Rockabilly - Psychobilly
Moderator: _BataZiv_0809
- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#1076 Re: Rockabilly - Psychobilly
Ja u zadnje vreme "vrtim" u kolima komšije iz Austrije The Slapbacks. Skroz su mi ok
http://rapidshare.com/files/.../Slapbac ... _Blues.rar
Ovo im je 1. od 3 albuma
http://rapidshare.com/files/.../Slapbac ... _Blues.rar
Ovo im je 1. od 3 albuma
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1077 Re: Rockabilly - Psychobilly
The Slapbacks sam nabavio prvi put prije mislim dvije ili tri godine, ako se ne varam (moram da provjerim, kada dodjem kuci). Inace forum http://www.rockhall.ro izgleda odlican, pa Sun, postavi koji put, koji link, ako tamo naleti sta dobro.
Lab3352
Lab3352
- Muri
- Posts: 258
- Joined: 28/02/2008 02:11
- Location: Svedska
- Contact:
#1078 Re: Rockabilly - Psychobilly
Morbili:
ja se iskreno nadam da mozemo dohvatiti jos koju temu na ovom forumu osim ripovanja rockabilly ploca. Za mene nista nije tabu i volim pricati o svemu, nista manje o vaspitavanju klinaca i kojekakvim ubjedjenjima sto religioznim to i ideoloskim.
Jebiga zivot i nije samo rok en rol, iako mi je vec 80% od zivota bas to.
Sto se tice za neki specijalni forum: ja tamo ne idem. Vec sam rekao da nema smisla o tome pricati sa nekim ko je vec ogrezao u tome do jaja.
A kad budem na ovom forumu morao birati sta cu reci ili biti prisiljen samo pricati o rockabiliju onda mene mozete zaboraviti ovdje.
Poz.
P.S. mozda niko nije primjetio da sam oznacio kraljev rodjendan kad sam napisao Elvis se rodio, jedino je LAB dao komentar
ja se iskreno nadam da mozemo dohvatiti jos koju temu na ovom forumu osim ripovanja rockabilly ploca. Za mene nista nije tabu i volim pricati o svemu, nista manje o vaspitavanju klinaca i kojekakvim ubjedjenjima sto religioznim to i ideoloskim.
Jebiga zivot i nije samo rok en rol, iako mi je vec 80% od zivota bas to.
Sto se tice za neki specijalni forum: ja tamo ne idem. Vec sam rekao da nema smisla o tome pricati sa nekim ko je vec ogrezao u tome do jaja.
A kad budem na ovom forumu morao birati sta cu reci ili biti prisiljen samo pricati o rockabiliju onda mene mozete zaboraviti ovdje.
Poz.
P.S. mozda niko nije primjetio da sam oznacio kraljev rodjendan kad sam napisao Elvis se rodio, jedino je LAB dao komentar
- sun56
- Posts: 470
- Joined: 04/11/2008 10:39
- Location: Zagreb
#1079 Re: Rockabilly - Psychobilly
Muri wrote:Morbili:
ja se iskreno nadam da mozemo dohvatiti jos koju temu na ovom forumu osim ripovanja rockabilly ploca. Za mene nista nije tabu i volim pricati o svemu, nista manje o vaspitavanju klinaca i kojekakvim ubjedjenjima sto religioznim to i ideoloskim.
Jebiga zivot i nije samo rok en rol, iako mi je vec 80% od zivota bas to.
Sto se tice za neki specijalni forum: ja tamo ne idem. Vec sam rekao da nema smisla o tome pricati sa nekim ko je vec ogrezao u tome do jaja.
A kad budem na ovom forumu morao birati sta cu reci ili biti prisiljen samo pricati o rockabiliju onda mene mozete zaboraviti ovdje.
Poz.
