Blokada puteva

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1076 Re: Blokada puteva

Post by Tomahawk11 »

pecpec wrote:
Nisrin wrote:Da ih hoce sve do jednog pohapsiti, da iscrpljeni narod ode kucama, a ovi neka nastave proteste ispred institucija, kuca politicara, jer narod u kolonama im nije krivac!!!
Kako narod nije krivac kad je izabrao lopovsku vlast kojima ni borci nisu svetinja a trebali bi biti?
A ovi što protestvuju glasali za marsovce?
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1077 Re: Blokada puteva

Post by supercali »

Koliko fadil rece da nas ima 2350000? Podijeli ovu brojku sa 1600 dobijemo brojku od oko 1500
Jbt ko sto neko rece tomo cini mi se svaka mz ima udruzenje
kiligonzales
Posts: 5809
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#1078 Re: Blokada puteva

Post by kiligonzales »

saale wrote:Ovo je neko morao organizivati,,kazu da im je vodja bio onaj kriminalac Bulbul,.,,, ljudi ba ovo se nece dobro zavrsit,,, ima djece bolesnog svjeta u autima
pa koliko boraca ima bolesne djece kuci koje hrani sa par stotina maraka... jesi li razmisljao o tome?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1079 Re: Blokada puteva

Post by Kikibombona »

kudrilo wrote:Još malo pa će zatočeni građani promijeniti status borcima iz "demobilisani" u "mobilisani".

Dajem im još oko sat i po tolerancije ovog terora.

Ovi koji ih brane ne razumiju da ovo najmanje dotiče one koje bi trebalo doticati. Da su zatočili Fadila u Energoinvestu i rekli mu da neće izaći, neki bi izašli i da ih podrže. Ovako, jebem sve onom ko se sjetio ovog načina.

Ne zaboravimo da su zatočeni i bolesni ljudi.
Ovo je najradikalniji nacin da skrenes paznju na svoj problem.

Realno, koga je bolio kurac kada su strajkovali ispred federalnih institucija u Sarajevu, scucureni u satorima?

Sto se tice Bosanaca, mogli su u satorima ostati do smrti, nikoga ne bi bilo briga.

Ovo je radikalan potez i izazvao je burnu reakciju. To je bio cilj. E sad, bilo bi dobro kada bi bijes usmjerili na one koji su SVE NAS pokrali i unistili, a ne na ovu ocajnu sirotinju koja je iz nemoci, jada i ocaja povukla ovakav potez. Ljudi na ulici su posljedica, uzrok je u zgradama gdje se donose odluke koje unistavaju SVE NAS.

Bolje bi bilo razbiti Fadila sto nas je pokrao i unistio nego onog krezavog jadnika na ulici sto zivi od 50km mjesecno.
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#1080 Re: Blokada puteva

Post by jao_situacije »

Dino79 wrote:Novalic preti policijom.
pa barem se prešaltaj na bosanski kad dođeš sa prokletija :roll:
saale
Posts: 1440
Joined: 08/07/2008 13:39

#1081 Re: Blokada puteva

Post by saale »

Matzan wrote:Dajem desnu ruku do lakta da AVAZ već ima spremne članke sa bombastičnim naslovima, a ljige iz opozicije Nikšić, Komšić & Co već napisana saopštenja za medije ukoliko bi došlo do sukoba i brzoplete upotrebe policije.
Scepi haos odgovara,,,meni nije jasnoo gdje su borci koji primaju 600 mil iz budjeta!?
Last edited by saale on 01/03/2018 00:32, edited 1 time in total.
zenit dozic
Posts: 2531
Joined: 07/09/2014 11:48

#1082 Re: Blokada puteva

Post by zenit dozic »

supercali wrote:Ovo je malo koji protest koji ima jasne zahtjeve
Ukini udruzenja kazu ne mogu po zakonu ok onda ukini finansiranje istih
Revizija registra boraca

Ta 2 zakona sasvim dovoljna da ih podrzim
Sta kaze fadil izdvojeno stotine miliona na udruzenja
Da se ovo gore ispostuje garantujem da bi pola tog novca ostalo vladi cak i uz povecanja primanja borcima
Pa oni i ne traze ukidanje udruzenja nego finansiranja istih. Sasvim legitimno i ostvarivo. Druga je stvar sto su u tim udruzenjima njihova glasacka masinerija pa im nece izac u susret. Isto i sa registracijom. Đe ce to objavit :mrgreen:
User avatar
Matzan
Posts: 7049
Joined: 16/01/2015 13:25

