Pa biće više muslimana, to je bar jasno, i to je jedina koristOpal_89 wrote:Bio Arap, Nijemac, Kanadjanin, Kinez, Svedjanin... Nije uredu da im se prodaje zemlja da bi oni dizali bedeme tamo gdje su se djeca nekad igrala.
Neka su oni dosli kao turisti, i bilo je zanimljivo u pocetku kad su poceli dolaziti, al brate dragi sad su na svakom cosku k'o nekad Kinezi. I nije problem i to ako su dosli, nego je veci strah sta nose sa sobom vremenom kad se infiltriraju u nasu sredinu, kad nam udju u dzemate, skole, radna mjesta...Bosnjo kad je otisao u svijet jedino sto je odnio je nas papanluk (kojeg rijetko gdje smije prosipati) i ArgetuPitanje je sta oni donose (osim para)
Arapi u Sarajevu
- Ali Kemal
- Posts: 2060
- Joined: 04/01/2012 18:49
#1076 Re: Arapi u Sarajevu
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#1077 Re: Arapi u Sarajevu
Razlika je mjesto zivljenja svih stranaca,tj. stranci se ponasaju razlicito u novim drzavama,a njihovo ponasanje ovisi od ponasanja drzave,od stabilnosti drzave.BiH se ne moze porediti sa drzavama koje su ekonomski i politicki stabilnije,a u kojim se zakoni moraju postovati.detroit-mercy wrote:Isti kurac, ti sto savijaju ledja Arapima savijaju i Svedjanima. Mada ces vise vidjeti ovih sto savijaju ledja Svednjanima nego Arapima, jer u nasem poimanju svijeta Svedjani su par stepenica iznad nas a Arapi par stepenica ispod nas.hAZNADAR wrote: Da, ali to su izuzeci o kojima se otvaraju teme, i u opcem shvatanju naseg drustva nesto nenormalno. Koliko to familija u tvom naselju cijepa drva u stanu?
Ovo o Arapima sto pisem je nesto skroz normalno i dio svakodnevice.
Govorim kako jeste. Kada budes zivjela u naselju gdje ima Arapa, kada ti dijete bude islo u skolu gdje ima Arapa, kada grupa Arapa dodje u kafic, klub,.. gdje se veselis sa prijateljima, i nedajBoze da se zakacis samo sa jednim,... znaces o cemu pricam.
Necemo izigravati lazni kosmopolitizam i nasminakanu toleranciju samo zato sto je stereotipno zastitni znak kultivisanih i modernih. Tema je o Arapima a ne groznim nekulturnim Bosnjama koji su dusevna hrana malogradjanima da se osjecaju kao nesto supereriorni. Ako cemo o Bosnjama - radije o onima koji im podanicki savijaju ledja, posluzuje ih kao nekada sirotinja u kolonijama, i smatraju ih "nasima". Kako kod nas - tako i glupsoni u dijaspori.
Btw, to sto tvoje dijete ide sa Arapima u skolu u Svedskoj je tvoja i krivica Svedjana, nije do Arapa.
-
paladinka
- Posts: 1905
- Joined: 23/06/2013 17:08
#1078 Re: Arapi u Sarajevu
Integracija ?Connaisseur Karlin wrote:Razlika je mjesto zivljenja svih stranaca,tj. stranci se ponasaju razlicito u novim drzavama,a njihovo ponasanje ovisi od ponasanja drzave,od stabilnosti drzave.BiH se ne moze porediti sa drzavama koje su ekonomski i politicki stabilnije,a u kojim se zakoni moraju postovati.detroit-mercy wrote:Isti kurac, ti sto savijaju ledja Arapima savijaju i Svedjanima. Mada ces vise vidjeti ovih sto savijaju ledja Svednjanima nego Arapima, jer u nasem poimanju svijeta Svedjani su par stepenica iznad nas a Arapi par stepenica ispod nas.hAZNADAR wrote: Da, ali to su izuzeci o kojima se otvaraju teme, i u opcem shvatanju naseg drustva nesto nenormalno. Koliko to familija u tvom naselju cijepa drva u stanu?
Ovo o Arapima sto pisem je nesto skroz normalno i dio svakodnevice.