P.S. mozda niko nije primjetio da sam oznacio kraljev rodjendan kad sam napisao Elvis se rodio, jedino je LAB dao komentar
ne bi se od svukud, kak bi mi rekli 'dotepli' ovdje da nam nije ovaj forum ok i da djelimo ljude prema ....
postoje samo dvije vrste ljudi: oni koji vole rockabilly i oni drugi koji slušaju lošu muziku
zato, ne se ljutiti, a ono sa kraljem je dobra fora
p.s. Lab, kad naleti nekaj kaj je meni stvarno dobro, proslijedit ću link
- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#1080 Re: Rockabilly - Psychobilly
Može naravno....gitarska pojačala, tehnike sviranja i naravno, definisanje ko je autentik/neo/psycho a ko neMuri wrote:Morbili:
ja se iskreno nadam da mozemo dohvatiti jos koju temu na ovom forumu osim ripovanja rockabilly ploca.....
- sun56
- Posts: 470
- Joined: 04/11/2008 10:39
- Location: Zagreb
#1081 Re: Rockabilly - Psychobilly
može:Nice Guy Eddie wrote:Može naravno....gitarska pojačala, tehnike sviranja i naravno, definisanje ko je autentik/neo/psycho a ko neMuri wrote:Morbili:
ja se iskreno nadam da mozemo dohvatiti jos koju temu na ovom forumu osim ripovanja rockabilly ploca.....
ja sam 50's, teddyboy, authentic, neo, malo manje psycho...
ajmo dalje, samo nemojte daviti sa pojačalima, pickupima i slično na ovom forumu
p.s. i ja nekaj tamburam, pa ako me nekaj zanima oko basa odem na specijalizirani forum za to
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1082 Re: Rockabilly - Psychobilly
Mislim da cu ja malo da stanem na loptu i reci nesto o ovom topicu:
Ovaj topic jeste mjesto za ljubitelje rockabilly / psychobilly muzike i zato sam ga pokrenuo. Ali isto tako svi smo ovdje isti i veoma dugo drzimo ovaj topic zivim i svjezim, tako da apsolutno nema problema da se prica o svemu i svacemu, a ne samo o rockabilly / psychobilly muzici. Sve ovo sto pricamo je doslo od toga, pa i tema o odgajanju djece. Tako da u tome ne vidim nista lose. Vise vidim "lose", ako pocnemo da pricamo o filmovima koji nemaju veze s ovim topicom (Fadill zna dobro to
). Zato Morbilly nema potrebe za onakvim komentarima, Muri je poceo veoma dobru temu iskreno (sada bar malo znamo kako ekipa koja voli rockabilly odgaja svoju djecu
). Svi znamo da smo ovdje radi iste stvari i da nam se to sviđa. A i kada se nađemo u Medulinu (nadam se i radujem se tome, iskreno), pricacemo o svemu, ne samo o muzici.
To je i jeste jedna od poenti ovoga topica...Ovdje ste vise nego dobro došli ...
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
Ovaj topic jeste mjesto za ljubitelje rockabilly / psychobilly muzike i zato sam ga pokrenuo. Ali isto tako svi smo ovdje isti i veoma dugo drzimo ovaj topic zivim i svjezim, tako da apsolutno nema problema da se prica o svemu i svacemu, a ne samo o rockabilly / psychobilly muzici. Sve ovo sto pricamo je doslo od toga, pa i tema o odgajanju djece. Tako da u tome ne vidim nista lose. Vise vidim "lose", ako pocnemo da pricamo o filmovima koji nemaju veze s ovim topicom (Fadill zna dobro to
To je i jeste jedna od poenti ovoga topica...Ovdje ste vise nego dobro došli ...
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1084 Re: Rockabilly - Psychobilly
Muri,
ima li sanse da dobijemo onaj tvoj nastup na radiju u .mp3 formatu? Ako ti je problem oko uploada na rapidshare, javi, pa cu ti pomoci
Lab3352
ima li sanse da dobijemo onaj tvoj nastup na radiju u .mp3 formatu? Ako ti je problem oko uploada na rapidshare, javi, pa cu ti pomoci
Lab3352
- Muri
- Posts: 258
- Joined: 28/02/2008 02:11
- Location: Svedska
- Contact:
#1085 Re: Rockabilly - Psychobilly
FREEDOM OF SPEECH
yeeeaah
koga neki od postova davi nek ga preskoci, pritisnes dugme i vec si na stranici 44 heheh
U vezi klinaca ( ja sam svog taman pokupio iz vrtica), mogu i ja dodati da je vrlo "scary" to u vezi kako ih odbraniti od loseg drustva, droge i.t.d
Ja cesto o tome razmisljam iako je mali tek dvije g.
