Prirodno matematicki fakultet
- neo7
- Posts: 2750
- Joined: 20/01/2010 17:20
#1076 Re: Prirodno matematicki fakultet
hahah, samo da ti kazem da cu ti odgovorit na sve ovo sutra kada budem raspolozen... jos samo edituj post molim te i napisi koji si odsjek 
- Kinaski
- Posts: 7634
- Joined: 08/05/2011 22:52
#1077 Re: Prirodno matematicki fakultet
Editovao sam
- me22
- Posts: 24316
- Joined: 08/06/2007 22:08
- Location: kod potocaRke u :skoljka:
#1078 Re: Prirodno matematicki fakultet
Zasto mi na masteru nemamo bukvalno nikakavu prednost (niti broj mjesta predvidjenih za nas) u odnosu na ljude s drugih fakulteta 
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#1079 Re: Prirodno matematicki fakultet
Ponovo postavljam pitanje...
Šta studenti II ciklusa sa odsjeka hemije, biologije i fizike planiraju uradit u povodu činjenice da ćemo morat uplaćivat obnovu od 300 ili 400 KM, ako ne MAGISTRIRAMO do kraja oktobra, što je ludost? Mi sa geografije i kolege sa matematike smo se nešto i bunili, i još smo u fazi finoće i pisanja molbi, ali mislim da se studenti sa svih odsjeka trebaju uključit u ovo, osim ako im naravno nije problem bacit stotine maraka praktično nizašta...
Da li je pravedno i normalno dati isti rok za završavanje diplomskog i magistarskog rada?
Šta studenti II ciklusa sa odsjeka hemije, biologije i fizike planiraju uradit u povodu činjenice da ćemo morat uplaćivat obnovu od 300 ili 400 KM, ako ne MAGISTRIRAMO do kraja oktobra, što je ludost? Mi sa geografije i kolege sa matematike smo se nešto i bunili, i još smo u fazi finoće i pisanja molbi, ali mislim da se studenti sa svih odsjeka trebaju uključit u ovo, osim ako im naravno nije problem bacit stotine maraka praktično nizašta...
Da li je pravedno i normalno dati isti rok za završavanje diplomskog i magistarskog rada?
- LONGMAN
- Posts: 3248
- Joined: 28/02/2009 18:20
- Location: Odmah iza VIOLETE
#1080 Re: Prirodno matematicki fakultet
Je l mi moze neko poslati raspored predavanja za BIOLOGIJU, ako ima? Posto stranica ne radi.
- minjonja
- Posts: 3597
- Joined: 27/11/2009 09:17
- Location: Došljakistan
#1081 Re: Prirodno matematicki fakultet
koja godina?LONGMAN wrote:Je l mi moze neko poslati raspored predavanja za BIOLOGIJU, ako ima? Posto stranica ne radi.
- LONGMAN
- Posts: 3248
- Joined: 28/02/2009 18:20
- Location: Odmah iza VIOLETE
#1082 Re: Prirodno matematicki fakultet
Sve cetiri 
- minjonja
- Posts: 3597
- Joined: 27/11/2009 09:17
- Location: Došljakistan
#1083 Re: Prirodno matematicki fakultet
na internet stranici, i kad je radila, nije bilo rasporeda, ako nisi u SA mogu ti ja uslikat pa sutra poslati.
- LONGMAN
- Posts: 3248
- Joined: 28/02/2009 18:20
- Location: Odmah iza VIOLETE
#1084 Re: Prirodno matematicki fakultet
Ouuu, nisam to znala
Ne trebas, hvala ti, otici cu ja do faxa vidjeti
Ne trebas, hvala ti, otici cu ja do faxa vidjeti
- minjonja
- Posts: 3597
- Joined: 27/11/2009 09:17
- Location: Došljakistan
- IceQueen
- Posts: 309
- Joined: 25/07/2008 23:35
- Location: Valhalla
#1086 Re: Prirodno matematicki fakultet
Pa druze, nema nikakvog osnova da se zalimo, Magistarski rad se vodi kao predmet tako da su nam jos izasli i u susret s tom odgodom, jer smo trebali obnoviti jos u septembru. Mada, voljela bih da tog roka nema, ipak, pravno gledano, tesko da cemo se i za sta uspjeti izboriti i sve je naravno u rukama dekana i prodekana.cyprus wrote:Ponovo postavljam pitanje...
Šta studenti II ciklusa sa odsjeka hemije, biologije i fizike planiraju uradit u povodu činjenice da ćemo morat uplaćivat obnovu od 300 ili 400 KM, ako ne MAGISTRIRAMO do kraja oktobra, što je ludost? Mi sa geografije i kolege sa matematike smo se nešto i bunili, i još smo u fazi finoće i pisanja molbi, ali mislim da se studenti sa svih odsjeka trebaju uključit u ovo, osim ako im naravno nije problem bacit stotine maraka praktično nizašta...