Govorim kako jeste. Kada budes zivjela u naselju gdje ima Arapa, kada ti dijete bude islo u skolu gdje ima Arapa, kada grupa Arapa dodje u kafic, klub,.. gdje se veselis sa prijateljima, i nedajBoze da se zakacis samo sa jednim,... znaces o cemu pricam.
Necemo izigravati lazni kosmopolitizam i nasminakanu toleranciju samo zato sto je stereotipno zastitni znak kultivisanih i modernih. Tema je o Arapima a ne groznim nekulturnim Bosnjama koji su dusevna hrana malogradjanima da se osjecaju kao nesto supereriorni. Ako cemo o Bosnjama - radije o onima koji im podanicki savijaju ledja, posluzuje ih kao nekada sirotinja u kolonijama, i smatraju ih "nasima". Kako kod nas - tako i glupsoni u dijaspori.
Btw, to sto tvoje dijete ide sa Arapima u skolu u Svedskoj je tvoja i krivica Svedjana, nije do Arapa.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#1079 Re: Arapi u Sarajevu
ma ne misle ovi koji prodaju uopšte na to, a među njima je i dosta srba. oni misle samo na štos para danas. a sutra i prekosutra ko jebe.Ali Kemal wrote:Pa biće više muslimana, to je bar jasno, i to je jedina koristOpal_89 wrote:Bio Arap, Nijemac, Kanadjanin, Kinez, Svedjanin... Nije uredu da im se prodaje zemlja da bi oni dizali bedeme tamo gdje su se djeca nekad igrala.
Neka su oni dosli kao turisti, i bilo je zanimljivo u pocetku kad su poceli dolaziti, al brate dragi sad su na svakom cosku k'o nekad Kinezi. I nije problem i to ako su dosli, nego je veci strah sta nose sa sobom vremenom kad se infiltriraju u nasu sredinu, kad nam udju u dzemate, skole, radna mjesta...Bosnjo kad je otisao u svijet jedino sto je odnio je nas papanluk (kojeg rijetko gdje smije prosipati) i ArgetuPitanje je sta oni donose (osim para)
- Ali Kemal
- Posts: 2060
- Joined: 04/01/2012 18:49
#1080 Re: Arapi u Sarajevu
Mislio sam na ove što ne prodaju, samo nek je više muslimanaJThomas wrote:ma ne misle ovi koji prodaju uopšte na to, a među njima je i dosta srba. oni misle samo na štos para danas. a sutra i prekosutra ko jebe.Ali Kemal wrote:Pa biće više muslimana, to je bar jasno, i to je jedina koristOpal_89 wrote:Bio Arap, Nijemac, Kanadjanin, Kinez, Svedjanin... Nije uredu da im se prodaje zemlja da bi oni dizali bedeme tamo gdje su se djeca nekad igrala.
Neka su oni dosli kao turisti, i bilo je zanimljivo u pocetku kad su poceli dolaziti, al brate dragi sad su na svakom cosku k'o nekad Kinezi. I nije problem i to ako su dosli, nego je veci strah sta nose sa sobom vremenom kad se infiltriraju u nasu sredinu, kad nam udju u dzemate, skole, radna mjesta...Bosnjo kad je otisao u svijet jedino sto je odnio je nas papanluk (kojeg rijetko gdje smije prosipati) i ArgetuPitanje je sta oni donose (osim para)
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#1081 Re: Arapi u Sarajevu
Drzava je odgovorna svojim zakonima omoguciti integraciju,a mozemo vidjeti na primjerima raznih drzava zasto su se stranci bolje uklopili u pojedine sredine.Vrlo je vazno podvuci,da BiH kao drzava nema razvijenu imigracionu politiku i zakone.BiH kao nestabilna drzava moze biti meta imigranata razlicitih profila kojim takva sredina odgovara.Kako drzava ,koja ne vodi racuna o vlastitom stanovnistvu,moze kontorlirati i uspostaviti normlan kontakt sa strancima razlicitih profila?paladinka wrote:Connaisseur Karlin wrote:Razlika je mjesto zivljenja svih stranaca,tj. stranci se ponasaju razlicito u novim drzavama,a njihovo ponasanje ovisi od ponasanja drzave,od stabilnosti drzave.BiH se ne moze porediti sa drzavama koje su ekonomski i politicki stabilnije,a u kojim se zakoni moraju postovati.detroit-mercy wrote: Isti kurac, ti sto savijaju ledja Arapima savijaju i Svedjanima. Mada ces vise vidjeti ovih sto savijaju ledja Svednjanima nego Arapima, jer u nasem poimanju svijeta Svedjani su par stepenica iznad nas a Arapi par stepenica ispod nas.