#1083 Re: Blokada puteva

Post by Matzan »

pecpec wrote:
Nisrin wrote:Da ih hoce sve do jednog pohapsiti, da iscrpljeni narod ode kucama, a ovi neka nastave proteste ispred institucija, kuca politicara, jer narod u kolonama im nije krivac!!!
Kako narod nije krivac kad je izabrao lopovsku vlast kojima ni borci nisu svetinja a trebali bi biti?
A koji to nisu lopovska vlast?
Daj više jednom recite kako se ti zovu pa da svi đuturile glasamo za njih u oktobru.
Svi su bili u vlasti, što nisu za to vrijeme riješili ove isl. probleme?
kiligonzales
Posts: 5809
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#1084 Re: Blokada puteva

Post by kiligonzales »

supercali wrote:Koliko fadil rece da nas ima 2350000? Podijeli ovu brojku sa 1600 dobijemo brojku od oko 1500
Jbt ko sto neko rece tomo cini mi se svaka mz ima udruzenje
To je kurvaluk sa dna kace, znaju sve vlade to do sada, da im glasacka masinerija zivi od novca kojim finansiraju ta udruzenja i ovakvog registra ...
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#1085 Re: Blokada puteva

Post by pecpec »

Tomahawk11 wrote:
pecpec wrote:
Nisrin wrote:Da ih hoce sve do jednog pohapsiti, da iscrpljeni narod ode kucama, a ovi neka nastave proteste ispred institucija, kuca politicara, jer narod u kolonama im nije krivac!!!
Kako narod nije krivac kad je izabrao lopovsku vlast kojima ni borci nisu svetinja a trebali bi biti?
A ovi što protestvuju glasali za marsovce?
Mozda nisu ali sljedece izbore sigurno hoce.Ako su glasali ne mora znaciti da ih moraju trpit jer ako ti je neko dao obecanje pa te 100 puta zajebao kolko god da si ga podrzavao sigurno vise neces.
DonieBrasco
Posts: 20105
Joined: 31/08/2016 16:09

#1086 Re: Blokada puteva

Post by DonieBrasco »

Opet ce isiti ovi sto se sada smrzavaju i protestuju da daju glas SDA na izborima.
User avatar
drag_gost
Posts: 6417
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#1087 Re: Blokada puteva

Post by drag_gost »

Kikibombona wrote:
kudrilo wrote:Još malo pa će zatočeni građani promijeniti status borcima iz "demobilisani" u "mobilisani".

Dajem im još oko sat i po tolerancije ovog terora.

Ovi koji ih brane ne razumiju da ovo najmanje dotiče one koje bi trebalo doticati. Da su zatočili Fadila u Energoinvestu i rekli mu da neće izaći, neki bi izašli i da ih podrže. Ovako, jebem sve onom ko se sjetio ovog načina.

Ne zaboravimo da su zatočeni i bolesni ljudi.
Ovo je najradikalniji nacin da skrenes paznju na svoj problem.

Realno, koga je bolio kurac kada su strajkovali ispred federalnih institucija u Sarajevu, scucureni u satorima?

Sto se tice Bosanaca, mogli su u satorima ostati do smrti, nikoga ne bi bilo briga.

Ovo je radikalan potez i izazvao je burnu reakciju. To je bio cilj. E sad, bilo bi dobro kada bi bijes usmjerili na one koji su SVE NAS pokrali i unistili, a ne na ovu ocajnu sirotinju koja je iz nemoci, jada i ocaja povukla ovakav potez. Ljudi na ulici su posljedica, uzrok je u zgradama gdje se donose odluke koje unistavaju SVE NAS.

Bolje bi bilo razbiti Fadila sto nas je pokrao i unistio nego onog krezavog jadnika na ulici sto zivi od 50km mjesecno.
Ali bukvalno. Prosjecni Bosanac koji sada hoda po gradu slobodno zbog njihove zrtve, ni ne razmislja o njima.
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#1088 Re: Blokada puteva

Post by ala7 »

drag_gost wrote: Ne mozes porediti cetnike sa borcima armije RBiH, sta god da rade. Zato nije isto. Osim ako nisi osjetio golgotu rata?
Jesu osjetili isti ti mladići koji se šetaju ulicama i blokiraju ceste.. halo 26, 27 i to borci bili, sa koje si planete čovječe, bez uvrede ali jel rat završio prije 10 ili 23 godine?! o čemu dalje da pričamo!
Ti isti ljudi od mojih tvojih doprinosa crpe zadnju kap,jesu borci neka ali što je previše previše je! daj prst hoće ruku! isto neandertalci!
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#1089 Re: Blokada puteva

Post by pecpec »