Da li je pravedno i normalno dati isti rok za završavanje diplomskog i magistarskog rada?
-
Boycie
- Posts: 57
- Joined: 12/02/2009 10:37
#1087 Re: Prirodno matematicki fakultet
Ima li neko predavanja iz: "MODERNE INSTRUMENTALNE METODE U ORGANSKOJ HEMIJI"
Please...
Please...
- me22
- Posts: 24316
- Joined: 08/06/2007 22:08
- Location: kod potocaRke u :skoljka:
#1088 Re: Prirodno matematicki fakultet
Samo da se poFalim da sam diplomirala
ali mi sad zao nekako 
- ČiČke
- Posts: 709
- Joined: 08/05/2011 21:44
- Location: Daleko
#1089 Re: Prirodno matematicki fakultet
čestitamme22 wrote:Samo da se poFalim da sam diplomirala![]()
ali mi sad zao nekako
-
Boycie
- Posts: 57
- Joined: 12/02/2009 10:37
#1090 Re: Prirodno matematicki fakultet
Čestitamme22 wrote:Samo da se poFalim da sam diplomirala![]()
ali mi sad zao nekako
- lejlica
- Posts: 388
- Joined: 27/06/2002 00:00
#1091 Re: Prirodno matematicki fakultet
e da se i ja uvalim ovdje...
obzirom na to da vam je internet-stranica fakulteta onako jako "pretrpana" informacijama o fakultetu...
da li postoji neko fin, ko bi mi mozda objasnio kako kod vas izgleda taj postdiplomski iz recimo eto genetike... neda mi se voziti hiljadu kilometara samo da terorisem studentsku sluzbu, a otresena sam na telefonu uz preporuku da pogledam internet stranicu gdje sve pise

- chengaba
- Posts: 1870
- Joined: 08/10/2003 00:00
#1092 Re: Prirodno matematicki fakultet
Pa šta nas pitaš na forumu kad imaš na sajtu svelejlica wrote:e da se i ja uvalim ovdje...obzirom na to da vam je internet-stranica fakulteta onako jako "pretrpana" informacijama o fakultetu...
da li postoji neko fin, ko bi mi mozda objasnio kako kod vas izgleda taj postdiplomski iz recimo eto genetike... neda mi se voziti hiljadu kilometara samo da terorisem studentsku sluzbu, a otresena sam na telefonu uz preporuku da pogledam internet stranicu gdje sve pise
![]()
![]()
Hajd vidjet ću koga ima na tom masteru na genetici pa mail da ti dam. Morel tako?
A pretpostavljam da izgleda kao i na drugim smjerovima ili k'o na prvom ciklusu, znači dođeš na predavanja, koristiš prastare metode, uradiš seminarski, ponekad neki ispit i tako... Fax k'o fax
- X Factor
- Posts: 30
- Joined: 07/08/2011 19:20
#1093 Re: Prirodno matematicki fakultet
Pozdrav,
je li kako teško upasti na genetiku u Sa? I šta uopšte treba za prijemni, samo biologija ili?
je li kako teško upasti na genetiku u Sa? I šta uopšte treba za prijemni, samo biologija ili?
-
Wolfenstein
- Posts: 32
- Joined: 08/05/2011 00:43
#1094 Re: Prirodno matematicki fakultet
ee ako neko moze nesto napisat o koliziji,kako to sve ide,kako se uzimaju predmeti iz naredne godine,kako se prenose i tako to 
- neo7
- Posts: 2750
- Joined: 20/01/2010 17:20
#1095 Re: Prirodno matematicki fakultet
Koji odsjek ? Da li pitas za ovu godinu, ili se samo hoces informisati ?Wolfenstein wrote:ee ako neko moze nesto napisat o koliziji,kako to sve ide,kako se uzimaju predmeti iz naredne godine,kako se prenose i tako to
-
Wolfenstein
- Posts: 32
- Joined: 08/05/2011 00:43
#1096 Re: Prirodno matematicki fakultet
Postao/la neo7 dana 05/12/2011 23:47
Wolfenstein je napisao/la:
ee ako neko moze nesto napisat o koliziji,kako to sve ide,kako se uzimaju predmeti iz naredne godine,kako se prenose i tako to
Koji odsjek ? Da li pitas za ovu godinu, ili se samo hoces informisati ?
odsjek geografija,zanima me prva i druga godina
Wolfenstein je napisao/la:
ee ako neko moze nesto napisat o koliziji,kako to sve ide,kako se uzimaju predmeti iz naredne godine,kako se prenose i tako to
Koji odsjek ? Da li pitas za ovu godinu, ili se samo hoces informisati ?
odsjek geografija,zanima me prva i druga godina
- neo7
- Posts: 2750
- Joined: 20/01/2010 17:20
#1097 Re: Prirodno matematicki fakultet
Evo ti iskustvo sa geografije dok je Nurkovic bio sef odsjeka.