Btw, to sto tvoje dijete ide sa Arapima u skolu u Svedskoj je tvoja i krivica Svedjana, nije do Arapa.
Integracija ?
-
hAZNADAR
- Posts: 11029
- Joined: 09/01/2012 08:12
#1082 Re: Arapi u Sarajevu
Ma jok,.. postoji odredjeni sloj nasih ljudi koji u Arapima vide neku velicinu, sta ja znam sta.detroit-mercy wrote:
Isti kurac, ti sto savijaju ledja Arapima savijaju i Svedjanima. Mada ces vise vidjeti ovih sto savijaju ledja Svednjanima nego Arapima, jer u nasem poimanju svijeta Svedjani su par stepenica iznad nas a Arapi par stepenica ispod nas.
Btw, to sto tvoje dijete ide sa Arapima u skolu u Svedskoj je tvoja i krivica Svedjana, nije do Arapa.
Konkretno u dijaspori sam svjedok niza slucajeva gdje napr roditelji brane kcerci da se zabavlja sa Svedima, Dancima, inim ostalim Evropljanima zbog vjere. A sa Arapima je OK jer su kao "nasi".
A isti ti Arapi u nama ne vide nikakve "svoje" vec samo inferiorne glupsone koje iskoriste kako znaju. Pa kada im Arapi dobro ishandre kcerke, dovedu neku svoju odozdo da se ozene a nasu bace kao krpu. I opet isti ti nasi u njma vide i dalje svoje i velicinu i sve je od njih OK. Na jednom forumu jednom naletih na raspravu kako nam Arapi zenidbenim vezama "oplemenjuju krv".
Zadnja posjeta Fojnici i Prokoskom jezeru mi je skoro prisjela zbog istog nekog podanickog i sirotinsko kolonijalnog odnosa. Usluzuju ih nasi glupsoni na sve moguce nacine, ponose se sto kupuju zemlju bas kod njih, jarad se kolje na svakom cosku da se Arap malo osoli, u saobracaju se ne ljute kada Arap zaustavi auto na po prometnice i saobracaj da bi uslikao nesto,.. i generalno neki cudan odnos prema njima kao braci koja je dosla da ih oslobodi.
Da su ti Arapi koji su preplavili Fojnicu bar izgledom i ponasanjem nesto kultivisani - izgledaju kao zadnja zaguljena mraka - neznam odkud takvima tolika lova. Na Prokoskom jezeru, biseru prirode - kao da si dosao u Kabul, bauljaju skroz pokrivene zene u crnom kao utvare - a nasi gore se ponose haman time. Arapi se ponasaju kod nas kao nekada mi prije rata kada smo isli u Cesku i Slovacku pa mislili da paramo mozemo kupiti sve.
- fatamorgana
- Posts: 26894
- Joined: 16/02/2010 22:35
- Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće
#1083 Re: Arapi u Sarajevu
hAZNADAR wrote:Ma jok,.. postoji odredjeni sloj nasih ljudi koji u Arapima vide neku velicinu, sta ja znam sta.detroit-mercy wrote:
Isti kurac, ti sto savijaju ledja Arapima savijaju i Svedjanima. Mada ces vise vidjeti ovih sto savijaju ledja Svednjanima nego Arapima, jer u nasem poimanju svijeta Svedjani su par stepenica iznad nas a Arapi par stepenica ispod nas.
Btw, to sto tvoje dijete ide sa Arapima u skolu u Svedskoj je tvoja i krivica Svedjana, nije do Arapa.
Konkretno u dijaspori sam svjedok niza slucajeva gdje napr roditelji brane kcerci da se zabavlja sa Svedima, Dancima, inim ostalim Evropljanima zbog vjere. A sa Arapima je OK jer su kao "nasi".