Matzan wrote:
pecpec wrote:
Nisrin wrote:Da ih hoce sve do jednog pohapsiti, da iscrpljeni narod ode kucama, a ovi neka nastave proteste ispred institucija, kuca politicara, jer narod u kolonama im nije krivac!!!
Kako narod nije krivac kad je izabrao lopovsku vlast kojima ni borci nisu svetinja a trebali bi biti?
A koji to nisu lopovska vlast?
Daj više jednom recite kako se ti zovu pa da svi đuturile glasamo za njih u oktobru.
Svi su bili u vlasti, što nisu za to vrijeme riješili ove isl. probleme?
Kad se narod najmanje bunio,eto ti nisu lopovi.
Dino79
Posts: 1217
Joined: 05/02/2017 13:41

#1090 Re: Blokada puteva

Post by Dino79 »

jao_situacije wrote:
Dino79 wrote:Novalic preti policijom.
pa barem se prešaltaj na bosanski kad dođeš sa prokletija :roll:
Ekavski je dominantan na Ilidzi
mahalik
Posts: 2009
Joined: 12/09/2009 16:48

#1091 Re: Blokada puteva

Post by mahalik »

Ali tornjak drži policiju u ks zato i ne salje da ovo okonča a u HNK HDZ a u TK kukic
toska
Posts: 5010
Joined: 26/09/2016 14:08

#1092 Re: Blokada puteva

Post by toska »

Cherry-Cherry wrote:
Dino79 wrote:Novalic preti policijom.
Pa krajnje je vrijeme.
Vjerujete da smiju ?
To bi im bio kraj karijere.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1093 Re: Blokada puteva

Post by It_is_a_Leclerc »

Kikibombona wrote:
kudrilo wrote:Još malo pa će zatočeni građani promijeniti status borcima iz "demobilisani" u "mobilisani".

Dajem im još oko sat i po tolerancije ovog terora.

Ovi koji ih brane ne razumiju da ovo najmanje dotiče one koje bi trebalo doticati. Da su zatočili Fadila u Energoinvestu i rekli mu da neće izaći, neki bi izašli i da ih podrže. Ovako, jebem sve onom ko se sjetio ovog načina.

Ne zaboravimo da su zatočeni i bolesni ljudi.
Ovo je najradikalniji nacin da skrenes paznju na svoj problem.

Realno, koga je bolio kurac kada su strajkovali ispred federalnih institucija u Sarajevu, scucureni u satorima?

Sto se tice Bosanaca, mogli su u satorima ostati do smrti, nikoga ne bi bilo briga.

Ovo je radikalan potez i izazvao je burnu reakciju. To je bio cilj. E sad, bilo bi dobro kada bi bijes usmjerili na one koji su SVE NAS pokrali i unistili, a ne na ovu ocajnu sirotinju koja je iz nemoci, jada i ocaja povukla ovakav potez. Ljudi na ulici su posljedica, uzrok je u zgradama gdje se donose odluke koje unistavaju SVE NAS.

Bolje bi bilo razbiti Fadila sto nas je pokrao i unistio nego onog krezavog jadnika na ulici sto zivi od 50km mjesecno.
Super.
Hajd' sad objasni majci s autističnim sinom u autu koja je ostala na 40 kilometara od kuće na -15 da bi trebala preusmjeriti bijes na pravu adresu, pa nam javi reakciju.
User avatar
drag_gost
Posts: 6417
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#1094 Re: Blokada puteva

Post by drag_gost »

ala7 wrote:
drag_gost wrote: Ne mozes porediti cetnike sa borcima armije RBiH, sta god da rade. Zato nije isto. Osim ako nisi osjetio golgotu rata?
Jesu osjetili isti ti mladići koji se šetaju ulicama i blokiraju ceste.. halo 26, 27 i to borci bili, sa koje si planete čovječe, bez uvrede ali jel rat završio prije 10 ili 23 godine?! o čemu dalje da pričamo!
Ti isti ljudi od mojih tvojih doprinosa crpe zadnju kap,jesu borci neka ali što je previše previše je! daj prst hoće ruku! isto neandertalci!
Sa one planete gdje se ratovalo i gdje sam bio cijeli rat ovdje. Cetnici su tebi isti sa borcima armije BiH, dovoljno si rekao i pokazao se. Hajde sad ponovo u Austriju, nisi se trebao ni vracati.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#1095 Re: Blokada puteva