Podneses zahtjev kod Biljane, napises koje predmete zelis da prenses sa tim da ti oni odmah kazu da se Terenska nastava i jos par predmeta zbog ogranicenosti prostora ne mogu uzeti kao kolizija (npr Geoinformatika). Broj predmeta koji se moze uzeti se racuna po ECTS kreditima. Sada nisam siguran koliko, ali otprilike iz III semestra mozes uzeti onoliko predmeta koliko si polozio u I, isto je tako i za II semsestar, odnosno IV.
Kada sve to ispunis, zakaze se "prijem" kod sefa odsjeka, koji to kontrolise i dopusti koliziju. Ti ides na predavanja i imas sve obaveze i prava kao redovni studenti koji su upisali tu godinu.
Ispite prijavljujes rucno na studentskoj, i nema ovjeravanja kolizije. U index se upisuju kao i ostali predmeti...
Eto neko moje iskustvo
PS: rok za koliziju ove godine je prosao odavno!
Podneses zahtjev kod Biljane, napises koje predmete zelis da prenses sa tim da ti oni odmah kazu da se Terenska nastava i jos par predmeta zbog ogranicenosti prostora ne mogu uzeti kao kolizija (npr Geoinformatika). Broj predmeta koji se moze uzeti se racuna po ECTS kreditima. Sada nisam siguran koliko, ali otprilike iz III semestra mozes uzeti onoliko predmeta koliko si polozio u I, isto je tako i za II semsestar, odnosno IV.
Kada sve to ispunis, zakaze se "prijem" kod sefa odsjeka, koji to kontrolise i dopusti koliziju. Ti ides na predavanja i imas sve obaveze i prava kao redovni studenti koji su upisali tu godinu.
Ispite prijavljujes rucno na studentskoj, i nema ovjeravanja kolizije. U index se upisuju kao i ostali predmeti...
Eto neko moje iskustvo
PS: rok za koliziju ove godine je prosao odavno!
-
Wolfenstein
- Posts: 32
- Joined: 08/05/2011 00:43
#1098 Re: Prirodno matematicki fakultet
e hvala,jos samo da pitam za cijenu i npr.kad prenesem neke predmete, jel moram ponovo ici na predavanja ako vec imam potpise??neo7 wrote:Evo ti iskustvo sa geografije dok je Nurkovic bio sef odsjeka.
Podneses zahtjev kod Biljane, napises koje predmete zelis da prenses sa tim da ti oni odmah kazu da se Terenska nastava i jos par predmeta zbog ogranicenosti prostora ne mogu uzeti kao kolizija (npr Geoinformatika). Broj predmeta koji se moze uzeti se racuna po ECTS kreditima. Sada nisam siguran koliko, ali otprilike iz III semestra mozes uzeti onoliko predmeta koliko si polozio u I, isto je tako i za II semsestar, odnosno IV.
Kada sve to ispunis, zakaze se "prijem" kod sefa odsjeka, koji to kontrolise i dopusti koliziju. Ti ides na predavanja i imas sve obaveze i prava kao redovni studenti koji su upisali tu godinu.
Ispite prijavljujes rucno na studentskoj, i nema ovjeravanja kolizije. U index se upisuju kao i ostali predmeti...
Eto neko moje iskustvo
PS: rok za koliziju ove godine je prosao odavno!
- neo7
- Posts: 2750
- Joined: 20/01/2010 17:20
#1099 Re: Prirodno matematicki fakultet
Ne placa se nista i apsolutno nema nikakve zakonske osnove da se naplacuje! Na predavanja naravno da nema potrebe da ides jer si vec odslusao i imas potpis.
Ukoliko zelis bas provjerene informacije onda do prof. Temimovica, sefa odsjeka i pitaj ovo sve
Siguran sam da ce ti odgovoriti na sva pitanja koja te zanimaju.
Ukoliko zelis bas provjerene informacije onda do prof. Temimovica, sefa odsjeka i pitaj ovo sve
-
Goca93
- Posts: 2
- Joined: 13/01/2012 18:36
#1100 Re: Prirodno matematicki fakultet
Eh ovako ,zanima me koji su uslovi najpotrebniji da bi se upisala fizika na PMF,npr.idem u opstu Gimnaziju i imam dobre ocjene iz fizike ( znaci 5-ice) ali matematika mi nije bas jaca strana (2,3,,2,3
) interesuje me da li bi sa ovim ocjenama mogla upisati fiziku i ko uopste ima prednosti pri upisivanju ovog faxa
i zna li neko koliki broj studenata u prosjeku upise ovaj fax ? 