A isti ti Arapi u nama ne vide nikakve "svoje" vec samo inferiorne glupsone koje iskoriste kako znaju. Pa kada im Arapi dobro ishandre kcerke, dovedu neku svoju odozdo da se ozene a nasu bace kao krpu. I opet isti ti nasi u njma vide i dalje svoje i velicinu i sve je od njih OK. Na jednom forumu jednom naletih na raspravu kako nam Arapi zenidbenim vezama "oplemenjuju krv".
Zadnja posjeta Fojnici i Prokoskom jezeru mi je skoro prisjela zbog istog nekog podanickog i sirotinsko kolonijalnog odnosa. Usluzuju ih nasi glupsoni na sve moguce nacine, ponose se sto kupuju zemlju bas kod njih, jarad se kolje na svakom cosku da se Arap malo osoli, u saobracaju se ne ljute kada Arap zaustavi auto na po prometnice i saobracaj da bi uslikao nesto,.. i generalno neki cudan odnos prema njima kao braci koja je dosla da ih oslobodi.
Da su ti Arapi koji su preplavili Fojnicu bar izgledom i ponasanjem nesto kultivisani - izgledaju kao zadnja zaguljena mraka - neznam odkud takvima tolika lova. Na Prokoskom jezeru, biseru prirode - kao da si dosao u Kabul, bauljaju skroz pokrivene zene u crnom kao utvare - a nasi gore se ponose haman time. Arapi se ponasaju kod nas kao nekada mi prije rata kada smo isli u Cesku i Slovacku pa mislili da paramo mozemo kupiti sve.
Naš narod je zahvalan Arapima radi vehabizma!
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#1084 Re: Arapi u Sarajevu
Arapi se sire na Balkanu
TIVAT, Prodaja Porto Montenegra je načelno dogovorena, ali još nije potpisan ni predugovor o prodaji kompanije, pišu crnogorski mediji.
http://www.capital.ba/arapi-pregovaraju ... ontenegro/
TIVAT, Prodaja Porto Montenegra je načelno dogovorena, ali još nije potpisan ni predugovor o prodaji kompanije, pišu crnogorski mediji.
http://www.capital.ba/arapi-pregovaraju ... ontenegro/
-
aladin
- Posts: 109
- Joined: 11/03/2004 00:00
#1085 Re: Arapi u Sarajevu
Arapi u Sarajevu.
I sad se svi prepali. Eto unistit ce nam kulturu, promijeniti obicaje, mi naivni. Jebote kao da citam komentare na nekom nacionalistickom sajtu u Njemackoj ili Danskoj gdje komentarisu dolazak izbjeglica iz Sirije i Afganistana.
I onda pricamo i hvalimo se kako smo ni jedan otvoren narod koji je navikao da zivi sa vise kultura vjera i obicaja. Slusajuci vase komentare reklo bi se suprotno. Reklo bi se da smo samo skupina malih nacionalista koji najvise vole da se zatvore u svoju cahuru i mrze sve izvan nje.
I sad se svi prepali. Eto unistit ce nam kulturu, promijeniti obicaje, mi naivni. Jebote kao da citam komentare na nekom nacionalistickom sajtu u Njemackoj ili Danskoj gdje komentarisu dolazak izbjeglica iz Sirije i Afganistana.
I onda pricamo i hvalimo se kako smo ni jedan otvoren narod koji je navikao da zivi sa vise kultura vjera i obicaja. Slusajuci vase komentare reklo bi se suprotno. Reklo bi se da smo samo skupina malih nacionalista koji najvise vole da se zatvore u svoju cahuru i mrze sve izvan nje.
-
Opal_89
- Posts: 320
- Joined: 06/02/2016 12:41
#1086 Re: Arapi u Sarajevu
Ma neka muslimana, i treba ih biti. Ali mi kao drzava i kao narod nismo dovoljno uredjeni, ne mozemo ni sami sa sobom, a time smo podlozni i uticaju s drugih strana-bile im dobre ili lose namjere.
Ne znam za ostale, ali ja ne napisah da mrzim ikoga.
Ne znam za ostale, ali ja ne napisah da mrzim ikoga.