Tesko je biti pametan...ali mislim da ih uvijek treba na neki nacin "zaposliti", dati im da nesto citaju, uce, rade. Ja sam imao srecu sa muzikom. Ozbiljno vam kazem.
Ja i moj najbolji jaran Zlaja smo skidali stvari i ucili svirati gitaru. Svi su u razredu pusili, duvali a kasnije je par njih i otislo na heroin. Od tih par koji su zagrizli, jedna cura se nije nikad izvukla iz govana.
Ja mislim da je bilo par njih koji su bili odlicni ucenici ( mamine maze), neki su se bavili sportom, ja i zlaja muzikom, ostali su SVI uzimali redovno.
Dakle po meni nema frke dok god idu na neki aktivitet, kurs, nesto sto ce im dati neki smisao u zivotu.
Nismo jednom culi ili citali o djeci kojima su roditelji alkosi, kriminalci, nesredjena situacija, kako ocekivati da takva djeca ne odu krivim putem.
A sta je OK a sta nije.
To je od kuce do kuce. Po mom kumu je OK da djeca sjede citav dan sa playstation i igraju igre. Po meni nije.
Lab onaj Radio Session je vec ripovan i ceka na download.
Koga zanima nek ide na http://www.radioeskilstuna.se i tu pod LJUDARKIV nadje arhivski snimak programa ATOMIC COCTAIL od 23.decembra.
Mi sviramo negdje pred sami kraj programa.
yeeeaah
koga neki od postova davi nek ga preskoci, pritisnes dugme i vec si na stranici 44 heheh
U vezi klinaca ( ja sam svog taman pokupio iz vrtica), mogu i ja dodati da je vrlo "scary" to u vezi kako ih odbraniti od loseg drustva, droge i.t.d
Ja cesto o tome razmisljam iako je mali tek dvije g.
Tesko je biti pametan...ali mislim da ih uvijek treba na neki nacin "zaposliti", dati im da nesto citaju, uce, rade. Ja sam imao srecu sa muzikom. Ozbiljno vam kazem.
Ja i moj najbolji jaran Zlaja smo skidali stvari i ucili svirati gitaru. Svi su u razredu pusili, duvali a kasnije je par njih i otislo na heroin. Od tih par koji su zagrizli, jedna cura se nije nikad izvukla iz govana.
Ja mislim da je bilo par njih koji su bili odlicni ucenici ( mamine maze), neki su se bavili sportom, ja i zlaja muzikom, ostali su SVI uzimali redovno.
Dakle po meni nema frke dok god idu na neki aktivitet, kurs, nesto sto ce im dati neki smisao u zivotu.
Nismo jednom culi ili citali o djeci kojima su roditelji alkosi, kriminalci, nesredjena situacija, kako ocekivati da takva djeca ne odu krivim putem.
A sta je OK a sta nije.
To je od kuce do kuce. Po mom kumu je OK da djeca sjede citav dan sa playstation i igraju igre. Po meni nije.
Lab onaj Radio Session je vec ripovan i ceka na download.
Koga zanima nek ide na http://www.radioeskilstuna.se i tu pod LJUDARKIV nadje arhivski snimak programa ATOMIC COCTAIL od 23.decembra.
Mi sviramo negdje pred sami kraj programa.
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1086 Re: Rockabilly - Psychobilly
Super informacija ... sada jos treba da cekamo na tvoj upload i link, pa da to mi lijepo skinemo i da vidimo da li ti uopste znas da sviras
ili samo foliras? Upravo sam uradio jedan psychobilly update na blogu, vezan za grupi Mad Sin. Mislim da su odlican bend i veoma mi je zao sto ih nisam gledao kada su bili u ZG (ne znam da li je Morbilly isao, ako jesi, javi kako bilo). Imam ih na odlicnom DVD izdanju "Bad Boys For Life" (imam sva tri dijela), kao i par albuma i naravno "The best of..." (kompilacije koje inace ne volim, jer uvijek suzavaju izbor numera na neke hitove).
