraju podosta pure pokusat da bi bili na nivou recimo lihtenštajna... skandinavci su vanzemaljci oni su van svake kategorijeToto wrote:Socijaldemokracija u 'rvata je ipak stabilna. koji mandat dole gore je vise stvar izlaznosti i mikroklime na dan zbora. kakv god da je trenutni SDP: broj mandata je dovoljan za jake i grlate opozicije.
- pici
- Posts: 46405
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#10765 Re: Desavanja u Hrvatskoj
pod hitno mjenjaj državu...užasstakasa wrote: Kvalitetniji je SDP u Hrvatskoj nego u Svedskoj. Eto kakvi su ovi ovamo
- zg1911
- Posts: 2042
- Joined: 22/06/2014 23:44
#10766 Re: Desavanja u Hrvatskoj
breuer wrote:SDP se posebno profilira, a bogami sa Zokijem "rošavim bubuljičarem" i prilagođava, pa se onda gube dobijene bitke i srdačno poluge vlasti predaju "Narodnim Rvatinama", što gotovo uvijek predstavlja lijep uvod u otvoreno koketiranje sa fašizmom i veoma blagonaklono gledanje na slavnu prošlost hrvatskog nacizma...inače je Hrvatska sa svojom izuzetno ozbiljnom i profilisanom političkom scenom uzorit predstavnik zahuktalih lokomotiva progresa Zapadnog Balkana, s tim da je pravac ovog puta ka Istoku...
aj pobro opisi politicku scenu napredne srbije
jerbo milanovic, plenkovic i kgk u usporedbi s vucicem i nikolicem izgledaju kao djeca cvijeca. u sabor rh sem eventualno glavasa nema radikalno desnog zastupnika? a kod napredne srbije? ko o cemu, kurva o postenju...
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#10767 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Pa nije svude stranka drzava jebo ga tipici wrote:pod hitno mjenjaj državu...užasstakasa wrote: Kvalitetniji je SDP u Hrvatskoj nego u Svedskoj. Eto kakvi su ovi ovamo
- pici
- Posts: 46405
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#10768 Re: Desavanja u Hrvatskoj
ja bih i šverCku kikiriki stranku samo da sam tamo jebo ga tistakasa wrote:Pa nije svude stranka drzava jebo ga tipici wrote:pod hitno mjenjaj državu...užasstakasa wrote: Kvalitetniji je SDP u Hrvatskoj nego u Svedskoj. Eto kakvi su ovi ovamo
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#10769 Re: Desavanja u Hrvatskoj
I u Svedskoj i Hrvatskoj i Bosni... Socijaldemokrati moraju dobro pazit sta rade. Proslo je vrjeme kada su komotno dobijali izbore, odavno im ne puse vjetar u jedra. I interesantno, u svakoj zemlji im glasaci kazne koketiranje sa nacionalizmom i tradicionalnim desnim vrijednostima
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#10770 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Bi na dva'Jes danapici wrote:ja bih i šverCku kikiriki stranku samo da sam tamo jebo ga tistakasa wrote:Pa nije svude stranka drzava jebo ga tipici wrote: pod hitno mjenjaj državu...užas
- pici
- Posts: 46405
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#10771 Re: Desavanja u Hrvatskoj
bio na dvajs dan i jebome svak kud ne ostastakasa wrote:
Bi na dva'Jes dana
- Truba
- Posts: 93849
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
- ultima_palabra
- Posts: 59312
- Joined: 15/12/2008 16:53
#10773 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Hdzovski humor, nesto kao sjevernokorejski turizam.
Svakako je dobro sto hrvatski Lagumdzija ode na smetljiste istorije.
Svakako je dobro sto hrvatski Lagumdzija ode na smetljiste istorije.
- Toto
- Posts: 8193
- Joined: 21/04/2009 11:09
- Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
- Grijem se na: solarno
- Vozim: EJ
#10774 Re: Desavanja u Hrvatskoj
MILANOVIĆ 'Odlazim, ne planiram se više kandidirati za predsjednika SDP-a'
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska ... a/4689185/
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska ... a/4689185/
-
doktor78
- Posts: 3950
- Joined: 14/09/2006 11:02
#10775 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Adio Zoki, probaj se prebaciti kod Glavasa ili Tepesa sa onakvim svjetonazorima. Za socijaldemokraciju ocito nisi...
"Nije mu koristio ni prilično raširen revolt koji je u lijevoj, pa i građanskoj Hrvatskoj proizveo Karamarkov HDZ. Sve je to profućkano u izbornoj kampanji. Zahvaljujući teškim greškama koje je šef SDP-a napravio. Prije svega recentnim svađalačkim i desničarskim porukama koje su više odbile, nego privukle njegove birače. Gotovinu je pretvorio u veresiju. Postignuti rezultat vjerojatno predstavlja maksimum koji su sa Zoranom Milanovićem na čelu mogli dobiti. On snosi najveću odgovornost za neuspjeh Narodne koalicije i osobno je najveći gubitnik jučerašnjih izbora. Plenković u postizborne pregovore ulazi s respektabilnim koalicijskim kapacitetima. Svakako mnogo većim od SDP-a. Logično je očekivati dogovor s Mostom, koji opet drži ključeve formiranja Vlade. "
"Nije mu koristio ni prilično raširen revolt koji je u lijevoj, pa i građanskoj Hrvatskoj proizveo Karamarkov HDZ. Sve je to profućkano u izbornoj kampanji. Zahvaljujući teškim greškama koje je šef SDP-a napravio. Prije svega recentnim svađalačkim i desničarskim porukama koje su više odbile, nego privukle njegove birače. Gotovinu je pretvorio u veresiju. Postignuti rezultat vjerojatno predstavlja maksimum koji su sa Zoranom Milanovićem na čelu mogli dobiti. On snosi najveću odgovornost za neuspjeh Narodne koalicije i osobno je najveći gubitnik jučerašnjih izbora. Plenković u postizborne pregovore ulazi s respektabilnim koalicijskim kapacitetima. Svakako mnogo većim od SDP-a. Logično je očekivati dogovor s Mostom, koji opet drži ključeve formiranja Vlade. "
Last edited by doktor78 on 12/09/2016 15:33, edited 1 time in total.