- delllboy79
- Posts: 751
- Joined: 09/01/2016 23:02
#1087 Re: Arapi u Sarajevu
Nek nakupiju pa cemo im uvesti porez na imovinu.JThomas wrote:ma ne misle ovi koji prodaju uopšte na to, a među njima je i dosta srba. oni misle samo na štos para danas. a sutra i prekosutra ko jebe.Ali Kemal wrote:Pa biće više muslimana, to je bar jasno, i to je jedina koristOpal_89 wrote:Bio Arap, Nijemac, Kanadjanin, Kinez, Svedjanin... Nije uredu da im se prodaje zemlja da bi oni dizali bedeme tamo gdje su se djeca nekad igrala.
Neka su oni dosli kao turisti, i bilo je zanimljivo u pocetku kad su poceli dolaziti, al brate dragi sad su na svakom cosku k'o nekad Kinezi. I nije problem i to ako su dosli, nego je veci strah sta nose sa sobom vremenom kad se infiltriraju u nasu sredinu, kad nam udju u dzemate, skole, radna mjesta...Bosnjo kad je otisao u svijet jedino sto je odnio je nas papanluk (kojeg rijetko gdje smije prosipati) i ArgetuPitanje je sta oni donose (osim para)
Samo im netreba davati drzavljanstvo.
Porez za strane drzavljane puno veci nego za domace.
I priblem rjesen.
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#1088 Re: Arapi u Sarajevu
pitanje je prvo ko i u čije ime se ovdje pojavljuje kao kupac i šta kupujeMiki123 wrote:vješalica wrote:vidjela bi ti vani koliki je rasizam i ksenofobija da tuđini serbez mogu zauzimati i kupovati bez procedure,nadzora i pravila koja vrijedeMiki123 wrote:to je taj merhametli bošnjo, otvoren za svakog i sve, al u k+++. nismo svjesni koliko sebe bez razloga uzdižemo, a ustvari smo mali rasisti i ksenofobi.
ovdje nema pravila i ovdje ništa ne vrijedi
komplikacije oko realizacije se lahko zaobiđu "ispod stola"
pa to i govorim, ti da si vani bila znala bi da je ti isti arapi mogu kupiti nekretninu i upisati je na svoje ime, a ne da se zajebavaju sa osnivanjem firmi kao ovdje.
nećemo pričati o nekakvom biznisu u ovoj neurednoj rasturenoj državi
ovdje treba još restruktivnije mjere uvesti i što se tiče kupovine i naseljavanja stranaca i halaše razne vrste
naravno to je ksenofobija i fašizam
ali to samo vrijedi za "bogate arape" svi ostali su ološ
ti da si vani bila prije i silila se ko oni ovdje zajedno sa turcima bilo bi ti karabuš a ne ko danas što ovdje sve i svašta dopušta se
- Miki123
- Posts: 1788
- Joined: 23/09/2007 12:44
#1089 Re: Arapi u Sarajevu
vješalica wrote:
pitanje je prvo ko i u čije ime se ovdje pojavljuje kao kupac i šta kupuje
nećemo pričati o nekakvom biznisu u ovoj neurednoj rasturenoj državi
ovdje treba još restruktivnije mjere uvesti i što se tiče kupovine i naseljavanja stranaca i halaše razne vrste
naravno to je ksenofobija i fašizam
ali to samo vrijedi za "bogate arape" svi ostali su ološ
ti da si vani bila prije i silila se ko oni ovdje zajedno sa turcima bilo bi ti karabuš a ne ko danas što ovdje sve i svašta dopušta se
haj dobro
-
calculator
- Posts: 1351
- Joined: 25/11/2013 12:32
#1091 Re: Arapi u Sarajevu
http://www.klix.ba/vijesti/bih/u-saraje ... 60303053#3aladin wrote:Arapi u Sarajevu.
I sad se svi prepali. Eto unistit ce nam kulturu, promijeniti obicaje, mi naivni. Jebote kao da citam komentare na nekom nacionalistickom sajtu u Njemackoj ili Danskoj gdje komentarisu dolazak izbjeglica iz Sirije i Afganistana.