A sto se tice PS3...slazem se, ali nisam mogao da odolim, pa sam kupio sebi jedan
... Imam dvije igre "Gran Tourismo" i "Everybody's Golf" i nisam ih igrao vec nesto vise od mjesec dana. Kupio sam ga samo radi Blu Ray playera i sada cekam prvi rockabilly blu ray disc. I moram reci da mi se format Blu Ray pravo sviđa, imam nekih 12 BR diskova za sada (sutra narucujem prvi film na blu ray "The Dark Knight"), posljednji je "Shine a light" od The Rolling Stones...
I pogledati ovo obavezno:
http://www.youtube.com/watch?v=N_Js4Om2q2A
Lab3352
A sto se tice PS3...slazem se, ali nisam mogao da odolim, pa sam kupio sebi jedan
I pogledati ovo obavezno:
http://www.youtube.com/watch?v=N_Js4Om2q2A
Lab3352
- Muri
- Posts: 258
- Joined: 28/02/2008 02:11
- Location: Svedska
- Contact:
#1087 Re: Rockabilly - Psychobilly
Vec je tamo...radio stanica je vec stavila to na svoju stranicu. Sako klikni na Atomic Coctail, 23 decembar. Pise KLICKA HÄR
Evo ti link:
http://www.kfumetuna.se/ljudarkiv.php
uostalom to je samo ono sto sam stavio na youtube, potpuno isti session, samo snimljen video kamerom.
Evo ti link:
http://www.kfumetuna.se/ljudarkiv.php
uostalom to je samo ono sto sam stavio na youtube, potpuno isti session, samo snimljen video kamerom.
- fadill
- Posts: 407
- Joined: 14/01/2007 22:10
#1088 Re: Rockabilly - Psychobilly
kakvi filmovi ...to ono Diplomtza sto sam stavio najavu
ma...
ja imam divx koncert ZZ Top-a Live In Texas 2007 original je na blue ray disku jaaao strahote divx je fenomenalan a kamoli gledati na blue ray-u nemogu ni da zamislim
inache koncert je beton! ne vadim ga iz playera mjesecima
Morbilly ripovacju Tex-a i to uskoro pa kachim
zivli!
ja imam divx koncert ZZ Top-a Live In Texas 2007 original je na blue ray disku jaaao strahote divx je fenomenalan a kamoli gledati na blue ray-u nemogu ni da zamislim
inache koncert je beton! ne vadim ga iz playera mjesecima
Morbilly ripovacju Tex-a i to uskoro pa kachim
zivli!
- Muri
- Posts: 258
- Joined: 28/02/2008 02:11
- Location: Svedska
- Contact:
#1089 Re: Rockabilly - Psychobilly
Poslusajte ovu online rockabilly radio stanicu. Ja sam cuo mnoge ali na ovu se jos ne mogu pozaliti.
http://loudcity.com/stations/rockabilly ... index.html
http://loudcity.com/stations/rockabilly ... index.html
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1090 Re: Rockabilly - Psychobilly
I evo mene u blagodeti doma moga, napokon. Svi su zaspali, ja popio dvije "klipače" i odmah na internet. Slušam promotivni CD The Slapbacks, njihove demo uradke, koje sam dobio od njih licno za promociju (mislim da sam s njima uradio jedan intervju prije par godina). Upravo ripujem cd, pa ako ne zaspem prije, onda cu odmah da uradim upload i da postavim link ovdje ...
The Slapbacks - Demo recordings
01 Gone Gone Gone
02 One Woman Man
03 Let's Fall In Love
04 Heartbreaking For Begineers
05 Forever Is Too Much
06 Sick'n'Tired Of Singing Blues
07 I Feel Fine
08 Nothin But Nothin
09 Teenage Cutie
10 Tell Me What's Wrong With Me
Link:
http://rapidshare.com/files/181554198/T ... rdings.rar
__________________________
A pored The Slapbacks, mislim da ovaj DVD morate da imate u svojoj kolekciji. Veoma dobar rip, veoma fin zvuk i mislim da ce se ovi standardi svima svidjeti:
SCOTTY MOORE With Friends - A Tribute To The King
A tribute to King by Scotty Moore, guitarist and his first manager. Few artists can claim to have been as close a witness to the birth of rock and roll as guitarist Scotty More, and with this concert the Tupelo, Mississippi native who stepped into the Memphis Recording Service with Elvis Aaron Presley to record "That's All Right" is joined by a series of special guests including Mark Knopfler, Eric Clapton, and Paul Ansell in performing twenty-eight of The King's best-loved hits. Songs include "Jailhouse Rock", "Blue Moon", "All Shook Up", and "Blue Suede Shoes", and other special guests include Dave Gilmour, Steve Gibbons, Albert Lee, Martin Taylor, and Mike Sanchez.