Post by vatrogasac »

bogoljub wrote:JNA I VOSKA RS JE BLOKIRALA SARAJEVO 92.
A EVO NAKON 26 GODINA DOŽIVJESMO DA NEKI IZ ARMIJE BIH OPKOLE I BLOKIRAJU SARAJEVO.
Ima li granata, snajpera?
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#1096 Re: Blokada puteva

Post by jao_situacije »

Dino79 wrote:
jao_situacije wrote:
Dino79 wrote:Novalic preti policijom.
pa barem se prešaltaj na bosanski kad dođeš sa prokletija :roll:
Ekavski je dominantan na Ilidzi
u boreru, u boreru.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1097 Re: Blokada puteva

Post by General War »

drag_gost wrote:
Kikibombona wrote:
kudrilo wrote:Još malo pa će zatočeni građani promijeniti status borcima iz "demobilisani" u "mobilisani".

Dajem im još oko sat i po tolerancije ovog terora.

Ovi koji ih brane ne razumiju da ovo najmanje dotiče one koje bi trebalo doticati. Da su zatočili Fadila u Energoinvestu i rekli mu da neće izaći, neki bi izašli i da ih podrže. Ovako, jebem sve onom ko se sjetio ovog načina.

Ne zaboravimo da su zatočeni i bolesni ljudi.
Ovo je najradikalniji nacin da skrenes paznju na svoj problem.

Realno, koga je bolio kurac kada su strajkovali ispred federalnih institucija u Sarajevu, scucureni u satorima?

Sto se tice Bosanaca, mogli su u satorima ostati do smrti, nikoga ne bi bilo briga.

Ovo je radikalan potez i izazvao je burnu reakciju. To je bio cilj. E sad, bilo bi dobro kada bi bijes usmjerili na one koji su SVE NAS pokrali i unistili, a ne na ovu ocajnu sirotinju koja je iz nemoci, jada i ocaja povukla ovakav potez. Ljudi na ulici su posljedica, uzrok je u zgradama gdje se donose odluke koje unistavaju SVE NAS.

Bolje bi bilo razbiti Fadila sto nas je pokrao i unistio nego onog krezavog jadnika na ulici sto zivi od 50km mjesecno.
Ali bukvalno. Prosjecni Bosanac koji sada hoda po gradu slobodno zbog njihove zrtve, ni ne razmislja o njima.
Prosjecni bosanac barem ima jednog takvog u porodici...kakvi su vam ovo djeciji spinovi...kao da su svi borci izasli na cestu da blokiraju nicim krive gradjane koji placaju i ovo do sad a ne Salko ili Novalic.
Last edited by General War on 01/03/2018 00:36, edited 2 times in total.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#1098 Re: Blokada puteva

Post by bogoljub »

Matzan wrote:Dajem desnu ruku do lakta da AVAZ već ima spremne članke sa bombastičnim naslovima, a ljige iz opozicije Nikšić, Komšić & Co već napisana saopštenja za medije ukoliko bi došlo do sukoba i brzoplete upotrebe policije.
naravno, pogađam naslovnicu: SRETNA NEZAVISNOST BIH
a odmah pored, borci na minusima zar su zaslužili.....bla, bla bla, SDA ne mari za promrzle borce.


A desetine hiljada ljudi blokiranih u toku dana, koji su mnogi od njih isto tako bili borci..
User avatar
jasko_ba
Posts: 8478
Joined: 13/11/2006 17:47

#1099 Re: Blokada puteva

Post by jasko_ba »

Evo kuci tek sada. Pronasli smo autobuse, ali bez putnika, vjerovatno su ljudi otisli negdje u medjuvremenu. Podijelili vozacima autobusa i kamiona par deka, bureke i sokove, sve sto smo mogli skupiti u pola sata. Mrak u pizdu materinu, jos onaj pravac od motela prema Golubinji, ne vidis nista. Upratili smo par tih "boraca", definitivno je neko dao pare da se bas tamo pojave. Vidim maloprije na N1 da je i Mirso "Zepacko magare" zavrsio na petlji u Zenici, ljudi u Zdicima/Zepcu znaju sta moze ovaj covjek uraditi za 50 maraka. :-) Ono je tuga za vidjeti. Jadni ljudi u koloni. :sad:
Last edited by jasko_ba on 01/03/2018 00:36, edited 1 time in total.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#1100 Re: Blokada puteva

Post by bogoljub »

vatrogasac wrote:
bogoljub wrote:JNA I VOSKA RS JE BLOKIRALA SARAJEVO 92.
A EVO NAKON 26 GODINA DOŽIVJESMO DA NEKI IZ ARMIJE BIH OPKOLE I BLOKIRAJU SARAJEVO.
Ima li granata, snajpera?
nema, samo blokada!
Locked