I onda pricamo i hvalimo se kako smo ni jedan otvoren narod koji je navikao da zivi sa vise kultura vjera i obicaja. Slusajuci vase komentare reklo bi se suprotno. Reklo bi se da smo samo skupina malih nacionalista koji najvise vole da se zatvore u svoju cahuru i mrze sve izvan nje.
http://bizreg.pravosudje.ba/pls/apex/f? ... 318285::NO::
- Bradafilozof
- Posts: 834
- Joined: 21/10/2014 07:42
#1092 Re: Arapi u Sarajevu
Vec su nabili cijene zemljista kojeg je sve manje. Doci cemo u situaciju da nasa djeca nece sebi moci priustiti kvadrat zemlje u vlastitoj drzavi. Zivi bili pa vidjeli.
- Danguba
- Posts: 15858
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#1093 Re: Arapi u Sarajevu
Ne budi smijesan.Bradafilozof wrote:Vec su nabili cijene zemljista kojeg je sve manje. Doci cemo u situaciju da nasa djeca nece sebi moci priustiti kvadrat zemlje u vlastitoj drzavi. Zivi bili pa vidjeli.
Zemlje ima i previse. Neko je napusta neko naseljava. Pored Drine(Istocna BiH) sve pustare.
Jedna EU zemlja velicine BiH ima 17 miliona stanovnika pa ti vidi.
- Bradafilozof
- Posts: 834
- Joined: 21/10/2014 07:42
#1094 Re: Arapi u Sarajevu
arapi kupuju zemlju oko sarajeva a te pustare, pogotovo u rs njh ne zanimaju.Danguba wrote:Ne budi smijesan.Bradafilozof wrote:Vec su nabili cijene zemljista kojeg je sve manje. Doci cemo u situaciju da nasa djeca nece sebi moci priustiti kvadrat zemlje u vlastitoj drzavi. Zivi bili pa vidjeli.
Zemlje ima i previse. Neko je napusta neko naseljava. Pored Drine(Istocna BiH) sve pustare.
Jedna EU zemlja velicine BiH ima 17 miliona stanovnika pa ti vidi.
ta zemlja koju spominjes ima industriju i nije hrdovita ko bih.
ocigledno da u zadnje vrijeme nisi kupovao zemlju pa ne znas koliko su arapi nabili cijene i koliko su zemlje poklopili.
- Danguba
- Posts: 15858
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#1095 Re: Arapi u Sarajevu
Da tebi Danguba nesto kaze, nikada cijena zemljista nije bila niza. Osim nekih atraktivnih lokacija ostalo nece niko ni da dajes dzaba. Imam sasvim dovoljno zemlje koju ne mogu stici obradjivati pa se pretvara u sumu...ako naleti koji Arap, posalji ga do mene da i ja sta hajrujem za svog zivota.Bradafilozof wrote:arapi kupuju zemlju oko sarajeva a te pustare, pogotovo u rs njh ne zanimaju.Danguba wrote:Ne budi smijesan.Bradafilozof wrote:Vec su nabili cijene zemljista kojeg je sve manje. Doci cemo u situaciju da nasa djeca nece sebi moci priustiti kvadrat zemlje u vlastitoj drzavi. Zivi bili pa vidjeli.
Zemlje ima i previse. Neko je napusta neko naseljava. Pored Drine(Istocna BiH) sve pustare.
Jedna EU zemlja velicine BiH ima 17 miliona stanovnika pa ti vidi.
ta zemlja koju spominjes ima industriju i nije hrdovita ko bih.
ocigledno da u zadnje vrijeme nisi kupovao zemlju pa ne znas koliko su arapi nabili cijene i koliko su zemlje poklopili.
- helpdesk1
- Posts: 550
- Joined: 04/08/2011 14:14
#1096 Re: Arapi u Sarajevu
Nemam ništa protiv da Arapi dosele ovde, ali samo privremeno. Niko od naših vrlih političara nije našao za shodno da se javno oglasi i kaže da se zemlja može isključivo dati na korištenje na određeni vremenski period. Prodaja državne zemlje (neka je privatno vlasništo) je naša najveća greška i dugoročno gledajući predstavljaće nam veliki problem u priči oko ulaska u EU integracije. Ovim se otvorio novi front Bakiru, jer mu se može stavljati na teret da uzima lovu od Arapa, da iseljava Srbe (jer većinom oni i prodaju zemlju u Federaciji) i da dovlači extreme u Evropu.