Songs:
01. Blue Moon of Kentucky (Mark Knopfler)
02. My Baby Left Me (Mike Sanchez)
03. That's All Right Mama (Eric Clapton)
04. Heartbreak Hotel (Steve Gibbons)
05. Trying to Get You (Albert Lee)
06. Baby Let's Play House (Mark Knopfler)
07. Shake, Rattle & Roll (Paul Ansell)
08. Mess of Blues (Paul Ansell)
09. One Night with You (Paul Ansell)
10. Don't Be Cruel (Steve Gibbons)
11. Money Honey (Eric Clapton)
12. All Shook Up (Mike Sanchez)
13. Lawdy Miss Clawdy (Mike Sanchez)
14. Blue Moon (Martin Taylor)
15. I Forgot to Remember (Paul Ansell)
16. Reconsider Baby (Paul Ansell)
17. Ready Teddy (Paul Ansell)
18. Heartbreak Hotel (Martin Taylor)
19. Don't (David Gilmour)
20. Jailhouse Rock (Steve Gibbons)
21. Good Rocking Tonight (Paul Ansell)
22. I Don't Care if the Sun Don't Shine (Steve Gibbons)
23. Baby I Don't Care (Albert Lee)
24. Blue Suede Shoes (Albert Lee)
25. Tennessee Waltz (Martin Taylor)
26. Mystery Train (Eric Clapton)
27. Hound Dog (Albert Lee)
Links:
http://rapidshare.com/files/59116157/Ho ... .part1.rar
http://rapidshare.com/files/59121102/Ho ... .part2.rar
http://rapidshare.com/files/59126164/Ho ... .part3.rar
http://rapidshare.com/files/59136174/Ho ... .part4.rar
http://rapidshare.com/files/59139358/Ho ... .part5.rar
http://rapidshare.com/files/59143274/Ho ... .part6.rar
http://rapidshare.com/files/59152055/Ho ... .part7.rar
http://rapidshare.com/files/59152074/Ho ... .part8.rar

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
The Slapbacks - Demo recordings
01 Gone Gone Gone
02 One Woman Man
03 Let's Fall In Love
04 Heartbreaking For Begineers
05 Forever Is Too Much
06 Sick'n'Tired Of Singing Blues
07 I Feel Fine
08 Nothin But Nothin
09 Teenage Cutie
10 Tell Me What's Wrong With Me
Link:
http://rapidshare.com/files/181554198/T ... rdings.rar
__________________________
A pored The Slapbacks, mislim da ovaj DVD morate da imate u svojoj kolekciji. Veoma dobar rip, veoma fin zvuk i mislim da ce se ovi standardi svima svidjeti:
SCOTTY MOORE With Friends - A Tribute To The King
A tribute to King by Scotty Moore, guitarist and his first manager. Few artists can claim to have been as close a witness to the birth of rock and roll as guitarist Scotty More, and with this concert the Tupelo, Mississippi native who stepped into the Memphis Recording Service with Elvis Aaron Presley to record "That's All Right" is joined by a series of special guests including Mark Knopfler, Eric Clapton, and Paul Ansell in performing twenty-eight of The King's best-loved hits. Songs include "Jailhouse Rock", "Blue Moon", "All Shook Up", and "Blue Suede Shoes", and other special guests include Dave Gilmour, Steve Gibbons, Albert Lee, Martin Taylor, and Mike Sanchez.
Songs:
01. Blue Moon of Kentucky (Mark Knopfler)
02. My Baby Left Me (Mike Sanchez)
03. That's All Right Mama (Eric Clapton)
04. Heartbreak Hotel (Steve Gibbons)
05. Trying to Get You (Albert Lee)
06. Baby Let's Play House (Mark Knopfler)
07. Shake, Rattle & Roll (Paul Ansell)
08. Mess of Blues (Paul Ansell)
09. One Night with You (Paul Ansell)
10. Don't Be Cruel (Steve Gibbons)
11. Money Honey (Eric Clapton)
12. All Shook Up (Mike Sanchez)
13. Lawdy Miss Clawdy (Mike Sanchez)
14. Blue Moon (Martin Taylor)
15. I Forgot to Remember (Paul Ansell)
16. Reconsider Baby (Paul Ansell)
17. Ready Teddy (Paul Ansell)
18. Heartbreak Hotel (Martin Taylor)
19. Don't (David Gilmour)
20. Jailhouse Rock (Steve Gibbons)
21. Good Rocking Tonight (Paul Ansell)
22. I Don't Care if the Sun Don't Shine (Steve Gibbons)
23. Baby I Don't Care (Albert Lee)
24. Blue Suede Shoes (Albert Lee)
25. Tennessee Waltz (Martin Taylor)
26. Mystery Train (Eric Clapton)
27. Hound Dog (Albert Lee)
Links:
http://rapidshare.com/files/59116157/Ho ... .part1.rar
http://rapidshare.com/files/59121102/Ho ... .part2.rar
http://rapidshare.com/files/59126164/Ho ... .part3.rar
http://rapidshare.com/files/59136174/Ho ... .part4.rar
http://rapidshare.com/files/59139358/Ho ... .part5.rar
http://rapidshare.com/files/59143274/Ho ... .part6.rar
http://rapidshare.com/files/59152055/Ho ... .part7.rar
http://rapidshare.com/files/59152074/Ho ... .part8.rar

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
- Muri
- Posts: 258
- Joined: 28/02/2008 02:11
- Location: Svedska
- Contact:
#1091 Re: Rockabilly - Psychobilly
Uh konacno nesto za mene,
Lab fala za DVD zivio mi sto godina heheheh
Jucer sam bio kod zene na poslu. Radi u Ingram Micro, najveci distributer za kompjuterske djelove u skandinaviji. Americka firma, ima ih svugdje u svijetu, ono bas Enterprise kako oni to zovu...
Drzo sam u ruci jedan disk ( kao dvd) ali skroz neka nova tehnologija. Izgleda ko cd samo sto na njemu moze stati 300 Gb.
Kaze hard diskovi ce potpuno nestati, kompjuteri ce imati neku vrstu compakt flash kartice umjesto HD.
A neki dan odem do ove diskografske kuce da potpisem ugovor za onu kompilacijsku plocu sto sam vam prico. "Rockabilly tribute to Helacopters" ...
Tamo mi frajer dadne neki cd sto su oni izdali. S' jedne strane normalan cd, okrenes drugu stranu i imas obicnu vinil plocu koja ide na gramofon. Stane otprilike jedna pjesma na plocu, a cd je normalan, mislim 80 min.
Ludnica...
Lab fala za DVD zivio mi sto godina heheheh
Jucer sam bio kod zene na poslu. Radi u Ingram Micro, najveci distributer za kompjuterske djelove u skandinaviji. Americka firma, ima ih svugdje u svijetu, ono bas Enterprise kako oni to zovu...
Drzo sam u ruci jedan disk ( kao dvd) ali skroz neka nova tehnologija. Izgleda ko cd samo sto na njemu moze stati 300 Gb.
Kaze hard diskovi ce potpuno nestati, kompjuteri ce imati neku vrstu compakt flash kartice umjesto HD.
A neki dan odem do ove diskografske kuce da potpisem ugovor za onu kompilacijsku plocu sto sam vam prico. "Rockabilly tribute to Helacopters" ...
Tamo mi frajer dadne neki cd sto su oni izdali. S' jedne strane normalan cd, okrenes drugu stranu i imas obicnu vinil plocu koja ide na gramofon. Stane otprilike jedna pjesma na plocu, a cd je normalan, mislim 80 min.
Ludnica...