Kakve greške
Kakve greške
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#1097 Re: Arapi u Sarajevu
calculator wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/u-saraje ... 60303053#3aladin wrote:Arapi u Sarajevu.
I sad se svi prepali. Eto unistit ce nam kulturu, promijeniti obicaje, mi naivni. Jebote kao da citam komentare na nekom nacionalistickom sajtu u Njemackoj ili Danskoj gdje komentarisu dolazak izbjeglica iz Sirije i Afganistana.
I onda pricamo i hvalimo se kako smo ni jedan otvoren narod koji je navikao da zivi sa vise kultura vjera i obicaja. Slusajuci vase komentare reklo bi se suprotno. Reklo bi se da smo samo skupina malih nacionalista koji najvise vole da se zatvore u svoju cahuru i mrze sve izvan nje.
http://bizreg.pravosudje.ba/pls/apex/f? ... 318285::NO::
OMAR H JIFFRY HUSSAIN
Staro bosansko ime i prezime koje datira iz 10. stoljeća možda i prije
- Bradafilozof
- Posts: 834
- Joined: 21/10/2014 07:42
#1098 Re: Arapi u Sarajevu
upravo tako. No neki nasi vizionari ne vide dalje od sopstvenog nosa. Sto smo puskom odbranili uzese nam stranci parama.helpdesk1 wrote:Nemam ništa protiv da Arapi dosele ovde, ali samo privremeno. Niko od naših vrlih političara nije našao za shodno da se javno oglasi i kaže da se zemlja može isključivo dati na korištenje na određeni vremenski period. Prodaja državne zemlje (neka je privatno vlasništo) je naša najveća greška i dugoročno gledajući predstavljaće nam veliki problem u priči oko ulaska u EU integracije. Ovim se otvorio novi front Bakiru, jer mu se može stavljati na teret da uzima lovu od Arapa, da iseljava Srbe (jer većinom oni i prodaju zemlju u Federaciji) i da dovlači extreme u Evropu.
Kakve greške
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#1099 Re: Arapi u Sarajevu
Neka Arapa, samo neka dolaze, ostavljaju novac i poštuju zakone...lako ćemo mi sa zavisti i ljubomorom komšija. Srbi u RS-u u ovom trenutku poprilično pizde na Sarajevo i F.BiH kada je u pitanju ostvareni broj noćenja i gostiju iz cijelog svijeta. Neki dan mi dolazio stari školski prijatelj koji je 1992 potražio sreću prvo u RS-u da bi nastavio život u BG. I tako pričamo kad kaže šta je ovo ovoliko turista...reko nije to ništa u ljeto je 10 puta više. Kaže čujem i kajem se što su moji prodali kuću...trebali smo kupiti manji stan mogao sam izdavati. Kontam sam u sebi dobro da ti je došlo iz guzice u glavu. 
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#1100 Re: Arapi u Sarajevu
Prvo ne prodaje državu zemlju već fizička lica. Niti jedna demokratska vlast ne može niti smije određivati ljudima kako će upravljati privatnom imovinom, to ima samo još u S. Koreji i na teritoriji ISIL-a i to možda. Vaše predrasude spram Arapa su samo vaš problem i možda više govori o vama nego o Arapima. Prodaja nekretnina i zemljišta strancima u BiH je vrlo dobro regulisana bez obzira da li je kupac Arap, Hrvat, Nijemac, ili Amerikanac.Bradafilozof wrote:upravo tako. No neki nasi vizionari ne vide dalje od sopstvenog nosa. Sto smo puskom odbranili uzese nam stranci parama.helpdesk1 wrote:Nemam ništa protiv da Arapi dosele ovde, ali samo privremeno. Niko od naših vrlih političara nije našao za shodno da se javno oglasi i kaže da se zemlja može isključivo dati na korištenje na određeni vremenski period. Prodaja državne zemlje (neka je privatno vlasništo) je naša najveća greška i dugoročno gledajući predstavljaće nam veliki problem u priči oko ulaska u EU integracije. Ovim se otvorio novi front Bakiru, jer mu se može stavljati na teret da uzima lovu od Arapa, da iseljava Srbe (jer većinom oni i prodaju zemlju u Federaciji) i da dovlači extreme u Evropu.
Kakve greške