- fadill
- Posts: 407
- Joined: 14/01/2007 22:10
#1092 Re: Rockabilly - Psychobilly
Morbilly ev ga sve je ripovano na 320
Texala Jones & her T.J. Hookers
http://rapidshare.com/files/181562452/T ... s.rar.html
T. Tex Edwards-The Swingin' Kornflake Killers
http://rapidshare.com/files/181562455/T ... s.rar.html
T. Tex Edwards & Out On Parole
http://rapidshare.com/files/181595747/Loco_Gringos.rar
Loco Gringos
http://rapidshare.com/files/181595747/Loco_Gringos.rar
Homer Henderson
http://rapidshare.com/files/181668798/H ... n.rar.html
Texala Jones & her T.J. Hookers
http://rapidshare.com/files/181562452/T ... s.rar.html
T. Tex Edwards-The Swingin' Kornflake Killers
http://rapidshare.com/files/181562455/T ... s.rar.html
T. Tex Edwards & Out On Parole
http://rapidshare.com/files/181595747/Loco_Gringos.rar
Loco Gringos
http://rapidshare.com/files/181595747/Loco_Gringos.rar
Homer Henderson
http://rapidshare.com/files/181668798/H ... n.rar.html
Last edited by fadill on 18/01/2009 16:34, edited 1 time in total.
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1093 Re: Rockabilly - Psychobilly
Thx Fadill ... odlicni albumi
http://rapidshare.com/files/181595741/T ... Parole.rar
Posebno mi se T. Tex Edwards sviđa ...
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
http://rapidshare.com/files/181595741/T ... Parole.rar
Posebno mi se T. Tex Edwards sviđa ...
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
- fadill
- Posts: 407
- Joined: 14/01/2007 22:10
#1094 Re: Rockabilly - Psychobilly
dobri su da
dugo ih trazim i tako da mi dodju na gotovo nisam se nado
i konacno je to sve su pa izvolte
link za shoparu u kojoj sve to ima da se kupi i jos stvari
http://www.saustexmedia.com/
i linkovi za Tex-a, Gringose itd...
http://www.myspace.com/locogringos
http://www.myspace.com/ttexedwards
http://www.myspace.com/loafinhyenas
http://www.myspace.com/thenervebreakers
http://www.facebook.com/pages/ttex-edwards/24398547098
http://www.facebook.com/pages/The-Loafi ... 7068716608
http://www.facebook.com/pages/The-Nerve ... 8090?ref=s
http://apps.new.facebook.com/reverbnati ... texedwards
The Loafin' Hyenas


Thomas Tex Edwards

Loco Gringos


imam jos dva benda od ranije
The Hickoids pravi derachi!
HARD CORN! oni su mi super
http://www.myspace.com/hickoids
i Uglie Stick
http://www.myspace.com/uglystickohio
oni su malo melodicniji onako ali dobri
svugdje ih svrstavaju medju zanrovima al vole kad ih zovu cow punk bendom
njihov pjevac i gitarista Al Huckabee mi je poslo ranije njihov cd ja njima nash i tako
ajd aploudovacju i te albume kasnije mada sam Hickoids-e skido s neta pa ne znam kolka je bitraza
ja ih slusham nije lose, i produkcija je prljava taman
dugo ih trazim i tako da mi dodju na gotovo nisam se nado
i konacno je to sve su pa izvolte
link za shoparu u kojoj sve to ima da se kupi i jos stvari
http://www.saustexmedia.com/
i linkovi za Tex-a, Gringose itd...
http://www.myspace.com/locogringos
http://www.myspace.com/ttexedwards
http://www.myspace.com/loafinhyenas
http://www.myspace.com/thenervebreakers
http://www.facebook.com/pages/ttex-edwards/24398547098
http://www.facebook.com/pages/The-Loafi ... 7068716608
http://www.facebook.com/pages/The-Nerve ... 8090?ref=s
http://apps.new.facebook.com/reverbnati ... texedwards
The Loafin' Hyenas


Thomas Tex Edwards

Loco Gringos


imam jos dva benda od ranije
The Hickoids pravi derachi!
http://www.myspace.com/hickoids
i Uglie Stick
http://www.myspace.com/uglystickohio
oni su malo melodicniji onako ali dobri
svugdje ih svrstavaju medju zanrovima al vole kad ih zovu cow punk bendom
njihov pjevac i gitarista Al Huckabee mi je poslo ranije njihov cd ja njima nash i tako
ajd aploudovacju i te albume kasnije mada sam Hickoids-e skido s neta pa ne znam kolka je bitraza
ja ih slusham nije lose, i produkcija je prljava taman
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1095 Re: Rockabilly - Psychobilly
Evo taman na TV pocinje Waterworld film (znaci gledam Nova TV), ali nemam tona, jer posljednjih dva sata mi se vrti odlican album grupe The Preachers "Rock You Sinners", izdat za Raucous Records. Iako ovaj album imam vec duze vrijeme, nisam se iskreno potrudio da ga bolje poslusam. Ali to sada radim ...
Line Up
Darren Lince (gitara - vokal)
Nick Peck (kontrabas)
Luke Fletcher (bubnjevi)
Gledacu da ovo ripujem, pa postavim ovdje ... nece ici na blog u svakom slucaju ...
Don Karlos, ko su The Hillybilly Preachers iz ZG? Upravo sam vidio njihov MySpace ...
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
Line Up
Darren Lince (gitara - vokal)
Nick Peck (kontrabas)
Luke Fletcher (bubnjevi)
Gledacu da ovo ripujem, pa postavim ovdje ... nece ici na blog u svakom slucaju ...
Don Karlos, ko su The Hillybilly Preachers iz ZG? Upravo sam vidio njihov MySpace ...
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
- Don Karlos
- Posts: 351
- Joined: 07/04/2008 11:03
- Location: Novi Vinodolski
- Contact:
#1096 Re: Rockabilly - Psychobilly
To je moj "side project"...Kako pišem dosta country stvari,a s MQueenom se trudim ići više u rockabilly smjeru,otiđoh s Pitom (moj kum i suborac u MQueenu 15g.) u Berlin i snimih s ekipom iz RBR recordsa album.Od tuda u stvari moj nick Don Karlos.O'š da ti pošaljem i to?
- fadill
- Posts: 407
- Joined: 14/01/2007 22:10
#1097 Re: Rockabilly - Psychobilly
The Hickoids
1st LP We're in it for the corn
http://rapidshare.com/files/181877374/W ... n.rar.html
2nd EP Hard Corn
http://rapidshare.com/files/181829605/H ... n.rar.html
3rd record Waltz a Crossdress Texas
http://rapidshare.com/files/181863592/W ... s.rar.html
evo jedan link sto mi je Tex dao o Dallas sceni ima puno informacija
A History of Dallas Music
http://www.myspace.com/historyofdallasmusic
1st LP We're in it for the corn
http://rapidshare.com/files/181877374/W ... n.rar.html
2nd EP Hard Corn
http://rapidshare.com/files/181829605/H ... n.rar.html
3rd record Waltz a Crossdress Texas
http://rapidshare.com/files/181863592/W ... s.rar.html
evo jedan link sto mi je Tex dao o Dallas sceni ima puno informacija
A History of Dallas Music
http://www.myspace.com/historyofdallasmusic
Last edited by fadill on 11/01/2009 17:24, edited 1 time in total.
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1098 Re: Rockabilly - Psychobilly
Moze ... mada jos nisam dobio ni MQ cd (koji je definitivno negdje izgubljen u putu)...mozda je bolje da mi posaljes link (ripuj na 320kpbs
), pa da ja to downloadujem ... Pravo si aktivan, sta je sljedece, neki psychobilly bend
... i onda si sve pokrio!
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
- Don Karlos
- Posts: 351
- Joined: 07/04/2008 11:03
- Location: Novi Vinodolski
- Contact:
#1099 Re: Rockabilly - Psychobilly
Neznam kako je moguće da se izgubi...Bila je gore i moja adresa pa bi se valjda trebalo vratiti,ako te nije našlo...Za popizditi...Pa šta nisi ti rekao da si ga dobio negdje oko onog intervjua?!
Poslat ću ti ja mailom tri po tri,jer neznam ripati...
Poslat ću ti ja mailom tri po tri,jer neznam ripati...
- fadill
- Posts: 407
- Joined: 14/01/2007 22:10
#1100 Re: Rockabilly - Psychobilly
jbga Hickoids su na 192kbs sta je tu je
Uglie Stick necu stavljat nece vam se svidit
Uglie Stick necu stavljat nece vam se svidit

